Νέα

Τριχοφυία στον άνδρα...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kiadimundi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 261
  • Εμφανίσεις 28K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

wilde rose

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2014
Μηνύματα
10.405
Like
0
Πόντοι
166
επειδή έχω και εγώ πάρα πολλές τρίχες στο σώμα σκέφτομαι να τις πάρω με κουρευτική με τη χαμηλότερη σκάλα γιατί δεν πάει άλλο..απλά ας μου πει όποιος το έχει δοκιμάσει αν μετά θα βγαίνουν πιο άγριες όπως στο ξύρισμα..ευχαριστώ..
Αποτριχωση στην πλατη θα ναι καλυτερα, αν και θα πονεσεις λιγάκι, αλλα αντρας εισαι θα αντεξεις δεν ειναι κ τοσο τρομερο!!!
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376

n_i_k_o_s

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2014
Μηνύματα
115
Like
1
Πόντοι
1
Αποτριχωση στην πλατη θα ναι καλυτερα, αν και θα πονεσεις λιγάκι, αλλα αντρας εισαι θα αντεξεις δεν ειναι κ τοσο τρομερο!!!

Καποια στιγμη στο μελλον μαλλον θα κανω laser σε καποια σημεια αλλα οχι ακομα..θα δοκιμασω με κουρευτικη αλλα θελω να μου πει καποιος αν βγαινουν περισσοτερο αγριες οι τριχες...η αποτριχωση κατα τη γνωμη δεν εχει νοημα γιατι ειναι για μερικες βδομαδες μετα χρειαζεται παλι...
 

gerontopsolos

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2013
Μηνύματα
310
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
1
Καποια στιγμη στο μελλον μαλλον θα κανω laser σε καποια σημεια αλλα οχι ακομα..θα δοκιμασω με κουρευτικη αλλα θελω να μου πει καποιος αν βγαινουν περισσοτερο αγριες οι τριχες...η αποτριχωση κατα τη γνωμη δεν εχει νοημα γιατι ειναι για μερικες βδομαδες μετα χρειαζεται παλι...
φιλε μη ξυρισεις ποτε ουτε με μηχανη.θα βγουν και πιο αγριες και πιο πυκνες.κανε με κερι σε επαγγελματια οχι σπιτι αλλιως πιο ακριβη λυση ειναι το laser κανει δουλεια
 

Φ45

Μέγας
Εγγρ.
16 Αυγ 2007
Μηνύματα
277
Κριτικές
24
Like
1.250
Πόντοι
4.360
Τα μουφα Laser IPL στα κέντρα αισθητικής δεν κάνουν δουλειά για πλάτες κλπ αν έχεις χοντρή τρίχα. Είναι φτιαγμένα για γυναικείο χνούδι. Μόνο τα πιο δυνατά σε δερματολόγους-πλαστικούς και πάλι παίζει.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.186
Like
21.383
Πόντοι
5.006
Τα μουφα Laser IPL στα κέντρα αισθητικής δεν κάνουν δουλειά για πλάτες κλπ αν έχεις χοντρή τρίχα. Είναι φτιαγμένα για γυναικείο χνούδι. Μόνο τα πιο δυνατά σε δερματολόγους-πλαστικούς και πάλι παίζει.
κατι τετοιο εννοεις τυπε????
laser-gun-navy.jpg

http://[URL unfurl="true"]www.geek.com/wp-content/uploads/2012/11/laser-energy-590x346.jpg[/img[/URL]]
[img]http://i1.wp.com/videogamesandnews.com/wp-content/uploads/2014/02/star-wars-fighter_edited-1.png?fit=300%2C300
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
φιλε μη ξυρισεις ποτε ουτε με μηχανη.θα βγουν και πιο αγριες και πιο πυκνες.κανε με κερι σε επαγγελματια οχι σπιτι αλλιως πιο ακριβη λυση ειναι το laser κανει δουλεια
δεν βγαίνουν πιο άγριες και πιο πυκνές οι τρίχες άμα τις κόβεις/ξυρίζεις, αυτό είναι ένας μύθος που κυκλοφορεί πάρα πολλά χρόνια.
οι τρίχες πυκνώνουν σε συγκεκριμένα μέρη διότι ο οργανισμός γερνάει,
άμα έχεις 10 τρίχες στην πλάτη και τις παίρνεις με το ξυράφι, όταν θα φτάσεις 50-55 αυτές θα γίνουν περισσότερες γιατί γερνάς, όχι γιατί τις έκοβες.
το ίδιο γίνεται και στις τρίχες στα αυτιά, στη μύτη κ.ο.κ..
 

Φ45

Μέγας
Εγγρ.
16 Αυγ 2007
Μηνύματα
277
Κριτικές
24
Like
1.250
Πόντοι
4.360
κατι τετοιο εννοεις τυπε????
[/img]

Ένα χρόνο έκανα IPL και αποτέλεσμα μηδέν (άντε για να είμαι ακριβής έφυγε το 10%).

Τα ιατρικά εκπέμπουν από διαφορετικά υλικά και είναι πιο δυνατά.
 

sanexxx69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.090
Κριτικές
24
Like
594
Πόντοι
326
εγω ξυριζω μονο τα αρχιδια μου, τις αλλες τριχες τις γραφω στα αρχιδια μου ...

τωρα ολες θελουν αντρες ατριχους και με πολλες τριχες στη μουρη ... σε λιγα χρονια θα ψαχνουν τριχωτους και θα εχουν κανει ολοι λειζερ (ελεος) ...

 

n_i_k_o_s

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2014
Μηνύματα
115
Like
1
Πόντοι
1
Σχετικα με το laser:
1)για αραιωση τριχων σε ολο το σωμα (εχω πολλες) πρεπει να κλεινω ραντεβου καθε 2 μηνες ή μπορω να κανω μετα απο 1 χρονο τη 2η συνεδρια ;παιζει ρολο;εχει καμια διαφορα;ποσο % των τριχων φευγει μετα την 1η συνεδρια;

2)τι τιμες παιζουν για μια ολοσωμη;εγω με ενα προχειρο αθροισμα εβγαλα 700 ευρω ..τοσα χρειαζονται;


Ευχαριστω
 

Φ45

Μέγας
Εγγρ.
16 Αυγ 2007
Μηνύματα
277
Κριτικές
24
Like
1.250
Πόντοι
4.360
Σχετικα με το laser:
1)για αραιωση τριχων σε ολο το σωμα (εχω πολλες) πρεπει να κλεινω ραντεβου καθε 2 μηνες ή μπορω να κανω μετα απο 1 χρονο τη 2η συνεδρια ;παιζει ρολο;εχει καμια διαφορα;ποσο % των τριχων φευγει μετα την 1η συνεδρια;

2)τι τιμες παιζουν για μια ολοσωμη;εγω με ενα προχειρο αθροισμα εβγαλα 700 ευρω ..τοσα χρειαζονται;


Ευχαριστω


1) Δεν υπάρχει συγκεκριμένη απάντηση στον άντρα. Εξαρτάται από το χρώμα και το μέγεθος της τρίχας και αν το συγκεκριμένο laser που θα επιλέξεις τις πιάνει. ΑΝ τις πιάνει, θέλει μινιμουμ 3-4συνεδρίες λόγω του κύκλου της τρίχας (κάποιε είναι "εν υπνώση" ή όπως αλλιώς το λένε) και το κάνεις με 1μήνα περιθώριο για να τις πετύχεις ενεργές.

2) Παίζουν και προσφορές σε κάποια κέντρα. Αλλά το θέμα είναι να κάνεις και δουλειά.
Εγώ πήρα τέτοια προσφορά και δεν έκανε και πολλά. Φίλος μου με παρόμοια "αντρική" τρίχα είχε πάει σε δερματολόγο με laser και τα έσκασε πιο χοντρά, αλλά ούτε σε αυτόν πέτυχε.
 

n_i_k_o_s

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2014
Μηνύματα
115
Like
1
Πόντοι
1
κάτι ακόμα που θέλω να ρωτήσω για το laser:είναι πιο αποτελεσματικό να το κάνεις όσο είσαι σε νεαρή ηλικία ή  όσο μεγαλύτερος τόσο το καλύτερο;ευχαριστώ
 

soukeras1

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2012
Μηνύματα
3.926
Like
24
Πόντοι
16
με μαυρη πηγατε?ρουφομουναδα κανατε σε αφρικανη? να δειτε πως εξαφανιζεται αποτελεσματικα η τριχοφυια... :rockon: :grin:
 
Εγγρ.
26 Νοε 2015
Μηνύματα
1.574
Like
2
Πόντοι
16
μη αγχωνεσε... λενε πως οι αντρες οι τριχωτοι ειναι πιο κ@βλιαρηδες.... και υσχιει.....  :rockon:
 

curtism333

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
239
Κριτικές
1
Like
119
Πόντοι
1
Έχει κάνει κάποιος φίλος αποτρίχωση στην πλάτη?Δεν έχω πάρα πολλές,αλλά έστω κι αυτές θα ήθελα να τις ξεφορτωθώ.Αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι θα το εκτιμούσα.
 

DINGODOG

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
39
Κριτικές
4
Like
76
Πόντοι
0
Φίλε curtis44444, η μόνη σωστή και οικονομική λύση για την πλάτη (και τις τρίχες γενικά) είναι το κερί. Για αρχή πήγαινε σε επαγγελματία έχει γεμίσει ο τόπος , άσε που οι περισσότερες είναι και καλές γκόμενες. Θα πονέσεις λίγο, αλλά αντέχεται. Όταν συνηθίσεις την όλη φάση, για ακόμη πιο οικονομική λύση, παίρνεις κερί από τον HONDO και βάζεις την κοπέλα σου να σου το κάνει (ξέρουν όλη τους τη ζωή με αυτά ασχολούνται). Για εμένα οι τρίχες στην πλάτη είναι ΔΕΝ με κεφαλαία και πρέπει να φεύγουν. Μην τολμήσεις να τις ξυρίσεις κάηκες, θα γίνεις κανονικός πίθηκος. Ελπίζω να βοήθησα. 
 

curtism333

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
239
Κριτικές
1
Like
119
Πόντοι
1
Εγώ σκεφτόμουν για μόνιμη λύση,οπότε έλεγα για λεηζερ αλλά δεν ξέρω αν είναι ασφαλές για το δέρμα.Για το κερί ξέρω ότι είναι καλό αλλά πονάει λιγάκι,αλλά δε γαμιέται.Με μηχανή τριμάρω αυτές του στήθους,αλλά για πλάτη φοβάμαι μη γεμίσω περισσότερες!Ευχαριστώ παίδες!
 

sisiliano1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2015
Μηνύματα
931
Like
1.205
Πόντοι
206
εδω και 7χρονια εχω κανει λεηζερ στο φρυδι ειχα πολυ πραμα.λογω σημειου ελαχιστος πονος περισσοτερο το αστραμα του λεηζερ σαν ιδεα με πειραζε.απο τοτε ειναι 98% οπως το ειχα φτιαξει.οικονομικα εχουν πεσει πολυ οι τιμες για μενα μονο λεηζερ μονιμο αποτελεσμα σε λιγες συνεδριες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom