Νέα

Τομπούλογλου: «Προορίζονταν για δωρεά» τα 25.000 ευρώ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 155
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
ρε τυπε γνωστα ολα αυτα, τι να λεμε τωρα;
τωρα για τον φιλο μας εδω, αν αυτη η υπερασπιση που ασκει ειναι τρολαρισμα, του αναγνωριζω πως ειναι πετυχημενο. αν οχι, τι να πω;

Είναι δυνατό να είναι τόσο αγαθοβιόλης που να του λέει ένας βουλευτής ότι τα φέρνει βόλτα με δυσκολία κι αυτός να τον πιστεύει;
 

PeterAndrews

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2012
Μηνύματα
2.661
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
16

Ισόβιος;;;

Καθαιρέθηκε από ισόβιος πρόεδρος του Αγλαϊα Κυριακού ο Τομπούλογου
Προηγήθηκε συνάντηση του διοικητικού συμβουλίου με τον Αδωνι Γεωργιάδη

Σύσκεψη που οδήγησε στην καθαίρεση του ισοβίου προέδρου και μέλους του Δ.Σ. του νοσοκομείου Παίδων Αγλαϊα Κυριακού, Χάρη Τομπούλογου, πραγματοποιήθηκε το πρωί της Παρασκευής.

Την απόφαση έλαβε το Διοικητικό Συμβούλιο του νοσοκομείου μετά από συνάντηση που είχε με τον υπουργό Υγείας κ.. Αδωνι Γεωργιάδη.


 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
Ισόβιος;;;

Καθαιρέθηκε από ισόβιος πρόεδρος του Αγλαϊα Κυριακού ο Τομπούλογου
Προηγήθηκε συνάντηση του διοικητικού συμβουλίου με τον Αδωνι Γεωργιάδη

Σύσκεψη που οδήγησε στην καθαίρεση του ισοβίου προέδρου και μέλους του Δ.Σ. του νοσοκομείου Παίδων Αγλαϊα Κυριακού, Χάρη Τομπούλογου, πραγματοποιήθηκε το πρωί της Παρασκευής.

Την απόφαση έλαβε το Διοικητικό Συμβούλιο του νοσοκομείου μετά από συνάντηση που είχε με τον υπουργό Υγείας κ.. Αδωνι Γεωργιάδη.
ειναι κατι κανονισμοι του νοσοκομειου επειδη προφανως ηταν στο ΔΣ ΙΣΟΒΙΟ μελος.....απο παλια δωρεα ευεργεσια ειναι το νοσοκομειο αυτο
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
ειναι κατι κανονισμοι του νοσοκομειου επειδη προφανως ηταν στο ΔΣ ΙΣΟΒΙΟ μελος.....απο παλια δωρεα ευεργεσια ειναι το νοσοκομειο αυτο
Και λογικα επαιρνε και ισοβιο μισθο;
 

PeterAndrews

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2012
Μηνύματα
2.661
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
16
ειναι κατι κανονισμοι του νοσοκομειου επειδη προφανως ηταν στο ΔΣ ΙΣΟΒΙΟ μελος.....απο παλια δωρεα ευεργεσια ειναι το νοσοκομειο αυτο

Προφανώς ο τίτλος θα είναι τιμητικός. Αυτό που ενοχλεί είναι η αντίληψή του πως θα ήταν μαλάκας αν δεν τα πάρει, καθότι όλοι τα παίρνουν.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
λοιπόν και για να τελειωνουμε εδώ..

με την σειρά αυτή των πόστ δεν θέλω να υπερασπιστώ τους βουλευτές αλλά να αναδειξω μέσα από τις απαντήσεις που θα δώσετε την σκατοψυχιά και την κουτοπονηρια του ελληναρά και την βασικη φιλοσοφική του θεωρηση "να ψοφησει η κατσικα του γείτονα"...

αναρωτιέμαι όλοι εσείς που βρίζετε τους βουλευτες και θυμώνετε με τις 'υψηλές' αμοιβες τους .... γιατι δεν κατεβαινετε υποψήφιοι να βγειτε βουλευτες να τα πάρετε και σεις?

ξέρω ξερω ...."δεν θελω κατσικα θεέ μου... θέλω να ψοφησει η κατσικα του γείτονα"

ή ακόμη καλύτερα να κατεβείτε με σύνθημα και υπόσχεση ότι αν εκλεγειτε θα ψηφίσετε μειωση μισθων των βουλευτών??

ξέρω ξερω.... "σε ξένο κώλο εκατο ξυλιές" να μειωθούν οι μισθοί των αλλων όμως...

αντε ντε...τι κάθεστε ??
 

PeterAndrews

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2012
Μηνύματα
2.661
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
16
λοιπόν και για να τελειωνουμε εδώ..

με την σειρά αυτή των πόστ δεν θέλω να υπερασπιστώ τους βουλευτές αλλά να αναδειξω μέσα από τις απαντήσεις που θα δώσετε την σκατοψυχιά και την κουτοπονηρια του ελληναρά και την βασικη φιλοσοφική του θεωρηση "να ψοφησει η κατσικα του γείτονα"...

αναρωτιέμαι όλοι εσείς που βρίζετε τους βουλευτες και θυμώνετε με τις 'υψηλές' αμοιβες τους .... γιατι δεν κατεβαινετε υποψήφιοι να βγειτε βουλευτες να τα πάρετε και σεις?

ξέρω ξερω ...."δεν θελω κατσικα θεέ μου... θέλω να ψοφησει η κατσικα του γείτονα"

ή ακόμη καλύτερα να κατεβείτε με σύνθημα και υπόσχεση ότι αν εκλεγειτε θα ψηφίσετε μειωση μισθων των βουλευτών??

ξέρω ξερω.... "σε ξένο κώλο εκατο ξυλιές" να μειωθούν οι μισθοί των αλλων όμως...

αντε ντε...τι κάθεστε ??

  Θεωρώ ότι βουλευτής είναι τίτλος όχι επάγγελμα.  Οι οικονομικές απολαβές πρέπει να είναι ανάλογες της χώρας και των συνθηκών.
  Παλαιότερα αυτοί που ασχολήθηκαν με την πολιτική πέθαιναν στη ψάθα η τουλάχιστον εξέρχονταν της πολιτικής πολύ φτωχότεροι από ότι μπήκαν. Τώρα μπαίνουν για να τα πάρουν χοντρά, τα παραδείγματα πολλά..


 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
 Θεωρώ ότι βουλευτής είναι τίτλος όχι επάγγελμα.  Οι οικονομικές απολαβές πρέπει να είναι ανάλογες της χώρας και των συνθηκών.
 Παλαιότερα αυτοί που ασχολήθηκαν με την πολιτική πέθαιναν στη ψάθα η τουλάχιστον εξέρχονταν της πολιτικής πολύ φτωχότεροι από ότι μπήκαν. Τώρα μπαίνουν για να τα πάρουν χοντρά, τα παραδείγματα πολλά..

ωραία λοιπόν.... όσοι το πιστευουν κατεβαινουν στις εκλογες με αυτό το σύνθημα και αν ψηφιστούν απο τον λαό να μηδενίσουν τις απολαβες..

και σταματάνε είτε χάσουν είτε κερδιζουν να μας ζαλίζουν τους όρχεις..

δεν νομίζω κανένας εκ των εκλεγμένων βουλευτών να υποσχέθηκε κάτι ανάλογο  ;)

εντιτ. και κάτι ακόμη... εφοσον θεωρηθεί τιμητικός τίτλος (άνευ αντιμισθίας) τότε οι φέροντες τον τιτλο αυτο θα πρέπει λογικά να έχουν το δικαιωμα να προσφέρουν τις υπηρεσιες τους upon their discretion και στον όποιον ελεύθερο χρονο τους μετά τις υποχρεωσεις που θα εχουν για το βιοπορισμό τους

αλλέως ας αποδεχθούμε οτι η βουλή των ελληνων θα είναι βουλή των λόρδων στην οποια ουσιαστικά θα έχουν δικαίωμα εκλογής μόνο οι έχοντες και κατέχοντες οι οποιοι δεν θα έχουν βιοποριστικό προβλημα και επαγγελματικές υποχρεωσεις...
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
λοιπόν και για να τελειωνουμε εδώ..

με την σειρά αυτή των πόστ δεν θέλω να υπερασπιστώ τους βουλευτές αλλά να αναδειξω μέσα από τις απαντήσεις που θα δώσετε την σκατοψυχιά και την κουτοπονηρια του ελληναρά και την βασικη φιλοσοφική του θεωρηση "να ψοφησει η κατσικα του γείτονα"...

αναρωτιέμαι όλοι εσείς που βρίζετε τους βουλευτες και θυμώνετε με τις 'υψηλές' αμοιβες τους .... γιατι δεν κατεβαινετε υποψήφιοι να βγειτε βουλευτες να τα πάρετε και σεις?

ξέρω ξερω ...."δεν θελω κατσικα θεέ μου... θέλω να ψοφησει η κατσικα του γείτονα"

ή ακόμη καλύτερα να κατεβείτε με σύνθημα και υπόσχεση ότι αν εκλεγειτε θα ψηφίσετε μειωση μισθων των βουλευτών??

ξέρω ξερω.... "σε ξένο κώλο εκατο ξυλιές" να μειωθούν οι μισθοί των αλλων όμως...

αντε ντε...τι κάθεστε ??

χαχαχα, είσαι ανεκδιήγητος. Αυτό ήταν το θέμα; Αυτό έλεγες τόση ώρα; Από την υπεράσπιση της δύσκολης κατάστασης ενός βουλευτή πέρασες σε άλλο τροπάριο.
 

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.714
Like
10
Πόντοι
16
λοιπόν και για να τελειωνουμε εδώ..

με την σειρά αυτή των πόστ δεν θέλω να υπερασπιστώ τους βουλευτές αλλά να αναδειξω μέσα από τις απαντήσεις που θα δώσετε την σκατοψυχιά και την κουτοπονηρια του ελληναρά και την βασικη φιλοσοφική του θεωρηση "να ψοφησει η κατσικα του γείτονα"...

αναρωτιέμαι όλοι εσείς που βρίζετε τους βουλευτες και θυμώνετε με τις 'υψηλές' αμοιβες τους .... γιατι δεν κατεβαινετε υποψήφιοι να βγειτε βουλευτες να τα πάρετε και σεις?

ξέρω ξερω ...."δεν θελω κατσικα θεέ μου... θέλω να ψοφησει η κατσικα του γείτονα"

ή ακόμη καλύτερα να κατεβείτε με σύνθημα και υπόσχεση ότι αν εκλεγειτε θα ψηφίσετε μειωση μισθων των βουλευτών??

ξέρω ξερω.... "σε ξένο κώλο εκατο ξυλιές" να μειωθούν οι μισθοί των αλλων όμως...

αντε ντε...τι κάθεστε ??


Πρώτον, προεκλογικά όλοι για μειώσεις μιλάνε για να πάρουν το πόπολο με το μέρος τους.

Δεύτερον νομίζεις έτσι απλό είναι να κατέβεις για βουλευτής (άσε το να βγεις) για να αλλάξεις τα πράγματα; Δεν θέλει παράβολα, δεν θέλει διαφήμιση; Και που θα κατέβεις; Στη Β Αθήνας που είναι ο λάκος με τα θηρία; Στην επαρχία που κάθε νομός βγάζει 1 βουλευτή το πολύ;

Τρίτον, το να θες να μειωθεί το κόστος λειτουργίας του πολιτικού συστήματος ανα πολίτη που είναι από τα υψηλότερα στην Ευρώπη δεν είναι "να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα" αλλά απόλυτα λογική απαίτηση.

Τέταρτον, να μιλάει για σκατοψυχιά ο άνθρωπος που χαίρεται με όσους πεινάνε και κρυώνουν επειδή "άπλωσαν τα πόδια πέρα από το πάπλωμα" είναι ειρωνεία. Προφανώς η μεγαλοψυχία σου εξαντλείται στους μεγαλοσχήμονες βουλευτές, επιχειρηματίες αεριτζήδες που φεσώνουν όποιον μιλάει ελληνικά και στις κυράτσες ανύπαντρες θυγατέρες που έχασαν το διχίλιαρο το μήνα.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Πρώτον, προεκλογικά όλοι για μειώσεις μιλάνε για να πάρουν το πόπολο με το μέρος τους.

δεν είδα κανεναν να μιλαει για μείωση μισθών βουλευτων (εκτος ίσως απο τα χρυσα αυγα)..

Δεύτερον νομίζεις έτσι απλό είναι να κατέβεις για βουλευτής (άσε το να βγεις) για να αλλάξεις τα πράγματα; Δεν θέλει παράβολα, δεν θέλει διαφήμιση; Και που θα κατέβεις; Στη Β Αθήνας που είναι ο λάκος με τα θηρία; Στην επαρχία που κάθε νομός βγάζει 1 βουλευτή το πολύ;

παράβολα και διαφήμιση θελει και έχει σπρώξει και αυτος για τον οποίο σκούζεις να του κόψουν τον μισθό.. αλλά εκει δεν μετραει βεβαια.. γιατί να μετρήσει αφού είναι σε ξένο κώλο...

Τρίτον, το να θες να μειωθεί το κόστος λειτουργίας του πολιτικού συστήματος ανα πολίτη που είναι από τα υψηλότερα στην Ευρώπη δεν είναι "να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα" αλλά απόλυτα λογική απαίτηση.

αμα η απαίτηση είναι λογική σημαινει ότι την ενστερνίζεται η πλειοψηφία των ψηφοφόρων αρα είναι απλό το να εκλεγει καποιος με αυτήν την πολιτικη αντζεντα

Τέταρτον, να μιλάει για σκατοψυχιά ο άνθρωπος που χαίρεται με όσους πεινάνε και κρυώνουν επειδή "άπλωσαν τα πόδια πέρα από το πάπλωμα" είναι ειρωνεία. Προφανώς η μεγαλοψυχία σου εξαντλείται στους μεγαλοσχήμονες βουλευτές, επιχειρηματίες αεριτζήδες που φεσώνουν όποιον μιλάει ελληνικά και στις κυράτσες ανύπαντρες θυγατέρες που έχασαν το διχίλιαρο το μήνα.

το λάθος που κάνεις είναι οτι μου προσαπτεις χαρά... δεν χαιρομαι αλλα και δεν λυπαμαι κιόλας αυτους οι οποιοι όντως άπλωσαν τα πόδια πέρα από το πάπλωμα, όπως επισης δεν πιστεύω την πλειονότητα αυτών οι οποιοι ολημερις εμφανιζονται μυξοκλαιγοντας στα κανάλια.. θα μου επιτρεψεις λοιπόν να διατηρήσω το δικαίωμα του να είμαι επιφυλακτικός και το δικαιωμα να ειμαι αλληέγγυος και αρωγός εκει και σε αυτούς που κρίνω εγω οτι πρέπει...
 
Εγγρ.
4 Σεπ 2013
Μηνύματα
1.376
Like
1
Πόντοι
16
λοιπόν και για να τελειωνουμε εδώ..

με την σειρά αυτή των πόστ δεν θέλω να υπερασπιστώ τους βουλευτές αλλά να αναδειξω μέσα από τις απαντήσεις που θα δώσετε την σκατοψυχιά και την κουτοπονηρια του ελληναρά και την βασικη φιλοσοφική του θεωρηση "να ψοφησει η κατσικα του γείτονα"...

αναρωτιέμαι όλοι εσείς που βρίζετε τους βουλευτες και θυμώνετε με τις 'υψηλές' αμοιβες τους .... γιατι δεν κατεβαινετε υποψήφιοι να βγειτε βουλευτες να τα πάρετε και σεις?

ξέρω ξερω ...."δεν θελω κατσικα θεέ μου... θέλω να ψοφησει η κατσικα του γείτονα"

ή ακόμη καλύτερα να κατεβείτε με σύνθημα και υπόσχεση ότι αν εκλεγειτε θα ψηφίσετε μειωση μισθων των βουλευτών??

ξέρω ξερω.... "σε ξένο κώλο εκατο ξυλιές" να μειωθούν οι μισθοί των αλλων όμως...

αντε ντε...τι κάθεστε ??
οχι τυπε μου. μια χαρα υπερασπιση των βουλευτων και των προνομιων τους ασκεις. η διαπιστωση μου ειναι πως προσπαθεις μετα μανιας να υπερασπιστεις καθε τι καθεστωτικο.
κι αυτο ειναι αρρωστο κι αρρωστημενο ταυτοχρονα. οπως δεν μπορει καποιος που ασκει στειρα αντιπολιτευση να τα βρισκει ολα λαθος, αλλο τοσο δεν μπορει καποιος (εσυ εν προκειμενω) να τα βρισκει ολα σωστα. οποιαδηποτε αποφαση/κινηση/φραση απο την συγκεκριμενη πλευρα σε βρισκει παντα μα παντα συμφωνο και ταυτοχρονα αισθανεσαι την αναγκη να το υπερασπιστεις με καθε τροπο (ο οποιος πολλες φορες ειναι εντελως ακυρος).
οση σοβαροτητα στερειται λοιπον καποιος που απαξιωνει οποιαδηποτε θετικη κινηση, αλλη τοση σοβαροτητα στερεισαι εσυ που προσπαθεις να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
οχι τυπε μου. μια χαρα υπερασπιση των βουλευτων και των προνομιων τους ασκεις. η διαπιστωση μου ειναι πως προσπαθεις μετα μανιας να υπερασπιστεις καθε τι καθεστωτικο.
κι αυτο ειναι αρρωστο κι αρρωστημενο ταυτοχρονα. οπως δεν μπορει καποιος που ασκει στειρα αντιπολιτευση να τα βρισκει ολα λαθος, αλλο τοσο δεν μπορει καποιος (εσυ εν προκειμενω) να τα βρισκει ολα σωστα. οποιαδηποτε αποφαση/κινηση/φραση απο την συγκεκριμενη πλευρα σε βρισκει παντα μα παντα συμφωνο και ταυτοχρονα αισθανεσαι την αναγκη να το υπερασπιστεις με καθε τροπο (ο οποιος πολλες φορες ειναι εντελως ακυρος).
οση σοβαροτητα στερειται λοιπον καποιος που απαξιωνει οποιαδηποτε θετικη κινηση, αλλη τοση σοβαροτητα στερεισαι εσυ που προσπαθεις να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα.

δεν τα βρίσκω όλα σωστά... ειδικά επι του θεματος θεωρω ότι η βουλευτική αποζημίωση είναι πολυ λίγη αν αναλογισθούμε το τι περιμενουμε απο αυτούς τους ανθρώπους.. αυτο διαφέρει ριζικά απο το να υποστηρίζω οτι ολοι οι βουλετες οι οποίοι έχουν εκλεγει στο κοινοβούλιο είναι άξιοι του μισθου τους...

με επιχειρηματικούς όρους η θέση του πχ οικονομικου διευθυντή (βουλευτή) πληρώνεται 200.000 ευρώ τον χρόνο αλλα ο Παπαρόπουλος (εδω βαζεις οποιο όνομα από τους 300 θελεις) ο οποίος κατεχει την θέση σήμερα κακώς τα παίρνει διοτι είναι βλάξ αλλά μας τον επιβαλλανε με την ψήφο τους οι μέτοχοι (λαός)

διότι κανένας απο τους 300 δεν μπήκε στην βουλή από μόνος του...
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
ΟΚ, το καταννοω να μπει ενα λαμογιο επικεφαλης νοσοκομειου.
Ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος ειναι...

Αλλα αυτο που με τρελαινει ειναι οτι ο ΒΛΑΚΑΣ βγηκε και ειπε πως θα τα εκανε τα λεφτα... δωρεα!!!!  :headbang:  :headbang:  :headbang:

Δηλ, το καταλαβαινω ρε Τομπουλογλου να εχεις αυτο το επωνυμο και, παρολα αυτα να τιθεσαι επικεφαλης νοσοκομειου/ το καταλαβαινω να εισαι παρτουζιαρης και ξεσκισμενος, ενω το παιζεις Χριστιανογκαβλος και πατριωτης/ το καταλαβαινω να θες μιζες την εποχη που καρκινοπαθεις πεθαινουν χωρις θεραπεια....

ΝΑΙ, τα καταλαβαινω ολα αυτα, αλλα δεν ανεχομαι το γεγονος οτι εισαι τοοοοοσο στοοκος ρε μαλακα... Και τοσο ρομπα, ωστε να μην παραδεχεσαι το αυταποδεικτο και να μην ζητας συγγνωμη!!!!

Ακομα κι ο δικηγορος του βγηκε και δηλωσε: "Ο κυριος Τομπουλογλου ισχυριζεται...". Ε, ντρεποταν να τα υιοθετησει ο ιδιος!

Αλλο highlight ηταν η δηλωση του ιδιου του λαμογιου οτι "Εμπιστευεται το Θεο και τη δικαιοσυνη"! Κατι τετοιο δεν ελεγε κι ο Παπαγεωργιου???  :2funny: / Τουλαχιστον,τα σοσιαλιστικα κατακαθια εχουν την τσιπα να μη λενε για Θεους και μαλακιες (βλεπε Ακης)

ΥΓ Το βιντεο με τα γαμησια κυκλοφορει πουθενα? Εγω ημουν μικρος τοτε και δεν το θυμαμαι...

 

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.714
Like
10
Πόντοι
16
Τα έσπρωξε άραγε αυτός ή κάποιος άλλος (π.χ. κάποιος επιχειρηματίας) ο οποίος θέλει να έχει το συγκεκριμένο ανδρείκελο στη Βουλή; Γιατί μη μου πεις ότι π.χ. ο Λοβέρδος, η Μιλένα Αποστολάκη και η Καϊλή εκλέχτηκαν βάζοντας ενέχυρο τα αμπέλια του πατέρα τους στο χωριό. 

Ο τραμουντάνας είναι αθώος δεν ξέρει ότι γίνονται και τέτοια. Εδώ προψέ μας έλεγε ότι αποτυχόντες βουλευτές και "πολιτευτές" παντός είδους δεν ανήκουν στο πολιτικό σύστημα και δεν μπορούν να κάνουν ρουσφέτια και εξυπηρετήσεις...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ο τραμουντάνας είναι αθώος δεν ξέρει ότι γίνονται και τέτοια. Εδώ προψέ μας έλεγε ότι αποτυχόντες βουλευτές και "πολιτευτές" παντός είδους δεν ανήκουν στο πολιτικό σύστημα και δεν μπορούν να κάνουν ρουσφέτια και εξυπηρετήσεις...

Αυτό παλι πότε το είπα ρε παπάρα..??

αλλα εδώ δεν δισταζεις να διαστρεβλωνεις το "δεν λυπαμαι" και να το μετατρεπεις σε "χαιρομαι"
 
Εγγρ.
4 Σεπ 2013
Μηνύματα
1.376
Like
1
Πόντοι
16
το λάθος που κάνεις είναι οτι μου προσαπτεις χαρά... δεν χαιρομαι αλλα και δεν λυπαμαι κιόλας αυτους οι οποιοι όντως άπλωσαν τα πόδια πέρα από το πάπλωμα, όπως επισης δεν πιστεύω την πλειονότητα αυτών οι οποιοι ολημερις εμφανιζονται μυξοκλαιγοντας στα κανάλια.. θα μου επιτρεψεις λοιπόν να διατηρήσω το δικαίωμα του να είμαι επιφυλακτικός και το δικαιωμα να ειμαι αλληέγγυος και αρωγός εκει και σε αυτούς που κρίνω εγω οτι πρέπει...
εισαι απιστευτος τυπος τελικα. ξερεις, υπαρχει κοσμος που εστιβε την πετρα, και εβγαζε 2 φραγκα, ετσι ωστε να τα βαλει διπλα απο αυτα που ειχε βαλει στην ακρη, να παρει κι ενα δανειο, ωστε να φτιαξει ενα σπιτι, να επεκτεινει την δουλεια του. αν δεν το εχεις καταλαβει, ετσι γινοταν ως τωρα. ετσι γινεται και παγκοσμιως. ετσι καπως ερχεται η προκοπη και η προοδος.
τωρα εσυ κατηγορεις οποιον λειτουργησε ετσι πως απλωσε τα ποδια περα απ'το παπλωμα.
ε λοιπον, αν ο κοσμος δεν απλωνε τα ποδια του εξω απ'το παπλωμα, ακομα με τα μουλαρια θα κυκλοφορουσαμε, νομιζοντας πως η γη ειναι επιπεδη κι οταν θα αστραφτε θα καναμε ανθρωποθυσιες.


 

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.714
Like
10
Πόντοι
16
Αυτό παλι πότε το είπα ρε παπάρα..??

αλλα εδώ δεν δισταζεις να διαστρεβλωνεις το "δεν λυπαμαι" και να το μετατρεπεις σε "χαιρομαι"






Διορισμοί από την οικογένεια του Άδωνι στο Κτηματολόγιο

ξεχνας βεβαια να μας πείς ότι ο Αδωνις βγηκε για πρωτη φορα βουλευτης το 2007...

Δηλαδή "πολιτευτές", αποτυχόντες, πρώην υποψήφιοι κτλ. με την τριβή τους σε κόμματα και μηχανισμούς δεν έχουν τα κονέ για να κάνουν ρουσφέτια και διορισμούς, αν όχι μαζικά όπως οι βουλευτές τουλάχιστον στο στενό τους κύκλο.

σιγα το μεγα κομμα το οποίο είχε τις πολλες ακρες αλλα και απο το οποιο κρεμόταν κυβερνησεις...  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom