Νέα

Tο site φθίνει; (έχοντας περάσει τα 1 εκ post όμως!)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pixis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποιος απο τους παρακατω Μods ειναι ο πιο αντιπαθης και πρεπει να φυγει;

  • chevalier fidel

    Ψήφοι: 17 25,0%
  • solitonios

    Ψήφοι: 5 7,4%
  • sonyp 900

    Ψήφοι: 6 8,8%
  • tipos

    Ψήφοι: 8 11,8%
  • andreoug

    Ψήφοι: 9 13,2%
  • stavros51

    Ψήφοι: 7 10,3%
  • duracell

    Ψήφοι: 7 10,3%
  • pitsilistis

    Ψήφοι: 11 16,2%
  • zero tolerance

    Ψήφοι: 11 16,2%
  • Κανένας, την δουλειά τους προσπαθούν να κάνουν...

    Ψήφοι: 17 25,0%
  • Ολοι, για να γίνει κυριολεκτικά το forum μπουρδέλο!

    Ψήφοι: 22 32,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    68

xiale

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2006
Μηνύματα
106
Like
4
Πόντοι
1
ρε vaso, αμαν πια δεν προσέχεις... είναι ραμανταν τώρα και όλες οι νηστίσιμες έχουν πάει στην αραβία για γρήγορη μπάζα .... θα ξαναγυρίσουν το πάσχα ανανεωμένες ...
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
stavros51
Πας καλά ? Έχεις ακούσει που λένε το καβάλησε το σκουπόξυλο ? το πήδηξε το ποταμάκι κλπ ?
Αν διαφωνείς σε κάτι απο αυτά που έγραψα, πες τι είναι αυτό.
Για ποταμάκια και σκουπόξυλα εγώ δε γράφω.
 
OP
OP
P

pixis

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2005
Μηνύματα
446
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
Εδώ pixi δεν θα συμφωνήσω μαζί σου. Σκοπός δεν είναι να σου πει κάποιος ποια είναι η καλύτερη επιλογή, αθτό θα το αποφασίσεις μόνος σου.
Σκοπός είναι το site να σου δίνει όλες τις επιλογές και εσύ να διαλέξεις.


κανένα site χωρις τον κόσμο δεν έχει δύναμη
αφού όπως λες τα έχεις παρατηρήσει κάνε κάτι μην κάθεσαι αμήχανος
δεν νομίζω ότι κάνω κακό σε κανένα
δυστυχώς δεν αποδεικνύονται όλα
δεν πρέπει αν υπάρχει μία άποψη να δημιουργούνται στρατόπεδα
την πληροφορία την ζήτησα σαν παράδειγμα
να ξέρεις ότι μόνο μέσα από την κριτική και τον έλεγχο γίνεσαι καλύτερος
αλλιώς όλοι να λέμε μπράβο και τελείωσε
όλοι θέλουμε να παγιώνουμε κάποια πράγματα που μας εξηπυρετούν και όταν έρθει κάποιθος και πει κάτι δώσει μια άλλη άποψη για μια λειτουργία μια διαδικασία πέφτουν όλοι να τον φάνε
ξέρω πολύ καλά από portals και την ανάγκη συντήρησης

ξέρεις το θέμα που διαπραγματεύομαστε έχει πολλούς δύσκολους ανθρώπους γύρω του
νομίζω ότι η διαχείριση αυτού του θέματος είναι από μόνη δύσκολη και εδω σας βγάζω το καπέλο
όμως οι συναιτερισμοί και οι φράξιες σας το λέω από την πείρα μου δρουν διαλυτικά και καταστροφικά σε τέτοιες περιπτώσεις

το αν τα έχεις ψιλοπάρει ή όχι είναι δικό σου θέμα και να είναι δικό σου ή όχι το site μας αφήνει όλους παντελώς αδιάφορους
αν θέλεις να με βλέπεις σαν πελάτη και όχι σαν φιλαράκι δυστυχώς σου λέω ότι αλλάζει την όλη φάση
και να ξέρεις ότι αυτό εννούσα
νιώθε πλέον πελάτης και όχι κάποιος που θα μοιραστεί κάποιες απόψεις και ανησυχίες
ναι εννοώ ανησυχίες για το ποια θα γ...... ποια θα π..... ποια και πότε και πόσο θα γουστάρει
και ξέρεις ποια είναι η διαφορά;

επειδή είσαι μάλλον μικρός όπως και πολύ από εδώ μέσα η διαφορά είναι ότι πολύ το κάνουν από ανάγκη και λίγοι επειδή το γουστάρουν και από μεράκι

όταν κάνω την πληροφορία ειδική την κάνω γιατί κάτι θέλω να βγάλω απ΄ αυτήν
όταν δεν είμαι σαφής το κάνω γιατί μπορώ να καθοδηγώ εύκολα κοσμο προς τα εκεί που θέλω

αυτά τα ολίγα

peace

pixis
 
OP
OP
P

pixis

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2005
Μηνύματα
446
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
νομίζω ότι κακώς ασχολήθηκα

αναθεωρώ ότι είπα και απλά θα κάθομαι να παρακολουθώ τις εξελίξεις
ευχομαι στον stayros51 μα μην του χάλασα την βολή του και τις παρέες του και αλλά φορά δεν θα ξαναπώ τίποτα ούτε για τους κανόνες ούτε για τίποτε άλλο
δεν ντρπόμαστε που ζούμε και σε δημοκρατία
τι να πω
 

TranceMedia

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2006
Μηνύματα
262
Like
5
Πόντοι
1
DARIA εισαι νουμεροοοοοοοοοοοοοοοοοοο χρηματοδοτουμενοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο


Zuzana γερα φατους τα λεφτα
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Είμαι μέλος στο World Sex Archives από το 1999. Κατά τη γνώμη μου το κορυφαίο στον κόσμο σάιτ για την "νόμιμη" πορνεία. Στο σάιτ αυτό πληρώνεις συνδρομή και έτσι δεν έχει καθόλου διαφημίσεις. Αλλά απαυθύνεται σε μια τεράστια αγορά (Βόρεια Αμερική κυρίως, όμως και Ευρώπη) και έτσι πάντα θα έχει συνδρομητές. Επίσης καλύπτει με πληροφορίες όλο τον κόσμο. Η δικιά μας αγορά είναι πολύ μικρή για να συντηρήσει ένα σάιτ. Κακά τα ψέματα. Μετά από μερικούς μήνες όλες οι βασικές πληροφορίες που υπάρχουν έχουν δημοσιευτεί.

Επίσης και εκεί πολλές φορές πλατιάζουν τη συζήτηση και ξεφεύγει από το αρχικό αντικείμενο. Αλλά αυτό είναι και η γοητεία ενός τέτοιου σάιτ ώστε να μην το κάνει βαρετό. Διαφορετικά θα είχαμε μόνο τη λίστα με τα μπουρδέλα, τις ιερόδουλες και τις τιμές του. Τότε όλοι θα κάναμε ένα print out και θα μπαίναμε μια φορά το δίμηνο να δούμε μήπως άλλαξε τίποτα.

Τέλος κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να διαβάζει τα πάντα. Εγώ πχ σπανιότατα έως καθόλου διαβάζω τα οπαδικά. Ο καθένας υποθέτω ότι επικεντρώνεται σε αυτά που τον ενδιαφέρουν και οι άλλοι ας κάνουν ότι θέλουν. Ήμαρτον. Ένα σάιτ για μπουρδέλα είναι, δεν είναι το forum του Harvard! Αμάν η ελληνική σοβαροφάνεια!
 

larousse

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.263
Κριτικές
1
Like
227
Πόντοι
36
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :-* :-* :-* :-* :-* :-* :huh: :huh: :huh: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :) :) :) :) :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :booty: :booty: :booty: :booty: :booty: :o :o :o :o :o :o :o :o :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:



ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SITE MAΣ!!!
 

Επισκέπτης
νομίζω ότι κακώς ασχολήθηκα

αναθεωρώ ότι είπα και απλά θα κάθομαι να παρακολουθώ τις εξελίξεις
ευχομαι στον stayros51 μα μην του χάλασα την βολή του και τις παρέες του και αλλά φορά δεν θα ξαναπώ τίποτα ούτε για τους κανόνες ούτε για τίποτε άλλο
δεν ντρπόμαστε που ζούμε και σε δημοκρατία
τι να πω
΄

Pixis, νομίζω είσαι foul. Εξάλλου εσύ πρώτος παραπονέθηκες για 3 πράγματα:

1. Περιεχόμενο
2. Διαφημίσεις
3. Κανόνες

Για το (1) νομίζω συμφωνήσαμε όλοι μαζί σου. Για το (2) κακώς έκανες τέτοια κριτική χωρίς να ξέρεις τι συμβαίνει από πίσω για την διατήρηση ενός site. Και πάλι στο εξηγήσαμε. Όσο για το (3), λυπάμαι ειλικρινά που έχεις τέτοιες απόψεις περί του τι είναι δημοκρατία. Η δημοκρατία δεν είναι έτσι όπως την εννοείς. Δεν είναι τυχαίο λοιπόν ότι η χώρα που θέσπισε την δημοκρατία είναι το μεγαλύτερο μπουρδέλο παγκοσμίως επειδή οι κάτοικοί της έχουν παρεξηγήσει την έννοια...
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
νομίζω ότι κακώς ασχολήθηκα

αναθεωρώ ότι είπα και απλά θα κάθομαι να παρακολουθώ τις εξελίξεις
ευχομαι στον stayros51 μα μην του χάλασα την βολή του και τις παρέες του και αλλά φορά δεν θα ξαναπώ τίποτα ούτε για τους κανόνες ούτε για τίποτε άλλο
δεν ντρπόμαστε που ζούμε και σε δημοκρατία
τι να πω

Το θέμα της δημοκρατίας στην Ελλάδα είναι πολύ παρεξηγημένο, πολύ απλά το έχουμε χέσει το θέμα. Όσο για το αν έκανες καλά ή κακά που ασχολήθηκες, κατά την προσωπική μου γνώμη (δεν μιλάω σαν mod τώρα) καλά έκανες και ασχολήθηκες αλλά καλό θα είναι να μάθεις να ακούς και τον αντίλογο με τα αντίθετα επιχειρήματα από τα δικά σου. Κανείς δεν είναι βολεμένος από δω ούτε και κανείς από μας γαμάει τσάμπα λόγω του site, όπως ειπώθηκε μια φορά και αυτό. Εγώ είμαι από Χανιά. Να πάω να πω στην κυρία Μαρία στην Μίνοως ότι είμαι moderator στο bourdela μπας και γαμήσω τσάμπα??? Όπως εσύ κρίνεις ότι το site πάει χάλια έτσι και κάποιος άλλος θα πιστεύει το αντίθετο. Ποτέ δεν μπορείς να καλύψεις όλα τα γούστα ότι και αν κάνεις. Σε χαλάνε τα οπαδικά? ΜΗΝ τα διαβάσεις, είναι πολύ απλό. Είναι επιλογή σου αν θα πατήσεις το λινκ για να πας παρακάτω. Σε χαλάνε οι διαφημήσεις? Κάνε ένα donation μέσω paypal. Δεν νομίζω να χαλάσει κανέναν. Όσο για τους κανόνες, τι σε χάλασε από κει. Πες μας αν θες αναλυτικά και θα σου απαντήσουμε σε όλα. Επειδή το site λέγεται bourdela, δεν σημαίνει ότι θα γίνει γενικά μπουρδέλο για να ευχαριστηθούν κάποιοι που είναι αντίθετοι σε κανόνες. Επαναλαμβάνω ότι μιλάω σαν απλός χρήστης του φόρουμ και όχι σαν moderator.
 

kokolongos

Τιμημένος
Εγγρ.
7 Νοε 2005
Μηνύματα
2.421
Κριτικές
28
Like
19
Πόντοι
6.775
φιλε πιξι ειναι λογικο το σαιτ να κανει κυκλους,αλλες φορες ανοδικους και αλλες καθοδικους αφου εχουν ειπωθει πααααααααρα πολλα για τις πουτανες και εχουν αναλυθει σε βαθμο αηδιας οποτε οι νεες πληροφοριες ειναι λογικο να ειναι λιγοτερες.Πριν ενα χρονο που αρχισε ολα ηταν φρεσκες πληροφοριες ενω τωρα οσοι το παρακολουθουν καιρο τις περισσοτερες τις γνωριζουν,αντιθετως το  thread των citytours  ηταν και θα ειναι παντα ακμαιο αφου οι κοπελες συνεχως εναλλασονται και υπαρχουν διαρκως νεες πληροφοριες.
Και για να εχουμε και ενα ερωτημα,εσυ ποτε εδωσες μια πληροφορια?και μαζι σου και μερικοι αλλοι που εχουν 2-5 ποστ οπυ ολλα ειναι σε στυλ¨που ειναι αυτη¨,¨στειλε μου με πμ το τηλ¨,¨πως παω εκει¨ κτλ.

PS  δεν το παιζω μεγας μπουρδελογνωστης και ευεργετης της μπουρδελοκοινοτητας αλλα ας κοιταζουμε πρωτα τι κανουμε εμεις πριν την πουμε στους αλλους

 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
φιλε πιξι ειναι λογικο το σαιτ να κανει κυκλους,αλλες φορες ανοδικους και αλλες καθοδικους αφου εχουν ειπωθει πααααααααρα πολλα για τις πουτανες και εχουν αναλυθει σε βαθμο αηδιας οποτε οι νεες πληροφοριες ειναι λογικο να ειναι λιγοτερες.Πριν ενα χρονο που αρχισε ολα ηταν φρεσκες πληροφοριες ενω τωρα οσοι το παρακολουθουν καιρο τις περισσοτερες τις γνωριζουν,αντιθετως το  thread των citytours  ηταν και θα ειναι παντα ακμαιο αφου οι κοπελες συνεχως εναλλασονται και υπαρχουν διαρκως νεες πληροφοριες.
Και για να εχουμε και ενα ερωτημα,εσυ ποτε εδωσες μια πληροφορια?και μαζι σου και μερικοι αλλοι που εχουν 2-5 ποστ οπυ ολλα ειναι σε στυλ¨που ειναι αυτη¨,¨στειλε μου με πμ το τηλ¨,¨πως παω εκει¨ κτλ.

PS  δεν το παιζω μεγας μπουρδελογνωστης και ευεργετης της μπουρδελοκοινοτητας αλλα ας κοιταζουμε πρωτα τι κανουμε εμεις πριν την πουμε στους αλλους

πεστα ρε κοκο... :booty: :booty:
 

skoupidi

Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2006
Μηνύματα
122
Like
1
Πόντοι
1
Αν διαφωνείς σε κάτι απο αυτά που έγραψα, πες τι είναι αυτό.
Για ποταμάκια και σκουπόξυλα εγώ δε γράφω.
Δεν έχει να κάνει με το αν σύμφωνώ η διαφωνώ με αυτά που έγραψες , αλλα με το στιλάκι και την υποβόσκουσα ειρωνεία σου και το complex ανωτερότητας σου.
Τουλάχιστον αυτό μου βγάζουν αυτά που γραφής. Συγγνώμη αν κάνω λάθος.
 

Επισκέπτης
Διαβαζοντας τα παραπανω πιστευω οτι ο φιλος pixis απλως ριχνει αδεια για να πιασει γεματα.Λεει ας πω οτι οτι το site εχει ξεφυγει και δεν προσφερει αρκετες προτασεις για κοπελες μπας και κανενας χριστιανος μου δωσει κανα καλο τηλ.Γνωμη μου παντα....Πρεπει να καταλαβουμε οτι το site ειναι επιλογης μας να το χρησιμοποιουμε.Οπως και οι αποψεις-συμβουλες των παιδιων εδω μεσα. Οποιος θελει..... αλλιως εχει και αλλου περτικαλιες....
 

lolo

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2005
Μηνύματα
250
Like
0
Πόντοι
1
Αφού ανακυκλώνονται και οι πουτάνες από τα studio στα μπουρδέλα, και από το ένα στριπτιζάδικο στο άλλο, έτσι και οι πληροφορίες θα ανακυκλώνονται και θα λιγοστεύουν.
Το βρίσκω λογικό. Εξάλλου και στις κριτικές πχ των μπουρδέλων οι απόψεις είναι πάντα υποκειμενικές. Μήν νομίζετε οτι οι πουτάνες φέρονται σε όλους το ίδιο!!!
Πάντως το site έχει δύναμη γιατί είμαστε μια παρέα με τα ίδια ενδιαφέροντα και γι'αυτό γίνεται και χαβαλές.
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Δεν έχει να κάνει με το αν σύμφωνώ η διαφωνώ με αυτά που έγραψες , αλλα με το στιλάκι και την υποβόσκουσα ειρωνεία σου και το complex ανωτερότητας σου.
Τουλάχιστον αυτό μου βγάζουν αυτά που γραφής. Συγγνώμη αν κάνω λάθος.
1) Κάνεις λάθος, αλλά δεν έχει σημασία. Όλοι μας κάνουμε. Μόνο όποιος δε γράφει δε κάνει λάθη.
2) Το "στυλάκι" δε το καταλαβαίνω. Αντί να βάζεις ταμπέλες ("στυλάκι", υποβόσκουσα ειρωνεία", complex κλπ), γιατι δε γράφεις ΚΑΘΑΡΑ (όπως κάνω εγώ) ΤΙ ΕΙΝΑΙ αυτό που σε πείραξε? Και δε το λέω με διάθεση αντιδικίας, το λέω γιατί ξέρω ότι και εγώ, μπορεί κάπου να έχω κάνει λάθος.
3) Το αν συμφωνείς η διαφωνείς είναι που πρέπει να πεις εδώ. Το αν στραβοξύπνησες και θες να αρπαχτείς με κάποιον, καλύτερα να το φιλτράρεις...

Εγώ τουλάχιστον έτσι λειτουργώ.

 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.228
Like
448
Πόντοι
36
Φίλοι,

Η δημοκρατία υπάρχει: σου αρέσει το site A, μπαίνεις για λίγο. Σου αρέσει περισσότερο απ' ότι συνήθως? Μένεις. Δε γουστάρεις? Φεύγεις, no questions aked.

To να θέλουμε κάτι ακριβώς στα γούστα μας, καλό είναι, αλλά όχι πάντα εφικτό. Η δυναμική των αριθμών σε βάθος χρόνου δείχνει ότι μάλλον δε φθίνει το site. Σε ζητήματα ποιότητας είναι πολύ δύσκολο να μπούμε, γιατί ο καθένας την ορίζει διαφορετικά.

Και δεν είναι καλό να ξεχνάμε ότι κάθε site είναι ένα προϊόν που υπόκειται στους κανόνες marketing και της αγοράς.
Εισαγωγή προϊόντος-ανάπτυξη-ωρίμανση-ακμή-φθίνουσα περίοδος-απόσυρση. Ο κύκλος είναι καθορισμένος, η διάρκεια σε κάθε φάση όχι. Και πιθανόν στη φάση της ωρίμανσης και μετά με κάποιες μικροαλλαγές να έχουμε και νέα περίοδο ακμής. Αυτά τα λίγα , για να ξέρουμε για τι μιλάμε. Τον κύκλο εδώ τον καθορίζουμε ΕΜΕΙΣ με τη στάση μας.
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.616
Κριτικές
41
Like
2.029
Πόντοι
8.235
Σωστος ο Alfa291.Για Guru του Marketing μου κανεις. :)

 

xiale

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2006
Μηνύματα
106
Like
4
Πόντοι
1
αλφα . απο τη στιγμή που το ενλόγω site δεν έχει πληρωμή δεν νομίζω οτι ισχυει ο κυκλος ζωής προιοντος που λαμβάνουμε ως δεδομένο στις υπόλειπες υπηρεσίες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom