Νέα

Το πρώτο αυτοκίνητο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kronos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 163
  • Εμφανίσεις 10K
  • Ετικέτες
    αυτοκίνητα
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

POLYATAKTOS

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2006
Μηνύματα
483
Like
2
Πόντοι
1
PEUGEOT 204 1976 με λεβιε ταχυτητων στο χερι!!!!Γυρισα ολη την Ελλαδα , μ αφησε 3 φορες , με σηκωσε η EXPRESS SERVICE, το κρατησα 3 χρονια και το πουλησα σε καποιον ο οποιος μετα απο 2 μηνες το φουνταρισε σε μια χαραδρα του Πηλιου( ευτυχως αυτος σωθηκε), το αμαξι ομως εγινε παλιοσιδερα!!!!!!
 

loudowikos

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
190
Like
2
Πόντοι
1
Σκαραβαίος. Είχε χαρακτήρα, γύρισα από Κέρκυρα μέχρι Κρήτη, και τελικά το έδωσε με απόσυρση.  Ήταν αγάπη...
 

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
13
Πόντοι
2.007
Opel Ascona 1.6 5θ του ?86.
Με αφησε μονο μια φορα. Ενα βραδυ στην Τριπολη απο τρομπα νερου. Μειναμε με 2 φιλαρακια σε ενα αθλιο ξενοδοχειο, ηπιαμε τα κερατα μας σε ενα κολομπαρο, και μετα ψαχναμε να βρουμε κανα μπουρδελο στο....λιμανι της Τρηπολης....για τοσο πιωμα μιλαμε...
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Nissan Sunny του 89. (Θυμάστε που έγραφε πίσω στο τζάμι ''Καίω και αμόλυβδη ;)
Όργωσα τη μισή Ελλάδα μ'αυτό....
Μόνο μια φλάτζα έκαψε κάποια στιγμή, απο δική μου μαλακία.
Από τότε , διάφορα : Clio, Elantra, και τελευταία D-max.....και ησύχασα !
Μιλάμε το τέρας όλα τα .......καταπίνει !

+10000
Κι εγώ από αυτό ξεκίνησα D-max...
Nissan Sunny mod 1989, 1600cc SGX παρακαλώ. ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ.
Δεν με άφησε ποτέ και πουθενά. ʼσε που κάποια περίοδο την είχα δει Carlos Sainz και όργωνα χωματόδρομους...
Μία φορά γύρισα όλο το ταξίδι από Καλαμάτα - Αθήνα με 3 κυλίνδρους, λόγω κομένης μπουζόπιπας... Το παράξενο? Με την αντικατάσταση της, το αμάξι δούλεψε κανονικότατα λες και δεν είχε συμβεί ποτέ τίποτα.

Ο χαβαλές? --> Κάτι VW Polo gti 101hp, Seat ibiza gti 101hp, εξοπλισμένα με μπούκες, φιλτροχωάνες και λοιπά γύφτικα αξεσουάρ, νεότερα κατά μία δεκαετία τουλάχιστον, να τρώνε απίστευτη σκόνη στα φανάρια ... Έπρεπε να δεις φάτσες... Χα, χα ...πολύ γέλιο...

Τώρα, μετά από διάφορες αγορές (μεταξύ αυτών και ένα Rover 620ti --> ΜΑΚΡΙΑ!!!) κατέληξα εδώ και αρκετό καιρό σε Γιαπωνέζικη εγγύηση, ΞΑΝΑ.
Mitsubishi Pajero V6 3lt.
Αθάνατοι Ιάπωνες!!!
 

rainmaker13

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2007
Μηνύματα
211
Like
2
Πόντοι
1
Fiat 128.Μοντέλο του 70..Με πήγαινε στο συνεργείο συνέχεια,αλλά κι εγω του είχα βγάλει το λάδι...
 

Tulip

Τιμημένος
Εγγρ.
7 Οκτ 2005
Μηνύματα
145
Like
0
Πόντοι
1
Volkswagen Beetle μοντέλο του 1975,αποδείχθηκε σκυλί μαύρο.
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Το δικό μου ένα Fiat UNO Turbo πρώτη γενιά μεταχειρισμένο. Δώρο για την "επιτυχία" μου για το πανεπιστήμιο!
Η πλάκα είναι οτι η μάνα μου επέμενε να μου πάρουν ένα μεταχειρισμένο για να πάρω τον αέρα του αυτοκινήτου και να μάθω να οδηγώ και μετά να πάρω καινούργιο... Και μου πήραν ένα αυτοκίνητο 120άλογα για να μάθω  :grin:
Το κρατούσα μέχρι και πριν 1-2 χρονια γιατί δεν πήγαινε η καρδιά μου να το πουλήσω. Το είχα στο πάρκιγκ και το χάζευα... Τελικά μετά απο 2 ολοκληρωτικές στούκες, ξεκωλιάσματα, burnouts και άπειρα οικόπεδα που είχα αγοράσει με αυτό, το πούλησα για 1000 ευρώ...
 

dimstar

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
78
Like
0
Πόντοι
0
Tο πρωτο που χρησιμοποιησα ηταν ενα Μιτσουμπισι Λανσερ του 81, το τετραγωνισμενο (υοηρχαν πολλα ταξι μια περιοδο απο αυτα)!Τυπικος Ιαπωνας!Απειρα χλμ χωρις κανενα προβλημα.Το πρωτο που αγορασα εγω ήταν ενα Χοντα Σιβικ κουπε μοντ. '97 το λεγομενο Αμερικάνικο, ενα απο τα 20-25 κομματια που ειχε εισαγει ο Σαρακακης.Σχεδον οσα κυκλοφορουν ειναι Γερμανιας, οχι ελληνικα...Τωρα ειμαι με ενα Μαζντα 6..
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Το πρώτο μου αμάξι ήταν ένα τζιπ MERCEDES του ναυτικού,όταν έκανα τον οδηγό στο στρατό-εκεί έμαθα να οδηγώ!!!!!!
Το πρώτο (ιδιωτικό)μου αμάξι είναι ένα TOYOTA Starlet(το τελευταίο Best seller της TOYOTA-μετά πήρε την κάτω βόλτα) & πρόσφατα πήρα σε εξευτελιστική τιμή μια CITROEN Xanthia Activa 2.0 lt μοντ.'97 κ όσο με βγάλει.
 

ivan36

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2006
Μηνύματα
103
Like
1
Πόντοι
1
Το πρωτο που οδηγησα ηταν ενα Hillman Hunter 1.7 εγγλεζικο πισωκινητο.Μιλαμε για απιστευτα drift.Το πρωτο που αγορασα ενα Μαζντα 323 1.6 Η/Β του 91.Προπερσι πηρα ενα Α3 1.6 του 98 καλο αλλα αδιαφορο
 

ivan36

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2006
Μηνύματα
103
Like
1
Πόντοι
1
Βρηκα ενα αλλα το δικο μας ηταν κοκκινο
 

Συνημμένα

  • cmt11.jpg
    cmt11.jpg
    28,8 KB · Εμφανίσεις: 16

COMMANDER

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2005
Μηνύματα
828
Like
24
Πόντοι
6
Ford Fiesta 1.1 ασημενιο,αγορασμενο το 1985 δευτερο χερι, αριστο αυτοκινητο,μεταπωληση το 1990.
 

Επισκέπτης
το προτο μου εργαλειο ιταν ενα fiat seinceto abarth!!!χεχε!!!τορα εχουμε πεσει σε πιο καυλογκαζα τουτουνια ομος!
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
το πρώτο...FIAT 128..και σε λίγο καιρό τα αμορτισέρ τρύπαγαν θόλους και έβγαιναν βόλτα στην άσφαλτο.......α.ρε..αναμνήσεις........ :o
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
το πρώτο...FIAT 128..και σε λίγο καιρό τα αμορτισέρ τρύπαγαν θόλους και έβγαιναν βόλτα στην άσφαλτο.......α.ρε..αναμνήσεις........ :o

Αυτό μου θυμίζει το παιχνίδι που χοροπηδάς με το ελατήριο :dancing:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom