Νέα

Το πρώτο αυτοκίνητο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kronos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 163
  • Εμφανίσεις 10K
  • Ετικέτες
    αυτοκίνητα
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

PANAXIOS

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2006
Μηνύματα
641
Κριτικές
4
Like
109
Πόντοι
6
fiat tipo 1.4
μοντελο 1990
το εχω ακομη ..
παρολα τα χτυπηματα γυρω -γυρω παραμενει σκυλι- μαυρο σαν το αβαταρ μου.
 

Συνημμένα

  • fia-tipo-1.4.jpg
    fia-tipo-1.4.jpg
    23,9 KB · Εμφανίσεις: 43

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
Suzuki Swift 1.3 gls!! Το έχω ακόμα εδώ και 5 χρόνια!!
Του πίνω το αίμα συνέχεια(χειρόφρενα, κόφτες, παραλιακά
γνωστά μέρη, ΟΧΙ Σεφ ιππόδρομο :jerking:)!!!!
Japan, δε σπάει, δε χαλάει, ενίοτε δε στρίβει!! :uglystupid: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
εμενα το πρωτο μου αυτοκινητο ηταν αυτο.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

δωρακι μεν...αλλα....

με δικα μου λεφτα αγορασα αυτο που ειναι στη 2η φωτο....οχι ακριβως...απλα με διαφορετικα χρωματα.....κ μεταχειρισμενο... >:( >:( >:( >:( >:(
 

Συνημμένα

  • 138098-6.jpg
    138098-6.jpg
    69 KB · Εμφανίσεις: 22
  • 2005_09_15_bikepics-429134-full.jpg
    2005_09_15_bikepics-429134-full.jpg
    53,4 KB · Εμφανίσεις: 16

Επισκέπτης
Το πρώτο μου αμάξι ήταν ένα VW Polo Coupe 1300cc. Δώρο του father για το πτυχίο! Σκυλί ήταν. Με έβγαλε 7 χρονάκια ΣΠΑΘΙ. Και τα ταξίδια του τα έκανε και δεν καταλάβαινε μία! Τώρα πρέπει να έχει γίνει λαμαρίνες...!

Αυτά για το πρώτο μου αμάξι. Το αμάξι όμως που πρωτο-οδήγησα ήταν ένα Fiat 126 (τα θυμάται κανείς? Αυτά που ήταν σαν κουβάδες! 650cc). Το είχα λουφάρει από την μάνα μου ένα βράδυ με έναν κολλητό μου, όταν ήμουν 16 χρονών! Κάναμε βόλτες συνοικιακά για 2-3 ώρες και γυρίσαμε.
 

Επισκέπτης
απο μηχανες η πρωτη μου ηταν μια R6!!Tοτε ειχα ταυτοχρονα ενα RX 7 και την R6!!
 

Bluevertigo

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
393
Like
4
Πόντοι
1
εμενα το πρωτο μου αυτοκινητο ηταν αυτο.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

δωρακι μεν...αλλα....

με δικα μου λεφτα αγορασα αυτο που ειναι στη 2η φωτο....οχι ακριβως...απλα με διαφορετικα χρωματα.....κ μεταχειρισμενο... >:( >:( >:( >:( >:(
Από 350 ξεκίνησες; Αναρωτιέμαι που θα φτάσεις σε μια δεκαετία!
 

Bluevertigo

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
393
Like
4
Πόντοι
1
Κόκκινο Citroen Saxo 1.4 VTS. Μετά από 32000 χιλιόμετρα, καβάλησε το διαχωριστικό κιγκλίδωμα στον περιφερειακό της Θεσσαλονίκης, στο ύψος της εξόδου για Τούμπα, και εκεί άφησε τα τελευταία του λάδια. Το είχαν δείξει και τα τοπικά κανάλια. Ο θείος μου γυρίζοντας από το καζίνο αναρωτιόταν ποιος μαλάκας κατάφερε να «παρκάρει» ακριβώς πάνω στις μπάρες και με ένα στύλο της ΔΕΗ για αξεσουάρ. Είμαι σίγουρος ότι όσοι πέρασαν από εκεί εκείνη τη νύχτα είχαν την ίδια απορία. Το ασημί MG που είχα την τύχη να οδηγώ την ίδια περίοδο το σεβόμουν πολύ για να κάνω μαλακίες και επιπλέον δεν ήταν δικό μου παιχνίδι.
 

Επισκέπτης
Από 350 ξεκίνησες; Αναρωτιέμαι που θα φτάσεις σε μια δεκαετία!

σε κανενα νεκροταφειο πρωτα.....αν συνεχισω τα ιδια κολπα.....τις ιδιες μαλακιες  για να το πω απλα!!!!

ευτυχως υπαρχει ο πατερας μου διπλα μου..........κ πεφτει κ κανενα γαλλικο......
ευτυχως υπαρχουν κ τα ταξι για τα περιεργα βραδια..... ;) ;) ;)
 

Bluevertigo

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
393
Like
4
Πόντοι
1
Εγώ πάντως μυαλό δεν έβαλα κι ας είδα το χάρο με τα μάτια μου. Σου εύχομαι λιαν συντόμως να οδηγήσεις και το παρακάτω που πρόσφατα το είδα παρκαρισμένο κάπου στη Συγγρού... και κοίτα να το πάρεις κίτρινο!
 

Συνημμένα

  • lamborghini_gallardo_se.jpg
    lamborghini_gallardo_se.jpg
    72,5 KB · Εμφανίσεις: 21

Επισκέπτης
Εγώ πάντως μυαλό δεν έβαλα κι ας είδα το χάρο με τα μάτια μου. Σου εύχομαι λιαν συντόμως να οδηγήσεις και το παρακάτω που πρόσφατα το είδα παρκαρισμένο κάπου στη Συγγρού... και κοίτα να το πάρεις κίτρινο!
πες οτι με θες στο χωμα.....αμα παρω τετοιο αμαξι....τελειωσα....δν το συζηταω...ειδικα εδω στην Ελλαδα....κ βραδυ....κατα τ'αλλα ειμαι ησυχος/ηρεμος οδηγος...χωρις γκαζιαρικες ανησυχιες....

ειμαι φαν της ομορφιας κ της χλιδης.....οποτε θα ανταλλασα την προταση σου με
1.ferrari_430 ή
2.ferrari_575_maranello ή
3.porche 911 turbo (την επερχομενη...κουκλαρα..).....

προς το παρον ομως μενουμε στη μερσεντες κ το δανεικο s2000.........κ αναμενουμε 1 χρονο για το διπλωμα της μηχανης.....
:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)
 

flyeron

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
606
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Renault 5, του 1978, το πήρα μεταχειρισμένο το 1985. Τι μου θυμίσατε...Τρύπησαν τα πατώματά του. Μετά το πήρε η απόσυρση...
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
εμενα το πρωτο μου αυτοκινητο ηταν αυτο.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

δωρακι μεν...αλλα....

με δικα μου λεφτα αγορασα αυτο που ειναι στη 2η φωτο....οχι ακριβως...απλα με διαφορετικα χρωματα.....κ μεταχειρισμενο... >:( >:( >:( >:( >:(

Για το πάνω δεν έχει σημασία, αλλά αυτό που αγόρασες με δικά σου λεφτά μην το δώσεις ΠΟΤΕ (εκτός ίσως για την MV Brutalle)... :dancing:
 

Amale

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
342
Like
11
Πόντοι
1
ειμαι φαν της ομορφιας κ της χλιδης.....οποτε θα ανταλλασα την προταση σου με
1.ferrari_430 ή
2.ferrari_575_maranello ή
3.porche 911 turbo (την επερχομενη...κουκλαρα..).....

+1ψήφος εδώ.

To γρήγορο αμάξι και η μηχανή ΠΡΕΠΕΙ να είναι κόκκινα.Και για αισθητικούς λόγους και για πρακτικούς (να μη φαίνονται τα αίματα)....
 
OP
OP
kronos

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.435
Κριτικές
3
Like
12.232
Πόντοι
3.506
Συμπληρωματικα στο αρχικο μου post, αυτο ειναι και το πρωτο-πρωτο-πρωτο αυτοκινητο μου.......
 

Συνημμένα

  • car.jpg
    car.jpg
    51,6 KB · Εμφανίσεις: 30

peskandritsos

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2007
Μηνύματα
826
Κριτικές
8
Like
3
Πόντοι
6
εγω λογω μαλακιας απο το 85 που εχω διπλωμα περιπου καθε 2-3 χρονια αλλαζω αυτοκινητο. το πρωτο ηταν ενα FORD FIESTA τιποτα το ιδιαιτερο αλλα δυο μου εχουν μεινει στην καρδια. ενα PEUGEOT 106 RALLYE και ενα LADA NIVA το ενα για το στησιμο του και το αλλο γιατι μονο με τρακτερ το συγκρινα
 

gatik

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2005
Μηνύματα
1.114
Like
42
Πόντοι
16
2CV CITROEN του 74! το πηρα το 89, ασημι κοκκινο η γνωστη dolly για οσους ξερουν... την πεθανα στην κυριολεξια!  πανω σε μια σταση λεοφωρειου! ευτυχωσ ηταν χαραματα και δεν υπηρχε κοσμος.....παντως ηταν σκετο σκυλι!! το τι γαμισια ειχαν πεσει μεσα...μεχρι και παρτουζα ειχα κανει ...2 φιλοι και μια γκομενα! να κουνιετε ολο το αμαξωμα με τρελλα!! ωραιες εποχες....! :'(
 

Επισκέπτης
DECEVO 3KILINDRO TOTE ROZ AGORA APO LOYGRA STHN A8HNA MEGA REZILI ALLA
ME EVGALE ASPROPROSOPO 1987  AGORA MISO MISO ME FILO
META DYO XRONIA TO VALAME FOTIA LOGO ASYMFONIAS POIOS 8A TO KRATHSH MEGA PARTH SE PARALIA ELLHNIKOY NISIOY ME THN MALAKIA MAS ALLA AYTA MENOYN KALHMERA SE OLOYS

Αυτό το αμάξι είναι θρύλος!!! Έχω ακούσει ιστορία (η οποία είναι 100% πραγματική)  να έχει μείνει από λάδια και να κάνει 20 χιλιόμετρα με μια... μπανάνα!!! Ο τύπος έλιωσε μια μπανάνα και την έριξε στην μηχανή... και το θηρίο πήγε 20 χιλιόμετρα!
 

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
καλημέρα σε όλους ,
το πρώτο αμάξι που έιχα ήταν opel- kadett 1000 κυβικά, για πρώτο αμαξάκι καλο ήταν :grin: :rolleyes:
 

kolaz1

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2006
Μηνύματα
88
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Fiat Uno του 1989, ήταν πολύ σκυλί. Στενοχωρέθηκα πολύ όταν το έδωσα....
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Nissan Datsun 4πορτο του 1971, πισωκίνητο!!!!!!!!!!! Μέχρι που το δώσαμε το 1997.................ακόμα το θυμάμαι το άτιμο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom