Νέα

Το «παραλήρημα» του Δικτάτορα!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 186
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Γιατί δεν έβαλες κατευθείαν την αμφίσα σας από τα ντουβάρια των Εξαρχείων;
(Έχουν γαμήσει καλά οι Πακιστανοί αναρχικές πούστρες εκεί πέρα).

Από τη μία, ο πολιτικά ορθός εαυτός μου θέλει να διαφωνήσει μαζί σου...
Από την άλλη, όταν τα εξάρχεια είναι ήδη τίγκα στις αφίσσες του gay pride και της σχετικής παρέλασης, τί να πείς ρε γαμώτο;  :think:  :think:
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.558
Κριτικές
4
Like
2.323
Πόντοι
506
κάθεστε και κάνετε διάλογο με τον Λάλη, αυτός είναι ικανός να σας τρελάνει, μόνο αυτός έχει δίκιο, όλα τα άλλα είναι πλαστά - γραπτά του ριζοσπάστη και του Ιού της ελευθεροτυπιας και κουβέντες από τα ρεμάλια των εξαρχείων.
Να φανταστείτε ότι για τον λακη... τα Καλάβρυτα δεν τα έκαψαν οι Γερμανοί...   :headbang:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Νομίζω ότι οι περισσότεροι συμφωνούμε,  πως είναι μάλλον καλύτερα που τελικά δεν αποτελέσαμε ποτέ μέρος του Ανατολικού Μπλοκ.

Νομίζω...  :think:
τα ιδια σκατα  :shit: θα ημασταν!το μονο σιγουρο ειναι οτι θα μισουσαμε και θα βριζαμε τους Σοβιετικους που θα τους κατηγορουσαε για ολα τα κακα που μας βρηκαν και οχι τους Αμερικανους!
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
τα ιδια σκατα  :shit: θα ημασταν!το μονο σιγουρο ειναι οτι θα μισουσαμε και θα βριζαμε τους Σοβιετικους που θα τους κατηγορουσαε για ολα τα κακα που μας βρηκαν και οχι τους Αμερικανους!

Sorry, αλλά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

Εάν θεωρείς ότι είμαστε σκατά στην Δύση, τότε πρέπει να βρούμε κάτι πολύ χειρότερο από τον όρο σκατά για την κατάσταση στην Ανατολή, χαβούζα ίσως, αν και δεν νομίζω ότι είναι ικανός ο όρος για να δώσει την εικόνα.

Στο ερώτημα εάν υπάρχει τρίτο option, δεν έχει νόημα να απαντήσουμε, τουλάχιστον για την ώρα.
 

blackbird

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Νομίζω ότι οι περισσότεροι συμφωνούμε,  πως είναι μάλλον καλύτερα που τελικά δεν αποτελέσαμε ποτέ μέρος του Ανατολικού Μπλοκ.

Νομίζω...  :think:
αρα το πορισμα για ολα φταινε οι κουμουνιστες......και ευτυχως που εχουμε τους αμερικανους και οχι τους ρωσους...ειναι πιο ωραια αγορια και γαμιαδες...ολοι συμφωνουμε το ιδιο......... :grin:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Καλά, γι' αυτό μην την κόβεις κιόλας...με "δανεικά" πολεμούσε και δρούσε η Σοβιετική Ένωση τότε.

Είχε προλάβει και είχε αναπτύξει φοβερή πολεμική βιομηχανία- τα όπλα που της δόθηκαν στα πλαίσια του περίφημου νόμου δανεισμού και εκμίσθωσης του Ρουζβελτ, μαζί με τις εφοδιοπομπές από τη Β. Θάλασσα και την Περσία, τη βοήθησαν να τη βγάλει καθαρή στους πρώτους δύσκολους μήνες του πολέμου...
Ωστόσο, ο Στάλιν δεν θα τολμούσε να παραβιάσει τα συμφωνηθέντα της Γιάλτας, τουλάχιστον όχι τότε...
Εκτός του ότι είχαν ακόμη κοινό έχθρό με τις ΗΠΑ (η γερμανία, αν και στα τελευταία της, πολεμούσε ακόμη και προκαλούσε εκατόμβες), ήθελε να εδραιώσει και την εξουσία του στις χώρες που του δόθηκαν ως σφαίρα επιρροής...Αν έκανε μαγκιές, οι αγγλοαμερικάνοι θα αντιδρούσαν...
Και όπως θα του διαμήνυαν οι κατάσκοποί του, οι γιάνκηδες ετοίμαζαν κάποιο φοβερό όπλο...
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.558
Κριτικές
4
Like
2.323
Πόντοι
506
Ti έχει πει?
Ότι πήραν φωτιά από καλώδια της ΔΕΗ?  :grin:



Απ: Τι ήταν πραγματικά η 21 Απρίλη; Χούντα ή επανάσταση;
« Απάντηση #101 στις: 07/09/07, 01:01 »
Απάντηση με παράθεσηΠαράθεση
Παράθεση από: GIORGOSK στις 07/09/07, 01:01
Τα Καλάβρυτα π.χ. οι κουμουνιστές τα κάψανε...; ή τα φιλαράκια σου οι ΝΑΖΙ

[size=10pt][size=10pt][size=10pt]Τα Καλάβρυτα τα κάψανε Γερμανοί Στρατιώτες. Από που και ως που φίλοι μου;[/size][/size][/size]
Μήπως με το σκεπτικό ότι για τα περιττώματα των Εξαρχείων , όσοι δεν είναι σαν κι αυτούς είναι νεοναζιστές; Τότε αποδέχομαι τον τίτλο, γιατί ξεκάθαρα δεν ανήκω στα περιττώματα των Εξαρχείων και τον ... "αντιεξουσιαστικό" οχετό.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Sorry, αλλά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

Εάν θεωρείς ότι είμαστε σκατά στην Δύση, τότε πρέπει να βρούμε κάτι πολύ χειρότερο από τον όρο σκατά για την κατάσταση στην Ανατολή, χαβούζα ίσως, αν και δεν νομίζω ότι είναι ικανός ο όρος για να δώσει την εικόνα.

Στο ερώτημα εάν υπάρχει τρίτο option, δεν έχει νόημα να απαντήσουμε, τουλάχιστον για την ώρα.

Και μάλιστα, η ηγεσία του ΚΚ"Ε" απείχε πολύ από τα χαρακτηριστεί πατριωτική, απαρτιζόταν δε κυρίως από αγράμματα κομματόσκυλα...
Δεν ήταν μόνο ότι θα γινόμασταν κάτι μεταξύ αλβανίας στη χειρότερη και βουλγαρίας στην καλύτερη (ούτε καν γιουγκοσλαβία, καθότι άλλο τίτο, άλλο σουγκαρ μαν)...
Αλλά θα επιστρέφαμε στα προ του 1912 σύνορά μας...
Η μακεδονία είχε ήδη δοθεί...

OI Γερμαναράδες το ετοίμαζαν, αλλά έπεσαν θύματα βιομηχανικής κατασκοπίας....

Για την ακρίβεια, θύμα βιομηχανικού σαμποτάζ αν και η μάλλον κρατούσα άποψη είναι ότι απείχαν αρκετά ακόμη...
Πάντως το γεγονός ότι μια χώρα με λίγες πρώτες ύλες, βομβαρδιζόμενη από το 1943 νυχθημερόν και με 3 μέτωπα ανοιχτά ανα πάσα στιγμή, κατάφερε να δουλεύει παράλληλα σε τόσα σχέδια (βαλιστικοί και κρουζ πύραυλοι, τζετ, υπερτανκ και φυσικά ατομική βόμβα) προκαλεί θαυμασμό...
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Πάντως το γεγονός ότι μια χώρα με λίγες πρώτες ύλες, βομβαρδιζόμενη από το 1943 νυχθημερόν και με 3 μέτωπα ανοιχτά ανα πάσα στιγμή, κατάφερε να δουλεύει παράλληλα σε τόσα σχέδια (βαλιστικοί και κρουζ πύραυλοι, τζετ, υπερτανκ και φυσικά ατομική βόμβα) προκαλεί θαυμασμό...

MADE IN GERMANY...δεν είναι τυχαία η καλύτερη σφραγίδα που μπορείς να έχεις σε ένα προϊόν!  :2funny:
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
650
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Ti έχει πει?
Ότι πήραν φωτιά από καλώδια της ΔΕΗ?

Υπάρχει η άποψη ότι η σφαγή ήταν [size=14pt]δίκαια[/size] αντίποινα στην άνανδρη δολοφονία γερμανού αξιωματικού από κομουνιστοληστοσυμμορίτες..
 

Zac Clouseau

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
985
Like
8
Πόντοι
6
δε μου προκαλεί κανένα θαυμασμό το ότι καταδυνάστευσαν περιουσίες για να τροφοδοτήσουν τον πόλεμό τους και τις λαοπλάνες ιδέες τους με τις ίδιες εταιρείες που ακόμη και σήμερα πουλάνε και ξεπουλάνε τα άπαντα άνευ καμμίας ηθικής.
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
δε μου προκαλεί κανένα θαυμασμό το ότι καταδυνάστευσαν περιουσίες για να τροφοδοτήσουν τον πόλεμό τους και τις λαοπλάνες ιδέες τους με τις ίδιες εταιρείες που ακόμη και σήμερα πουλάνε και ξεπουλάνε τα άπαντα άνευ καμμίας ηθικής.
ψεφτι η μισι ελαδα τοτε αγορασε διαμερισματακι
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
Υπάρχει η άποψη ότι η σφαγή ήταν [size=14pt]δίκαια[/size] αντίποινα στην άνανδρη δολοφονία γερμανού αξιωματικού από κομουνιστοληστοσυμμορίτες..

Τον παρακολουθώ τον Λαλάκη από παλιά, και είναι γνωστό νούμερο του site.
Η ερωτηση μου ήταν ρητορικής φύσεως  ;)
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
650
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Από τη μία, ο πολιτικά ορθός εαυτός μου θέλει να διαφωνήσει μαζί σου...
Από την άλλη, όταν τα εξάρχεια είναι ήδη τίγκα στις αφίσσες του gay pride και της σχετικής παρέλασης, τί να πείς ρε γαμώτο;

προκαλεί θαυμασμό...

Υπάρχει και μια σχετική παροιμία για το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις αυτή τη στιγμή, χωρίς να ταυτίζουμε βέβαια πρόσωπα και καταστάσεις :

Θέλει η πουτάνα να κρυφτεί κι η χαρά δεν την αφήνει
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
η σφαγή ήταν αντίποινα στην θανάτωση γερμανού αξιωματικού από την ελληνική αντίσταση ..

αντίποινα σε αμάχους κάνουν μόνο οι φασίστες... ναζί, σοβιετικοί (Αφγανιστάν), αναρχικοί (Δεκέμβρης και μην  μου πείτε ότι ήταν εξέγερση γιατί θα απαντήσω ότι ξεκίνησε σαν εξέργερση και κατέληξε σαν αντίποινα εναντίον του ελληνικού λαού), φονταμενταλιστές πασών των δογμάτων και θρησκειών .. ποτέ όσοι πραγματικά αγωνίζονται για την ελευθερία
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.119
Κριτικές
491
Like
37.375
Πόντοι
41.447
Υπάρχει και μια σχετική παροιμία για το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις αυτή τη στιγμή, χωρίς να ταυτίζουμε βέβαια πρόσωπα και καταστάσεις :

Θέλει η πουτάνα να κρυφτεί κι η χαρά δεν την αφήνει

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!!!!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
που είσαι Περσόναααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom