Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 869 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 323 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 91 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.960

Arxontas1999

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
233
Like
124
Πόντοι
1
Και πάλι,είναι πολύ καλύτερα απ'τον ιδιωτικό
Συμφωνω ο δημόσιος είναι Τριςκαλυερος από τον ιδιωτικό λόγω μονιμότητας και λόγω ότι οι δημόσιοι υπάλληλοι ξινουν τα αρχιδια τους ενώ οι ιδιωτικοί υπάλληλοι ούτε μονιμότητα έχουν και τους βγαίνει και ο κωλος στη δουλειά ενώ οι άλλοι χαβαλε κάνουν.
 

Arxontas1999

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
233
Like
124
Πόντοι
1
Ίσως ξεροχύναν οι τότε έφηβες.Επειδή τον βλέπαν ξανθούλη,γλυκούλη κλπ

Μεγαλύτερες δύσκολο
Οι σημερινές γκόμενες ξεροχυνουν με τα λεφτά.Εγω όσους έχω δει έξω να έχουν γκόμενα έχουν όλοι αμάξι ή μηχανή σκέψου οπότε πάνε οι παλιές εποχές που κοίταγαν εμφάνηση οι γκόμενες πλέον κοιτάνε να περνάνε καλά αμαξάκι μηχανή εστιατόρια μπαρ διακοπές.Οσοι δε έχουν αμάξι ή μηχανή και είναι ακόμα σε άλλη φάση δλδ σπουδάζουν ή κάνουν μια δουλειά του κώλου και είναι μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας αυτοί όχι δε έχουν γκόμενα.Γκομενα αγόρια σε ηλικία 20-25 έχουν όσοι έχουν τα λεφτά του μπαμπά και το παίζουν ιστορία γιατι να έχουν μια σταθερή δουλειά στα 20-26 αδύνατον ή οι 30 αρηδες που έχουν βρει μια σταθερή δουλειά από 1000 ευρώ και πάνω.
 

Arxontas1999

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
233
Like
124
Πόντοι
1
Αφού κανένας μας δεν έχει λεφτά, πού στο καλό τα βλέπουν τα λεφτά και ξεροχύνουν ? :think:
Δε είπα λεφτά εκατομμύρια είπα ο άλλος να παίρνει ένα χιλιάρικο το μήνα ας πούμε στα 30 του ή αν είναι 20-25 να έχει ο πατέρας του κάποια λεφτά και να του δίνει του γιου χαρτζηλικι το μήνα 500 ευρώ ώστε να μπορεί να πήγαινει μια γκόμενα από εδώ και από εκεί,εγώ όσους 25 αρηδες έχω δει με γκόμενα έχουν όλοι αμάξι ή μηχανή άστα οι γκόμενες θέλουν λουσα και επειδή τα εκατομμύρια δε μπορούν να τα βρουν συμβιβάζονται απλά με 1000 ευρώ μισθό στον άντρα ή να του δίνει ο μπαμπάς του Πιτσιρικά 20-25 κανονικο μισθό ως χαρτζηλικι.
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.249
Like
1.599
Πόντοι
216
Δε είπα λεφτά εκατομμύρια είπα ο άλλος να παίρνει ένα χιλιάρικο το μήνα ας πούμε στα 30 του ή αν είναι 20-25 να έχει ο πατέρας του κάποια λεφτά και να του δίνει του γιου χαρτζηλικι το μήνα 500 ευρώ ώστε να μπορεί να πήγαινει μια γκόμενα από εδώ και από εκεί,εγώ όσους 25 αρηδες έχω δει με γκόμενα έχουν όλοι αμάξι ή μηχανή άστα οι γκόμενες θέλουν λουσα και επειδή τα εκατομμύρια δε μπορούν να τα βρουν συμβιβάζονται απλά με 1000 ευρώ μισθό στον άντρα ή να του δίνει ο μπαμπάς του Πιτσιρικά 20-25 κανονικο μισθό ως χαρτζηλικι.
Ε, 1000 όλοι βγάζουμε. Εγώ τώρα περιμένω απάντηση από καινούργια δουλειά για 1200 (στην εστίαση).
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.910
Κριτικές
21
Like
11.193
Πόντοι
4.546
Δε είπα λεφτά εκατομμύρια είπα ο άλλος να παίρνει ένα χιλιάρικο το μήνα ας πούμε στα 30 του ή αν είναι 20-25 να έχει ο πατέρας του κάποια λεφτά και να του δίνει του γιου χαρτζηλικι το μήνα 500 ευρώ ώστε να μπορεί να πήγαινει μια γκόμενα από εδώ και από εκεί,εγώ όσους 25 αρηδες έχω δει με γκόμενα έχουν όλοι αμάξι ή μηχανή άστα οι γκόμενες θέλουν λουσα και επειδή τα εκατομμύρια δε μπορούν να τα βρουν συμβιβάζονται απλά με 1000 ευρώ μισθό στον άντρα ή να του δίνει ο μπαμπάς του Πιτσιρικά 20-25 κανονικο μισθό ως χαρτζηλικι.
Κοίταξε να δεις, πλέον είναι πολύ εύκολο να βρεις ένα αυτοκίνητο και ένα αμάξι με 500 ευρώ, αυτό δε συνεπάγεται ότι έχει χρήματα ο άλλος, ας χαμηλώσουμε λίγο τα στάνταρ μας.
 

Arxontas1999

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
233
Like
124
Πόντοι
1
Μα ο Μπραντ Πιτ δεν θα έρθει να τραγουδήσει κάπου κοντά τους...τι να τον κάνουν αυτόν;
Ενώ ο Αργύρος που έχει μαύρα μαλλιά και μούσια ειναι άντρας πιστεύεις?πιο μεγαλος Φλώρος πεθαίνεις.Λενε ότι είναι και μπάι καταρχήν ελάχιστες φορές έχει ενφανηστει με γυναίκα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ε, 1000 όλοι βγάζουμε. Εγώ τώρα περιμένω απάντηση από καινούργια δουλειά για 1200 (στην εστίαση).
Εντάξει τότε με 1000 κάτι μπορείς να βρεις και όχι δε βγάζουν όλοι 1000 οι πιο πολλοί 600-700 ευρώ βγάζουν.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Arxontas1999

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
233
Like
124
Πόντοι
1
Κοίταξε να δεις, πλέον είναι πολύ εύκολο να βρεις ένα αυτοκίνητο και ένα αμάξι με 500 ευρώ, αυτό δε συνεπάγεται ότι έχει χρήματα ο άλλος, ας χαμηλώσουμε λίγο τα στάνταρ μας.
Αυτό λέω οι γκόμενες δε ζητάνε φραγκατο φουλ ζητάνε όμως ο άλλος να έχει το τρόπο του δλδ να έχει αμάξι να έχει μηχανή και να τη πηγαίνει σε εστιατόρια μπαρ και διακοπές.
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.249
Like
1.599
Πόντοι
216
Εντάξει τότε με 1000 κάτι μπορείς να βρεις και όχι δε βγάζουν όλοι 1000 οι πιο πολλοί 600-700 ευρώ βγάζουν.
Όποιος βγάζει 600-700, να πιάσει δουλειά στην εστίαση, μάγειρας, τεχνίτης φούρναρης κλπ. Έχει καλά λεφτά και θα σωθεί. Αυτό έκανα και εγώ.
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.381
Like
3.710
Πόντοι
456
Όποιος βγάζει 600-700, να πιάσει δουλειά στην εστίαση, μάγειρας, τεχνίτης φούρναρης κλπ. Έχει καλά λεφτά και θα σωθεί. Αυτό έκανα και εγώ.
παίρνουν καλους μισθούς οι ανειδίκευτοι στην εστίαση? αυτά που περιγράφεις είναι επαγγέλματα που έχουν δεξιότητα
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.249
Like
1.599
Πόντοι
216
Έχει μια λογική αυτό που λες.
Και έχει και μουνάκια πολλά!


παίρνουν καλους μισθούς οι ανειδίκευτοι στην εστίαση? αυτά που περιγράφεις είναι επαγγέλματα που έχουν δεξιότητα
Μαθαίνεις αν έχεις θέληση. Αφού έμαθα εγώ, όλοι μπορούν να μάθουν!
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.381
Like
3.710
Πόντοι
456
Και έχει και μουνάκια πολλά!



Μαθαίνεις αν έχεις θέληση. Αφού έμαθα εγώ, όλοι μπορούν να μάθουν!
καλό αυτό, νόμιζα στην εστίαση οι ανειδίκευτοι είναι με μισθούς πεινας
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.249
Like
1.599
Πόντοι
216
καλό αυτό, νόμιζα στην εστίαση οι ανειδίκευτοι είναι με μισθούς πεινας
Ναι αν είσαι βοηθός σερβιτόρου όπως ήμουν εγώ πολλά χρόνια, ναι οι μισθοί δεν είναι καλοί. Αλλά είναι όμως καλύτεροι από άλλες δουλειές, π.χ. πωλητής σε κατάστημα!
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.249
Like
1.599
Πόντοι
216
Επίσης, στην εστίαση, το μυστικό ειναι όταν σου λένε για υπερωρίες λες ναι και βγάζεις τον σκασμό!
Η διαφορά που θα δεις στα λεφτά τέλος του μήνα είναι η μέρα με τη νύχτα!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.084
Κριτικές
63
Like
46.041
Πόντοι
9.297
Ε, 1000 όλοι βγάζουμε. Εγώ τώρα περιμένω απάντηση από καινούργια δουλειά για 1200 (στην εστίαση).
1.000 € δεν βγάζουν όλοι.Η εστίαση έχει μεγαλύτερα περιθώρια για καλύτερους μισθούς όπως και ο τουρισμός...όμως αν νομίζεις ότι αυτοί οι μισθοί είναι κανόνας μάλλον ζεις ακόμα στις καλές προμνημονιακες μέρες.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Επίσης, στην εστίαση, το μυστικό ειναι όταν σου λένε για υπερωρίες λες ναι και βγάζεις τον σκασμό!
Η διαφορά που θα δεις στα λεφτά τέλος του μήνα είναι η μέρα με τη νύχτα!
Αυτό που λες ισχυει σε κάθε δουλειά ιδ.τομεα.
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.249
Like
1.599
Πόντοι
216
1.000 € δεν βγάζουν όλοι.Η εστίαση έχει μεγαλύτερα περιθώρια για καλύτερους μισθούς όπως και ο τουρισμός...όμως αν νομίζεις ότι αυτοί οι μισθοί είναι κανόνας μάλλον ζεις ακόμα στις καλές προμνημονιακες μέρες.
Φυσικά και υπάρχουν περιθώρια. Ξέρω κι εγώ, έχω δουλέψει και με 400.
Όλοι μας τα ζήσαμε τα μνημόνια.
Αλλά πλέον οι μισθοί ανεβαίνουν (ίσως και λόγω πληθωρισμού λίγο) και θα ανέβουν κι άλλο.
Προχτές μάλιστα, υπεγράφη νέα συλλ. σύμβαση για την εστίαση!
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.218
Like
18.319
Πόντοι
3.656
Εγω πιστευω πως οι ελληνιδες δεν έχουν γούστο, σπάνια να ακούσω απο μια γυναίκα να πει ωραιος άντρας ο τάδε.
Δεν τις νοιάζει η εξωτερική εμφάνιση τόσο

Για άντρες,το λένε.Για γυναίκες δεν το λένε

Μολις βλέπουν καμια πιο ωραία απο αυτές,την κοιτάνε με μισό μάτι

Και είναι λογικό γιατί το νο1 προσόν στη γυναίκα είναι η εμφάνιση.Και στους άντρες,η επιτυχία τους στις γυναίκες.Κι εμεις αν δούμε κανα χιμπατζή να έχει γκομεναρα,δεν χαιρόμαστε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom