Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 869 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 323 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 91 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.960

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.229
Like
18.331
Πόντοι
3.656
Εχει, αλλα συγκριτικα με την Αθηνα ειναι λιγοι
Αθηνα γινεται πανηγυρι και σχεδον ολες τις ωρες. και σε μεγαλη εκταση του κεντρου
Με ενα καλο προφιλ ταιντερ και ενα γαμιστρωνα κοντα, η εστω λεφτα για χοτελι και θα αρπαξει φωτια το γκαυλι σου
Το ταιντερ απλοποιει το παιχνιδι με τις τουριστριες στο ελαχιστο

- Hi how are you?
- Hi, are you in Athens?
- Yes!!! And I love it!!!
- Nice! Would you like to have a coffee together? I could guide you around
- Sure, are you free tomorrow?

Η εστω παραπλησια στιχομυθια, και την επομενη μερα εχεις ετοιμο ραντεβου με 95% πιθανοτητα για αυθημερον πηδο

Τιτανια διευκολυνση...

Αν δε γουσταρει η συγκεκριμενη, πας στην επομενη και στην επομενη και στην επομενη και στην επομενη ατελειωτη λιστα, ορδες ολοκληρες, καθοδος των μυριων

Αθήνα το καλοκαίρι γίνεται χαμός.Εγώ πέρσι που κατέβηκα μετά απο χρόνια,είχα πάθει ψιλοσοκ απο τον τόσο κόσμο που έβλεπα.Νόμιζα ότι η Θεσσαλονίκη έχει κόσμο...αλλά εκεί είναι άλλο πράγμα
 

Arxontas1999

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
233
Like
124
Πόντοι
1
Αθήνα το καλοκαίρι γίνεται χαμός.Εγώ πέρσι που κατέβηκα μετά απο χρόνια,είχα πάθει ψιλοσοκ απο τον τόσο κόσμο που έβλεπα.Νόμιζα ότι η Θεσσαλονίκη έχει κόσμο...αλλά εκεί είναι άλλο πράγμα
ωραια και γιατι δε βρηκες καμια?γιατι δε πηγες να μιλησεις σε καμια?μηπως οταν σε ειδαν ολες πηγαν και κρυφτηκαν και δε ειχε γυναικες και παλι για να κανεις το πρωτο βημα?αυτο εισαι ικανος να πεις παλι.
 

Arxontas1999

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
233
Like
124
Πόντοι
1
Εχει, αλλα συγκριτικα με την Αθηνα ειναι λιγοι
Αθηνα γινεται πανηγυρι και σχεδον ολες τις ωρες. και σε μεγαλη εκταση του κεντρου
Με ενα καλο προφιλ ταιντερ και ενα γαμιστρωνα κοντα, η εστω λεφτα για χοτελι και θα αρπαξει φωτια το γκαυλι σου
Το ταιντερ απλοποιει το παιχνιδι με τις τουριστριες στο ελαχιστο

- Hi how are you?
- Hi, are you in Athens?
- Yes!!! And I love it!!!
- Nice! Would you like to have a coffee together? I could guide you around
- Sure, are you free tomorrow?

Η εστω παραπλησια στιχομυθια, και την επομενη μερα εχεις ετοιμο ραντεβου με 95% πιθανοτητα για αυθημερον πηδο

Τιτανια διευκολυνση...

Αν δε γουσταρει η συγκεκριμενη, πας στην επομενη και στην επομενη και στην επομενη και στην επομενη ατελειωτη λιστα, ορδες ολοκληρες, καθοδος των μυριων
Ρε GEORGE με απογοητευσες ειναι η αληθεια διαβαζοντας το ποστ σου οτι πολλοι κολλητοι σου δε εχουν βρει ποτε γκομενα και εχουν ξεμεινει δυστιχισμενοι.Εγω που ειμαι και πιτσιρικας διαβαζοντας τετοια ποστ απογοητευομαι και λεω πως και εγω ετσι θα καταντησω και το λεω αυτο γιατι δε εχω κυκλο,επισης οι δουλειες που εχω κανει δε ειχαν γκομενες μεσα και τριτον δε παω σε χομπυ οπως χορο,ζωγραφικη,τεννυς γιατι τα θεωρω μανιαμουνικα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ρε GEORGE με απογοητευσες ειναι η αληθεια διαβαζοντας το ποστ σου οτι πολλοι κολλητοι σου δε εχουν βρει ποτε γκομενα και εχουν ξεμεινει δυστιχισμενοι.Εγω που ειμαι και πιτσιρικας διαβαζοντας τετοια ποστ απογοητευομαι και λεω πως και εγω ετσι θα καταντησω και το λεω αυτο γιατι δε εχω κυκλο,επισης οι δουλειες που εχω κανει δε ειχαν γκομενες μεσα και τριτον δε παω σε χομπυ οπως χορο,ζωγραφικη,τεννυς γιατι τα θεωρω μανιαμουνικα.
Οι δικοι μου γνωστοι στην πλειοψηφια γαμηθηκαν απ την κριση. Καποιος το 2009 που ητανε πχ 35 χρονων και ετοιμος για γαμο στα ντουζενια του, εκει πανω εσκασε η κριση και εφερε τα πανω κατω. Αλλοι εχασαν δουλειες, αλλοι εφυγαν εξω, αλλοι καταστραφηκαν οικονομικα, αλλοι οντας ανεργοι απο πριν εφαγαν ταφοπλακα για δια βιου ανεργια
Πως να κανει οικογενεια μετα ο αλλος;
Δεν ξερω την ηλικια σου, αλλα πιθανο να μην ζησετε τετοιες καταστασεις. Ηδη η ανεργια ειναι χαμηλη και υπαρχουν ευκαιριες για ενα ζευγαρι να φτιαξει τη ζωη του
Το 2009 και επειτα καηκε πολυς κοσμος με πολλους τροπους (δουλεια, μισθοι, ομολογα, μετοχες τραπεζων, φυγη εξωτερικο, κλεισιμο επιχειρησεων, ανεργια 30%, κλπ)
Σημερα εκεινος ο 35ρης ειναι 49 και επειδη οι ελληνιδες δεν κοιτανε μεγαλες διαφορες ηλικιας, εχει δυσκολια. Αν ητανε σε ασιατικη χωρα δε θα ετρεχε καστανο.
Εκει μπορει και στα 60 να εβρισκε 25αρα αν του πηγαιναν καλα οι δουλειες του
 

Arxontas1999

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
233
Like
124
Πόντοι
1
Οι δικοι μου γνωστοι στην πλειοψηφια γαμηθηκαν απ την κριση. Καποιος το 2009 που ητανε πχ 35 χρονων και ετοιμος για γαμο στα ντουζενια του, εκει πανω εσκασε η κριση και εφερε τα πανω κατω. Αλλοι εχασαν δουλειες, αλλοι εφυγαν εξω, αλλοι καταστραφηκαν οικονομικα, αλλοι οντας ανεργοι απο πριν εφαγαν ταφοπλακα για δια βιου ανεργια
Πως να κανει οικογενεια μετα ο αλλος;
Δεν ξερω την ηλικια σου, αλλα πιθανο να μην ζησετε τετοιες καταστασεις. Ηδη η ανεργια ειναι χαμηλη και υπαρχουν ευκαιριες για ενα ζευγαρι να φτιαξει τη ζωη του
Το 2009 και επειτα καηκε πολυς κοσμος με πολλους τροπους (δουλεια, μισθοι, ομολογα, μετοχες τραπεζων, φυγη εξωτερικο, κλεισιμο επιχειρησεων, ανεργια 30%, κλπ)
Σημερα εκεινος ο 35ρης ειναι 49 και επειδη οι ελληνιδες δεν κοιτανε μεγαλες διαφορες ηλικιας, εχει δυσκολια. Αν ητανε σε ασιατικη χωρα δε θα ετρεχε καστανο.
Εκει μπορει και στα 60 να εβρισκε 25αρα αν του πηγαιναν καλα οι δουλειες του
Είμαι 23 στα 24 και να ξέρεις με το μύνημα σου με έριξες τελείως και είπα από μέσα μου οκ δε θα κάνω ποτέ σχέση.
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.002
Like
1.020
Πόντοι
96
Βασικό ειναι να υπάρχει μεγαλύτερη αναλογία γυναικων σε σχεση με τους αντρες στη πολη η περιοχη.
Δεύτερον οι πλούσιες περιοχες εχουν δυσκολια στο θέμα ανταγωνισμού, π.χ θα εχει πολλούς φραγκατους οπότε χάνεις αντικειμενική.
Επίσης επαρχεία αν εχει πανω απο 20χιλιαδες κόσμο η πολη εχει μουνί, απλά ισως λογω μικρης κοινωνίας να το πηγαίνουν πιο κρυφα μουλωχτά
δυτικα ειναι τα μουνια και κεντρο,και στην αθηνα και στη θεσσαλονικη,για να γαμησεις δυτικα,θα πας,περιστερι,νικαια,ευοσμο,κορδελιο.αν πας κηφισια και γλυφαδα και πανοραμα και καλαμαρια,θα μεινεις με το πουλι στο χερι..
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.002
Like
1.020
Πόντοι
96
Περισσότερες γυναίκες απο άντρες ή έστω 50-50,έχω δει μόνο Αθήνα,Θεσσαλονίκη,Κομοτηνή,απ'τα μέρη που έχω πάει.Οπουδήποτε αλλού υπερισχύει η ψωλαρία
αθηνα θεσσαλονικη μιλας για τα κεντρα των πολεων,γιατι αμα μενεις 30χιλιομετρα μακρυα απο το κεντρο,μαντεψε ειναι σαν να ειαι σε χωριο,δηλαδη,θα βλεπεις τα μουνια με τα κιαλια
 

Arxontas1999

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
233
Like
124
Πόντοι
1
δυτικα ειναι τα μουνια και κεντρο,και στην αθηνα και στη θεσσαλονικη,για να γαμησεις δυτικα,θα πας,περιστερι,νικαια,ευοσμο,κορδελιο.αν πας κηφισια και γλυφαδα και πανοραμα και καλαμαρια,θα μεινεις με το πουλι στο χερι..
Και εσύ τα λες σκατα όλα ρε μάν.Οτι κάποιος με 600 ευρώ δε μπορεί να βρει γκόμενα.Μια χαρά μπορεί να βρει άμα δουλεύει έστω κάπου,δε θα βρει καμία φαντασμένη θα βρει μια νορμάλ.Αμα έχει κύκλο και δουλευει με γυναίκες μέσα μια χαρά μπορει να βρει.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.229
Like
18.331
Πόντοι
3.656
αθηνα θεσσαλονικη μιλας για τα κεντρα των πολεων,γιατι αμα μενεις 30χιλιομετρα μακρυα απο το κεντρο,μαντεψε ειναι σαν να ειαι σε χωριο,δηλαδη,θα βλεπεις τα μουνια με τα κιαλια

Ε ναι,κέντρο εννοώ
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.229
Like
18.331
Πόντοι
3.656
Και εσύ τα λες σκατα όλα ρε μάν.Οτι κάποιος με 600 ευρώ δε μπορεί να βρει γκόμενα.Μια χαρά μπορεί να βρει άμα δουλεύει έστω κάπου,δε θα βρει καμία φαντασμένη θα βρει μια νορμάλ.Αμα έχει κύκλο και δουλευει με γυναίκες μέσα μια χαρά μπορει να βρει.

Στην ηλικία σου μπορεί,στα 30+ όχι
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.002
Like
1.020
Πόντοι
96
εδω οι αλλοι λενε να νικιασουν σπιτι στο κεντρο,χωρις να εχουν αμια γνωριμια για γκομενα,μπας και γαμησουν,η αγαμια βαραει κοκινο στο ελλαντα,πιο καλο να πανε σε κανα ντελο,απο το να δινουν τοσα λεφτα σε σπιτια,και να ειανι 4 ψωλες μεσα σε ενα σπιτι
 

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
986
Like
3.141
Πόντοι
446
μαγκες μιας και λετε για τουριστιες, πειτε κανα καλο μαγαζακι στην αθηνα να μαζευει τουριστες κυριως, και οχι ελλεηνιδες
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.002
Like
1.020
Πόντοι
96
Ε ναι,κέντρο εννοώ
μπορεις να μεινεις στο κεντρο ομως?εγω οχι..και επιπλεον,κανεις δεν σε ιπογραφει οτι θα βρεις γκομενα αν πας να μεινεις στο κεντρο..το χειροτερο σεναριο ειναι να μενεις μεσα στη μιζερια κεντρο αθηνας,και να μην γαμας τιποτα,γιατι τα μουνια θα θελουν γνωστους τους απο κυκλους,ενω τωρα στα χωρια μας τουλαχιστον ζουμε μεσα στη φυση,κατι ειναι και αυτο
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Είμαι 23 στα 24 και να ξέρεις με το μύνημα σου με έριξες τελείως και είπα από μέσα μου οκ δε θα κάνω ποτέ σχέση.
Λοιπον θα κανω ενα update του χθεσινου μου ποστ για αποκατασταση της αληθειας
Χθες ανεφερα 30 ατομα, ωστοσο μεσα σε αυτα, περιλαμβανονταν καποιοι παλιοι εργενηδες απο αλλες εποχες (πλεον 60+ και αποφασισμενοι-δηλωθεντες οτι δε θα κανουν οικογενεια)
Οι υπολοιποι ειναι ακριβως 22 ατομα (42-56 ετων), καθησα με εναν κολλητο και τους απαριθμησαμε.
Οι τελευταιοι 2 της λιστας ητανε μεγαλη εκπληξη για μενα. Παλιοι επαγγελματιες εδω στην Αθηνα που τους συναντησα προσφατα μετα απο χρονια. Και οι 2 στα 48. Και οι δυο ειχανε οικονομικα προβληματα μεσα στην κριση με δανεια, χαμηλους τζιρους, κλπ δε χρειαζεται να αναφερω επαγγελματα. Σημερα ειναι και οι δυο καλα οικονομικα, αλλα πως θα παιξουνε στα 48 οταν οι περισσοτερες γκομενες εχουν ταμπου με την ηλικια; Αυτο ακριβως ητανε το νοημα του χθεσινου μου ποστ. Αυτα τα 2 ατομα σε γυναικες απο φτωχες χωρες μοιαζουν σαν Ωνασηδες στα ματια τους.
Απο τους υπολοιπους 20, καποιοι φταινε για την κατασταση τους (μακροχρονια ανεργοι εν μερη με δικη τους υπαιτιοτητα = τεμπελια, αλκοολικι, τζογο, κλπ) καποιοι οχι (χωρισμοι, εξωτερικο, κλειστα μαγαζια, απολυσεις, κλπ)
Το συμπερασμα ειναι ενα: Οτι η βασικη αρχη που θελει τον ανδρα να χρειαζεται χρονια για να φτιαχτει και αφου φτιαχτει να θεωρειται "τεφαρικι" και να παντρευεται σχετικα ευκολα, στα 40, 50, 60 δεν ισχυει στη Δυση. Η Δυση σημερα σε θελει ειτε φτιαγμενο στα 35-40 ειτε πας για αποσυρση. Ολοι καταλαβαινουμε πως ολο αυτο αντικρουει με την πραγματικη οικονομια, αφου ειναι πολυ δυσκολο να φτιαχτει καποιος σημερα πριν τα 35-40 του
 

Arxontas1999

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
233
Like
124
Πόντοι
1
Στην ηλικία σου μπορεί,στα 30+ όχι
Αφού στη ηλικία μου είναι εύκολο τοτε εσύ στη ηλικία μου γιατί δε είχες κάνει τίποτα με καμία?για πες,μη νομίζεις πως εχαψα τη δικαιολογία ότι είχες μερικές ευκαιρίες και το έπαιζες δύσκολος,ούτε τότε είχες ούτε τώρα.Απλα στο λέω να μη λες ότι στη ηλικία μου είναι εύκολο,άμα ήταν εύκολο θα είχες κάνει κάτι στα 25 σου.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.229
Like
18.331
Πόντοι
3.656
μαγκες μιας και λετε για τουριστιες, πειτε κανα καλο μαγαζακι στην αθηνα να μαζευει τουριστες κυριως, και οχι ελλεηνιδες

Τι να τα κάνεις τα μαγαζιά,Ακρόπολη,Ερμου,Αρεοπαγίτου,Συνταγμα,όλο το κέντρο γεμάτο τουριστριες είναι
 

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
986
Like
3.141
Πόντοι
446
Τι να τα κάνεις τα μαγαζιά,Ακρόπολη,Ερμου,Αρεοπαγίτου,Συνταγμα,όλο το κέντρο γεμάτο τουριστριες είναι

μπορεις να χωθεις σε τουρίστριες στον δρομο? Ειναι δεκτικες?
 

Arxontas1999

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
233
Like
124
Πόντοι
1
Λοιπον θα κανω ενα update του χθεσινου μου ποστ για αποκατασταση της αληθειας
Χθες ανεφερα 30 ατομα, ωστοσο μεσα σε αυτα, περιλαμβανονταν καποιοι παλιοι εργενηδες απο αλλες εποχες (πλεον 60+ και αποφασισμενοι-δηλωθεντες οτι δε θα κανουν οικογενεια)
Οι υπολοιποι ειναι ακριβως 22 ατομα (42-56 ετων), καθησα με εναν κολλητο και τους απαριθμησαμε.
Οι τελευταιοι 2 της λιστας ητανε μεγαλη εκπληξη για μενα. Παλιοι επαγγελματιες εδω στην Αθηνα που τους συναντησα προσφατα μετα απο χρονια. Και οι 2 στα 48. Και οι δυο ειχανε οικονομικα προβληματα μεσα στην κριση με δανεια, χαμηλους τζιρους, κλπ δε χρειαζεται να αναφερω επαγγελματα. Σημερα ειναι και οι δυο καλα οικονομικα, αλλα πως θα παιξουνε στα 48 οταν οι περισσοτερες γκομενες εχουν ταμπου με την ηλικια; Αυτο ακριβως ητανε το νοημα του χθεσινου μου ποστ. Αυτα τα 2 ατομα σε γυναικες απο φτωχες χωρες μοιαζουν σαν Ωνασηδες στα ματια τους.
Απο τους υπολοιπους 20, καποιοι φταινε για την κατασταση τους (μακροχρονια ανεργοι εν μερη με δικη τους υπαιτιοτητα = τεμπελια, αλκοολικι, τζογο, κλπ) καποιοι οχι (χωρισμοι, εξωτερικο, κλειστα μαγαζια, απολυσεις, κλπ)
Το συμπερασμα ειναι ενα: Οτι η βασικη αρχη που θελει τον ανδρα να χρειαζεται χρονια για να φτιαχτει και αφου φτιαχτει να θεωρειται "τεφαρικι" και να παντρευεται σχετικα ευκολα, στα 40, 50, 60 δεν ισχυει στη Δυση. Η Δυση σημερα σε θελει ειτε φτιαγμενο στα 35-40 ειτε πας για αποσυρση. Ολοι καταλαβαινουμε πως ολο αυτο αντικρουει με την πραγματικη οικονομια, αφου ειναι πολυ δυσκολο να φτιαχτει καποιος σημερα πριν τα 35-40 του
Άρα σαν να λες ότι εγώ ή κάποιος άλλος που θέλει να κάνει μια σχέση δε θα κάνει ποτέ γιατί οι Ελληνίδες είναι καριολες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom