Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 869 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 323 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 91 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.960

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.426
Κριτικές
15
Like
20.515
Πόντοι
4.546
Έτσι είναι, πρέπει να αποδεχθούμε ότι για τον άνδρα η ζωή σταμάταει στα 40 και μετά, δυστυχώς. Εγώ το έχω αποδεχτεί.
Δεν σταματάει για τις ΚΑΡΙΟΛΕΣ που μπαίνουν σύντομα στην ΕΜΜΗΝΟΠΑΥΣΗ τύπε μου, και θα σταματήσει για τους άνδρες;

Ναι , ίσως για γάμο να ισχύει τελικά το γνωστό ρητό "ή μικρός παντρεψου ή μικρός καλογερεψου".
Δε είναι μίζερη σκέψη. Είναι λογική σκέψη. Αν δεν έχεις επιτυχία-ες όταν ήσουν νέος στα 20 και στα 30, πότε θα έχεις επιτυχίες? Στα 40 και τα 50 που είσαι πλέον γέρος?
Σε αυτο συμφωνώ, εν μέρει. Γαμα τις εκδιδομενες μεχρι να αποθανεις και στην πουτσα σου όλα, τουλάχιστον οι αντρες ΜΠΟΡΟΥΝ να το κάνουν το τελευταίο.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.124
Κριτικές
63
Like
46.106
Πόντοι
9.297
Αν δεν προσέχεις το ντύσιμο σου, την εμφάνιση σου, αν δεν ασκείσαι, τότε ναι μπορεί να είσαι γέρος. Όλα ξεκινούν από το πόσο αγαπάμε τον εαυτό μας. Το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες. Δεν μπορεί τη σημερινή εποχή, που ζούμε μέχρι τα 90, να θεωρούμε ότι η ζωή τελειώνει στα μισά.
Ούτε στην Ιαπωνία δεν υπάρχει τέτοιο προσδόκιμο...κάπου ανάμεσα στα 75-80 είναι το δικό μας με τους άνδρες να έχουμε 2-3 χρόνια μικρότερο προσδόκιμο.
 
Εγγρ.
3 Ιουν 2023
Μηνύματα
517
Like
513
Πόντοι
86
Ούτε στην Ιαπωνία δεν υπάρχει τέτοιο προσδόκιμο...κάπου ανάμεσα στα 75-80 είναι το δικό μας με τους άνδρες να έχουμε 2-3 χρόνια μικρότερο προσδόκιμο.
Τώρα εκεί κόλλησες εσύ...
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Έτσι είναι, πρέπει να αποδεχθούμε ότι για τον άνδρα η ζωή σταμάταει στα 40 και μετά, δυστυχώς. Εγώ το έχω αποδεχτεί.
Δεν έγραψα ότι σταματάει. Σίγουρα όμως ξεκινά η κατρακύλα ή αν θες η φθορά. Τα κύτταρα δεν είναι αθάνατα ούτε και αναλλοίωτα. Φθείρονται. Θέλει μια κάποια προσοχή όσο μεγαλώνουμε κι όσο μπορεί ο καθένας.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.124
Κριτικές
63
Like
46.106
Πόντοι
9.297
Έτσι είναι, πρέπει να αποδεχθούμε ότι για τον άνδρα η ζωή σταμάταει στα 40 και μετά, δυστυχώς. Εγώ το έχω αποδεχτεί.
Λάθος!!!
Οι γυναίκες μέχρι τα 30 πρέπει να έχουν βρει σύζυγο και μπαμπά των παιδιών τους για να πετύχουν την πολυπόθητη κοινωνική και οικονομική άνοδο.
Εμείς είμαστε πιο ανετοι οικονομικά από τα 40 και μετά ,άσε που γινόμαστε και κελεπουρια γιατί οι καγκουρες
Οι γυναίκες θέλουν να έχουν τον καλύτερο με βάση τα πρότυπα που έχουν στο κεφάλι τους. Μπορεί να έχουν διαμορφώσει λάθος πρότυπα. Την σημερινή εποχή οι περισσότερες έχουν διαμορφώσει λάθος πρότυπα. Έχετε σκεφτεί ότι ευτυχώς που δεν αρέσετε σε ορισμένες; Έχετε σκεφτεί ότι ευτυχώς που δεν είσαστε τίποτα περιθωριακοί τραπερς μόνο και μόνο για να αρέσετε σε ψυχικά κατεστραμένες γυναίκες;
ΥΓ Το παράδειγμα που ανέφερα είναι ένα. Μπορούμε να αναφέρουμε πολλά
Ως ροκας χαίρομαι που δεν ανήκω στις σιχαμενες μάζες.Απευθυνομαι σε άλλους τύπους γυναικών που δυστυχώς δεν υπάρχουν στις μικρές κλειστές κοινωνίες που έχω περάσει όλη μου την ζωή.
Κι όμως...η αισιοδοξία μου ίσταται μέσα στον βούρκο σαν φάρος μέσα στην νύχτα...κι όπως είπε ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου"Ευτυχώς που υπάρχουν πουτανες"!
Σας αγαπάω κοριτσαρες μου!!!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τώρα εκεί κόλλησες εσύ...
Απλώς διόρθωσα κάτι...
 
Εγγρ.
3 Ιουν 2023
Μηνύματα
517
Like
513
Πόντοι
86
Ως ροκας χαίρομαι που δεν ανήκω στις σιχαμενες μάζες.Απευθυνομαι σε άλλους τύπους γυναικών που δυστυχώς δεν υπάρχουν στις μικρές κλειστές κοινωνίες που έχω περάσει όλη μου την ζωή.
Κι όμως...η αισιοδοξία μου ίσταται μέσα στον βούρκο σαν φάρος μέσα στην νύχτα...κι όπως είπε ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου"Ευτυχώς που υπάρχουν πουτανες"!
Σας αγαπάω κοριτσαρες μου!!!
Τότε μια ζωή έφαγες σε φαντασιώσεις ενός ελπιδοφόρου μέλλοντος που ποτέ δεν ήρθε και σε πουτάνες;
Μου θύμισες το ποίημα "Πόλις" του Καβάφη
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.124
Κριτικές
63
Like
46.106
Πόντοι
9.297
Συμπληρωνω...
...γιατί οι καγκουρες τραβάνε ανώριμα και διαταραγμένα κοριτσάκια μέχρι τα 25...από εκεί και πέρα μόνο εμείς μετράμε και όσοι είναι στον κύκλο της καθεμιάς ,ιδίως αν μιλάμε για μικρές και κλειστές κοινωνίες.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.124
Κριτικές
63
Like
46.106
Πόντοι
9.297
Τότε μια ζωή έφαγες σε φαντασιώσεις ενός ελπιδοφόρου μέλλοντος που ποτέ δεν ήρθε και σε πουτάνες;
Ποτέ δεν φαντασιωνομαι...τζογαρω...ποντάρω ίσα ίσα να παίξω..οποία δεν γουστάρει περαστικά της και καλή τύχη διότι ως ροκας είμαι και λαρτζ.
Απλώς εξοικονομώ χρόνο ,χρήμα και ενέργεια για να πάω παρακάτω .
Τόσο απλά...
Έχω μάθει να μην περιμένω τίποτα...καθαρίζω μόνος μου.
Είναι απελευθερωτικό αυτό .
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Παιδιά τα πράγματα είναι απλά. Μετά τα 40 ξεκινά η φθορά, δεν σημαίνει ότι τελείωσε η ζωη. Γενικώς όμως κάπου εκεί και μετά ο άνδρας μπαίνει σε καλούπια στην ζωή και ορίζει όσο μπορεί την ροή του. Έχει άλλο μυαλό που λεμε. Στα 25 ή στα 30 δηλαδή ποιον ξέρετε κατασταλαγμένο ως πακέτο; 1 στους 1000; οι γυναίκες πάλι είναι άχρηστες σε όλες τις ηλικίες διότι πολύ απλά όταν είναι μικρές είναι τελείως στο μουνί τους (όπως κι εμείς) αλλά και μεγαλώνοντας, τρίχες
η προκοπή τους μιας που το μόνο που κάνουν είναι να μαζεύονται λίγο μήπως βρουν χορηγό να τις κανακεύει επειδή γνωρίζουν ότι αν κρεμάσουν η σταφιδιάζουν, δεν τις θέλει κανείς.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.124
Κριτικές
63
Like
46.106
Πόντοι
9.297
Τότε μια ζωή έφαγες σε φαντασιώσεις ενός ελπιδοφόρου μέλλοντος που ποτέ δεν ήρθε και σε πουτάνες;
Μου θύμισες το ποίημα "Πόλις" του Καβάφη
Μόνο που εγώ δεν έχω απαισιόδοξη διάθεση.
 

Dsar263

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Αυγ 2021
Μηνύματα
956
Κριτικές
36
Like
10.615
Πόντοι
3.436
Αυτονόητο αυτό και συμφωνώ αλλά είναι χρήσιμη η γυναίκα στο σπίτι οπότε αντί να παντρευτείς διαλέγεις φίλη, πρώην κτλ. Είναι πολύ σημαντικό όπως είπα να έχουν σβήσει τα ερωτικά ένστικτα αν βρεις πρώην ώστε να κυλάει ήσυχα η ζωή σας.
Ο καθένας την πάρτη του και στο σπίτι ενωμένοι. Με τον γάμο θα σου λένε συνέχεια φέρε και θα έχουν νομικά δικαιώματα τα οποία δεν μας εγγυάται κάνεις πως θα εκδηλωθούν.
εισαι δασκαλος!
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.426
Κριτικές
15
Like
20.515
Πόντοι
4.546
Δεν είναι και πολύ στο χέρι σου μερικά πράγματα, ιδίως όταν όλα αυτά τα χρόνια σε έχει φάει η στενοχώρια απ' τη μοναξιά κλπ, θα έχει αντίκτυπο και στην υγεία σου. Ήδη εγώ που δεν είμαι ακόμα 40, έχω αρχίσει και νιώθω βαρύς, οι τρίχες ασπρίζουν τα μαλλιά πέφτουν, οι πρώτες έντονες ρυτίδες έχουν κάνει την εμφάνιση τους, η λίμπιντο πέφτει και άλλα.... "ωραία".
Τύπε, και εγώ δεν είμαι πλέον 20αρης, 40++, ο χρόνος περνάει για όλους.

Δείχνω νεότερος, γυμνάζομαι πολύ συστηματικά, προσπαθώ να προσέχω την διατροφή όσο μπορώ, έχω και εγώ περισσότερες άσπρες τρίχες ευτυχώς λίγες, φαλάκρα εννοείται όχι.
Σωματικά; Είμαι ΣΙΓΟΥΡΑ καλύτερα από τα 30 και αρχές 40, σε γενικότερη ευλυγισία και ευεξία, σωματικο βάρος μειωμένο, αθλητική απόδοση δεν έχω καμία πτώση (δυνατός όσο ποτέ) . Δεν έχω ανάγκη χάπια να μαμησω, έχω ορμές πολλές.

ΚΑΝΕΙΣ δεν παραμένει νέος για πάντα, αλλά να θυμάσαι, αν οι άντρες γερνάνε μια φορά, οι γυναίκες γερνάνε δέκα και τους ΦΑΙΝΕΤΑΙ. Πρόσεξε και φρόντισε τον εαυτό σου, φίλε.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.124
Κριτικές
63
Like
46.106
Πόντοι
9.297
Πάνω από όλα απαιτείται θετική διάθεση και όσο λιγότερο άγχος γίνεται.
Το άγχος είναι αιτία για τουλάχιστον 7/10 ασθένειες.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.426
Κριτικές
15
Like
20.515
Πόντοι
4.546
Πάνω από όλα απαιτείται θετική διάθεση και όσο λιγότερο άγχος γίνεται.
Το άγχος είναι αιτία για τουλάχιστον 7/10 ασθένειες.
Όπως τα λες, αλλά για εμένα πολύ συχνά, δεν είναι στο χέρι μου η ένταση αλλά στην εργασία, και είναι αναπόφευκτο.
Προσπαθώ να μην με επηρεάζει πολύ, αλλά κανείς δεν βγαίνει τελείως αλώβητος από εκεί.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.426
Κριτικές
15
Like
20.515
Πόντοι
4.546
Για ποιόν λόγο? Για να με καμαρώνω στον καθρέπτη και να λέω τί ωραία που με φροντίζω?
Τον λόγο θα τον βρεις εσύ, ΑΝ το θες φυσικά!

Ότι θέλεις κάνε και όπως αισθάνεσαι φίλε, λογαριασμό δίνουμε μόνο στους εαυτούς μας, στο τέλος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom