Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 869 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 323 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 91 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.960

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.124
Κριτικές
63
Like
46.114
Πόντοι
9.297
Όσο μεγαλώνουμε τόσο δυσκολεύει το πράγμα να βρεθεί κάποια καλή περίπτωση. Αυτά φαίνονται από νωρίς. Όπως και κάποιος που "το έχει" με τις γυναίκες γενικά, φαίνεται από νωρίς.
Στερεύουν και οι διαθέσιμες επιλογές...
Από εκεί και περα μετράει αυτός που δεν φοβάται να ζει μόνος ...γιατί οι λοιποί θα κάνουν σπαμωδικες κινήσεις υποκύπτοντας στο πρώτο μπαζο που θα τους κάτσει με απρόβλεπτες συνέπειες για το μέλλον.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Οι γκόμενες που πέρασαν από την ζωή σου όμως πιθανότατα πίστευαν στον γάμο και έφυγαν απογοητευμένες και χωρίς να έχουν "αποκατασταθεί".
Δεν ήμουν κι ο καζανοβας. Αρκεί που δεν τους πέρασε η πλαγιομετωπική που πήγαν να εφαρμόσουν.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Όσο μεγαλώνουμε τόσο δυσκολεύει το πράγμα να βρεθεί κάποια καλή περίπτωση. Αυτά φαίνονται από νωρίς. Όπως και κάποιος που "το έχει" με τις γυναίκες γενικά, φαίνεται από νωρίς.
Όποιος θέλει να παντρευτει θα το κάνει σχετικά μικρός. Μετά είναι και λίγο αστείο. Ωστόσο όλοι αυτοί που το έχουν με τις γυναίκες έχουν ένα κοινό σημείο. Δεν τις υπολογίζουν ως ίσες τους και δεν παντρεύονται σχεδόν ποτέ η το κάνουν από συμφέρον. Σε γενικές γραμμές πιστεύω καλά τα πήγα αφού γλύτωσα την κουλούρα κι όλο κάτι τραγανιζω. Μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας. Όπως ξέρουμε όλοι πλέον ο γαμος αποτελεί μέγα ρίσκο λόγω της νομοθεσίας.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Στερεύουν και οι διαθέσιμες επιλογές...
Από εκεί και περα μετράει αυτός που δεν φοβάται να ζει μόνος ...γιατί οι λοιποί θα κάνουν σπαμωδικες κινήσεις υποκύπτοντας στο πρώτο μπαζο που θα τους κάτσει με απρόβλεπτες συνέπειες για το μέλλον.
Εντάξει, μόνος δεν μένεις ποτέ. Όλο και κάτι παίζει ενώ σίγουρα μια πολύ καλή επένδυση είναι να βρεις μια πρώην σου με αμφότερα σβησμένα τα ερωτικά ένστικτα και να είστε φίλοι στην καθημερινότητα και τα προβλήματα της. Θα γαμάς δηλαδή άλλες. Αν πάει κάποιος και φορτωθεί κάποια μόνο και μόνο από ανάγκη, καλύτερα να πέσει στον βυθό με αμόνι δεμένο στον λαιμό.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Φυσικά μετά τα 40 θα πρέπει να δεχθούμε ότι ξεκινά η κατρακύλα. Δεν γίνεται να είμαστε ίδιοι. Λογικά μέχρι τα 50 θα έχουμε αλλάξει σε κάποια πράγματα ανάλογα πως ζούμε. Σκοπός είναι να μην διαλυθούμε. Από τα 50 και μετά θα δυσκολέψει πολύ περισσότερο το πράγμα. Εγώ από ότι με βλέπω στα 40 plus κατηγορία δεν έχω κλαταρει ως πακετο αλλά δεν είμαι στην φάση 30-40. Μην λέμε δηλαδή και μαλακίες.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Και στο γαμήσι δεν είμαστε ίδιοι. Ρίχνεις ένα η δύο καλα που λέμε και μετά θέλει ρεκλα. Στα 20-30 ρίχναμε 5 κι ήταν σφυριά και τα 5. Τρώμε και θέλουμε ρεκλα μετά ενώ στα 20-30 έτρωγες μια αγελάδα ολόκληρη και μετά ετρεχες κατοσταρια. Στα 40 plus αν το κάνεις αυτό, θα ξεράσεις. :2funny: Στις γυναίκες δεν ισχύει αυτό όσο σε εμάς. Αυτές κλονίζονται από εμμηνόπαυση, οστεοπόρωση κτλ. Στο γαμήσι μια ζωή ρεκλα ήταν .
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.249
Like
1.599
Πόντοι
216
Φυσικά μετά τα 40 θα πρέπει να δεχθούμε ότι ξεκινά η κατρακύλα. Δεν γίνεται να είμαστε ίδιοι. Λογικά μέχρι τα 50 θα έχουμε αλλάξει σε κάποια πράγματα ανάλογα πως ζούμε. Σκοπός είναι να μην διαλυθούμε. Από τα 50 και μετά θα δυσκολέψει πολύ περισσότερο το πράγμα. Εγώ από ότι με βλέπω στα 40 plus κατηγορία δεν έχω κλαταρει ως πακετο αλλά δεν είμαι στην φάση 30-40. Μην λέμε δηλαδή και μαλακίες.
Έτσι είναι, πρέπει να αποδεχθούμε ότι για τον άνδρα η ζωή σταμάταει στα 40 και μετά, δυστυχώς. Εγώ το έχω αποδεχτεί.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.124
Κριτικές
63
Like
46.114
Πόντοι
9.297
Όποιος θέλει να παντρευτει θα το κάνει σχετικά μικρός. Μετά είναι και λίγο αστείο. Ωστόσο όλοι αυτοί που το έχουν με τις γυναίκες έχουν ένα κοινό σημείο. Δεν τις υπολογίζουν ως ίσες τους και δεν παντρεύονται σχεδόν ποτέ η το κάνουν από συμφέρον. Σε γενικές γραμμές πιστεύω καλά τα πήγα αφού γλύτωσα την κουλούρα κι όλο κάτι τραγανιζω. Μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας. Όπως ξέρουμε όλοι πλέον ο γαμος αποτελεί μέγα ρίσκο λόγω της νομοθεσίας.
Αν ξέρεις να κάνεις και κάνα φαγητό και κάνα σφουγγάρισμα μια χαρά θα τα πας...
 
Εγγρ.
3 Ιουν 2023
Μηνύματα
517
Like
513
Πόντοι
86
Έτσι είναι, πρέπει να αποδεχθούμε ότι για τον άνδρα η ζωή σταμάταει στα 40 και μετά, δυστυχώς. Εγώ το έχω αποδεχτεί.
Έλεος, τι μίζερη σκέψη είναι αυτή ρε συ;
 
Εγγρ.
3 Ιουν 2023
Μηνύματα
517
Like
513
Πόντοι
86
Οι γυναίκες θέλουν να έχουν τον καλύτερο με βάση τα πρότυπα που έχουν στο κεφάλι τους. Μπορεί να έχουν διαμορφώσει λάθος πρότυπα. Την σημερινή εποχή οι περισσότερες έχουν διαμορφώσει λάθος πρότυπα. Έχετε σκεφτεί ότι ευτυχώς που δεν αρέσετε σε ορισμένες; Έχετε σκεφτεί ότι ευτυχώς που δεν είσαστε τίποτα περιθωριακοί τραπερς μόνο και μόνο για να αρέσετε σε ψυχικά κατεστραμένες γυναίκες;
ΥΓ Το παράδειγμα που ανέφερα είναι ένα. Μπορούμε να αναφέρουμε πολλά
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.249
Like
1.599
Πόντοι
216
Έλεος, τι μίζερη σκέψη είναι αυτή ρε συ;
Δε είναι μίζερη σκέψη. Είναι λογική σκέψη. Αν δεν έχεις επιτυχία-ες όταν ήσουν νέος στα 20 και στα 30, πότε θα έχεις επιτυχίες? Στα 40 και τα 50 που είσαι πλέον γέρος?
 
Εγγρ.
3 Ιουν 2023
Μηνύματα
517
Like
513
Πόντοι
86
Δε είναι μίζερη σκέψη. Είναι λογική σκέψη. Αν δεν έχεις επιτυχία-ες όταν ήσουν νέος στα 20 και στα 30, πότε θα έχεις επιτυχίες? Στα 40 και τα 50 που είσαι πλέον γέρος?
Ναι. Διότι μπορεί να έχεις χτίσει τότε την ζωή σου. Γέρος είσαι όταν αισθανθείς ότι γέρασες...
 

takoulou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2012
Μηνύματα
587
Κριτικές
8
Like
467
Πόντοι
306
Εχω εναν φιλο... Παντρεμενο 52-54 χρονων.... Εχει χωρισει 2-3 φορες απο την γυναικα... Χωρις διαζυγιο... Λεφτα εχει αρκετα... Με καλη και ξεκουραστη δουλεια... Ειναι χωρις μεταφορικο μεσο... Χωρις μηχανη , αυτοκινητο... Φοβαται... Σε ολα...Τιποτα απολυτως... Και ειναι τρομερα τσιγγουνης... Οπως καταλαβενετε χωρις να χαλαει χρηματα οι γκομενες δεν τον βλεπουν... Του το λεω και δεν κανει τιποτα!!!
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.249
Like
1.599
Πόντοι
216
Ναι. Διότι μπορεί να έχεις χτίσει τότε την ζωή σου.
Δεν αντιλέγω. Προσωπικά, τώρα στα 37, οικονομικά και επαγγελματικά είμαι καλύτερα από ποτέ, έλα όμως που στα 40 θεωρείσαι γέρος πια. Και πες ότι κοιτάς συνομήλικες ξέρω γω και δεν παίζεις με ηλικίες κάτω από 30, πάλι ατύχησες όμως γιατί οι περισσότερες είναι ήδη πιασμένες!
 
Εγγρ.
3 Ιουν 2023
Μηνύματα
517
Like
513
Πόντοι
86
Δεν αντιλέγω. Προσωπικά, τώρα στα 37, οικονομικά και επαγγελματικά είμαι καλύτερα από ποτέ, έλα όμως που στα 40 θεωρείσαι γέρος πια. Και πες ότι κοιτάς συνομήλικες ξέρω γω και δεν παίζεις με ηλικίες κάτω από 30, πάλι ατύχησες όμως γιατί οι περισσότερες είναι ήδη πιασμένες!
Αν δεν προσέχεις το ντύσιμο σου, την εμφάνιση σου, αν δεν ασκείσαι, τότε ναι μπορεί να είσαι γέρος. Όλα ξεκινούν από το πόσο αγαπάμε τον εαυτό μας. Το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες. Δεν μπορεί τη σημερινή εποχή, που ζούμε μέχρι τα 90, να θεωρούμε ότι η ζωή τελειώνει στα μισά.
 
Εγγρ.
3 Ιουν 2023
Μηνύματα
517
Like
513
Πόντοι
86
Δεν αντιλέγω. Προσωπικά, τώρα στα 37, οικονομικά και επαγγελματικά είμαι καλύτερα από ποτέ, έλα όμως που στα 40 θεωρείσαι γέρος πια. Και πες ότι κοιτάς συνομήλικες ξέρω γω και δεν παίζεις με ηλικίες κάτω από 30, πάλι ατύχησες όμως γιατί οι περισσότερες είναι ήδη πιασμένες!
Εγώ είμαι 35 και είμαι στην καλύτερη φάση μου με τις γυναίκες, καλύτερα από ότι ήμουν στα 20. Όλα είναι θέμα αυτοπεποίθησης και αρμονίας με το Εγώ μας.
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.249
Like
1.599
Πόντοι
216
Αν δεν προσέχεις το ντύσιμο σου, την εμφάνιση σου, αν δεν ασκείσαι, τότε ναι μπορεί να είσαι γέρος. Όλα ξεκινούν από το πόσο αγαπάμε τον εαυτό μας. Το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες. Δεν μπορεί τη σημερινή εποχή, που ζούμε μέχρι τα 90, να θεωρούμε ότι η ζωή τελειώνει στα μισά.
Δεν είναι και πολύ στο χέρι σου μερικά πράγματα, ιδίως όταν όλα αυτά τα χρόνια σε έχει φάει η στενοχώρια απ' τη μοναξιά κλπ, θα έχει αντίκτυπο και στην υγεία σου. Ήδη εγώ που δεν είμαι ακόμα 40, έχω αρχίσει και νιώθω βαρύς, οι τρίχες ασπρίζουν τα μαλλιά πέφτουν, οι πρώτες έντονες ρυτίδες έχουν κάνει την εμφάνιση τους, η λίμπιντο πέφτει και άλλα.... "ωραία".
 
Εγγρ.
3 Ιουν 2023
Μηνύματα
517
Like
513
Πόντοι
86
Δεν είναι και πολύ στο χέρι σου μερικά πράγματα, ιδίως όταν όλα αυτά τα χρόνια σε έχει φάει η στενοχώρια απ' τη μοναξιά κλπ, θα έχει αντίκτυπο και στην υγεία σου. Ήδη εγώ που δεν είμαι ακόμα 40, έχω αρχίσει και νιώθω βαρύς, οι τρίχες ασπρίζουν τα μαλλιά πέφτουν, οι πρώτες έντονες ρυτίδες έχουν κάνει την εμφάνιση τους, η λίμπιντο πέφτει και άλλα.... "ωραία".
Βγάλε τότε τον Σον Κόνερι από την εικόνα προφίλ σου, δεν σου ταιριάζει. Δεν έχεις μάθει τίποτα από αυτόν
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.033
Πόντοι
2.356
Αν ξέρεις να κάνεις και κάνα φαγητό και κάνα σφουγγάρισμα μια χαρά θα τα πας...
Αυτονόητο αυτό και συμφωνώ αλλά είναι χρήσιμη η γυναίκα στο σπίτι οπότε αντί να παντρευτείς διαλέγεις φίλη, πρώην κτλ. Είναι πολύ σημαντικό όπως είπα να έχουν σβήσει τα ερωτικά ένστικτα αν βρεις πρώην ώστε να κυλάει ήσυχα η ζωή σας.
Ο καθένας την πάρτη του και στο σπίτι ενωμένοι. Με τον γάμο θα σου λένε συνέχεια φέρε και θα έχουν νομικά δικαιώματα τα οποία δεν μας εγγυάται κάνεις πως θα εκδηλωθούν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom