Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 8 άτομα (1 μέλη και 7 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 867 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 573 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.953

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.794
Like
743
Πόντοι
96
Να παραδεχτώ τι ;
Αυτά που λένε όλοι οι ΠΕΣΕ ΜΠΟΥΚΙΑ ΝΑ ΣΕ ΦΑΩ ;;; Ισχύουν για τον ... πάσα ένα αφού !!!!!!!
Ότι αν ήταν ο Μπέκαμ ή ο Ρονάλντο ... θα γάμαγε εύκολα ;;;
ή ο Άξελ Ρόουζ το 2000 ;;;;

ή ότι αν ήταν ουκρανός χωριάτης .... ή καφετζής στην πράγα ;;;;

Ναι ΣΥΜΦΩΝΩ !!!!

Τι σημασία έχει ;;;

Μπορεί να γίνει κάτι απο τα παραπάνω ;;; ΟΧΙ .

Παλεύει όπως είναι .


Δεν έχει νόημα να κλαίγεται κανείς . ΌΤΙ αφού δεν είναι ο Μπέκαμ ..... θα τον παίζει μέχρι τα 80 .....


Ας τον έκανε η μοίρα πολωνό dj . Αφού δεν τον έκανε ... εκδικείται τη μοίρα ... και την ανθρωποτητα ....

με την αγαμία και τη μιζέρια !
ειναι ο καπιταλιστικος νομος του 80/20 που λειτουργει για τους ελαχιστους οπως αντιστοιχα και στο πλαισιο της καπιταλιστικης αγορας Ζελικο μου,οποτε μια χαρα εξηγειται η αγαμια και του Δασκαλου και του νεαρου φιλου μας πιο πανω:rockon::rockon::rockon:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Και ;;; Κάθεσαι και κλαις ;;;;

Κι εσύ το ίδιο κάνεις,αλλά δεν το παραδέχεσαι

Όταν λες ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΞΑΝΑ 23...θα έκανα..θα έρανα...θα γαμούσα...σημαίνει ότι έχεις κι εσύ κενά

Γιατί δεν'τα κανες τότε...και δεν πέθανες στα 28;Kαι το λες αυτό μετά απο 20 χρόνια;
 

jimis23

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2023
Μηνύματα
74
Like
83
Πόντοι
0
Ότι λέω εγώ παρα δέκα,τα λες εσύ ακριβώς

Τί να κάνουμε,δυστυχώς τα 20 δεν ξαναγυρνάνε,κι εγώ βλέπω τα ξεκωλίδια αυτών των ηλικιών και σκέφτομαι τις δικές μας τότε...που περιμέναν να αρραβωνιαστούν για να γαμηθούν
λες και αμα ησουν τωρα 20 θα πηγαιναν τα ξεκοληδια μαζι σου,αγορι μου εσυ και καμπριο να ειχες και λεφτα παλι δε θα γαμαγες,εισαι ο τυπος της αγαμιας τελος,δε θα αλλαξει αυτο για σενα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Κι εσύ το ίδιο κάνεις,αλλά δεν το παραδέχεσαι

Όταν λες ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΞΑΝΑ 23...θα έκανα..θα έρανα...θα γαμούσα...σημαίνει ότι έχεις κι εσύ κενά

Γιατί δεν'τα κανες τότε...και δεν πέθανες στα 28;Kαι το λες αυτό μετά απο 20 χρόνια;
γιατι πολυ απλα ειναι και εκεινος αγαμητος σα και σενα με τη μονη διαφορα οτι ο telly μπορει να πηγαινε και σε κανα μπουρδελο εσυ ουτε εκει δε πας.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Ότι λέω εγώ παρα δέκα,τα λες εσύ ακριβώς

Τί να κάνουμε,δυστυχώς τα 20 δεν ξαναγυρνάνε,κι εγώ βλέπω τα ξεκωλίδια αυτών των ηλικιών και σκέφτομαι τις δικές μας τότε...που περιμέναν να αρραβωνιαστούν για να γαμηθούν
Ρε μαν, σου εχω ξαναπει, Θεσσαλονικη ειδικα γινοτανε και γινεται του μουνιου το πανηγυρι. Απο τα 90'ς τουλαχιστον που πρωτοειχα επαφη με την πολη.
Και ειναι πολυ βολικη η πολη για να γαμησεις, ολα ειναι μαζεμενα σε ενα κεντρο.
Απλα πρεπει να κανεις απο τη μερια σου καποια υπερβαση, αλλιως αν δεν αλλαξεις κατι, τα ιδια θα λες μεχρι να σβησει ο ηλιος.
Ειναι αλλο πχ να εχεις δικο σου μαγαζι κεντρο Θεσσαλονικης και μια γκαρσονιερα απο πανω για να τις πηδας, να εχεις αμαξι, λεφτα και κυκλο
και αλλο
Να εισαι ανεργος, να μενεις με τους γονεις σου στο Καλοχωρι, το Λαγκαδα η τη Χαλκηδονα και να κατεβαινες με το λεωφορειο στην πολη καθε Σαββατο βραδυ με 20 ευρω στην τσεπη, να ψαχνετε να γαμησετε και τελικα να επιστρεφετε με το πρωτο πρωινο στο χωριο απραγοι. Με τον δευτερο τροπο θα γαμας μια γκομενα ανα 50 χρονια μονο για ενα βραδυ (δευτερο θα την εχει κανει λουης). Με τον πρωτο τροπο, θα εισαι με την Πεγκυ και θα σε παιρνει τηλεφωνο η Φιονα, η Ζετα, και η Μαργκαρετ και θα εχεις μονιμο προβλημα τα πως θα τις καρφωσεις ολες το διημερο χωρις προβληματα (τα logistics που ελεγε ο Κμαν). Θα κουνας το δαχτυλακι και θα προκυπτουν αλλες 5 Φιονες, κλπ
Προσωπικα θεωρω τη Θεσσαλονικη ενα κολαστηριο για καποιον 28+ ανεργο που μενει μακρια απο το κεντρο. Δεν εχει δουλειες, αν βρεις θα παιρνεις λιγα λεφτα, οι εργοδοτες ειναι για τον πουτσο, τα σπιτια στο κεντρο ειναι φωτια και αθλια, για αμαξι ειναι κολαση, κλπ
Βασικα αν δεν εχεις στρωμενα καποια πραγματα απο πριν, η Θεσσαλονικη σε κλωτσαει, δε μπορει να σου δωσει τιποτα. Ειναι ολα πιασμενα. Ειναι σα τη Μονοπολη που ολα τα σπιτια ειναι πιασμενα και εσυ απλα κουνας το πιονι σου και πληρωνεις ενοικια. Δεν εχει τιποτε. Αν ολη σου η περιουσια ειναι το πατρικο δωματιο και το φαι της μανας σου, φυγε οσο εισαι ακομα νεος, να χαμογελασει λιγο το χειλακι σου
 
Τελευταία τροποποίηση:

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.261
Κριτικές
62
Like
44.904
Πόντοι
9.297
Δεν ειπα εγω οτι εν εχεις στυση οταν εισαι μικρος. το θεμα ειναι δεν εχεις πού να την βαλεις, γιατι ολες κοιτανε μεγαλυτερους, πιο ετοιμους για σχεση κλπ. Ετσι παει η πορεια των πραγματων, οι γυναικες ωριμαζουν νωριτερα, και σταφιδιαζουν νωριτερα.

Οταν εμεις μπακουρια παιζαμε φιφα προ, αυτες ειχαν ηδη φαει καμια 10αρια πουτσους και μας βλεπανε σαν παιδακια, και δικαιως.
Τωρα ομως, πρεπει ΕΣΥ σαμπ, που εισαι 40αρης και φτιαγμενος, να τις γραφεις στα @@ σου, και να κοιτας μικρες. Και ξενες.

Οι ευκαιριες απο εξωτερικο ερχονται ανετα. Εχω παραδειγμα πριν λιγες μερες, μπορω να το παραθεσω αν καποιος ενδιαφερεται
Αν πάει για δύο μήνες στην Χαλκιδική και το παίζει γκρηκ λάβερ φυσικά και θα έχει επιτυχίες...
Ρωτάς όμως αν έχει διάθεση και αν μπορεί να αντέξει οικονομικά μια τέτοια προσπάθεια;
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Ποσο φτιαγμενος να ειναι μετα απο 15 χρονια κρισης και μαλιστα Θεσσαλονικη με την τοση ανεργια, τους χαμηλους μισθους αλλα και το αυξημενο κοστος ζωης λογω φοιτητων;
Ειναι ζητημα αν εχει τα βασικα που ζητανε οι γκομενες απο εναν 40ρη, δηλαδη δουλεια (οποιαδηποτε), αυτοκινητο και να μενει μονος
Αν του λειπει κατι απο αυτα, με τι κουραγιο να την πεσει σε γκομενες;
Να ρθει η αλλη να την...κερασεις πασατεμπο στα παγκακια κατω απο το Λευκο Πυργο;

Οταν ειμασταν φοιτητες, εβγαλε ενας γνωστος γκομενα ενα ωραιο μουνι, αλλα αυτος ηταν αφραγκος και χωρις αμαξι (σχεδον κανενας δεν ειχε τοτε). Αφου την κερασε μια μπυρα παραλιακη και του τελειωσαν τα λεφτα, της λεει παμε μια βολτα στην παραλια; (δεν ειχε και αλλες επιλογες) και την πηγε σχεδον μεχρι Νεα Κρηνη και πισω με τα ποδια και η γκομενα φορουσε ψηλοτακουνα :2funny::2funny::2funny:

Ητανε το μοναδικο και τελευταιο τους ραντεβου :(

Κακα τα ψεμματα, μετα απο μια ηλικια, χωρις φραγκα απλα καθεσαι στα αυγα σου. Νομος. Το κακο ειναι πως Ελλαδα αμα σε πιασουν τα Α απο τη μυτη (ανεργια, αφραγκια, αγαμια, κλπ) σε συνοδευουνε για δεκαετιες, δεν ειναι οπως στο εξωτερικο που με μια απλη δουλεια ανειδικευτου, βρισκεις και ενα μουνακι ανειδικευτο και ανοιγετε σπιτικο

Κοίτα,η πλειοψηφία όσων έχουν σχέσεις ή παντρεύονται,έχουν όλοι στήριξη απο γονείς.Αν έχουν παιδιά,χωρις στήριξη απο γονείς,δεν υπάρχει ουδεμία περίπτωση να επιβιώσει κανένας.Τουλάχιστον όσοι βγάζουν χιλιάρικο ή κάτω.

Και οι γυναίκες δεν είναι τόσο μαλακισμένες,βλέπουν τί γίνεται,αν περιμένουν να βρουν τύπους με 2000 και 3000 το μήνα,ξέρουν ότι θα μείνουν με τις αράχνες.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.261
Κριτικές
62
Like
44.904
Πόντοι
9.297
συμφωνω σε ολα οσα ολες,ο σαμπ δε ειναι φτιαγμενος 40αρης οπως ειπες αμα εχει τα βασικα μονο,γενικα εχεις δικιο στα 40 κανεις δε πρεπει να ειναι ανεργος,πρεπει να εχει μια οποιαδηποτε δουλεια και φυσικα να μενει μονος οχι με γονεις,αμα ενας 40αρης δε εχει αυτα τα 3 δε προκειται να βρει γκομενα.
Μην το λες...αυτοί οι καγκουρισκοι με τις γκόμενες έχουν όλοι δουλειές;
Έχουν ψιλοανετους γονείς να τους χαρτζηλικωνουν και αν υπάρχει εξοχικό και αμάξι τους τα παραχωρούν για να γκομενιζουν...γκόμενοι από τα Λιντλ....αυτοί αν βγουν από το σπίτι και πάνε καπου μόνοι για εργασία ( δεν μιλάω για σπουδές γιατί μια ηλικία όλοι θα είναι και εκεί) θα αυτοκτονήσουν με κωλοδάχτυλο ομαδικά....γιατί στην πραγματικότητα είναι χλεχλεδες και δεν θα αντέξουν ούτε μήνα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.261
Κριτικές
62
Like
44.904
Πόντοι
9.297
Κοίτα,η πλειοψηφία όσων έχουν σχέσεις ή παντρεύονται,έχουν όλοι στήριξη απο γονείς.Αν έχουν παιδιά,χωρις στήριξη απο γονείς,δεν υπάρχει ουδεμία περίπτωση να επιβιώσει κανένας.Τουλάχιστον όσοι βγάζουν χιλιάρικο ή κάτω.

Και οι γυναίκες δεν είναι τόσο μαλακισμένες,βλέπουν τί γίνεται,αν περιμένουν να βρουν τύπους με 2000 και 3000 το μήνα,ξέρουν ότι θα μείνουν με τις αράχνες.
Αν για οποιονδήποτε λόγο κοπεί η υποστήριξη από τους γονείς όλοι θα εφαρμόσουν τον στίχο από Τρύπες..."Ζευγάρια να σαλταιρνουν από τις ταράτσες"...από το άσμα"Χωρίς εμένα" του μυθικού πρώτου δίσκου τους.
 

jimis23

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2023
Μηνύματα
74
Like
83
Πόντοι
0
Μην το λες...αυτοί οι καγκουρισκοι με τις γκόμενες έχουν όλοι δουλειές;
Έχουν ψιλοανετους γονείς να τους χαρτζηλικωνουν και αν υπάρχει εξοχικό και αμάξι τους τα παραχωρούν για να γκομενιζουν...γκόμενοι από τα Λιντλ....αυτοί αν βγουν από το σπίτι και πάνε καπου μόνοι για εργασία ( δεν μιλάω για σπουδές γιατί μια ηλικία όλοι θα είναι και εκεί) θα αυτοκτονήσουν με κωλοδάχτυλο ομαδικά....γιατί στην πραγματικότητα είναι χλεχλεδες και δεν θα αντέξουν ούτε μήνα.
οι καγκουρες ειναι 20-25 ομως και οχι 40 μια γυναικα απο εναν 40αρη τα απαιτει αυτα τα 3 δλδ να μεινει μονος.αμαξι δικο του,δουλεια οποιαδηποτε,αμα δε εχεις αυτα τα 3 και στα 40 εε τραβα πεσε μετα,ενταξει να μη τα εχεις νεος 20-25 που οι περισσοτεροι νεοι ειναι αχρηστοι αλλα οχι 40χρονων.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αν για οποιονδήποτε λόγο κοπεί η υποστήριξη από τους γονείς όλοι θα εφαρμόσουν τον στίχο από Τρύπες..."Ζευγάρια να σαλταιρνουν από τις ταράτσες"...από το άσμα"Χωρίς εμένα" του μυθικού πρώτου δίσκου τους.
ναι ξεκαθαρα οι γονεις οι ευποροι βοηθανε τα παιδια πολυ στο να βρουν γκομενα και το παιζουν μετα αξιοι αλλα ειναι αχρηστοι χωρις αυτους.
 

fun_tou_bou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2021
Μηνύματα
765
Κριτικές
8
Like
899
Πόντοι
366
και σκέφτομαι τις δικές μας τότε...που περιμέναν να αρραβωνιαστούν για να γαμηθούν
Μη το λες ..συνομήλικοι είμαστε.και στα χρόνια μας γαμιοντουσαν και σίγουρα καλύτερα από τις σημερινές.και πιο ποιοτικά μούνια αναλογικά με τα σημερινά σουργελα..
 

ftoxos ergatis

Σεβαστός
Εγγρ.
3 Ιαν 2020
Μηνύματα
1.769
Like
6.915
Πόντοι
1.056
Αν για οποιονδήποτε λόγο κοπεί η υποστήριξη από τους γονείς όλοι θα εφαρμόσουν τον στίχο από Τρύπες..."Ζευγάρια να σαλταιρνουν από τις ταράτσες"...από το άσμα"Χωρίς εμένα" του μυθικού πρώτου δίσκου τους.
στο μελλον ο εργασιακος τομεας δε προκειται να βελτιωθει. οταν ολοι αυτοι οι παππουδες και οι γονεις, αρχησουν να πεθαινουν, τι θα γινει με τα παιδια οταν κοπουν οι επιχορηγησεις?
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

Bratan2022

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2022
Μηνύματα
280
Like
881
Πόντοι
81
δε παιζω με γκομενες γιατι δε θελω να φαω χιλοπιτες και να απογοητευτω ηδη παλια εφαγα μερικες και επεσα,να πεσω και αλλο δε θελω.
Τότε ξεκινά έστω κ με ένα ψιλό μπαζακι η ψιλοχοντρουλα που θα δείξει κάποιο ενδιαφέρον. Γαμάτη δωστης το μουνι στο χέρι και πήγαινε στην επόμενη. Ετσι σιγά σιγά θα αποκτήσεις αυτοπεποίθηση και αυτό θα αρχίσει να φαίνεται και στις γκόμενες. Σιγά σιγά θα γαμας καλύτερα μούνια είναι σίγουρο. Μην αφήνεις καριολες να σε ρίχνουν ψυχολογικά, βρες άλλες καριολες να σε ανεβάζουν και ας μην είναι μουναρες. Παίξε μπάλα παντού και θα με θυμηθείς. Και οι γκόμενες να γαμηθουμε θέλουνε κ ας μην είσαι ο Brad Pitt. Μην ξεχνάς ότι για τις γκόμενες είσαι ότι εκπέμπεις. Αν εκπέμπεις ηττοπάθεια αυτό θα εισπράξεις. Αν εκπέμπεις αυτοπεποίθηση έστω κ αν δεν την έχεις θα γαμησει σίγουρα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.261
Κριτικές
62
Like
44.904
Πόντοι
9.297
στο μελλον ο εργασιακος τομεας δε προκειται να βελτιωθει. οταν ολοι αυτοι οι παππουδες και οι γονεις, αρχησουν να πεθαινουν, τι θα γινει με τα παιδια οταν κοπουν οι επιχορηγησεις?
Έλα ντε;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.261
Κριτικές
62
Like
44.904
Πόντοι
9.297
Τότε ξεκινά έστω κ με ένα ψιλό μπαζακι η ψιλοχοντρουλα που θα δείξει κάποιο ενδιαφέρον. Γαμάτη δωστης το μουνι στο χέρι και πήγαινε στην επόμενη. Ετσι σιγά σιγά θα αποκτήσεις αυτοπεποίθηση και αυτό θα αρχίσει να φαίνεται και στις γκόμενες. Σιγά σιγά θα γαμας καλύτερα μούνια είναι σίγουρο. Μην αφήνεις καριολες να σε ρίχνουν ψυχολογικά, βρες άλλες καριολες να σε ανεβάζουν και ας μην είναι μουναρες. Παίξε μπάλα παντού και θα με θυμηθείς. Και οι γκόμενες να γαμηθουμε θέλουνε κ ας μην είσαι ο Brad Pitt. Μην ξεχνάς ότι για τις γκόμενες είσαι ότι εκπέμπεις. Αν εκπέμπεις ηττοπάθεια αυτό θα εισπράξεις. Αν εκπέμπεις αυτοπεποίθηση έστω κ αν δεν την έχεις θα γαμησει σίγουρα.
Όλες αυτές όμως θεωρούν άγνωστους όσους δεν είναι στις επαφές κινητού η διαδικτύου .
Το αποτέλεσμα είναι να λειτουργούν σαν μωρά που "Δεν μιλάνε σε αγνώστους"...μόνη λύση είναι να είσαι σε σχολή μαζί τους η να δουλεύετε σε καφετέρια η ταβέρνα.Αλλιως διαδικτυακή αποβλακωση / αναζήτηση μέχρι τέλους...
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Ρε μαν, σου εχω ξαναπει, Θεσσαλονικη ειδικα γινοτανε και γινεται του μουνιου το πανηγυρι. Απο τα 90'ς τουλαχιστον που πρωτοειχα επαφη με την πολη.
Και ειναι πολυ βολικη η πολη για να γαμησεις, ολα ειναι μαζεμενα σε ενα κεντρο.
Απλα πρεπει να κανεις απο τη μερια σου καποια υπερβαση, αλλιως αν δεν αλλαξεις κατι, τα ιδια θα λες μεχρι να σβησει ο ηλιος.
Ειναι αλλο πχ να εχεις δικο σου μαγαζι κεντρο Θεσσαλονικης και μια γκαρσονιερα απο πανω για να τις πηδας, να εχεις αμαξι, λεφτα και κυκλο
και αλλο
Να εισαι ανεργος, να μενεις με τους γονεις σου στο Καλοχωρι, το Λαγκαδα η τη Χαλκηδονα και να κατεβαινες με το λεωφορειο στην πολη καθε Σαββατο βραδυ με 20 ευρω στην τσεπη, να ψαχνετε να γαμησετε και τελικα να επιστρεφετε με το πρωτο πρωινο στο χωριο απραγοι. Με τον δευτερο τροπο θα γαμας μια γκομενα ανα 50 χρονια μονο για ενα βραδυ (δευτερο θα την εχει κανει λουης). Με τον πρωτο τροπο, θα εισαι με την Πεγκυ και θα σε παιρνει τηλεφωνο η Φιονα, η Ζετα, και η Μαργκαρετ και θα εχεις μονιμο προβλημα τα πως θα τις καρφωσεις ολες το διημερο χωρις προβληματα (τα logistics που ελεγε ο Κμαν). Θα κουνας το δαχτυλακι και θα προκυπτουν αλλες 5 Φιονες, κλπ
Προσωπικα θεωρω τη Θεσσαλονικη ενα κολαστηριο για καποιον 28+ ανεργο που μενει μακρια απο το κεντρο. Θα εφευγα και δε θα ξαναπατουσα ποτε στην πολη. Δεν εχει δουλειες, αν βρεις θα παιρνεις λιγα λεφτα, οι εργοδοτες ειναι για τον πουτσο, τα σπιτια στο κεντρο ειναι φωτια και αθλια, για αμαξι ειναι κολαση, κλπ
Βασικα αν δεν εχεις στρωμενα καποια πραγματα απο πριν, η Θεσσαλονικη σε κλωτσαει, δε μπορει να σου δωσει τιποτα. Ειναι ολα πιασμενα. Ειναι σα τη Μονοπολη που ολα τα σπιτια ειναι πιασμενα και εσυ απλα κουνας το πιονι σου και πληρωνεις ενοικια. Δεν εχει τιποτε. Αν ολη σου η περιουσια ειναι το πατρικο δωματιο και το φαι της μανας σου, φυγε οσο εισαι ακομα νεος, να χαμογελασει λιγο το χειλακι σου

Τύπε,δεκτά όλα για τη Θεσσαλονίκη

Το πρόβλημα ξέρεις ποιο είναι;Η ανάγκη για μουνί

Νομίζεις ότι πολλοί έχουν όρεξη να γαμιούνται στα νοίκια και στα έξοδα για να μένουν Θεσσαλονίκη (ή Αθήνα;).Το μουνί...είναι ο λόγος.

Αν κάποιος στην πόλη του,έχει λύσει το θέμα γκόμενα/γαμήσι (κατα πρώτο λόγο) και δουλειά (κατα δεύτερο),θα φύγει;Όχι.Όσο σκατά και να είναι εκεί το μέρος,εφόσον έχει λυμένα αυτά τα δύο βασικά θέματα,θα μείνει εκεί.Όταν όμως δεν τα έχει λυμένα,το κολαστήριο του είναι εκεί.Και θα ψάχνεται πώς να φύγει
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.235
Κριτικές
19
Like
7.205
Πόντοι
3.346
Όλες αυτές όμως θεωρούν άγνωστους όσους δεν είναι στις επαφές κινητού η διαδικτύου .
Το αποτέλεσμα είναι να λειτουργούν σαν μωρά που "Δεν μιλάνε σε αγνώστους"...μόνη λύση είναι να είσαι σε σχολή μαζί τους η να δουλεύετε σε καφετέρια η ταβέρνα.Αλλιως διαδικτυακή αποβλακωση / αναζήτηση μέχρι τέλους...

σωστά, έτσι λειτουργεί το σύστημα των γνωριμιών στην Ελλάδα μέσω κοινής παρέας, μέσω του ίδιου εργασιακού περιβάλλοντος και ενίοτε μέσω των social
 

jimis23

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2023
Μηνύματα
74
Like
83
Πόντοι
0
Τότε ξεκινά έστω κ με ένα ψιλό μπαζακι η ψιλοχοντρουλα που θα δείξει κάποιο ενδιαφέρον. Γαμάτη δωστης το μουνι στο χέρι και πήγαινε στην επόμενη. Ετσι σιγά σιγά θα αποκτήσεις αυτοπεποίθηση και αυτό θα αρχίσει να φαίνεται και στις γκόμενες. Σιγά σιγά θα γαμας καλύτερα μούνια είναι σίγουρο. Μην αφήνεις καριολες να σε ρίχνουν ψυχολογικά, βρες άλλες καριολες να σε ανεβάζουν και ας μην είναι μουναρες. Παίξε μπάλα παντού και θα με θυμηθείς. Και οι γκόμενες να γαμηθουμε θέλουνε κ ας μην είσαι ο Brad Pitt. Μην ξεχνάς ότι για τις γκόμενες είσαι ότι εκπέμπεις. Αν εκπέμπεις ηττοπάθεια αυτό θα εισπράξεις. Αν εκπέμπεις αυτοπεποίθηση έστω κ αν δεν την έχεις θα γαμησει σίγουρα.
ρε οι προηγουμενες που πηγαινα ηταν ψιλομπαζα εμφανησιακα,ποτε δε πηγαινα στις ωραιες,χοντρουλες,ασχημουλες στη φατσα αλλα δε καθοταν με καμια κατι ολοκληρωμενο,δε σημαινει επειδη η αλλη δε ειναι ωραια θα κατσει,δυστιχως πλεον ολες οι ελληνιδες ξερουν να μοιραζουν ακυρα χοντρες,κοντες,ασχημες με το φεμινισμο αποκτησαν ολες οπως ειπε και ο iceman υπερβολικη αθεμελιωτη αυτοπεποιθηση και λενε οχι ακομα και σε καλυτερο τους,τη ιδια αποψη αυτη την ειχαν και 2 γνωστοι μου 25 και 27,πηγαιναν σε μπαζα επιτηδες μπας και γαμησουν αλλα δε καθοταν κατι και σε αυτους οπως και σε εμενα,αυτοι εχουν μιλησει και σε περισσοτερες απο οτι εγω,εχουν μιλησει σε 30-35 συνολο,εγω εχω μιλησει σε 10,μερικοι δε μπορουν να κανουν δυστιχως, ανηκουν σε αυτη τη κατηγορια και ουτε εγω ειμαι ασχημος εννοειται ουτε τα 2 παιδια που σου λεω,εχω κανει και εγω καποια λαθη σε 2-3,δηλαδη μου δειξαν ενδιαφερον αλλα κολωσα οποτε καταλαβαινεις,βασικα ειναι να μη ντρεπεσαι,εγω και τα 2 παιδια που σου λεω εχουμε ντροπαλοτητα που αυτο μας παει πισω,αν και εγω εχω κανει κατι,δηλαδη εχω φασωσει γκομενα ξεντραπηκα και το εκανα,αυτοι ουτε φιλια οπως εγω δε εχουν δωσει.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Μη το λες ..συνομήλικοι είμαστε.και στα χρόνια μας γαμιοντουσαν και σίγουρα καλύτερα από τις σημερινές.και πιο ποιοτικά μούνια αναλογικά με τα σημερινά σουργελα..

Γαμιόντουσαν πολύ πιο δύσκολα τότε.Γι'αυτό και πολλοί παντρεύονταν τη μια και μοναδική που γνωριζαν στο πανεπιστήμιο.

Τώρα αυτό έχει γίνει της πλάκας,οι γκόμενες τα φτιάχνουν/χωρίζουν/πάνε απ'τη μια πούτσα στην άλλη σε dt
 

jimis23

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2023
Μηνύματα
74
Like
83
Πόντοι
0
Μη το λες ..συνομήλικοι είμαστε.και στα χρόνια μας γαμιοντουσαν και σίγουρα καλύτερα από τις σημερινές.και πιο ποιοτικά μούνια αναλογικά με τα σημερινά σουργελα..
συμφωνω και επαυξανω,τοτε ολες οι γυναικες και αυτες των 18-25 θελαν τους αντρες ενω τωρα οι 18-25 θελουν τις αδερφες,μονο οι 30+ πανε με φυσιολογικους,οι 18-25 ειναι γτπ μονο με φλωρους πανε.
 

jimis23

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2023
Μηνύματα
74
Like
83
Πόντοι
0
Γαμιόντουσαν πολύ πιο δύσκολα τότε.Γι'αυτό και πολλοί παντρεύονταν τη μια και μοναδική που γνωριζαν στο πανεπιστήμιο.

Τώρα αυτό έχει γίνει της πλάκας,οι γκόμενες τα φτιάχνουν/χωρίζουν/πάνε απ'τη μια πούτσα στην άλλη σε dt
ναι αλλα τωρα οι 18-25 θελουν τους πουστηδες ενω τοτε θελαν τους αντρες τους φυσιολογικους,οποτε τοτε καποιος 18-25 ειχε μεγαλυτερη πιθανοτητα να κανει,ενω τωρα αν εισαι 20-25 και φυσιολογικος δε γαμας γιατι οι 18-25 πανε με φλωρουμπες τελειωμενες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom