Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 868 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.956

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.231
Πόντοι
376
όσα γράφεις, δεν απαντούν στην ουσία της ερώτησης. Επανέρχομαι λοιπόν. Γιατί θεωρείς λογικό να παίρνουμε τον ίδιο μισθό, κι όμως να πρέπει να πληρώνουμε, για ποιο λόγο το θεωρείς Ισότητα
ισως δεν το διευκρινησα η δεν το καταλαβες. ναι ειμαστε ισοι αλλα οχι δεν ειμαστε ιδιοι.
πιστευω στον ρολο του αντρα αλλα και της γυναικας με οτι αυτα συνεπαγονται.
το βλεπω ομορφο να κερασω στο πρωτο ραντεβου, ισως και στο δευτερο, φτανει να κανει μια κινηση.
το το ιδιο ομορφο θεωρω οταν θα παμε σπιτι, να φτιαξει κατι να φαμε και παει λεγοντας.
ειμαι καπως παραδοσιακος με ψηγματα μοντερνισμου.
 

Σεβασμιώτατος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2021
Μηνύματα
1.084
Κριτικές
15
Like
5.167
Πόντοι
746
γιατι αφηνεις ασχημη εντυπωση σαν ανθρωπος πρωτα και δευτερον γιατι μπορει να βρεθειτε με κοινους γνωστους και μια καλη η κακη κουβεντα μπορει να κανει τη διαφορα.
Καλά μην τρελαίνεσαι, η ίδια κακή κουβέντα μπορεί να ειπωθεί και από την αντίθετη πλευρά. Να πει δηλαδή ο άλλος «ὴρθε ο λογαριασμός κι το γκομενάκι έκανε τη πάπια/έφυγε για τουαλέτα». Έπειτα αν αφήνει κακή εντύπωση αυτός που θα επιμείνει στο ρεφενέ ή μισά-μισά, εκείνη τι εντύπωση θεωρείς πως αφήνει που θα περιμένει να φάει στο τζάμπα;;
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
το βλεπω σαν μερος της διαδικασιας για να περασουμε ομορφο χρονο μαζι.
δηλαδη αν δεν πληρώσεις δε θα περάσεις καλα? θα στη φιλάει στη γωνια? τυπε...θα σου πω κατι,εν μερη σε καταλαβαινω τι λες και γω πληρωνω συνηθως δεν αφηνω γυναικες να πληρωσουν αλλα παντα θελω να βλεπω οτι κανει κινηση η αλλη η εστω καποιες φορες θελει να πληρώνει και η ιδια....τωρα σα να λες οτι αν δεν τις πληρωνω,θα μου το βγαζουν ξυνο..ε δεν αξιζουν αυτες,στο λεω εγω
 

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.231
Πόντοι
376
Καλά μην τρελαίνεσαι, η ίδια κακή κουβέντα μπορεί να ειπωθεί και από την αντίθετη πλευρά. Να πει δηλαδή ο άλλος «ὴρθε ο λογαριασμός κι το γκομενάκι έκανε τη πάπια/έφυγε για τουαλέτα». Έπειτα αν αφήνει κακή εντύπωση αυτός που θα επιμείνει στο ρεφενέ ή μισά-μισά, εκείνη τι εντύπωση θεωρείς πως αφήνει που θα περιμένει να φάει στο τζάμπα;;
προσωπικα γουσταρω να ειναι η γυναικα θηλυκο σε ολα της.
αν περιμενει αυτη την αντιμετωπιση απο μενα στο κερασμα στο πρωτο ραντεβου, τοτε περιμενω κι εγω αλλα αντιστοιχα απο εκεινη.
αν ειναι ετσι οπου την συμφερει και γιουβετσι στα αλλα τοτε ναι μαλλον παμε στο ακυρο.
 

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.231
Πόντοι
376
δηλαδη αν δεν πληρώσεις δε θα περάσεις καλα? θα στη φιλάει στη γωνια? τυπε...θα σου πω κατι,εν μερη σε καταλαβαινω τι λες και γω πληρωνω συνηθως δεν αφηνω γυναικες να πληρωσουν αλλα παντα θελω να βλεπω οτι κανει κινηση η αλλη η εστω καποιες φορες θελει να πληρώνει και η ιδια....τωρα σα να λες οτι αν δεν τις πληρωνω,θα μου το βγαζουν ξυνο..ε δεν αξιζουν αυτες,στο λεω εγω
δε μιλησα ουτε για ξινα ουτε για αντιποινα αλλα για σταση ζωης και ανθρωπου. κανω αυτο που νιωθω και γουσταρω και μετα κρινω και την αλλη.
στο πρωτο δε με νοιαζει καθολου να κανει κινηση οπως ειπα. φτανει να νιωθει γενικα το ρολο του θηλυκου. στο δευτερο θα ηθελα μια κινηση αλλα και παλι δεν την αφηνω.
ετσι μου βγαινει και αντιστοιχα ξαναλεω οτι θελω τη γυναικα θηλυκο.
περα απ αυτα ομως, το να αφηνεις μια ωραια εντυπωση στις γυναικες, σε μια παρεα η στον εργασιακο σου χωρο, μονο σε καλο μπορει να σου βγει.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
δε μιλησα ουτε για ξινα ουτε για αντιποινα αλλα για σταση ζωης και ανθρωπου. κανω αυτο που νιωθω και γουσταρω και μετα κρινω και την αλλη.
στο πρωτο δε με νοιαζει καθολου να κανει κινηση οπως ειπα. φτανει να νιωθει γενικα το ρολο του θηλυκου. στο δευτερο θα ηθελα μια κινηση αλλα και παλι δεν την αφηνω.
ετσι μου βγαινει και αντιστοιχα ξαναλεω οτι θελω τη γυναικα θηλυκο.
περα απ αυτα ομως, το να αφηνεις μια ωραια εντυπωση στις γυναικες, σε μια παρεα η στον εργασιακο σου χωρο, μονο σε καλο μπορει να σου βγει.
λιγο μπερδεμενα μου τα λες....κατσε γιατι οι ταρίφες δε φημιζονται για την εξυπνάδα τους..το να εχει θηλυκότητα καποια τι σχεση εχει για το αν θα πληρωσεις η οχι?
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
αν περιμενει αυτη την αντιμετωπιση απο μενα στο κερασμα στο πρωτο ραντεβου, τοτε περιμενω κι εγω αλλα αντιστοιχα απο εκεινη.
μα αυτο σου λεω...τι να περιμενεις απο καποια που βλεπεις οτι δε γουσταρει? αρα γιατι να κερασεις? αφου δε θα δεις ανταποκριση
 

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.231
Πόντοι
376
λιγο μπερδεμενα μου τα λες....κατσε γιατι οι ταρίφες δε φημιζονται για την εξυπνάδα τους..το να εχει θηλυκότητα καποια τι σχεση εχει για το αν θα πληρωσεις η οχι?
δεν ειπα θηλυκοτητα αλλα να αποδεχεται τον ρολο του θηλυκου και να θελει εναν αντρα σαν εμενα αντιστοιχα
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
δεν ειπα θηλυκοτητα αλλα να αποδεχεται τον ρολο του θηλυκου και να θελει εναν αντρα σαν εμενα αντιστοιχα
κατσε γιατι ειναι και καποιες που αποδεχονται τον ρολο του θυληκου με την δικαιολογια οτι ειναι θυληκα για να πληρωσει ο αντρας (ο μαλακας)
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

θηλυκο...
 

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.231
Πόντοι
376
δηλαδη οταν πληρωνεις εσυ νιωθεις οτι περνεις τον ρολο του αρσενικου,και αντιστοιχα του θηλυκου η γυναικα...μαλλον αυτο θα λες
ναι ειναι μια προεκταση του αρσενικου οπως το οριζω εγω. μ αρεσει να φροντιζω το ταιρι η την απλα εκαστοτε παρεα μου με οποιον τροπο μπορω.
οποτε μπορουσα το εκανα και οικονομικα με χαρα οταν εισεπρατα καποιου ειδους φροντιδα και απ τη μερια της.
ας πουμε να φροντισει το σπιτι η να μαγειρεψει κτλ
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
ναι ειναι μια προεκταση του αρσενικου οπως το οριζω εγω. μ αρεσει να φροντιζω το ταιρι η την απλα εκαστοτε παρεα μου με οποιον τροπο μπορω.
οποτε μπορουσα το εκανα και οικονομικα με χαρα οταν εισεπρατα καποιου ειδους φροντιδα και απ τη μερια της.
ας πουμε να φροντισει το σπιτι η να μαγειρεψει κτλ
ρε τυπε αρρωστημενε....αλλο λεω εγω αλλο λες εσυ
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

λεμε τελειως διαφορετικα πραγματα
 

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.231
Πόντοι
376
μα αυτο σου λεω...τι να περιμενεις απο καποια που βλεπεις οτι δε γουσταρει? αρα γιατι να κερασεις? αφου δε θα δεις ανταποκριση
δεν ειναι υποχρεωτικο αλλα ετσι νιωθω και ετσι πραττω για τους λογους που ανελυσα λιγες γραμμες παραπανω
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
δεν ειναι υποχρεωτικο αλλα ετσι νιωθω και ετσι πραττω για τους λογους που ανελυσα λιγες γραμμες παραπανω
μα οι λογοι που ανελυσες δεν εχουν καμια σχεση με αυτα που εγραψα
 

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.231
Πόντοι
376
μα οι λογοι που ανελυσες δεν εχουν καμια σχεση με αυτα που εγραψα
ναι εσυ μιλας για μια που βγηκες και αν παιζει να σου κατσει την κερνας ενω αν φας ακυρο τοτε δεν την κερνας.
εγω σου ειπα οτι διαφωνω και κερναω παντα γιατι ετσι νιωθω και γιατι ο κοσμος ειναι μικρος.
μετα μιλας για τζαμπατζου γενικα αλλα δεν ειπα πουθενα οτι αποδεομαι κατι τετοιο.
 

Σεβασμιώτατος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2021
Μηνύματα
1.084
Κριτικές
15
Like
5.167
Πόντοι
746
ναι ειναι μια προεκταση του αρσενικου οπως το οριζω εγω. μ αρεσει να φροντιζω το ταιρι η την απλα εκαστοτε παρεα μου με οποιον τροπο μπορω.
οποτε μπορουσα το εκανα και οικονομικα με χαρα οταν εισεπρατα καποιου ειδους φροντιδα και απ τη μερια της.
ας πουμε να φροντισει το σπιτι η να μαγειρεψει κτλ
Το nick σου πάντως σε χαρακτηρίζει μια στάλα ή είν’ ιδέα μου; :2funny: :2funny: (ήρεμα το λέω)
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
εγω σου ειπα οτι διαφωνω και κερναω παντα γιατι ετσι νιωθω και γιατι ο κοσμος ειναι μικρος.
μια χαρα τα λεμε λοιπον...εγω δε μιλησα ομως ουτε για ταιρια,ουτε για καλες και ομορφες καταστάσεις,ουτε και για κάποιια που βγηκα πρωτη φορα και περασα "ομορφα" μαζι της (φασωμα)
 

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.231
Πόντοι
376
Το nick σου πάντως σε χαρακτηρίζει μια στάλα ή είν’ ιδέα μου; :2funny: :2funny: (ήρεμα το λέω)
αν μου πεις πως το εννοεις θα σου απαντησω. και καλα εκανες και εσβησες το μαλακα....για να τα λεμε ομορφα.
εκτος αν ηταν πανω στην κουβεντα οποτε δεν τρεχει μια.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
εχουμε διαφορετικο mindset τυπε...πολυ απλα.Kαι μου ειναι αδιάφορο ποσο μικρος ειναι ο κοσμος οταν αντιμετωπιζω μια κατασταση που δεν με ευνοει.
 

arwstaki10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2021
Μηνύματα
633
Κριτικές
14
Like
1.231
Πόντοι
376
μια χαρα τα λεμε λοιπον...εγω δε μιλησα ομως ουτε για ταιρια,ουτε για καλες και ομορφες καταστάσεις,ουτε και για κάποιια που βγηκα πρωτη φορα και περασα "ομορφα" μαζι της (φασωμα)
ποτε δεν ξερεις ομως πως θα εξελιχθει μια γνωριμια. ακομα και να στραβωσει το πρωτο ραντεβου η να εχει ανατροπη ακομα κι αυτο.
τεσπα γιατι μαλλον απλα διαφωνουμε. ας κανει ο καθενας οπως νιωθει και κακως ανακατευτηκα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

εχουμε διαφορετικο mindset τυπε...πολυ απλα.Kαι μου ειναι αδιάφορο ποσο μικρος ειναι ο κοσμος οταν αντιμετωπιζω μια κατασταση που δεν με ευνοει.
δεκτο και σεβαστο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom