Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 19 άτομα (0 μέλη και 19 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 868 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.956

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.243
Like
3.503
Πόντοι
1.706
Eτσι οπως τα λες ειναι τυπε.Ελλαδα οποιος γαμαει ειναι σε σχεση.Τα βλεπω απο τον κυκλο μου.Μονο κατι μπαροβιοι και κατι υποδοχες/πορτες σε νυχτα γαμανε καπως περισσοτερο.Ολοι οι αλλοι κανουν τους αγαπουληδες-πυρφορους και γαμανε σε σχεση με αγκαλιτσες-φιλακια-γκουτσου γκουτσου κλπ.Και παζει πολυ παρακαλιτο.Να ξες οτι και μερικοι που εχουν σχεση δεν γαμανε οπως θα ηθελαν.
Τα tinder, badoo, facebook dating κλπ δεν άλλαξαν το τοπίο;
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.639
Κριτικές
1
Like
5.576
Πόντοι
2.356
Eτσι οπως τα λες ειναι τυπε.Ελλαδα οποιος γαμαει ειναι σε σχεση.Τα βλεπω απο τον κυκλο μου.Μονο κατι μπαροβιοι και κατι υποδοχες/πορτες σε νυχτα γαμανε καπως περισσοτερο.Ολοι οι αλλοι κανουν τους αγαπουληδες-πυρφορους και γαμανε σε σχεση με αγκαλιτσες-φιλακια-γκουτσου γκουτσου κλπ.Και παζει πολυ παρακαλιτο.Να ξες οτι και μερικοι που εχουν σχεση δεν γαμανε οπως θα ηθελαν.
Τα tinder, badoo, facebook dating κλπ δεν άλλαξαν το τοπίο;

τι να αλλαξουν! ολες τα εχουν απλα για το κομπλεξ της επιβεβαιωσης οτι τις παρακαλαμε και για να αυξησουν τους φωλοουερς και τις απαιτησεις τους!!!! παρτε το χαμπαρι η γυναικα για να γαμηθει δε θελει κανενα σοσιαλ μιντια! σε οποιον και να ανοιξει τα ποδια της θα παει αυτος εστω και με μιση καρδια! γιατι αυτη επιλεγει και οχι εμεις!

σε ολα τα dating apps σχεδον ολες μοστρατουν το ινστα στο οποιο προφανως δε προκειται να απαντησουν ποτε γιατι και να ηθελαν σιγα μη παρεις σειρα εσυ με τοσους αλλους που θα εχουν ταξει ηδη γη και υδωρ!
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.832
Πόντοι
216
Eτσι οπως τα λες ειναι τυπε.Ελλαδα οποιος γαμαει ειναι σε σχεση.Τα βλεπω απο τον κυκλο μου.Μονο κατι μπαροβιοι και κατι υποδοχες/πορτες σε νυχτα γαμανε καπως περισσοτερο.Ολοι οι αλλοι κανουν τους αγαπουληδες-πυρφορους και γαμανε σε σχεση με αγκαλιτσες-φιλακια-γκουτσου γκουτσου κλπ.Και παζει πολυ παρακαλιτο.Να ξες οτι και μερικοι που εχουν σχεση δεν γαμανε οπως θα ηθελαν.
Τα tinder, badoo, facebook dating κλπ δεν άλλαξαν το τοπίο;


Tυπε το Tinder ειναι απο τα χειροτερα και απλα μακρια.Οσα φιλαρακια μου ειχαν να κανουν με μουνια απο tinder ετρεχαν σε γιατρους για κονδυλωματα.Ειχα τυπο που 7 μηνες εκανε θεραπειες γιατι γαμουσε ακα μια φοιτητρια απο Λαμια.Το facebook ειναι για τα παιδακια και το instagram εχει γινει καταλογος για βιζιτες.Ναι καποιοι βγαζουν μουνια απο εκει μεσα,αλλα εγω απλα δεν μπορω.ΔΛδ δν ειμαι τυπος που θα κατσει να βγει φωτο να την ανεβασει και μετα να ψαχνεται να δει ποια τον εκανε like κλπ μαλακιες.Αυτα τα θεωρω παιδιαριστικα πραγματα.Σιγουρα οι μικρες ηλικιες ετσι την βγαζουν.Αλλα εμεις που εχουμε μια ποιο old school σταση δεν το προτιμουμε.Εγω θελω απο κοντα να παιζω μπαλα και face to face.Αυτο το πραγμα εχει χαθει πλεον.Λιγες γκομενες καθονται και οι περισσοτερες απλα ντρεπονται η κομπλαρουν.Η Ελλαδα εχει μεγαλη ελλειψη απο φλερτ.Σιγουρα παιζουνε ματιες και κοιταγματα αλλα οταν πας να πιασεις κουβεντα οι περισσοτερες εχουνε αμυντικη σταση...λες και θα τις βιασεις.Λιγες ειναι οι ξεψαρωμενες και καπατσες πλεον.Κατα την γνωμη μου μπαλα παιζεις πιο ευκολα το βραδυ ιδιως σε μαγαζι με μουσικη και ποτο.Εξω στον δρομο τα πραγματα ειναι πιο ζορικα.Και μετα αυτο που εχω πει πολλες φορες και το εχουν γραψει και αλλοι τυποι.Η Ελληνιδα ψαχνει σχεση μεσα απο κοινη παρεα,απο κοινο γνωστο.Θελει να ξερει οτι αυτος που θα κανει κατι μαζι του,θα ειναι καλο παιδι,δεν θα την αφησει κλπ.Με λιγα λογια ψαχνει τον ιπποτη.Τον αγνωστο τον βλεπει καπως πονηρα....σαν να ειναι μια προκληση γι'αυτην,ενα ρισκο ας πουμε.Οι Ελληνιδες ειναι γενικα αντικοινωνικες.Καμμια σχεση γενικα με γκομενες απο εξωτερικο.Κακως τις αποκαλουν κρυες καποιοι.Η μεση ευρωπαια γκομενα ακομα και αμερικανα ειναι πολυ περισσοτερο κοινωνικη απο την μεση ελληνιδα η οποια για να παρει μπρος θα πρεπει να εχει σιγουρευτει με τις τοσες ανασφαλειες που εχει.Ειναι κριμα για τους Ελληνες διοτι οι περισσοτεροι παιζουν καλοι μπαλα αλλα οι Ελληνιδες δεν κανουν για το αθλημα.Στο εξωτερικο ειναι το αντιθετο.Οι ανδρες ειναι πιο κλειστοι και μαλθακοι ιδιως στον βορρα με τις γυναικες να ειναι πιο τσαχπινες.
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.695
Like
1.463
Πόντοι
216
Αξιότιμοι συμπουρδελιαρηδες, είναι και επισήμως Κυριακή. Και θέτω ίσως το ερώτημα της εβδομάδος προς διαβούλευση. :P

  Με ταλανίζει ένα ερώτημα, το οποίο δεν μπορώ να θέσω έξω ανοικτά. Θεωρώ ότι χρειάζεται πείρα και δεν την έχω για να απαντήσω.

Όποιος βαριέται την έκταση -το λέω εκ προοιμίου- να μη συνεχίσει να διαβάζει.

Από το φθινόπωρο, διατρέχω μια νεα περίοδο της ζωής μου. Αποφοίτησα μετά από 5 χρόνια σπουδών από τη Φιλοσοφική Αθηνών. Αλλά η συσσώρευση αγαμίας και μια διάθεση αποτίμησης της φοιτητικής εμπειρίας με έχουν ωθήσει να αναρωτιέμαι:

Πώς γίνεται και αφού φοιτούσα επί 5 χρόνια σε ενα ίδρυμα χιλιάδων φοιτητών, με την συντρηπτική πλειοψηφία να είναι γυναίκες, βγήκα χωρίς γκόμενα να το πω χονδρικά. Δεν έπαιξε τίποτα! Ενδιαφέρθηκα για πολλές, ενδιαφέρθηκαν ορισμένες αλλά δεν έγινε κατι. Και μιλάμε για αμέτρητες γυναίκες με τις οποίες γνωρίστηκα σε αυτά τα 5 χρόνια.

  Πήγαινα στα μαθήματα τακτικά, είχα ενδιαφέροντα, επιδόσεις και βαθμούς, άποψη και κρίση. Δεν ήμουν λιγούρης, δεν φαινόμουν αγάμητος.
Στο ζήτημα της εμφάνισης, από σώμα γυμνασμένο λόγω βαρών και περιποιηνένο ντύσιμο. Μειονέκτημα είναι ότι είμαι 1,62 και αυτομάτως λογικό είναι να περιορίζεται το κοινό απεύθυνσης. Σπάνια (και ίσως ποτέ) θα σε κοιταξει η ψηλή αλλά δεν έχω θέμα.Τα τρία χρόνια είχα πυκνό και μακρύ μαλλί έως τη μέση, το οποίο πρόσεχα, δεν ήμουν δηλαδή όπως να είναι. Αλλά πάλι, λογικό είναι σε πολλές να μην αρέσει.

Εν ολίγοις, προσπαθούσα να διατηρώ ένα επίπεδο στο ζήτημα της εμφάνισης, να προσπαθώ να υπερβαίνω τον μεσο όρο.  Κάπου αλλού θα ήταν πιο δύσκολο αλλά σε ένα χώρο με το 95 τοις εκατό να είναι γυναίκες, νομίζω ότι θέλει προσπάθεια να μην προκύψει κατι σεξουαλικά ή ερωτικά. Κι όμως το κατάφερα.

Αφού το έβγαλα από μέσα μου, σας ευχαριστώ για το χρόνο.
Θα εκτιμούσα να μου λέγατε τις απόψεις σας. :hi:
Μηπως εισαι κομμουνιστης?
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Οι ελληνίδες γίνονται φουλ αντικοινωνικές όταν κάνουν σχέση.

Κλασικό σκηνικό,περπατάνε με τον γκόμενό τους,βλέπει αυτός ένα γνωστό του και μιλάνε,κι αυτή κάθεται σε απόσταση.

Γι'αυτό και οι πιο πολλοί καταλήγουν να βγαίνουν μόνο ζευγάρια,γιατί έτσι θέλει η γκόμενα
 

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.455
Κριτικές
14
Like
4.577
Πόντοι
746
Δυστηχως γενηθηκαμε στην ωραιοτερη χωρα ... με τις χειροτερες γυναικες ...

Ευτυχως υπαρχει και το Ανατολικο μπλοκ ... και ευχαριστιωμαστε μουνι...!

 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.695
Like
1.463
Πόντοι
216
Υπαρχει και το αλλο!
Οσο η ελλεηνιδα ειναι μονη της χωρις σχεση εχει φιλες και βγαινει μαζι τους.
Μολις κανει σχεση μαζι σου οι φιλες "πεθαινουν" και σου γινεται θηλια στο λαιμο-κολαουζος!
Φρικτο
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Για το Τιντερ (και γενικα)

Στο εξωτερικο το 80-90% των γυναικων εχουν βαλει στω μια φορα και ισως να εχουν βγει και με καποιον εστω απο περιεργεια. Γκομενες που το κρατανε ανοιχτο για καιρο ειναι συνηθως τελειωμενα ναυαγια. Η φεμιναζι, η περιεργες η η η . Εχω βγει ραντεβου, εχω κανει ξεπετα, εχω κανει "σχεσιδιο" (μερικα ραντεβου). Μπορει να βρεις οτι σου ερθει στο κεφαλι.

Την τελευταια φορα που ημουν ελευθερος ΔΕΝ εβαλα τιντερ, γιατι ειναι χασιμο χρονου. Οι πιθανοτητες μου ειναι σημαντικα μεγαλυτερες απο κοντα. Και εξηγω. Εστω οτι κανω λαικ σε 100 γκομενες του επιπεδου μου, εμφανησιακα. Αμφιβαλω αν πανω απο 10 μου κανουν πισω. Απο κοντα το ποσοστο μου ειναι πολυ μεγαλυτερο. Ισως γιατι ειναι πιο αυθορμητο, ισως γιατι εχει τιντερ ο σπαλιαρας, δε ξερω γιατι.

Πως γνωριζω γκομενες? Γνωστοι, συναδερφοι, δραστηριοτητες (πχ ποδηλαταδα,βολευ, ξερω γω τι, κατι που να μου αρεσει καταρχας και μετα να πηγαινω για γκομενες) σε παμπ κροουλ και σε χαπι αουρ. Εναλλακτικα, παω σε μπαρ, στη μπαρα η δε ξερω γω που, πεταω ενα "Χει", χαμογελαω μιλαω.

Πιανουν παντα τα παραπανω? Ουτε καν. Αλλα συχνα πιανουν.

Ειχα βαλει μια εποχη πριμιουμ. Απο περιεργια το εβαλα Ελλαδα, πρεπει να εκανα λαικ σε 300+ γκομενες, το ματς μου ηταν ΜΙΑ γκομενα χοντρη (αλλα ΒΟΥΒΑΛΙ μιλαμε). Τι να λεμε τοτε για τιντερ (δεν εχω ινσταγκραμ και μαλακιες, αλλα οι φωτο που ειχα ηταν οκ φωτος, συμπαθητικα ρουχα, φωτος απο Πυργο Αιφελ, Βερολινο, Πραγα)

Ας μας πει καποιος πως γνωριζει γκομενα κανεις στην Ελλαδα. Η απαντηση ειναι κυκλος (φιλοι/συγγενεις), σχολη (αν σπουδαζεις), επαγγελμα, χομπυ (χορος και μαλακιες που γουσταρουν οι γκομενες στο 80+% των περιπτωσεων).

Αν βρεις δουλεια που δουλευεις πολυ (αρα λιγα χομπι), δε εχεις πολλους φιλους η αδερφια, γαμας μονο με κυαλι. Δουλευα σε μια εταιρεια Ελλαδα πριν φυγω, οι γκομενες σε εταιρια στο 90% καθονται μονο σε ανωτερους τους. Τωρα σιγουρα θα γαμουσα κατι αν ειχα μεινει, αλλα ειναι ψιλο καταντια να γαμας μονο μεσα στη δουλεια σου.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.243
Like
3.503
Πόντοι
1.706
Την τελευταια φορα που ημουν ελευθερος ΔΕΝ εβαλα τιντερ, γιατι ειναι χασιμο χρονου. Οι πιθανοτητες μου ειναι σημαντικα μεγαλυτερες απο κοντα. Και εξηγω. Εστω οτι κανω λαικ σε 100 γκομενες του επιπεδου μου, εμφανησιακα. Αμφιβαλω αν πανω απο 10 μου κανουν πισω. Απο κοντα το ποσοστο μου ειναι πολυ μεγαλυτερο. Ισως γιατι ειναι πιο αυθορμητο, ισως γιατι εχει τιντερ ο σπαλιαρας, δε ξερω γιατι.

Πως γνωριζω γκομενες? Γνωστοι, συναδερφοι, δραστηριοτητες (πχ ποδηλαταδα,βολευ, ξερω γω τι, κατι που να μου αρεσει καταρχας και μετα να πηγαινω για γκομενες) σε παμπ κροουλ και σε χαπι αουρ. Εναλλακτικα, παω σε μπαρ, στη μπαρα η δε ξερω γω που, πεταω ενα "Χει", χαμογελαω μιλαω.

Πιανουν παντα τα παραπανω? Ουτε καν. Αλλα συχνα πιανουν.
Στο εξωτερικό υπάρχουν πολλά σοβαρά sites γνωριμιών με συνδρομή, πράγμα που δεν έχω δει στην Ελλάδα. Τα Tinder, Badoo κλπ σε σχέση με αυτά τα sites είναι ό,τι η λαική σε σχέση με ένα καλό κατάστημα.

Παλιά που είχα βάλει σε σοβαρά sites εύρισκα γυναίκες κοντά στο προφίλ μου. Το πρόβλημα ήταν ότι λόγω της ηλικίας μου ήταν κι αυτές κάπως μεγάλες. Αν είσαι μέχρι 40 αξίζει μέσω συνδρομητικού site.
 

Istioploos

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2012
Μηνύματα
201
Κριτικές
1
Like
311
Πόντοι
21
Στα Tinder, Badoo και τα σχετικά δεν έχω καταφέρει ποτέ να βρω κοπέλα να μην έχει κάποιο θέμα. Χοντρές, χωρισμένες, ναυάγια, με ναρκισσισμό και όλα τα σχετικά... Μια νορμάλ δεν τα έχω καταφέρει. Και έχω γνωρίσει/πηδήξει αρκετές γκόμενες από tinder....

Επίσης στο tinder εγώ δεν περιμένω ότι μια κοπέλα που της έκανα like πρωτος θα μου κάνει like και εκείνη. Έχω βρει ένα τρόπο να εντοπίζω αυτές που μου κάνουν like από μόνες τους χωρίς να πληρώνω και μετά αν μου αρέσουν παω και τους κάνω like και εγώ....
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.337
Κριτικές
61
Like
3.059
Πόντοι
7.216
Στα 18, δηλαδη στη 3 λυκειου, στο δικο μου σχολειο, ελαχιστοι, εως καθολου γαμαγανε.

Ξερω πολυ κοσμο που πρωτο-γαμησε στα 21-22. Μετα μεινανε με αυτη τη μια καμια 3-4ετια, μετα στρατος, φτανεις ετσι στα 27 με ελαχιστες γκομενες.

Η ηλικια που μπορουν οι αντρες να γαμανε αβερτα ειναι 28+ . Εχεις καποια καλη δουλεια, μερικα λεφτα και αυτα παιζουν ρολο. Πολλοι μενουν με γονεις πριν, δεν εχουν λεφτα, 1002 λογοι που ΠΟΛΛΟΙ (δε λεω ολοι) ΔΕ γαμανε.

Επισης παιζει ρολο και το ποσο δουλευεις. Αν δουλευεις σε ελεγκτικη/συμβουλευτικη, η θα γαμησεις καμια πρακτικαρια (στα 28) η καμια συναδερφο. Απο τη στιγμη που ειναι ανδροκρατουμενα επαγγελματα γαμησε τα. Βγαινεις μια φορα τη βδομαδα και με τον ελλεηνιδιστικο ξυνισμο, αντε να γαμησεις

Σε πολλους (σαντμαν φαση) μετα απο τοσα χρονια αγαμιας/πυρφορισμου/ηττοπαθειας τους μενουν κουσουρια και ξοφλανε σαν αντρες.

Δε λεω πως ειναι ΟΛΟΙ ετσι, αλλα ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ στην Ελλαδα.
Προσυπογραφω.

Κι εγώ :thumbsup:
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.337
Κριτικές
61
Like
3.059
Πόντοι
7.216
Στον κοντινό μου κύκλο οι περισσότεροι νορμάλ φίλοι και γνωστοί από τα 17 έως κοντά στα 40 δεν έμειναν ποτέ χωρίς γκόμενα πάνω από 3-4 μήνες..
:
Φίλε δεν ισχύει αυτό που λες.
Εγώ είμαι 40 και έχω τελειώσει το Πανεπιστήμιο στην Αθήνα στου Ζωγράφου.
Για τη δική μου ηλικία, από σχολείο μέχρι 4ο έτος Πανεπιστήμιο γκόμενα είχαν ελάχιστοι. Δε θα μιλήσω με ποσοστά αλλά ελάχιστοι. Μετά χρώσταγε ο καθένας τα δικά του και χαθήκαμε.
Όσοι παντρεύτηκαν , το έκαναν στα 30-35 και με την πρώτη τους σχέση, άντε με τη δεύτερη.
Το "όλοι είχαν γκόμενα" δεν ισχύει ούτε για πλάκα.
Δεν μιλάω μόνο για τους φίλους μου, γενικά για τα παιδιά στη σχολή.
Για τις πιο νέες γενιές δεν έχω άποψη. Για τους σημερινούς 20-25άρηδες.
Δεν είναι έτσι όπως τα λες.
Μαζί σου θα συμφωνήσω μόνο στο ότι και οι άντρες έχουμε ευθύνη. Σε αυτό ναι

Οπως επίσης κι εδώ! :thumbsup:
 
Εγγρ.
16 Ιαν 2021
Μηνύματα
299
Like
160
Πόντοι
1
Το κορακι εχει ψυχολογικα προβληματα οπως εγω ο sad λεει την αληθεια



Ο sad ειναι ο καθρεφτης της ψυχης σας
μη τον πετροβολατε

Κατά μια έννοια ναι, στιγμιαία όμως γιατί κανένας δε θέλει να είναι έτσι επι μονίμου βασεως. Ίσως γι’ αυτό να είναι τόσο εκνευριστικός. Αυτος φαινεται να είναι έτσι σε μόνιμη βάση. Πώς είχε πει ο Αλ στο Νονό 3 πριν το έμφραγμα; Κάτι σχετικό είχε πει.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.527
Κριτικές
62
Like
45.235
Πόντοι
9.297
Χιλια μπραβο Βαν Μπαστεν μεγαλη γκολαρα εβαλες με το κειμενο σου!
Κακιασμενο προβατο, δεν ειναι καταντημα να γαμας συναδελφισσα σου.Ειναι μια καλη και ασφαλης επιλογη γιατι δεν ειναι ανοιχτομυαλες οι Ελληνιδες να καθονται σε τελειως αγνωστους.Η αλλη επιλογη ειναι η διαρκης αγαμια τωρα που τα ιδρυματα ειναι κλειστα.Εισαι τυχερος που μπορεις να ζμπωχνεις συναδελφισσα σου , δεν εχουν ολες οι δουλειες γυναικες και ειναι ακομα λιγοτερες οσες ειναι πραγματικα διαθεσιμες και δεν εχουν ψυχολογικα, οικογενειακα κ.τ.λ.προβληματα.Τυχερε...λαχειο βρηκες!
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Επαρχία βλέπεις πολλές παντρεμένες ή σε χρόνιες σχέσεις,με κάτι χοντρούς,κάτι καράφλες,κάτι πιρφορόφατσες,να λες πώς είναι δυνατόν αυτοί να βρήκαν γυναίκα και μάλιστα που να βλέπεται κιόλας,όχι χοντρή κλπ

Να'ναι η άλλη αδύνατη,εμφανίσιμη,και να'χει γκόμενο 200 κιλά ή καναν τάπα με καράφλα και μούσια.Κάτι τέτοια βλέπεις στην επαρχία.Αν ρωτήσεις πώς γνωρίστηκαν,όλοι θα σου πουν από παρέα.Δεν τις ενδιαφέρει τίποτα άλλο,μόνο από παρέα να'ναι κι ας μη βλέπονται.
 
Εγγρ.
16 Ιαν 2021
Μηνύματα
299
Like
160
Πόντοι
1
Επαρχία βλέπεις πολλές παντρεμένες ή σε χρόνιες σχέσεις,με κάτι χοντρούς,κάτι καράφλες,κάτι πιρφορόφατσες,να λες πώς είναι δυνατόν αυτοί να βρήκαν γυναίκα και μάλιστα που να βλέπεται κιόλας,όχι χοντρή κλπ

Να'ναι η άλλη αδύνατη,εμφανίσιμη,και να'χει γκόμενο 200 κιλά ή καναν τάπα με καράφλα και μούσια.Κάτι τέτοια βλέπεις στην επαρχία.Αν ρωτήσεις πώς γνωρίστηκαν,όλοι θα σου πουν από παρέα.Δεν τις ενδιαφέρει τίποτα άλλο,μόνο από παρέα να'ναι κι ας μη βλέπονται.

Άμα δε βγεις έξω πώς θα κάνεις παρέες; Για το δικό σου μέλλον τι πλάνο έχεις; Ρωτάω καθαρά από περιέργεια.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ας μας πει καποιος πως γνωριζει γκομενα κανεις στην Ελλαδα. Η απαντηση ειναι κυκλος (φιλοι/συγγενεις), σχολη (αν σπουδαζεις), επαγγελμα, χομπυ (χορος και μαλακιες που γουσταρουν οι γκομενες στο 80+% των περιπτωσεων).

Αν βρεις δουλεια που δουλευεις πολυ (αρα λιγα χομπι), δε εχεις πολλους φιλους η αδερφια, γαμας μονο με κυαλι. Δουλευα σε μια εταιρεια Ελλαδα πριν φυγω, οι γκομενες σε εταιρια στο 90% καθονται μονο σε ανωτερους τους. Τωρα σιγουρα θα γαμουσα κατι αν ειχα μεινει, αλλα ειναι ψιλο καταντια να γαμας μονο μεσα στη δουλεια σου.

Ελλάδα αν είσαι παντρεμένος και γαμάς και πουτάνες και δεν καίγεσαι .... γαμάς, εφόσον το θες !
Πρέπει να πουλάς ιστορία και διαφορετικότητα .... το να έχεις ασκέρι και να βγαίνεις έξω εργάσιμες ώρες (ΟΧΙ ΣΚ ΚΑΙ ΒΡΑΔΙΑ) επίσης μετράει , αν πηγαίνεις σταθερά σε συγκεκριμένα μέρη και σε ξέρουν πολλοί και προσωπικό και έχεις μεγάλη παρέα. Εννοείται να παίζουν και οι υπόλοιποι και να ρίχνουν σύρμα για τις ώρες που είστε εκεί , έστι ώστε να περνάει ... λαός. Μέσα από 'κει γνωρίζεσαι και γαμάς παντρεμένες !

Με τις παντρεμένες στην ελλάδα, εφόσον γνωρίζεις μπόλικες. είναι το πιο εύκολο , γρήγορο και ανέξοδο γαμίσι .
'Εχουν τελειώσει τη μαλακία προ γάμου και θέλουν πούτσα σκέτη .
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Οι ελληνίδες γίνονται φουλ αντικοινωνικές όταν κάνουν σχέση.

Κλασικό σκηνικό,περπατάνε με τον γκόμενό τους,βλέπει αυτός ένα γνωστό του και μιλάνε,κι αυτή κάθεται σε απόσταση.

Γι'αυτό και οι πιο πολλοί καταλήγουν να βγαίνουν μόνο ζευγάρια,γιατί έτσι θέλει η γκόμενα

Ωραίες οι διαπιστώσεις σου ... αλλά εσύ τι κάνεις ;;;
Στα 35 είσαι παρθένος.
Στα 40 θα είσαι σίγουρα.

Θα φτάσεις και τα 75 λες παρθένος ;;;;

Μας έχεις πει τι κάνουν οι πιτσιρικάδες, οι βλάχες, οι χοντροί , οι καράφλες , οι μουσάτοι , οι τατουαζάτοι ....

ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ;;;;;;;

ΜΟΝΙΜΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΟΙΤΑΣ ;;;;;;;

Υπάρχει μέρος στον πλανήτη που πιστεύεις θα γάμαγες ;;;
Γιατί δεν πας ;;;;;;;
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.547
Like
21.935
Πόντοι
5.006
Δουλευα σε μια εταιρεια Ελλαδα πριν φυγω, οι γκομενες σε εταιρια στο 90% καθονται μονο σε ανωτερους τους.

τι εννοεις τυπε οτι γαμιοντουσαν μονο με ανωτερους τους? συμφωνα με την νεα μοδα προκειται για ξεκαθαρο βιασμο!!!!
εκμεταλλευονταν οι ανωτεροι την ισχυ τους και γαμουσαν τα αθωα τα κοριτσια...
:confused::confused::confused:
 
Εγγρ.
16 Ιαν 2021
Μηνύματα
299
Like
160
Πόντοι
1
Ας μας πει καποιος πως γνωριζει γκομενα κανεις στην Ελλαδα. Η απαντηση ειναι κυκλος (φιλοι/συγγενεις), σχολη (αν σπουδαζεις), επαγγελμα, χομπυ (χορος και μαλακιες που γουσταρουν οι γκομενες στο 80+% των περιπτωσεων).

Αν βρεις δουλεια που δουλευεις πολυ (αρα λιγα χομπι), δε εχεις πολλους φιλους η αδερφια, γαμας μονο με κυαλι. Δουλευα σε μια εταιρεια Ελλαδα πριν φυγω, οι γκομενες σε εταιρια στο 90% καθονται μονο σε ανωτερους τους. Τωρα σιγουρα θα γαμουσα κατι αν ειχα μεινει, αλλα ειναι ψιλο καταντια να γαμας μονο μεσα στη δουλεια σου.

Ελλάδα αν είσαι παντρεμένος και γαμάς και πουτάνες και δεν καίγεσαι .... γαμάς, εφόσον το θες !
Πρέπει να πουλάς ιστορία και διαφορετικότητα .... το να έχεις ασκέρι και να βγαίνεις έξω εργάσιμες ώρες (ΟΧΙ ΣΚ ΚΑΙ ΒΡΑΔΙΑ) επίσης μετράει , αν πηγαίνεις σταθερά σε συγκεκριμένα μέρη και σε ξέρουν πολλοί και προσωπικό και έχεις μεγάλη παρέα. Εννοείται να παίζουν και οι υπόλοιποι και να ρίχνουν σύρμα για τις ώρες που είστε εκεί , έστι ώστε να περνάει ... λαός. Μέσα από 'κει γνωρίζεσαι και γαμάς παντρεμένες !

Με τις παντρεμένες στην ελλάδα, εφόσον γνωρίζεις μπόλικες. είναι το πιο εύκολο , γρήγορο και ανέξοδο γαμίσι .
'Εχουν τελειώσει τη μαλακία προ γάμου και θέλουν πούτσα σκέτη .

Ερώτηση: πιστεύεις ότι το 100% των Ελλήνων με σχέση είναι μαλάκες ή βαθιά τυραννισμένοι; Δηλαδή, διαβάζω κάποια πράγματα που λες και λέγονται γενικά και δεν τα απορρίπτω αλλά θέλω να ξέρω αν ισχύουν για όλους ή μια συγκεκριμένη κατηγορία. Δηλαδή, δεν υπάρχει κατά τη γνώμη σου ούτε ένα ζευγάρι έλληνα με ελληνίδα που να μοιράζεται έξοδα 50-50, να περνάει καλά και να κάνει οικογένεια χωρίς να καταλήγουν να κερατώνουν / σφάζονται; Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει η σχέση και η οικογένεια, από την οπτική του ότι δεν καταλαβαίνω γιατί ο διπλανός μου να τα καταφέρει και γω να φοβάμαι να το τολμήσω, φέρνοντας στην επιφάνεια ένα σωρό λόγους. Δεν σε πιάνει ένα παράπονο;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom