Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 57 άτομα (0 μέλη και 57 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 867 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 574 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.954

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Δε νομίζω.Στις Ελληνίδες,Ισπανίδες,Τουρκάλες κτλ αρέσει πιο πολύ το στυλ του αλήτρα με τα μούσια,του μηχανόβιου,του σκουλαρικά κτλ.Στις μικρές δηλαδή που προσέχουν εμφάνιση.
Για μέχρι 22-23, ναι. Αλλά δεν με ενδιαφέρουν. Ούτε νέος όταν ήμουν δεν με ενδιέφεραν .
Και μιλάς για σκουπίδια καμμένες, τις τελευταίες αντικειμενικά της κοινωνίας.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Για μέχρι 22-23, ναι. Αλλά δεν με ενδιαφέρουν. Ούτε νέος όταν ήμουν δεν με ενδιέφεραν .
Και μιλάς για σκουπίδια καμμένες, τις τελευταίες αντικειμενικά της κοινωνίας.

Οι Μεσογειακές με τέτοιους πάνε.Οι μικρές Σλάβες ή πάνε με τελείως γκάνγκστερ,σουπεραλητήριους dres ή σβέρκους κτλ ή με ώριμους φραγκάτους,κυριλέ.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Οι Μεσογειακές με τέτοιους πάνε.Οι μικρές Σλάβες ή πάνε με τελείως γκάνγκστερ,σουπεραλητήριους dres ή σβέρκους κτλ ή με ώριμους φραγκάτους,κυριλέ.

Οι μέχρι 23 ας πάνε στα τσακίδια, στα αρχίδια μας.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Στη γενιά σου, οι ψηλές ήταν ελληνίδες. Το μέσο ανάστημα της μέσης ελληνίδας, έχει ανέβει.
Η μέση 20άρα το 2020, είναι πολύ ψηλότερη από του 1990.
Απλά βλέπεις πολλές άλλες 20ρες που είναι ΤΑΠΕΣ, από άλλες εθνικότητες, κοινές στην ελλάδα.
Που υστερούν πολύ σε ανάστημα από τις ελληνίδες και του 1950.
Οι γιαγιάδες μας, γεννημένες το 1920-1930 ήταν πολύ ψηλότερες από ξένες 20ρες στην ελλάδα τώρα.

Στη γενιά μου είχανέρθει στην Ελλάδα μετανάστριες από ανατολικό μπλοκ Τσέχες,Πολωνέζες,Ρωσίδες που ανέβαζαν το μέσο όρο.Και οι Ελληνίδες είχαν ψηλώσει 5 εκατοστά τουλάχιστον σε σχέση με την πρηγούμενη γενιά λόγω καλύτερης διατροφής.
Θυμάμαι δεκαετία του 90 συναντούσα Τσέχες στην Πράγα και μου λέγανε μου άρεσε πολύ η Ελλάδα.Είχα έρθει το καλοκαίρι να μαζέψω ροδάκινα.Η άλλες μου λέγανε πολύ ωραία η Ελλάδα,δούλεψα κωλόμπαρο για τρίμηνο το καλοκαίρι.
Τότε οι νεαρές Τσέχες και οι Πολωνέζες έρχονταν για δουλειά Ελλάδα,συγκομιδή φρούτων,καφετέριες,κουζίνα ή κωλόμπαρα,όχι για τουρισμό.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Εχει πέσει όντως η εμφάνιση από τις γκόμενες τα τελευταία χρόνια.Στη γενιά μου και δέκα χρόνια μικρότερες έβλεπες μουνάρες,ψηλές,λεπτές,ποδάρες κτλ.
Τώρα κάτι κοντούλες,χοντρούλες κάτι αλβανόφατσες κτλ.
Και οι άντρες έχουν πέσει σαφώς.Πολύ μέτρια πράγματα.
Μπορεί να φταίει και η οικονομική κρίση,ο υποσιτισμός,η μετανάστευση,η αφραγκία κτλ.
Αλλά έχει πέσει σίγουρα η εμφάνιση της Ελληνίδας και του Ελληνα.
Επιασε ένα peak 1995-2005 και αυτό ήτανε,μετά κατρακύλα.

Για τις γυναίκες διαφωνώ,έχει αρκετές καλές έξω.Ειδικά οι μικρές γίνονται όλο και πιο καύλες

Για τους άντρες συμφωνώ,όλοι με τα μούσια και τα μισοξυρισμένα κεφάλια είναι για τον πούτσο
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Για τις γυναίκες διαφωνώ,έχει αρκετές καλές έξω.Ειδικά οι μικρές γίνονται όλο και πιο καύλες

Για τους άντρες συμφωνώ,όλοι με τα μούσια και τα μισοξυρισμένα κεφάλια είναι για τον πούτσο

Απλά ντύνονται πιο ξέκωλα.Αλλά έχουν παχύνει και κοντύνει.
Σταδιακά με τις αλβανοβουλγαρορουμανικές προσμίξεις οι Ελληνίδες χάνουν και το πλεονέκτημα στο πρόσωπο που είχαν κάπως σε σχέση με τις Ευρωπαίες.
Στο πρόσωπο οι Ελληνίδες θεωρούνται τοπ στην Ευρώπη,αρέσουν σε πάρα πολλούς.Αυτό το μεσογειακό λουκ στην πιο γυφτέ βαλκανική παραλλαγή όχι ατόφιο,καθαρό μεσογειακό όπως έχουν οι Ιταλίδες που είναι βαρετές.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Εχει πέσει όντως η εμφάνιση από τις γκόμενες τα τελευταία χρόνια.Στη γενιά μου και δέκα χρόνια μικρότερες έβλεπες μουνάρες,ψηλές,λεπτές,ποδάρες κτλ.

Εχουν ανεβει αρκετα οι γκομενες σε εμφανιση... στο μονο που παρατηρω καμπη τη τελευταια 5ετια-10ετια ειναι το trend με το υψος... δλδ ενω τα υψη στις νεες γενιες ανεβαιναν συνεχεια και γρηγορα, ξαφνικα μετα τα μνημονια αυτο σαν να αντιστραφηκε με μεγαλυτερο θυμα τα αγορια. Δλδ βλεπεις αρκετους νεους με πιο χαμηλο υψος - οπως γενιες πριν τα '80s/90s... χωρις να ειμαι τιποτα ψηλος, παρατηρω πλεον συχνα οτι ειμαι ο ψηλοτερος σε καποιο χωρο που μπορει να εχει και αλλα 40-50 ατομα. Αυτο δεν συνεβαινε πριν 10 χρονια.

Γκομενες ψηλες εχει, οκ, αλλα και εκει εχει μειωθει λιγο το νουμερο - αυτη την αισθηση εχω τουλαχιστον.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Εχουν ανεβει αρκετα οι γκομενες... στο μονο που παρατηρω καμπη τη τελευταια 5ετια-10ετια ειναι το trend με το υψος... δλδ ενω τα υψη στις νεες γενιες ανεβαιναν συνεχεια και γρηγορα, ξαφνικα μετα τα μνημονια αυτο σαν να αντιστραφηκε με μεγαλυτερο θυμα τα αγορια. Δλδ βλεπεις αρκετους νεους με πιο χαμηλο υψος - οπως γενιες πριν τα '80s/90s... χωρις να ειμαι τιποτα ψηλος, παρατηρω πλεον συχνα οτι ειμαι ο ψηλοτερος σε καποιο χωρο που μπορει να εχει και αλλα 40-50 ατομα. Αυτο δεν συνεβαινε πριν 10 χρονια.

Γκομενες ψηλες εχει, οκ, αλλα και εκει εχει μειωθει λιγο το νουμερο - αυτη την αισθηση εχω τουλαχιστον.

Οχι μόνο το ύψος,έχουν πάρει και βάρος με τα φαστ φουντ κτλ.
Βέβαια τώρα γυμνάζονται περισσότερο κάνουν γιόγκα κτλ,οπότε βλέπεις και μερικά πολύ αξιόλογα κωλαράκια ενώ παλιά έβλεπες πολύ πιο ξεχειλωμένα πράγματα και αγύμναστες.
Τώρα δηλαδή βάφονται καλύτερα έχουν πιο ωραία μαλλιά και είναι πιο τσουπωτές,γυμνασμένες ενώ παλιά ήταν πιο ψηλές,λεπτές,φυσικές αλλά πιο ατσούρμπαλες κάπως.
Οι άντρες παλιά ήταν πολύ πιο εμφανίσιμοι,βέβαια είχαν και πολύ περισσότερα λεφτά.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ποια πιτσιρίκα σε πληγωσε ρε τύπε?

Τύπε, φαντάζομαι δεν πηδάς γίδες.Σε πλήγωσε κάποια γίδα ;
Φαντάζομαι επίσης, δεν τρως σκατά. Σε πλήγωσε κάποιο σκατό ;

Γούστο το λένε.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Απλά ντύνονται πιο ξέκωλα.Αλλά έχουν παχύνει και κοντύνει.
Σταδιακά με τις αλβανοβουλγαρορουμανικές προσμίξεις οι Ελληνίδες χάνουν και το πλεονέκτημα στο πρόσωπο που είχαν κάπως σε σχέση με τις Ευρωπαίες.
Στο πρόσωπο οι Ελληνίδες θεωρούνται τοπ στην Ευρώπη,αρέσουν σε πάρα πολλούς.Αυτό το μεσογειακό λουκ στην πιο γυφτέ βαλκανική παραλλαγή όχι ατόφιο,καθαρό μεσογειακό όπως έχουν οι Ιταλίδες που είναι βαρετές.

Για το ύψος ναι,αλλά δεν βλέπω να έχουν παχύνει.Θεσσαλονίκη η πλειοψηφία των 18-30 που βλέπω έξω είναι αδύνατες.Χοντρές βλέπαμε περισσότερες παλιότερα
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
στο μονο που παρατηρω καμπη τη τελευταια 5ετια-10ετια ειναι το trend με το υψος... δλδ ενω τα υψη στις νεες γενιες ανεβαιναν συνεχεια και γρηγορα, ξαφνικα μετα τα μνημονια αυτο σαν να αντιστραφηκε με μεγαλυτερο θυμα τα αγορια. Δλδ βλεπεις αρκετους νεους με πιο χαμηλο υψος - οπως γενιες πριν τα '80s/90s... χωρις να ειμαι τιποτα ψηλος, παρατηρω πλεον συχνα οτι ειμαι ο ψηλοτερος σε καποιο χωρο που μπορει να εχει και αλλα 40-50 ατομα. Αυτο δεν συνεβαινε πριν 10 χρονια.

Γκομενες ψηλες εχει, οκ, αλλα και εκει εχει μειωθει λιγο το νουμερο - αυτη την αισθηση εχω τουλαχιστον.

Πολλοί νέοι είτε ανήκουν , είτε είναι αποτέλεσμα πρόσμιξης με λαό που είναι πολύ πιο κοντός από τους έλληνες.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Για το ύψος ναι,αλλά δεν βλέπω να έχουν παχύνει.Θεσσαλονίκη η πλειοψηφία των 18-30 που βλέπω έξω είναι αδύνατες.Χοντρές βλέπαμε περισσότερες παλιότερα

Εχουν βάλει κιλάκια.Τώρα γενικά έξω βλέπεις πολύ λιγότερες μοντελοειδείς εντυπωσιακές σε σχέση με παλιά και αν υπάρχουν θα είναι κράχτες ή θα δουλεύουν για το μαγαζί.
Φαίνεται και στις τάσεις αυτό.Στη γενιά μου είχε βγει μια Μπαλατσινού,Καγιά,Δούκισσα,μια Βατίδου κτλ δηλαδή μοντελοειδείς μουνάρες.Τώρα βλέπεις απλώς μερικές τσούπρες με ωραία κωλαράκια στυλ Κρεμλίδου δε βλέπεις εντυπωσιακές μουνάρες μοντελοειδείς κτλ.
Αν δεις δίμετρες είναι συνήθως σλαβικής καταγωγής μαμά Ρωσίδα,Ουκρανέζα,Πολωνέζα κτλ.Μόνο αυτές αναβάθμισαν κάπως το στοκ γιατί με τη μαζική εισβολή Αλβανών το γάμησαν και ψόφησε.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Πολλοί νέοι είτε ανήκουν , είτε είναι αποτέλεσμα πρόσμιξης με λαό που είναι πολύ πιο κοντός από τους έλληνες.

Δεν αποκλειεται... αλλα δε θα με εξεπληττε αν φταινε και τα μνημονια σε σχεση με το διατροφικο και το ψυχολογικο κομματι (γιατι επηρεαζει την αναπτυξη η ψυχολογια)... εδω ακους συζητησεις νεων και λενε οτι δεν εχουν 1-2 ευρω για να πανε στο Χ μερος / ή να βγουν... ή ξερω γω συζητανε για το χαρτζηλικι που παιρνουν και ειναι στη κυριολεξια φραγκοδιφραγκα με τα οποια πρεπει να τη βγαλουν μια βδομαδα... καταντια.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Δεν αποκλειεται... αλλα δε θα με εξεπληττε αν φταινε και τα μνημονια σε σχεση με το διατροφικο και το ψυχολογικο κομματι (γιατι επηρεαζει την αναπτυξη η ψυχολογια)... εδω ακους συζητησεις νεων και λενε οτι δεν εχουν 1-2 ευρω για να πανε στο Χ μερος / ή να βγουν... ή ξερω γω συζητανε για το χαρτζηλικι που παιρνουν και ειναι στη κυριολεξια φραγκοδιφραγκα με τα οποια πρεπει να τη βγαλουν μια βδομαδα... καταντια.

Μην ψάχνεις απίθανα. Το είπε παραπάνω ο κμαν. Εκεί είναι η εξήγηση.
Η φτώχια , έριξε την ποιότητα διατροφής. Περισσότερες θερμίδες, πιο παχυντική διατροφή.
Δεν υπάρχει υποσιτισμός, όπως το 1915 που έκαναν οι άγγλοι αποκλεισμό στην αττική και γίνονταν τα παιδιά ραχιτικά
Οπότε δεν φταίει η διατροφή της κρίσης για το χαμηλό ύψος.
Θέμα dna είναι .
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Φαίνεται και στις τάσεις αυτό.Στη γενιά μου είχε βγει μια Μπαλατσινού,Καγιά,Δούκισσα,μια Βατίδου κτλ δηλαδή μοντελεοειδείς μουνάρες.Τώρα βλέπεις απλώς μερικές τσούπρες με ωραία κωλαράκια στυλ Κρεμλίδου δε βλέπεις εντυπωσιακές μουνάρες μοντελοιεδείς κτλ.

Τυπε, δες τη σχολικη σου φωτογραφια του λυκειου και θα καταλαβεις οτι τοτε μουναρες ηταν ελαχιστες. Ενα καλο που ειχαμε εμεις ηταν οτι τουλαχιστον δεν ειχαμε ΤΟΣΕΣ σπυριαρες και σπυριαρηδες. Πιο καθαρα δερματα δλδ... σημερα εχει ξεφυγει το θεμα με τις μαλακιες που τρωνε. Κανουν next top model και το 70-80% που πανε για ...top model εχει προβλημα επιδερμιδας.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τυπε, δες τη σχολικη σου φωτογραφια του λυκειου και θα καταλαβεις οτι τοτε μουναρες ηταν ελαχιστες. Ενα καλο που ειχαμε εμεις ηταν οτι τουλαχιστον δεν ειχαμε ΤΟΣΕΣ σπυριαρες και σπυριαρηδες. Πιο καθαρα δερματα δλδ... σημερα εχει ξεφυγει το θεμα με τις μαλακιες που τρωνε. Κανουν next top model και το 70-80% που πανε για ...top model εχει προβλημα επιδερμιδας.

Ρε τύπε και οι μοντέλες ... και οι πορνοστάρ ..........
οι μοντέλες τώρα είναι κάτι ρεζίλια ......

οι πορνοστάρ, είναι σαν πλαστικά από καλούπι .........

καλά για ξεράσματα μπραζίλιαν κώλος .... παλιά τον λέγαμε σαπιόκωλο δεν ήταν μόδα, τις φτύναν τις σάπιες
πλας σάϊζ μοντέλα .... παλιά τις λέγανε σκρόφες .......
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τυπε, δες τη σχολικη σου φωτογραφια του λυκειου και θα καταλαβεις οτι τοτε μουναρες ηταν ελαχιστες.

Εγώ είμαι εξαίρεση. Τοπ μουνάρες σε τάξεις μου, φροντιστήρια, χόμπυ κτλ.
Ακόμη και τώρα κάποιες, είναι θεές και βάζουν κάτω 30ρες.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Τυπε, δες τη σχολικη σου φωτογραφια του λυκειου και θα καταλαβεις οτι τοτε μουναρες ηταν ελαχιστες. Ενα καλο που ειχαμε εμεις ηταν οτι τουλαχιστον δεν ειχαμε ΤΟΣΕΣ σπυριαρες και σπυριαρηδες. Πιο καθαρα δερματα δλδ... σημερα εχει ξεφυγει το θεμα με τις μαλακιες που τρωνε. Κανουν next top model και το 70-80% που πανε για ...top model εχει προβλημα επιδερμιδας.

Είχα κάνει και φωτορεπορτάζ για το roosh το 2012,άμα δεις τι γκόμενες κυκλοφορούσαν Ελλάδα τότε και συγκρίνεις με τη σημερινή κατάσταση θα τραβάς τα βυζιά σου.
Βέβαια έπεσε το φόρουμ,ψιλομαλακία αλλιώς θα είχαν μείνει τα τεκμήρια.
Ευτυχώς έχω κρατήσει τις φωτό από μπλοκ κτλ αλλιώς δε θα πίστευε κανείς τι έπαιζε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom