Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 2 άτομα (1 μέλη και 1 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 869 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 322 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 91 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.959

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.708
Κριτικές
11
Like
12.582
Πόντοι
5.060
Συμβατικοι ειναι οι γαμοι πλεον στη Ελλαδα και μονο με αυτον τον σκοπο γινονται.
Ειχα παει σε ενα σπιτι ψυχικο μερια που εκλεισα δουλεια με βαφτισει παιδιου.
Στην μανα ειπα να σας ζησει το παιδι ( και γαμο της μανας ) και στον πατερα να σας ζησει το εγγονι.
Και σε ποσους γαμους και αν επηγα βλεπεις τα ζευγαρια και καταλαβενεις οτι απλα και μονο εχουν συμβιβαστει .
Γιατί το λες αυτό δηλαδή; Δεν τους βλέπεις και πολύ χαρούμενους στους γάμους;
 

Mr Spock

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2011
Μηνύματα
197
Κριτικές
9
Like
652
Πόντοι
301
Οι γάμοι γίνονται με το φόβο πως περνάνε τα χρόνια και θα μείνουμε στο ράφι.
 

kakasximos

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2017
Μηνύματα
161
Like
39
Πόντοι
1
Γιατί το λες αυτό δηλαδή; Δεν τους βλέπεις και πολύ χαρούμενους στους γάμους;

Θα σου πω. Η δευτερη δουλεια που κανω ειναι να διοργανωση γαμως βαφτισια και λοιπες τετοιες καταστασεις.Τα ζευγαρια που γουσταρουν την στιγμη του γαμου τους τους ξεχωριζεις. Χαιρονται το γλεντανε εχουν φιλους τρελους που τα κανουν μπουρδελο ολα και βλεπεις το καταλαβενεις απο τον τροπο που συμπεριφερονατι μεταξυ τους οτι παντρευτηκαν γιατι το θελανε αλλο αν δεν τους βγει στην πορεια.
Υπαρχουν και τα αλλα που ακομα και στο τραπεζι του φαγητου η στο γλεντι βαριουνται και την παρουσια του αλλου που εχουν διπλα τους και ειναι απλα εκει για τα ματια του κοσμου.Γι αυτο ειπα μετα απο τοσους γαμους που εχω δει πλεον εχω την εμπειρια να ξεχωρισω τα ζευγαρια και κατα 90% δεν πεφτω εξω.
Ασε που εχου κανει γαμους σε ιδια ατομα πολλες φορες ξανα και ξανα.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.708
Κριτικές
11
Like
12.582
Πόντοι
5.060
Κατάλαβα. Και τότε γιατί παντρεύονται δηλαδή; Λόγω απρόσμενης εγκυμοσύνης ή γιατί θέλουν να κάνουν παιδιά;
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Οι άντρες συνεχίζουν και παντρεύονται γιατί υποκύπτουν στην αγαμία και φοβούνται μην πεθάνουν μόνοι. :S

Ο κυριότερος λόγος είναι να κάνουν παιδιά και κατα δεύτερον να θεωρούνται από την κοινωνία φυσιολογικοί.Έτσι κι αλλιώς,σεξ δεν υπάρχει μετά από μερικά χρόνια γάμου,εκτός εαν παντρευτείς καμιά μουνάρα.
 

kakasximos

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2017
Μηνύματα
161
Like
39
Πόντοι
1
Κατάλαβα. Και τότε γιατί παντρεύονται δηλαδή; Λόγω απρόσμενης εγκυμοσύνης ή γιατί θέλουν να κάνουν παιδιά;

Ο μονος λογος ειναι απλα για ενα παιδι και για την εξασφαλιση την μελλοντικη οι γυναικες.Ειδικα αν ο αντρας τα εχει. Και σε κουβεντες που κανω με τα ζευγαρια πριν το γαμο για ττα της δεξιωσεις το καταλαβενεις απολυτα φιλε οτι η τυπισσα βρηκα την τραπεζα και αραξε και οτι ο τυπος απλα θα του κανει ενα παιδι. Δεν μπορεις να καταλαβεις το τι μαλακια εχουν στον εγκεφαλο καποιοι ανθρωποι και φτανουν σε τετοιες λυσεις.Ειδικα οι αντρες.
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.643
Κριτικές
57
Like
6.863
Πόντοι
5.406
Ρε μάγκες οι γυναίκες γενικώς είναι γμσε τα. Μην τα Ρίχνουμε στις ελεηνιδες όλα. Έχετε συναναστροφές γενικά με ξένες;
 

HarisGB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2018
Μηνύματα
841
Κριτικές
7
Like
580
Πόντοι
306
Ρε μάγκες οι γυναίκες γενικώς είναι γμσε τα. Μην τα Ρίχνουμε στις ελεηνιδες όλα. Έχετε συναναστροφές γενικά με ξένες;


Βασικα οι γυναικες χωριζονται σε 2 κατηγοριες ανεξαρτητου Εθνικοτητος...Η μια κατηγορια ειναι η πιο "ρετρο" με αλλες αξιες ηθος και ιδανικα (πολλες καλες περιπτωσεις των 40+ 50+) και στις πιο επιρεπεις οπου ανηκει η συγχρονη "ελεινιδα" που απλα αρεσκεται σε οτι της λεει η τιβι "αυτο το μοντελο ειναι ιδανικος" "αυτη ειναι η ιδανικη εμφανιση" "αυτο θα φορεθει φετος πολυ" "αυτο θα μαγειρευτει φετος πολυ" και τοσα αλλα δημιουργωντας τεχνικο αγχος μαζι με τη θρησκοληψια και την υποκρισια της εκαστοτε κοινωνιας....


Το αποτελεσμα δραματικο, δεν ξερουν και οι ιδιες τι τους γινεται, μπλέκουν συνηθως με το τηλεπροτυπο της "εποχης" και χαρακτηριστικα "ψευτης , λιγδιαρης, αριστεροσοφιστης, καχεκτικος, καρμιρης και ψευτοοικογενιαρχης που εχει τεκνοποιησει η εχει χωρισει", τις παει σε κανα παγκακι για μπυρα οπου τη μιση την εχουν πληρωσει αυτες (οταν εμεις ναουμε ξερουμε και απο πιστες, και ξενοδοχεια και στεκια απο καλο πρωινο ως και για εξω) και στο τσακιρ κεφι καμμια τρωγλοσκηνη οπου ο τζιμι χεντριξ παιζει μπουζουκι...
Αφου αυτο το αναξιοπιστο κατασκευασμα τους κανει τη ζωη μαυρη με τις παπαριες της, και τα κερατα που της φοραει λογω της "φιλοσοφιας". Ερχεται και κολλαει στο τελος σαν πανωλη στον πιο υγιη πειθαρχημενο ανθρωπο με κατασταλαγμενο στο τι θελει και με εγωισμο του ριχνει το πουτανοτραγουδο της Θεωδοριδου "Σου βαζω δυσκολα μα σκεψου ποσα περασα,,,," (ΔΗΛΑΔΗ ρε μανταμ εγω φταιω που επελεξες τον αποτυχημενο χαρακτηρα και μου βγαζεις τα συμπλεγματα του πανω μου)
 

HarisGB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2018
Μηνύματα
841
Κριτικές
7
Like
580
Πόντοι
306
Αλλο χαρακτηριστικο..Η Ελλας η πρωτη χωρα σε μεταναστευση νεων στο εξωτερικο μαζι με τις ΗΠΑ οχι για εργασια αλλα για ευρεση συντροφων
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.101
Κριτικές
52
Like
17.636
Πόντοι
10.686
Βασικα οι γυναικες χωριζονται σε 2 κατηγοριες ανεξαρτητου Εθνικοτητος...Η μια κατηγορια ειναι η πιο "ρετρο" με αλλες αξιες ηθος και ιδανικα (πολλες καλες περιπτωσεις των 40+ 50+) και στις πιο επιρεπεις οπου ανηκει η συγχρονη "ελεινιδα" που απλα αρεσκεται σε οτι της λεει η τιβι "αυτο το μοντελο ειναι ιδανικος" "αυτη ειναι η ιδανικη εμφανιση" "αυτο θα φορεθει φετος πολυ" "αυτο θα μαγειρευτει φετος πολυ" και τοσα αλλα δημιουργωντας τεχνικο αγχος μαζι με τη θρησκοληψια και την υποκρισια της εκαστοτε κοινωνιας....


Το αποτελεσμα δραματικο, δεν ξερουν και οι ιδιες τι τους γινεται, μπλέκουν συνηθως με το τηλεπροτυπο της "εποχης" και χαρακτηριστικα "ψευτης , λιγδιαρης, αριστεροσοφιστης, καχεκτικος, καρμιρης και ψευτοοικογενιαρχης που εχει τεκνοποιησει η εχει χωρισει", τις παει σε κανα παγκακι για μπυρα οπου τη μιση την εχουν πληρωσει αυτες (οταν εμεις ναουμε ξερουμε και απο πιστες, και ξενοδοχεια και στεκια απο καλο πρωινο ως και για εξω) και στο τσακιρ κεφι καμμια τρωγλοσκηνη οπου ο τζιμι χεντριξ παιζει μπουζουκι...
Αφου αυτο το αναξιοπιστο κατασκευασμα τους κανει τη ζωη μαυρη με τις παπαριες της, και τα κερατα που της φοραει λογω της "φιλοσοφιας". Ερχεται και κολλαει στο τελος σαν πανωλη στον πιο υγιη πειθαρχημενο ανθρωπο με κατασταλαγμενο στο τι θελει και με εγωισμο του ριχνει το πουτανοτραγουδο της Θεωδοριδου "Σου βαζω δυσκολα μα σκεψου ποσα περασα,,,," (ΔΗΛΑΔΗ ρε μανταμ εγω φταιω που επελεξες τον αποτυχημενο χαρακτηρα και μου βγαζεις τα συμπλεγματα του πανω μου)
Μήπως και οι άντρες δεν πέφτουμε στην ίδια παγίδα από την αντίστροφη πλευρά; Όταν εκτιθέμεθα σε πορνό και σε πρότυπα όπως μπουζούκια και κλαμπάκια,λογικό δεν είναι να δημιουργούμε ως πρότυπο το ξέκωλο με βυζάρες και μπουτάρες που το δίνει εύκολα;και να προσπερνάμε μια συντηρητική γυναίκα με αρχές και αξίες που θέτει πιο υψηλούς στόχους από το να τον αρπάζει από δω κι από κει...
 

milftaster

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2016
Μηνύματα
455
Like
251
Πόντοι
21
Ρε τυποι πρεπει να ειστε μεγαλα ναυαγια της ζωης  :S
Φαλλοκρατης=συνθετη παροξυτονη λεξη, λογιο ενδογενες αντιδανιο με διαφορες ευρωπαικες γλωσσες οπως η αγγλικη και πολλες αλλες
Προερχεται απο την συνδεση των λεξεων : φαλλος(αρχαια ελληνικη λεξη προερχομενη απο πρωτοινδοοευρωπαικες γλωσσες) + κρατεω-κρατω(αρχαια ελληνικη λεξη , ανηκει στα συνηρημενα ρηματα Β' τυπου)................
Θα πω μονο αυτα, γιατι αμα γραψω και για την σημασιολογικη προσεγγιση των λεξεων θα εκτεθει ο ανεπανορθωτα ο συγκεκριμενος μιστης (κυριως σε σχεση με αυτο που ειπε) .....
Αμαν και συ ρε Φαλλοκρατη με τετοιο ονομα κανεις τετοιες δηλωσεις .... ΑΜΑΝ.......
 

HarisGB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2018
Μηνύματα
841
Κριτικές
7
Like
580
Πόντοι
306
Μήπως και οι άντρες δεν πέφτουμε στην ίδια παγίδα από την αντίστροφη πλευρά; Όταν εκτιθέμεθα σε πορνό και σε πρότυπα όπως μπουζούκια και κλαμπάκια,λογικό δεν είναι να δημιουργούμε ως πρότυπο το ξέκωλο με βυζάρες και μπουτάρες που το δίνει εύκολα;και να προσπερνάμε μια συντηρητική γυναίκα με αρχές και αξίες που θέτει πιο υψηλούς στόχους από το να τον αρπάζει από δω κι από κει...


- Εχεις αδικο για τον λογο οτι :
1) Ο αντρας δεν μεγαλωνει απλα δεν αλλαζει πανες πλεον οποτε παντα θα ελκυεται στο πιο σοβαρο για καποια "αξιοπρεπη" υπαρξη ακομα και αν ειναι ολιγο πιο "εκκεντρικη". Δεν ειναι τυχαιο οτι ολοι οι αντρες θα "φαντασιωθουν" τη "γυναικα μανα" πιο πολυ απο αυτην που λες με κωλαρες και βυζαρες και τα προτυπα ομορφιας ειναι παλι τα "ανορεκτικα"..

2) Υπαρχουν αρκετοι αντρες με αξιοπρεπεια που θα ηθελαν ενα "σεμνο" προτυπο. Πολλες ομως απο αυτες που λες ζουν μια ορμονικη φαση οπου θελουν να "επαναστατησουν" και ειδικα στις συγχρονες εποχες αφου οπως λεει η παροιμια "ξεσκιζονται με αναρχικους και παντρευονται φασιστες"... με αποτελεσμα οι εν λογω αντρες να χουν τυψεις και πεσμενη αυτοεκτιμηση και γινονται λεια σε μια πιο καρχια.


3) Το λαθος που κανει ο αντρας και ειδικα στις Μεσογειακες "χωρες" ειναι οτι δεν "απογαλακτιζεται" δε σπαει τα δεσμα οπως οριζει η ψυχολογια ουτε κατα το 10% του πληθυσμου με αποτελεσμα να εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες αποτυχιας.


4) Η σύγχρονη κοινωνια ειδικα στις γυναικοκρατουμενες επαρχιες στην Ελλαδα (που ειναι παμπολες), λογω συμφέροντος και "χριστιανικης αγαπης" εχουν περιορισει και κυνηγησει τον ρολο της "εταιρας" στη διαρρυθμιση μιας κοινωνιας και των αντρων με αποτελεσμα εναν αντρα μονιμως παντρεμενο με τη μανα και μη διαμορφωμενη προσωπικοτητα...
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.101
Κριτικές
52
Like
17.636
Πόντοι
10.686
Αφου αυτο το αναξιοπιστο κατασκευασμα τους κανει τη ζωη μαυρη με τις παπαριες της, και τα κερατα που της φοραει λογω της "φιλοσοφιας". Ερχεται και κολλαει στο τελος σαν πανωλη στον πιο υγιη πειθαρχημενο ανθρωπο με κατασταλαγμενο στο τι θελει και με εγωισμο του ριχνει το πουτανοτραγουδο της Θεωδοριδου "Σου βαζω δυσκολα μα σκεψου ποσα περασα,,,," (ΔΗΛΑΔΗ ρε μανταμ εγω φταιω που επελεξες τον αποτυχημενο χαρακτηρα και μου βγαζεις τα συμπλεγματα του πανω μου)
Αυτό εννοώ όταν λέω ότι το ίδιο συμβαίνει και αντίστροφα:Ο άντρας που έχει "καεί" ψυχικά και οικονομικά από το ξέκωλο πουτανί,που είτε την παντρεύτηκε είτε την είχε γκόμενα για να κάνει φιγούρα στους φίλους του και στον κύκλο του,εξαντλημένος πλέον ψάχνει να βρει μια αξιοπρεπή σε χαρακτήρα και λιγότερο εμφανίσημη γυναίκα να αράξει στην οικογενειακή θαλπωρή...
 

mpekiaris10

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
767
Like
3
Πόντοι
6
Αυτά είναι γνωστά. Δεν μας λέει κάτι καινούργιο ο Γάλλος. Γενικά οι γυναίκες κάθονται εύκολα σε ξένους. Όσοι λένε πόσο συντηρητικές είναι οι οι Ελλεεινίδες και πόσο απελευθερωμένες οι ξένες είναι για γέλια.

Διόρθωση: Οι Ελληνίδες κάθονται στους ΕΥΡΩΠΑΙΟΥΣ ξένους. Τους Πακιστανούς ούτε ζωγραφιστούς δε θέλουν να τους βλέπουν.

 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Θα σου πω. Η δευτερη δουλεια που κανω ειναι να διοργανωση γαμως βαφτισια και λοιπες τετοιες καταστασεις.Τα ζευγαρια που γουσταρουν την στιγμη του γαμου τους τους ξεχωριζεις. Χαιρονται το γλεντανε εχουν φιλους τρελους που τα κανουν μπουρδελο ολα και βλεπεις το καταλαβενεις απο τον τροπο που συμπεριφερονατι μεταξυ τους οτι παντρευτηκαν γιατι το θελανε αλλο αν δεν τους βγει στην πορεια.
Υπαρχουν και τα αλλα που ακομα και στο τραπεζι του φαγητου η στο γλεντι βαριουνται και την παρουσια του αλλου που εχουν διπλα τους και ειναι απλα εκει για τα ματια του κοσμου.Γι αυτο ειπα μετα απο τοσους γαμους που εχω δει πλεον εχω την εμπειρια να ξεχωρισω τα ζευγαρια και κατα 90% δεν πεφτω εξω.
Ασε που εχου κανει γαμους σε ιδια ατομα πολλες φορες ξανα και ξανα.
Φιλε και εγω ασχολουμαι με τους γαμους δεξιωσεις κ.τ.λ. σχεδον 95% δεν θελουν τον γαμο ,και αναφερομαι στους αντρες,δυστυχως δεν μπορουν να κανουν τιποτα,εχω ξαναγραψει οτι πιεζονται απο γονεις και περιβαλον συγγενων,περισσοτερο απο γονεις που με τον τροπο τους <<απαιτουν>> απο τα παιδια τους να παντρευτουν,εγω νομιζω ζηλευουν την ελευθερια των παιδιων τους(μπορει να κανω και λαθος) και σκεπτονται, σε γεννησα ??γαμηθηκα να σε μεγαλωσω ,ε!!δεν γινεται την περιουσια η τα χρηματα που δημιουργησα να τα τρως δεξια αριστερα,γαμησου και συ οπως εγω.Μεγαλο ποσοστο αντρων ειναι δυστυχισμενοι μεσα στον γαμο,τρεχουν απο το πρωι εως το βραδυ και δεν ξερουν γιατι,μην βλεπεις που δεν το παραδεχονται.Θα πω και το αλλο ,σχεδον ολοι οι ευτυχισμενοι γαμπροι που βλεπεις σε γαμους παιζουν θεατρο (γιατι δεν μπορουν να κανουν τιποτα),η καρδουλα τους το ξερει,ναι!!!δεν θελουν να ξενοπηδηξουν τις γκομεναρες ,εστω και σε μπουρδελα ,παρα φορτωνονται την χαμηλοκωλα με τις περιεργειες της,ασε το τι εχω δει.Καποιοι παιρνουν προικα και νομιζουν οτι εξασφαλιστηκαν ,στην ουσια εμπεξαν περισσοτερο,εχω γνωστο που παντρευτηκε μια αρκετα ευκαταστατη κοπελα με διαμερισματαρα στα βορεια προαστια ,πηρε και την επιχειρηση του πεθερου (βιοτεχνια) αρκετα καλη,ο τυπος τρεχει απο το πρωι εως το βραδυ ,ενω ο πεθερος του ζει σαν εφηβος μιας και τα ξεφορτωθηκε ολα απο πανω του
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Δεν θυμάμαι ακριβώς τι άλλαξε αλλά στο νέο υπάρχουν πολλά στοιχεία που θυμίζουν γάμο. Το κάναν για τους ομοφυλόφιλους. Στο διαζύγιο μετράει η τελευταία κοινή κατοικία του ζευγαριού για το ποιό δίκαιο θα εφαρμοστεί.
Στο συμφωνο συμβιωσης μπορεις μονο να κατοχυρωσεις την περιουσια που εχεις μεχρι εκεινη την στιγμη,αν δεν κανεις παιδια,κατα τα αλλα εχει την ιδια ισχυ με τον γαμο οτι αποκτηθει μετα το συμφωνο τα μισα στα παιρνει,ουσιαστικα το ιδιο ειναι με τον γαμο απλα μπορεις να ζητησεις η περιουσια σου να παει οπου εσυ θελεις και να γραφτει μεσα στο συμφωνο π.χ. κανω συμφωνο συμβιωσης αλλα θελω μετα τον θανατο μου η περιουσια μου να παει ......στο ταδε ιδρυμα
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.101
Κριτικές
52
Like
17.636
Πόντοι
10.686
Φιλε και εγω ασχολουμαι με τους γαμους δεξιωσεις κ.τ.λ. σχεδον 95% δεν θελουν τον γαμο ,και αναφερομαι στους αντρες,δυστυχως δεν μπορουν να κανουν τιποτα,εχω ξαναγραψει οτι πιεζονται απο γονεις και περιβαλον συγγενων,περισσοτερο απο γονεις που με τον τροπο τους <<απαιτουν>> απο τα παιδια τους να παντρευτουν,εγω νομιζω ζηλευουν την ελευθερια των παιδιων τους(μπορει να κανω και λαθος) και σκεπτονται, σε γεννησα ??γαμηθηκα να σε μεγαλωσω ,ε!!δεν γινεται την περιουσια η τα χρηματα που δημιουργησα να τα τρως δεξια αριστερα,γαμησου και συ οπως εγω.Μεγαλο ποσοστο αντρων ειναι δυστυχισμενοι μεσα στον γαμο,τρεχουν απο το πρωι εως το βραδυ και δεν ξερουν γιατι,μην βλεπεις που δεν το παραδεχονται.Θα πω και το αλλο ,σχεδον ολοι οι ευτυχισμενοι γαμπροι που βλεπεις σε γαμους παιζουν θεατρο (γιατι δεν μπορουν να κανουν τιποτα),η καρδουλα τους το ξερει,ναι!!!δεν θελουν να ξενοπηδηξουν τις γκομεναρες ,εστω και σε μπουρδελα ,παρα φορτωνονται την χαμηλοκωλα με τις περιεργειες της,ασε το τι εχω δει.Καποιοι παιρνουν προικα και νομιζουν οτι εξασφαλιστηκαν ,στην ουσια εμπεξαν περισσοτερο,εχω γνωστο που παντρευτηκε μια αρκετα ευκαταστατη κοπελα με διαμερισματαρα στα βορεια προαστια ,πηρε και την επιχειρηση του πεθερου (βιοτεχνια) αρκετα καλή,ο τυπος τρεχει απο το πρωι εως το βραδυ ,ενω ο πεθερος του ζει σαν εφηβος μιας και τα ξεφορτωθηκε ολα απο πανω του
Ισχύει με λίγα λόγια ότι σημασία δεν έχει πόσα έχεις ή πόσα βγάζεις, αλλά τι χαλάς για πάρτη σου... ;)
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Ισχύει με λίγα λόγια ότι σημασία δεν έχει πόσα έχεις ή πόσα βγάζεις, αλλά τι χαλάς για πάρτη σου... ;)
Ακριβως.οπως γραφω παραπανω,ο τυπος πηρε μεν προικα ,αλλα πληρωνει τις απαιτησεις της καμπιας που φορτωθηκε,δουλευε 9-4 απογευμα ,και δουλευει 7 το πρωι με 10 το βραδυ,εμενε πετραλωνα,και δεν πληρωνε μια στο σπιτι ,και ξεσκιζεται στα εξοδα στο αρχοντικο που του πηρε ο πεθερος,κ.τ.λ κ.τ.λ. δεν υπαρχει χρονος ουτε για ενα τετατρτο στην ιασσωνος,ολα στο τριμπαζο
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.337
Κριτικές
61
Like
3.063
Πόντοι
7.216
Φιλε και εγω ασχολουμαι με τους γαμους δεξιωσεις κ.τ.λ. σχεδον 95% δεν θελουν τον γαμο ,και αναφερομαι στους αντρες,δυστυχως δεν μπορουν να κανουν τιποτα,εχω ξαναγραψει οτι πιεζονται απο γονεις και περιβαλον συγγενων,περισσοτερο απο γονεις που με τον τροπο τους <<απαιτουν>> απο τα παιδια τους να παντρευτουν,εγω νομιζω ζηλευουν την ελευθερια των παιδιων τους(μπορει να κανω και λαθος) και σκεπτονται, σε γεννησα ??γαμηθηκα να σε μεγαλωσω ,ε!!δεν γινεται την περιουσια η τα χρηματα που δημιουργησα να τα τρως δεξια αριστερα,γαμησου και συ οπως εγω.Μεγαλο ποσοστο αντρων ειναι δυστυχισμενοι μεσα στον γαμο,τρεχουν απο το πρωι εως το βραδυ και δεν ξερουν γιατι,μην βλεπεις που δεν το παραδεχονται.Θα πω και το αλλο ,σχεδον ολοι οι ευτυχισμενοι γαμπροι που βλεπεις σε γαμους παιζουν θεατρο (γιατι δεν μπορουν να κανουν τιποτα),η καρδουλα τους το ξερει,ναι!!!δεν θελουν να ξενοπηδηξουν τις γκομεναρες ,εστω και σε μπουρδελα ,παρα φορτωνονται την χαμηλοκωλα με τις περιεργειες της,ασε το τι εχω δει.Καποιοι παιρνουν προικα και νομιζουν οτι εξασφαλιστηκαν ,στην ουσια εμπεξαν περισσοτερο,εχω γνωστο που παντρευτηκε μια αρκετα ευκαταστατη κοπελα με διαμερισματαρα στα βορεια προαστια ,πηρε και την επιχειρηση του πεθερου (βιοτεχνια) αρκετα καλη,ο τυπος τρεχει απο το πρωι εως το βραδυ ,ενω ο πεθερος του ζει σαν εφηβος μιας και τα ξεφορτωθηκε ολα απο πανω του

Ντάξει ρε τυπε το καταλάβαμε οτι είσαι κατά του γάμου.
Απο εκεί και πέρα δεν μπορείς να μηδενίζεις κάθε κατάσταση.
Ή μάλλον μπορείς αλλά μπορούμε και εμείς να σε θεωρήσουμε μιζερο και απαισιόδοξο.

Δεχομαι το γεγονός οτι πολλοί παντρεμένοι είναι δυστυχείς, αλλά υπαρχουν και κάποιοι που είναι απλά μια χαρά. Γιατί επέλεξαν να παντρευτούν επειδή το ήθελαν και όχι επειδη τους πίεζε κάποιος.
Από την άλλη αν θες να ξενοπηδάς δεν παντρεύεσαι. Ή παντρεύεσαι και το κάνεις στα μουλοχτά (δεν συμφωνώ αλλά είναι μια λύση). Απο που όμως προκύπτει οτι όλοι οι παντρεμένοι γαμούν σαπιοκώλες? Δεν έχεις δει δηλαδή παντρεμένες μουνάρες? Και μην μου αρχίσεις τα περι κάθε μέρα μπριζόλα την βαριέσαι. Απλά προσπαθώ να σου πώ οτι είσαι μηδενιστής.

Να μην σχολιάσω το άλλο που είπες για την πρόικα. Δηλαδή ντάξει βρήκες αρνητικό και σε αυτό? Τι να πώ ρε τύπε...
Η ελληνική γλώσσα τα λέει καλύτερα από εμένα:
Κάποιου του χαρίζαν γαϊδαρο και αυτός τον κοιτούσε στα δόντια... :uglystupid:
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom