Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 76 άτομα (1 μέλη και 75 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 868 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.956

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
μπορεις να μου την κανεις κοπι πειστ γτ δε μου την εμφανιζει?

:2funny: :2funny:


αυτό εδώ πώς σου φάνηκε?
[1:05:18 μμ] Akis: Δεν βλέπω τον λόγο να μου επιτίθεσαι
[1:05:25 μμ] Akis: Είμαι διαφορετικός από τους άλλους


:2funny:
 

lustforlife

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Σεπ 2010
Μηνύματα
19.248
Κριτικές
82
Like
43
Πόντοι
1.246
:2funny: :2funny:


αυτό εδώ πώς σου φάνηκε?
[1:05:18 μμ] Akis: Δεν βλέπω τον λόγο να μου επιτίθεσαι
[1:05:25 μμ] Akis: Είμαι διαφορετικός από τους άλλους


:2funny:
μπορει να τρολαρει

βαλε ολο το διαλογο
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
γιατί νομίζω πως ο διάλογος είναι fake;
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
Πάρτε μια γεύση της ελεεινής νοοτροπίας των Ελλεηνίδων διαθέτοντας λίγο χρόνο να διαβάσετε την συνομιλία που είχα σήμερα με μια άγνωστη στο σκάιπ. Η συνομιλία είναι στο συνημμένο αρχείο.
ασε μας κουκλιτσα μου.....καλα σου μιλησε
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Χαμός! Πολλές οι απαντήσεις σας! Αναμενόμενο λίγο πολύ, μιας και το κείμενο δείχνει το χαμηλό επίπεδο των Ελληνίδων(πρώτες στο χωριό μιας και τόσο χωριάτισσες που είναι και στην κοσμάρα τους δεν γνωρίζουν τι συμβαίνει στην "πόλη"(εξωτερικό).  

Σε ποιόν να πρωτοαπαντήσω ? Ας πάρω τις πιο σημαντικές ερωτήσεις σας ή απαντήσεις.

Κατ' αρχήν πιο ψύχραιμη φαίνεται η απάντηση του duskolieggrafi.

Ρε τύπε, με τέτοιες τσιριμόνιες περιμένεις να σε πάρει στα σοβαρά γκόμενα;
Αν όντως έγιναν όπως τα λες, έπρεπε να εκτεθείς, να πεις εξαρχής είμαι ο "τάδε" (όνομα,ιδιότητα), σε είδα μ' αρέσεις, θέλω να γνωριστούμε. ΤΕΛΟΣ
Εσύ όμως ήθελες φυλαγμένο τον κώλο σου και άρχισες τα αν με γνωρίσεις, σ΄ έχουν πληγώσει κτλ.
Οι γυναίκες δεν ερωτεύονται τους αδύναμους, και για κοινωνικούς αλλά και βιολογικούς λόγους. Οι ευαίσθητοι γαμάνε μόνο στα Άρλεκιν και καμιά σπάνια περίπτωση MILF με μητρικά απωθημένα.
Αφήστε λοιπόν το κλαψομούνιασμα εδώ μέσα, γίνετε άντρες και βγείτε να διεκδικήσετε λίγο μουνάκι.

Οι πρώτες συμβουλές σου δεν είναι λάθος αλλά γνωρίζεις ότι αυτές δεν πιάνουν σε όλες τις γυναίκες μιας και η καθεμία έχει τον τύπο της. Η αλήθεια είναι ότι έχω μια τακτική να το πάω κάπως ήρεμα στην αρχή μιας και οι Ελληνίδες δεν είναι συνηθισμένες σε ερωτική επίθεση εξ' αρχής. Σε κάποιες που είναι έμπειρες σε ερωτικές καταστάσεις η προσέγγιση που αναφέρεις πιάνει, σε κάποιες άλλες όμως όχι. Μάλιστα μπορεί να είναι αυτές που θα επιτεθούν πρώτες αν μετράει αρκετά η εμφάνισή σου. Δεν έχεις άδικο στις 2 τελευταίες προτάσεις σου. Η προσέγγιση που κάνω είναι ψύχραιμη και διερευνητική της κατάστασης που βρίσκεται η γκόμενα απ' ότι φαίνεται από τον διάλογο και δεν είναι απόλυτο ότι χαρακτηρίζει ως αδύναμο κάποιον.
Επίσης το ότι επιδιώκουμε να κάνουμε γνωριμία μέσω διαδικτύου δεν σημαίνει ότι δεν το παλεύουμε έξω. Όπως ανέφερα και στον διάλογο οι τρόποι εύρεσης συντρόφου που εφαρμόζει ο άνδρας είναι πολλοί περισσότεροι από αυτοί της γυναίκας μιας και εκ βιολογικής απόψεως, όπως αναφέρεις τύπε, ο άνδρας κυνηγάει και η γυναίκα περιμένει.

Αυτο το ....(inlove),   φανταζομαι το προσθεσε ..Εκανε χαριτομενια , σε προσπαθεια αναζητησηs εναρξηs κουβενταs , αλλα ατυχησε Grin

Life97, το inlove αντιστοιχεί στο εικονίδιο καρδούλα του σκάιπ. Το κείμενο όταν αντιγράφηκε στον επεξεργαστή κειμένου δεν εμφανίζει εικονίδια :rolleyes:

Αλλοs στη θεση του, βα βαριοταν απ το πρωτο λεπτο η θα συνεχιζε τον χορο των μπινελικιων που εκεινη ξεκινησε....Κι ομωs αυτοs συνεχισε
Τον ονομαζω πειραματιστη...Ηθελε να δει η γυναικεια υστερια ποσο βαθεια ειναι ριζωμενη

Life97 εδώ έπεσες μέσα! Είσαι γατόνι μου φαίνεται στην ψυχανάλυση :grin:

dimis74 ο διάλογος είναι πραγματικός. Σιγά μην καθόμουν να σπαταλήσω χρόνο να σκεφθώ σενάρια. Τουλάχιστον δεν είναι του τύπου μου και δεν το 'χω το ταλέντο.

neos123 έχω ρίξει κι εγώ βρισίδια, αλλά τον σκοπό σου δεν τον πετυχαίνεις μ' αυτά. Αν είναι στραβωμένη η γκόμενα από την αρχή δεν τον πετυχαίνεις ότι και να κάνεις.

Κάποια συμπεράσματα που μπορεί κάποιος να βγάλει είναι :
1. Ο Έλληνας άνδρας ξέρει τι θέλει τις περισσότερες φορές ενώ η Ελληνίδα δεν ξέρει πλην ελαχίστων εξαιρέσεων ή τέλος πάντων δεν έχει καθαρό μυαλό και βρίσκεται συνεχώς σε κατάσταση αναποφασιστικότητας. Οι ξένες είναι πιο συγκροτημένες προσωπικότητες και πιο τολμηρές.
2. Η συντριπτική πλειονότητα των Ελληνίδων προέρχεται από οικογένειες που οι γονείς δεν έχουν μάθει στα παιδιά τους τρόπους συμπεριφοράς αλλά και δεν έχουν μάθει συγκεκριμένα πως να εκδηλώνουν ήρεμα και χωρίς αντίδραση και επίθεση τα συναισθήματά τους προς το άλλο φύλο.
....και πολλά άλλα...
Τέλος να πω ότι όντως ένα ποσοσστό των Ελλήνων είναι μαλθακοί, μαμάκηδες και δυσκολεύονται να προσεγγίσουν τις γυναίκες. Αλλά υπάρχει και ένα ποσοστό σημαντικό εκείνων που δέχονται ήττες λόγω της απαράδεκτης συμπεριφοράς των Ελληνίδων που είναι ιδιαίτερα καχύποπτες, ειδικά εκείνες που έχουν εναρμονιστεί με την Ελληνική νοοτροπία και τα ταμπού της και δεν έχουν διαμορφώσει μια ισχυρή προσωπικότητα.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
φιλε ωραια ολα αυτα,αλλα μαλλον τυχερος ησουν που δεν εγινε τιποτα με τον τυπο.γιατι η πουσταντζα ηταν,η στην καλυτερη περιπτωση καμια μπουλντοζα.δεν καταλαβαινω πιος ο λογος να ψαχνεσαι μεσω νετ και κυριως με αγνωστες που δεν εχεις δει.
εκτος και αν εισαι κανα 16χρονο και κανεις την πλακα σου.οποτε παω πασο.
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
flirter απλά μου κάνει εντύπωση πως ένας άντρας επιμένει σε διάλογο με μια γυναίκα που του μιλάει με αυτό τον τρόπο... για αυτό είπα πως μου κάνει fake ο διάλογος...
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
φιλε ωραια ολα αυτα,αλλα μαλλον τυχερος ησουν που δεν εγινε τιποτα με τον τυπο.γιατι η πουσταντζα ηταν,η στην καλυτερη περιπτωση καμια μπουλντοζα.δεν καταλαβαινω πιος ο λογος να ψαχνεσαι μεσω νετ και κυριως με αγνωστες που δεν εχεις δει.
εκτος και αν εισαι κανα 16χρονο και κανεις την πλακα σου.οποτε παω πασο.

Προς στιγμήν σκέφτηκα ότι λόγω των ...."νταλικερί" απαντήσεων μπορεί να είναι άνδρας (αγόρι της κοπέλας) ή κανένα τραβεστί. Αλλά αν η γκόμενα είναι πυροβολημένη και σε (ημι)παρανοϊκή κατάσταση δεν είναι απίθανο να ακούσει τέτοια βρισίδια κάποιος.
Δεν είμαι 16χρονο. Υπάρχουν ώρες όμως που θέλω να κάνω την πλάκα μου αλλά και ώρες που είμαι σοβαρός.
Νομίζω ότι όσοι είστε έμπειροι γνώστες(θεωρητικοί και πρακτικοί) των διαδικτυακών καταστάσεων και των γνωριμιών θα γνωρίζετε ότι υπάρχουν άνθρωποι που ποντάρουν στις γνωριμίες αυτές για 1002 λόγους.

Φίλε master21 η περιοχή(σημειωτέον ότι κάθε χρόνο λόγω δουλειάς αλλάζω μέρος) που βρίσκομαι δεν ενδείκνυται για προσέγγιση σε άγνωστες, καθότι ανήκει κοινωνικά στην εποχή του ....νεάντερταλ και παρόλο που έχει χρήμα, το κοινωνικό της προφίλ είναι εφάμιλλο αυτό του χωριού... :grin: Πρόσθεσε επίσης το γεγονός ότι τα άτομα που γνωρίζω από την περιοχή είναι ελάχιστα(2-3) και έχω να τα δω 2 χρόνια από τότε που ήμουν ξανά στην περιοχή αυτή. Εκτός αυτού δεν έχουν σημαντικό κύκλο γνωριμιών. Όσον αφορά την εργασία εκεί μόνο milf έχει φέτος και αυτά είναι ακατάλληλα για το προφίλ μου( όσα τουλάχιστον είναι ελεύθερα).
Για μένα μία λύση είναι η Αθήνα. Πεδίο μεγάλο, ελεύθερο και πληθώρα επιλογών. Άλλωστε εκεί έχω κάνει μέχρι στιγμής όλες μου τις σχέσεις μέχρι στιγμής.
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
flirter απλά μου κάνει εντύπωση πως ένας άντρας επιμένει σε διάλογο με μια γυναίκα που του μιλάει με αυτό τον τρόπο... για αυτό είπα πως μου κάνει fake ο διάλογος...

Dimis74 εύλογη η απορία σου. Η αλήθεια είναι ότι άντεξα λίγο παραπάνω απ' ότι έπρεπε. Σε παρόμοιες περιπτώσεις στο παρελθόν την έκανα γρήγορα από την κουβέντα, αλλά χθες ήμουν υπομονετικός και ιδιαίτερα ψύχραιμος (εμπειρία γαρ μετά από πολλές συζητήσεις που έχω κάνει) και ανέχθηκα για περισσότερο χρόνο τις παπαριές της γκόμενας.
Δεν θέλω να τρολάρω την συζήτηση με το δικό μου θέμα μιας και κάποιος το ανέφερε αυτό.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Οι Ελληνίδες δε θέλουν να τις γαμησεις απλά επειδή έχεις τεχνική. Πρώτα σε κόβουν αν αξίζεις και μετά σου δίνουν το Ο.Κ.Αλλιως θα γαμουσαν όλοι οι απατεώνες. Ο σίγουρος τρόπος για να μην την πατήσουν είναι να βγάλουν γκομενο μέσα από την παρέα οπου έχουν συστάσεις. Οι Ελληνίδες βαριούνται να σκέφτονται.Εντωμεταξυ το μουνι στην Ελλάδα έχει μεγάλη αξία είναι συστατικο της περιουσίας τους και δεν μπορούν να το δίνουν σε τιμή ευκαιρίας. Ειναι καθαρά προσβλητικό. Αν π.χ. κάποιος σε έβρισκε στο Skype  και σου έλεγε θέλω να αγοράσω το σπίτι σου τι θα σκεφτόσουνα; Καπως έτσι το βλέπουν και οι Ελληνίδες. Φυσικά δεν ωφελουν και τα μούσια που λένε οι άντρες οπότε θεωρούν δεδομένο οτι θα πεις μούσια. Οι ξένες δεν είναι συνηθισμένες σε τέτοιο μουσι και αντιδρούν πιο θετικά.
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
Οι Ελληνίδες δε θέλουν να τις γαμησεις απλά επειδή έχεις τεχνική. Πρώτα σε κόβουν αν αξίζεις και μετά σου δίνουν το Ο.Κ.Αλλιως θα γαμουσαν όλοι οι απατεώνες. Ο σίγουρος τρόπος για να μην την πατήσουν είναι να βγάλουν γκομενο μέσα από την παρέα οπου έχουν συστάσεις. Οι Ελληνίδες βαριούνται να σκέφτονται.Εντωμεταξυ το μουνι στην Ελλάδα έχει μεγάλη αξία είναι συστατικο της περιουσίας τους και δεν μπορούν να το δίνουν σε τιμή ευκαιρίας. Ειναι καθαρά προσβλητικό. Αν π.χ. κάποιος σε έβρισκε στο Skype  και σου έλεγε θέλω να αγοράσω το σπίτι σου τι θα σκεφτόσουνα; Καπως έτσι το βλέπουν και οι Ελληνίδες. Φυσικά δεν ωφελουν και τα μούσια που λένε οι άντρες οπότε θεωρούν δεδομένο οτι θα πεις μούσια. Οι ξένες δεν είναι συνηθισμένες σε τέτοιο μουσι και αντιδρούν πιο θετικά.
:2funny:
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Έτσι ακριβώς είναι Kman2! Σαν να έχεις κάνει connection με το ξεροκέφαλό τους και να βλέπεις τι σκέφτονται και τι πράττουν.
Αυτό που γίνεται φανερό σε μια κοινωνία όπως η Ελληνική είναι το γεγονός ότι ακολουθούν πολλοί την μάζα και την ψυχολογία της, εμμένοντας στα ταμπού και τις παραδόσεις, παρόλο που υπάρχει μια ξενική επιρροή τα τελευταία χρόνια κυρίως μέσω τηλεόρασης και διαδικτύου και παραβλέποντας τους διαφορετικούς τρόπους ζωής και συμπεριφοράς άλλων χωρών, που αυτά παρουσιάζουν.
Με λίγα λόγια ο πολιτισμός που διδάχθηκε από αυτή τη χώρα, εφαρμόζεται σε πολλές άλλες και εδώ αποτελεί μακρινό παρελθόν....Είναι θέμα πολιτισμού λοιπόν και οι ερωτικές σχέσεις των 2 φύλων. Το σεξ παραμένει ταμπού για τις Ελληνίδες ακόμη και σήμερα που προβάλλεται έντονα.Μπορεί να μιλάει γι' αυτό αλλά την κρίσιμη ώρα και όταν είναι μπροστά στον άνδρα θυμάται τον κακό της εαυτό και τα τυχόν άσχημα βιώματά της, σημαντικά ή ασήμαντα. Λείπει η συναισθηματική και ερωτική παιδεία που δεν είναι απαραίτητο να αποκτηθεί μέσα από την οικογένεια ή από το σχολείο. Το τράβηξα λίγο παραπάνω μου φαίνεται με τις φιλοσοφίες μου σήμερα.... :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom