Νέα

Τι smartphone προτείνετε ρε παιδιά?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pirokavlos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 85
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.287
Like
2.326
Πόντοι
456
Για τα λευτα που διαθετεις το Ace ειναι η καλυτερη επιλογη
 

ultrobyr

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
29
Like
0
Πόντοι
0
εαν θες κατι πιο απλο και ευχρηστο στο μενου μπορεις να δεις την σειρα nokia C5-03 γυρω στα 160-170€

Υ.Γ ρε μαγκες πηρα πριν 1 μηνα το galaxy s2 και εχω μεινει αφωνος ειναι οπως το ειπε ενας φιλος παραπανω superphone...
 

raboo

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2007
Μηνύματα
896
Κριτικές
8
Like
2
Πόντοι
6
Φίλε Pyrokavle έχω δουλέψει και έχω αλλάξει τα εξής smartphones: HTC Wildfire, HTC Desire, HTC Desire S, HTC Desire HD, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S 2, Samsung Galaxy Tab και 7" και 10.1", iphone 3gs, iphone 4 και LG Optimus 2X. Από την εμπειρία μου σου λέω ότι το καλύτερο στην μικρή κατηγορία (περίπου 250 €) είναι το HTC Wildfire S, στη μεσαία κατηγορία (περίπου 350 €) είναι το HTC Desire S, και αν θες να έχεις το καλύτερο κινητό που κυκλοφορεί (περίπου 500 €) παίρνεις το Samsung Galaxy S 2. Όμως επειδή διαβάζω ότι δίνεις γύρω στα 200 € θα σου έλεγα να πας στο HTC Wildfire S (το καινούργιο) το οποίο στο skroutz () μπορείς να το βρεις στα 230 € με πτωτικές τάσεις. Το Galaxy Ace αν και όταν το είχα ήταν τίμιο κινητάκι, θα σε χαλάσει η μη υποστήριξη flash και η ψιλοφτηνή ποιότητα κατασκευής. Αυτά, ελπίζω να βοήθησα.
σε βλεπω ενημερωμενο.αρα ειδικα για μενα που θελω ενα κινητο μικρο σε μεγεθος (εχω ηδη το htc hd2) και μεχρι 250ευρω μαλλον προς το wildfire s με βλεπω να κλεινω...
 
OP
OP
pirokavlos

pirokavlos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.760
Κριτικές
3
Like
34
Πόντοι
16
σε βλεπω ενημερωμενο.αρα ειδικα για μενα που θελω ενα κινητο μικρο σε μεγεθος (εχω ηδη το htc hd2) και μεχρι 250ευρω μαλλον προς το wildfire s με βλεπω να κλεινω...

δε ξέρω κάτι με χαλάει στο wilfire ρε παιδιά... :think:
 

Tamias

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2011
Μηνύματα
1.031
Like
3
Πόντοι
16
Πραγματικα θα ηθελα να πάρω smartphone αλλά τα φοβάμαι... κολλάνε.
 
OP
OP
pirokavlos

pirokavlos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.760
Κριτικές
3
Like
34
Πόντοι
16

πανάκριβο..και έχω ορκιστεί ότι δε ξανασκάω χαρτί για κινητό...δε παρα φτιάχνει και καφέ... Τόσα χρόνια όλα τα κινητά που χω πάρει ήταν 450- 600 ευρά και όλα τελικά(οκ μετά απο χρόνια και ανελέητης χρήσης), πήγαν στα σκουπίδια..(α και ένα χάλασε απο πορτοκαλάδα). Οπότε ένα "φτηνό κινητάκι γύρω στα 200 ευρά...να κάνω τη δουλίτσα μ, οκ να ναι smartphone να μπαίνω και στο νετ..αλλά να μη κλάψω και τα 500 αν χαλάσει η μου κλαπεί.. :think:
 

pringips

Νέο Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2011
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
nokia n8 γύρω στα 320 ευρω. Δωρεάν πλοήγηση, αναβαθμισμένο symbian (anna), Δεν θέλει κάθε μέρα φορτιστή όπως όλα τα άλλα (ειδικά τα android είναι σε java και έχουν τεράστιες απαιτήσεις σε πόρους και μπαταρια), την καλύτερη φωτογραφική και καλή κατασκευή. Δεν είναι τοσο διαφημισμένο αλλά είναι διαμάντι. Πραγματικό τηλέφωνο όχι φρου φρου και αρώματα.
 

dimk93

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.565
Like
112
Πόντοι
16
σε βλεπω ενημερωμενο.αρα ειδικα για μενα που θελω ενα κινητο μικρο σε μεγεθος (εχω ηδη το htc hd2) και μεχρι 250ευρω μαλλον προς το wildfire s με βλεπω να κλεινω...

Στα 250€ το Defy ειναι καλυτερο κ πολυ πιο ανθεκτικο(εως 30 λεπτα στο 1 μετρο νερο)
 
OP
OP
pirokavlos

pirokavlos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.760
Κριτικές
3
Like
34
Πόντοι
16

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
36
Πόντοι
66
Κοιτάξτε παίδες γενικώς αν θέλεις απλά ένα κινητό τηλέφωνο να κάνεις τη δουλειά σου (με ένα πράσινο κι ένα κόκκινο κουμπί που είπε και κάποιος παραπάνω) μονόδρομος είναι η Nokia που έχει τεράστια ποικιλία από dumbphones και featurephones με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και σχετικά οικονομικά (μέχρι το πολύ 200 €). Αν τώρα θες να πας σε smartphone για να έχεις τηλέφωνο, mp3 player, ραδιόφωνο, laptop, gps, φωτογραφική μηχανή, βιντεοκάμερα και παιχνιδομηχανή σε μια συσκευή, μονόδρομος είναι το Android. Οι εταιρείες που υιοθέτησαν από νωρίς το Android και το εξελιξαν στα κινητά τους είναι 4, η HTC, η Samsung, η Motorola και η Sony Ericsson και από πέρσι προστέθηκε και μια πέμπτη, η LG. Για λόγους εξέλιξης του λογισμικού, ποιότητας κατασκευής αλλά και υποστήριξης εγώ προκρίνω 2 από αυτές τις εταιρείες, την HTC και τη Samsung. Και οι 2 εταιρείες έχουν εξαιρετικά smartphones σε όλες τις κατηγορίες (μικρή - Wildfire S - Galaxy Ace, μεσαία - Desire S - Galaxy S 2 mini αυτό έρχεται το φθινόπωρο, μεγάλη - Sensation - Galaxy S 2). Όποιο από αυτά τα κινητά κι αν πάρεις (εγώ είχα ή έχω 4 από αυτά) θα μείνεις ευχαριστημένος. Απλώς κατά τη γνώμη μου η HTC έχει ένα μικρό προβάδισμα λόγω του ότι έχει ένα εκπληκτικό user interface, το sense, το οποίο αν και λίγο βαρύ, είναι το πιο όμορφο και user friendly interface που υπάρχει μέχρι στιγμής στην αγορά αλλά και γιατί τα κινητά της είναι πιο όμορφα εξωτερικά και πιο στιβαρά καθώς έχουν πιο προσεγμένη ποιότητα κατασκευής. Η Samsung υστερεί σε όλα τα παραπάνω καθώς το δικό της user interface, το touchwiz θέλει ακόμα δουλίτσα, αλλά και γιατί τα περισσότερα κινητά της επιδιώκει να τους δώσει μια iPhone like εξωτερική εμφάνιση και δίνουν και μια αίσθηση φτηνού πλαστικού. Ωστόσο υπερτερεί σε αλλά σημεία όπως η ταχύτητα των κινητών της, το γεγονός ότι από άποψη τεχνολογίας είναι πάντα ένα βήμα μπροστά από τον ανταγωνισμό καθώς προσθέτει πρώτη features που οι υπόλοιποι τα υιοθετούν αργότερα (βλέπε διπυρηνοι επεξεργαστές, 1 giga RAM, divx player, oled οθόνες κλπ.) και φυσικά οι εκπληκτικές οθόνες της με τα ζωηροτερα χρώματα και τη χαμηλότερη κατανάλωση μπαταρίας, τις οποίες πουλούσε και σε άλλες εταιρείες (Apple, Nokia, HTC) αλλά πλέον θα τις κρατήσει μόνο για τα δικά της κινητά.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Για dumbphone Nokia και για smartphone HTC ή Samsung ανάλογα με τα γούστα του καθενός.
Υ.Γ: ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΌ iPhone. Είχα 2 και ακόμα κλαίω τα λεφτά μου...
 

gbeyyt11

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.516
Like
143
Πόντοι
16
όχι μοτορολα έλεος :zfuck:..(σόρυ για τη προκατάληψη) :boobies:

Το Milestone που ειναι και το πρωτο android της αγορας πρεπει να ειναι καλο κινητο. Αν δεν κανω λαθος εχει βγει και Milestone II , αλλα οτι η μαρκα δεν εχει και τη καλυτερη φημη ειναι γνωστο ...
 

Φυλης104

Ιερόδουλη
Εγγρ.
25 Ιαν 2009
Μηνύματα
10.097
Like
8
Γειά σας παιδιά. Μέχρις πρότινος είχα ένα παλιό Sony Erricson. Θέλω να πάρω ένα Smartphone να μπορώ να σερφάρω και στο ιντερνετ... να μπαίνω στο φατσεμπουκ και στο μπουρδέλα φυσικά :grin: ;). Δε θέλω να είναι ακριβό (γύρω στα 150-200 ευρώ). Θέλω να υποστηρίζει Ιντερνετ να ναι touch screen και να χει μεγάλη οθόνη για το τις σελίδες του Ιντερνετ...ε και να μην είναι και αργό....

εγώ απο την έως τώρα σύντομα έρευνά μου βρήκα αυτά....

HTC wildfire

Samsung Galaxy Ace 

έχετε να μου προτείνετε κάτι? :think:

για μενα ξεκινα απο την διαρκεια της μπαταριας
πιο εχει τη μεγαλυτερη ;)
γιατι ολα αυτα αν θες internet, δονησεις, μουσικες κτλ
καινε παρα πολυ :'(
εγω εχω το htc desire
καλο, χρυσο ,ενταξυ του κανω πολυ βαρια χρηση,ατελιωτες κλησεις ,internet κτλ
αλλα καθε μερα θελει φορτισμα >:(
δεν τολμαω να παω πουθενα χωρις το φορτιστη στη τσαντα :P
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66
για μενα ξεκινα απο την διαρκεια της μπαταριας
πιο εχει τη μεγαλυτερη ;)
γιατι ολα αυτα αν θες internet, δονησεις, μουσικες κτλ
καινε παρα πολυ :'(
εγω εχω το htc desire
καλο, χρυσο ,ενταξυ του κανω πολυ βαρια χρηση,ατελιωτες κλησεις ,internet κτλ
αλλα καθε μερα θελει φορτισμα >:(
δεν τολμαω να παω πουθενα χωρις το φορτιστη στη τσαντα :P

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα αλλα το εχω λυσει με μια δευτερη μπαταρια που εχω παντα μαζι ;)
blackberry for ever :rockon:
 
OP
OP
pirokavlos

pirokavlos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.760
Κριτικές
3
Like
34
Πόντοι
16
Καλησπέρα παιδιά. Τελικά θ αγοράσω (μάλλον) το Samsung Galaxy Ace στα 230. Ερώτηση τι παίζει με τη φόρτιση της μπαταρίας για καλύτερη απόδοση? Κάτι έχω ακούσει λέει ότι η πρώτη φόρτιση πρέπει να ναι 8ωρη?? ισχύει? :think:
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
Για όλες τις μπαταρίες λιθίου ισχύει, ναι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom