Νέα

Τί εστί πραγματικά Δεξιά;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα trixotos kavliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 88
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
T

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
Μήπως να μετονομαστεί το σάιτ σε ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ?σόρυ ρε παιδια αλλα γιατι αυτη η ανοχή στους φασίστες του σάιτ?

Γιατί σε ενοχλεί "δημοκράτη"; Σε ανάγκασε κανείς να μπείς στο θρέντ να το διαβάσεις;

 
OP
OP
T

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
Ασε τα χαλια μεγαλε και τις υπεκφυγες..για την πατριωτικη δεξια να μας πεις .....πιος κυβερνουσε οταν η ΕΛΛΑΔΑ εχασε εδαφη...για να δουμε πιος ειναι πατριωτης,πιοσ κυβερρνουσε οταν μικρινε η πατριδα μας....μηπως οι πατριωτες δεξιοι και ριζοσπαστες?

Λοιπόν:

Για τη Μικρασιατική Καταστροφή του 1922:
Το φταίξιμο ανήκαι αποκλειστικά στους Έλληνας Κομμουνιστές και στο κλίμα ηττοπάθειας που είχαν καλλιεργήσει στο ελληνικό στράτευμα στη Μ.Ασία. Ελπίζω να γνωρίζεις οτι τα Σοβιέτ βοηθούσαν με όπλα τους Κεμαλιστές.

Για ποιά άλλα χαμένα εδάφη μιλάς;

Για τη Κύπρο; Είχαν αποφασίσει άλλοι για τη Κύπρο και όχι οι Έλληνες. Αν δεν υπήρχε η αναταραχή στο εσωτερικό της χώρας απο τους κομμουνιστές ίσως και να είχε αποφευχθεί το μοιραίο.

 
OP
OP
T

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
όσοι για αισθητικούς λόγους δε γουστάρουμε να βρισκόμαστε ανάμεσα σε ακροδεξιά αμόρφωτα υποκείμενα. όταν ανοίγει "σοβαρό" θρέντ που η τέταρτη λέξη είναι κομμούνια και έχει αυτό το ύφος σε μένα πάντως και ίσως σε όποιον επισκέπτεται την ιστοσελίδα παραπέμπει σε χρυσαυγίτικο δικτυότοπο.  Δε θέλω να ανοίξω κουβέντα με τους νοσταλγούς του χίτλερ και του παττακού, απλά θέλω να μάθω ειλικρινά σε τι ακριβώς σάιτ έχω κάνει λογκ ιν.

Καταρχήν να χαίρεσαι την αισθητική σου για τους χαρακτηρισμούς.
Επίσης ισχύει η ίδια απάντηση που έδωσα και στον "επιστήμονα".

ΦΙΛΙΚΑ
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
Δε φταιει ο Καβλιάρης γι αυτά που γράφει...εκτός αν είναι κοντά στα 70.

φταινε αυτοί που του γέμισαν το κεφάλι με μίσος για οτιδήποτε διαφορετικο.

ευτυχώς οι όμοιοι του είναι ελάχιστοι.

Καλή συνέχεια.
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
trixotos kavliaris ο Γεώργιος πούλησε την Μικρά ασία..
οπως ΟΛΟΙ ΟΙ ΒΑΣΙΛΕΙΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ!

Για την Κύπρο τι να γραψω?ολοι ξέρουμε τι έγινε..οτι τα καθάρματα της καραβάνας πούλησαν το μαρτυρικό νησί..
 
OP
OP
T

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
trixotos kavliaris ο Γεώργιος πούλησε την Μικρά ασία..
οπως ΟΛΟΙ ΟΙ ΒΑΣΙΛΕΙΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ!

Για την Κύπρο τι να γραψω?ολοι ξέρουμε τι έγινε..οτι τα καθάρματα της καραβάνας πούλησαν το μαρτυρικό νησί..

Αυτά είναι η δική σου εκδοχή....

Υ.Γ. Μήπως παραπάνω εννοούσες τον Κων/νο Α;

 

chrysargos_is_satan

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2007
Μηνύματα
45
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
:headbang1:

Έξω η καταπίεση, τα κόμπλεξ, οι κανόνες ελέγχου. Ζήτω η Άμεση Δημοκρατία και ο Ελευθεριακός Κομμουνισμός!
Έξω η ΝΔ, το ΚΚΕ, το ΠΑΣΟΚ, οι Νεοναζί, οι Εθνικόφρονες, οι θρησκευόμενοι και οι κομπλεξικοί με τα "μη" τους από τη ζωή μας!
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Στη σμύρνη πάντως έκανε κουμάντο ο κολλητός του βενιζέλου...

Για την κύπρο τι έγινε και φταίνει "τα καθάρματα της καραβάνας", είπαν ότι πέφτει μακριά;
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
O Λαπλάς έχει δίκιο. Απευθύνομαι στον οποιονδήποτε υπέυθυνο του σάιτ  να μάθω άν η συγκεκριμένη ιστοσελίδα έχει ως βασικό λόγο ύπαρξης τα μπουρδέλα ή τη Χρυσή Αυγή, όχι τίποτα άλλο αν ισχύει το δεύτερο να την κάνουμε σιγά σιγά όσοι για αισθητικούς λόγους δε γουστάρουμε να βρισκόμαστε ανάμεσα σε ακροδεξιά αμόρφωτα υποκείμενα. όταν ανοίγει "σοβαρό" θρέντ που η τέταρτη λέξη είναι κομμούνια και έχει αυτό το ύφος σε μένα πάντως και ίσως σε όποιον επισκέπτεται την ιστοσελίδα παραπέμπει σε χρυσαυγίτικο δικτυότοπο.  Δε θέλω να ανοίξω κουβέντα με τους νοσταλγούς του χίτλερ και του παττακού, απλά θέλω να μάθω ειλικρινά σε τι ακριβώς σάιτ έχω κάνει λογκ ιν.

Αφήστε όλα τα λουλούδια να ανθίσουν...
Από τους νοσταλγούς του Πατακού έως τους απολογητές του Κουφοντίνα και τους συμπαραστάτες του Δημητράκη...

Επί της ουσίας, ο φίλος τριχωτός καβλιάρης ταυτίζει τη δεξιά με την έλλειψη δημοκρατίας...Το ίδιο λάθος κάνουν και αυτοί που προσπαθούν να του απαντήσουν...
Δεν τους κατηγορώ- σε μια χώρα που ακόμα κλαιγόμαστε που παραμείναμε στο δυτικό μπλοκ μετά το Β' Π.Π. , που ταυτίσαμε τους κατεξοχην αρνητές της δημοκρατίας, τους κομμουνιστές, με τους νο 1 προστάτες της , τέτοια μπερδέματα είναι αναμενόμενα...

 
OP
OP
T

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
Επί της ουσίας, ο φίλος τριχωτός καβλιάρης ταυτίζει τη δεξιά με την έλλειψη δημοκρατίας...

Αγαπητέ,

δε μπορώ να καταλάβω απο πού το συμπέρανες.

Δε μου το εξηγείς λίγο;

 

Επισκέπτης
Λοιπόν:

Για τη Μικρασιατική Καταστροφή του 1922:
Το φταίξιμο ανήκαι αποκλειστικά στους Έλληνας Κομμουνιστές και στο κλίμα ηττοπάθειας που είχαν καλλιεργήσει στο ελληνικό στράτευμα στη Μ.Ασία. Ελπίζω να γνωρίζεις οτι τα Σοβιέτ βοηθούσαν με όπλα τους Κεμαλιστές.

Για ποιά άλλα χαμένα εδάφη μιλάς;

Για τη Κύπρο; Είχαν αποφασίσει άλλοι για τη Κύπρο και όχι οι Έλληνες. Αν δεν υπήρχε η αναταραχή στο εσωτερικό της χώρας απο τους κομμουνιστές ίσως και να είχε αποφευχθεί το μοιραίο.

καλά τα λέει ο τριχωτός, εγώ εδώ έχω πληροφορίες ότι και ο Ιούδας ήταν κομμουνιστής...
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Η αναφορά σε χρυσαυγίτες τείνει να γίνει υπερβολική. ʼλλωστε οι χρυσαυγίτες μάλλον δεν είναι με τη νδ. Αν υπάρχει κάποιος χρυσαυγίτης ας μας διαφωτίσει.
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
Todok κυβερνούσε ο κολλητός του βενιζέλου κ το ανήψι του καραμανλή η ο ΓΕΩΡΓΙΟΣ?

Στην Κύπρο δεν ξέρεις τι εκαναν τα κοθώνια?ΑΝΕΤΡΕΨΑΝ ΤΟΝ ΜΑΚΑΡΙΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΣΥΡΑΝ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΕΜΟ ΠΟΥ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΕΙΧΕ ΧΑΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΡΑΤΟ ,ΟΥΤΕ ΚΡΑΤΟΣ , ΟΥΤΕ ΠΑΤΡΙΔΑ..ΗΜΑΣΤΑΝ ΒΙΑΣΜΕΝΟ ΚΡΑΤΟΣ..

str81977 τους κομμουνιστές δεν τους κάναμε εμεις προστάτες μας..Ισως σε ενα παράλληλο σύμπαν να τους έχουμε σαν προστάτες μας αλλα με τις διώξεις ποου εχουν υποστεί,μάλλον σαν ΛΕΡΕΣ τους εχουμε συμπεριφερθεί..
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Αγαπητέ,

δε μπορώ να καταλάβω απο πού το συμπέρανες.

Δε μου το εξηγείς λίγο;

Από την εμμονή σου στην "εθνοσωτήριο" ίσως;
Διότι άλλο χούντα και άλλο μια δημοκρατική δεξιά κυβέρνηση..Εκτός αν θεωρείς ότι ο Παπαδόπουλος. ο Καραμανλής, ο ΝτεΓκωλ και ο Φράνκο πρεσβεύουν το ίδιο πράγμα...
Είναι σα να βάζεις στο ίδιο τσουβάλι τον Μιτεράν με τον Στάλιν!
 
OP
OP
T

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
Φίλε χεσμένους του έχω τους κομμουνιστές, τα χεις μπερδέψει λίγο στο κεφάλι σου, εγώ βλέπω τις τελευταίες μέρες να ανοίγουν θρέντ τύπου ¨απριλιανή επανάσταση¨ και άλλα για τσογλάνια, κομμούνια και τέτοια. Ο δικός μου ο παπούς ήταν κομμουνιστής και το '40 ήταν στα βουνά για να υπάρχουν 60 χρόνια αργότερα κάποιοι μουρόχαβλοι, αμόρφωτοι που θα τον πουν κομμούνι. Δε θέλω να ανοίξω συζήτηση, σας ακούω σα θόρυβο "δημοκράτες". Αυτό που με νοιάζει είναι να δω αν θα υπάρχει σε άλλα θρεντ παρόμοια ανοχή στους χρυσαυγίτες. Αν πχ ανοίξω τώρα ένα θρεντ "για το 1922 φταίει η τσαπού του Κεμάλ που ταν μεγάλη και χοντρή" θα είμαι σοβαρός?

Φιλαράκο αντί να παραληρείς βραδυάτικα, δε πέφτεις για ύπνο να ξεθυμάνεις.Ίσως δείς και τη τσαπού του Κεμάλ και μας διαφωτίσεις ( μιάς και σ΄ αρέσουν τα τουρκικά ).




 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
str81977 στην ελλάδα δεν υπάρχει αμιγώς δεξιό κόμμα..
υπάρχει ακροδεξιο:ΛΑΟΣ
υπάρχει κεντροδεξιό:ΝΔ...
ΔΕΞΙΟ ΚΟΜΜΑ δεν θα είχε πρόεδρο τον Καραμανλή..
 
OP
OP
T

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
Από την εμμονή σου στην "εθνοσωτήριο" ίσως;
Διότι άλλο χούντα και άλλο μια δημοκρατική δεξιά κυβέρνηση..Εκτός αν θεωρείς ότι ο Παπαδόπουλος. ο Καραμανλής, ο ΝτεΓκωλ και ο Φράνκο πρεσβεύουν το ίδιο πράγμα...
Είναι σα να βάζεις στο ίδιο τσουβάλι τον Μιτεράν με τον Στάλιν!

Γιατί σου ξενίζει;

Η Επανάσταση του 67 ήταν επιβεβλημένη και αναγκαία για τον τόπο. Και μη ξεχνάς οτι υγιείς Δεξιοί( σίγουρα όχι όλοι ) τη στήριξαν διότι πίστεψαν οτι ήταν προς το συμφέρον της πατρίδος τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή.

 

faxanadu

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
257
Like
2
Πόντοι
1
ρε φιλε τριχωτε καυλιαρη εχεις ανοιξει πολλα ακροδεξια thread εχεις πει τις αποψεις σου... τι ανοιγεις κ αλλα περιμενεις να συμφωνησουν οι αριστεροι με τα λεγομενα σου? αφου ολα σε λογομαχιες καταληγουν τι νοημα εχουν? :rolleyes:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Φίλε χεσμένους του έχω τους κομμουνιστές, τα χεις μπερδέψει λίγο στο κεφάλι σου, εγώ βλέπω τις τελευταίες μέρες να ανοίγουν θρέντ τύπου ¨απριλιανή επανάσταση¨ και άλλα για τσογλάνια, κομμούνια και τέτοια. Ο δικός μου ο παπούς ήταν κομμουνιστής και το '40 ήταν στα βουνά για να υπάρχουν 60 χρόνια αργότερα κάποιοι μουρόχαβλοι, αμόρφωτοι που θα τον πουν κομμούνι. Δε θέλω να ανοίξω συζήτηση, σας ακούω σα θόρυβο "δημοκράτες". Αυτό που με νοιάζει είναι να δω αν θα υπάρχει σε άλλα θρεντ παρόμοια ανοχή στους χρυσαυγίτες. Αν πχ ανοίξω τώρα ένα θρεντ "για το 1922 φταίει η τσαπού του Κεμάλ που ταν μεγάλη και χοντρή" θα είμαι σοβαρός?

Όχι..δε θα είσαι σοβαρός αλλά θα έχεις κάθε δικαίωμα να ανοίξεις όποιο θρεντ θέλεις ....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom