Νέα

Θρίλερ στην ορεινή Κορινθία: «Άνθρωποι των σπηλαίων» μια πενταμελής οικογένεια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kuzia
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 556
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.884
Κριτικές
16
Like
14.706
Πόντοι
6.515
βλαμμενοι γονεις που βγαζουν βλαμμενα παιδια υπαρχουν σε μεγαλυτερο ποσοστο στις συγχρονες μεγαλουπολεις... καθως επισης και μεγαλυτερο ποσοστο οπλοκατοχης
Έτσι, δεν τολμανε οι σκληροί του Χρυσοχοΐδη να πανε Κρήτη να δουνε για όπλα η στο άβατο στο Ζεφύρι
Βρήκαν τα ανθρωπακια με τα τόξα να κάνουν τον μάγκα
Σήψη και δυσωδία στο κουλησταν
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.203
Κριτικές
18
Like
19.976
Πόντοι
4.546
Αυτό που λες, έχει και κάποια κενά (χωρίς να είμαι αντίθετος στον τρόπο ζωής τους).
Μπορεί ο καθένας να αγοράσει ένα οικόπεδο 8 στρέμματα και να ζει μέσα αυτόνομα;
Να χτίσει αυθαίρετη καλύβα; Ας πούμε ότι είχαν σπηλιά, ΟΚ.
Σκουπίδια έκαναν; Αν ναι, πού τα πετούσαν; Για την αποκομοιδή σκουπιδιών πλήρωναν, όπως όλοι μας;
Αρρώσταιναν; Στο νοσοκομείο πήγαιναν; Πλήρωναν ασφάλεια;
Γενικά, ήταν ΟΚ με τις υποχρεώσεις τους προς την πολιτεία;
Γιατί σκέψου αν μεθαύριο, εμφανιστούν εκατοντάδες τέτοιες κοινότητες των 50-100 ατόμων...Ποιός πρέπει να πληρώνει για κάποια έξοδα που κάνουν αυτοί;
Επίσης έχω ένσταση σχετικά με τα παιδιά τους και την εκπαίδευση σε σχολείο.
Έχει δικαίωμα ο γονέας να απαγορεύσει σε κάποιο παιδί να πάρει μόρφωση;
Έχεις δίκιο σε όλα.
Οι Γύφτοι όμως το ίδιο δεν κάνουν; Γιατί να έχουν αυτό το δικαίωμα λοιπόν, και ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι που πληρώνουν τους γύφτους, όχι;
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.884
Κριτικές
16
Like
14.706
Πόντοι
6.515
Έχεις δίκιο σε όλα.
Οι Γύφτοι όμως το ίδιο δεν κάνουν; Γιατί να έχουν αυτό το δικαίωμα λοιπόν, και ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι που πληρώνουν τους γύφτους, όχι;
Ρε τυπε οι γυφτοι μπουκάρουν και κακοποιούν γέρους ανθρώπους, τι σχέση έχουν με τους ακακους ανθρώπους?
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.203
Κριτικές
18
Like
19.976
Πόντοι
4.546
Ρε τυπε οι γυφτοι μπουκάρουν και κακοποιούν γέρους ανθρώπους, τι σχέση έχουν με τους ακακους ανθρώπους?
Εστίασα στο "δικαίωμα" που ανέφερε ο φίλος πάνω, να ζουν "απομονωμένοι από την κοινωνία" όπου τους συμφέρει και χωρίς να συνεισφέρουν, αλλά ταυτόχρονα να απολαμβάνουν όλα τα οφέλη και παροχές του κράτους.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.391
Like
2.163
Πόντοι
456
Έχεις δίκιο σε όλα.
Οι Γύφτοι όμως το ίδιο δεν κάνουν; Γιατί να έχουν αυτό το δικαίωμα λοιπόν, και ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι που πληρώνουν τους γύφτους, όχι;
Γιατί οι γύφτοι θεωρούνται μειονοτική ομάδα και ξέρουμε την ευαισθησία των τελευταίων ετών, εκ μέρους της πολιτείας.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.203
Κριτικές
18
Like
19.976
Πόντοι
4.546
Γιατί οι γύφτοι θεωρούνται μειονοτική ομάδα και ξέρουμε την ευαισθησία των τελευταίων ετών, εκ μέρους της πολιτείας.
Πού είναι λοιπόν η ισότητα όλων, σε μια πολιτεία; Παπάρια μέντολες. Διακρίσεις επί διακρίσεων, παντού. Μην μιλήσουμε τώρα για τους γύφτους, εσαεί προστατευμένη ομάδα και λαμακίες εις τον κύβο.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.391
Like
2.163
Πόντοι
456
Πού είναι λοιπόν η ισότητα όλων, σε μια πολιτεία; Παπάρια μέντολες. Διακρίσεις επί διακρίσεων, παντού. Μην μιλήσουμε τώρα για τους γύφτους, εσαεί προστατευμένη ομάδα και λαμακίες εις τον κύβο.
Δεν υπάρχει ισότητα αδερφέ.
Υπάρχει το δίκιο του δυνατού και το δίκιο των μειονοτήτων πλέον. Και το βλέπουμε με γκέι, αλλοδαπούς, κλπ.
Οι υπόλοιποι είμαστε οι μαλάκες.
Κάποια στιγμή είχα μία συζήτηση με γνωστό. Αυτός στην κρίση είχε οικονομικά προβλήματα, χρωστούσε δάνειο κλπ.
Μου λέει μία μέρα "...βαρέθηκα, θα χτίσω καλύβα στο βουνό, θα πάρω και την οικογένεια, 10 κότες, 5 πρόβατα και θα ζήσω...".
Του λέω επί λέξη : "...Οι αστυνομικοί θα σε βρουν όπου κι αν πας και θα σου γκρεμίσουν την καλύβα. Μη νομίζεις ότι το κράτος θα αφήσει έτσι εύκολα τον καθένα να χτίζει καλύβες και να ζει μόνος του...".
Τελικά επαληθεύτηκα με τους παλαιοχριστιανούς. Βέβαια δεν ξέρω αν θα γινόταν το ίδιο αν δεν πυροβολούσαν τον κυνηγό, αλλά το πιο πιθανό είναι ότι πάλι θα τους έβγαζαν από τα λαγούμια.
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.168
Like
2.052
Πόντοι
456
Αριστερά
Δεν υπάρχει ισότητα αδερφέ.
Υπάρχει το δίκιο του δυνατού και το δίκιο των μειονοτήτων πλέον. Και το βλέπουμε με γκέι, αλλοδαπούς, κλπ.
Οι υπόλοιποι είμαστε οι μαλάκες.
Κάποια στιγμή είχα μία συζήτηση με γνωστό. Αυτός στην κρίση είχε οικονομικά προβλήματα, χρωστούσε δάνειο κλπ.
Μου λέει μία μέρα "...βαρέθηκα, θα χτίσω καλύβα στο βουνό, θα πάρω και την οικογένεια, 10 κότες, 5 πρόβατα και θα ζήσω...".
Του λέω επί λέξη : "...Οι αστυνομικοί θα σε βρουν όπου κι αν πας και θα σου γκρεμίσουν την καλύβα. Μη νομίζεις ότι το κράτος θα αφήσει έτσι εύκολα τον καθένα να χτίζει καλύβες και να ζει μόνος του...".
Τελικά επαληθεύτηκα με τους παλαιοχριστιανούς. Βέβαια δεν ξέρω αν θα γινόταν το ίδιο αν δεν πυροβολούσαν τον κυνηγό, αλλά το πιο πιθανό είναι ότι πάλι θα τους έβγαζαν από τα λαγούμια.
Αυτό ακριβώς άμα ήταν τίποτα λαθραίοι η γύφτοι δε θα τους πειράζει κάνεις.

Άμα δε ήταν και τίποτα άπλυτοι που το εκαναν για να ζήσουν " εναλλακτικό τρόπο ζωής " τότε ο Μητσοτάκης θα τους έκανε γλυφοκώλι.
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.200
Like
3.434
Πόντοι
456
Εισαγγελική παραγγελία για να απομακρυνθούν τα παιδιά από την οικογένεια που ζει πρωτόγονα

Ο 45χρονος αναφέρθηκε και στην δύσκολη, όπως είπε, ζωή που έκανε στην Αθήνα με τα έξι παιδιά του.

«Εγώ στην Αθήνα δούλευα στον δήμο στα απορριμματοφόρα και είχα έξι παιδιά. Οκτώ στόματα, οκτώ μερίδες φαγητό. Έπαιρνα ένα χιλιάρικο, μου έδιναν επιδότηση ενοικίου 200 ευρώ και εγώ έπρεπε να ενοικιάσω σπίτι με πάνω από 500. «Μου είπαν πως έχουμε υπογεννητικότητα στην Ελλάδα και εγώ τους πίστεψα. Ο καθένας κάνει ό,τι μπορεί για να επιβιώσει».

Ένα δίκιο για αυτό του το δείνα πάντως. Θα μου πεις αφού δεν βγαίνεις τι τα κάνεις τα παιδιά. Είναι πολύ δύσκολο για έναν γονέα να συνειδητοποιεί πως δεν μπορεί να μεγαλώσει τα παιδιά του.
 

Ντουνταράς

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.422
Κριτικές
11
Like
4.707
Πόντοι
746
Επειδή δεν έγινε ακόμα η γνωστή ερώτησις... ποια μέλη είναι;
Να μας απαντήσει ο @enduro αν οι παλαιολιθικών αρχών είχαν πάει σε κανένα σισίτιο απόρων :confused:

ΑΙΣΧΟΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ...

Όφειλε να περίμενε λίγες ώρες ακόμη να ανέβαζε κυριακάτικα το θέμα :confused:
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
373
Like
790
Πόντοι
81
Τον κυνηγο και το καμενο αυτοκινητο τα ειδε καποιος ? Εγω σε οσα site ειδα την ειδηση πουθενα δεν βλεπω τον κυνηγο και το καμενο αυτοκινητο.
Επισης αν οντως ειχαν τα οπλα που λενε τωρα θα τους ειχαν μεσα μεχρι το δικαστηριο. Αντιθετως ειναι εξω και χαλαροι. Πολυ στημενο το σκηνικο.
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.474
Πόντοι
206
Σε φωτογραφία στο fb είδα την κυρία με πολύ ωραία ρούχα. Όντως κάτι δεν κολλάει.
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.556
Like
4.634
Πόντοι
1.706
Τον κυνηγο και το καμενο αυτοκινητο τα ειδε καποιος ? Εγω σε οσα site ειδα την ειδηση πουθενα δεν βλεπω τον κυνηγο και το καμενο αυτοκινητο.
Επισης αν οντως ειχαν τα οπλα που λενε τωρα θα τους ειχαν μεσα μεχρι το δικαστηριο. Αντιθετως ειναι εξω και χαλαροι. Πολυ στημενο το σκηνικο.
Όντως. Και σε κάποιες ερωτήσεις φάσκουν και αντιφάσκουν. Περί το πόσα παιδιά έχουν, ποιος μένει ακριβώς εκεί.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Σε φωτογραφία στο fb είδα την κυρία με πολύ ωραία ρούχα. Όντως κάτι δεν κολλάει.
Στείλε τύπε αν σου είναι εύκαιρο.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.769
Πόντοι
2.306
Όπως έχω ξαναγράψει εγώ άνετα μπορώ να επιζήσω σε σπηλιά λαγούμι αρκεί να έχει ίντερνετ να μπαίνω στο bou.

Μια φορά είχα ξεχαστεί με το bou στην Κοζάνη στο αυτοκίνητο και έπεσε μείον 12 Κελσίου και όταν ξύπνησα ήταν όλα άσπρα γύρω μου και νόμισα ότι είχα πεθάνει γιατί όλο το σώμα είχε παγώσει και δεν μπορούσα να κουνήσω ούτε τα δάχτυλα. Παίζει να ήμουν στο νήμα Τι τρέχει με τις Ελλεηνίδες σελίδα 4000 περίπου ...
 
Τελευταία τροποποίηση:

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.060
Κριτικές
123
Like
50.854
Πόντοι
27.261
Επενέβη η αρχαιολογική υπηρεσία για να ερευνήσει αν έχουν σχέση με τον αρχαίο μας πολιτισμό.Τα μεχρι στιγμης ευρήματα κανουν λογο για τον χαμένο κρίκο στην εξέλιξη του ανθρώπου
πήγαν και τους χάλασαν τη φασούλα εκεί πέρα οι νεοέλληνες του κώλου.
μια χαρά την είχαν βρει την ακρουλα τους εκεί στην απομόνωση.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Termin

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.265
Like
13.600
Πόντοι
3.656
Εισαγγελική παραγγελία για να απομακρυνθούν τα παιδιά από την οικογένεια που ζει πρωτόγονα

Ο 45χρονος αναφέρθηκε και στην δύσκολη, όπως είπε, ζωή που έκανε στην Αθήνα με τα έξι παιδιά του.

«Εγώ στην Αθήνα δούλευα στον δήμο στα απορριμματοφόρα και είχα έξι παιδιά. Οκτώ στόματα, οκτώ μερίδες φαγητό. Έπαιρνα ένα χιλιάρικο, μου έδιναν επιδότηση ενοικίου 200 ευρώ και εγώ έπρεπε να ενοικιάσω σπίτι με πάνω από 500. «Μου είπαν πως έχουμε υπογεννητικότητα στην Ελλάδα και εγώ τους πίστεψα. Ο καθένας κάνει ό,τι μπορεί για να επιβιώσει».

Ένα δίκιο για αυτό του το δείνα πάντως. Θα μου πεις αφού δεν βγαίνεις τι τα κάνεις τα παιδιά. Είναι πολύ δύσκολο για έναν γονέα να συνειδητοποιεί πως δεν μπορεί να μεγαλώσει τα παιδιά του.
Πιο λιγδιάρης πεθαίνεις....

λες και τον υποχρέωσε κανένας να κάνει 8 παιδιά...θεωρεί ότι τα πάντα πρέπει να του παρέχονται δωρεάν...

και ποιος του δίνει το δικαίωμα να απομονώνει τα παιδάκια να μη τα στέλνει σχολείο να τους κάνει πλύση εγκεφάλου με τις θρησκευτικές του μαλακίες και να τα καταδικάζει σε μια ζωή ασκητική???

Αυτά τα παιδάκια δεν έχουν δικαιώματα? Μόνο των γκέιδων έχουν? Αυτά δεν βρίσκονται σε ένα περιβάλλον που πρέπει να απομακρυνθούν από τους τρελούς??

Δηλαδή τι φάση μπορεί να αρρωσταίνουν και αυτοί να λένε θα το γιατρέψει ο θεός δεν δίνω φάρμακα.

τρανταχτό παράδειγμα για την συζήτηση περί προτύπων και οικογενειακού περιβάλλοντος....με το ζόρι να τους επιβάλλουν τα πιστεύω τους οι χριστιανοταλιμπάν.
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.474
Πόντοι
206
Όντως. Και σε κάποιες ερωτήσεις φάσκουν και αντιφάσκουν. Περί το πόσα παιδιά έχουν, ποιος μένει ακριβώς εκεί.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Στείλε τύπε αν σου είναι εύκαιρο.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2024-02-17-14-26-25-27_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg
    Screenshot_2024-02-17-14-26-25-27_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg
    727,6 KB · Εμφανίσεις: 27

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.556
Like
4.634
Πόντοι
1.706
Από το ίδιο ρεπορτάζ είναι ρε τύπε. Αυτή είναι νεαρή κοπέλα από την Άρτα. Πιο πριν σε συνεχή ροή μιλήσαν και οι υπόλοιποι.
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.668
Κριτικές
1
Like
6.743
Πόντοι
1.056
Γιατί οι γύφτοι θεωρούνται μειονοτική ομάδα και ξέρουμε την ευαισθησία των τελευταίων ετών, εκ μέρους της πολιτείας.
Την "θεωρησαν" εννοεις και μαλιστα σε καθε εκλογικη διαδικασια τους πληρωνουν για να ψηφισουν "καταλληλα"

Ειναι μια κοινοτητα πολυ ισχυρη οπου οι πολιτικοι της ελλαδας σεβονται την δυναμη κ ισχυ της!

Κεντροβορεια ευρωπη δεν τολμαν να παν...ευτυχως εχουν εμας τον αποπατο γι αυτες τις δουλειες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom