Νέα

Θεσσαλονίκη – Παραδέχθηκε στο Instagram το βιασμό 24χρονης σε πάρτι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 304K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Γραφεις γενικολογιες χωρις κανενα πρακτικο στοιχειο. Το οτι η καθε τρελη φεμινιστρια θελει να πιστευουμε οποιον τρελο βγαινει και λεει οτι βιαστηκε, αντε και ειναι αληθεια. Και τι εγινε? που το βασιζεις αυτο για τους εφιαλτες των ανδρων; Εβγαινε αυτος ο τρελος ο Πριγκιπακος στο ινσταγκραμ και ελεγε τις πιπες του, και τωρα εχει φαει 15 αγωγες και μηνυσεις στο κεφαλι, και δεν βγαινει ουτε να πει καλημερα.

2ον εχεις καποια στοιχεια δικης που να καταδικαστηκε καποιος λογω φεμινιστικου κινηματος; οτι δλδ οι δικαστες τον εκριναν ενοχο λογω δημοσιας καταδικης απο ΛΟΑΤΚΙ και φεμινιστριες;

3ον Ουτε για τον Ντεπ τα εχεις διαβασει καλα. Ο Depp δεν χρειαστηκε ποτε να αποδειξει τιποτα. Δεν κατηγορηθηκε ποτε(δικαστικα). Αυτος εκανε μυνηση στην Heard για συκοφαντια και κερδισε, πραγμα ασχετο με κατηγοριες βιασμου.

Γενικως δεν εχεις ιδεα που πανε τα 4 φιλτατε...

Το προβλημα του κατηγορουμαι αδικα -και μεσω ΜΜΕ και social media - τρωω λασπη και εξευτελισμο ειναι πολυ πιο γενικο απο το θεμα των βιασμων, και δεν αφορα μονο ΛΟΑΤΚΙ και φεμινιστριες, οπως σας βολευει να νομιζετε.
Πραγματικά δεν καταλαβαίνεις ότι αν σε στιγματίσουν μέσω τον Μέσων Κοινωνικής Δικτύωσης την έβαψες; τέσσερις, ΝΑΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ πορείες έγιναν στις οποίες συμπαραστέκονταν και καλά στη Μπίτκα, και γέμισαν την Αθήνα με συνθήματα ψόφο στους Λεβέντες. Δεν έγραψα ότι θα επηρεαστούν τα Δικαστήρια από τις πορείες. Η Κοινωνική σου Ζωή θα επηρεαστεί άσχημα. Ναι έκανε μήνυση και την κέρδισε, ακριβώς επειδή είχε στοιχεία. Αν το μόνο που είχε ήταν ο λόγος του δεν θα κέρδιζε κάτι. Αν εσύ κρατάς ηχητικά από γκόμενες, μπράβο σου
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.388
Like
20.991
Πόντοι
5.956
Καινούρια στοιχεία λένε..
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: diopos

Glyfomounix

Μέγας
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.580
Like
10.057
Πόντοι
3.506
Καινούρια στοιχεία λένε..
Καλά εντάξει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: diopos

toni1969papadop

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2015
Μηνύματα
144
Like
940
Πόντοι
81
Καινούρια στοιχεία λένε..
Για άλλη μια φορά αποδεικνύεται τι λαμογιά παίζει .
Η ανατροπή που διαφημίζεται είναι τα αποτελέσματα λογισμικής επεξεργασίας από το εργαστήριο στην Γαλλία των στοιχείων που έστειλε η ομάδα της Μπίκα. Κι όταν λέμε στοιχεία δεν εννοούμε φυσικά καποια δείγματα , αλλά το τι έχει δηλώσει η Μπίκα σχετικά με το ύψος, το βάρος και τον ακριβή αριθμό των ποτών που ήπιε .
Τα αποτελέσματα θεωρούνται έγκυρα εφόσον και τα στοιχεία που δόθηκαν είναι αληθή και ακριβή .
Εντύπωση κάνει πως μετά από 6 μήνες η Μπίκα τελικά βρήκε την μνήμη της γιατί θυμάται ακριβώς τι ποτό ήπιε και την ακριβή ώρα.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.212
Κριτικές
10
Like
5.681
Πόντοι
2.816
Με έχει κουράσει το θέμα.. μήπως πρέπει να κλείσει το θέμα για να μην ανακυκλώνεται και να μη διαφημίζεται άλλο το πουτανακι;
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.202
Like
3.451
Πόντοι
456
Για άλλη μια φορά αποδεικνύεται τι λαμογιά παίζει .
Η ανατροπή που διαφημίζεται είναι τα αποτελέσματα λογισμικής επεξεργασίας από το εργαστήριο στην Γαλλία των στοιχείων που έστειλε η ομάδα της Μπίκα. Κι όταν λέμε στοιχεία δεν εννοούμε φυσικά καποια δείγματα , αλλά το τι έχει δηλώσει η Μπίκα σχετικά με το ύψος, το βάρος και τον ακριβή αριθμό των ποτών που ήπιε .
Τα αποτελέσματα θεωρούνται έγκυρα εφόσον και τα στοιχεία που δόθηκαν είναι αληθή και ακριβή .
Εντύπωση κάνει πως μετά από 6 μήνες η Μπίκα τελικά βρήκε την μνήμη της γιατί θυμάται ακριβώς τι ποτό ήπιε και την ακριβή ώρα.
Τι λες τώρα;;; Υπάρχει και τέτοια μέθοδος... πολύ χρήσιμη πληροφορία.
Οπότε αν ποτέ κάποιος κάποια σε κατηγορήσει για κάτι πας στο γαλλικό ινστιτούτο το οποίο σύμφωνα με όσα δηλώσεις βγάζει πόρισμα. Τους λες πως ήπιες 3 μπουκάλια βότκα και 1 μπουκάλι τεκίλα, αυτοί σε βγάζουν πως είσουν σε κωματώδη κατάσταση που όχι μόνο δεν είσαι ικανός για τίποτα αλλά δεν σου σηκώνεται καν και την βγάζεις καθαρή.
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Για άλλη μια φορά αποδεικνύεται τι λαμογιά παίζει .
Η ανατροπή που διαφημίζεται είναι τα αποτελέσματα λογισμικής επεξεργασίας από το εργαστήριο στην Γαλλία των στοιχείων που έστειλε η ομάδα της Μπίκα. Κι όταν λέμε στοιχεία δεν εννοούμε φυσικά καποια δείγματα , αλλά το τι έχει δηλώσει η Μπίκα σχετικά με το ύψος, το βάρος και τον ακριβή αριθμό των ποτών που ήπιε .
Τα αποτελέσματα θεωρούνται έγκυρα εφόσον και τα στοιχεία που δόθηκαν είναι αληθή και ακριβή .
Εντύπωση κάνει πως μετά από 6 μήνες η Μπίκα τελικά βρήκε την μνήμη της γιατί θυμάται ακριβώς τι ποτό ήπιε και την ακριβή ώρα.
Ευτυχώς που το έκανες λιανά, γιατί οι περισσότεροι κοιτάνε μόνο τους παραπλανητικούς τίτλους και δεν κάνουν τον κόπο να το διαβάσουν.
-Δεν στάλθηκε κανένα δείγμα στην Γαλλία, απλά έβαλαν στο λογισμικό το ύψος και το βάρος της Μπίκα, καθώς και τα ποτά που δήλωσε η Μπίκα ότι ήπιε και έβγαλαν το αποτέλεσμα της προσομοίωσης.
-Ευτυχώς που η Μπίκα δεν δήλωσε ότι είχε πάρει και το χάπι του βιασμού :headbang: :headbang: :headbang:
-Όσο και να το τραβήξουν οι μυτούδες και ο μάκης δεν πρόκειται να γίνει δεκτό στο δικαστήριο ένα τέτοιο πόρισμα (και ορθώς).

FUb16AGWUAAMKoJ


 

toni1969papadop

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2015
Μηνύματα
144
Like
940
Πόντοι
81
Ευτυχώς που το έκανες λιανά, γιατί οι περισσότεροι κοιτάνε μόνο τους παραπλανητικούς τίτλους και δεν κάνουν τον κόπο να το διαβάσουν.
-Δεν στάλθηκε κανένα δείγμα στην Γαλλία, απλά έβαλαν στο λογισμικό το ύψος και το βάρος της Μπίκα, καθώς και τα ποτά που δήλωσε η Μπίκα ότι ήπιε και έβγαλαν το αποτέλεσμα της προσομοίωσης.
-Ευτυχώς που η Μπίκα δεν δήλωσε ότι είχε πάρει και το χάπι του βιασμού :headbang: :headbang: :headbang:
-Όσο και να το τραβήξουν οι μυτούδες και ο μάκης δεν πρόκειται να γίνει δεκτό στο δικαστήριο ένα τέτοιο πόρισμα (και ορθώς).

FUb16AGWUAAMKoJ


Και τα πρόβατα συνεχίζουν να βελάζουν ...
 
  • Like
Αντιδράσεις: diopos

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.522
Like
8.507
Πόντοι
2.306
Ακούστε μια δίκη μου ιστορία. Για να δείτε ότι η πουτανα δε θέλει έλεος.

Είμαι με την τάδε και την ξεκωλιάζω όλο το βράδυ. Έξι ώρες, εφτά ώρες; Είναι κάτι σαν αποχαιρετιστήριο γαμησι γιατί είμαι έτοιμος να την σουτάρω. Εκείνο το βράδυ της ανοίγω τον κωλο «για τα καλά» που λέμε, δηλαδή το σημείο χωρίς επιστροφή, όταν η άλλη σου λέει «τώρα ναι, άνοιξε». Πατάει και ένα σκουιρτ ενώ τον παίρνει στα όρθια, κλαίει από χαρά κτλ.

Παμε κρεβάτι μετά γιατί είμαι πτώμα. Βαζει ταινία, μια μαλακια, τελοσπαντων εγώ μισοκοιμάμαι. Μου κάνει κάτι ναζάκια, γενικά περιμένει τη στιγμή που θα πω «μη φεύγεις» για να είμαστε μαζί ακόμα. Δε το λέω, της λέω θέλω να κοιμηθώ είμαι πτώμα κάτσε κοιμήσου. Τι κάνει;

Σηκώνεται, πάει στο σαλονι αρχίζει να παραμιλάει, ουρλιάζει, και λέει ότι έκλεψα κάτι και ότι την χτύπησα. Νευριάζω, σηκώνομαι φεύγω, την επόμενη μέρα μου έκανε στα πουστικα μήνυση για κλοπή και ξύλο, κάτι που ΔΕΝ μπορείς να αποποιηθείς είτε είναι ψευδές είτε όχι. Μου το κρυβει, μου λέει σ’ αγαπώ μετά από μια εβδομάδα, με περνάει γενεές δεκατέσσερις, χωρίζουμε.

Ακόμα περιμένω ημερομηνία για δικαστήριο και 400€ για την δικηγόρο μου που ευτυχώς είναι έξυπνο μουνετο και θα είναι ρουτίνας.

Πριν χωρίςουμε, έπαιρνε το κινητό, ντίρλα, και με έβγαζε βίντεο μπροστά μου ακριβώς όπως αυτή του Ντεπ, με την ελπίδα ότι θα νευριασω και θα την χτυπήσω ή θα το σπάσω. Φυσικά για κακη της τύχη είμαι ένα αξιόλογο τρολ και το μόνο που έκανα ήταν standup comedy, μέχρι που νευρίαζε και το έκλεινε. Επίσης είχε προσπαθήσει πολλές φορές να με ηχογραφήσει ξεκινώντας έναν «αθώο» καβγά. Οι γυναίκες είναι τόσο ηλίθιες... στο άσχετο δλδ να σου λέει η άλλη κάτι και από μέσα σου να λες «τώρα αυτό γιατί το λες», και να έχει βάλει στα πουστικα record, εγώ να το έχω φυσικά πάρει πρέφα, να απαντώ σαν Άγιος, και το πορνετο να κάνει αυτό το ουφφφφ ουφφφφ ξες, σε φάση «γαμωτο, δεν έπιασε». Έχω ιστορίες να σας πω μαλακες... αλλά περιμένω πρώτα να τελειώσω με τα νομικά.

Μην πιστεύεις πούστη λόγια και πουτανας μοιρολόγια, ιδίως το δεύτερο. Νόμος.
 

toni1969papadop

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2015
Μηνύματα
144
Like
940
Πόντοι
81
Ακούστε μια δίκη μου ιστορία. Για να δείτε ότι η πουτανα δε θέλει έλεος.

Είμαι με την τάδε και την ξεκωλιάζω όλο το βράδυ. Έξι ώρες, εφτά ώρες; Είναι κάτι σαν αποχαιρετιστήριο γαμησι γιατί είμαι έτοιμος να την σουτάρω. Εκείνο το βράδυ της ανοίγω τον κωλο «για τα καλά» που λέμε, δηλαδή το σημείο χωρίς επιστροφή, όταν η άλλη σου λέει «τώρα ναι, άνοιξε». Πατάει και ένα σκουιρτ ενώ τον παίρνει στα όρθια, κλαίει από χαρά κτλ.

Παμε κρεβάτι μετά γιατί είμαι πτώμα. Βαζει ταινία, μια μαλακια, τελοσπαντων εγώ μισοκοιμάμαι. Μου κάνει κάτι ναζάκια, γενικά περιμένει τη στιγμή που θα πω «μη φεύγεις» για να είμαστε μαζί ακόμα. Δε το λέω, της λέω θέλω να κοιμηθώ είμαι πτώμα κάτσε κοιμήσου. Τι κάνει;

Σηκώνεται, πάει στο σαλονι αρχίζει να παραμιλάει, ουρλιάζει, και λέει ότι έκλεψα κάτι και ότι την χτύπησα. Νευριάζω, σηκώνομαι φεύγω, την επόμενη μέρα μου έκανε στα πουστικα μήνυση για κλοπή και ξύλο, κάτι που ΔΕΝ μπορείς να αποποιηθείς είτε είναι ψευδές είτε όχι. Μου το κρυβει, μου λέει σ’ αγαπώ μετά από μια εβδομάδα, με περνάει γενεές δεκατέσσερις, χωρίζουμε.

Ακόμα περιμένω ημερομηνία για δικαστήριο και 400€ για την δικηγόρο μου που ευτυχώς είναι έξυπνο μουνετο και θα είναι ρουτίνας.

Πριν χωρίςουμε, έπαιρνε το κινητό, ντίρλα, και με έβγαζε βίντεο μπροστά μου ακριβώς όπως αυτή του Ντεπ, με την ελπίδα ότι θα νευριασω και θα την χτυπήσω ή θα το σπάσω. Φυσικά για κακη της τύχη είμαι ένα αξιόλογο τρολ και το μόνο που έκανα ήταν standup comedy, μέχρι που νευρίαζε και το έκλεινε. Επίσης είχε προσπαθήσει πολλές φορές να με ηχογραφήσει ξεκινώντας έναν «αθώο» καβγά. Οι γυναίκες είναι τόσο ηλίθιες... στο άσχετο δλδ να σου λέει η άλλη κάτι και από μέσα σου να λες «τώρα αυτό γιατί το λες», και να έχει βάλει στα πουστικα record, εγώ να το έχω φυσικά πάρει πρέφα, να απαντώ σαν Άγιος, και το πορνετο να κάνει αυτό το ουφφφφ ουφφφφ ξες, σε φάση «γαμωτο, δεν έπιασε». Έχω ιστορίες να σας πω μαλακες... αλλά περιμένω πρώτα να τελειώσω με τα νομικά.

Μην πιστεύεις πούστη λόγια και πουτανας μοιρολόγια, ιδίως το δεύτερο. Νόμος.
Που τις βρίσκετε ?
 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.875
Κριτικές
30
Like
21.045
Πόντοι
8.815
Γαμησετα φίλε... και να ήταν μόνο μια... καλύτερα εργένης με λεφτά παρά σχεσάκιας με αντιυπερτασικά.
Και δεν καθομαι να τον παιζω μια ζωη. Σημερα δεν ειναι να μπλεξεις με γκομενα. Δε ξερεις τι θα σου βγει. Για τους αντρες ξερουν να λενε μονο οι τρελοκαριολες.
 

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.972
Κριτικές
2
Like
5.972
Πόντοι
1.056
Ακούστε μια δίκη μου ιστορία. Για να δείτε ότι η πουτανα δε θέλει έλεος.

Είμαι με την τάδε και την ξεκωλιάζω όλο το βράδυ. Έξι ώρες, εφτά ώρες; Είναι κάτι σαν αποχαιρετιστήριο γαμησι γιατί είμαι έτοιμος να την σουτάρω. Εκείνο το βράδυ της ανοίγω τον κωλο «για τα καλά» που λέμε, δηλαδή το σημείο χωρίς επιστροφή, όταν η άλλη σου λέει «τώρα ναι, άνοιξε». Πατάει και ένα σκουιρτ ενώ τον παίρνει στα όρθια, κλαίει από χαρά κτλ.

Παμε κρεβάτι μετά γιατί είμαι πτώμα. Βαζει ταινία, μια μαλακια, τελοσπαντων εγώ μισοκοιμάμαι. Μου κάνει κάτι ναζάκια, γενικά περιμένει τη στιγμή που θα πω «μη φεύγεις» για να είμαστε μαζί ακόμα. Δε το λέω, της λέω θέλω να κοιμηθώ είμαι πτώμα κάτσε κοιμήσου. Τι κάνει;

Σηκώνεται, πάει στο σαλονι αρχίζει να παραμιλάει, ουρλιάζει, και λέει ότι έκλεψα κάτι και ότι την χτύπησα. Νευριάζω, σηκώνομαι φεύγω, την επόμενη μέρα μου έκανε στα πουστικα μήνυση για κλοπή και ξύλο, κάτι που ΔΕΝ μπορείς να αποποιηθείς είτε είναι ψευδές είτε όχι. Μου το κρυβει, μου λέει σ’ αγαπώ μετά από μια εβδομάδα, με περνάει γενεές δεκατέσσερις, χωρίζουμε.

Ακόμα περιμένω ημερομηνία για δικαστήριο και 400€ για την δικηγόρο μου που ευτυχώς είναι έξυπνο μουνετο και θα είναι ρουτίνας.

Πριν χωρίςουμε, έπαιρνε το κινητό, ντίρλα, και με έβγαζε βίντεο μπροστά μου ακριβώς όπως αυτή του Ντεπ, με την ελπίδα ότι θα νευριασω και θα την χτυπήσω ή θα το σπάσω. Φυσικά για κακη της τύχη είμαι ένα αξιόλογο τρολ και το μόνο που έκανα ήταν standup comedy, μέχρι που νευρίαζε και το έκλεινε. Επίσης είχε προσπαθήσει πολλές φορές να με ηχογραφήσει ξεκινώντας έναν «αθώο» καβγά. Οι γυναίκες είναι τόσο ηλίθιες... στο άσχετο δλδ να σου λέει η άλλη κάτι και από μέσα σου να λες «τώρα αυτό γιατί το λες», και να έχει βάλει στα πουστικα record, εγώ να το έχω φυσικά πάρει πρέφα, να απαντώ σαν Άγιος, και το πορνετο να κάνει αυτό το ουφφφφ ουφφφφ ξες, σε φάση «γαμωτο, δεν έπιασε». Έχω ιστορίες να σας πω μαλακες... αλλά περιμένω πρώτα να τελειώσω με τα νομικά.

Μην πιστεύεις πούστη λόγια και πουτανας μοιρολόγια, ιδίως το δεύτερο. Νόμος.

Δικηγόρο πηδάς;
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.518
Κριτικές
8
Like
3.307
Πόντοι
786
βρε τι βρήκα,
άλλη μία σαχλαμάρα:
όχι σύνεση πολιτική, μόνο βιασύνη και επιπολαιότητα
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
βρε τι βρήκα,
άλλη μία σαχλαμάρα:
όχι σύνεση πολιτική, μόνο βιασύνη και επιπολαιότητα
το μήνυμα πάντως που εξέπεμψε ΚΑΙ Ο ΣΥΡΙΖΑ ήταν πεντακάθαρο. Αρκούσε ο ισχυρισμός μια Γυναίκας, χωρίς το παραμικρό στοιχείο, για να τον θεωρήσουν αληθινό και να του αναστείλουν την Κομματική ιδιότητα. Δεν ανακοίνωσαν το λογικό, δηλ. ότι θεωρούν το μέλος τους αθώο μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Αν αποδεικνυόταν ο ισχυρισμός της, ας τον διέγραφαν. Τι είπε η κα Αχτσιόγλου, όταν η υπόθεση μπήκε στο αρχείο;

Θεόφιλος Αλεξόπουλος, ο δικηγόρος που είχε κατηγορηθεί από τη Γεωργία Μπίκα για victim blaming στη Θεσσαλονίκη, δεν απείλησε ούτε επιτέθηκε λεκτικά στην 24χρονη. Όπως έγινε γνωστό, η δικογραφία που είχε σχηματιστεί σε βάρος του Θεόφιλου Αλεξόπουλου, μπήκε στο αρχείο.
Πληροφορίες αναφέρουν ότι η 24χρονη που είχε καταγγείλει τον βιασμό της σε ξενοδοχείο στη Θεσσαλονίκη, ανασκεύασε την αρχική της δήλωση.
Υπενθυμίζεται ότι η Γεωργία Μπίκα, σύμφωνα με τη δικογραφία, είχε κατηγορήσει τον Θεόφιλο Αλεξόπουλο ότι την προπηλάκισε στο Αστυνομικό Τμήμα του Λευκού Πύργου. Μετά την καταγγελία της 24χρονης σε βάρος του δικηγόρου, ο εισαγγελέας ζήτησε προκαταρκτική έρευνα για το αδίκημα της απόπειρας παράνομης βίας.
Μετά την ανασκευή της δήλωσης από τη Γεωργία Μπίκα, ο εισαγγελέας Πρωτοδικών -αξιολογώντας τα νέα στοιχεία που προέκυψαν στην έρευνα- έκρινε ότι δεν στοιχειοθετείται αδίκημα και ζήτησε η υπόθεση να μπει στο αρχείο -όπως και έγινε με απόφαση του εισαγγελέα Εφετών.
«Πηγή: https://www.athensvoice.gr/greece/752470-athoos-o-theofilos-alexopoylos-den-epitethike-lektika-sti-georgia-mpika»
 
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.256
Like
34.925
Πόντοι
9.931

Απαλλακτικό είναι το βούλευμα για τον 27χρονο Βασίλη Λεβέντη που καταγγέλθηκε από 24χρονη Γεωργία Μπίκα στη Θεσσαλονίκη για βιασμό, τα ξημερώματα της Πρωτοχρονιάς, σε δωμάτιο πολυτελούς ξενοδοχείου της πόλης.


Το Συμβούλιο Πλημμελειοδικών Θεσσαλονίκης, με βούλευμα που δημοσιεύτηκε κάνει δεκτή την 60 σελίδων εισήγηση της εισαγγελέως Πρωτοδικών Κυριακής Κλιάμπα, η οποία, βασίζοντας το σκεπτικό της απαλλακτικής της πρότασης στο σύνολο των αποδεικτικών μέσων της δικογραφίας -και μεταξύ αυτών σε καταθέσεις μαρτύρων- αλλά και στα επιστημονικά αποτελέσματα των εξετάσεων από τα Εργαστήρια Ιατροδικαστικής και Τοξικολογίας της Θεσσαλονίκης και της Βέρνης, κατέληξε στο συμπέρασμα πως τα όσα κατέθεσε η εγκαλούσα «αποτελούν μυθεύματα και ασύστολα ψεύδη».

«Έπλασε μια ιστορία με ηρωίδα θύμα την ίδια
, διανθίζοντάς την κάθε φορά κατά το δοκούν με χονδροειδέστατα ψεύδη, ώστε να προσδώσει μεγαλύτερη αληθοφάνεια στην περιγραφή των γεγονότων, παρουσιάζοντας τον εαυτό της ως θύμα βιασμού από τον κατηγορούμενο και όχι μόνον», ανέφερε η εισαγγελική πρόταση.

Οι δικαστές του Συμβουλίου, εκτός από την απαλλαγή του 27χρονου, επιβάλλουν στην καταγγέλλουσα τα δικαστικά έξοδα, υιοθετώντας και ως προς το σκέλος αυτό την εισαγγελική πρόταση.

Υπενθυμίζεται ότι ο 27χρονος αντιμετώπιζε το αδίκημα των «γενετήσιων πράξεων χωρίς τη συναίνεση της παθούσας» και μετά την απολογία του στην ανακρίτρια, όπου αρνήθηκε την εις βάρος του αποδιδόμενη πράξη, είχε αφεθεί ελεύθερος με περιοριστικούς όρους.

Όπως δήλωσε στο protothema.gr, ο δικηγόρος του Βασίλη Λεβέντη, Δημήτρης Τσάκος, το βούλευμα του Συμβουλίου Πλημμελειοδικών βγήκε ομοφώνως και απεφάνθη να μην υπάρξει κατηγορία εις βάρος του εντολέα του. Όπως έκανε γνωστό ο κ. Τσάκος, επέβαλε τα δικαστικά έξοδα εις βάρος της εγκαλούσης, Γεωργίας Μπίκα.

«Ο εντολέας μου από την πρώτη στιγμή εξέφρασε την απόλυτη εμπιστοσύνη του στην ελληνική δικαιοσύνη αναφορικά με την εξυφανθείσα εις βάρος του κατηγορία. Η δικαιοσύνη απεφάνθη», δήλωσε ο κ. Τσάκος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom