Νέα

Τέσσερις νεκροί στο Σύνταγμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα democrat
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 83K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

προκειται για την αρχη γενικοτερης εξεγερσης ?

  • ναι

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • οχι

    Ψήφοι: 2 100,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

TSONTAKIAS1

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2007
Μηνύματα
931
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
6
σε τι διαφωνείτε, άραγε;;;  :think:

ποιος παίζει το παιχνίδι τους; των ποιών;;;

ρε φιλε ξερεις τι ειναι λεσχη μπιλντεμπεργκ που ανηκουν παπανδρεου καραμαλης μπακογιαννη ξερεις οτι αυτη η λεσχη κινει τα νηματα ολου του κοσμου  για μια παγκοσμια ταξη πραγματων καλα που ζεις και ρωτας ποιους
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
καθείς με τις γαστρονομικές του συνήθειες...

κατά τα λοιπά δεν απαντάς ως συνήθως...
σιγουρα, για σενα μια ζουμερη,λαχταριστη πακοπουτσα ειναι απειρως προτιμοτερη για την καθημερινη σου διατροφη....

Περα απο τις φιλοφρονησεις, σου απαντησα!

Η λογικη των διλληματων του Τσαντ απο την αρχη της θητειας του(σοσιαλισμος η βαρβαροτητα, η αλλαζουμε η βουλιαζουμε, η ΔΝΤ η πτωχευση,κλπ) δυστυχως δεν αφηνει περιθωρια επιλογης σε κανεναν!

Κατι λεγαμε για κοινοβουλευτικη χουντα παλιοτερα....
 

Επισκέπτης
Εγώ δεν απευθύνομαι προσωπικά ούτε κάνω επιθέσεις και χαρακτηρισμούς. Επειδή θεωρώ όμως ότι 2-3 δράμια μυαλό τα έχεις να το βάλεις να σκεφτεί, απαντώ.

Είτε καθίσω στο λαγούμι μου, είτε δεν καθίσω,
είτε είμαι κότα, είτε δεν είμαι,
κι αν βρω κι αν δεν βρω ησυχία,
κι αν λάβω κι αν δε λάβω την εμβρυακη στάση,
διάβασε καλά αυτό που σου γράφω:

[size=20pt]ΣΕ 12 ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΈΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ 8 ΔΙΣ € ΏΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΟΜΟΛΟΓΟΥ ΠΟΥ ΛΗΓΕΙ!
ΈΧΟΥΜΕ ΈΛΘΕΙ ΦΑΤΣΑ ΜΕ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΣΘΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ!
ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ΤΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ;
ΤΙ ΑΝΤΙΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ;
[/size]

Πόσο χρόνο νομίζεις ότι κέρδισες?
Πιστεύεις ότι η στάση πληρωμών δε θα γίνει σύντομα?
Θα γίνει,αλλά τότε θα'χεις πέσει πιο βαθειά στα σκατά.
Θα είσαι πιο χρεωμένος,οι εργασιακές σου συνθήκες θα επιδεινωθούν δραματικά και θα έχεις αφοπλιστεί εντελώς.
 

TSONTAKIAS1

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2007
Μηνύματα
931
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
6
ποιος ρε δικε μου?να σκοτωνεις 16χρονα η να καις εγκυους?Υποστηριζεται πεθαμενα συστηματα το νεο ερχετε και πρεπει να ειμαστε εδω.
ακου εγω προσπαθω να αφυπνισω οσους μπορω εναντιον αυτων των 300 που μας κατακλεψαν αυτη η γαμογενια και εναν να πεισω ειναι οφελος αλλα οσοι ειναι μαζι τους αυτι οι κολημενοι φιλε θα ειναι εχθροι μου και ασ ειναι και ο αδερφος μου
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Η Ρουμανία, σήμερα, έκοψε μισθούς κατά 25% και συντάξεις κατά 15% στο πλαίσιο συμφωνίας με το ΔΝΤ, η οποία συμφωνία ξεκίνησε το 2009.


Σε 3 μήνες ή σε 6 μήνες, αν αντέξει μέχρι τότε η κυβέρνηση, που θα χρειαστεί να κάνει και άλλες περικοπές, πώς θα τις περάσει; Ήδη σήμερα είχε 3 απώλειες.

Κάθε μέρα που περνάει φαίνεται όλο και περισσότερο ότι σύντομα θα γίνουν εκλογές, στις οποίες αποκλείεται να υπάρξει αυτοδυναμία.
 

Επισκέπτης
Διαφθορά τού πολιτικού συστήματος....απαξίωση τών πάντων....κατάρρευση τής οικονομίας...
....δανεισμός....υποδούλωση.
Κανένα βιβλίο δέν επαληθεύτηκε μέ τέτοια ανατριχιαστική ακρίβεια όσο "Τά πρωτόκολλα τών σοφών τής Σιών".Μελετήστε το καί θά λυθούν πολλές απορίες σας.
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.044
Like
2
Πόντοι
166
ακου εγω προσπαθω να αφυπνισω οσους μπορω εναντιον αυτων των 300 που μας κατακλεψαν αυτη η γαμογενια και εναν να πεισω ειναι οφελος αλλα οσοι ειναι μαζι τους αυτι οι κολημενοι φιλε θα ειναι εχθροι μου και ασ ειναι και ο αδερφος μου
σε αυτο μαζι σου φιλε ,αυτους εκραξα που εξακολουθουν να υπερασπιζονται ιδεολογιες που μας πεθαινουν
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
Κοιτα να δεις αγαπητε,

αμα σε κλεισω σε ενα δωματιο και το μονο φαϊ που σου φερνω να φας ειναι σκατα, τοτε θα φας σκατα θες δε θες!

Κατ εμε και το εχω πει πολλες φορες, δε με ενδιαφερουν τα μικροπολιτικα παιχνιδια που παιζονται επανω στο κουφαρι της ψοφιας Ελλαδας, αλλα το γεγονος πως καταφεραν να την ψοφησουν σε μολις 6 μηνες! Εδω που εχει φτασει η κατασταση, και με πρωθυπουργο τον ΓΑΠ που οδηγησε τη χωρα με το μαστιγιο στις αγκαλιες του ΔΝΤ αρνουμενος οποιαδηποτε αλλη εναλλακτικη, ειναι πολυ δυσκολο για τον οποιονδηποτε ποσο μαλλον για εναν πολιτικο (δεν τους εχω και σε ιδιαιτερη εκτιμηση) να παρει την αποφαση αν ειναι καλυτερο να πτωχευσουμε η να υποδουλωθουμε πληρως....

φιλε δεν ειναι ο ΓΑΠ μονο. Και ο καραμανλης και ο σιμητης και ο δρακουμελ και ο αντρεας και γενικα ολοι. αυτο το παιχνιδι παιζανε. παιρναν λεφτα που ξεραν (ειδικα με το χειρισμο των χρηματων αυτων) οτι δε θα αποπληρωθουν. και αυτοι που δινανε τα λεφτα αυτα στοχευαν ακριβως εδω να μη μπορουμε να αποπληρωσουμε και να υποδουλωθουμε οικονομια. ΟΛΟΙ ΦΤΑΙΝΕ. ΙΣΩΣ ΚΑΙ Η ΧΟΥΝΤΑ
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
Διαφθορά τού πολιτικού συατήματος....απαξίωση τών πάντων....κατάρρευση τής οικονομίας...
....δανεισμός....υποδούλωση.
Κανένα βιβλίο δέν επαληθεύτηκε μέ τέτοια ανατριχιαστική ακρίβεια όσο "Τά πρωτόκολλα τών σοφών τής Σιών".Μελετήστε το καί θά λυθούν πολλές απορίες σας.
αυτο ακριβως τιποτα αλλο
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Η υπογραφή αυτή υπάρχει πολύ πριν τα χθεσινά γεγονότα και φυσικά δεν απευθύνεται στα θύματα αλλά στα λαμόγια που στεγάζονται στο μπουρδέλο που έχει για avatar ο φίλτατος φυλήσυχος.

Τέλος..

Το κοινοβούλιο είναι ο καθρέπτης του λαού.
7 εκατομμύρια συμπολίτες σου, μου, μας ψήφισαν στις προηγούμενες εκλογές!
Περίπου 3% από αυτούς δεν εκπροσωπούνται!

Εμείς τους βάζουμε εκεί που είναι. Εάν θεωρείς ότι μπουρδέλο είναι οι εκπρόσωποι του ΛΑΟΥ τότε θεωρείς ότι για τα μπάζα και για την τσαπού είναι ο ίδιος ο ΛΑΟΣ. (Κάτι στο οποίο δεν θα με βρεις να διαφωνώ.) Είμαστε για τα μπάζα. Τώρα όμως είναι η ώρα να τελειώσει το ατελείωτο πάρτυ των τελευταίων ετών και να αντιμετωπισουμε τα προβλήματα που εμείς δημιουργήσαμε είτε έμμεσα είτε άμεσα.
Με το να καλείς τον κόσμο να μην αφήσει λίθον επί λίθου (έγραψες ότι είναι το χρέος της γενιάς σου) μας σπρώχνεις στην άβυσσο. Και είμαστε στο χείλος, όπως ακριβώς είπε ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας.
 

Επισκέπτης
Το κοινοβούλιο είναι ο καθρέπτης του λαού.
7 εκατομμύρια συμπολίτες σου, μου, μας ψήφισαν στις προηγούμενες εκλογές!
Περίπου 3% από αυτούς δεν εκπροσωπούνται!

Εμείς τους βάζουμε εκεί που είναι. Εάν θεωρείς ότι μπουρδέλο είναι οι εκπρόσωποι του ΛΑΟΥ τότε θεωρείς ότι για τα μπάζα και για την τσαπού είναι ο ίδιος ο ΛΑΟΣ. (Κάτι στο οποίο δεν θα με βρεις να διαφωνώ.) Είμαστε για τα μπάζα. Τώρα όμως είναι η ώρα να τελειώσει το ατελείωτο πάρτυ των τελευταίων ετών και να αντιμετωπισουμε τα προβλήματα που εμείς δημιουργήσαμε είτε έμμεσα είτε άμεσα.
Με το να καλείς τον κόσμο να μην αφήσει λίθον επί λίθου (έγραψες ότι είναι το χρέος της γενιάς σου) μας σπρώχνεις στην άβυσσο. Και είμαστε στο χείλος, όπως ακριβώς είπε ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας.
Παρατήρηση:όταν βάζεις τον κάθε βουλευτή σε αυτό το πόστο να κάνει κάτι άλλα δεν,εεεε συγγνώμη αλλά δεν φταίει ο ψηφοφόρος.....

 

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
Πόσο χρόνο νομίζεις ότι κέρδισες?
Πιστεύεις ότι η στάση πληρωμών δε θα γίνει σύντομα?
Θα γίνει,αλλά τότε θα'χεις πέσει πιο βαθειά στα σκατά.
Θα είσαι πιο χρεωμένος,οι εργασιακές σου συνθήκες θα επιδεινωθούν δραματικά και θα έχεις αφοπλιστεί εντελώς.
Ετσι...

"Και αναδιάρθρωση χρέους και έξοδο από το ευρώ βλέπει για την Ελλάδα ο Π. Κρούγκμαν"

Σε χθεσινό άρθρο του με τίτλο «Τέλος παιχνιδιού για Ελλάδα» ο νομπελίστας καθηγητής Πολ Κρούγκμαν αναφέρει ότι πολλοί αναλυτές πιστεύουν τώρα πως η Ελλάδα θα καταλήξει σε αναδιάρθρωση του χρέους της, έναν ευφημισμό μερικής ακύρωσης του χρέους...
Η συνέχεια εδώ...
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Διαφθορά τού πολιτικού συστήματος....απαξίωση τών πάντων....κατάρρευση τής οικονομίας...
....δανεισμός....υποδούλωση.
Κανένα βιβλίο δέν επαληθεύτηκε μέ τέτοια ανατριχιαστική ακρίβεια όσο "Τά πρωτόκολλα τών σοφών τής Σιών".Μελετήστε το καί θά λυθούν πολλές απορίες σας.

Για το κτηνος της αποκαλυψης του Ιωαννη που θα ερθει απο την αλλη μερια της θαλασσας και ενω στην αρχη θα το λατρεψουμε μετα θα μας κανει υπηρετες του και θα μας καταστρεψει τι λες?
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
φιλε δεν ειναι ο ΓΑΠ μονο. Και ο καραμανλης και ο σιμητης και ο δρακουμελ και ο αντρεας και γενικα ολοι. αυτο το παιχνιδι παιζανε. παιρναν λεφτα που ξεραν (ειδικα με το χειρισμο των χρηματων αυτων) οτι δε θα αποπληρωθουν. και αυτοι που δινανε τα λεφτα αυτα στοχευαν ακριβως εδω να μη μπορουμε να αποπληρωσουμε και να υποδουλωθουμε οικονομια. ΟΛΟΙ ΦΤΑΙΝΕ. ΙΣΩΣ ΚΑΙ Η ΧΟΥΝΤΑ
φιλε μου, το παραμυθι της ιδοπεδωσης που πουλανε εχει ενα και μονο σκοπο!Τον αποπροσανατολισμο και το κουκουλωμα!

Ας υποθεσουμε λοιπον οτι ολοι εχουν μεριδιο.

Ποσο μεριδιο εχει ο καθενας? Γιατι με βαση αυτο θα πρεπει να τον κρινεις! Το "ολοι φταινε" οπως καταλαβαινεις δεν αφορα συγκεκριμενα κανεναν!

Οσο για τον γυιο της Μαργαριτας, ηξερε πολυ καλα τι παραλαμβανε και ΓΙΑΤΙ το παρελαβε! Οι λογικες φωνες του σαϊτ το λενε μηνες τωρα! Και η μεγαλη διαφορα αν υποθεσουμε οτι οι προηγουμενοι ηταν αχρηστοι ειναι πως ο Τσαντ περαν απο αχρηστος ηταν και κατευθυνομενος! Η δουλεια του ηταν να φερει την Ελλαδα εδω που την εφερε! Η αποστολη του τελειωσε και οποιος μπορει να καταλαβει τον πολιτικο λογο συνηδειτοποιησε οτι το δηλωσε και ο ιδιος σημερα στη βουλη!

αυτα...

 

Επισκέπτης
Ολες οι πορείες και λοιπές μαλακιούλες πού γίνονται αυτές τίς ημέρες είναι άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε.
ΟΛΑ τά κόμματα πλειοδοτούν σέ πομπώδεις καί ανούσιες αναλύσεις τού κώλου προκειμένου νά εξασφαλίσουν τήν εκλογική τους πελατεία.Οι διαδηλώσεις δημιουργούνται από τά κομματικά κατεστημένα για να γίνεται καταμέτρηση-ανίχνευση-προσαιτερισμός αμνών.Οπως ακριβώς ο τσοπάνος μετράει τά πρόβατα έτσι καί τά κομματόσκυλα καταμετρούν κάθε φορά ανθρώπινες προθέσεις.Γιά τά κόμματα η οργή και η εξαθλίωση όλων μας ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ.
Η κατεστημένη πολιτική είναι η αποθέωση τού εμπορεύματος.
Ξυπνάτε.
 

Επισκέπτης
Το κοινοβούλιο είναι ο καθρέπτης του λαού.
7 εκατομμύρια συμπολίτες σου, μου, μας ψήφισαν στις προηγούμενες εκλογές!
Περίπου 3% από αυτούς δεν εκπροσωπούνται!

Εμείς τους βάζουμε εκεί που είναι. Εάν θεωρείς ότι μπουρδέλο είναι οι εκπρόσωποι του ΛΑΟΥ τότε θεωρείς ότι για τα μπάζα και για την τσαπού είναι ο ίδιος ο ΛΑΟΣ. (Κάτι στο οποίο δεν θα με βρεις να διαφωνώ.) Είμαστε για τα μπάζα. Τώρα όμως είναι η ώρα να τελειώσει το ατελείωτο πάρτυ των τελευταίων ετών και να αντιμετωπισουμε τα προβλήματα που εμείς δημιουργήσαμε είτε έμμεσα είτε άμεσα.
Με το να καλείς τον κόσμο να μην αφήσει λίθον επί λίθου (έγραψες ότι είναι το χρέος της γενιάς σου) μας σπρώχνεις στην άβυσσο. Και είμαστε στο χείλος, όπως ακριβώς είπε ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας.

Και γιατί θα πρέπει να έχω σαν ευαγγέλιο τα λόγια του Καρολου?
Και ποιος είναι ο Παπούλιας? Ένα τυπάκι που ψηφίστηκε από το μαγειρείο.
Και τι είπε? Ότι είμαστε στο χείλος της αβύσσου?
Όχι φίλε μου.. Αυτοί είναι στο χείλος κι εμείς στην άβυσσο.
Αυτό που τρέμουν είναι μήπως και τους τραβήξουμε κι αυτούς..
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Η Ρουμανία, σήμερα, έκοψε μισθούς κατά 25% και συντάξεις κατά 15% στο πλαίσιο συμφωνίας με το ΔΝΤ, η οποία συμφωνία ξεκίνησε το 2009.


Σε 3 μήνες ή σε 6 μήνες, αν αντέξει μέχρι τότε η κυβέρνηση, που θα χρειαστεί να κάνει και άλλες περικοπές, πώς θα τις περάσει; Ήδη σήμερα είχε 3 απώλειες.

Κάθε μέρα που περνάει φαίνεται όλο και περισσότερο ότι σύντομα θα γίνουν εκλογές, στις οποίες αποκλείεται να υπάρξει αυτοδυναμία.

υπαρχει κατι ακομη πιο σημαντικο

απελυσε 150Κ Δ.Υ χωρις να ανοιξει μυτη (+50Κ, αν δεν κανω λα8ος, περσυ) - με πολυ μικροτερο Δημοσιο τομεα, πληρως μηχανογραφημενο κ με budget deficit στο 7.κατι

κανε τις αναγωγες σου, που λεει κ ο περσονας, για την κατασταση στην επαρχια του Βαλκανικου Νοτου

πς εκει βεβαια, η χρεοκοπια του Αριστερου ουτοπισμου εχει εφαρμοστει και, παταγωδως, αποτυχει....

 

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
υπαρχει κατι ακομη πιο σημαντικο

απελυσε 150Κ Δ.Υ χωρις να ανοιξει μυτη (+50Κ, αν δεν κανω λα8ος, περσυ) - με πολυ μικροτερο Δημοσιο τομεα, πληρως μηχανογραφημενο κ με budget deficit στο 7.κατι

κανε τις αναγωγες σου, που λεει κ ο περσονας, για την κατασταση στην επαρχια του Βαλκανικου Νοτου

πς εκει βεβαια, η χρεοκοπια του Αριστερου ουτοπισμου εχει εφαρμοστει και, παταγωδως, αποτυχει....
Αλήθεια εδώ θα απολύσουν Δ.Υ.???
Λέω εγώ τώρα...

 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
φιλε δεν ειναι ο ΓΑΠ μονο. Και ο καραμανλης και ο σιμητης και ο δρακουμελ και ο αντρεας και γενικα ολοι. αυτο το παιχνιδι παιζανε. παιρναν λεφτα που ξεραν (ειδικα με το χειρισμο των χρηματων αυτων) οτι δε θα αποπληρωθουν. και αυτοι που δινανε τα λεφτα αυτα στοχευαν ακριβως εδω να μη μπορουμε να αποπληρωσουμε και να υποδουλωθουμε οικονομια. ΟΛΟΙ ΦΤΑΙΝΕ. ΙΣΩΣ ΚΑΙ Η ΧΟΥΝΤΑ


σελις 4
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom