Νέα

Τέως ο Κωνσταντίνος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TNT!
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 76K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.946
Κριτικές
5
Like
8.034
Πόντοι
2.306
σε μένα απευθύνθηκες

αν ψάχνεσαι να κάνεις τον κυρ καθηγητή οφείλεις να είσαι πιο σαφής
και στο ΔΕ ας έβαζες και ένα Ν
Δε χρειάζεται Ν η λέξη δε(ν), εφόσον η επόμενη λέξη ξεκινά με Γ.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.165
Κριτικές
2
Like
18.707
Πόντοι
3.656
Δε χρειάζεται Ν η λέξη δε(ν), εφόσον η επόμενη λέξη ξεκινά με Γ.
αν έχεις να πείς κάτι για το θέμα καλώς,εάν διαφωνείς με τις απόψεις μου να κάνουμε διάλογο ευχαρίστως
Τις ορθογραφίες και τις υποδείξεις στον εαυτό σου και σε κάθε περίπτωση δεν κάνουμε διαγώνισμα ελληνικής γλώσσας
Νομίζεις δεν υπάρχουν στη γραφή σου ορθογραφικά λάθη ? και μάλιστα σε μη ξενική λέξη ? Αλλά δεν το κάνουμε θέμα..




κυρ καθηγητής.png
 

Trikavalos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2017
Μηνύματα
1.686
Like
1.093
Πόντοι
216
Πυγμή απέναντι στους Τούρκους; Με ποιά προσόντα; Ὀλα τα δεδομένα είναι εναντίον της Ελλάδας! (Μέγεθος πληθυσμού, ποσότητα στρατιωτικού εξοπλισμού, βιομηχανική παραγωγή, πολεμική βιομηχανία κ.α)

Επειδή βλέπω ηττοπάθεια,για να σου ανεβάσω το ηθικό,

και επειδή η ιστορία θα επαναληφθεί ως φάρσα αυτήν την φορά,

η άρνηση από το Τούρκο να πει ναι σε Σουηδία για ΝΑΤΟ,μου θυμίζει ένα άλλο όχι που εισέπραξε ο Γιάνκης,όταν κάτι αεροπλάνα ήθελαν να ανεφοδιαστούν εν πτήσει προς Ισραήλ στον πόλεμο των 6 ημερών (όχι δεν μου υπαγορεύει τα κείμενα το ChatGPT.Ομνύω…)

Τα άλλα τα αφήνω στην φαντασία σου.
 

Wolfman42

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2022
Μηνύματα
491
Like
1.990
Πόντοι
201
Επειδή βλέπω ηττοπάθεια,για να σου ανεβάσω το ηθικό,

και επειδή η ιστορία θα επαναληφθεί ως φάρσα αυτήν την φορά,

η άρνηση από το Τούρκο να πει ναι σε Σουηδία για ΝΑΤΟ,μου θυμίζει ένα άλλο όχι που εισέπραξε ο Γιάνκης,όταν κάτι αεροπλάνα ήθελαν να ανεφοδιαστούν εν πτήσει προς Ισραήλ στον πόλεμο των 6 ημερών (όχι δεν μου υπαγορεύει τα κείμενα το ChatGPT.Ομνύω…)

Τα άλλα τα αφήνω στην φαντασία σου.

1) Το ΟΧΙ προς τους Αμερικανοεβραίους το είπαν ο Παπαδόπουλος με τον Μαρκεζίνη το 1973 και όχι κατά τον πόλεμο των 6 ημερών (Ιούνιος του 1967).
2) Ο Ερντογάν ελέγχει σε μεγάλο βαθμό τον Τουρκικό στρατό σήμερα μετά τις μαζικές εκκαθαρίσεις από τα φιλοαμερικανικά στοιχεία ενώ ο Παπαδόπουλος ποτέ δεν είχε τον έλεγχο στο στράτευμα!

Εντός του 2023 πολλά συγκλονιστικά θα γίνουν στην περιοχή μας και σε ολόκληρο τον κόσμο.
Ζούμε τον Τρίτο Παγκόσμιο Πόλεμο!
 

daftrucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2022
Μηνύματα
928
Like
1.184
Πόντοι
206
Επειδή βλέπω ηττοπάθεια,για να σου ανεβάσω το ηθικό,

και επειδή η ιστορία θα επαναληφθεί ως φάρσα αυτήν την φορά,

η άρνηση από το Τούρκο να πει ναι σε Σουηδία για ΝΑΤΟ,μου θυμίζει ένα άλλο όχι που εισέπραξε ο Γιάνκης,όταν κάτι αεροπλάνα ήθελαν να ανεφοδιαστούν εν πτήσει προς Ισραήλ στον πόλεμο των 6 ημερών (όχι δεν μου υπαγορεύει τα κείμενα το ChatGPT.Ομνύω…)

Τα άλλα τα αφήνω στην φαντασία σου.
Εκείνος ηταν ανδρείκελό τους. Τον αντικατεστησαν με αλλο που έκανε τη βρώμικη δουλειά. Τούτος δω αυτενεργεί. Και την προσπάθεια να τον ανατρέψουν, με τη βοηθεια των πρώην συνοδοιπόρων του, την πήρε γρήγορα πρέφα και την εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο.
Άλλωστε υπάρχει και προηγούμενο. Αρνήθηκαν την είσοδο αμερικανικών στρατευμάτων στην Τουρκία, για να ανοίξει δεύτερο μέτωπο στο Σαντάμ. Ζήτησαν και τεράστια οικονομικά ανταλλάγματα για να το "σκεφτούν". Δεν άνοιξε μύτη παρά την παράταση του πολέμου σε βάρος των Αμερικανών. Πριν λίγο το SD δηλωσε πως ο νομος CAATSA δεν απαγορεύει στις ΗΠΑ να πουλήσουν F16 στην Τουρκία.
Δε θα γίνει απολύτως τίποτα. Ελπίζουν να πέσει στις εκλογές. Το οποίο παίζεται.....
 

Drunk Sinatra

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2023
Μηνύματα
594
Κριτικές
2
Like
2.889
Πόντοι
726
Σε ότι αφορά τη χρήση της ελληνικής γλώσσας στη δημόσια επικοινωνία, οι γνώστες των κανόνων οφείλουν να μας κάνουν υποδείξεις και εμείς οφείλουμε να τις δεχόμαστε.
Δεν έκανα καμία υπόδειξη επί προσωπικού.
Αφού πιάσαμε τη γραμματική, το ορθό είναι "σε ότι αφορά στη χρήση της ελληνικής γλώσσας" (αναφέρομαι σε κάποιον).
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.547
Πόντοι
2.356
Τα αποτελέσματα των εκλογών του 1920 , τα έχεις δει ;;;
Δες τα νούμερα των ψήφων , τα ποσοστά και τις έδρες.


Μια εκ των πρώτων κινήσεών του Γουναρη ως πρωθυπουργού ήταν να προχωρήσει στη διάψευση δημοσιευμάτων ότι διαπραγματευόταν την παραχώρηση τμήματος του ελληνικού κράτους με αντάλλαγμα τη Σμύρνη αφήνοντας όμως αιχμές για την στάση του Βενιζέλου. Ο τελευταίος (Βενιζελος), με επιστολή του προς τον υπουργό των εξωτερικών Γεώργιο Χρηστάκη - Ζωγράφο, διέψευσε οποιαδήποτε εμπλοκή του σε τέτοιου είδους διαπραγματεύσεις για να διαψευστεί, όμως, λίγο αργότερα από τον ίδιο τον Γούναρη, ο οποίος με ανακοίνωσή του αποκάλυψε ότι σε υπομνήματα του απερχόμενου πρωθυπουργού προβλεπόταν η παραχώρηση συγκεκριμένων τμημάτων του ελληνικού κράτους στη Βουλγαρία. Ο Βενιζέλος αναγκάστηκε τοτε να παραδεχθεί την αλήθεια των λεγομένων του Γούναρη κατηγορώντας τον όμως για την χρήση εμπιστευτικών εγγράφων για αντιπολιτευτικούς λόγους αλλά και για την δημοσιοποίηση των ελληνικών διεκδικήσεων.

αυτος ηταν ο δις πραξικοπηματιας βενιζελος...
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.547
Πόντοι
2.356
Μια ζωή τους φταίνε οι αριστεροί για την κατάντια της Ελλάδος ξεχνώντας ότι ουσιαστικά δεν κυβερνησαμε ποτέ
Άκομα θυμούνται τον εμφύλιο ..
Γεμίσαμε δεξιούς των εξακόσιων ευρω:confused:
δεξιοι ανεργοι, δεξιοι αγροτες (των 50 και 100 στρεμματων) δεξιοι 4ωροι υπαλληλοι... και συνεχιζουν να ψηφισουν ενα κομμα των αφεντικων του οποιου του μοτο ειναι αν δεν εχεις μια θα πεθανεις στην ψαθα και μονο οσο ειναι καλοι θα δουνε φραγκα... το καλοι δεν ειναι σχετικο με το αν ειναι καλοι στη δουλεια τους. μπορει να ειναι καλοι φιλοι. καλοι κουμπαροι η καλοι σκυλοι...
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.547
Πόντοι
2.356
Αν είχαν κάτι καλό αυτές οι χώρες, ήταν ότι σίγουρα δεν σ'αφηνε κανένας στον δρόμο, σήμερα θα δεις αμέτρητους άστεγους στην Ελλάδα.
Θα δεις πολλούς αδύναμους οικονομικά που με χίλια ζόρια θα βγάλουν τον μήνα.
Έχουν τα άγχη των φόρων, τα πάγια έξοδα κ.α .

Σίγουρα δεν ήταν ονειρική η κατάσταση στα κομμουνιστικά κράτη, αλλά δεν υπήρχαν άνθρωποι που θα ήταν στα πρόθυρα του θανάτου ή απελπισίας επειδή κανένας δεν μεριμνησε γι' αυτούς.
ακριβως. ειναι αποτυχια να λες οτι ανηκεις στην ΕΥΡΩΠΗ και να δεχεσαι οτι υπαρχουν και πεθαινουν αστεγοι, ανθρωποι απο πεινα κλπ...
το ιδιο αποτυχια ειναι να επιτρεπεις σε 10-20-100 οικογενειες να συγκεντρωνουν και να στερουν πλουτο απο την κοινωνια...
αλλα αυτα εχει ο καπιταλισμος. καλως η κακως επρεπε να υπαρχουν ορια και προς τα πανω και προς τα κατω. αλλα αυτο δε συμφερει τους λιγους ολιγαρχες....
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.547
Πόντοι
2.356
Λοιπόν, για να βάλουμε λίγο τα πράγματα στη θέση τους, κι επειδή αναφέρθηκες σε Ρουμάνους.
Το 1979, ο Τσαουσέσκου εξήγγειλε 3ετές πρόγραμμα μηδενισμού του χρέους της Ρουμανίας. Το 1983, όντως η Ρουμανία μηδένισε το (τότε) εξωτερικό της χρέος. Όμως είχαν ήδη πεθάνει 750.000 άνθρωποι στη Ρουμανία από πείνα.
ΑΠΟ ΠΕΙΝΑ... ΣΕ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΧΩΡΑ...
Να συνεχίσω με τα "θαύματα" του υπαρκτού σοσιαλισμού;
δεν εβαλε στοχο να μην πεθανουν αυτοι! εβαλε στοχο μηδενισμου του χρεους και το πετυχε! τι σε νοιαζει για τους αλλους και εισαι εκτος θεματος?
 
OP
OP
TNT!

TNT!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.409
Κριτικές
2
Like
2.979
Πόντοι
456
Όταν υποχρεώνεσαι να εργάζεσαι σκληρά 10 ώρες την ημέρα για ένα πιάτο φαί κι αν χάσεις την δουλιά σου θα μείνεις στο δρόμο να ζητιανεύεις τι είσαι στην πραγματικότητα, ελεύθερος ή δούλος όσων είναι πλούσιοι;
Γι'αυτό σου λέω φίλε μου, εγώ στους δούλους μου θα παρέχω τροφή (αποφάγια πολυτελείας) και ύπνο (στις αποθήκες) δωρεάν. Τα 10ωρα βέβαια θα τα ξεχάσουν, θα δουλεύουν τουλάχιστον 18 ώρες τη μέρα ώστε να αισθάνονται απελευθερωμένοι...:confused::confused::confused:

Επίσης οι γυναίκες τους θα έχουν την τιμή όταν θέλω να κοιμούνται στην κρεαβαταρα μου 2Χ2 που έχω με το σούπερ χειροποίητο αμερικανικό στρώμα...
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.690
Κριτικές
6
Like
11.086
Πόντοι
3.936
Φιλοβασιλικά απολιθώματα:
20130_n.jpg
Δεν υπαρχει σωτηρια τελικα. Να μην εχουν να πληρωσουν τη ΔΕΗ (και να φανε) λογω Δρακουμελ jr. Αλλα να περιμενουν στην ουρα για να προσκυνησουν εναν εκπτωτο βασιλια που στο παρελθον τους ειχε παρει ακομη και τα σωβρακα. Μεχρι σημερα τον πληρωνουμε.. :confused:
 

Συνημμένα

  • anax.jpg
    anax.jpg
    112,4 KB · Εμφανίσεις: 19

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Τελικα απο την κηδεια του Κωνσταντινου, πιο πολυ εκτεθηκε ο ΣΥΡΙΖΑ παρα η ΝΔ.
Αυτες τις μερες οι ΣΥΡΙΖΑιοι ηταν σε εμφανη αμηχανια και πεταξαν απιστευτες κοτσανες.
Γεροβασιλη, Βιτσας, Καρακωστα <Ο αλλοδαπος Κωνσταντινος. <Ο ξενος υπηκοος.>

Και ο Τζανακοπουλος <Ε, καλα, δεν βουλιαξε και το Συνταγμα.> (οτι δεν ειχε κοσμο)
Ποιο Συνταγμα Τζανακοπουλε; Στη Μητροπολη εγινε η κηδεια, οχι μπροστα στη Βουλη.
Σιγα μη γεμιζε και το Κουκακι.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.547
Πόντοι
2.356
Τελικα απο την κηδεια του Κωνσταντινου, πιο πολυ εκτεθηκε ο ΣΥΡΙΖΑ παρα η ΝΔ.
Αυτες τις μερες οι ΣΥΡΙΖΑιοι ηταν σε εμφανη αμηχανια και πεταξαν απιστευτες κοτσανες.
Γεροβασιλη, Βιτσας, Καρακωστα <Ο αλλοδαπος Κωνσταντινος. <Ο ξενος υπηκοος.>

Και ο Τζανακοπουλος <Ε, καλα, δεν βουλιαξε και το Συνταγμα.> (οτι δεν ειχε κοσμο)
Ποιο Συνταγμα Τζανακοπουλε; Στη Μητροπολη εγινε η κηδεια, οχι μπροστα στη Βουλη.
Σιγα μη γεμιζε και το Κουκακι.
δε νομιζω τυπε. οι παραδοσιακοι δεξιοι σιγουρα δε χαρηκαν οταν βλεπουν οτι το κομμα γλυκοκοιταζει κεντρο και αριστερα μπας και παρει καμια ψηφο! βεβαια οι φιλοβασιλικοι δε ξερω κατα που θα στραφουν. μαλλον προς βελοπουλο η κασιδιαρη...
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.165
Κριτικές
2
Like
18.707
Πόντοι
3.656
Ε μιας και άρχισες .... πες τους και ότι επί του Τσαουσέσκου, ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ , οι Ρουμάνοι είχαν ζεστό νερό μια μέρα τη ... βδομάδα .... έκοβαν το ρεύμα τακτικά για ... οικονομία .... και τη θέρμανση .... επιστράτευαν μαθητές & φοιτητές ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΤΣΑΜΠΑ ... και άλλα ΘΑΥΜΑΤΑ ....
ο (Δούναβης της σκέψης:boff:)Τσαουσέσκου καταδικάστηκε απο τον λαό του ως γενοκτόνος
και ο άλλος ο :2funny: "ανανεωτής" κομισάριος τη παραμύθα του... μείνε μαζί μου έγκυος είμαι πολύ φερέγγυος :2funny:
Ο πιο καλός πελάτης του ΔΝΤ.png
 

Han Psolo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
987
Like
1.507
Πόντοι
206
Εύχομαι ονειρεύομαι να πω καλύτερα η εκδημία του Βασιλέως Κωνσταντίνου να αποτελέσει σημαδιακό white swan γεγονός για την Ελληνική Κοινωνία&να γίνει η Παλινόρθωση αλλιώς ο 21ος αιώνας θα είναι τελευταίος των Ελλήνων στον ελλαδικό χώρο...
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom