Νέα

Τα παιδιά του «σωλήνα»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giorgospapa
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 13K
  • Εμφανίσεις 292K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Μετά  τη  διάστασιν εμού και  της  ποιοτικής  στριποδιασκεδάσεως , απεφάσισα , κρύφα  και ινκόγκνιτο , να  μεταβώ  εις στριποταβερνείον  ιστορικής  περιοχής  των  Αθηνών  συνδεόμενον  με  εναλλακτικάς  πηγάς  ενεργείας . Διότι φίλτατοι καλό και το φολέτο , καλός και  ο αστακός  αλλά  ενίοτε  , αντί  pasta με  τρούφα και ροζε  ντεμί σεκ Vouevue Cliquot  καλό  είναι  και  το παϊδάκι  με  παγωμένη πράσινη , (όχι δεν μοι παρέθεσεν έτι ο μπάτλερ μου κοτό ) .
Και φυσικά  ενώ  εις  τα  Club Restaurants μεταβαίνομεν την παραμονήν αργιών , εις  τας  ταβέρνας  μεταβάινομεν καθημερινήν , ως  συνέβη προ  ημερών  με  εμέ .
Και λέγω κρύφα και ινκόγκνιτο , διότι η  επιθετική  αύτη  αναγνώρισις , έγινε  καταδρομικώς  και κατά  μόνας , άνευ  γνωστοποιήσεως  εις τον κύκλον πιστών μου φίλων , και άνευ προσκλήσεως  δια μαζικωτέραν έξοδον . Θα τους  αποζημιώσω  βεβαίως  με  περισσοτέρας  λεπτομερείας  εν  καιρώ , λεπτομερείας  τας  οποίας δεν παραθέτω  αύθις  δια λόγους ευνοήτους .
Οπότε  από στριποδιασκέδασιν μετέστην εις  την στριποεκτόνωσιν . Καλό μαγαζί , ολίγον ( .... λέμε τώρα ) λαϊκόν , διότι ενεθυμήθην εκείνο το μπουζουκτσίδικο ονόματι ΧΑΡΑΜΑ εις  την  κινηματογραφικήν ταινίαν με  πρωταγωνιστάς  τον Σταύρον Ζαλμάν και την Αικατερίνην Κούκα . Νότες  από Στορκ Κομοτηνής , Φάληρον  Λαρίσης  και  Πύργον Ηλείας , αισθητικήν όμως  την  οποίαν υπερακοντίζουν εις  επίπεδα υπερρεαλισμού τα  κακότεχνα  εν  είδη  ζωοφόρων χάλκινα  ανάγλυφα και ο υπερμεγέθης φαλλός έξωθεν  του αποδυτηρίου των εργαζομένων . Περί των χαλκίνων αναγλύφων επιτραπήτω  μοι να σημειώσω  ότι το  μόνον  ομοιάζον  προς  αυτά  κατασκεύασμα είναι η  πυγμή του  σοβιετικού  εργάτου , εις  αφίσσας  των  εποχών της  Νέας Οικονομικής Πολιτικής , ή των πενταετών προγραμμάτων της  πρώην Σοβιετικής  Ενώσεως . Θα συμβούλευα τον καλλιτέχνην να  διαχωρίσει την  μορφήν της πυγμής από εκείνην της  πυγής , ακλλιπύγους  νεάνιδας  δια  μοντέλα διαθέτει το κατάστημα άλλωστε . Τέλος ουδέ εδγώ μπορώ να σχολιάσω την μελανόμορφον τοιχογραφίαν που διακοσμεί τον χώρον του coffee table , couch ακριβέστερον ειπείν .
Κομμάτια καλά , άνευ  τρομερών  απαιτήσεων , με  ικανήν ώραν παραμονής , η  δε  στριποεκτόνωσις αρίστη  και επέρχεται με  διαπραγματεύσιμον τιμήν . Σημειωθήτω  η  υπερβάλουσα διάθεσις  κοινωνικότητος  που  διακρίνει τας  εργαζομενας .
Δεν  συγκράτησα  ονόματα  διότι  το πρόγραμμα  και  το προσωπικόν  ήσαν συμπαθή  και φιλότιμα αλλά  της κατ΄ άκραν επιείκιαν  ευπρεπούς  μετριότητος , ως  σοσιαλιστής βαθμολογήτής  θα  βάλω  την  παγκοσμίαν φοιτητικήν σταθεράν .
Καθαρόν  το  ηδύποτον  που  περετέθη από ημιπρόθυμον σερβιτόρον , ενώ ο κύριος  ο οποίος  είναι υπεύθυνος  δια  την  ψυχατωγίαν των επισκεπτών  που  επιθυμούν να  χορέψουν  μετά  των  ένθα  εργαζομένων κυριών χρήζει αμέσου  επισκέψεως  εις  κομμωτήν και στυλίστα . Δεν παίζεται , διότι θυμίζει τον πάππον του  Rory Gallaher .
Δια  του  συναδέλφους  σοκολατομανείς  ενδείκνυται  η  επίσκεψις , καθώς παρουσιάζεται  ευρεία  , δια  τας  ημέρας γκάμα ,από τα Υψίπεδα  του Καμερούν , έως την Σαββάναν της Γκάνα .
Διατελώ υμέτερος
Ο θείος  Πουρούλης

Υ.Γ.
Α ρε Άκη Κόνισμα θα  σου κάνω , με  μαλαματένιο πουκάμισο
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Δέσποτα  κύριε άγιε  ρίχτο είς  την ενημέρωσιν  διότι  εδώ μάλλον είναι off side το ανωτέρω , να  μη  στέλνω  προτάσεις με pm βαριέμαι .
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
Μετά από ενημέρωση για την ακύρωση ενός ημιεπαγγελματικού
και ενός προσωπικού ραντεβού
και αφού μια βαριά γυναικεία παντοφλα δεν προσγειώθηκε στην κεφάλα μου, 
αποφάσισα να κατευθυνθώ προς περιοχές όπου συχνά πυκνά συναθροίζεται η άρχουσα τάξη,
οι αφεντάδες, οι αρχοντάδες, οι χαρτογιακάδες, οι 'τρέντυ', πιπίνια, αργόσχολοι και λοιπές συμπαθείς κοινωνικές κατηγορίες ...
τα πρώτα ποτά και τις πρώτες σκέψεις της ημέρας, 
συγγνώμη της νύχτας, συνόδευσαν λίγες άναρθρες κραυγές
ένας στεναγμός για το χαμό (συνταξιοδότηση) γνωστού στριποσυντρόφου και ένα γαλομπίφτεκο
με βρασμένα και έπειτα ελαφρά σοταρισμένα λαχανικά β' ποιότητος
καθώς και 1 κλασική πράσινη !
όλα αυτά βέβαια ήταν τα ορεκτικά
διότι το κυρίως πιάτο ήρθε λίγο αργότερα όταν αποφάσισα
να ολοκληρώσω τη συνηθισμένη αυτή μέρα σε κάποιο ίδρυμα
όπου θα προσπαθούσα διακαώς να σβήσω μνήμες σκέψεις
φωνές έριδες έρωτες και λοιπά υπονοούμενα
σε κάποιο φραπεδοπότηρο !
στο δια ταύτα.. θα μπορούσα άνετα να παραθέσω
ροστεράκι αναλυτικό καθώς διαπίστωσα αρκετές σε αριθμό
και αξιόλογες από άποψη κουτσομπολιού {κυρίως} 
μεταγραφές.. δεν θα προβώ σε μια τετοια ενέργεια καθότι
είμαι ιδεολόγος δεοντολόγος της βραδινής διασκέδασης
και όχι μόνο, 
πράσινος επίσης και οικολογικός με εναλλακτικά λαϊκά στοιχεία !
θα αρκεστώ στην πολύ καλή ποιότητα των ροφημάτων
και λοιπών spirits που σερβίρονταν εις το ίδρυμα. 
εγώ πήρα μπύρα βέβαια γιατί δεν ξέρω να πίνω.. 
η εμφάνιση των κορασίδων 
χαρακτηρίζεται μάλλον μετρίου επιπέδου και
μπορεί να προκαλέσει κρούσμα αιφνίδιας απωθητικότητας
και αντικοινωνικότητας από επιλεκτικούς
ποιοτικούς νεανίες που το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι
να πιουν μπύρες, καφέδες και μετά να παίξουν τάβλι !
η ατμόσφαιρα συνολικά με παρέπεμψε
στην εφηβεία μου ή έστω σε παλαιότερες
εποχές αθηναϊκού στριποτουρισμού ! αυτό ήταν γεγονός θετικό. 
αποτίμηση : την επομένη με περισσότερο
χρόνο στη διάθεση μου (γαμώ την προλεταριακή μου ιδιότητα)
θα αφιερωθώ περισσότερο
ώστε να ξεδιπλώσω τα ταλέντα μου !  :sunglasses:  :sunglasses: 
διατελώ μόνος {και έρημος} !
νικ.       
 

mass destraction

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2008
Μηνύματα
29
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
0
Πάλι τα ίδια κάποια πράγματα δεν αλλάζουν........
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
σαφώς και δεν αλλάζουν .
χαβαλέ κάνουμε στην τελική .
μπορεί να μην πήγαμε και πουθενά..   
για ενημερώσεις στο άλλο θρεντ φίλε αν 'σε
εννόησα' ορθώς..  ;)  ;)   
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
τρως και  γαλομπίφτεκο  τώρα  άντε  και  σε  κοτό
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
εσύ  είσαι  της  βανίλιας  και υποβρύχιος
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
με τάσεις αποιοτικότητας ...
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
εσύ ομως είσαι μαυροβούνιος και ποιοτικός
ποτοσερβιριστής
έγώ  είμαι  μαικήνας  , προστατεύω  τις  καλλιτέχνιδες . Για  γαλλομπίφτεκο θα  σε  πάω  στο πιο τρεντυ στέκι
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Θα  στο  σερβίρουν  και  στη  μπάρα  ωραία  πιπινάκια  με  πράσινη  σε σπέσιαλ μπουκάλι  και  ψητά  λαχανικά  φρεσκότατα 
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
δεν έχω πάει σε τέτοια, θέλω να με πας
θείε... ωραία είναι ?
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
στο μπαρ φοράνε κορδόνι και σκύβουν
να πιάσουν τις πράσινες ??
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Ναι  αλλά  είναι  ντυμένες . πόσο  καιρό  έχεις  να  πας  σε  μπαρ  με  ντυμένες  γυναίκες  πίσω  από  τη  μπάρα . Πάμε  και  δε  ζητάνε  ούτε  ποτό για  παρέα .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom