Νέα

Τα μεγάλα λάθη των μεγάλων αντρών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sokol.Ndreu
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 102
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.430
Like
7.926
Πόντοι
2.356
Εκτος απο Ρουμανια που πραγματι γαμουσαν οι ελληνες φοιτητες ,το ιδιο συνεβαινε και στην Βουλγαρια απλα η δευτερη ηταν ενα επιπεδο πιο κατω απο την πρωτη σε γκομενες ,μαγαζια ,νοοτροπια.
Τυχαινει να εχω πολλους φιλους που περασαν υπεροχα την δεκαετια του 90 εκει ,ολοι δε ειχαν μαθει απταιστα την γλωσσα ...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Ρουμανία έμαθαν όλοι οι Ελληνες ρουμανικά,Τσεχία ούτε το 5% δεν έμαθε τσέχικα και ουγγρικά έμαθαν ελάχιστοι,αυτό δείχνει περίπου και το πώς περνούσαν με τις γκόμενες.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.191
Κριτικές
62
Like
44.817
Πόντοι
9.297
Μία ερώτηση για να καταλάβω δηλαδή ένας άντρας χάνει την αξιοπρέπεια του εάν την πέσει στην Σούλα και την κυνηγάει;και έχει αξιοπρέπεια εάν πηγαίνει στα μπουρδελα να πληρώνει ;
H Σουλα μπορει απλως να πουλαει προλογο.
Στα μπουρδελα γραφεται ΟΛΟΚΛΗΡΗ η εκθεση.Μην πω ΚΑΙ ιστορια και χημεια και πολλα αλλα μαθηματα?
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.191
Κριτικές
62
Like
44.817
Πόντοι
9.297
Θεωρώ το μεγαλύτερο λάθος στην ζωή μου ότι στο βιογραφικό δεν διάλεξα κάποια σχολή που να εξασφαλίζει θέση στο δημόσιο απευθείας,όπως αξιωματικων αστυνομίας ναυτικού κτλπ. Ημουν μικρός και έφαγα το παραμύθι των γραμμάτων και των σπουδών,το 2008 τότε αδύνατον να δείς το τί ερχόταν τουλάχιστον απο την θέση την δικιά μου ενός σχολιαρόπαιδου. Απο εκεί και πέρα δεν μπορούσα να κάνω και πολλά στην ελλάδα είναι πάνω κάτω προδιαγεγραμμένη η πορεία σου αν δεν είσαι δημόσιος υπάλληλος.
Σωστος.Στην Αμερικη , και οχι μονο εκει, λιγο πολυ θεωρειται ντροπη να δουλευεις στο Δημοσιο.Εδω ομως εισαι στην κορυφη των εργαζομενων.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Καλά αυτά με τους φοιτητές που γαμούσανε αβέρτα ήτανε και ψιλομύθος.Αμα δεις Τσεχία από όσους σπουδάσανε ούτε το 5% δεν έμαθε τσέχικα που σημαίνει οτι δεν είχαν Τσέχα γκόμενα.Πολωνία τις καλές εποχές δεν υπήρχαν αγγλόφωνα πανεπιστήμια και Ρωσία,Ουκρανία,Λευκορρωσία δεν αναγνωρίζονταν τα πτυχία οπότε πάπαλα.Ουγγαρία σιγά τα γαμήσια που ρίχνανε οι τύποι.
Αρα μένουν μόνο τα Βαλκάνια πρακτικά δηλαδή η Ρουμανία όπου ισχυρίζονται οτι έπεφταν τα απίστευτα γαμήσια από φοιτητές τη δεκαετία του 90.
Εγώ μετάνιωσα που δεν πήγαινα π.χ. Τσεχία ή Πολωνία τα καλοκαίρια.Τότε μπορούσες να νοικιάσεις στις εστίες τα δωμάτια που αφήναν οι ντόπιοι φοιτητές το καλοκαίρι πάμφθηνα μιλάμε για 2-5 ευρώ ημερησίως σε καλές πόλεις.Θα άραζα π.χ. όλο το καλοκαίρι Πράγα,Πίλσεν,Μπρνο ή Βρότσλαβ,Πόζναν ψώλαρχος κι έτσι.Τότε το καμάκι ήταν πανεύκολο οι γκόμενες απίστευτα προσιτές.

Χοντρομύθος ήταν..
Όπου και αν είχα πάει και υπήρχαν Έλληνες φοιτητές,από Αγγλία μέχρι Ιταλία,μεταξύ τους την ψάχνανε,άντε και με καμιά Κύπρια.
Καλά,ο μέσος Έλληνας και σαν μετανάστης,πάλι με ελληνίδες την ψάχνει...
Εγώ έχω δώσει δείγματα ότι δεν θα ήμουν τέτοιος φοιτητής.

Αλλά ναι,έχεις δίκιο.
Από διάφορες ιστορίες όταν έμενα Πράγα,έμαθα ότι υπήρξαν Έλληνες που πέρασαν και δεν άγγιξαν.
Και μιλάμε για χρόνια που ήταν η θάλασσα αφρός.
Ομοίως και Μπρατισλάβα που είχε πολλούς.

Ρουμανία είχε "σπουδάσει" ο γιατρός που είχαμε στο στρατόπεδο και όντως ήταν πολύ καλύτερα.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Εγώ είχε τύχει να πάω το 1999 Πράγα και τους είδα.Πολύ λίγοι είχαν Τσέχες γκόμενες και πάλι μόνιμες και δεν τις άλλαζαν.Κυρίως με Ελληνίδες τα έμπλεκαν,μου έλεγαν οι Ελληνίδες πόσο τυχερές ήταν με Ελληνες γύρω μόνο για αυτές.Με Τσέχο ή Σλοβάκο δε νομίζω να πηδήχτηκε ποτέ καμία.
Πράγα δεν ήταν τόσο εύκολο ήταν και τότε αρκετά ακριβά τα ενοίκια και οι Ελληνες φοιτητές δεν είχαν μεγάλο leverage αφού έπρεπε να πληρώνουν και σχετικά υψηλά δίδακτρα 8000 ευρώ το χρόνο.Υστερα δεν μπορούσαν να λαδώνουν όλα τα μαθήματα,έπρεπε και λίγο να διαβάζουν και να παρακολουθούν οποτε δεν τους έμενε τόσος ελεύθερος χρόνος για γκομενιλίκια όπως στους άλλους στη Ρουμανία.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ave.

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
40 χρόνια DDR.Μαγικές εποχές,τι χάσαμε.Τότε που γαμούσες αβέρτα.Νοσταλγικά πλάνα από το μπλοκ.


Πότε θα ξανασηκωθεί το τείχος γαμώτο?Οι νέοι θα μείνουν με τον καημό.

Wroclaw 1989.Τότε που η Πολωνία έμοιαζε με την Ουκρανία.Παρακμή κι έτσι.


 
Τελευταία τροποποίηση:

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Μία ερώτηση για να καταλάβω δηλαδή ένας άντρας χάνει την αξιοπρέπεια του εάν την πέσει στην Σούλα και την κυνηγάει;και έχει αξιοπρέπεια εάν πηγαίνει στα μπουρδελα να πληρώνει ;

Υποτιθεται οτι στα μπουρδελα σπαει το κατεστημενο της γυναικοκρατιας (αδιαφορια).

Μεχρι τωρα πιστευα οτι αντι να σπαμε την γυναικοκρατια ειναι καλυτερα να τις αφηνουμε
να γκαριζουν, γαμωντας τες. Παλι μαλακας πιαστηκα;

:2funny:
 
Τελευταία τροποποίηση:

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Υπαρχει και το γκρι ...

διαμονη ημιμονιμη/μονιμη στο Ανατολικο μπλοκ που εχει απειρες σεμιπρος και ερχονται σπιτι σου με ενα χαρτζιλικι αν ξερεις να το χειριστεις λιγακι ... το γαμησι δεν ειναι επαγγελματικο και μερικες καθονται για ολο το βραδυ.

Δεκτο χωρις ειρωνεια αν και πουτανιζει ελαφρως.

Γενικως η μπροσταντζα φερνει σε πουτανιαση. Πρεπει να βρουν κατι αλλο.

Ισως να πεφτουν ως γκομενες και μετα να ζητουν πραγματα.

Αλλα ετσι βλεπεις ρισκαρουν την επενδυση (μουνι) και τον Θεο (χρημα).


:hi:
 

Thessalon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.570
Like
1.124
Πόντοι
216
Ας ξεκινησω και εγω,,
1) που δεν κυνηγησα το ποδοσφαιρο επαγγελματικα ενω ημουν πολυ καλο παικτακι, δυστυχως μικρος εγω και ο "ξερολας" ο μπαμπας μου που το επαιζε μανατζερ απο τα lidl ... μετα γνωρησα στα 18 μου μια τραγουδιστρια τοτε 26 ετων οποτε το μονο που με ενοιαζε ηταν να γαμαω και απλα να περναω καλα....τιποτε αλλο...
2) που παντα ηθελα να γινω ηθοποιος αλλα εμεινα μονο στα λογια, ενω μου εχουνε πει πολλες και πολλοι οτι "το χω ανετα" δεν το κυνηγησα ποτε...
Δεν μετανοιωνω για τιποτε αλλο...
 

Juand

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2021
Μηνύματα
11
Κριτικές
6
Like
324
Πόντοι
280
Που δεν κυνήγησα πιο νέος τις γκόμενές που γούσταρα επειδή ήμουν ντροπαλός. Εμφανίσιμος ήμουν, σίγουρα θα είχα πηδηξει κάποιες από αυτές.
 

geraki

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
178
Like
214
Πόντοι
21
Που δεν κυνήγησα πιο νέος τις γκόμενές που γούσταρα επειδή ήμουν ντροπαλός. Εμφανίσιμος ήμουν, σίγουρα θα είχα πηδηξει κάποιες από αυτές.
Το κυνήγι είναι στη φύση του άντρα. Ακόμα και τα ισχυρότερα αρπακτικά τις πιο πολλές φορές χάνουν το θήραμα. Συνεχίζουν όμως.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.191
Κριτικές
62
Like
44.817
Πόντοι
9.297
Ας ξεκινησω και εγω,,
1) που δεν κυνηγησα το ποδοσφαιρο επαγγελματικα ενω ημουν πολυ καλο παικτακι, δυστυχως μικρος εγω και ο "ξερολας" ο μπαμπας μου που το επαιζε μανατζερ απο τα lidl ... μετα γνωρησα στα 18 μου μια τραγουδιστρια τοτε 26 ετων οποτε το μονο που με ενοιαζε ηταν να γαμαω και απλα να περναω καλα....τιποτε αλλο...
2) που παντα ηθελα να γινω ηθοποιος αλλα εμεινα μονο στα λογια, ενω μου εχουνε πει πολλες και πολλοι οτι "το χω ανετα" δεν το κυνηγησα ποτε...
Δεν μετανοιωνω για τιποτε αλλο...
Tυχερος εισαι που εβγαλες γουστα με τραγουδιαρα ....και αν συνεχιζει ακομα θα την βλεπεις σε καμμια ταμπελα και θα λες"κοιτα ρε, καποτε την ειχα για πριβε εμφανιση..."
Τα καλλιτεχνικα εχουν αβεβαιοτητα η οποια μακροπροθεσμα φθειρει απιστευτα σε ολα τα επιπεδα.Αν τωρα εχεις πιο σταθερη δουλεια ουτε αυτο ειναι κατι που πρεπει να το βλεπεις ως λαθος.Παντα μπορεις ως ερασιτεχνης να συμμετεχεις σε θεατρικη ομαδα ενδεχομενως ακομα και στην δουλεια σου.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.770
Πόντοι
4.655
Δεν υπάρχουν μεγάλα λάθη, σιγά μην είμαστε και πλανητάρχες!

Η εμπειρία μου (με πολλές λάθος επιλογές, σε γυναίκες σίγουρα,) ειδικά πριν τα 30, αλλά και σε εργασία (πάλι πριν τα 30), δείχνει ότι αθροιστικά τα λάθη οδηγούν σε ναυάγιο, και όχι ένα μεγάλο λάθος (όπως βλέπουμε σε ταινίες).

Π
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.039
Κριτικές
9
Like
12.978
Πόντοι
3.836
Το μεγαλύτερο λάθος που έχω κάνει είναι ότι κόλλησα σε παρέες που δεν είχαμε τίποτα κοινό (αυτές οι παρέες διαλύονται πολύ εύκολα). Επειδή επέτρεπα στους φίλους μου να με επηρεάζουν ανακάλυψα τον αγοραίο έρωτα στα 20 ,ενώ θα μπορούσα και νωρίτερα. Επίσης με αυτές τις παρέες σαν φοιτητής και μαθητής γνώριζα μόνο γυναίκες που δε μου έλεγαν τίποτα και δεν είχα πρόσβαση σε αυτές που ήθελα (λίγο κατανόηση είμαι 42 δεν πρόλαβα social media και tinder τότε). Αυτά γίνονται μαθήματα δυστυχώς όμως ο χρόνος που περνά δεν ξαναγυρίζει.
 

baroc

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
25 Οκτ 2017
Μηνύματα
5.326
Κριτικές
112
Like
18.544
Πόντοι
20.686
Τα λαθη μου,τα παθη μου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom