Νέα

Τα Jumbo εξόργισαν τους vegans - Αντιδράσεις για την πασχαλινή διαφήμιση με τον Μπουγά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 206
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποιά θεωρείτε την πιο καλτ πασχαλινή διαφήμιση του Jumbo τα τελευταία έτη;;;;

  • #1 Η Lady Άντζελα (2016)

  • #2 Η Κατερίνα Στανίση στον ρόλο της νονάς (2013)

  • #3 «Κράζεις; Θαυμάζεις!» (2015)

  • #4 «Σφάξ’τη Σφάξ’τη, την προβατίνα Σφάξ’τη» (2014)

  • #5 Ο καραγκιόζης που βρίσκει καταφύγιο στο Jumbo (2010)

  • #6 «Γιατί έχεις τα Jumbo πλάι σου» (2011)

  • #7 Γαϊτάνος «Μένουμε Σπίτι» (2019)

  • #8 Μπουγάς «Φεγγάρι μου» (2023)


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.123
Κριτικές
8
Like
32.272
Πόντοι
6.536
το γυραδικο δεν ειναι υποκριτης που δουλευει τετοια μερα? απορω πως τα επετρεψε η εκκλησια...


κατα τα αλλα ντεμεκ εκεινη τη μερα καποτε δεν επαιζαν μουσικη τα μαγαζια καθολου. τωρα πανε δες τι γινεται μετα τον επιταφιο!!! χειροτερα και απο την ανασταση
Εγώ Μεγάλη Παρασκευή παραδοσιακά πηγαινω στο Queen για μπέργκερ και πατάτες μαγιό.


:wanker:
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.314
Πόντοι
446
ο αθεος γιατι να ειναι μαλακας τυπε? σας πειραζει η σατυρα και ο σαρκασμος???

τοτε καντε λαικη απαιτηση γιατι οι αθεοι δε ψηνουν! σε μαγαζια πανε! τα οποια εχουν ΨΗΤΑ και ειναι ΑΝΟΙΧΤΑ μεγαλη παρασκευη!

αλλα δε σας πειραζουν οι μαγαζατορες ε? ουτε αν φαει να φαει ο καθε χι ψι περαστικος μουσουλμανος κλπ! σας πειραζει που σας το τριβει στη μουρη αυτη η συγκεκριμενη ομαδα

Είναι μαλάκας [όπως και οι άλλες δυο κατηγορίες που ανέφερα ] διότι προσπαθούν να προκαλέσουν ο ένας τον άλλον με μαλακισμένους και τέρμα κατινίστικους τρόπους και συμπεριφορές .

Και πούτσες μπλε σάτιρα κάνουν

Και εμένα τι να με πειράζει ρε τύπε ? και από που και ως που με κατεταξες σε κάποια ομάδα ? Δήλωσα χριστιανός η ότι άλλο η ότι είμαι εκπρόσωπος κάποιας ομάδας ? Η μήπως γνωριζόμαστε ?
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
το γυραδικο δεν ειναι υποκριτης που δουλευει τετοια μερα? απορω πως τα επετρεψε η εκκλησια...


κατα τα αλλα ντεμεκ εκεινη τη μερα καποτε δεν επαιζαν μουσικη τα μαγαζια καθολου. τωρα πανε δες τι γινεται μετα τον επιταφιο!!! χειροτερα και απο την ανασταση
το γυράδικο κάνει τη δουλειά του. Αν είχε κρίνει ότι δεν θα είχε πελατεία, δεν θα άνοιγε. Και ναι, αν ο ιδιοκτήτης δηλώνει πιστός χριστιανός, επίσης ψεύδεται ασύστολα, μαζί με τους άλλους πιστούς
 
  • Like
Αντιδράσεις: iliasl

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.731
Κριτικές
15
Like
6.451
Πόντοι
8.345
Δεν την ξέρεις καλά την πόλη.....



:tooth:

πως δεν την ξερω αφου το μισo χρονο κατω ειμαι. μπες ριξε μια ματια efood, δεν εχει ουτε ενα καθαρα vegan μαγαζι. σε συγκριση με την γειτονια μου στην Αθηνα που εχει 12 πχ
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.123
Κριτικές
8
Like
32.272
Πόντοι
6.536
πως δεν την ξερω αφου το μισo χρονο κατω ειμαι. μπες ριξε μια ματια efood, δεν εχει ουτε ενα καθαρα vegan μαγαζι. σε συγκριση με την γειτονια μου στην Αθηνα που εχει 12 πχ
Καθαρά vegan μαγαζί όχι.
Εχει καμμιά 10αρια όμως με πλήρη γκάμα.
Ενα ζευγάρι πολύ φίλων μου είναι vegan και μέσω αυτών έχω γνωρίσει αρκετούς από αυτούς στην πόλη.
Κυρίως δρομείς.

Η πρώην σύζυγος που είναι ντόπια είναι και αυτή vegan.

Έχει ανοίξει και στην Πύλο ένα αντίστοιχο μαγαζί με βιολογικά αλλά και vegan και άλλο ένα ανοίγει σύντομα στην Κυπαρισσία.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.541
Πόντοι
2.356
Είναι μαλάκας [όπως και οι άλλες δυο κατηγορίες που ανέφερα ] διότι προσπαθούν να προκαλέσουν ο ένας τον άλλον με μαλακισμένους και τέρμα κατινίστικους τρόπους και συμπεριφορές .

Και πούτσες μπλε σάτιρα κάνουν

Και εμένα τι να με πειράζει ρε τύπε ? και από που και ως που με κατεταξες σε κάποια ομάδα ? Δήλωσα χριστιανός η ότι άλλο η ότι είμαι εκπρόσωπος κάποιας ομάδας ? Η μήπως γνωριζόμαστε ?
τυπε οσο μας προκαλουν οι βιγκαν τοσο προκαλουν και οι ΧΟ οταν βρουν την ευκαιρια. νομιζουν κιολας οτι κανουν θεαρεστο εργο προσπαθωντας να μας βαλουν στον ισιο δρομο (μαλλον προσπαθουν να κλεισουν θεση στον παραδεισο πατσιζοντας τη μη νηστεια τους)

εσυ ειπες μαλακες τους αθεους για τη μεγαλη παρασκευη. λες και ειναι μεγαλη για αυτους! τους μαγαζατορες ομως δεν ειδα να τους λες μαλακες που πουλανε κρεατα μεγαλη σαρακοστη! για αυτο λεμε αλα καρτ χριστιανοι και αλα καρτ θιγμενοι κατα το τι συμφερει!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.277
Κριτικές
62
Like
44.915
Πόντοι
9.297
τυπε οσο μας προκαλουν οι βιγκαν τοσο προκαλουν και οι ΧΟ οταν βρουν την ευκαιρια. νομιζουν κιολας οτι κανουν θεαρεστο εργο προσπαθωντας να μας βαλουν στον ισιο δρομο (μαλλον προσπαθουν να κλεισουν θεση στον παραδεισο πατσιζοντας τη μη νηστεια τους)

εσυ ειπες μαλακες τους αθεους για τη μεγαλη παρασκευη. λες και ειναι μεγαλη για αυτους! τους μαγαζατορες ομως δεν ειδα να τους λες μαλακες που πουλανε κρεατα μεγαλη σαρακοστη! για αυτο λεμε αλα καρτ χριστιανοι και αλα καρτ θιγμενοι κατα το τι συμφερει!
Σύμφωνα με συγγραφέα Θεσσαλονίκης με πολλά χρόνια στις πλάτες του,τα παλιά τα χρόνια ,την Σαρακοστή δεν υπήρχε κρέας στα μαγειρεία της πόλης.
Εντολή Μητροπολίτη να υποθέσω...όμως υπήρχε κοινό κλίμα χωρίς παραφωνίες.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.277
Κριτικές
62
Like
44.915
Πόντοι
9.297
τυπε οσο μας προκαλουν οι βιγκαν τοσο προκαλουν και οι ΧΟ οταν βρουν την ευκαιρια. νομιζουν κιολας οτι κανουν θεαρεστο εργο προσπαθωντας να μας βαλουν στον ισιο δρομο (μαλλον προσπαθουν να κλεισουν θεση στον παραδεισο πατσιζοντας τη μη νηστεια τους)

εσυ ειπες μαλακες τους αθεους για τη μεγαλη παρασκευη. λες και ειναι μεγαλη για αυτους! τους μαγαζατορες ομως δεν ειδα να τους λες μαλακες που πουλανε κρεατα μεγαλη σαρακοστη! για αυτο λεμε αλα καρτ χριστιανοι και αλα καρτ θιγμενοι κατα το τι συμφερει!
Ένας άθεος αν πάει και φάει μέρα μεσημέρι σε ταβέρνα μουσουλμανικής χώρας κατά την δικιά τους νηστεία δεν νομίζω να αντιμετωπισθεί με αδιαφορία η έστω με κατανόηση από τους ντόπιους...βρήκαν και κάνουν αυτοί εδώ.
Στο σπίτι τους ας τρώνε ο,τι θέλουν....
Υπάρχουν κάποιοι που Μεγάλη Εβδομάδα κλείνουν τα μαγαζιά τους και είναι τουλάχιστον μακρυά από όλα....και μπράβο τους.
 
Εγγρ.
18 Μαρ 2023
Μηνύματα
19
Like
27
Πόντοι
0
επιτυχημενη ειναι η διαφημιση που κανει ντορο, οχι αυτη που αρεσει σε σενα...
ουτε αν ταιριαζει με την αισθητικη σου,
ρε μπας κ εισαι βιγκαν?
Όμως αυτό το είδος τη διαφήμισης είναι "φθηνό", πετυχημένη ναι συμφωνώ!
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.123
Κριτικές
8
Like
32.272
Πόντοι
6.536
Σύμφωνα με συγγραφέα Θεσσαλονίκης με πολλά χρόνια στις πλάτες του,τα παλιά τα χρόνια ,την Σαρακοστή δεν υπήρχε κρέας στα μαγειρεία της πόλης.
Εντολή Μητροπολίτη να υποθέσω...όμως υπήρχε κοινό κλίμα χωρίς παραφωνίες.
Θα οργίαζε η μαύρη αγορά.....


:zfuck:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.296
Πόντοι
10.336
ας μην ειστε μουνοπανα ολη τη χρονια, και θα σας συγχωρησει ο θεος το κρεας που φαγατε την μεγαλη βδομαδα.
Μην μπερδευετε την θρησκεια με την εκκλησια. Το πρωτο ειναι ενα θρησκευτικο ιδεωδες και το δευτερο μια ομαδα ανθρωπων.
Δεν μπορω να φανταστω εναν θεο που επικροτει ή προτιμαει το φαινεσθαι απο το ειναι.
 

Paladinos

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2023
Μηνύματα
9
Like
8
Πόντοι
0
Μέγιστος ο Μπουγάς στην διαφήμιση.
Πάντως, εντελώς πληροφοριακά να σας πω, λόγο νηστίας πήρα να δοκιμάσω ένα χορτοφαγικό μενού από γνωστό κοτοπουλάδικο Αμερικανικής προέλευσης
που διαθέτει καταστήματα στην Αθήνα και το χορτοφαγικό 'κοτόπουλο' που είχε, με έκανε να αναθεωρήσω την άποψή μου για τους βιγκανιστές. Τελικά
είναι απλά σκατόφλωροι. Γιατί αυτό που έφαγα, δεν διέφερε και πολύ από το κανονικό κοτόπουλο. Έτσι, γίνομαι και εγώ χορτοφάγος
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.541
Πόντοι
2.356
Ένας άθεος αν πάει και φάει μέρα μεσημέρι σε ταβέρνα μουσουλμανικής χώρας κατά την δικιά τους νηστεία δεν νομίζω να αντιμετωπισθεί με αδιαφορία η έστω με κατανόηση από τους ντόπιους...βρήκαν και κάνουν αυτοί εδώ.
Στο σπίτι τους ας τρώνε ο,τι θέλουν....
Υπάρχουν κάποιοι που Μεγάλη Εβδομάδα κλείνουν τα μαγαζιά τους και είναι τουλάχιστον μακρυά από όλα....και μπράβο τους.
υποτιθεται δε θα ειναι ανοιχτη η ταβερνα σε μουσουλμανικη χωρα τυπε. επισης οι μουσουλμανοι δε το παιζουν μουλτι κουλτι και οσοι ειναι ειναι σε περιορισμενες περιοχες (πχ ντουμπαι που αλκοολ πινουν μεσα σε ξενοδοχεια και γυρνανε οι γυναικες χωρις μπουργκα παλι σε ελεγχομενες περιοχες)

οποτε διαλεξτε! γιατι με τους βιγκαν και τους lgbtq+-@ δε σας χαλαει η αισθητικη των λιγων σε βαρος των πολλων!

αλλα στο να φαει καποιος οτι γουσταρει οποια μερα γουσταρει σας πεφτει λογος... και ξανα λεω. ειμαστε αθεοι σε χωρα που εχει επισημη θρησκεια και υπουργειο θρησκευματων!!! με λιγα λογια μου λες οτι θες να εισαι οπως το Ιραν?! να ξερουμε τι λεμε
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.541
Πόντοι
2.356
ας μην ειστε μουνοπανα ολη τη χρονια, και θα σας συγχωρησει ο θεος το κρεας που φαγατε την μεγαλη βδομαδα.
Μην μπερδευετε την θρησκεια με την εκκλησια. Το πρωτο ειναι ενα θρησκευτικο ιδεωδες και το δευτερο μια ομαδα ανθρωπων.
Δεν μπορω να φανταστω εναν θεο που επικροτει ή προτιμαει το φαινεσθαι απο το ειναι.
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.653
Like
5.938
Πόντοι
1.406
Καθαρά vegan μαγαζί όχι.
Εχει καμμιά 10αρια όμως με πλήρη γκάμα.
Ενα ζευγάρι πολύ φίλων μου είναι vegan και μέσω αυτών έχω γνωρίσει αρκετούς από αυτούς στην πόλη.
Κυρίως δρομείς.

Η πρώην σύζυγος που είναι ντόπια είναι και αυτή vegan.

Έχει ανοίξει και στην Πύλο ένα αντίστοιχο μαγαζί με βιολογικά αλλά και vegan και άλλο ένα ανοίγει σύντομα στην Κυπαρισσία.
:new_shocked::new_shocked::new_shocked:
Στο προπυργιο της γουρουνοπουλας να γινονται τετοια αισχη! Ονειδος
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.277
Κριτικές
62
Like
44.915
Πόντοι
9.297
ας μην ειστε μουνοπανα ολη τη χρονια, και θα σας συγχωρησει ο θεος το κρεας που φαγατε την μεγαλη βδομαδα.
Μην μπερδευετε την θρησκεια με την εκκλησια. Το πρωτο ειναι ενα θρησκευτικο ιδεωδες και το δευτερο μια ομαδα ανθρωπων.
Δεν μπορω να φανταστω εναν θεο που επικροτει ή προτιμαει το φαινεσθαι απο το ειναι.
Σε περίπτωση δυσκολίας νηστεία μπορεί να είναι και το να μην τρώει κάποιος π.χ.μια αγαπημένη του τροφή η να μην κάνει μια δραστηριότητα εκείνη την περίοδο.
Ενδεικτικά ,δεν κατάλαβα ποτέ γιατί γίνονται κρίσιμοι αγώνες σε Κύπελλο Ελλάδος η στα πρωτάθληματα εντός Μεγάλης Εβδομάδος...αν πας στο γήπεδο δεν θα βρίσεις ο,τι έχει και δεν έχει ο αντίπαλος;ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΝ!
Το να μην τρως τυριά και λάδι αλλά να σκάβεις καθημερινά τον λακο του πλησίον σου αυτό ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ είναι νηστεία.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.277
Κριτικές
62
Like
44.915
Πόντοι
9.297
υποτιθεται δε θα ειναι ανοιχτη η ταβερνα σε μουσουλμανικη χωρα τυπε. επισης οι μουσουλμανοι δε το παιζουν μουλτι κουλτι και οσοι ειναι ειναι σε περιορισμενες περιοχες (πχ ντουμπαι που αλκοολ πινουν μεσα σε ξενοδοχεια και γυρνανε οι γυναικες χωρις μπουργκα παλι σε ελεγχομενες περιοχες)

οποτε διαλεξτε! γιατι με τους βιγκαν και τους lgbtq+-@ δε σας χαλαει η αισθητικη των λιγων σε βαρος των πολλων!

αλλα στο να φαει καποιος οτι γουσταρει οποια μερα γουσταρει σας πεφτει λογος... και ξανα λεω. ειμαστε αθεοι σε χωρα που εχει επισημη θρησκεια και υπουργειο θρησκευματων!!! με λιγα λογια μου λες οτι θες να εισαι οπως το Ιραν?! να ξερουμε τι λεμε
Η χώρα έχει επίσημη θρησκεία γιατί η ίδια της η ύπαρξη και η ιστορία της συνδέεται με αυτήν.
Οποιος χαλιεται ας πάει στην αθεϊστική Β.Κορεα...αλλα εκεί δεν συμφέρει γιατί θα σφίξουν οι κώλοι .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.277
Κριτικές
62
Like
44.915
Πόντοι
9.297
Το κράτος δείχνει ανοχή στους διαφωνούντες αλλά αυτοί ΟΦΕΙΛΟΥΝ να σέβονται την επίσημη θρησκεία και τις παραδόσεις της.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom