Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Τί παράπονα?

Δεν την παλεύω άλλο... (είμαι Καλαμάτα και ετοιμάζομαι για έξοδο στη Βέργα...)

Είτε μιλάω ωραία, είτε όχι λέεεω!

Ωραία η Καλαμάτα, κάνε ένα τουρ εκεί πέρα σε καμιά Καρδαμύλη :cheesy:
Καλά να περάσεις!

Σαν ευχη γαμου ακουστηκε αυτο.

Χχαχαχα πόσο παθέτικ θα ήταν :2funny:


:boobies: :boobies:
 

Επισκέπτης
Όντως...Δραπετσώνα το 1996 με saxon-guardian-rage κτλ για το undisputed... και Περιστέρι το 1998 για το diabolus...

Στην πρώτη είχα φάει τη μεγαλύτερη απογοήτευση της ζωής μου όταν δεν έπαιξαν οι motorhead :S Και ξέδωσα στους slayer...Έχω τη βεβαιότητα ότι ήταν καρα-playback αλλά και πάλι ήταν καύλα..Αυτό που μου έμεινε περισσότερο σαν κορυφαία στιγμή ήταν το "raining blood". Και το ότι η τριαδα (με dette) ήταν κομμάτια(ο King χτυπιόταν όλη την ώρα, o hannemann είχε πάντα το μαλλί στο πρόσωπο, φάτσα δεν είδα) πλην του ποιητή araya που ήταν (νομίζω) νηφάλιος και πολύ εκδηλωτικός.

Στο περιστέρι ήταν (αντικειμενικά) πολύ καλύτερα (βοηθάει και ο χώρος) αν και εγώ είχα ευχαριστηθεί περισσότερο την πρώτη. Περίμενα και εναγωνίως την πρώτη motorhead συναυλία τον επόμενο μήνα :rockon: :rockon: Και ήταν και οι sotd που με τη σημαία και κάτι για "boycotte" της συναυλίας της Κων/λης και "genocide" κατάλαβα (μου ήταν παντελώς άγνωστοι) ότι ήταν αρμένιοι.

Θα πήγαινα και το 2001 (γαμημένοι πύργοι) αλλά γιοκ και δε μπόρεσα να πάω στο rockwave το 200.(έλα ντε...)
τρομερη απογοητευση η απουσια των motorhead.το μαθαμε οτι δεν θα παιξουν το μεσημερι στο metal era του μιμη και μαλιστα ειχε κυκλοφορησει η φημη οτι παιθανε ο lemmy!!!!στο περιστερι αλλη φαση,ειμασταν πιο υποψιασμενοι!το 2001 θα γινοταν το ονειρο μου πραγματικοτητα αν θα εβλεπα τους pantera.ημουν φανταρος σε ασκηση παρμενιωνα,αδεια δεν μου διναμε και ειμουν (σχεδον )αποφασισμενος να βγω α/α,να παρω το αεροπλανο και να κατεβω αθηνα.οι διδυμοι πυργοι με σωσαν απο το στρατοδικιο.η αλλη που λες ηταν 8 ηουλιου 2005 accept kai candlemass (το ειδα απο το εισητηριο σιγα μην θυμομουν την ημερομηνια
)
 

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6
Ουστ ρε...

να ακούς τα φλώρια με τα μπλιμπλίκια (βλέπε πρόντιτζι) που όταν οι Priest έγραφαν ΜΟΥΣΙΚΗ, αυτοί έκαναν πειράματα ήχου σε ατάρι...

Ό,τι και να λέτε, όσο μέτριοι κι αν είναι σε μερικά live, όσο και αν ο χρόνος τους ταλαιπωρεί, όταν έρχονται οι Purple, οι Maiden, οι Priest, οι Accept, οι Uriah Heep και 'γω δεν ξέρω ποιοι άλλοι, εγώ θα πηγαίνω να τους βλέπω.

Ουουουουουουουουουουουουου, φλωράτζες...

Χωρίς blackmore/lord και ενδεχομένως (κάτι είχα ακούσει, επιβεβαίωσε αν ισχύει) glover;

Τους είχα δει στο ποδηλατοδρόμιο του οακα (περίπου 98-02) και καρααπογοητεύτηκα και άλλη μια λυκαβητό (η επόμενη μετά το οάκα) και απογοητεύτηκα ακόμα παραπάνω.

Αν τους συνέκρινα με τους "ανταγωνιστές" τους και απίστευτα αδικημένους Heep (καλά δεν είμαι και αντικειμενικός, θεωρώ τους δεύτερους μια από τις μεγαλύτερες ever μπάντες και τους πρώτους μια πολύ καλή αλλά αντιφατική μπάντα με συνεχή σκαμπανεβάσματα) συναυλιακά θα έβαζα: 2 και 10(με πολλούς τόνους) αντίστοιχα.

ΥΓ Θα μου πεις βέβαια, heep χωρίς hensley,byron ή έστω lawton...Θα απαντούσα ότι με την υπάρχουσα σύνθεση βρήκαν τόσο συναυλιακά όσο και στουντιακά το δρόμο τους...
ΥΓ Ρε...........τον alice ξέχασες!!!!!!!!!!!!!!!!!! :huh: :huh:  
 

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6
τρομερη απογοητευση η απουσια των motorhead.το μαθαμε οτι δεν θα παιξουν το μεσημερι στο metal era του μιμη και μαλιστα ειχε κυκλοφορησει η φημη οτι παιθανε ο lemmy!!!!στο περιστερι αλλη φαση,ειμασταν πιο υποψιασμενοι!το 2001 θα γινοταν το ονειρο μου πραγματικοτητα αν θα εβλεπα τους pantera.ημουν φανταρος σε ασκηση παρμενιωνα,αδεια δεν μου διναμε και ειμουν (σχεδον )αποφασισμενος να βγω α/α,να παρω το αεροπλανο και να κατεβω αθηνα.οι διδυμοι πυργοι με σωσαν απο το στρατοδικιο.η αλλη που λες ηταν 8 ηουλιου 2005 accept kai candlemass (το ειδα απο το εισητηριο σιγα μην θυμομουν την ημερομηνια
)

Εγώ το είχα ακούσει την προηγούμενη και δεν ήθελα να το πιστέψω. Θυμάμαι και να ρίχνουν κουτάκια στους saxon και εγώ ως ηλίθιος πιτσιρίκος να γιουχάρω όταν βγήκαν (στην απολογία μου επικαλούμαι το μικρό της ηλικίας και ότι δεν τους είχα ακούσει παρά μόνο επιδερμικά-από εκείνη τη συναυλία με κέρδισαν πάντως). Είχαν κλείσει σε άλλη χώρα την ίδια μέρα (νομίζω Ολλανδία-φαντάσου ελληνική "εταιρεία" διοργάνωσης).

Το 2005 ήμουν φαντάρος και στεναχωρήθηκα ιδιαίτερα για accept (τους οποίους ο ΜΑΛΑΚΑΣ ούτε τώρα τους είδα). Accept με τον κοντό...Καύλα πρέπει να ήταν...

ΥΓ Γιατί νομίζω ότι ήταν slayer/megadeth ή slayer/megadeth/pantera (κάτι θυμάμαι για megadeth αλλά όχι για pantera) το πακέτο του 2001; Περνάνε και τα χρόνια και έχω χάσει και τα μαλώματα και τις φιλίς των king/mustaine...
ΥΓ Islam saves χαχαχα
 

Επισκέπτης
Εγώ το είχα ακούσει την προηγούμενη και δεν ήθελα να το πιστέψω. Θυμάμαι και να ρίχνουν κουτάκια στους saxon και εγώ ως ηλίθιος πιτσιρίκος να γιουχάρω όταν βγήκαν (στην απολογία μου επικαλούμαι το μικρό της ηλικίας και ότι δεν τους είχα ακούσει παρά μόνο επιδερμικά-από εκείνη τη συναυλία με κέρδισαν πάντως). Είχαν κλείσει σε άλλη χώρα την ίδια μέρα (νομίζω Ολλανδία-φαντάσου ελληνική "εταιρεία" διοργάνωσης).

Το 2005 ήμουν φαντάρος και στεναχωρήθηκα ιδιαίτερα για accept (τους οποίους ο ΜΑΛΑΚΑΣ ούτε τώρα τους είδα). Accept με τον κοντό...Καύλα πρέπει να ήταν...

ΥΓ Γιατί νομίζω ότι ήταν slayer/megadeth ή slayer/megadeth/pantera (κάτι θυμάμαι για megadeth αλλά όχι για pantera) το πακέτο του 2001; Περνάνε και τα χρόνια και έχω χάσει και τα μαλώματα και τις φιλίς των king/mustaine...
ΥΓ Islam saves χαχαχα
νομιζω ετσι ηταν το line up.mega,slayer,και φυσικα pantera.accept που τους ειδα δεν τραλαθηκα αν και δεν ειμαι τρελος fan.οσο για τους saxon ειχα ακριβως την ιδια αντιδραση και καταληξη.απο εκεινη την ημερα ο biff και η παρεα του κανανε ενα αιωνιο αι αμετανοητο fan περισσοτερο.τεραστια μπαντα!!
 

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6
Και κάτι άσχετα (αλλά βρήκα το χώρο-χαχα):

Σε όλη τη σχολική μου ζωή (καλά εννοώ γυμνάσιο-λύκειο) θυμάμαι να έχω βιώσει απίστευτο ρατσισμό ως motorhead-ας. Πλάκα κάνω, απλά εννοώ ότι ήμουν ο μόνος από μια παρεα 20-30 μεταλλάδων στο σχολείο που άκουγε motorhead. Και την ίδια εντύπωση είχα και από έξω (καφετέριες, μπλουζάκια σε συναυλίες κτλ).

Ξαφνικά από το 2000 και μετά βλέπω ότι γίνανε cult (με σχεδόν άσχημο τρόπο). Όλοι παραδεχονται τους motorhead, βλέπεις μπλούζες σε πιτσιρίκια κτλ Και το περίεργο είναι ότι οι motorhead είναι κλασσικό παράδειγμα love them or hate them. Δεν έχει ενδιάμεσο...Σου αρέσουν πάρα πολύ ή καθόλου, δεν έχει λίγο (τουλάχιστον η κλασσική rock and roll περίοδος με το τρισμέγιστο εικονιζόμενο στο avatar, eddie- για της τελευταίας δεκαετίας thrashιζουσα άλμπουμ είναι κατανοητό).

Επίσης, είμαι ο μοναδικός που πιστεύει ότι ο τελευταίος που έχει λόγο στους motorhead είναι ο lemmy;;;;Ξανακάνω πλάκα αλλά εννοώ ότι ο lemmy φέρνει ένα απλό vocal line και δεν αναμιγνύεται καθόλου στα υπόλοιπα (υποθέτω δλδ). Όλα τα υπόλοιπα είναι δουλειά των guitarists. Για αυτό και από το pshyco-punk (περίεργος ορισμός αλλά νομίζω κολλάει)της πρώιμης περιόδου, πέρασαν στη χρυσή περίοδο του f.e.c. με το dirty rock and roll, στη hardrock δομή του robbo, στην αμιγώς heavy metal με wurzel/campbell , στη thrashιζουσα περίοδο όταν έφυγε ο wurzel κτλ..

Και τέλος: είμαι ο μόνος που βλέπω ότι συναυλιακά το 50% (όλο το rhythm section) είναι ο mickey, o lemmy παίζει ουσιαστικά κιθάρα και όχι μπάσο/φωνητικά και ο campbell πίνει μπύρα;;;;

Αναπάντητα ερωτήματα-χαχα
 

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6

Θέλω τη γνώμη σου για τα τοπ-5 σε δίσκους και τραγούδια των motorhead

Εγώ θα έλεγα:
Δίσκοι:
overkill
bastards (ξέμπαρκο αλλά απίστευτος δίσκος)
bomber
ace of spades
iron fist

Τραγούδια:
Metropolis (για το σύνολο)
Metropolis (για την απίστευτη riffαρα του eddie)
Metropolis (για το θεικό σόλο του eddie)
Metropolis (για το απίστευτο "γύρισμα" του philthy πριν το σόλο)
Killed by death
 

Επισκέπτης
Και κάτι άσχετα (αλλά βρήκα το χώρο-χαχα):

Σε όλη τη σχολική μου ζωή (καλά εννοώ γυμνάσιο-λύκειο) θυμάμαι να έχω βιώσει απίστευτο ρατσισμό ως motorhead-ας. Πλάκα κάνω, απλά εννοώ ότι ήμουν ο μόνος από μια παρεα 20-30 μεταλλάδων στο σχολείο που άκουγε motorhead. Και την ίδια εντύπωση είχα και από έξω (καφετέριες, μπλουζάκια σε συναυλίες κτλ).

Ξαφνικά από το 2000 και μετά βλέπω ότι γίνανε cult (με σχεδόν άσχημο τρόπο). Όλοι παραδεχονται τους motorhead, βλέπεις μπλούζες σε πιτσιρίκια κτλ Και το περίεργο είναι ότι οι motorhead είναι κλασσικό παράδειγμα love them or hate them. Δεν έχει ενδιάμεσο...Σου αρέσουν πάρα πολύ ή καθόλου, δεν έχει λίγο (τουλάχιστον η κλασσική rock and roll περίοδος με το τρισμέγιστο εικονιζόμενο στο avatar, eddie- για της τελευταίας δεκαετίας thrashιζουσα άλμπουμ είναι κατανοητό).

Επίσης, είμαι ο μοναδικός που πιστεύει ότι ο τελευταίος που έχει λόγο στους motorhead είναι ο lemmy;;;;Ξανακάνω πλάκα αλλά εννοώ ότι ο lemmy φέρνει ένα απλό vocal line και δεν αναμιγνύεται καθόλου στα υπόλοιπα (υποθέτω δλδ). Όλα τα υπόλοιπα είναι δουλειά των guitarists. Για αυτό και από το pshyco-punk (περίεργος ορισμός αλλά νομίζω κολλάει)της πρώιμης περιόδου, πέρασαν στη χρυσή περίοδο του f.e.c. με το dirty rock and roll, στη hardrock δομή του robbo, στην αμιγώς heavy metal με wurzel/campbell , στη thrashιζουσα περίοδο όταν έφυγε ο wurzel κτλ..

Και τέλος: είμαι ο μόνος που βλέπω ότι συναυλιακά το 50% (όλο το rhythm section) είναι ο mickey, o lemmy παίζει ουσιαστικά κιθάρα και όχι μπάσο/φωνητικά και ο campbell πίνει μπύρα;;;;

Αναπάντητα ερωτήματα-χαχα
στο σχολειο δεν σου μαθανε οτι τον λεμυ τον αποκαλουμε κυριο λεμυ?
τεραστια κουβεντα τα ανοιγεις με τα ερωτηματα σου και σαν γνησιος motorheadbanger δεν νομιζω οτι ειναι ωρα για τετοιες συζητησεις.
το lemmy the movie το ειδες?
 

Επισκέπτης
Θέλω τη γνώμη σου για τα τοπ-5 σε δίσκους και τραγούδια των motorhead

Εγώ θα έλεγα:
Δίσκοι:
overkill
bastards (ξέμπαρκο αλλά απίστευτος δίσκος)
bomber
ace of spades
iron fist

Τραγούδια:
Metropolis (για το σύνολο)
Metropolis (για την απίστευτη riffαρα του eddie)
Metropolis (για το θεικό σόλο του eddie)
Metropolis (για το απίστευτο "γύρισμα" του philthy πριν το σόλο)
Killed by death
τραγουδια δεν μπορω να διαλεξω.
απο δισκους σιγουρα μεσα το on parole,to another perfect day και για συναισθηματικους λογους 1916
 

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6
στο σχολειο δεν σου μαθανε οτι τον λεμυ τον αποκαλουμε κυριο λεμυ?
τεραστια κουβεντα τα ανοιγεις με τα ερωτηματα σου και σαν γνησιος motorheadbanger δεν νομιζω οτι ειναι ωρα για τετοιες συζητησεις.
το lemmy the movie το ειδες?

Έχεις δίκιο.

Την ταινία δεν την είδα. Δεν την έχω βρει ακόμα με υπότιτλους στο νετ αλλά για να είμαι και ειλικρινής δεν καίγομαι να την δω κιόλας.

Όσο μεγαλώνω, αρχίζω να απομυθοποιώ το lemmy (ιδιαίτερα μετά και την "αυτοβιογραφία" του). Πιστεύω ότι πέρνει μεγαλύτερο μέρος της δόξας από ότι του ανήκει από τους υπόλοιπους (eddie, philthy, wurzel, mickey κ.α.) και ότι με την cult-οποίηση του κάνει κακό στη μπάντα (θα μου πεις, τι μέλλον έχει δισκογραφικά-και όμως έχει πχ το inferno και το kiss ήταν πολύ καλά). Σεβασμός και συναισθηματισμός αλλά έχω πάψει να τον βλέπω όπως παλαιότερα.

ΥΓ By the way, το 98 είχα δει για λίγο τους mickey-campbell στο ξενοδοχείο (ο lemmy όύτε καταδέχτηκε να δει τους 10-15 φανς-ήταν λιώμα στο δωμάτιο με κάτι ελεηνίδες που ούτε μετά από αγαμία 10ετίας θα πήγαινα μαζί τους-1,55, κακάσχημες, μαλακισμένες, ντυμένες πανκιά-και με αυτό το ντύσιμο η όμορφη γίνεται ακόμα πιο όμορφη και η άσχημη ακόμα πιο άσχημη). Ο mickey ήταν τρελλός τυπάς, ακομπλεξάριστος και έξυπνος (γιατί εξυπνάδα και στοιχειώδη σεβασμό θέλει να συμπεριφερθείς σε ένα πιτσιρίκο 17 ετών). Ο campbell μέγιστος μαλάκας και με ύφος βεντέτας. Θυμάμαι την απάντησή του στο γιατί έφυγε ο wurzel (θεός!!!): "Ποιός wurzel;;Αυτός δεν ήξερε να παίζει κιθάρα ο motherfucker".....
 

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6
τραγουδια δεν μπορω να διαλεξω.
απο δισκους σιγουρα μεσα το on parole,to another perfect day και για συναισθηματικους λογους 1916

Τρεις παρατηρήσεις:

-Έλλειψη συνδρόμου clarke διαπιστώνω-χαχαχα
-Το ομώνυμο είναι πολύ καλύτερο (οι εκτελέσεις δλδ) για μένα από το on parole
-Για το 1916, είναι συναισθηματισμός λόγω περιστατικού όταν άκουγες το δίσκο;; Γιατί το μυαλό μου πάει στο "love me forever" και σε γυναίκα...(αν θέλεις απαντάς)

Καλό βράδυ φίλε.
 

Επισκέπτης
Έχεις δίκιο.

Την ταινία δεν την είδα. Δεν την έχω βρει ακόμα με υπότιτλους στο νετ αλλά για να είμαι και ειλικρινής δεν καίγομαι να την δω κιόλας.

Όσο μεγαλώνω, αρχίζω να απομυθοποιώ το lemmy (ιδιαίτερα μετά και την "αυτοβιογραφία" του). Πιστεύω ότι πέρνει μεγαλύτερο μέρος της δόξας από ότι του ανήκει από τους υπόλοιπους (eddie, philthy, wurzel, mickey κ.α.) και ότι με την cult-οποίηση του κάνει κακό στη μπάντα (θα μου πεις, τι μέλλον έχει δισκογραφικά-και όμως έχει πχ το inferno και το kiss ήταν πολύ καλά). Σεβασμός και συναισθηματισμός αλλά έχω πάψει να τον βλέπω όπως παλαιότερα.

ΥΓ By the way, το 98 είχα δει για λίγο τους mickey-campbell στο ξενοδοχείο (ο lemmy όύτε καταδέχτηκε να δει τους 10-15 φανς-ήταν λιώμα στο δωμάτιο με κάτι ελεηνίδες που ούτε μετά από αγαμία 10ετίας θα πήγαινα μαζί τους-1,55, κακάσχημες, μαλακισμένες, ντυμένες πανκιά-και με αυτό το ντύσιμο η όμορφη γίνεται ακόμα πιο όμορφη και η άσχημη ακόμα πιο άσχημη). Ο mickey ήταν τρελλός τυπάς, ακομπλεξάριστος και έξυπνος (γιατί εξυπνάδα και στοιχειώδη σεβασμό θέλει να συμπεριφερθείς σε ένα πιτσιρίκο 17 ετών). Ο campbell μέγιστος μαλάκας και με ύφος βεντέτας. Θυμάμαι την απάντησή του στο γιατί έφυγε ο wurzel (θεός!!!): "Ποιός wurzel;;Αυτός δεν ήξερε να παίζει κιθάρα ο motherfucker".....
η εποχη του wurzel ηταν η καλυτερη και πιο βρωμικη.τα εξωφυλλα βρωμαγαν ποδαριλα.
 

Επισκέπτης
Τρεις παρατηρήσεις:

-Έλλειψη συνδρόμου clarke διαπιστώνω-χαχαχα
-Το ομώνυμο είναι πολύ καλύτερο (οι εκτελέσεις δλδ) για μένα από το on parole
-Για το 1916, είναι συναισθηματισμός λόγω περιστατικού όταν άκουγες το δίσκο;; Γιατί το μυαλό μου πάει στο "love me forever" και σε γυναίκα...(αν θέλεις απαντάς)

Καλό βράδυ φίλε.
το 1916 το ειχα παρει σε βινυλιο οταν ειχε βγει και σε συνδιασμο το μικρο της ηλικιας,φοβερο artwork,και κατα τα αλλα αξιοπρεπεστατος ηταν για αυτο το συναισθημα.αλλοι ακουν march or die η to bastards και γουσταρουν.εγω 1916.το 1998 τους ειχα δει ροδον και γαμησαν.μετα λυκαβητο που ηταν μετρια.αν ημουν λιγο μεγαλυτερος και τους ειχα δει στο σπορτινγκ θα ειχα κλεισει
 

ozzy13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
608
Κριτικές
44
Like
55
Πόντοι
606
μαγκες οι judas ΕΧΤΕσ ΓΑΜΙΣΑΝΕ απλα the best band ever
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom