Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Ρε ουστ, που έχετε και άποψη για το μέταλ...

ναι ρε, εν έτει 2011 και 40 χρόνια κομματάρες και ασύλληπτα live...

φλωράτζες

Γνώμες λέμε αγάπη, και ναι πλέον δεν θα πήγαινα (όπως και δεν πήγα δλδ) να δω judas priest. Πόσο πιο old school ξέρω γω?

Φλωράκι είσαι μωρή. :P
 
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.780
Κριτικές
9
Like
1.267
Πόντοι
5.975
Όταν γαμάς τη φωνή σου σε όλη τη συναυλία και δεν ξέρεις να κάνεις συντήρηση (δεν είσαι πια 30 χρονών) και έρχεται η ώρα να πεις τις δύο μεγαλύτερες επιτυχίες σου και τη μία τη λέει το πλήθος και την άλλη τη βγάζεις με το ζόρι όντας η σκιά του εαυτού σου (ΕΝΩ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΌΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ) τότε... :dunno:

Μιλάω για τον Halford και τα κομμάτια "Breaking the Law" και "Painkiller"

Γενικώς καλά πέρασα...
+1
Πές και καμιά κουβέντα για τις promoters του Jack  :P
 

Επισκέπτης
therapy δεν πρόλαβα και δεν είδα.
οι monster μ'αρέσουν αλλά ο ήχος ήταν τραγικός και δε μ'άρεσε το live τους
kyuss οκ δεν ακούω, οπότε ε απλά είχα ξαπλώσει και δεν άκουγα
10 λεπτά πρόλαβα τον ramone, και καααααλός ήταν, ΠΛΕΟΝ.

κοπελιά να πεις την πούτσα σου και τράβα και γαμήσου παπάρι που θα μου πεις για Τσαλίκη.
μωρη καταπιολα δεν σε εβρισα απλα σου ειπα να πας στο φυσικο σου περιβαλλον τα μπουζουκια.
ασε τις κρισεις για καλο η κακο ηχο γιατι η εμπειρια σου απο live ειναι καθε τεταρτη η ανιτα πανια με τα παρατραγουδα.
μου λες οτι kuyss δεν ακους παρολα αυτα ηταν για τον πουτσο.θεικα πραγματα.
μου λες οτι ειδες marky 10 λεπτα αλλα και αυτος για τον πουτσο.θεικο και αυτο!!
μπορει να μην εχετε φραγκα για μπουκαλι στα σκυλαδικα λογω ΔΝΤ αλλα μη μας φορτωνετε ο καθε ασχετος στα live και να μας λεει και την αποψη του.
βουρ στο πριονιδι και τον λουλουδοπολεμο κοπελια!!
ενταξει σουργελο?
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
μωρη καταπιολα δεν σε εβρισα απλα σου ειπα να πας στο φυσικο σου περιβαλλον τα μπουζουκια.
ασε τις κρισεις για καλο η κακο ηχο γιατι η εμπειρια σου απο live ειναι καθε τεταρτη η ανιτα πανια με τα παρατραγουδα.
μου λες οτι kuyss δεν ακους παρολα αυτα ηταν για τον πουτσο.θεικα πραγματα.
μου λες οτι ειδες marky 10 λεπτα αλλα και αυτος για τον πουτσο.θεικο και αυτο!!
μπορει να μην εχετε φραγκα για μπουκαλι στα σκυλαδικα λογω ΔΝΤ αλλα μη μας φορτωνετε ο καθε ασχετος στα live και να μας λεει και την αποψη του.
βουρ στο πριονιδι και τον λουλουδοπολεμο κοπελια!!
ενταξει σουργελο?

μπλα μπλα μπλα
Γράψε σεντόνι την άλλη φορά, νομίζοντας ότι θα θαμπώσεις κανέναν με την παπαρολογία σου.
Και ενημερωτικά όχι μόνο δε σου φορτώθηκα στα λάιβ,αλλά επέλεξες να διαβάσεις όσα έγραψα και επέλεξες ν'απαντήσεις δις. Την επόμενη φορά κρέμασε και ταμπελίτσα για το πόσο γραμμένη έχεις κι εμένα και την αποψούλα μου μπας και γίνεις πιστευτός.
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
710
Πόντοι
96
Γουσταρω πουτσα κ ξυλο! Βελβι εναντιον χαρου  :uzi: :crazy:

Ρε ουστ, που έχετε και άποψη για το μέταλ...

ναι ρε, εν έτει 2011 και 40 χρόνια κομματάρες και ασύλληπτα live...

φλωράτζες

Ετσι μπραβο πες τα καυλιαρη μου!  :rockon: :rockon: :rockon:
Ευτυχως που ηρθαν κ απο δω κ τους ειδαμε γιατι τωρα θα τα κοψουν τα πολλα τα live λενε  :-
 

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6
μιας και λοιπον ειναι δευτερο ποστ στην ανανεωμενη σελιδα του θρεντ ειναι ευκαιρεια να μιλήσω λιγο για αυτο που συμβαινει τωρα, η μηπως συμβαίνει μονο στην ελλάδα? Τελοσπαντων..


Μα ειναι δυνατόν τωρα να βλέπεις iron maiden 10 μετρα μακρια σου και να μην χτυπιέσαι, να μην φωνάζεις, να μην ακολουθεις τους στοιχους?
Δλδ σαν να γαμας χωρις πουτσα ειναι αυτο το πραγμα
ολοι οι τυποι με τα κινητα τραβωντας

Οτι οι εποχες αλλάξανε , ο κοσμος διαφοροποιηθηκε, αυτα  τα βλέπω μονο στην ελλαδα γτ το μεταλ στοιχείο το δυνατο το εχουν ακομα οι σκανδιναβικες χωρες...

αλλα εδω μεχρι εχτες που ο ντικινσον μας θεωρουσε τους μεγαλύτερους μεταλ φανς πλεον δεν θα ακούσει κανεις να το λεει.

Τελοσπάντων..
Η εποχη στην ελλαδα ειναι τοσο ασχημη που ο κοσμος και στης συναυλίες παει με το ανγχος για το αν χάσει την δουλεια του,για το αν δεν εχει να φαει, για το τι θα κανουν τα παιδια στο μελλον και πολλα αλλα..

Αλλα το να φτάνεις στο σημειο να λες <<ΗΡΕΜΑ>> σε μεταλ συναυλια ε αυτο ειναι ενα σημαδι το οποιο τα λεει ολα οσα συμβαινουν σε κοινωνικο και ψυχολογικο επιπεδο..

Και οι maiden ομως δεν πηγαν πισω, σαφως κουρασμένη απο την περιοδεία, σαφως δεν μπορουσαν να παρουν τα ποδια τους απο την κοκα που παιρνουν στης μεγάλες συναυλιες, οπως παιρνει ο ποδοσφαιριστης ντοπα, ετσι παιρνουν και αυτοι κοκα για να τα δωσουν ολα στην σκηνη..
Κουραστίκανε, γεράσανε πανε για να 60αρήσουν


και επεισης εχει παραμηνει μονο ενα συγκροτημα το οποιο κρατάει στην κλωστη την φλογα...

και αυτοι δεν ειναι αλλοι εκτος των slayer...

ακομα και οι βουλγαροι μας περασαν

Σε γενικές γραμμές δίκιο έχεις αλλά παραγνωρίζεις πολλά πράγματα:

- Η super ακμή του hm στην Ελλάδα ήταν παλιότερα και πλέον η τότε γενιά κυμαίνεται στα 27-40. Από τη μια έχεις τη μικρή ανανέωση του κοινού από πιτσιρίκια και από την άλλη η "χρυσή metal γενιά" μεγάλωσε.
- Το κυριότερο: το 1996 οι maiden ήρθαν πρώτη φορά μετά από 8 χρόνια...Από τότε έχουν έρθει πάνω από 5 φορές. Ξεκαύλωσε ο κόσμος...Τους είδε μια, δυο, τρεις κτλ κτλ Τπτ δεν είναι σαν την πρώτη φορά...Και αυτό ισχύει για όλα τα μεγάλα συγκροτήματα.Όλοι ήρθαν.
-Εγκαταστάσεις/παροχες/τιμές/κόσμος....Να σου ένα παράδειγμα: υπάρχουν δυο συγκροτήματα που έχω δει πάνω από 5 φορές. Με το ίδιο setlist κτλ. Στους μεν δεν θα ξαναπάω γιατί βαριέμαι τα πιτσιρίκια και τις ψευτοπορώσεις, στους δε θα ξαναπάω γιατί μαζεύει άλλο κόσμο, θα αράξω να πιω τη μπυρίτσα μου και θα πάω και με τη γυναίκα.

Μη περιμένεις ο κόσμος να μένει ίδιος. Το metal παραμένει εμπορικό αλλά όχι τόσο όσο παλιά γιατί α)έπιασε το ζενίθ στην Ελλάδα και β) σα σκηνή δεν βγήκαν σπουδαίες μπάντες μετά το 1990. Και αν βγήκαν, ή άλλαξαν στην πορεία (paradise lost) ή δύσκολα μπαίνουν σε καλούπια "ορθόδοξα" που μπορεί να συνασπίσουν όλους τους οπαδούς (μια atmospheric ή stoner μπάντα θα παραμένει στα στενά όρια της υποκατηγορίας της)

Δε παίζει ρόλο η κρίση. Παίζει ρόλο η ηλικία και ο βαθμός "στέρησης" για κάθε μπάντα. Άλλο να είσαι 15 και να βλέπεις πρώτη φορά τη μπάντα. Ξεκινάς από τις 12 μμ, πας ξενοδοχείο, περιμένεις να μπεις πρώτος κτλ. Και άλλο να είσαι 35 και να τους έχεις δει 4 φορές...

Όσο για τους slayer...τους είχα δει το 1996 και το 1998. Τη δεύτερη τη θυμάμαι σαν τη συναυλία με τις πιο ακραίες αντιδράσεις κόσμου που είχα δει...Άσχετο αλλά οι slayer έχουν να βγάλουν δισκάρα από το 1994, με δυο απλά καλά διαλλείμματα (diabolus..., world...) και δυο πατάτες...Ούτε και να περιμένεις ξανά seasons...και south...Άσε που ποτέ δεν κατάλαβα γιατί οι δυο μονάδες που είναι το 99% της μπάντας (jeff,tom) πληρώνουν τους άλλους δυο κανονικά και δεν προσλαμβάνουν session μουσικούς (κακία αλλά η πραγματικότητα...)
 

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6
Όταν γαμάς τη φωνή σου σε όλη τη συναυλία και δεν ξέρεις να κάνεις συντήρηση (δεν είσαι πια 30 χρονών) και έρχεται η ώρα να πεις τις δύο μεγαλύτερες επιτυχίες σου και τη μία τη λέει το πλήθος και την άλλη τη βγάζεις με το ζόρι όντας η σκιά του εαυτού σου (ΕΝΩ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΌΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ) τότε... :dunno:

Μιλάω για τον Halford και τα κομμάτια "Breaking the Law" και "Painkiller"

Γενικώς καλά πέρασα...

Ο Robbie είναι ένας και μοναδικός...Γέρος, άφωνος, μια ζωή "ζαβολιαρης" (τίγκα στα εφέ όλα τα στουντιακά άλμπουμ του) αλλά ΤΗΕ ΟΝΕ...

Έγω τον θυμάμαι σε πολύ κακή φυσική κατάσταση (να δυσκολεύεται ακόμα και με τις αναπνοές) όταν είχε έρθει με τους halford (για τον πρώτο δίσκο, αγνοώ αν έχει ξανάρθει).

Το μισό hm είναι ο άτιμος. Να μην ήταν και π.... και θα ήταν και το άλλο μισό...
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Στους μεν δεν θα ξαναπάω γιατί βαριέμαι τα πιτσιρίκια και τις ψευτοπορώσεις, στους δε θα ξαναπάω γιατί μαζεύει άλλο κόσμο, θα αράξω να πιω τη μπυρίτσα μου και θα πάω και με τη γυναίκα.

άδειασέ μας την γωνιά γέρο... :sunglasses:

Άσε που ποτέ δεν κατάλαβα γιατί οι δυο μονάδες που είναι το 99% της μπάντας (jeff,tom) πληρώνουν τους άλλους δυο κανονικά και δεν προσλαμβάνουν session μουσικούς (κακία αλλά η πραγματικότητα...)

φυσικά αυτή είναι μία καθαρά υποκειμενική άποψη :grin: (για τον κινγκ πάει στο διάολο...να το δεχτεί κανείς...αλλά για τον λομπάρντο? ακόμα και αν δεν είναι ο καλύτερος ντράμερ του κόσμου -όπως θεωρείται από τους περισσότερους- ε δεν μπορεί να είναι και για πέταμα...συνεισέφερε στο γκρουπ τα μέγιστα κι αυτός :think:
 

Επισκέπτης
Σε γενικές γραμμές δίκιο έχεις αλλά παραγνωρίζεις πολλά πράγματα:

- Η super ακμή του hm στην Ελλάδα ήταν παλιότερα και πλέον η τότε γενιά κυμαίνεται στα 27-40. Από τη μια έχεις τη μικρή ανανέωση του κοινού από πιτσιρίκια και από την άλλη η "χρυσή metal γενιά" μεγάλωσε.
- Το κυριότερο: το 1996 οι maiden ήρθαν πρώτη φορά μετά από 8 χρόνια...Από τότε έχουν έρθει πάνω από 5 φορές. Ξεκαύλωσε ο κόσμος...Τους είδε μια, δυο, τρεις κτλ κτλ Τπτ δεν είναι σαν την πρώτη φορά...Και αυτό ισχύει για όλα τα μεγάλα συγκροτήματα.Όλοι ήρθαν.
-Εγκαταστάσεις/παροχες/τιμές/κόσμος....Να σου ένα παράδειγμα: υπάρχουν δυο συγκροτήματα που έχω δει πάνω από 5 φορές. Με το ίδιο setlist κτλ. Στους μεν δεν θα ξαναπάω γιατί βαριέμαι τα πιτσιρίκια και τις ψευτοπορώσεις, στους δε θα ξαναπάω γιατί μαζεύει άλλο κόσμο, θα αράξω να πιω τη μπυρίτσα μου και θα πάω και με τη γυναίκα.

Μη περιμένεις ο κόσμος να μένει ίδιος. Το metal παραμένει εμπορικό αλλά όχι τόσο όσο παλιά γιατί α)έπιασε το ζενίθ στην Ελλάδα και β) σα σκηνή δεν βγήκαν σπουδαίες μπάντες μετά το 1990. Και αν βγήκαν, ή άλλαξαν στην πορεία (paradise lost) ή δύσκολα μπαίνουν σε καλούπια "ορθόδοξα" που μπορεί να συνασπίσουν όλους τους οπαδούς (μια atmospheric ή stoner μπάντα θα παραμένει στα στενά όρια της υποκατηγορίας της)

Δε παίζει ρόλο η κρίση. Παίζει ρόλο η ηλικία και ο βαθμός "στέρησης" για κάθε μπάντα. Άλλο να είσαι 15 και να βλέπεις πρώτη φορά τη μπάντα. Ξεκινάς από τις 12 μμ, πας ξενοδοχείο, περιμένεις να μπεις πρώτος κτλ. Και άλλο να είσαι 35 και να τους έχεις δει 4 φορές...

Όσο για τους slayer...τους είχα δει το 1996 και το 1998. Τη δεύτερη τη θυμάμαι σαν τη συναυλία με τις πιο ακραίες αντιδράσεις κόσμου που είχα δει...Άσχετο αλλά οι slayer έχουν να βγάλουν δισκάρα από το 1994, με δυο απλά καλά διαλλείμματα (diabolus..., world...) και δυο πατάτες...Ούτε και να περιμένεις ξανά seasons...και south...Άσε που ποτέ δεν κατάλαβα γιατί οι δυο μονάδες που είναι το 99% της μπάντας (jeff,tom) πληρώνουν τους άλλους δυο κανονικά και δεν προσλαμβάνουν session μουσικούς (κακία αλλά η πραγματικότητα...)
οι συναυλιες που λες αν δεν με απατα η μνημη μου ειναι το rock of gods στην δραπετσωνα που ηταν προαγγελος του rockwave και η δευτερη στο περιστερι με support τους συστεμ που ο κοσμος τους εκραζε!!!στην πρωτη ειχαμε τεραστια διψα να τους δουμε που η εισαγωγη του south εχει μεινει σαν μια απο τις καλυτερες μουσικες στιγμες των τοτε 20 αρηδων.
θα διαφωνησω στο οτι τοτε το μεταλ ηταν πιο πολυ στην μοδα.τωρα υπαρχει μια αναλογια 70-30 ανδρων-γυναικων στις μεταλ συναυλιες που στα μεσα της δεκαετιας του 90 ηταν ουτοπικο.επισης  τοτε στις συναυλιες εβλεπες μονο μεταλαδες ενω τωρα βλεπεις ενα κραμα κοινου που μπορει να ξερει 1-2 κομματια απο μια μπαντα και να τραβηχτει sto live για την ¨"φαση¨".αυτο  εχει και τον αναλογο αντικτυπο στις αντιδρασεις του κοινου.για τον βαθμο στερησης θα συμφωνησω.αλλη η συχνοτητα των συναυλιων τοτε και τωρα
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
Γνώμες λέμε αγάπη, και ναι πλέον δεν θα πήγαινα (όπως και δεν πήγα δλδ) να δω judas priest. Πόσο πιο old school ξέρω γω?

Φλωράκι είσαι μωρή. :P

Ουστ ρε...

να ακούς τα φλώρια με τα μπλιμπλίκια (βλέπε πρόντιτζι) που όταν οι Priest έγραφαν ΜΟΥΣΙΚΗ, αυτοί έκαναν πειράματα ήχου σε ατάρι...

Ό,τι και να λέτε, όσο μέτριοι κι αν είναι σε μερικά live, όσο και αν ο χρόνος τους ταλαιπωρεί, όταν έρχονται οι Puple, οι Maiden, οι Priest, οι Accept, οι Uriah Heep και 'γω δεν ξέρω ποιοι άλλοι, εγώ θα πηγαίνω να τους βλέπω.

Ουουουουουουουουουουουουου, φλωράτζες...
 

Επισκέπτης
φυσικά αυτή είναι μία καθαρά υποκειμενική άποψη :grin: (για τον κινγκ πάει στο διάολο...να το δεχτεί κανείς...αλλά για τον λομπάρντο? ακόμα και αν δεν είναι ο καλύτερος ντράμερ του κόσμου -όπως θεωρείται από τους περισσότερους- ε δεν μπορεί να είναι και για πέταμα...συνεισέφερε στο γκρουπ τα μέγιστα κι αυτός :think:
αυτοι οι 4 εχουν τρομερη χημεια.λομπαρντο πλεον βρισκεις οσους θες.παλια ειχε την πρωτοκαθεδρια στο παιξιμο,τωρα υπαρχουν πολλοι αξιολογοι ντραμερ.king ομως βρισκεις?ποιος θα κανει δηλωσεις να τα κανει ολα πουτανα?ποιος θα ξεσηκωνει το κοινο?μεγαλη μορφη λεμε
 

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6
άδειασέ μας την γωνιά γέρο... :sunglasses:

φυσικά αυτή είναι μία καθαρά υποκειμενική άποψη :grin: (για τον κινγκ πάει στο διάολο...να το δεχτεί κανείς...αλλά για τον λομπάρντο? ακόμα και αν δεν είναι ο καλύτερος ντράμερ του κόσμου -όπως θεωρείται από τους περισσότερους- ε δεν μπορεί να είναι και για πέταμα...συνεισέφερε στο γκρουπ τα μέγιστα κι αυτός :think:
Αποδέχομαι το χαρακτηρισμό (αν και δεν είμαι και τόσο γέρος-30) αλλά ΑΡΝΟΥΜΑΙ να σας αδειάσω τη γωνια  ;)

Τώρα, για lombardo...νομίζω ότι ο bostaph ηταν απείρως καλύτερος(ο πρώτος μόνο στα πόδια λέει κάτι, στα χέρια είναι ο κλασσικός "κόντρα μου έμαθαν να παίζω, κόντρα παίζω"...και όσο αναφορά για το δίδυμο στις κιθάρες...δες συνθετικά και κρίνε: το 90% των κομματιών του ξανθού είναι ύμνοι όταν ζήτημα να έχει 5-10 καλά κομμάτια ο καράφλας.
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Ουστ ρε...

να ακούς τα φλώρια με τα μπλιμπλίκια (βλέπε πρόντιτζι) που όταν οι Priest έγραφαν ΜΟΥΣΙΚΗ, αυτοί έκαναν πειράματα ήχου σε ατάρι...

Ό,τι και να λέτε, όσο μέτριοι κι αν είναι σε μερικά live, όσο και αν ο χρόνος τους ταλαιπωρεί, όταν έρχονται οι Puple, οι Maiden, οι Priest, οι Accept, οι Uriah Heep και 'γω δεν ξέρω ποιοι άλλοι, εγώ θα πηγαίνω να τους βλέπω.

Ουουουουουουουουουουουουου, φλωράτζες...

Ναι ρε μανάρι, δεν διαφώνησα απλά πλέον δεν μπορώ να πάω να ακούσω judas, ούτε καν τους ακούω και σπίτι δλδ, γιατί τα έχω χιλιοβαρεθεί.

 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
αυτοι οι 4 εχουν τρομερη χημεια.λομπαρντο πλεον βρισκεις οσους θες.παλια ειχε την πρωτοκαθεδρια στο παιξιμο,τωρα υπαρχουν πολλοι αξιολογοι ντραμερ.king ομως βρισκεις?ποιος θα κανει δηλωσεις να τα κανει ολα πουτανα?ποιος θα ξεσηκωνει το κοινο?μεγαλη μορφη λεμε

σωστά, αλλά στο ξεκίνημα ο λοβέρδος τους έδωσε την διαολεμένη ταχύτητα και δίδαξε στον υπόλοιπο κόσμο την δίκαση :headbang2:
ο κινγκ όντως είναι μορφή και αυτό από μόνο του αρκεί :headbang2:

Αποδέχομαι το χαρακτηρισμό (αν και είμαι και τόσο γέρος-30) αλλά ΑΡΝΟΥΜΑΙ να σας αδειάσω τη γωνια  ;)

Τώρα, για lombardo...νομίζω ότι ο bostaph ηταν απείρως καλύτερος(ο πρώτος μόνο στα πόδια λέει κάτι, στα χέρια είναι ο κλασσικός "κόντρα μου έμαθαν να παίζω, κόντρα παίζω"...και όσο αναφορά για το δίδυμο στις κιθάρες...δες συνθετικά και κρίνε: το 90% των κομματιών του ξανθού είναι ύμνοι όταν ζήτημα να έχει 5-10 καλά κομμάτια ο καράφλας.

εκτιμώ τις μπάντες που διατηρούν τα μέλη τους ανεξαρτήτως προσφοράς (δείχνει τουλάχιστον σοβαρότητα και προσήλωση στον κοινό στόχο)
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Ναι ρε μανάρι, δεν διαφώνησα απλά πλέον δεν μπορώ να πάω να ακούσω judas, ούτε καν τους ακούω και σπίτι δλδ, γιατί τα έχω χιλιοβαρεθεί.

συμπλήρωσε το κενό στην παρακάτω φράση:

"στα ............ μας!" :sunglasses:
 

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6
οι συναυλιες που λες αν δεν με απατα η μνημη μου ειναι το rock of gods στην δραπετσωνα που ηταν προαγγελος του rockwave και η δευτερη στο περιστερι με support τους συστεμ που ο κοσμος τους εκραζε!!!στην πρωτη ειχαμε τεραστια διψα να τους δουμε που η εισαγωγη του south εχει μεινει σαν μια απο τις καλυτερες μουσικες στιγμες των τοτε 20 αρηδων.
θα διαφωνησω στο οτι τοτε το μεταλ ηταν πιο πολυ στην μοδα.τωρα υπαρχει μια αναλογια 70-30 ανδρων-γυναικων στις μεταλ συναυλιες που στα μεσα της δεκαετιας του 90 ηταν ουτοπικο.επισης

Όντως...Δραπετσώνα το 1996 με saxon-guardian-rage κτλ για το undisputed... και Περιστέρι το 1998 για το diabolus...

Στην πρώτη είχα φάει τη μεγαλύτερη απογοήτευση της ζωής μου όταν δεν έπαιξαν οι motorhead :S Και ξέδωσα στους slayer...Έχω τη βεβαιότητα ότι ήταν καρα-playback αλλά και πάλι ήταν καύλα..Αυτό που μου έμεινε περισσότερο σαν κορυφαία στιγμή ήταν το "raining blood". Και το ότι η τριαδα (με dette) ήταν κομμάτια(ο King χτυπιόταν όλη την ώρα, o hannemann είχε πάντα το μαλλί στο πρόσωπο, φάτσα δεν είδα) πλην του ποιητή araya που ήταν (νομίζω) νηφάλιος και πολύ εκδηλωτικός.

Στο περιστέρι ήταν (αντικειμενικά) πολύ καλύτερα (βοηθάει και ο χώρος) αν και εγώ είχα ευχαριστηθεί περισσότερο την πρώτη. Περίμενα και εναγωνίως την πρώτη motorhead συναυλία τον επόμενο μήνα :rockon: :rockon: Και ήταν και οι sotd που με τη σημαία και κάτι για "boycotte" της συναυλίας της Κων/λης και "genocide" κατάλαβα (μου ήταν παντελώς άγνωστοι) ότι ήταν αρμένιοι.

Θα πήγαινα και το 2001 (γαμημένοι πύργοι) αλλά γιοκ και δε μπόρεσα να πάω στο rockwave το 200.(έλα ντε...)
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
Ναι ρε μανάρι, δεν διαφώνησα απλά πλέον δεν μπορώ να πάω να ακούσω judas, ούτε καν τους ακούω και σπίτι δλδ, γιατί τα έχω χιλιοβαρεθεί.

Μανάρι? Me?  :rolleyes: :rolleyes:

Το κλασικό ποτέ δεν το βαριέμαι...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom