Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Καλησπέρα σε όλες και όλους!

εσυ ηθελα να ποσταρεις!!!!!
ο ηχος μια χαρα ηταν! και οι φωτιες τα σπαγαν! στο  benzin ηταν θεικα!
εχω βραχνιασει και ποναει ο σβερκος μου!! πως ηταν στους βιπ?

Πόσα άτομα ήταν τελικά; Εγώ τσατίστηκα με το:
1-1.000 εισιτήρια €35
1.001 - 2.000 εισιτήρια €45
>2.000 εισιτήρια €55

Τί €55 ρε μάγκες;
Sabbath με Dio, Testament και Blind Guardian €60
Deep Purple €40
Maiden €60

Κι εσείς €55 μετά τις δυο χιλιάδες εισιτήρια;
Και να μην είχα δώσει €85 πριν μέρες για τους big 4, δεν θα τα έδινα πάλι...

ΥΓ: Οι φωτιές στους Metallica μας ζέσταιναν που είμαστε υγροί από την πολλή βροχή
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
Καλησπέρα σε όλες και όλους!

Πόσα άτομα ήταν τελικά; Εγώ τσατίστηκα με το:
1-1.000 εισιτήρια €35
1.001 - 2.000 εισιτήρια €45
>2.000 εισιτήρια €55

Τί €55 ρε μάγκες;
Sabbath με Dio, Testament και Blind Guardian €60
Deep Purple €40
Maiden €60

Κι εσείς €55 μετά τις δυο χιλιάδες εισιτήρια;
Και να μην είχα δώσει €85 πριν μέρες για τους big 4, δεν θα τα έδινα πάλι...

ΥΓ: Οι φωτιές στους Metallica μας ζέσταιναν που είμαστε υγροί από την πολλή βροχή

Δεν ξέρω πόσοι μπορεί να ήμασταν Φυλήσυχε.

Να πω χοντρικά 18-20.000? Μπορεί να κάνω και λάθος.

Ναι, κάνανε διάφορες παπάτζες με τα εισιτήρια...

Εγώ με την παρέα μου που είχαμε κλείσει βιπ μας κάνανε πουστιά κατά έναν τρόπο....

Το site για τα εισιτήρια έδειχνε τις ζώνες και καλά... Και για βιπ ήταν δύο, μία στα δεξιά και μία στα αριστερά της σκηνής.

Κλείσαμε για αριστερά γιατί στο σχεδιάγραμμα φαινόταν να έχει καλύτερη θέα.

Και φτάνοντας εκεί μας λένε ότι τα δύο βιπ έγιναν ένα, μόνο το δεξιά.

Στην αρχή φυτιλιαστήκαμε αλλά τελικά ήταν εντάξει.

Δε νομίζω πως έχουν καμία ευθύνη οι μπάντες βέβαια για όλα αυτά οπότε μαλακίες των διοργανωτών είναι...

Πάντως όπως και να το κάνουμε η συναυλία άξιζε τα μέγιστα!

Η σκηνή και τα εφέ ήταν το κάτι άλλο... δεν ξέρω για πόση ώρα θα ξέστηναν αφού τελείωσε, ούτε πόσα άτομα χρειάζονταν για όλο αυτό, οπότε έτσι ίσως να δικαιολογείται και η τιμή σε ένα βαθμό.

Και το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι τα παλικάρια ήρθαν στην ακμή τους και όχι για τα "ένσημα", όπως πολλοί άλλοι και μάλιστα μεγάλοι και τρανοί έχουν κάνει πολλάκις...
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Η σκηνή και τα εφέ ήταν το κάτι άλλο... δεν ξέρω για πόση ώρα θα ξέστηναν αφού τελείωσε, ούτε πόσα άτομα χρειάζονταν για όλο αυτό, οπότε έτσι ίσως να δικαιολογείται και η τιμή σε ένα βαθμό.
Είχες πάει στους ACDC περυσι; Μπορείς να συγκρίνεις το show και τα σκηνικα; Το είχα χάσει και άκουσα ότι άξιζε πάρα πολύ μονο και μονο για αυτό, ξέχωρα από τη μουσική...

Και το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι τα παλικάρια ήρθαν στην ακμή τους και όχι για τα "ένσημα", όπως πολλοί άλλοι και μάλιστα μεγάλοι και τρανοί έχουν κάνει πολλάκις...

Ελπίζω να μην εννοείτε Heaven and Hell (Black Sabbath με Dio) και Deep Purple αγαπητε...  ;)
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
Είχες πάει στους ACDC περυσι; Μπορείς να συγκρίνεις το show και τα σκηνικα; Το είχα χάσει και άκουσα ότι άξιζε πάρα πολύ μονο και μονο για αυτό, ξέχωρα από τη μουσική...

Ελπίζω να μην εννοείτε Heaven and Hell (Black Sabbath με Dio) και Deep Purple αγαπητε...  ;)

Για ACDC δεν ξέρω γιατί δεν είχα πάει. Πάντως με όσους μίλησα που πήγαν δεν άκουσα κάτι τρομερό για τα σκηνικά.... Και δεν αναφέρομαι μόνο σε στήσιμο και "σκηνοθεσία" αλλά και σε τεχνικά θέματα. Με όλα αυτά τα φλογοβόλα δεν ξέρω κι εγώ τι θα μπορούσε νά έχει συμβεί αν γινόταν καμιά μαλακία... Είχε πέσει τρελή δουλειά κι αυτό είναι σίγουρο.


Δεν είχα αυτούς στο μυαλό μου ;)

Αν το έκαναν κι αυτοί το θεωρώ μαλακία. Ειδικά αν δεν έχεις έρθει νεότερος και θυμάσαι να έρθεις στα τελευταία σου. Του santana πχ δεν του καταλογίζω κάτι αντίστοιχο γιατί είχε έρθει και το '91 αν θυμάμαι καλά, και ήρθε και τώρα κοντά και πήγα.

Και άσχετα με ηλικιακά και συνταξιοδοτικά, σιχαίνομαι τις αρπαχτές, όπως αυτή του Dylan (ευτυχώς δεν πήγα)! Δε θα ξεχάσω το live του Al di Meola στο λυκαβητό που επί 5 λεπτά προσπαθούσε να εξηγήσει στον ηχολήπτη το πόσο δυνατά ήθελε τον ήχο της κιθάρας σε ένα συγκεκριμένο τραγούδι! ΕΛΕΟΣ!!!
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
ραμσταιν...μακραν υπερτιμημενο συγκροτημα στην ελλαδα...απο ΚΑΠΟΙΑ ατομα... :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman:

...ΣΩΣΤΟΣ...Πολλά άλλα συγκροτήματα έχουν παίξει πολύ πριν τα ίδια πράγματα (και καλύτερα). Απωθητικός έως αστείος ο Γερμανικός στίχος...
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
Είχες πάει στους ACDC περυσι; Μπορείς να συγκρίνεις το show και τα σκηνικα; Το είχα χάσει και άκουσα ότι άξιζε πάρα πολύ μονο και μονο για αυτό, ξέχωρα από τη μουσική...

Ελπίζω να μην εννοείτε Heaven and Hell (Black Sabbath με Dio) και Deep Purple αγαπητε...  ;)

...Τι να συγκρίνετε τους AC/DC ρε...Μόνο τα 6 κανόνια που βάραγαν στο τέλος ήταν αρκετά...
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
...Σκηνικά και πυροτεχνήματα θέλετε?? Πάρτε από τους μετρ του είδους...

 

nautipu$$

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2010
Μηνύματα
567
Like
0
Πόντοι
6
Oι AC/DC ειναι οντως υπερεκτιμημενοι, οι Rammstein ειναι........απλα show (απο μουσικη, απο εδω πανε και οι αλλοι). Και κατα την γνωμη μου, το show τους δεν φτουραει τιποτα μπροστα σ'αυτο των πατεραδων τετοιου ειδους show, που ειναι οι παμμεγιστοι KLF. Αυτο που βρηκα τρομερα γελοιο (απο τα βιντεο της συναυλιας στο youtube) ειναι που αρκετοι απο το κοινο ξερανε φαρσι τους στιχους στα γερμανικα. Ο Θεος και η ψυχη τους αν ξερανε τι λεγανε.

Τεσπα, οι Rammstein κατα τις 2 πηγαν σε μπαρ στο Παγκρατι μαζι με κατι γκομενες και μερικους fans για after show παρτακι.

Αυτα.
 

kaisarlis

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
186
Like
0
Πόντοι
1
...ΣΩΣΤΟΣ...Πολλά άλλα συγκροτήματα έχουν παίξει πολύ πριν τα ίδια πράγματα (και καλύτερα). Απωθητικός έως αστείος ο Γερμανικός στίχος...

Στους κιςς όμως διαφωνούμε...πιο πολύ για κλόουν κάνουν. :P
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Στους κιςς όμως διαφωνούμε...πιο πολύ για κλόουν κάνουν. :P

Καλά να πάθεις anatolgami που συμφωνείς με τον εξ' απ' εδώ!

Ναι kaisarlis οι KISS κάνουν για κλόουν, ο Dio σκατα φωνή...

Keep amusing us...

Για πες και για αυτόν:




Μη μπερδευτείς και πεις και για το Mozzart στην αρχή...
 

kaisarlis

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
186
Like
0
Πόντοι
1
Xάλια φωνητικά σαν να ξερνάνε κάνουν. :grin: :grin: :cheesy: :cheesy: :cheesy:


 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Καραγκιόζηδες και ιερόσυλοι είναι οι Rammstein.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom