Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

KingEdward

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
762
Κριτικές
3
Like
53
Πόντοι
6
Φιλε    αυτό   που   εχεις    στην   υπογραφη   σου   δεν   είναι   ολοκληρο
(Ουδεις   γνωριζει   ο,τι   γνωριζει )
Υπαρχουν   4   κατηγορειες   ανθρωπων

Αυτοι     που   δεν   γνωριζουν    ό,τι   δεν   γνωριζουν   (εκει   ανηκουν    οι  περισσοτεροι   ανθρωποι )
Αυτοι   που   γνωριζουν    ο,τι    δεν   γνωριζουν   (αρκετοι )
Αυτοι   που    γνωριζουν    αλλά   δεν   γνωριζουν    ο,τι   γνωριζουν  ( ελαχιστοι  )
Αυτοι    που   γνωριζουν   και   γνωριζουν    ο,τι   γνωριζουν   (θεοι    και   πανω  )


μην το ψάχνεις το εν οίδα ότι ουδέν οίδα είναι
 

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
5
Πόντοι
6
Αυτό    που  λες  το  ειπε  ο  Σωκρατες    και  όπως  βλεπεις  ανηκει  στην  δευτερη  κατηγορεια  (που  παρεθεσα )

Όπως  βλεπεις  αυτό  που  ειπε  ο  Σωκρατης  δεν  είναι  ολοκληρωμενο    γιατι    η  ανατολιτικη  φιλοσοφια  προχωρησε  πιο  βαθεια .
Αλλωστε  και  συ    αυτό  που  εχεις    στην  παρακατω  υπογραφη  σου
(Ζήσε σαν να πρόκειται να πεθάνεις αύριο,Μάθε σαν να επρόκειτο να ζήσεις για πάντα).
το  εχει  πει  ο  Γκαντι
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Αυτό    που  λες   το   ειπε   ο  Σωκρατες    και   όπως   βλεπεις   ανηκει  στην   δευτερη  κατηγορεια   (που   παρεθεσα )

Όπως   βλεπεις   αυτό  που   ειπε   ο  Σωκρατης   δεν   είναι   ολοκληρωμενο    γιατι    η   ανατολιτικη   φιλοσοφια   προχωρησε   πιο   βαθεια .
Αλλωστε  και   συ    αυτό  που   εχεις    στην   παρακατω  υπογραφη   σου
(Ζήσε σαν να πρόκειται να πεθάνεις αύριο,Μάθε σαν να επρόκειτο να ζήσεις για πάντα).
το   εχει   πει   ο  Γκαντι

οου μάι! καλε μιλαμε για συναυλιες εδωωωωωωωωωωωω
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
Poster.jpg

Συναυλία που δε χάνεται με τίποτα. O 75χρονος κορυφαίος τραγουδιστής rock n roll στην Αθήνα! Great balls of fire!

...Και νόμιζα ότι είχε ΠΕΘΑΝΕΙ...ή μήπως βγήκε για τα έξοδα της κηδείας?
 

fonias

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2007
Μηνύματα
36
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
RAMMSTEIN!!!!

τρέλα και δεν είμαι καλά λέμε.....



αν και έπαιξαν λίγο ρε γμτ.
 

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
5
Πόντοι
6
οου μάι! καλε μιλαμε για συναυλιες εδωωωωωωωωωωωω


Πρωτη  φορα    το  βλεπεις  να  υπαρχει    παρεκτροπη ? Τουλαχιστον  αυτα  δεν  μπορεις  να  τα  χαρακτηρισεις  σπαμαρισμα .
Εστω    οτι  εχεις  δικιο ,  εσυ    χθες  που  πηγες  στην  συναυλια    δεν  περιεγραψες  πως  ηταν  η  συναυλια,    τι  αισθανθηκες  , ποσος  κοσμος  ηταν ,  τι  ατμοσφαιρα  επικρατουσε  ,  τι  περιεργα  συνεβησαν ,  οποτε  με  την  δικη  μου  λογικη    δεν  βοηθησες  καποιον  να  μπει    στο  κλιμα    της  συναυλιας  , οποτε  και  τα  δικα  σου  ποστ  αν    και  ανηκουν    σε  αυτό  το  θρεντ ,  στην  ουσια  δεν  λενε  τιποτα .
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Πρωτη   φορα    το  βλεπεις   να   υπαρχει    παρεκτροπη ? Τουλαχιστον   αυτα   δεν  μπορεις   να   τα   χαρακτηρισεις   σπαμαρισμα .
Εστω    οτι   εχεις   δικιο ,  εσυ    χθες   που   πηγες   στην   συναυλια    δεν   περιεγραψες   πως   ηταν   η   συναυλια,    τι   αισθανθηκες  , ποσος  κοσμος   ηταν ,  τι  ατμοσφαιρα   επικρατουσε  ,  τι  περιεργα   συνεβησαν ,  οποτε   με   την   δικη   μου   λογικη    δεν  βοηθησες   καποιον   να   μπει    στο  κλιμα    της   συναυλιας  , οποτε   και   τα   δικα   σου   ποστ   αν    και   ανηκουν    σε  αυτό   το   θρεντ ,  στην   ουσια   δεν  λενε   τιποτα .

:S
*ποσες φορες πατας το σπεις?
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
αααα επιτελους ποσταρε και καποιος! για πε!

τελεια δεν ηταν? ΤΕΕΕΕΛΕΙΑ!

Απλά γαμάτα ήταν!!!

Το show από άλλο πλανήτη και ήχος μια χαρά για χωράφι. Η φωνή του Till έπασχε λίγο (όπως και σε κάθε live κατ'εμέ) αλλά έδωσαν ρέστα ότι και να λέμε!!!

Τσίμπα και τα τραγούδια με τη σειρά που τα έπαιξαν σε περίπτωση που θες να τα κρατήσεις για αρχείο...

1. Rammlied
2. B*******
3. Waidmanns Heil
4. Keine Lust
5. Feuer Frei
6. Wiener Blut
7. Frühling in Paris
8. Ich tu dir weh
9. Du riechst so gut
10. Benzin
11. Links 2 3 4
12. Du Hast
13. Pussy
14. Sonne
15. Haifisch
16. Ich Will
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Απλά γαμάτα ήταν!!!

Το show από άλλο πλανήτη και ήχος μια χαρά για χωράφι. Η φωνή του Till έπασχε λίγο (όπως και σε κάθε live κατ'εμέ) αλλά έδωσαν ρέστα ότι και να λέμε!!!

Τσίμπα και τα τραγούδια με τη σειρά που τα έπαιξαν σε περίπτωση που θες να τα κρατήσεις για αρχείο...

1. Rammlied
2. B*******
3. Waidmanns Heil
4. Keine Lust
5. Feuer Frei
6. Wiener Blut
7. Frühling in Paris
8. Ich tu dir weh
9. Du riechst so gut
10. Benzin
11. Links 2 3 4
12. Du Hast
13. Pussy
14. Sonne
15. Haifisch
16. Ich Will

εσυ ηθελα να ποσταρεις!!!!!
ο ηχος μια χαρα ηταν! και οι φωτιες τα σπαγαν! στο  benzin ηταν θεικα!
εχω βραχνιασει και ποναει ο σβερκος μου!! πως ηταν στους βιπ?
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
εσυ ηθελα να ποσταρεις!!!!!
ο ηχος μια χαρα ηταν! και οι φωτιες τα σπαγαν! στο  benzin ηταν θεικα!
εχω βραχνιασει και ποναει ο σβερκος μου!! πως ηταν στους βιπ?

Εγώ απορώ πως δεν ψήθηκαν!

Κάθε φορά που άναβαν ένιωθα να έρχεται ζέστη από τη φλόγα και ήμουν και σε απόσταση....

Και στο Benzin και στο Links 2 3 4 τα γαμήσαν όλα με τις φωτιές!

Κι εγώ φωνή δεν έχω. Γκάριζα όλη την ώρα σαν το γαϊδούρι!

Ψιλοφλώρικα ήταν σαν κατάσταση το βιπ. Είχε και αρρωστάκια αλλά πιο πολύ μπαρμπάδες και κυράδες.

Κατά τ'άλλα άξιζε τρελά τα παραπάνω λεφτά που είχε. Βλέπαμε τα πάντα, χωρίς να πρέπει να σκαρφάλώσουμε στους ώμους των μπροστινών. Ο ήχος, παρ'ότι ήμασταν πλάγια, ήταν κομπλέ όπως είπα. Υπήρχε άνεση να κοπανηθείς χωρίς να κουτουλήσεις κανέναν (ήθελε όμως προσοχή μην παραπατήσεις από το πολύ χτύπημα και σε πάρει το γκρέμι).

Και πάνω απ'όλα οι μπύρες ήταν ΔΙΠΛΑ!!! Τρία λεπτά διαδικασία στην κυριολεξία για να φύγεις από εκεί που ήσουν, να πάρεις μάρκες, μπύρες, και να ξαναγυρίσεις πίσω! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Εγώ απορώ πως δεν ψήθηκαν!

Κάθε φορά που άναβαν ένιωθα να έρχεται ζέστη από τη φλόγα και ήμουν και σε απόσταση....

Και στο Benzin και στο Links 2 3 4 τα γαμήσαν όλα με τις φωτιές!

Κι εγώ φωνή δεν έχω. Γκάριζα όλη την ώρα σαν το γαϊδούρι!

Ψιλοφλώρικα ήταν σαν κατάσταση το βιπ. Είχε και αρρωστάκια αλλά πιο πολύ μπαρμπάδες και κυράδες.

Κατά τ'άλλα άξιζε τρελά τα παραπάνω λεφτά που είχε. Βλέπαμε τα πάντα, χωρίς να πρέπει να σκαρφάλώσουμε στους ώμους των μπροστινών. Ο ήχος, παρ'ότι ήμασταν πλάγια, ήταν κομπλέ όπως είπα. Υπήρχε άνεση να κοπανηθείς χωρίς να κουτουλήσεις κανέναν (ήθελε όμως προσοχή μην παραπατήσεις από το πολύ χτύπημα και σε πάρει το γκρέμι).

Και πάνω απ'όλα οι μπύρες ήταν ΔΙΠΛΑ!!! Τρία λεπτά διαδικασία στην κυριολεξία για να φύγεις από εκεί που ήσουν, να πάρεις μάρκες, μπύρες, και να ξαναγυρίσεις πίσω! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:


κι εμεις που ημασταν μπροστα μπροστα, μολις αναβαν οι φωτιες, δεν το αντεχαμε. αλλα αυτοι ειν θεοι!!!

με παρεσυραν μερικες φορες σε ξυλο κατι μαντραχαλαδες ΚΑΚΗ ΤΟΥΣ ΩΡΑ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ αλλα με εσωσε ενα παλικαρι που με τραβηξε εγκαιρα χαχαχα!

αλλα μετα κοπανημα και χοροπηδητο! μουσκεμα ειχα γινει!

για πρωωωτη φορα, μπροστα μας δεν ειχαμε ψηλους, οποτε βλεπαμε οντως τα παντα!

να σου πω την αληθεια, και λεφτα να ειχα, και παρεα για βιπ, δε θα πηγαινα. ολη η ενεργεια βγαινει εκει στην αρενα..

α εγω ειμαι φλωρακι στα ποτα. ενα νερο πηρα και μια πορτοκαλαδα :rolleyes: δεν πολυπινω.
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
...Ρε σεις, ΦΩΤΙΕΣ θέλατε?? Πάρτε...
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
...Πάρτε κι άλλες φωτιές...ACE FREHLEY  BURNING guitar solo, 1980...εγκαύματα 2ου βαθμού στα χέρια...

 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
λακηηηηηηηηη
δες το ολο! ΟΛΟ!
ειναι και η δικη μου κραυγη εκει μεσααααα!!!  :rockon: :rockon: :rockon:
 

fonias

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2007
Μηνύματα
36
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
εξαιρετικό show.Οι φωτιές ήταν όλα τα λεφτά και απορώ πώς τη πάλεψαν από τη ζέστη.ήμουν σχετικά κοντά στο stage και κάθε φορά που έβγαιναν οι φλόγες ήταν κόλαση, κυριολεκτικά και μεταφορικά.Είναι απίστευτοι performers οι τύποι.
Ο Λιντερμαν απλά τα σπασε.
Ο πληκτράς είναι ένας μικρός θεούλης.


το μόνο που με χάλασε ήταν ότι δεν είχε ιδιαίτερο πάθος και ένταση η συναυλία. Δε ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος.

Υ.Γ 1 : κάνω λάθος ή παλαιότερα ανεβαίνε ο Τιλ στη βάρκα?
Υ.Γ 2: τους είδα live Βουλγαρία, γιαυτό και συγκρίνω την ένταση του πλήθους.
Υ.Γ 3 : πόσο γαμάνε????   
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
λακηηηηηηηηη
δες το ολο! ΟΛΟ!
ειναι και η δικη μου κραυγη εκει μεσααααα!!!  :rockon: :rockon: :rockon:

Φάτσα κάρτα ήσουνα μωρή κουφαλίτσα εεε? :rockon:

Σιχαίνομαι τα βίντεο συναυλιών από κινητά μιας και είναι μόνο βαβούρα και φωνές αλλά από τη συγκεκριμένη θα τα ψάξω όλα να τα έχω κάπου να τα βλέπω να θυμάμαι. Ανατριχίλα! :rockon:
εξαιρετικό show.Οι φωτιές ήταν όλα τα λεφτά και απορώ πώς τη πάλεψαν από τη ζέστη.ήμουν σχετικά κοντά στο stage και κάθε φορά που έβγαιναν οι φλόγες ήταν κόλαση, κυριολεκτικά και μεταφορικά.Είναι απίστευτοι performers οι τύποι.
Ο Λιντερμαν απλά τα σπασε.
Ο πληκτράς είναι ένας μικρός θεούλης.


το μόνο που με χάλασε ήταν ότι δεν είχε ιδιαίτερο πάθος και ένταση η συναυλία. Δε ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος.

Υ.Γ 1 : κάνω λάθος ή παλαιότερα ανεβαίνε ο Τιλ στη βάρκα?
Υ.Γ 2: τους είδα live Βουλγαρία, γιαυτό και συγκρίνω την ένταση του πλήθους.
Υ.Γ 3 : πόσο γαμάνε????   

Ο πληκτράς είναι αλλού για αλλού μαν! Όχι μόνο στο performance αλλά και στη μουσική του! Παρ'ότι κιθαρίστας, εκτιμώ τον πληκτρά αυτής της μπάντας περισσότερο από όλους τους άλλους μουσικούς της. Παίζει τα άπαιχτα από πλευράς αρμονίας που αν τα ακούσεις μόνα τους είναι μια παραφωνία και μισή, κι όταν κολλάνε στο τραγούδι χτυπιέσαι κι απορείς πως του ήρθε να παίξει αυτό το πράγμα εκεί ακριβώς που το έπαιξε! Η παράνοια σε όλο το μουσικό της μεγαλείο!

Εγώ τον μπασίστα έχω δει να κάνει το βαρκάρη σε ένα live (Volkerball νομίζω...).

Όσο για το πόσο γαμάνε, για τις φωτιές, για το performance....

Other bands play, Rammstein BURNS !!!!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom