Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Φανταστική η συναυλία των MAIDEN!! Απίστευτα πράγματα. Τη θάψανε πάλι οι κωλοδημοσιογράφοι. Τίποτα δεν άλλαξε σ αυτή τη σκατοχώρα την τελευταία 25ετία. Ούτε μια καλή κουβέντα δε γράψανε. Ή μήπως δεν πρόσεξα καλά. Μόνο για τη Μαντόνα γράφουνε. Τέτοιο κόμπλεξ. Άντε τώρα ναρθει και ο Ulrich Roth,  να ακούσουμε λίγη κιθάρα. 1 Νοέμβρη!!
Οι Maiden ηταν για μενα χαλια
 

ploughman

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
945
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
1.997
ακουσα οτι πεθανε ενας απο τους PInk floyd. Ποιος ειναι και ποσο ετων?
Ο Richard Wright, ιδρυτικό μέλος των Pink Floyd και υπεύθυνος για τι μελωδίες σε πιάνο και keyboard, έχασε την μάχη με τον καρκίνο αφήνοντας την τελευταία του πνοή στις 16 Σεπτέμβρη,στα 65 του χρόνια.
Αυτός είναι και ο πιο πρόσφατος θάνατος,αφού είχε προηγηθεί αυτός του Syd Barrett,στις 7 Ιουλίου του 2006
 

ploughman

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
945
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
1.997
Οι Maiden ηταν για μενα χαλια
Εγώ ένα έχω να πω για το φαινόμενο MAIDEN.
Πως γίνεται,κάθε χρόνο να μαζεύουν όλο και περισσότερο κόσμο και μάλιστα από όλες τις ηλικίες και,ενώ ξέρεις τι θα ακούσεις,να γουστάρεις και περισσότερο κάθε φορά που τους ακούς?
 

ploughman

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
945
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
1.997
Φανταστική η συναυλία των MAIDEN!! Απίστευτα πράγματα. Τη θάψανε πάλι οι κωλοδημοσιογράφοι. Τίποτα δεν άλλαξε σ αυτή τη σκατοχώρα την τελευταία 25ετία. Ούτε μια καλή κουβέντα δε γράψανε. Ή μήπως δεν πρόσεξα καλά. Μόνο για τη Μαντόνα γράφουνε. Τέτοιο κόμπλεξ. Άντε τώρα ναρθει και ο Ulrich Roth,  να ακούσουμε λίγη κιθάρα. 1 Νοέμβρη!!
Ναι,να ακούσουμε,αλλά όχι για πολύ ώρα,καταντάει πολύ κουραστικός!
Θα προτιμούσα να δω ένα G3 tour(αυτό που οι Satriani και Vai καλούν έναν κιθαρίστα και "τα σπάνε" στην κυριολεξία)
 

ploughman

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
945
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
1.997
....μεθαυριο στις  13 Σεπτεμβριου  ο  μεγαλος Gary Moore  θα  εμφανιστει στο κλειστο του Φαληρου......θα παρουν οι κιθαρες φωτια...οποιος παει ας γραψει μια κριτικη μετα.....ονειρο μου ηταν να παω καποτε σε μια συναυλια του και τωρα που ηρθε για πρωτη φορα στην Ελλαδα ενα ατυχημα με την μηχανη με καθηλωσε  στο κρεβατι.....γκαντεμια  :headbang: :headbang:
Δεν άκουσα και τα καλλίτερα για το live
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Δε βλεπω την ωρα ποτε θα ερθει η Μαντονα για να δω τα ρεπορταζ στη τηλεοραση με ολες τις κραγμενες λουγκρες που θα πανε. Μιλαμε ειναι το μεγαλυτερο ειδωλο των τελειωμενων αδερφων.
 

goliath

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2008
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
clove hoof stis 26 texas
heavy mteal band ,για τους λατρεις του ειδους
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Ε, όχι και χάλια, ρε φίλε. Τι φταίνε αυτοί, αν οι ΜΑΛΑΚΕΣ της Μαλακάσας έχουν απαράδεκτο ήχο?
Eνταξει ρε φιλε εχεις δικιο,δεν ηταν και χαλια.Εγω ομως ξενερωσα οχι απο θεμα ηχου αλλα γιατι μετα απο τοσα live πιστευω οτι μπορω να ξεχωρισω ποιος παιζει για τα φραγκα και τους κατεταξα σε αυτην την κατηγορια.
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Εγώ ένα έχω να πω για το φαινόμενο MAIDEN.
Πως γίνεται,κάθε χρόνο να μαζεύουν όλο και περισσότερο κόσμο και μάλιστα από όλες τις ηλικίες και,ενώ ξέρεις τι θα ακούσεις,να γουστάρεις και περισσότερο κάθε φορά που τους ακούς?
Λυπαμαι αλλα αυτο δεν συνεβη σε μενα...Και η τελευταια φορα που τους ειδα ηταν στην Ν.Φιλαδελφεια το 87 η 88 δεν θυμαμαι.Η πλακα ειναι οτι με εξαιρεση το fear of the dark το setlist ηταν το ιδιο...Γκαντεμια.Επισης και ο κοσμος ηταν διαφορετικος τοτε,πιο ζωντανος.Για τους Maiden δεν το συζηταω καμμια σχεση με αυτο που ειδα τωρα, μασαγανε σιδερα.Και μην μου πει κανεις οτι γερασαν γιατι ξερω πολλους που ειναι 20 χρονια μεγαλυτεροι και δεν παιζουν ετσι.Αυτο που ειχαν οι Maiden εχει χαθει.
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
Eνταξει ρε φιλε εχεις δικιο,δεν ηταν και χαλια.Εγω ομως ξενερωσα οχι απο θεμα ηχου αλλα γιατι μετα απο τοσα live πιστευω οτι μπορω να ξεχωρισω ποιος παιζει για τα φραγκα και τους κατεταξα σε αυτην την κατηγορια.

Όλοι παίζουν για τα φράγκα ρε φίλε. ΣΟΒΑΡΕΨΟΥ. Τα CD δεν πουλάνε λόγω Internet, άρα κάπως πρέπει να ζήσουν οι μουσικοί.Το ζήτημα είναι τι σου προσφέρουν για τα φράγκα που παίζουν. Και οι MAIDEN πρόσφεραν το ΚΑΛΥΤΕΡΟ!
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
Δεν άκουσα και τα καλλίτερα για το live

Σαν τι περιμένετε ν ακούσετε ρε μάγκες? Ενας μέτριος κιθαρίστας είναι. Πηγαίντε Ulrich Roth 1 Νοέμβρη, να βρείτε την υγεια σας.
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Όλοι παίζουν για τα φράγκα ρε φίλε. ΣΟΒΑΡΕΨΟΥ. Τα CD δεν πουλάνε λόγω Internet, άρα κάπως πρέπει να ζήσουν οι μουσικοί.Το ζήτημα είναι τι σου προσφέρουν για τα φράγκα που παίζουν. Και οι MAIDEN πρόσφεραν το ΚΑΛΥΤΕΡΟ!
Mαλλον εγω δεν το εθεσα σωστα.Εννοουσα οτι δεν το εχουν μεσα τους αυτο που κανουν και το κινητρο ειναι μονο τα χρηματα.Τωρα δεν παιζουν ολοι για τα φραγκα, ακομα περισσοτερο οι Maiden δεν θα επρεπε γιατι τα εχουν κονομησει χοντρα εδω και πολλα χρονια.Τωρα ο dickinson ας πουμε με πυργο στην Σκωτια και δικη του αεροπορικη εταιρια τι δουλεια ειχε να χοροπηδαει στο terravibe?Και να μας σερβιρει και μια απο τα ιδια.Ασε που φαινοταν να βαριεται κιολας
Στη μουσικη που ακουμε υπαρχουν πολλοι καλλιτεχνες που δεν παιζουν για τα φραγκα, παιζουν γιατι δεν μπορουν να κανουν διαφορετικα...Ενα πολυ καλο παραδειγμα ειναι ο κυριος Uli Roth που αναφερθηκε προηγουμενως
 

lakisscorpio

Μέγας
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.053
Κριτικές
14
Like
646
Πόντοι
4.255
ρε παιδια...ξερει μηπως κανενας η αν εχει ακουσει κατι για εκδρομες απο Θεσ/νικη για την συναυλια της Μαντονας???
Αν ξερει καποιος,παρακαλω να  το μοιραστει μαζι μας.....
Ευχαριστω
 

ploughman

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
945
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
1.997
Σαν τι περιμένετε ν ακούσετε ρε μάγκες? Ενας μέτριος κιθαρίστας είναι. Πηγαίντε Ulrich Roth 1 Νοέμβρη, να βρείτε την υγεια σας.
Θα διαφωνήσω ως το μέτριος κιθαρίστας.Απλά τον προτιμώ στις παλιές του εποχές και όχι στα μέτρια blues που παίζει
 

ploughman

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
945
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
1.997
Λυπαμαι αλλα αυτο δεν συνεβη σε μενα...Και η τελευταια φορα που τους ειδα ηταν στην Ν.Φιλαδελφεια το 87 η 88 δεν θυμαμαι.Η πλακα ειναι οτι με εξαιρεση το fear of the dark το setlist ηταν το ιδιο...Γκαντεμια.Επισης και ο κοσμος ηταν διαφορετικος τοτε,πιο ζωντανος.Για τους Maiden δεν το συζηταω καμμια σχεση με αυτο που ειδα τωρα, μασαγανε σιδερα.Και μην μου πει κανεις οτι γερασαν γιατι ξερω πολλους που ειναι 20 χρονια μεγαλυτεροι και δεν παιζουν ετσι.Αυτο που ειχαν οι Maiden εχει χαθει.
Η τελευταία ήταν το 88?Νομίζω πως αυτή ήταν και η πρώτη φορά που ήρθαν στην Ελλάδα.13 Σεπτέμβρη του 1988.
Και να σας πω και κάτι να γελάσετε?Ο Dickinson τότε,πήγε στην Boom Boom!!!Ναι,καλά διαβάσατε,στην disco στην Καλλιθέα!!!
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Η τελευταία ήταν το 88?Νομίζω πως αυτή ήταν και η πρώτη φορά που ήρθαν στην Ελλάδα.13 Σεπτέμβρη του 1988.
Και να σας πω και κάτι να γελάσετε?Ο Dickinson τότε,πήγε στην Boom Boom!!!Ναι,καλά διαβάσατε,στην disco στην Καλλιθέα!!!
Ναι ηταν η πρωτη φορα που ηρθαν.Και αν θυμαμαι καλα ηταν και η πρωτη φορα που ηρθε τοσο μεγαλο ονομα απο τον χωρο του μεταλ.Με εξαιρεση φυσικα τους motorhead στο σπορτινγκ το 86 η 85 ,παλι δεν θυμαμαι(Χαμος παντως!).Εκει ο lemmy ανακαλυψε την μαυροδαφνη και πηρε μαζι δυο κασονια φευγοντας απο αθηνα.
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
Ναι ηταν η πρωτη φορα που ηρθαν.Και αν θυμαμαι καλα ηταν και η πρωτη φορα που ηρθε τοσο μεγαλο ονομα απο τον χωρο του μεταλ.Με εξαιρεση φυσικα τους motorhead στο σπορτινγκ το 86 η 85 ,παλι δεν θυμαμαι(Χαμος παντως!).Εκει ο lemmy ανακαλυψε την μαυροδαφνη και πηρε μαζι δυο κασονια φευγοντας απο αθηνα.

Λοιπόν για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους: Οι Motorhead έπαιξαν το 88 3 συναυλίες στο Sporting. Αν εξαιρέσει κανείς τους UFO και τους URIAH HEEP στις αρχές της δεκαετίας του 80, η πρώτη "μεγάλη" metal συναυλία ήταν οι SAXON to 86 στη Ριζούπολη.
 

akapovic

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2008
Μηνύματα
273
Like
0
Πόντοι
1
Ναι,να ακούσουμε,αλλά όχι για πολύ ώρα,καταντάει πολύ κουραστικός!
Θα προτιμούσα να δω ένα G3 tour(αυτό που οι Satriani και Vai καλούν έναν κιθαρίστα και "τα σπάνε" στην κυριολεξία)

σωστό σε βρίσκω(ειδικά με malmsteen μαζί :rockon:),αλλά και ο uli είναι μεγάλη μορφή.Όποιος τον είδε πέρσυ στην επανεμφάνιση του με τους σκορπιούς στο καραισκάκη καταλαβαίνει για τη μορφή μιλάμε... :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom