Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

woodstockr

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
932
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Mετά τις τελευταίες απροσδόκητες εξελίξεις και προκειμένου να διασφαλιστεί η ομαλή διεξαγωγή του “Rock ‘Em All Festival”, αποφασίσαμε να μην μείνουμε απλοί παρατηρητές αυτής της παρωδίας και βρήκαμε άμεσα καινούρια στέγη για το Φεστιβάλ μας.

Φέτος το Rock χτυπάει στην καρδιά τις πόλης και συγκεκριμένα στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων στο Γκάζι. Λόγω των ιδιαιτεροτήτων που παρουσιάζει ο καινούριος χώρος, η ώρα έναρξης του Φεστιβάλ μεταφέρεται από τις 17:00 στις 17:30 ενώ οι πόρτες θα ανοίξουν στις 16:30.

Πως είναι η Τεχνόπολη? Δεν έχω πάει ποτέ...θα φάμε πολύ ήλιο?

Satan records the first note., We chime the bell, chaos and hell, Metal for maniacs pure.....BLACK METAAAAAL....
 

foot_hunter

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2006
Μηνύματα
125
Like
1
Πόντοι
1
Hμουν κι εγω στο Καραισκακη την Τριτη! Πρεπει να ομολογησω οτι περισσοτερο πηγα για τους Whitesnake τους οποιους εχω δει αλλες 2 φορες και λατρευω  :rockon: αλλα κακα τα ψεματα, εντυπωσιαστηκα απο την εμφανιση των Def Leppard! Hταν 2 κλασεις ανωτεροι απο τους Whitesnake, τρομερη σκηνικη παρουσια, πεντακαθαρος ηχος, φοβερο δεσιμο η μπαντα και super επιλογη κομματιων - μονο 2 καινουρια επαιξαν! Εχω δει παρα πολλες ροκ συναυλιες ως τωρα, αυτη ειναι μια απο εκεινες που θα μου μεινουν για παντα στο μυαλο :rockon:
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
Άμα δεν πήγατε KISS δεν είδατε ΤΙΠΟΤΑ. Το ΚΟΡΥΦΑΙΟ show!!
 

koumparos

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
Πήγα και KISS και Whitesnake/Def Leppard. Οι KISS όντως πολύ καλοί αλλά τους Def Leppard τους ευχαριστήθηκα περισσότερο δεν ξέρω γιατί. Φοβερή ενέργεια στη σκηνή, πολύ καλό setlist και θερμή συμμετοχή από το κοινό (bodysurfing μέχρι και στο Love Bites). Καταλάβαινες ότι δεν ήρθαν για αρπαχτή ρε παιδί μου.

Αυτός που με απογοήτευσε ήταν ο Coverdale. Η φωνή του έβγαινε με το ζόρι, έγλυφε το δάχτυλό του και έτριβε τις ρώγες του πέντε φορές σε κάθε τραγούδι και έδινε συνεχώς πάσες στο κοινό, γενικά φαινόταν σαν να μην πολυγούσταρε. Για να λέμε του στραβού το δίκιο πάντως ο ήχος  των Whitesnake ήταν πολύ κακός καμία σχέση με των Leppard. 
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
Τι περίμενες?? ο τελευταίος καλός δίσκος ήταν το slide it in (1984). Μετά ξεπούλημα και γκομενιλίκια...
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
...Αλλά έρχονται οι MAIDEN και θα ξελαμπικάρουμε...FEAR OF THE DARK...Υμνος!!
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
http://[URL unfurl="true"]www.markopoulo.gr/appdata/usertexts/images/%CF%85%CE%B4%CF%81%CE%B1%CF%85%CE%BB%CE%B9%CF%83.jpg[/img[/URL]]

[u][i][b]18 Ιουλίου 2008, 21.00      Ναός της Αρτέμιδος, Βραυρώνα[/b][/i][/u]



 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
μπράβο φίλε.....
αυτές οι εκδηλώσεις πρέπει να αναφέρονται.....  ;) ;)
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
Άντε, ρε. 22 και νύχτωσε...Έρχονται οι MAIDEN...
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
....και μην ξεχνατε μαγκες , ερχεται και ο μεγαλος κιθαριστας GARY MOORE στις 13 Σεπτεμβριου στο Λυκαβηττο...τι να πρωτοπει κανεις για τον GM ?
Kαι ο πλεον ασχετος απο μουσικη εχει τραγουδησει το Still got the blues....
Κορυφαιo κομματι για μενα το Parisienne walkways..τσεκαρετε απο youtube...


Y.Γ....αν βρειτε στα δισκοπωλεια το DVD  Gary Moore live at the Montreux απλα αρπαξτε το... θα καταλαβετε γιατι θεωρειται ενας απο τους κορυφαιους κιθαριστες της εποχης μας...
 

Συνημμένα

  • GARY MOORE.jpg
    GARY MOORE.jpg
    10,6 KB · Εμφανίσεις: 32

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
....και μην ξεχνατε μαγκες , ερχεται και ο μεγαλος κιθαριστας GARY MOORE στις 13 Σεπτεμβριου στο Λυκαβηττο...τι να πρωτοπει κανεις για τον GM ?
Kαι ο πλεον ασχετος απο μουσικη εχει τραγουδησει το Still got the blues....
Κορυφαιo κομματι για μενα το Parisienne walkways..τσεκαρετε απο youtube...


Y.Γ....αν βρειτε στα δισκοπωλεια το DVD  Gary Moore live at the Montreux απλα αρπαξτε το... θα καταλαβετε γιατι θεωρειται ενας απο τους κορυφαιους κιθαριστες της εποχης μας...

Μπά...Προτιμώ Brian Robertson...Ή μήπως Ulrich Roth καλύτερα...
 

SATYROS09

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
:rockon:μαγκες χτες η μερα στο rockwave ηταν γαματη.innerwish καλοι και ελπιδοφοροι για τα ελληνικα δεδομενα,morbid angel dynatoi kafroi,opeth δυνατη μπαντα που μου αρεσοθν αρκετα,χτεσ αρκετα καλη εμφανιση,στην συνεχεια  :rockon:oi cavalera conpiracy  που τους περιμενα να τους δω(αν και εχω δει τους seps live me την αυθεντικη συνθεση)τα σπασανε ολα,οταν ακους και δια στοματος max σε τελεια ελληνικα <γκαμηστε τα ολα) ;)στην συνεχεια επαιξαν οι carcas,δυνατο γκρουπ αλλα ποτε δεν ημουν πορωμενος με αυτους.οι within temptation παροτι τα γυναικια φωνητικα ειναι αρκετα δυνατο γκρουπ και εχουν μελλον.και μετα απο μια μικρη καθυστερηση οι metal gods εισερχονται στην σκηνη με τον halford ντυμενο νοστραδαμο.πολυ καλη σκηνηκη παρουσια με πολυ καλη σκηνη(ασανσερ,πορτες,σκαλοπατια,θρονους κ.α.)τους ειχα ξαναδει τους priest αλλα χτες δεν ειχε καμια σχεση με την προηγουμενη.εσπειραν metal και ιστορια χτες το βραδυ πραγματικα.οποιος δεν ηταν εχασε μια πολυ δυνατη μερα χτες με πολυ metal.pame gia alla :rockon: :rockon: :rockon:
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
μπράβο ρε φίλε.... ωραίος..

αλλά τ' όνειρό μου είναι φετιβάλ με Deicide, Six Feet Under, Behemoth, Belphegor, Nile λπ κάφρους!!!!!!

και την ψυχή μου θα δώσω για κάτι τέτοιο....  :grin: :cheesy:
 

Επισκέπτης
Κι ο MANU CHAO "τα εσπασε" χτες. Αν και καποιοι που τον ειχαν δει και παλαιοτερα ελεγαν οτι τις προηγουμες φορες επεξε καλυτερα. Παντως εμενα μου αρεσε.
 

woodstockr

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
932
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
μπράβο ρε φίλε.... ωραίος..

αλλά τ' όνειρό μου είναι φετιβάλ με Deicide, Six Feet Under, Behemoth, Belphegor, Nile λπ κάφρους!!!!!!

και την ψυχή μου θα δώσω για κάτι τέτοιο....  :grin: :cheesy:

Να βάλουμε μέσα και Cannibal Corpse, Bolt Thrower, Immortal και Amon Amarth για να δώσω και γω την δική μου?
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.126
Κριτικές
491
Like
37.414
Πόντοι
41.447
....και μην ξεχνατε μαγκες , ερχεται και ο μεγαλος κιθαριστας GARY MOORE στις 13 Σεπτεμβριου στο Λυκαβηττο...τι να πρωτοπει κανεις για τον GM ?
Kαι ο πλεον ασχετος απο μουσικη εχει τραγουδησει το Still got the blues....
Κορυφαιo κομματι για μενα το Parisienne walkways..τσεκαρετε απο youtube...


Y.Γ....αν βρειτε στα δισκοπωλεια το DVD  Gary Moore live at the Montreux απλα αρπαξτε το... θα καταλαβετε γιατι θεωρειται ενας απο τους κορυφαιους κιθαριστες της εποχης μας...

Gary πολύ καλός.
Θα τον τιμήσω,
ελπίζω να μην γίνει πάλι καμια μαλακια και κλεισει ο Λυκαβητός...
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
:rockon:μαγκες χτες η μερα στο rockwave ηταν γαματη.innerwish καλοι και ελπιδοφοροι για τα ελληνικα δεδομενα,morbid angel dynatoi kafroi,opeth δυνατη μπαντα που μου αρεσοθν αρκετα,χτεσ αρκετα καλη εμφανιση,στην συνεχεια  :rockon:oi cavalera conpiracy  που τους περιμενα να τους δω(αν και εχω δει τους seps live me την αυθεντικη συνθεση)τα σπασανε ολα,οταν ακους και δια στοματος max σε τελεια ελληνικα <γκαμηστε τα ολα) ;)στην συνεχεια επαιξαν οι carcas,δυνατο γκρουπ αλλα ποτε δεν ημουν πορωμενος με αυτους.οι within temptation παροτι τα γυναικια φωνητικα ειναι αρκετα δυνατο γκρουπ και εχουν μελλον.και μετα απο μια μικρη καθυστερηση οι metal gods εισερχονται στην σκηνη με τον halford ντυμενο νοστραδαμο.πολυ καλη σκηνηκη παρουσια με πολυ καλη σκηνη(ασανσερ,πορτες,σκαλοπατια,θρονους κ.α.)τους ειχα ξαναδει τους priest αλλα χτες δεν ειχε καμια σχεση με την προηγουμενη.εσπειραν metal και ιστορια χτες το βραδυ πραγματικα.οποιος δεν ηταν εχασε μια πολυ δυνατη μερα χτες με πολυ metal.pame gia alla :rockon: :rockon: :rockon:

η απολυτη metal βραδια ερχεται......και θα ειναι μια εκ των μεγαλυτερων μεταλ συναυλιων εν ελλαδι απο οτι δειχνουν τα πραγματα....οψομεν..2/8/08 iron maiden.
 

MojoRising

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
78
Like
0
Πόντοι
0
Η σημερινή γενιά είναι πολύ τυχερή. Θυμάμαι παλιά ταλαιπωρία αλλά και ομορφιά μαζί στη Φιλαδέλφεια με Rory στο Σπόρτιγκ με Police... Ήταν πραγματικά όργια μουσικής και ροκιάς! Άλλες εποχές....
 

Vrikolakas

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.126
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
16
Iron Maiden στο Terra Vibe Park το Σάββατο 2 Αυγούστου  :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom