Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

TRIVIUM

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2006
Μηνύματα
65
Like
0
Πόντοι
0
Ρεεεεεεε Φλεβαρη έρχονται KREATOR Αθήνα-Σαλόνικα!
Χαμός για ακόμη μία φορά!

(ελπίζω να μήν πέσει πάνω σε μάθημα,κωλοεξεταστική)
 

akapovic

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2008
Μηνύματα
273
Like
0
Πόντοι
1
Ρεεεεεεε Φλεβαρη έρχονται KREATOR Αθήνα-Σαλόνικα!
Χαμός για ακόμη μία φορά!

(ελπίζω να μήν πέσει πάνω σε μάθημα,κωλοεξεταστική)

πώς τους ακούτε αυτούς ρε παιδιά?αυτοί είναι καφρίλα,όχι μέταλ με "αρχές" και οι αρχές του μέταλ είναι η δυνατή μελωδία και ο μεστός στίχος!
 

TRIVIUM

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2006
Μηνύματα
65
Like
0
Πόντοι
0
άκουσε το violent revolution,το προτελευταιο αλμπουμ τους και θα δείς ότι δεν είναι καθόλου καφρίλα.ή και το endorama,το outcast.
Μπάντάρα είναι.τώρα αν εννοείς καφρίλα τα μή μελωδικά φωνητικά,πάω πάσο.
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Λοιπόν για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους: Οι Motorhead έπαιξαν το 88 3 συναυλίες στο Sporting. Αν εξαιρέσει κανείς τους UFO και τους URIAH HEEP στις αρχές της δεκαετίας του 80, η πρώτη "μεγάλη" metal συναυλία ήταν οι SAXON to 86 στη Ριζούπολη.
Ναι αλλα στα βιβλια μου οι saxon δεν ειναι μεγαλο ονομα του metal.Τουλαχιστον οχι για την ηλικια μου.Παντως αν το διευρυνουμε το θεμα τοσο ειναι και οι birthday party το 80 και ο μεγαλος Gallagher το 81.Α!και οι stones επι χουντας.Saxon παντως ειχα ακουσει οτι εγινε χαμος,εγω ημουν πιτσιρικας δεν ειχα παει αν ειχες παει ριξε εντυπωσεις.
 

Επισκέπτης
Οι Dub Incorporation για πρωτη φορα live στην Αθηνα. Παρασκευη 31/10 στο Gagarin και την επομενη Θεσσαλονικη στο Principal. Επιτελους καλη Reggae στην Ελλαδα!!!



 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
Ναι αλλα στα βιβλια μου οι saxon δεν ειναι μεγαλο ονομα του metal.Τουλαχιστον οχι για την ηλικια μου.Παντως αν το διευρυνουμε το θεμα τοσο ειναι και οι birthday party το 80 και ο μεγαλος Gallagher το 81.Α!και οι stones επι χουντας.Saxon παντως ειχα ακουσει οτι εγινε χαμος,εγω ημουν πιτσιρικας δεν ειχα παει αν ειχες παει ριξε εντυπωσεις.

Στις αρχές της δεκαετίας του 80 οι Saxon παίζανε μπροστά σε 50-60000 κόσμο σε διάφορα φεστιβάλ. Φτάσανε να πουλάνε μισό εκατομμύριο δίσκους χωρίς κανένα mainstream promotion. Άκου τα Denim & Leather, The eagle has landed (live) και το Crusader. Η συναυλία το 86 ήταν εξαιρετική με 6-7000 κόσμο, όταν όλα τα βρωμοπεριοδικά θάβανε το metal.
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.616
Κριτικές
41
Like
2.011
Πόντοι
8.235
Την Μαντονα την γραφω στα αρχιδια μου
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Στις αρχές της δεκαετίας του 80 οι Saxon παίζανε μπροστά σε 50-60000 κόσμο σε διάφορα φεστιβάλ. Φτάσανε να πουλάνε μισό εκατομμύριο δίσκους χωρίς κανένα mainstream promotion. Άκου τα Denim & Leather, The eagle has landed (live) και το Crusader. Η συναυλία το 86 ήταν εξαιρετική με 6-7000 κόσμο, όταν όλα τα βρωμοπεριοδικά θάβανε το metal.
Tο crusader το ξερω τα αλλα θα τα ψαξω,ευχαριστω!Ο Uli που παιζει?Ακουσα για 2 συναυλιες
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
22-09-2008_hiphop_poster.jpg


Το 1o Athens Hip Hop Festival  θα είναι η πρώτη live streaming συναυλία στην Ελλάδα. Έτσι, μπορείτε να παρακολουθήσετε σε πραγματικό χρόνο τη συναυλία και τα αγαπημένα σας συγκροτήματα, από τον ηλεκτρονικό υπολογιστή ή το κινητό σας. Εισιτήρα για τη ζωντανή συναυλία 15 ευρώ.
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
πώς τους ακούτε αυτούς ρε παιδιά?αυτοί είναι καφρίλα,όχι μέταλ με "αρχές" και οι αρχές του μέταλ είναι η δυνατή μελωδία και ο μεστός στίχος!

ώπα φίλε... τα ξανάπαμε... είσαι λάθος..
γούστα είναι αυτά... ;) ;)
metal είναι είτε ειναι black, death, thrash, heavy, epic, doom...κλπ κλπ!!!!!
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.126
Κριτικές
491
Like
37.414
Πόντοι
41.447
12 Μαϊου οι Depeche Mode στην Μαλακάσα  :rockon:
εισιτήρια απο 60 εώς 100 ευρώ
η προπόληση θα αρχίσει άυριο νομίζω.

[youtube=425,350]48JFIv9LZ2w[/youtube]
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Ο Uli Roth σημερα στο fuzz εδωσε ρεστα.Ηταν απο τις ελαχιστες φορες τελευταια που ειδα καταξιωμενο μουσικο να παιζει με την καρδια του,και το κοινο φυσικα τον αποθεωσε. ΑΞΙΟΣ!! :rockon:  :rockon:  :rockon:
 

WonderGirl

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
Εκτός θεματος και συγγνώμη αλλά.....
Wonder Girl έχεις και γαμώ τα αβατάρ....
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

αυτά..... συνεχίστε....  :grin:
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
ΣΑΒΒΑΤΟ 20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

DEUS EX MACHINA

DOORS OPEN: 22.00 - ENTRANCE: 10 EURO

20 YEARS DEUS EX MACHINA!

Η πιο διαχρονική μπάντα της εγχώριας rock σκηνής, η πιο αγαπητή και δημοφιλής με πιστούς οπαδούς και ίσως η πιο ιστορική εφόσον συνεχίζουν να μας ξεσηκώνουν εδώ και 20 χρόνια. Από τον Απρίλιο του 1989 έκαναν αίσθηση με την ακέραιη, αλλά και ασυμβίβαστη στάση τους. Οι Deus Ex Machina παίζουν δίχως όρια, οι live εμφανίσεις τους είναι ανεπανάληπτες και το σίγουρο είναι πως πάλι θα μας καθήλώσουν.

http://[URL unfurl="true"]www.anclub.gr/Data/morePhotos/20.12.08.jpg[/img[/URL]]

[b]Στο Αν Club[/b]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom