Νέα

Συμβουλή ζητάω. .Βερολίνο η Στουτγάρδη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pitas00
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 95
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.252
Κριτικές
19
Like
7.217
Πόντοι
3.346
Έμεινα και στις δύο πόλεις... Δεν γάμησα πουθενά... Στουτγκάρδη και γω έπαιρνα περισσότερα λεφτά γιατί απλά το Βερολίνο πληρώνει τα λιγότερα των κρατιδίων.Ομως θα διάλεγα Βερολίνο αν επεστρεφα γιατί φίλε υπάρχει το Schönefeld που βγάζεις αεροπορικό εισιτήριο για όπου θες ψιλοτζαμπε, Στουτγκάρδη παίρνεις τ αρχιδια μου.Βερολινο σε τέσσερις ώρες είσαι, Πολωνία, Τσεχία Δανία,Ολλανδία, όπου γουστάρεις, οδικώς εννοώ, Στουτγκάρδη μόνο Ελβετία πιάνεις...

Καλές αποφάσεις...

600 ευρω ομως ειναι μεγαλη η διαφορα στα λεφτα, σχεδον ενα ενοικιο ειναι.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Έμεινα και στις δύο πόλεις... Δεν γάμησα πουθενά... Στουτγκάρδη και γω έπαιρνα περισσότερα λεφτά γιατί απλά το Βερολίνο πληρώνει τα λιγότερα των κρατιδίων.Ομως θα διάλεγα Βερολίνο αν επεστρεφα γιατί φίλε υπάρχει το Schönefeld που βγάζεις αεροπορικό εισιτήριο για όπου θες ψιλοτζαμπε, Στουτγκάρδη παίρνεις τ αρχιδια μου.Βερολινο σε τέσσερις ώρες είσαι, Πολωνία, Τσεχία Δανία,Ολλανδία, όπου γουστάρεις, οδικώς εννοώ, Στουτγκάρδη μόνο Ελβετία πιάνεις...

Καλές αποφάσεις...
 

Backpacker

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
977
Κριτικές
18
Like
3.505
Πόντοι
5.585
600 ευρώ ειναι σεβαστή διαφορά για να απορριφθεί. Αν ηταν κανα 200ευρω παραπανω θα σου ελεγα πανε Βερολινο αλλά για 600 παραπάνω σιγουρα Στουτγκάρδη. Χώρια η προοπτική.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.252
Κριτικές
19
Like
7.217
Πόντοι
3.346
Τροφή για σκέψη... Ίδιο επίπεδο εργασίας υπάρχει στην πρωτεύουσα, ίδιο στα χωριά;Στο Βερολίνο με σεβόντουσαν όλοι και εγώ φυσικά, Στουτγκάρδη ήταν όλοι βλάκες και ο επαγγελματικός σεβασμός ήταν ανέκδοτο.Αυτο για μένα είναι ψυχοφθόρο, ενώ στο Βερολίνο ήθελα να πηγαίνω για δουλειά με ζήλο

μπορει να ετυχε σ' εσενα αυτο.

εξαλλου δεν ανοικεται στον ιδιο κλαδο επαγγελματικα
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Τροφή για σκέψη... Ίδιο επίπεδο εργασίας υπάρχει στην πρωτεύουσα, ίδιο στα χωριά;Στο Βερολίνο με σεβόντουσαν όλοι και εγώ φυσικά, Στουτγκάρδη ήταν όλοι βλάκες και ο επαγγελματικός σεβασμός ήταν ανέκδοτο.Αυτο για μένα είναι ψυχοφθόρο, ενώ στο Βερολίνο ήθελα να πηγαίνω για δουλειά με ζήλο
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.252
Κριτικές
19
Like
7.217
Πόντοι
3.346
Στην Ελλάδα είναι όντως μεγάλη, στην Γερμανία όχι τόσο... Υπάρχει και ο παράγοντας σπίτι πάντα.Εγω θα επέλεγα το πιο εύκολο μέρος που θα έβρισκα ένα.

εγω παλι θα επελεγα τα λεφτα

αν ειναι καποιος να αφησει τη χωρα του κατ εμε ο πρωτος παραγοντας που θα σκεφτει ειναι το οικονομικο και μετα την κοινωνικη ζωη μουνια, διασκεδαση κ.α....
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
600 ευρω ομως ειναι μεγαλη η διαφορα στα λεφτα, σχεδον ενα ενοικιο ειναι.

Στην Ελλάδα είναι όντως μεγάλη, στην Γερμανία όχι τόσο... Υπάρχει και ο παράγοντας σπίτι πάντα.Εγω θα επέλεγα το πιο εύκολο μέρος που θα έβρισκα ένα.
 

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
κανελονια, φετα, κ κρασο.... :S :S :S  :hi:

τρωκτικό που ζητάς γαμιά για την γκόμενά σου αν δεν έχεις κάτι σοβαρό να πεις επί του θέματος σκάσε

δεν σε κάλεσε κανείς να τρολλάρεις

σκουπίδι
 

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
218
Πόντοι
66
τρωκτικό που ζητάς γαμιά για την γκόμενά σου αν δεν έχεις κάτι σοβαρό να πεις επί του θέματος σκάσε

δεν σε κάλεσε κανείς να τρολλάρεις

σκουπίδι
καλως τον πουστογυφτα.... :vomit: :vomit: :vomit:
 
OP
OP
P

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
μπορει να ετυχε σ' εσενα αυτο.

εξαλλου δεν ανοικεται στον ιδιο κλαδο επαγγελματικα
σας ευχαριστώ και τους δύο για τις τεκμηριωμενες απαντήσεις. .κάνει μπαμ ότι έχετε νταραβεριστει πολύ με εξωτερικό και δεν έχετε τη βλάχικη κουτοπονηρη ελεηνιστικη νοοτροπία
 

luta

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2018
Μηνύματα
49
Like
0
Πόντοι
0
τρωκτικό που ζητάς γαμιά για την γκόμενά σου αν δεν έχεις κάτι σοβαρό να πεις επί του θέματος σκάσε

δεν σε κάλεσε κανείς να τρολλάρεις

σκουπίδι
πως μιλάς έτσι στον κλώνο μας τύπε; :S
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
μπορει να ετυχε σ' εσενα αυτο.

εξαλλου δεν ανοικεται στον ιδιο κλαδο επαγγελματικα

Έχεις δίκιο.Οταν έγραφα αυτό είχα στο μυαλό μου όταν είχα διαβάσει μια στατιστική που έλεγε ότι Βάδη Βυρτεμβέργη και Ελβετία εμφανίζονται τα μεγαλύτερα ποσοστά κατανάλωσης κόκας λόγω ανταγωνιστικού περιβάλλοντος.Ετσι εξήγησα που ποτέ δεν μπορούσα να συννενοηθω με κανέναν στην δουλειά.Δλδ πληρώνεσαι μεν αλλά καθόλου εύκολα, όσο Βερολίνο πχ
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.252
Κριτικές
19
Like
7.217
Πόντοι
3.346
σας ευχαριστώ και τους δύο για τις τεκμηριωμενες απαντήσεις. .κάνει μπαμ ότι έχετε νταραβεριστει πολύ με εξωτερικό και δεν έχετε τη βλάχικη κουτοπονηρη ελεηνιστικη νοοτροπία

:hi:

λογο του οτι εισαι σε μια καλη ηλικια για επαγγελματικη αναριχηση σε υψηλες θεσεις στο μελλον θα επιλεξεις την δουλεια με τα περισσοτερα χρηματα. αν π.χ. ησουν 25 χρονων θα σου ελεγα να επιλεξεις βερολινο απο πολλες αποψεις. πρεπει να σκεφτεις οτι την ευκαιρια που σου δινεται να την πιασεις απο τα μαλλια, δεν δινονται τετιοες ευκαιριες καθε μερα.

παρε τη δουλεια στην στουτγκαρδη, εγω ανεβαινω αρκετα συχνα βερολοινο γερμανια, κανονιζουμε ενα Σ/Κ να βγαλουμε γουστα.  :hi:

 
OP
OP
P

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
Να σαι καλά φίλε ..Μάλλον έχεις δίκιο. .Για γούστα στο Βερολίνο μέσα  :heavymetalbig:
 

Hatsumi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
551
Κριτικές
17
Like
2.015
Πόντοι
496
Στην Ελλάδα είναι όντως μεγάλη, στην Γερμανία όχι τόσο... Υπάρχει και ο παράγοντας σπίτι πάντα.Εγω θα επέλεγα το πιο εύκολο μέρος που θα έβρισκα ένα.
Στην Ελλάδα 600ευρώ είναι ο μισθός με Κυριακές, κυλιόμενο και βραδινά  :S :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom