Νέα

Σύγκριση Νέας Δημοκρατίας - Πα.Σο.Κ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kemal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Milfakias

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2006
Μηνύματα
461
Like
502
Πόντοι
21
Τα ιδια σκατα ειναι ολοι τους μπλε πρασινοι κοκκινοι και οτι αλλο υπαρχει....ξεφτιλες και προδοτες
εγω εχω να κανω μια προταση για τις εκλογες...
προτεινω να ψηφισουμε ολοι και αντι για να ριχνουμε ψηφοδελτια στις καλπες να τους ριξουμε ΣΤΑΧΤΕΣ....!
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
Τα ιδια σκατα ειναι ολοι τους μπλε πρασινοι κοκκινοι και οτι αλλο υπαρχει....ξεφτιλες και προδοτες
εγω εχω να κανω μια προταση για τις εκλογες...
προτεινω να ψηφισουμε ολοι και αντι για να ριχνουμε ψηφοδελτια στις καλπες να τους ριξουμε ΣΤΑΧΤΕΣ....!
+ 1000  :piss:
 

pakara

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.016
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
τι να σας πω .ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΟΣΟΥς ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ......καίγεται η μισή ελλάδα,  55 νεκροί και εσείς τον χαβά σας...τέτοια φανατίλα ούτε το 81 δεν θυμάμαι....είχα μια ελπίδα ότι δεν θα ξαναζήσω τέτοια κατάσταση αλλά διαψεύστικα οικτρα....όλοι νας έχουμε μια πολιτική τοποθέτηση και μιλάμε...με επιχειρήματα όμως όχι με κραυγές...όλοι σας [ εννοώ αυτούς τους λίγους] που εκφράζεστε με αυτόν τον τρόπο..μπλέ..πράσινοι..κοκκινοι...είστε άξιοι της μοιρας σας..και μετά αναρωτιώμαστε γιατί πάει κατά διαόλου αυτός ο τόπος...γιατί κάποιοι από εσάς θα μας διοικήσουν τα επόμενα χρόνια...με αυτά τα μυαλά.....μπράβο...άξιος ο μισθός σας και το βόλεμά σας....και να πάτε όλοι στην κηδεία της μάνας με τα τέσσερα παιδιά να διαφωνήσετε πάνω από τις σωρούς τους.....και μετά να περάσετε από το γραφείο του κωστάκη, του γιωργάκη και των άλλων , και να καμαρώνετε...
:headbang: :
 

pakara

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.016
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
θα κατηγορουσε κανεις αυτόν τον σύζυγο-πατερα αν πυροβολουσε καποιον απο τους.... αρχηγους που πηγε εκει για να δειξει το ενδιαφερον και τη συμπόνοια του;αντι να κοιτανε και να σχολιαζουν τους χαρτες που τους εβαζαν μπροστα τους (ακομη και αν ηταν αναποδα χαμπαρι δε θα επαιρναν)καλυτερα να επαιρναν απο καμια μανικα μπας και κανουν επιτελους κατι χρησιμο για τη χωρα. ελεος πια, οχι αλλο καρβουνο
 

NiLe

Μέλος
Εγγρ.
19 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.626
Like
5
Πόντοι
16
ρε παιδια εχεται σκεφτη λιγο κατι που θα πω τωρα..το 93΄ δεν ειχε παλι φωτια???τοτε η ΝΔ δεν ηταν απανω...και αμεσως μετα επεσε μηπως σηνδεοντε σε κατι αυτες η 2 χρονιες...  :think: :think: :think: :think: :think:  :huh: :huh: :huh: :huh: :huh:
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
ήμαρτον!!!! :huh:
 

pakara

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.016
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
ρε παιδια εχεται σκεφτη λιγο κατι που θα πω τωρα..το 93΄ δεν ειχε παλι φωτια???τοτε η ΝΔ δεν ηταν απανω...και αμεσως μετα επεσε μηπως σηνδεοντε σε κατι αυτες η 2 χρονιες...  :think: :think: :think: :think: :think:   :huh: :huh: :huh: :huh: :huh:
δε νομιζω πως αυτοι οι συσχετισμοι βοηθουν σε κατι, απλα συνεχιζεται ο φαυλος κυκλος
 

Alekosatbourdela

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2006
Μηνύματα
122
Like
2
Πόντοι
1
Λοιπόν παιδια εγω ειμαι 25 χρονών παντα ως στιγμη ψηφιζα ΛΕΥΚΟ οχι γιατι ειμουν ουδετερος αλλα γιατι ηξερα οτι 20 χρονο δεν ειχα πολιτική συνειδηση για να χρησιμοποιησω την δυναμη της ψηφου μου.. Τωρα ομως που ειδα τη ΝΔ στο προσκυνιο καταλαβα πολλα.
1.Για πρωτη φορα κλεισανε το σχολεία για τοσους μηνες
2.Αν και "μορφωμενος" ηταν η πρωτη φορα στη ζωη μου που εμεινα ανεργος λογω μαλακιας για τοσο πολύ καιρο και η επιθεωρηση εργασιας με εγραψε στα αρχιδια της.
3.Πρωτη φορα βλέπω οτι οι αυξησεις των μισθων σε σχεση με την αυξηση των ειδων αναγκης φαι/ρουχα/νοικια.. εχουν αναλογια 1/3
4. Πρωτη φορα τοσες εξεγερσεις και δυσαρεστημενοι πολιτες
5. Φωτια και λαυρα........... και πυροσβεστική αρχιδια
6. Ρε αυτη πηραν τα λεφτα απο τις ασφαλειες και τρεχουν ΡΕεεεεεεεεεε
7. 3 μερες τωρα φωτιες και μια δηλωση απο το κομμα .....ΝΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Ε τωρα τουλαχιστον ξερω με ποιους ειμαι κατα
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Ε τωρα τουλαχιστον ξερω με ποιους ειμαι κατα

Δεν αρκεί μόνο αυτό!!!
Να εύχεσαι να μην περάσουν άλλα 4 ή 8 χρόνια για να καταλάβεις ότι πρέπει να είσαι κατά και του εταίρου ημίσεως :think:
 

Fazer600

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2007
Μηνύματα
560
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
6
ρε παιδια εχεται σκεφτη λιγο κατι που θα πω τωρα..το 93΄ δεν ειχε παλι φωτια???τοτε η ΝΔ δεν ηταν απανω...και αμεσως μετα επεσε μηπως σηνδεοντε σε κατι αυτες η 2 χρονιες...  :think: :think: :think: :think: :think:  :huh: :huh: :huh: :huh: :huh:


Και το 1996 είχε φωτιές και ήταν το ΠΑΣΟΚ.Και το 1998 είχε και το 1999 2000 κλπ.Εσείς που τα λέτε αυτά είστε γραφικοί.Αν νομίζετε ότι θα σωθείτε,λέγοντας αυτές τις μαλακίες,πλανάστε πλάνην οικτρά.

58 νεκροί.Αυτό τα λέει όλα.
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
Λοιπόν παιδια εγω ειμαι 25 χρονών παντα ως στιγμη ψηφιζα ΛΕΥΚΟ οχι γιατι ειμουν ουδετερος αλλα γιατι ηξερα οτι 20 χρονο δεν ειχα πολιτική συνειδηση για να χρησιμοποιησω την δυναμη της ψηφου μου.. Τωρα ομως που ειδα τη ΝΔ στο προσκυνιο καταλαβα πολλα.
1.Για πρωτη φορα κλεισανε το σχολεία για τοσους μηνες
2.Αν και "μορφωμενος" ηταν η πρωτη φορα στη ζωη μου που εμεινα ανεργος λογω μαλακιας για τοσο πολύ καιρο και η επιθεωρηση εργασιας με εγραψε στα αρχιδια της.
3.Πρωτη φορα βλέπω οτι οι αυξησεις των μισθων σε σχεση με την αυξηση των ειδων αναγκης φαι/ρουχα/νοικια.. εχουν αναλογια 1/3
4. Πρωτη φορα τοσες εξεγερσεις και δυσαρεστημενοι πολιτες
5. Φωτια και λαυρα........... και πυροσβεστική αρχιδια
6. Ρε αυτη πηραν τα λεφτα απο τις ασφαλειες και τρεχουν ΡΕεεεεεεεεεε
7. 3 μερες τωρα φωτιες και μια δηλωση απο το κομμα .....ΝΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Ε τωρα τουλαχιστον ξερω με ποιους ειμαι κατα
1. Κατσε καλα Γερασιμε!
2.Τα ποσοστα ανεργιας μειωθηκαν
3.Το 2002 μπηκε το ευρω .
4.Το ξυλο στους συνταξιουχους το θυμασαι;
5.Τη φωτια του 1995 τη θυμασαι; Τι απεγιναν οι καμμενες εκτασεις ; Ποιος κυβερνουσε ;
6. Τα λεφτα απο το Χρηματιστηριο ποιοι τα πηραν;
7. Οτι και να δηλωνε θα εβριζες

Ο Φλες μιλαει σωστα παλι!
 

pakara

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.016
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Λοιπόν παιδια εγω ειμαι 25 χρονών παντα ως στιγμη ψηφιζα ΛΕΥΚΟ οχι γιατι ειμουν ουδετερος αλλα γιατι ηξερα οτι 20 χρονο δεν ειχα πολιτική συνειδηση για να χρησιμοποιησω την δυναμη της ψηφου μου.. Τωρα ομως που ειδα τη ΝΔ στο προσκυνιο καταλαβα πολλα.
1.Για πρωτη φορα κλεισανε το σχολεία για τοσους μηνες
2.Αν και "μορφωμενος" ηταν η πρωτη φορα στη ζωη μου που εμεινα ανεργος λογω μαλακιας για τοσο πολύ καιρο και η επιθεωρηση εργασιας με εγραψε στα αρχιδια της.
3.Πρωτη φορα βλέπω οτι οι αυξησεις των μισθων σε σχεση με την αυξηση των ειδων αναγκης φαι/ρουχα/νοικια.. εχουν αναλογια 1/3
4. Πρωτη φορα τοσες εξεγερσεις και δυσαρεστημενοι πολιτες
5. Φωτια και λαυρα........... και πυροσβεστική αρχιδια
6. Ρε αυτη πηραν τα λεφτα απο τις ασφαλειες και τρεχουν ΡΕεεεεεεεεεε
7. 3 μερες τωρα φωτιες και μια δηλωση απο το κομμα .....ΝΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Ε τωρα τουλαχιστον ξερω με ποιους ειμαι κατα
οσο και αν συμφωνω μαζι σου τετοιες συζητησεις φανταζουν ακαιρες ενοψει της τραγωδιας των τελευταιων ημερων,ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ
 

AssFiller

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
6.084
Κριτικές
4
Like
26
Πόντοι
66

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
οσο και αν συμφωνω μαζι σου τετοιες συζητησεις φανταζουν ακαιρες ενοψει της τραγωδιας των τελευταιων ημερων,ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ
Συμφωνω! Αλιμονο! Δεν πιστευω να νομισατε οτι θελω να υποστηριξω τη ΝΔ με το τελευταιο ποστ! Απλα, ο φιλος Αλεκος ...μαλλον δεν ψηφιζε λευκο τοσα χρονια.  ;)
 

Fazer600

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2007
Μηνύματα
560
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
6
1. Κατσε καλα Γερασιμε!
2.Τα ποσοστα ανεργιας μειωθηκαν
3.Το 2002 μπηκε το ευρω .
4.Το ξυλο στους συνταξιουχους το θυμασαι;
5.Τη φωτια του 1995 τη θυμασαι; Τι απεγιναν οι καμμενες εκτασεις ; Ποιος κυβερνουσε ;
6. Τα λεφτα απο το Χρηματιστηριο ποιοι τα πηραν;
7. Οτι και να δηλωνε θα εβριζες

Ο Φλες μιλαει σωστα παλι!

1)Σύνθημα της ΚΝΕ...Αλλά θυμάμαι το 1991 τα μέτρα του Μητσοτάκη για τα σχολεία
2)Ναι μειώθηκαν.Με τα Stage κλπ.Άσε μαγειρεμένα είναι
3)Το ευρώ το ήθελε και η ΝΔ δεν ήταν του ΠΑΣΟΚ.
4)Καλά από ξύλο τι να πρωτοθυμηθεί κανείς;Τις πορείες των μαθητών το 1991;Τους απεργούς της ΕΑΣ;
5)Εσύ ξέρεις;
6)Τα λεφτά τα πήραν αυτοί που αγόρασαν στις 3000 μονάδες και πούλησαν στις 5000+.Και νεοδημοκράτες κέρδισαν.Το χρηματιστήριο είναι μια αγορά που κάποιος κερδίζει και κάποιος χάνει.Ανάλογα τις προσδοκίες για τις τιμές των μετοχών,ο καθένας επιλέγει τακτική.Αλήθεια πότε θα απεγκλωβιστούν οι "εγκλοβισμένοι" που έλεγε ο Αλογοσκούφης;
 

pakara

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.016
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Συμφωνω! Αλιμονο! Δεν πιστευω να νομισατε οτι θελω να υποστηριξω τη ΝΔ με το τελευταιο ποστ! Απλα, ο φιλος Αλεκος ...μαλλον δεν ψηφιζε λευκο τοσα χρονια.  ;)
ειναι αδιανοητο να ψηφοθυρουμε πανω απο καμμενα, σωμματα και δεντρα,οποιος απο τους ....αρχηγους εχει ελαχιστη συναισθησ του τι εχει συμβει θα παραιτηθει απο την υποψηφιοτητα του
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
1)Σύνθημα της ΚΝΕ...Αλλά θυμάμαι το 1991 τα μέτρα του Μητσοτάκη για τα σχολεία
2)Ναι μειώθηκαν.Με τα Stage κλπ.Άσε μαγειρεμένα είναι
3)Το ευρώ το ήθελε και η ΝΔ δεν ήταν του ΠΑΣΟΚ.
4)Καλά από ξύλο τι να πρωτοθυμηθεί κανείς;Τις πορείες των μαθητών το 1991;Τους απεργούς της ΕΑΣ;
5)Εσύ ξέρεις;
6)Τα λεφτά τα πήραν αυτοί που αγόρασαν στις 3000 μονάδες και πούλησαν στις 5000+.Και νεοδημοκράτες κέρδισαν.Το χρηματιστήριο είναι μια αγορά που κάποιος κερδίζει και κάποιος χάνει.Ανάλογα τις προσδοκίες για τις τιμές των μετοχών,ο καθένας επιλέγει τακτική.Αλήθεια πότε θα απεγκλωβιστούν οι "εγκλοβισμένοι" που έλεγε ο Αλογοσκούφης;
Δεν προσπαθω να υπερασπιστω τη ΝΔ. ΔΕΝ την ψηφιζω και δεν πολυαισθανομαι ελληνας!
Οι καμμενες εκτασεις του 1995 χτιστηκαν. Σις ειδησεις το ειδα
Για την ανεργια συμφωνω. Ενα συνολο απο λογιστικα τρικ εφαρμοζουν και οι δυο. Οπως και το ξυλο, και οι δυο το ριχνουν. Εγω απαντησα σε αλλο παιδι που μιλουσε για κινητοποιησεις. Δεν ειδα εσενα να του πεις κατι επειδη σε βολευαν αυτα που ειπε. Αν πιστευεις οτι η λυση ειναι το Πασοκ , αποψη σου.
 

Fazer600

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2007
Μηνύματα
560
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
6
Δεν ειδα εσενα να του πεις κατι επειδη σε βολευαν αυτα που ειπε. Αν πιστευεις οτι η λυση ειναι το Πασοκ , αποψη σου.

Με βόλευε;Φίλε μου σε ιδιώτη δουλεύω.Στ'αρχίδια μου.Ποτέ δεν πέρασα πόρτα κομματικής οργάνωσης.

Όσο για την άποψη μου,αν μου έβαζες το δίλημμα ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ φυσικά και θα απαντούσα ΠΑΣΟΚ.Πάντως δεν το θεωρώ ούτε και αυτό ικανό να κυβερνήσει.Αλλά από την μη κυβέρνηση με την ΝΔ προτιμώ την μερική με το ΠΑΣΟΚ.
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
μαγκεσ για να τελειωνουμε,καλωσ η κακωσ ΜΕ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ το πασοκ θα κερδισει με 5μόναδεσ.η ΝΔ εχει στα χερια τησ το αιμα 58 ατομων κ του τεμπονερα..
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
βρε λαπλάσ με αυτά που γράφεις είναι σαν να λές ότι το ΠΑΣΟΚ έβαλε τις φωτιές για να κερδίσει τις εκλογές...πρόσεξε λίγο...μόνος σου καις το κόμμα σου....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom