Νέα

Σύγκριση Νέας Δημοκρατίας - Πα.Σο.Κ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kemal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Ως γνωστόν, Μεσσηνία και Λακωνία που επίσης κατακάηκαν είναι γνωστά νεοδημοκρατικά κάστρα...
Ας μη λέμε κουταμαρίτσες και ξεπερνάμε σε μπαρούφα ως και το Γιακουμάτο.

Πως ακριβώς αντιλαμβάνεσαι την κουταμαρίτσα? Αχαϊα, Ηλεία τέρμα. Ήταν που ήταν, ήρθε και απόγιναν. Το υπόλοιπο ντέρμπυ ΠΑΟ-Ολυμπιακού που αναπτύσσεται εδώ, δεν με απασχολεί. Ένας φίλος έγραψε πολύ σωστά να ψηφίσετε αυτόν που θεωρείτε καλλίτερο. Τον προσυλητισμό ας τον αναλάβουν άλλοι, εύκολο είναι.

Θα ηθελα να δω ποσοι απο εσας που γραφετε τοσο "αερατα" εδω μεσα θα δωσετε τα 30 ή 50 ή περισσοτερα Ευρω που χωνετε μια φορα σε μια πουτανα για να πηδηξετε στους λογαριασμους που ανοιχτηκαν για τους πυροπληκτους συνανθρωπους μας.

Θα πάνε και αυτά εκεί που πήγαν τα λεφτά για τους σεισμόπληκτους, έννοιά σου.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
να δω ποσοι απο εσας που γραφετε τοσο "αερατα" εδω μεσα θα δωσετε τα 30 ή 50 ή περισσοτερα Ευρω που χωνετε μια φορα σε μια πουτανα για να πηδηξετε στους λογαριασμους που ανοιχτηκαν για τους πυροπληκτους συνανθρωπους μας.

Πλάκα κάνεις; Να δώσουμε λεφτά χωρίς να ξέρουμε πού θα πάνε;

Προτιμώ τα 50-100-500 ευρώ να τα δώσω στο χέρι κάποιου πού θα δω ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ και εχει ανάγκη...
Όσο για τα υπόλοιπα, δε διαφωνώ κάπου, και για τις φωτιές σε άλλες χώρες είχα αναφέρει κάποια πράγματα στο αντίστοιχο τόπικ...
 

pouto

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2007
Μηνύματα
200
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
11
Τόση πολλή εμπάθεια και μαλακία που δέρνει μερικούς μου θυμίζουν ημέρες του 1981 όπου είμουν φοιτητής και είχα ανοίξη μερικά κεφάλια γερά,τώρα μου έρχετε στο νου αυτή η κατάσταση και σκέφτομαι ότι αυτός ο λαός είναι για τον πούτσο,εσείς όλοι οι υβριστές είστε για τον πούτσο και όλοι εσείς που τους διαβάζετε είστε για τον πούτσο και όλοι εσείς που δεν σέβεστε την Δημοκρατία είστε για τον πούτσο αρχίδια.
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
ΑΑΑΑ
Και τωρα που αναφερθηκε το 1981 μηπως οι πιο παλιοι θυμωσαστε τη φωτια που ειχε καψει την Αττικη παραμονες των εκλογων οταν κυβερνουσε η ΝΔ και ηθελε να γινει και εγινε κυβερνηση το ΠΑΣΟΚ;
Ετσι για μερικα αρρωστα μυαλα.
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Δεν  ήθελα να αρχίσω τα πολιτικά αλλά μερικοί νοσταλγοί της μαύρης 20ετίας προκαλούν! Δεν φταίει το ΠΑΣΟΚ για το χρηματιστήριο!!! Μα’στα!!! Τι άλλο θα ακούσουμε!  :headbang: Εγώ δε λέω ότι φταίει ο Σημίτης επειδή ο μπαρμπα-Μήτσος πούλησε το τρακτέρ του και τα κτήματα  , τα έπαιξε στο ΧΑΑ και τα έχασε! Προς Θεού. Φταίει όμως για τα εξής:
1)Δεν έκανε κανένα έλεγχο για τις εταιρείες που μπαίνουν στο Χρηματιστήριο! Μηδέν έλεγχος! Με  αποτέλεσμα να μπαίνουν στο ΧΑΑ εταιρείες με πλαστά τιμολόγια κλπ.
2) Με λόγια και πράξεις ο …καταλληλότερος και ο τσάρος (Παπαντωνίου) προέτρεπαν τους  πολίτες να τζογάρουν ! Μάλιστα , θέσπιζαν και «δάνεια για μικροεπενδυτές» από τις κρατικές τράπεζες! Ούτε λίγο ούτε πολύ λοιπόν , το ΠΑΣΟΚ μας έλεγε «δανειστείτε και παίξτε»!!!!!
3) Όπως έδειξε και το πόρισμα του εισαγγελέα κρατικές εταιρείες στήριζαν προεκλογικά (2000) το ΧΑΑ για να μη χαθούν οι εκλογές!
4) Υφάρπαξε την ψήφο του εγκλωβισμένου λαού και τον εξαπάτησε , όταν του υποσχόταν ότι αν ψηφίσει ΠΑΣΟΚ το 2000 θα πάνε όλα καλά! «Η κρίση στο Χρηματιστήριο έχει ημερομηνία λήξης. Την 9η Απρίλη 2000» διαβεβαίωνε ο Γιάννος! Αποτέλεσμα ? Τον Απρίλη του 2000 το ΧΑΑ ήταν στις 4800 μονάδες και η πράσινη λαίλαπα το άφησε στις 2400 , τέσσερα χρόνια μετά. Τώρα με τον…κακό Αλογοσκούφη είναι πάνω από τις 4500!
Αυτά τα ολίγα , και μην προκαλείτε ! Δεν έχω σκοπό να ψηφίσω ΝΔ αλλά με αυτά που γράφετε …
 

Fazer600

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2007
Μηνύματα
560
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
6
Δεν  ήθελα να αρχίσω τα πολιτικά αλλά μερικοί νοσταλγοί της μαύρης 20ετίας προκαλούν! Δεν φταίει το ΠΑΣΟΚ για το χρηματιστήριο!!! Μα’στα!!! Τι άλλο θα ακούσουμε!  :headbang: Εγώ δε λέω ότι φταίει ο Σημίτης επειδή ο μπαρμπα-Μήτσος πούλησε το τρακτέρ του και τα κτήματα  , τα έπαιξε στο ΧΑΑ και τα έχασε! Προς Θεού. Φταίει όμως για τα εξής:
1)Δεν έκανε κανένα έλεγχο για τις εταιρείες που μπαίνουν στο Χρηματιστήριο! Μηδέν έλεγχος! Με  αποτέλεσμα να μπαίνουν στο ΧΑΑ εταιρείες με πλαστά τιμολόγια κλπ.
2) Με λόγια και πράξεις ο …καταλληλότερος και ο τσάρος (Παπαντωνίου) προέτρεπαν τους  πολίτες να τζογάρουν ! Μάλιστα , θέσπιζαν και «δάνεια για μικροεπενδυτές» από τις κρατικές τράπεζες! Ούτε λίγο ούτε πολύ λοιπόν , το ΠΑΣΟΚ μας έλεγε «δανειστείτε και παίξτε»!!!!!
3) Όπως έδειξε και το πόρισμα του εισαγγελέα κρατικές εταιρείες στήριζαν προεκλογικά (2000) το ΧΑΑ για να μη χαθούν οι εκλογές!
4) Υφάρπαξε την ψήφο του εγκλωβισμένου λαού και τον εξαπάτησε , όταν του υποσχόταν ότι αν ψηφίσει ΠΑΣΟΚ το 2000 θα πάνε όλα καλά! «Η κρίση στο Χρηματιστήριο έχει ημερομηνία λήξης. Την 9η Απρίλη 2000» διαβεβαίωνε ο Γιάννος! Αποτέλεσμα ? Τον Απρίλη του 2000 το ΧΑΑ ήταν στις 4800 μονάδες και η πράσινη λαίλαπα το άφησε στις 2400 , τέσσερα χρόνια μετά. Τώρα με τον…κακό Αλογοσκούφη είναι πάνω από τις 4500!
Αυτά τα ολίγα , και μην προκαλείτε ! Δεν έχω σκοπό να ψηφίσω ΝΔ αλλά με αυτά που γράφετε …

1)Οι κυβερνήσεις δεν κάνουν έλεγχο σε εταιρείες.Τους ελέγχους τους κάνουν οι αρμόδιες αρχές όπως π.χ η Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς.Καμία μα καμία νεοεισερχόμενη εταιρεία δεν ήταν προβληματική.Σε αυτό είμαι απόλυτος.Προβληματικές εταιρείες δεν έμπαιναν.Αν έπαιρνες ενημερωτικά δελτία και αν φυσικά έχεις τις γνώσεις να τα διαβάσεις θα το διαπίστωνες

2)Τα δάνεια για μετοχές δεν απευθύνονταν σε όλους αλλά σε λίγους που είχαν πολύ καλή πιστοληπτική ικανότητα.Και οι κρατικές τράπεζες είναι εταιρείες που πρέπει να κερδίσουν διότι οι περισσότερες ήταν στο ΧΑΑ τότε.Με το σκεπτικό σου να καταργήσουν και τις πιστωτικές,και τα καταναλωτικά δάνεια για να μη χάνει ο κοσμάκης.

3)Κρατικές εταιρείες αγόραζαν μετοχές από τη μεγάλη κεφαλαιοποίηση,εταιρειών με σημαντικά οικονομικά αποτελέσματα.Η υπόθεση της ΔΕΚΑ παραγράφηκε για να μην αθωωθούν πανυγυρικά οι κατηγορούμενοι...

4)Η κρίση στο ΧΑΑ δε οφειλόταν σε κακή οικονομία.Η οικονομία ήταν σε άριστο επίπεδο,και ενόψει ΟΝΕ Και Ο.Α θα είχε άνοδο.Αν οι άσχετοι τρομοκρατήθηκαν δεν ευθύνεται κανείς.Όσο για το σήμερα,αν δεν ήταν οι ξένοι θεσμικοί να αγόραζαν μετοχές για να έχουν κάλυψη σε ανοίγματα που κάνουν σε άλλες αγορές,μάλλον στις 1000 μονάδες θα ήταν.Οι ντόπιοι επενδυτές είναι μετρημένοι.Όλες οι εντολές είναι από το εξωτερικό.Το πόσο καλά πάει η οικονομία το βλέπουμε στην καθημερινή μας επαφή με τα καταστήματα.Σε μια χώρα που ισχυρίζονται ότι ο πληθωρισμός,μια σειρά από βασικά προϊόντα διατροφής ανεβαίνουν με τρελό ρυθμό.Απλώς μαγειρεύουν τα στοιχεία.


Δε σε προκαλούμε,μπορείς να ψηφίσεις ΝΔ.Να ψηφίσεις την ρίξη με τους νταβατζήδες που είχε πει ο πρόεδρος σας,αλλά που ανέθεσε δουλειές στον Κόκκαλη.Να ψηφίσεις τον μέγα καθηγητή που εξέθεσε τη χώρα στην Ε.Ε με την περιβόητη απογραφή του και μπήκε η χώρα υπό επιτήρηση.Αν είχαν λίγο μυαλό,θα το έκαναν όπως η Γερμανία και η Γαλλία που έχουν παρόμοια προβλήματα,αλλά δεν μπήκαν υπό επιτήρηση διότι είναι μάγκες!Αλλά που να βρουν μυαλό;Τόσα χρόνια μακρυά από το βάζο με το μέλι,δεν άντεχαν να μείνουν και άλλο.
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
1)Οι κυβερνήσεις δεν κάνουν έλεγχο σε εταιρείες.Τους ελέγχους τους κάνουν οι αρμόδιες αρχές όπως π.χ η Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς.Καμία μα καμία νεοεισερχόμενη εταιρεία δεν ήταν προβληματική.Σε αυτό είμαι απόλυτος.Προβληματικές εταιρείες δεν έμπαιναν.Αν έπαιρνες ενημερωτικά δελτία και αν φυσικά έχεις τις γνώσεις να τα διαβάσεις θα το διαπίστωνες

2)Τα δάνεια για μετοχές δεν απευθύνονταν σε όλους αλλά σε λίγους που είχαν πολύ καλή πιστοληπτική ικανότητα.Και οι κρατικές τράπεζες είναι εταιρείες που πρέπει να κερδίσουν διότι οι περισσότερες ήταν στο ΧΑΑ τότε.Με το σκεπτικό σου να καταργήσουν και τις πιστωτικές,και τα καταναλωτικά δάνεια για να μη χάνει ο κοσμάκης.

3)Κρατικές εταιρείες αγόραζαν μετοχές από τη μεγάλη κεφαλαιοποίηση,εταιρειών με σημαντικά οικονομικά αποτελέσματα.Η υπόθεση της ΔΕΚΑ παραγράφηκε για να μην αθωωθούν πανυγυρικά οι κατηγορούμενοι...

4)Η κρίση στο ΧΑΑ δε οφειλόταν σε κακή οικονομία.Η οικονομία ήταν σε άριστο επίπεδο,και ενόψει ΟΝΕ Και Ο.Α θα είχε άνοδο.Αν οι άσχετοι τρομοκρατήθηκαν δεν ευθύνεται κανείς.Όσο για το σήμερα,αν δεν ήταν οι ξένοι θεσμικοί να αγόραζαν μετοχές για να έχουν κάλυψη σε ανοίγματα που κάνουν σε άλλες αγορές,μάλλον στις 1000 μονάδες θα ήταν.Οι ντόπιοι επενδυτές είναι μετρημένοι.Όλες οι εντολές είναι από το εξωτερικό.Το πόσο καλά πάει η οικονομία το βλέπουμε στην καθημερινή μας επαφή με τα καταστήματα.Σε μια χώρα που ισχυρίζονται ότι ο πληθωρισμός,μια σειρά από βασικά προϊόντα διατροφής ανεβαίνουν με τρελό ρυθμό.Απλώς μαγειρεύουν τα στοιχεία.
1) Μά'στα! Δηλαδή , αφού καμιά δεν ήταν προβληματική , η λέξη "φούσκες" πώς βγήκε? Δηλαδή δεν μπήκαν μετοχές φούσκες στο ΧΑΑ? :headbang:  Και το Κράτος πώς θέλει να επεμβαίνει παντού (πχ ποδόσφαιρο όπου και εκεί υπάρχουν ανεξάρτητες αρχές!) αλλά δεν επεμβαίνει στο ΧΑΑ ? Και όπταν ανέβαινε το ΧΑΑ γιατί τρέχαν όλοι να καρπωθούν την άνοδο?
2) Ήταν "δάνεια για μικροεπενδυτές". Μην επιμένεις! Ο κόσμος ο πολύς είναι άξεστος. Δεν τα καταλαβαίνει αυτά. Είναι υποχρέωση(άγραφη βέβαια)  της Κυβέρνησης να προστατεύει τον κόσμο. Μην τρέχω να σου σκανάρω το ΚΑΡΦΙ της 14 Μάρτη 2004 που τα έλεγε αυτά Εγώ δεν είπα ότι έγινε νομικό έγκλημα , αλλά ηθικό (που δεν διώκεται δυστυχώς ).
3)Προτιμώ τους ξένους επενδυτές (η εισροή ξένων κεφαλαίων σημαίνει ανάπτυξη της οικονομίας ) παρά τους ντόπιους (που σημαίνει τζόγος)
Αλλά άντε και δέχομαι αυτά που λες. Γιατί έχω την αίσθηση ότι αν τα ίδια ακριβώς γινόντουσαν επί κυβέρνησης ΝΔ , θα έλεγες διαφορετικά? Έχω την αίσθηση ότι ο Καραμανλής θα ήταν κρεμασμένος στο Σύνταγμα , και οι γραφικοί Αντιδεξιοί θα μιλάγανε για την επάρατη Δεξιά πάλι (Σωμερίτης , Πλωρίτης κλπ. )
Και εν πάσει περιπτώσει γιατί ζήτησε Συγγνώμη το ΠΑΣΟΚ για τους χειρισμούς του στο ΧΑΑ? Αφού κατ'εσέ δεν έκανε λάθη. Γιατί ο Γιάννος έφυγε κλωτσηδόν? Πρέπει να είσαι ο μόνος Έλληνας που δεν παραδέχεται την ευθύνη του ΠΑΣΟΚ για το ΧΑΑ.  Το βγάζει λάδι.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
1)Οι κυβερνήσεις δεν κάνουν έλεγχο σε εταιρείες.Τους ελέγχους τους κάνουν οι αρμόδιες αρχές όπως π.χ η Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς.Καμία μα καμία νεοεισερχόμενη εταιρεία δεν ήταν προβληματική.Σε αυτό είμαι απόλυτος.Προβληματικές εταιρείες δεν έμπαιναν.Αν έπαιρνες ενημερωτικά δελτία και αν φυσικά έχεις τις γνώσεις να τα διαβάσεις θα το διαπίστωνες

2)Τα δάνεια για μετοχές δεν απευθύνονταν σε όλους αλλά σε λίγους που είχαν πολύ καλή πιστοληπτική ικανότητα.Και οι κρατικές τράπεζες είναι εταιρείες που πρέπει να κερδίσουν διότι οι περισσότερες ήταν στο ΧΑΑ τότε.Με το σκεπτικό σου να καταργήσουν και τις πιστωτικές,και τα καταναλωτικά δάνεια για να μη χάνει ο κοσμάκης.

3)Κρατικές εταιρείες αγόραζαν μετοχές από τη μεγάλη κεφαλαιοποίηση,εταιρειών με σημαντικά οικονομικά αποτελέσματα.Η υπόθεση της ΔΕΚΑ παραγράφηκε για να μην αθωωθούν πανυγυρικά οι κατηγορούμενοι...

4)Η κρίση στο ΧΑΑ δε οφειλόταν σε κακή οικονομία.Η οικονομία ήταν σε άριστο επίπεδο,και ενόψει ΟΝΕ Και Ο.Α θα είχε άνοδο.Αν οι άσχετοι τρομοκρατήθηκαν δεν ευθύνεται κανείς.Όσο για το σήμερα,αν δεν ήταν οι ξένοι θεσμικοί να αγόραζαν μετοχές για να έχουν κάλυψη σε ανοίγματα που κάνουν σε άλλες αγορές,μάλλον στις 1000 μονάδες θα ήταν.Οι ντόπιοι επενδυτές είναι μετρημένοι.Όλες οι εντολές είναι από το εξωτερικό.Το πόσο καλά πάει η οικονομία το βλέπουμε στην καθημερινή μας επαφή με τα καταστήματα.Σε μια χώρα που ισχυρίζονται ότι ο πληθωρισμός,μια σειρά από βασικά προϊόντα διατροφής ανεβαίνουν με τρελό ρυθμό.Απλώς μαγειρεύουν τα στοιχεία.

1. Η επιτροπή κεφαλαιαγοράς δεν είναι ιδιωτικό λογιστικό γραφείο αλλά κρατική υπηρεσία εν ευρεία εννοία και λειτουργεί σύμφωνα με τη νομοθεσία και τις οδηγίες που η εκάστοτε κυβέρνηση δίνει...
Εάν στην Αμερική που έχει επιτροπή κεφαλαιαγοράς με @@ (και όχι @@ επιτροπή κεφαλαιαγοράς όπως κάπου αλλού) έσκασε σκάνδαλο τύπου ΕΝΡΟΝ η οποία χάρη σε ορκωτούς λογιστές παρουσιαζόταν πανίσχυρη και αποδείχθηκε ότι ήταν για τον πούτσο φαντάσου τί γινόταν στην Ελλάδα τότε...
Πόσες εταιρείς μπήκαν με εξαιρετικά οικονομικά στοιχεία στο ΧΑΑ για να φύγουν νύχτα έχοντας καταστρέψει ουκ ολίγους που έδωσαν βάση στα "στοιχεία¨" των διαφόρων αναλυτών- παπαγαλακίων και των δήθεν έγκυρων εκθέσεων;

2.Κανείς δεν έπαιρνε ευθέως μετοχοδάνεια...Ψευτοεπισκευαστικά και καταναλωτικά έπαιρναν με υψηλό επιτόκιο, τα οποία οι τράπεζες χορηγούσαν αφειδώς και με ελάχιστο έλεγχο, ενιοτε και με υψηλή μεσολάβηση...
Και δεν είπε κανείς να μη δίνουν οι τράπεζες πιστωτικές και δάνεια αλλά να τα δίνουν μόνο σε όσους μπορούν πραγματικά να τα ξεπληρώσουν και όχι για να πετύχει το κάθε κοράκι το "στόχο" του, είτε πουλάει μετοχές σε αδαείς είτε κάρτες σε νεόπτωχους...
Τον κώδικα δεοντολογίας των ΕΠΕΥ υποθέτω τον ξέρεις...Εφαρμόστηκε ποτέ;

3. Υψηλά αποτελέσματα; Με μετοχές σε χρηματσιτήριο που έπεφτε σαν στούκας σε κάθετη εφόρμηση; Ή με αγορά μετοχών με βάση ΄όχι χρηματοοικονομικά κριτήρια αλλά με κριτήριο τη δημιουργία τεχνητής ζήτησης; Συνήθως την παραγραφή μεθοδεύουν οι κατηγορούμενοι και όχι οι κατήγοροι- γι' αυτό και λύσσαξαν να κάνουν το κακούργημα πλημμέλημα...

4. Το πόσο εικονική ήταν η άνοδος φάνηκε από την ταχύτητα της πτώσης..Όπως στα στεγαστικά υψηλού ρίσκου των ΗΠΑ που μέχρι πριν ένα μήνα φάνταζαν ως η τέλεια επένδυση, σύμφωνα με τους "ειδικούς"...
Ώσπου αποκαλύφθηκε το κόλπο και η αναντιστοιχία πραγματικής κατάστασης - χρηματιστηριακών αξιών...

 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Γειά σου ρε Στρέιτ . Θα γίνω βάζελος!!!  :grin:
 

γιαννακης2

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
121
Like
0
Πόντοι
1
Δεν ειχα σκοπο να ξαναγραψω παλι,αλλα...

η ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΣΥΜΕΤΡΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΤΟΥ ΜΠΛΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΚΟΥ ΘΙΑΣΟΥ,ΑΥΤΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΕΚΑΨΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 2007,ΑΠΟ ΠΛΗΡΗ ΑΝΟΡΓΑΝΩΣΗ,ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ,ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ - αρεσει δεν αρεσει ετσι θα γραφτει στην συγχρονη νεοελληνικη ιστορια - μας εκανε λοιπον αλλη μια φορα ΡΕΖΙΛΙ ως εξης: Ηρθαν οι Γαλλοι πυροσβεστες και εμειναν εκπληκτοι που περιμεναν μια ολοκληρη μερα να τους πανε οι Ελληνες καπου να σβηνουν φωτιες!!!!! Αυτα μετεδωσαν τα γαλλικα καναλια εκπληκτα !!!! Και επισης η Ευρωπαικη Ενωση βλεποντας την κατασταση στην Ελλαδα...αναθεωρει πλεον και σκοπευει να δημιουργησει μια ισχυρη δυναμης πυροσβεσης για ολα τα κρατη που θα επεμβαινει αμεσα !!! Δηλαδη κοβωντε τα κονδυλια γιατι...θεωρουν οτι δεν πανε εκει που θα επρεπε !!! Ειμαστε στα ματια τους δηλαδη....ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟΙ !!!!!

Και εβλεπα την πιπιλι χθες και τον αλλο τον παπαρα διπλα της οπως και τον αλλο μλκ με αυτην την γουρουνοφατσα που ηταν και γενικος γραμματεας του υπ.πολιτισμου να επιμενει και να ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ οτι δεν καηκε η αρχαια ολυμπια !!!! Και ο χατζηνικολαου να οριεται και να του λεει "μα αφου τα δειχνουμε τωρα τους καμμενους κυωνες ...λετε ψεμματα!!!". Οχι...αυτος τον χαβα του ....


ΡΕ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ?????? ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΡΥΒΕΣΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑΤΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΡΕ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΙ !!!!!!!!!! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΗΝ ΜΙΛΑΤΕ !!!!!!!!!!!!!! ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΕΙΤΕ,ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ !!!!!!!!

αστα διαλα....καψατε την χωρα μου αλητες......αμα πια ...δεν υποφερεστε!!!!
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
βλέπω είσαι ψύχραιμος και με εμπεριστατομένες απόψεις.....
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Δεν έχει συνειδητοποιήσει ακόμα ότι ...
ΠΑΣΟΚΙΑ ΧΟΛΕΡΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ!
 

Επισκέπτης
βλέπω είσαι ψύχραιμος και με εμπεριστατομένες απόψεις.....

Όπως επίσης θα πρέπει να έχει και πολύ αδύνατη μνήμη για να θυμηθεί ποιος έχει καταστρέψει την Ελλάδα ολοκληρωτικό χωρίς turning-back εδώ και χρόνια :)
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Εγώ δεν είμαι ΝΔ. Αλλά μου τη δίνει η αδικία και θέλω να τη λέω. Υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν ότι αν ήταν το ΠΑΣΟΚ θα σβήνανε οι φωτιές?  :idiot:
Δηλαδή η ΝΔ έκαψε τον κόσμο?
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
ε..βέβαια..έβλεπε ο μπούλης ΄'οτι θα πάρει τις εκλογές με 3-4% διαφορά και σου λέει...άντε ρε που θα ξαναγίνω πρωθυπουργός....και έδωσε εντολή να κάψουν την ελλάδα μπας και χάσει στις εκλογές....είπαμε ρε παιδιά..ανίκανοι? αρκετά..ασυντόνιστοι? πολύ..αλλά όχι και τόοοοοοσο μαλάκες....έλεος
 

γιαννακης2

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
121
Like
0
Πόντοι
1
Εχω βαρεθει....σας δειχνουμε με τον δαχτυλο τους φταιχτες, και εχω βαρεθει να ακουω αν ηταν ο Γιωργακης, ο Σκατακης και δεν ξερω τι αλλο τι θα εκανε,? ...και τι κανανε οι αλλοι 20χρονια, και γιατι ο παπους μου δεν ειχε πατινια????

Ρε Ελληνες ΑΥΤΟΙ ΦΤΑΙΝΕ ΤΩΡΑ, ΕΧΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΡΙΔΙΟ ΕΥΘΥΝΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΝΜΕΝΟΙ! ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΤΥΣΑΜΕ ΠΡΙΝ 3,5 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ...ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΜΕ ΠΙΟ ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΠΟ!!!! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΚΑΤΟΛΑΟΙ , ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ !!!!! ΒΓΑΛΑΜΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ!!!! ΟΠΩΣ ΣΤΡΩΣΕΙΣ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ....ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ !!!!! ολα τα αλλα που λεμε εδω ειναι καθαρα μικροκομματικες μαλακιες μεταξυ μας στο κομμα που ανηκει ο καθενας!

ΑΡΧΙΔΙΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΕΛΙΚΑ
 

Επισκέπτης
Εχω βαρεθει....σας δειχνουμε με τον δαχτυλο τους φταιχτες, και εχω βαρεθει να ακουω αν ηταν ο Γιωργακης, ο Σκατακης και δεν ξερω τι αλλο τι θα εκανε,? ...και τι κανανε οι αλλοι 20χρονια, και γιατι ο παπους μου δεν ειχε πατινια????

Ρε Ελληνες ΑΥΤΟΙ ΦΤΑΙΝΕ ΤΩΡΑ, ΕΧΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΡΙΔΙΟ ΕΥΘΥΝΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΝΜΕΝΟΙ! ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΤΥΣΑΜΕ ΠΡΙΝ 3,5 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ...ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΜΕ ΠΙΟ ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΠΟ!!!! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΚΑΤΟΛΑΟΙ , ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ !!!!! ΒΓΑΛΑΜΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ!!!! ΟΠΩΣ ΣΤΡΩΣΕΙΣ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ....ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ !!!!! ολα τα αλλα που λεμε εδω ειναι καθαρα μικροκομματικες μαλακιες μεταξυ μας στο κομμα που ανηκει ο καθενας!

ΑΡΧΙΔΙΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΕΛΙΚΑ

Καλά ΟΚ, μην εκνευρίζεσαι, θα πάθεις τίποτα!!! Ό,τι πεις εσύ λεβέντη μου, χαλάμε εμείς χατήρι? :)
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
ε..βέβαια..έβλεπε ο μπούλης ΄'οτι θα πάρει τις εκλογές με 3-4% διαφορά και σου λέει...άντε ρε που θα ξαναγίνω πρωθυπουργός....και έδωσε εντολή να κάψουν την ελλάδα μπας και χάσει στις εκλογές....είπαμε ρε παιδιά..ανίκανοι? αρκετά..ασυντόνιστοι? πολύ..αλλά όχι και τόοοοοοσο μαλάκες....έλεος
Έτσι. Και μου τη δίνει η εκμετάλλευση ενός τραγικού γεγονότος  για μικροκομματικά οφέλη. Αυτή η νοοτροπία κρέμασε την Ελλάδα. Και επί ΠΑΣΟΚ όταν χρειάστηκε να αποδείξει το κράτος ότι υπάρχει , απέδειξε μια τρύπα στο νερό. Στην εξωτερική πολιτική, στη δασοπυρόσβεση και τη δασοπροστασία, στα αντιπλημμυρικά έργα , στους σεισμούς, στα νοσκοκομεία , στην παιδεία, στην βία, στους γνωστούς αγνώστους, στις κακοτεχνίες, στα μέτρα της τροχαίας? Στην Ελλάδα από τον Οκτώβρη του 1973 ΔΕΝ υπάρχει κράτος! Τέρμα. Απλοί διαχειριστές της εξουσίας είναι! Με το σταυρό ανά χείρας μην ξεσπάσει επί των ημερών τους μια κρίση και εκτεθούν. Ρουσφέτι, και καριέρα. Να περάσουν και να μην αγγίξουν! Όταν ξεσπούν 500 πυρκαγιές τί να κάνει το κράτος? Κανείς δεν μπορεί να κάνει κάτι. Ο θείος μου ασχολήθηκε με την πολιτική (τοπική αυτοδιοίκηση). Και μου είπε ότι μπήκε μέσα. Έβαζε από την τσέπη του και έμπαινε μέσα. Αυτοί μπήκαν φτωχοί και βγήκαν πάμπλουτοι. Οι ΠΑΣΟΚτζήδες του έξω από την ΕΟΚ , καταβρόχθισαν τα πακέτα και μιλάνε! .
Το ερώτημα όμως θα είναι πάντα επίκαιρο
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ?
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Καλά ΟΚ, μην εκνευρίζεσαι, θα πάθεις τίποτα!!! Ό,τι πεις εσύ λεβέντη μου, χαλάμε εμείς χατήρι? :)
Έχουμε και Ευρωμπάσκετ όπου να'ναι και αν πάθει κάτι ο προπονητής καήκαμε!  :bounce-glasses:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom