Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 9K
  • Εμφανίσεις 239K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 8 άτομα (2 μέλη και 6 επισκέπτες)

SuggarDaddy-gay

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2024
Μηνύματα
110
Like
98
Πόντοι
1
που να το φανταζόταν το νήμα του κασέλα ότι θα γινόταν τόσο viral με τις ευρωεκλογές :rockon:

εν το μεταξύ το να ψηφίζει κάποιος σύριζα επειδή ο κασελάκης είναι γκέι είναι το ίδιο σα να ψηφίζει κάποιος νδ επειδή ο κυριάκος είναι πλούσιος.....


και οι 2 βλάκες νομίζουν ότι ο πολιτικός ενδιαφέρεται για αυτούς επειδή είναι στο ίδιο μήκος κύματος...εν τω μεταξύ ο κασελάκης παίζει να μην είναι πισοκίνητος και ο κυριάκος παίζει να θεωρεί φτωχούς όλους όσους δεν βρίσκονται στο fortune500 :confused:

Και οι δύο πλούσιοι είναι. Όσο για τον Κασσελάκη δεν καταλαβαίνω το "πισοκίνητος", μπορεί να είναι top.
Αν είναι τότε γαμάει απλά κώλους ανδρικούς όπως κάποιοι άλλοι γαμάνε μουνί αλλά και κώλους γυναικείους.

Η gay ταυτότητα δεν έχει να κάνει με το σεξ.

Ακόμα και αν ο Κασσελάκης γαμάει γυναίκες και έχει τον άλλο για μόστρα - επιστημονική φαντασία - δεν παύει να είναι γκέυ.

Σύμφωνα με τις πολιτικές της ταυτότητας ένας γκέυ υποστηρίζει την γκέυ κοινότητα.

Αυτό όμως δεν είναι βέβαιο. Ο Μίλο Γιαννόπουλος πχ αν και γκέυ είναι αντιγκέυ.

Όσο για τον πλούτο συνήθως αν όχι πάντα οι πλούσιοι είναι καπιταλιστές.

Σε αυτό το σύστημα το Α και το Ω για κάποιον είναι η ταξική του θέση.

Σπάνια ένας πλούσιος είναι αντικαπιταλιστής.

Πολύ συχνά όμως ένας φτωχός είναι δεξιός και καπιταλιστής, αν όχι εκ των προτέρων τουλάχιστον εκ του αποτελέσματος.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.918
Like
12.287
Πόντοι
3.656
Και οι δύο πλούσιοι είναι. Όσο για τον Κασσελάκη δεν καταλαβαίνω το "πισοκίνητος", μπορεί να είναι top.
Αν είναι τότε γαμάει απλά κώλους ανδρικούς όπως κάποιοι άλλοι γαμάνε μουνί αλλά και κώλους γυναικείους.

Η gay ταυτότητα δεν έχει να κάνει με το σεξ.

Ακόμα και αν ο Κασσελάκης γαμάει γυναίκες και έχει τον άλλο για μόστρα - επιστημονική φαντασία - δεν παύει να είναι γκέυ.

Σύμφωνα με τις πολιτικές της ταυτότητας ένας γκέυ υποστηρίζει την γκέυ κοινότητα.

Αυτό όμως δεν είναι βέβαιο. Ο Μίλο Γιαννόπουλος πχ αν και γκέυ είναι αντιγκέυ.

Όσο για τον πλούτο συνήθως αν όχι πάντα οι πλούσιοι είναι καπιταλιστές.

Σε αυτό το σύστημα το Α και το Ω για κάποιον είναι η ταξική του θέση.

Σπάνια ένας πλούσιος είναι αντικαπιταλιστής.

Πολύ συχνά όμως ένας φτωχός είναι δεξιός και καπιταλιστής, αν όχι εκ των προτέρων τουλάχιστον εκ του αποτελέσματος.
τύπε δεν έχω κανένα θέμα να κάνει ο καθένας ότι θέλει ούτε βλέπω ρατσιστικά κανέναν

αλλά μη μου λες ότι η γκέι ταυτότητα δεν έχει να κάνει με το σεξ...αν σου αρέσει να τον παίρνεις και να τον δίνεις σε άντρες είσαι γκέι...δεν είναι κακό αλλά είσαι...μπορεί να σου αρέσουν και οι γυναίκες...μη μου λες τώρα ότι δεν έχει να κάνει...

οι γκέι υποστηρίζονται μεταξύ τους...γιατί νομίζεις ότι όποιος γκέι βάζει υποψηφιότητα πάνε και τον ψηφίζουν? επειδή είναι λαμπρό μυαλό? (μπορεί και να είναι αλλά δεν το κάνουν για αυτό).

και ο κασέλας και ο κυριάκος καπιταλιστές του κερατά είναι.
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.412
Like
7.419
Πόντοι
1.056
Η ΝΔ είναι εξουσία και έχει φθορά. Να είναι αντιπολίτευση , να πηγαίνεις για 20+ και να χάνεις και να πέφτεις στο 14 , είναι απορίας άξιο!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

BisexualWannabe

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2023
Μηνύματα
948
Like
3.064
Πόντοι
446
Εάν πάρεις 15% το θεωρείς επιτυχία ή αποτυχία? Επίσης θέλουμε να βγεις μετά τα αποτελέσματα και να μας γράψεις!!! Τρίτο κόμμα θα είσαι τώρα, για Εθνικές εκλογές κάπου το 2026-2027 θα παλέβεις με Κουτσούμπα.
Lego τι έγινε, δεν ακούγεστε.... και συνήθως οι ντενεκέδες "τύπου Κασσελάκης" κάνουν πολύ θόρυβο!!! Με τόσο προβολή και λάμψη? Με τον αρχηγό σας τον ΛΟΑΤΚΙ+ να εμφανίζεται εκνευριστικά κάθε μέρα εκατό φορές σε πολιτική διαφήμιση, με "Πρόγραμμα Κασσελάκης" για μια καλύτερη Ελλάδα, με "πόθεν έσχες" εκατομύρια δανεικά και αγύριστα αλλά τίμια? Με ποσοστά παραλίγο κάτω από Ελληνική Λύση+ΝΙΚΗ, με το "ιδρωμένο" ΠΑΣΟΚ κοντά σας στις δύο μονάδες? Μα πόσο πιότητα αυτος ο Τσύριζα πια? Σε βλέπω να γλεντάς με Πάκηδες συντρόφους σήμερα, ακόμα καλύτερα σε Τσοντοσινεμά!
 

SuggarDaddy-gay

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2024
Μηνύματα
110
Like
98
Πόντοι
1
τύπε δεν έχω κανένα θέμα να κάνει ο καθένας ότι θέλει ούτε βλέπω ρατσιστικά κανέναν

αλλά μη μου λες ότι η γκέι ταυτότητα δεν έχει να κάνει με το σεξ...αν σου αρέσει να τον παίρνεις και να τον δίνεις σε άντρες είσαι γκέι...δεν είναι κακό αλλά είσαι...μπορεί να σου αρέσουν και οι γυναίκες...μη μου λες τώρα ότι δεν έχει να κάνει...

οι γκέι υποστηρίζονται μεταξύ τους...γιατί νομίζεις ότι όποιος γκέι βάζει υποψηφιότητα πάνε και τον ψηφίζουν? επειδή είναι λαμπρό μυαλό? (μπορεί και να είναι αλλά δεν το κάνουν για αυτό).

και ο κασέλας και ο κυριάκος καπιταλιστές του κερατά είναι.

Κοίταξε να δεις.

Την τελευταία φορά που γάμησα ήταν έναν φορτηγατζή με 3 παιδιά.

Αλλά δεν είναι γκέυ, ούτε καν κρυφογκέυ.

Οπότε νομίζω με αυτό το παράδειγμα καταλαβαίνεις τι ήθελα να πω.

Απαντούσα στην ανοησία για τον Κασσελάκη που δήθεν μπορεί να μας βγει στρέιτ που κρύβει το ότι είναι στρέιτ γιατί δήθεν έχει κέρδος από το ότι είναι γκέυ.

Όσο για τους γκέυ που δήθεν ο ένας υποστηρίζει τον άλλο θα σε διαψεύσω.

Εδώ μέσα μέχρι στιγμής δύο άτομα έχουμε δηλώσει ανοιχτά γκέυ, ο Legolas κι εγώ.

Δυο νομάτοι όλοι κι όλοι, αλλά έχουμε φάει τις σάρκες μας, χειρότερα δεν έχουμε μιλήσει σε κανέναν άλλο.

Εγώ προσωπικά πιο πολύ έχω δει νοικοκυραίους ετεροφυλόφιλους ο ένας να υποστηρίζει τον άλλο.

Παγκοσμίως, το να προβάλλεται ένας άντρας έτερο οικογενειάρχης με γυναίκα και παιδιά είναι η καλύτερη εγγύηση για την επιτυχία του τόσο στη δουλειά, όσο και στον ακαδημαϊκό χώρο αλλά ακόμη και στον επιχειρηματικό χώρο και κυρίως στην πολιτική.
 
  • Like
Αντιδράσεις: AXT

SuggarDaddy-gay

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2024
Μηνύματα
110
Like
98
Πόντοι
1
Lego τι έγινε, δεν ακούγεστε.... και συνήθως οι ντενεκέδες "τύπου Κασσελάκης" κάνουν πολύ θόρυβο!!! Με τόσο προβολή και λάμψη? Με τον αρχηγό σας τον ΛΟΑΤΚΙ+ να εμφανίζεται εκνευριστικά κάθε μέρα εκατό φορές σε πολιτική διαφήμιση, με "Πρόγραμμα Κασσελάκης" για μια καλύτερη Ελλάδα, με "πόθεν έσχες" εκατομύρια δανεικά και αγύριστα αλλά τίμια? Με ποσοστά παραλίγο κάτω από Ελληνική Λύση+ΝΙΚΗ, με το "ιδρωμένο" ΠΑΣΟΚ κοντά σας στις δύο μονάδες? Μα πόσο πιότητα αυτος ο Τσύριζα πια? Σε βλέπω να γλεντάς με Πάκηδες συντρόφους σήμερα, ακόμα καλύτερα σε Τσοντοσινεμά!

Σιγά μην καταδέχεται ο Κασσελάκης τους Πακιστανούς. Αλλά εσύ τι λόγο έχεις; Δηλαδή οι Αλβανοί είναι καλύτεροι λόγω χρώματος;
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Η ΝΔ είναι εξουσία και έχει φθορά. Να είναι αντιπολίτευση , να πηγαίνεις για 20+ και να χάνεις και να πέφτεις στο 14 , είναι απορίας άξιο!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έπεσε μετά από διπλή διάσπαση.

Επίσης το να χάνεις τη μισή εκλογική δύναμη δεν είναι αναμενόμενο για μια κυβέρνηση.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.918
Like
12.287
Πόντοι
3.656
Κοίταξε να δεις.

Την τελευταία φορά που γάμησα ήταν έναν φορτηγατζή με 3 παιδιά.

Αλλά δεν είναι γκέυ, ούτε καν κρυφογκέυ.

Οπότε νομίζω με αυτό το παράδειγμα καταλαβαίνεις τι ήθελα να πω.

Απαντούσα στην ανοησία για τον Κασσελάκη που δήθεν μπορεί να μας βγει στρέιτ που κρύβει το ότι είναι στρέιτ γιατί δήθεν έχει κέρδος από το ότι είναι γκέυ.

Όσο για τους γκέυ που δήθεν ο ένας υποστηρίζει τον άλλο θα σε διαψεύσω.

Εδώ μέσα μέχρι στιγμής δύο άτομα έχουμε δηλώσει ανοιχτά γκέυ, ο Legolas κι εγώ.

Δυο νομάτοι όλοι κι όλοι, αλλά έχουμε φάει τις σάρκες μας, χειρότερα δεν έχουμε μιλήσει σε κανέναν άλλο.

Εγώ προσωπικά πιο πολύ έχω δει νοικοκυραίους ετεροφυλόφιλους ο ένας να υποστηρίζει τον άλλο.

Παγκοσμίως, το να προβάλλεται ένας άντρας έτερο οικογενειάρχης με γυναίκα και παιδιά είναι η καλύτερη εγγύηση για την επιτυχία του τόσο στη δουλειά, όσο και στον ακαδημαϊκό χώρο αλλά ακόμη και στον επιχειρηματικό χώρο και κυρίως στην πολιτική.
ναι εννοείται ρε τύπε....ο φορτηγατζής με 3 παιδιά έκατσε και τον έφαγε από εσένα και δεν είναι γκέι....ξεκάθαρα :2funny:
 

SuggarDaddy-gay

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2024
Μηνύματα
110
Like
98
Πόντοι
1
ναι εννοείται ρε τύπε....ο φορτηγατζής με 3 παιδιά έκατσε και τον έφαγε από εσένα και δεν είναι γκέι....ξεκάθαρα :2funny:

Εσύ χρησιμοποιείς την λέξη "gay" αντί του "ομοφυλόφιλος".

Όταν όμως δημιουργήθηκε η λέξη "gay" στον αγγλοσαξονικό χώρο,
η λέξη αυτή δεν αντικατέστησε την λέξη "homosexual".

Είναι και οι δύο λέξεις στην αγγλική ενεργές αλλά με διαφορετικό νόημα.

Το "gay" αναφέρεται σε ταυτότητα κοινωνική, όχι στο κρεβάτι μας.
 

SuggarDaddy-gay

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2024
Μηνύματα
110
Like
98
Πόντοι
1
ναι εννοείται ρε τύπε....ο φορτηγατζής με 3 παιδιά έκατσε και τον έφαγε από εσένα και δεν είναι γκέι....ξεκάθαρα :2funny:

To "gay" σημαίνει "χαρούμενος".

Ο φορτηγατζής δεν ήταν πολύ χαρούμενος όμως...
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
893
Like
442
Πόντοι
26
Κοίταξε να δεις.

Την τελευταία φορά που γάμησα ήταν έναν φορτηγατζή με 3 παιδιά.

Αλλά δεν είναι γκέυ, ούτε καν κρυφογκέυ.

Μα η σεξουαλική συμπεριφορά δεν είναι απόλυτο predictor του σεξουαλικού προσανατολισμού.

Εγώ ΚΑΤΑ ΚΟΡΟΝ γαμάω στρέητ άντρες. Άτομα που κάνουν μπαμ οτι δεν έχουν πηγαίες ομόφυλες έλξεις. Και όχι ''τελευταιά φορά πριν καιρό''. Είναι ο δικός μου φετιχισμός κ μου είναι πολύ εύκολο να βρω τέτοιους.

Μέσα σε 10 μέρες έχω γαμήσει 3 τέτοιους. Τους 2 με τον άντρα μου παρέα.

Άσε τα μουνιά που έχω σκίσει. Έχω χάσει μέτρημα. Αλλά αυτό δεν αλλάζει οτι είμαι γκέι όπως κ ούτε τον Κασσελάκη θα τον κάνει bi το οτι γάμαγε μουνιά.
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
893
Like
442
Πόντοι
26
ναι εννοείται ρε τύπε....ο φορτηγατζής με 3 παιδιά έκατσε και τον έφαγε από εσένα και δεν είναι γκέι....ξεκάθαρα :2funny:

Σε ποιά μικροαστή μικροκοσμάρα ζεις.

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσοι στρέιτ άντρες είναι ανοιχτοί να φάνε πούτσα. Ο καθένας για τους λόγους του. Χωρίς να έχουν την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ πηγαία έλξη για το ίδιο φύλο. Έχω κάνει διατριβή στο ζήτημα λέμε. ΚΥΡΙΩΣ με τέτοιους κάνω σεξ. Και το επιδιώκω ενεργά.

Είναι ο δικός μου προσωπικός φετιχισμός.
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.412
Like
7.419
Πόντοι
1.056
Μα η σεξουαλική συμπεριφορά δεν είναι απόλυτο predictor του σεξουαλικού προσανατολισμού.

Εγώ ΚΑΤΑ ΚΟΡΟΝ γαμάω στρέητ άντρες. Άτομα που κάνουν μπαμ οτι δεν έχουν πηγαίες ομόφυλες έλξεις. Και όχι ''τελευταιά φορά πριν καιρό''. Είναι ο δικός μου φετιχισμός κ μου είναι πολύ εύκολο να βρω τέτοιους.

Μέσα σε 10 μέρες έχω γαμήσει 3 τέτοιους. Τους 2 με τον άντρα μου παρέα.

Άσε τα μουνιά που έχω σκίσει. Έχω χάσει μέτρημα. Αλλά αυτό δεν αλλάζει οτι είμαι γκέι όπως κ ούτε τον Κασσελάκη θα τον κάνει bi το οτι γάμαγε μουνιά.
Τελικά αυτά τα φοβερά απροσδιόριστα κοινά που δεν μπορούσαν να βρουν οι δημοσκόποι , που πήαγν που θα τρώγαμε τα χύσια του stef???
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
893
Like
442
Πόντοι
26
Τελικά αυτά τα φοβερά απροσδιόριστα κοινά που δεν μπορούσαν να βρουν οι δημοσκόποι , που πήαγν που θα τρώγαμε τα χύσια του stef???

Τελικά 2ο κόμμα παράμεινε όμως με 2-3 διασπάσεις διαλύοντας την νεαρ και κλείνοντας από 23 σε 13 τη διαφορά.

Άντεξε ο Κασσελάκης. Μετά το συνέδριο θα λεηλατήσει τον χώρο μι θινκς.
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.412
Like
7.419
Πόντοι
1.056
Τελικά 2ο κόμμα παράμεινε όμως με 2-3 διασπάσεις διαλύοντας την νεαρ και κλείνοντας από 23 σε 13 τη διαφορά.

Άντεξε ο Κασσελάκης. Μετά το συνέδριο θα λεηλατήσει τον χώρο μι θινκς.
Τελικά βγήκε οτι λέγαμε. Είδες που τζάμπα χτυπιόσουνα?? Δεν έχει δυναμική το παλικάρι. Δες το καλά.
Δεν φταίει ούτε ο Χαρίστης ούτε τίποτα άλλο. Δεν τραβάει... Μέχρι εκεί είναι..

Δεν είναι πολιτική το τικ τοκ. Όταν το καταλάβει , βλέπουμε.. Θέσεις δεν ακούω...
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
893
Like
442
Πόντοι
26
Τελικά βγήκε οτι λέγαμε. Είδες που τζάμπα χτυπιόσουνα?? Δεν έχει δυναμική το παλικάρι. Δες το καλά.
Δεν φταίει ούτε ο Χαρίστης ούτε τίποτα άλλο. Δεν τραβάει... Μέχρι εκεί είναι..

Δεν είναι πολιτική το τικ τοκ. Όταν το καταλάβει , βλέπουμε.. Θέσεις δεν ακούω...

Εγώ βλέπω οτι άντεξε. Και μάλιστα 1η δύναμη στους νέους.

Παράμεινε το μεγαλύτερο κόμμα της κεντροαριστεράς και πλέον έχει λαμβάνειν καθαρά κ από τη φθορά της ΝΔ απευθείας καθώς προχωράμε προς εθνικές εκλογές.
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.412
Like
7.419
Πόντοι
1.056
Εγώ βλέπω οτι άντεξε. Και μάλιστα 1η δύναμη στους νέους.

Παράμεινε το μεγαλύτερο κόμμα της κεντροαριστεράς και πλέον έχει λαμβάνειν καθαρά κ από τη φθορά της ΝΔ απευθείας καθώς προχωράμε προς εθνικές εκλογές.
Τέλος πάντων. Για min 21 έλεγες και πήρε 14. Τι άντεξε... Δηλαδή χοντρικά έχασε 28% απο τις προβλέψεις του.... και το λες καλό???
Πράγματα για να βαφκαλίζεται θα βρει. Π.χ.1ος στους νέους (αν ισχύει, δεν τα έχω δει ακόμα). Είναι δυνατόν με πρωτοπαλίκαρο την Τζάκρη να πάς μπροστά και να λες οτι φέρνεις το νέο??????
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
893
Like
442
Πόντοι
26

15 πήρε φιλενάδα. Μη γίνεσαι κακίστρω. Δεν βλέπω εναλλακτική εκτός αν πιστεύεις ο κόσμος της αριστεράς θα πάει στο 12.79% του ζαβού ανδρουλάκη. Δεν έχει λαμβάνειν το ζαβό. Ενω ο ΣΥΡΙΖΑ πλέον έχει δεξαμενές από νεαρ/πλευση/μ25/κκε κ πασοκ.

Εδώ θα είμαστε όσο θα σας γαμάει τον κούλη μετά το συνέδριο του ΣΥΡΙΖΑ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom