Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 283K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 8 άτομα (2 μέλη και 6 επισκέπτες)

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.163
Πόντοι
2.356
Πουλαντζάς πέρα από την πλάκα,από τους πιο μορφωμένους Έλληνες.
Πέθανε πάντως κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες. :confused:

Το γεγονός (λένε) ότι σόκαρε τότε τον φερέλπι Βολιώτη, που μας ξεβλάχεψε. :2funny:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.163
Πόντοι
2.356

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.671
Like
6.360
Πόντοι
2.356
Είναι ο ορισμός του μπάσταρδου,ανάρχιδου,γλύφτη και κομπλεξικού αρδ.
Τον Κικίλια δεν τον έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση,αλλά εδώ είχε δίκιο με τον μαλάκα.
Εννοείται. Αλλά αυτή είναι η κληρονομιά του Κυριάκου. Γυρολογοι γυμνοσάλιαγκες, πρώην αριστεροί, νυν δεξιοί, χαμερπείς γλείφτες κάθε εξουσίας πρόθυμης να τους βολεψει. Και για κάποιο λόγο που μόνον αυτός γνωρίζει, ο Μητσοτάκης νιώθει άνετα να τον περιτριγυρίζει αυτό το είδος πολιτικών.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.498
Like
1.610
Πόντοι
216
Επιβλαβης ειναι η διασπαθιση του δημοσιου χρηματος και η εκτοξευση του δημοσιου χρεους στο θεο. 500 δις θα χρωσταμε το 2027. Οσο για τον Μητσοτακη οπως ειπες και σε προηγουμενο ποσταρισμα σου, πραγματικος Γκαστονε, το ειχα πει και εγω παλιοτερα. Εφαγε τον Σαμαρα με το δημοψηφισμα, τον Μειμαρακη με τις εκλογες του 15, (για την Ντορα δεν το συζηταμε, αρωστησε η κακομοιρα πρωτα με Σαμαρα, υστερα με Κυριακο), βγηκε ο Συριζα εκανε την βρωμικη δουλεια, του αφησε και προικα 37 δις, του ετυχε κορονοιος και πολεμος στην Ουκρανια, και μοιρασε χρημα στους παντελονατους και κατι ψηλα στο ποπολο με πας που παλι στους παντελονατους καταληγανε, εφαγε και τον Συριζα τωρα, ε, Γκαστονε και λιγο ειναι.
Και ολοκληρώνουμε τη σκέψη μας, κάνοντας ένα πλήρη κύκλο: Δεν υπάρχει απτή εναλλακτική λύση κυβερνησιμότητας. Και φτου από την αρχή.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.603
Κριτικές
8
Like
33.152
Πόντοι
6.536
Εννοείται. Αλλά αυτή είναι η κληρονομιά του Κυριάκου. Γυρολογοι γυμνοσάλιαγκες, πρώην αριστεροί, νυν δεξιοί, χαμερπείς γλείφτες κάθε εξουσίας πρόθυμης να τους βολεψει. Και για κάποιο λόγο που μόνον αυτός γνωρίζει, ο Μητσοτάκης νιώθει άνετα να τον περιτριγυρίζει αυτό το είδος πολιτικών.
Εντάξει υπερβάλλεις.
Αυτή είναι δυστυχώς η κοινωνία μας...
Και ειδικά όσοι πολιτεύονται σε μεγάλο ποσοστό και σε όλα τα κόμματα.
Λίγοι ξεχωρίζουν.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.671
Like
6.360
Πόντοι
2.356
Εντάξει υπερβάλλεις.
Αυτή είναι δυστυχώς η κοινωνία μας...
Και ειδικά όσοι πολιτεύονται σε μεγάλο ποσοστό και σε όλα τα κόμματα.
Λίγοι ξεχωρίζουν.
Δυστυχώς δεν υπερβάλλω καθόλου. Ποσους υπουργούς και βουλευτές μη δεξιούς είχαν οι προηγούμενες κυβερνήσεις και κοινοβουλευτικές ομάδες της ΝΔ;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.603
Κριτικές
8
Like
33.152
Πόντοι
6.536
Δυστυχώς δεν υπερβάλλω καθόλου. Ποσους υπουργούς και βουλευτές μη δεξιούς είχαν οι προηγούμενες κυβερνήσεις και κοινοβουλευτικές ομάδες της ΝΔ;
Ουουού σωρό
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.496
Κριτικές
36
Like
38.198
Πόντοι
19.795
Και ολοκληρώνουμε τη σκέψη μας, κάνοντας ένα πλήρη κύκλο: Δεν υπάρχει απτή εναλλακτική λύση κυβερνησιμότητας. Και φτου από την αρχή.
Και απο οτι φαινεται παντελονιαζουν (δεν υπαρχει καταλληλη λεξη για τις φουστες) και οι ευρωπαιοι-ες χοντρα απο το Ταμειο ανακαμψης και δεν υπαρχει καποιο φρενο απο εκει, οπως την περιοδο των μνημονιων. Δεν ξερω τι μπορει να σταματησει αυτη την λαιλαπα που ερχεται με το δημοσιο χρεος, που κανουμε ολοι οτι δεν μας αφορα. Αλοιμονο στα παιδια μας και στα εγγονια μας και πολυ φοβαμαι και στα δισεγγονα μας.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.487
Κριτικές
2
Like
19.288
Πόντοι
3.656
Για πες μου μερικούς πρωην κνιτες.
όλα τα ορφανά έχει μαζέψει ο κούλης, ποτέ άλλοτε δεν υπήρχε τόση σαβούρα

Αυτός ο Γεωργιάδης όχι ο Άδωνις,που οι Κουλικοί τον υπεράσπισαν με ζήλο στο δικαστήριο ,
τι είδους ανώμαλος είναι ? παιδέρας, τον δίνει,τον παίρνει, μπινές, τι κουμάσι είναι ?
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.671
Like
6.360
Πόντοι
2.356
Τατούλης,Μπάμπης,Βούλτεψη,Θεοδωρικάκος μου έρχονται πρόχειρα.
Μπαμπης και Θεοδωρικακος είναι του Κυριάκου. Με αυτόν εξελέγησαν.
Ο Τατουλης ηταν στο ΕΚΚΕ και το γύρισε στη ΝΔ πολύ νωρίς. Από τις αρχες δεκαετίας του 90 βουλευτής. Η Βούλτεψη το ιδιο κι αυτή. Παλιά καραβάνα. Αρχες του 90 κι αυτή, σύμβουλος τυπου του παππού του Μητσοτάκη οταν εξελέγη Πρωθυπουργός. Αν πέρασε απο ΚΚΕ δεν ξέρω.
Στα κοντά 50 χρόνια ύπαρξής ΝΔ, ανέφερες δυο. Που εμφανιστηκαν επι Πρωθυπουργίας Κώστα Μητσοτάκη.
Στα 4,5 Πρωθυπουργιας του Κυριάκου άλλους δύο.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.671
Like
6.360
Πόντοι
2.356
όλα τα ορφανά έχει μαζέψει ο κούλης, ποτέ άλλοτε δεν υπήρχε τόση σαβούρα

Αυτός ο Γεωργιάδης όχι ο Άδωνις,που οι Κουλικοί τον υπεράσπισαν με ζήλο στο δικαστήριο ,
τι είδους ανώμαλος είναι ? παιδέρας, τον δίνει,τον παίρνει, μπινές, τι κουμάσι είναι ?
Ποιός τον ξέρει; Δεν έχει και σημασία η στάση στο κρεβάτι. Ο άνθρωπος έπαιρνε ανήλικα εκδιδόμενα αγόρια για σεξ και αυτό είναι το σημαντικο. Το γιατί η ΝΔ αισθάνθηκε την ανάγκη να υπερασπιστεί κάποιον που πλήρωνε εφήβους για σεξ, μόνον αυτός που έστειλε το Μπουμπουκο και την Άννα-Μισέλ για υπεράσπιση μπορεί να μας πει.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.603
Κριτικές
8
Like
33.152
Πόντοι
6.536
Μπαμπης και Θεοδωρικακος είναι του Κυριάκου. Με αυτόν εξελέγησαν.
Ο Τατουλης ηταν στο ΕΚΚΕ και το γύρισε στη ΝΔ πολύ νωρίς. Από τις αρχες δεκαετίας του 90 βουλευτής. Η Βούλτεψη το ιδιο κι αυτή. Παλιά καραβάνα. Αρχες του 90 κι αυτή, σύμβουλος τυπου του παππού του Μητσοτάκη οταν εξελέγη Πρωθυπουργός. Αν πέρασε απο ΚΚΕ δεν ξέρω.
Στα κοντά 50 χρόνια ύπαρξής ΝΔ, ανέφερες δυο. Που εμφανιστηκαν επι Πρωθυπουργίας Κώστα Μητσοτάκη.
Στα 4,5 Πρωθυπουργιας του Κυριάκου άλλους δύο.
Και παλιότερα επί Δρακουμελ Θανάσης Κανελλόπουλος.
Μπορώ να σου βρω και άλλους.
Ποια η ουσία της κουβέντας δεν καταλαβαίνω.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.750
Like
7.732
Πόντοι
2.306
Τώρα τύπε για να λέμε και την αλήθεια.....ο άνθρωπος είναι καραγκιόζης...και όχι απλά δεν είναι αριστερός αλλά φαίνεται και απολυταρχικός.
Δεν μου λες Σαούλ υπάρχει κανένας αριστερός στον ΣΥΡΙΖΑ; Πες μου έναν. Όχι στα λόγια στα λόγια και εγώ αυτοβαφτιζομαι αριστερός.
Αν ο τρόπος ζωής μου το εισόδημα μου οι τρόποι ανέλιξης μου μέσα από γνωριμίες και σχέσεις δούναι λαβείν δείχνουν όμως έναν καρακρατιστη που το μυαλό μου είναι στο χρήμα....
Τι διαφορά έχει η γεροβασιλη ο σταθακης ο φίλης από τον κάθε νεοδημοκρατη;
Απλά ο ένας αυτοβαφτιστηκε αριστερός και ο άλλος δεξιός και να ναι καλά η πρόσβαση στον λογαριασμό του κράτους να κάνουν ανάληψη όσα θέλουν όποτε θέλουν.....
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.671
Like
6.360
Πόντοι
2.356
Και παλιότερα επί Δρακουμελ Θανάσης Κανελλόπουλος.
Μπορώ να σου βρω και άλλους.
Ποια η ουσία της κουβέντας δεν καταλαβαίνω.
Ψάξε αλλά πολύ δύσκολα θα βρεις. Σκέψου ότι τόσα χρόνια βρήκες για ολες τις κυβερνήσεις ΝΔ όσους έχει ο Μητσοτάκης τωρα. Που για τη μία δεν εχω αποψη και δε βρήκα κάτι να το βεβαιώνει. Αλλά το δέχομαι.
Η ουσία οτι επί Κυριάκου δε νοείται ο ορος δεξιός και δεξιά. Γιατί δεν είναι μόνον οι του ΚΚΕ. Βαλε πράσινους, ποταμισιους, και όλους τους υπολοιπους εξ αριστερών που έχει μαζέψει και έχουν αλλάξει τη φυσιογνωμία του κόμματος που ηγείται.
Ενας γαλάζιος Σημίτης είναι.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.603
Κριτικές
8
Like
33.152
Πόντοι
6.536
Ψάξε αλλά πολύ δύσκολα θα βρεις. Σκέψου ότι τόσα χρόνια βρήκες για ολες τις κυβερνήσεις ΝΔ όσους έχει ο Μητσοτάκης τωρα. Που για τη μία δεν εχω αποψη και δε βρήκα κάτι να το βεβαιώνει. Αλλά το δέχομαι.
Η ουσία οτι επί Κυριάκου δε νοείται ο ορος δεξιός και δεξιά. Γιατί δεν είναι μόνον οι του ΚΚΕ. Βαλε πράσινους, ποταμισιους, και όλους τους υπολοιπους εξ αριστερών που έχει μαζέψει και έχουν αλλάξει τη φυσιογνωμία του κόμματος που ηγείται.
Ενας γαλάζιος Σημίτης είναι.
Δεν έψαξα καν.
Αυτούς θυμόμουν.
Υπάρχουν από αυτούς και πολλοί σε χαμηλότερα κλιμάκια του κόμματος.
Οι οποίοι έχουν καβαντζωθεί μια χαρά....

Ένας γαλάζιος Σημίτης....
Κοίτα Σημίτης δεν θα ξαναυπάρξει...
Μια κατηγορία μόνος του ήταν.
Μια βιτρίνα ντεμέκ σοβαρότητας και από πίσω τα τρωκτικά να κάνουν πάρτι σε μεγάλες μπίζνες....
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.603
Κριτικές
8
Like
33.152
Πόντοι
6.536
έχουν αλλάξει τη φυσιογνωμία του κόμματος που ηγείται.
Αυτό δεν το λες και κακό.
Μαζεύει κόσμο από όλο το φάσμα σχεδόν.
Ενώ φαίνεται χαζός είναι ο πιο έξυπνος της οικογένειας τελικά.
Και ο πιο εργατικός.

:coffee:
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.671
Like
6.360
Πόντοι
2.356
Δεν έψαξα καν.
Αυτούς θυμόμουν.
Υπάρχουν από αυτούς και πολλοί σε χαμηλότερα κλιμάκια του κόμματος.
Οι οποίοι έχουν καβαντζωθεί μια χαρά....

Ένας γαλάζιος Σημίτης....
Κοίτα Σημίτης δεν θα ξαναυπάρξει...
Μια κατηγορία μόνος του ήταν.
Μια βιτρίνα ντεμέκ σοβαρότητας και από πίσω τα τρωκτικά να κάνουν πάρτι σε μεγάλες μπίζνες....
Μιλάμε πάντα για βουλευτές και υπουργούς. Στα χαμηλά προφανώς και θα υπάρχουν τετοιοι. Το πιο χαρακτηριστικό σχόλιο, για τη μεταπολεμική Ελλάδα και το πέρα δώθε της στα κόμματα, το έχει κάνει ο Χατζηδάκης ο Μάνος. Αν το βρω θα το βάλω.
Κι εδώ μια σοβαρή βιτρίνα βλέπουμε. Από πίσω ιδέα δεν έχουμε τι γίνεται.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom