Νέα

Σπόνσορινγκ-σεξοτουρισμός στην Πολωνία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Balkan cowboy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 113K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.388
Like
9.539
Πόντοι
2.306
Συνταξιούχος ... τι φορολογικούς λόγους ;;;;;;

Η σύνταξη ... έχει παρακρατημένους φόρους ........
Τα μισθώματα ... φορολογούνται στη χώρα που βρίσκονται τα ακίνητα ....
Αυτά σε ποιο όνειρο τα είδες τύπε ;

Η εφορία της σύνταξης εξαρτάται από την ύπαρξη η μη διακρατικής συμφωνίας μεταξύ των δυο χωρών , της χώρας που είσαι μόνιμος κάτοικος και της χώρας από την οποία παίρνεις τη σύνταξη

Στο καφενείο που κρύβεσαι όταν πέφτει παντόφλα στα είπαν αυτά που γράφεις ; Θα πάρεις και κόσμο στο λαιμό σου
 

Slavrlfucker

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2024
Μηνύματα
287
Like
500
Πόντοι
21
Σιγα ρε παίκτη μην ειναι και Iμπιζα η Μάλτα με 316 km2. Σχεδον μιση Σάμος είναι σε έκταση, πόσο μ@υνι να έχει πια επάνω. Να πεις Κύπρο- να πω οk'.
Καλό είναι παίκτη να πας να δεις τι παίζει και μετά να έχεις άποψη για το μουνί εκεί.
Οι πιο πολλοί μιλάτε χωρίς καν να έχετε άποψη.
Όποιος πάει εκεί και βγει ένα βράδυ στο st.julians θα δει τόσο μαζεμένο μουνί από εξωτερικό χειμώνα καλοκαίρι που το βλέπεις μόνο Μύκονο κατακαλοκαιρο.

Και το μέγεθος δεν έχει καμία σχέση. Σημασία έχουν οι ξένες εταιρείες και το lifestyle.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.674
Like
11.614
Πόντοι
2.406
Καλό είναι παίκτη να πας να δεις τι παίζει και μετά να έχεις άποψη για το μουνί εκεί.
Οι πιο πολλοί μιλάτε χωρίς καν να έχετε άποψη.
Όποιος πάει εκεί και βγει ένα βράδυ στο st.julians θα δει τόσο μαζεμένο μουνί από εξωτερικό χειμώνα καλοκαίρι που το βλέπεις μόνο Μύκονο κατακαλοκαιρο.

Και το μέγεθος δεν έχει καμία σχέση. Σημασία έχουν οι ξένες εταιρείες και το lifestyle.
Σωστός το επιχηρηνα περί μεγέθους
Υπάρχει όμως κάτι άλλο πιο βασικό
Σημασία έχει όχι τι βλέπεις αλλά τι και πως το παίρνεις
Ματιά ψάρια έχει κ στη Μύκονο πχ
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.854
Like
17.904
Πόντοι
3.656
Γίγαντας :kneel:

'Γυρνάω απ'τις Βρυξέλλες στην Πολωνία και ξανα αναπνέω'

Ποσο θα τους αφήσουν ακομα αρχηγέ να ζουν στον παράδεισο,πόσο;


 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.388
Like
9.539
Πόντοι
2.306
Σωστός το επιχηρηνα περί μεγέθους
Υπάρχει όμως κάτι άλλο πιο βασικό
Σημασία έχει όχι τι βλέπεις αλλά τι και πως το παίρνεις
Ματιά ψάρια έχει κ στη Μύκονο πχ
Ακριβώς , Μαλτα έχει μουνι και χαλαρό κλίμα , αλλα κατά πόσον τις γαμας δε ξέρω
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.247
Like
3.507
Πόντοι
1.706
Αλλος κοντινος προορισμος που ειναι φορολογικος παραδεισος ειναι το Σαν Μαρινο και το Isle of Man, αλλα δεν ξερω τι θα εκανε εκει ενας συνταξιουχος πουτανιαρης
Σαν Μαρίνο, τι φάση; Ιδέα δεν έχω τι παίζει εκεί πέρα, ίσως αξίζει. Isle of Man είναι απομονωμένο.
Πουτανιάρης με βίζιτες δεν είμαι, καμμιά μεντορέτα να τη βοηθήσουμε να προωθήσει την καριέρα της κι όσο τραβήξει η ιστορία, θα βρω πιστεύω όπου κι αν πάω, οπότε δεν σκοτίζομαι. Ασφάλεια, χαμηλή φορολογία, δομές υγείας είναι οι βασικές μου σκοτούρες.
 

unhuman

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2024
Μηνύματα
77
Like
108
Πόντοι
0
Σαν Μαρίνο, τι φάση; Ιδέα δεν έχω τι παίζει εκεί πέρα, ίσως αξίζει. Isle of Man είναι απομονωμένο.
Πουτανιάρης με βίζιτες δεν είμαι, καμμιά μεντορέτα να τη βοηθήσουμε να προωθήσει την καριέρα της κι όσο τραβήξει η ιστορία, θα βρω πιστεύω όπου κι αν πάω, οπότε δεν σκοτίζομαι. Ασφάλεια, χαμηλή φορολογία, δομές υγείας είναι οι βασικές μου σκοτούρες.
San Marino ξερω οτι εχει πολυ χαμηλη φορολογια και μηδεν γραφειοκρατια. Αυτο απο το αντικειμενο της δουλειας μου, αλλα θεωρητικα μονο εγω ειμαι πιο πρακτικος, οι bean counters των εταιρειων ξερουν σε βαθος απο αυτα
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.388
Like
9.539
Πόντοι
2.306
Σαν Μαρίνο, τι φάση; Ιδέα δεν έχω τι παίζει εκεί πέρα, ίσως αξίζει. Isle of Man είναι απομονωμένο.
Πουτανιάρης με βίζιτες δεν είμαι, καμμιά μεντορέτα να τη βοηθήσουμε να προωθήσει την καριέρα της κι όσο τραβήξει η ιστορία, θα βρω πιστεύω όπου κι αν πάω, οπότε δεν σκοτίζομαι. Ασφάλεια, χαμηλή φορολογία, δομές υγείας είναι οι βασικές μου σκοτούρες.
Ψόφιο μέρος , αλλα έχεις το Ρίμινι στη μισή ώρα και την Πεσκαρα πιο κάτω που μαζεύει πολύ τουρισμό το καλοκαίρι. Ειδικά Γερμανίδες , τουλάχιστον πριν μερικά χρόνια. Καλό φαΐ, φτηνότερα από εκεί που είσαι , θάλασσα μέσα στην Άμμο.

Δεν είναι κακό , μόνο που έχει πολλές Ιταλίδες σκατοψυχες και με ψυχολογικά
 
OP
OP
B

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.675
Like
6.388
Πόντοι
1.056
Γίγαντας :kneel:

'Γυρνάω απ'τις Βρυξέλλες στην Πολωνία και ξανα αναπνέω'

Ποσο θα τους αφήσουν ακομα αρχηγέ να ζουν στον παράδεισο,πόσο;



Δεν τους αφήνουν για πολύ.Κοίτα εδώ τι κάνανε οι Γερμανοί στους Σέρβους μετά το 9:05.


Γενικά με το σλαβικό lifestyle και την κοσμοαντίληψη η Δύση βγάζει σπυριά.Δεν τα θέλουν αυτά.Θέλουν να τους πατήσουν κάτω,δεν τους αρέσει τίποτα,όταν λέμε τίποτα εννοούμε τίποτα.
Τους Πολωνούς τους σώζει για την ώρα ο πόλεμος στην Ουκρανία,ψαρώνουν οι Δυτικοί να τους ζορίσουν σε μεταναστευτικό κτλ μήπως και τα βρουν με την αρκούδα.
Αμα γίνει άξονας Πολωνία,Ρωσία,Σερβία αλλάζει όλο το γεωπολιτικό σκηνικό,δεν τα αφήνουν αυτά με την καμία.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom