Νέα

Σπόνσορινγκ-σεξοτουρισμός στην Πολωνία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Balkan cowboy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 101K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 27 άτομα (3 μέλη και 24 επισκέπτες)

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.313
Like
9.390
Πόντοι
2.306
Δεν είναι τόσο απλό.Εγώ τον ήπια με το θέμα της βίζας κυρίως γιατί δεν υπολόγισα καλά τους χρόνους ενώ ο νυκτερος καθάρισε με φίλους στη Ρωσία,προφανώς τα λεφτά μπήκαν σε dt στο λογαριασμό της γκόμενας.Και της εμπιστεύθηκε 750 ευρώ χωρίς να την έχει συναντήσει δεν είναι λίγα.Πολύ θετικό που βγήκε η βίζα σε 10 μέρες.
Μουναρα Χτύπησε πάντως έτσι, να τα λέμε και αυτά. Ξηγηθηκε σπαθί η γκομενα , μιας και τίμια Ρωσίδα και όχι Ουκρανική λαμογια
 
OP
OP
B

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.605
Like
6.242
Πόντοι
1.056
Εχει δύο σημαντικά πλεονεκτήματα τους φίλους στη Ρωσία που βοηθάνε με τις μεταβιβάσεις και την άπταιστη γνώση των ρωσικών.Αυτά το 99% δεν τα έχει.
Χωρίς τα 700 ευρώ δε θα έτρεχε η άλλη με τα τρένα να βγάλει βίζα.Πλήρωσε βίζα,προξενείο,εισιτήρια τρένων.
Η δικιά μου μου είχε ζητήσει χρήματα για ξενοδοχείο σκύλου και ταξί για Σερεμέτιεβο πριν έρθει.Για βίζα έπρεπε να στείλω άλλα 400.Τουτέστιν 600 συνολικά σε άτομο που δεν έχεις συναντήσει.Αν έμενε στην πόλη της και όχι Μόσχα θα έπρεπε να στείλω άλλα 200 για εσωτερικό αεροπορικό ή τρένο.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.214
Like
3.488
Πόντοι
1.706
@Kalogero Τι ζωγράφους και να τους νοικιάζουμε αίθουσες..

Αθλήτριες πρέπει να σπονσοράρουμε,να έχουν και κωλομέρι πέτρα.

Σιγά..
Παπούτσια Nike με το κιλό από την Αγιά Βαρβάρα,κάνα συμπλήρωμα, μαγνήσιο και είμαστε κομπλέ

Σιγά μην μπλέξουμε με τις αρτίστες,να μας σκάσει ξαφνικά καμιά με αξύριστη μασχάλη :confused:
Είτε σπόνσοριγκ είτε μέντοριγκ, δεν θα πρέπει να υπάρχει στο πεδίο άλλος τύπος που να σε κάνει να αισθάνεσαι το κορόιδο που πληρώνει για να τα τρώει η γκόμενα με αυτόν. Θα πρέπει να είσαι μεν ρεαλιστής, αλλά δεν χρειάζεται να φέρνεις στο μυαλό συγκεκριμμένο πρόσωπο και να σου χαλάει την ψυχολογία. Η αθλήτρια θέλει προπονητή και θα περνάει πολλές ώρες με αυτόν και θα έχουν το ίδιο πάθος με τον αθλητισμό, άσε που μπορεί να είναι νέος και ρωμαλέος και να χτυπάει άμεσα η σύγκριση. Στο μέντοριγκ ο «προπονητής» είναι ο μέντορας, δηλ. αν μεντοράρεις αθλήτρια πρέπει να είσαι του αθλήματος.

Αυτά που έγραψα τις προάλλες για τη ζωγράφο στο mentoring 2.0 :grin: δηλ. να μεντοράρεις χωρίς να ξέρεις το χώρο, είναι για λόγους ανάγκης, δηλ. όταν δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς και μπορείς να υποστηρίξεις μόνο το οικονομικό σκέλος. Αλλά και πάλι δεν θα πρέπει να αισθάνεσαι δεύτερος. Δεν θα σου έρθει η άλλη με αξύριστη μασχάλη, αν επιλέξεις σωστά. Από την κουβέντα καταλαβαίνεις με τι έχεις να κάνεις.

Ξέρω ότι τα έγραψες για πλάκα, αλλά είπα να απαντήσω σοβαρά.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.214
Like
3.488
Πόντοι
1.706
Η δικιά μου μου είχε ζητήσει χρήματα για ξενοδοχείο σκύλου και ταξί για Σερεμέτιεβο πριν έρθει.Για βίζα έπρεπε να στείλω άλλα 400.Τουτέστιν 600 συνολικά σε άτομο που δεν έχεις συναντήσει.

Πλήρωσες και ξενοδοχείο σκύλου τελικά;
Αυτή στο τέλος θα σε βάλει να κόψεις και το μουστάκι. :embarrased:

Φαίδων Γεωργίτσης πριν κόψει το μουστάκι.jpg


:2funny:
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.684
Κριτικές
6
Like
11.079
Πόντοι
3.936
Αμα ήξερα ρωσικά σαν το νύκτερο που είναι native speaker θα είχα απογειωθεί.Παίζεις σε άλλο επίπεδο εντελώς.τα ρωσικά είναι πλέον πολύ πιο χρήσιμα.
Άρα ο δημητράκης (το αντίπαλο δέος) είναι ένα βήμα μπροστά από εσένα (αφου γνωριζει ρωσικα) κι αφού διαμένει μόνιμα στην αγ. Πετρούπολη ισως και να προηγείται δύο βήματα.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.684
Κριτικές
6
Like
11.079
Πόντοι
3.936
Εχει δύο σημαντικά πλεονεκτήματα τους φίλους στη Ρωσία που βοηθάνε με τις μεταβιβάσεις και την άπταιστη γνώση των ρωσικών.Αυτά το 99% δεν τα έχει.
Χωρίς τα 700 ευρώ δε θα έτρεχε η άλλη με τα τρένα να βγάλει βίζα.Πλήρωσε βίζα,προξενείο,εισιτήρια τρένων.
Η δικιά μου μου είχε ζητήσει χρήματα για ξενοδοχείο σκύλου και ταξί για Σερεμέτιεβο πριν έρθει.Για βίζα έπρεπε να στείλω άλλα 400.Τουτέστιν 600 συνολικά σε άτομο που δεν έχεις συναντήσει.Αν έμενε στην πόλη της και όχι Μόσχα θα έπρεπε να στείλω άλλα 200 για εσωτερικό αεροπορικό ή τρένο.
Κουραστικα ρε τυπε χαρα στο κουράγιο σου- παρακαλετο μ@υνι ξυνο γ@μησι -λεει η παροιμια. Tις ίδιες μ@λακιες εκανα παλιότερα- αλλα τελικά συνειδητοποίησα ότι δεν αξίζει ειναι σαν να χτίζεις παλάτια στην άμμο.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.584
Like
11.492
Πόντοι
2.406
Σοβαροί Αραβες μέ φράγκα μόνο Ρωσία. Οι άλλοι πού πάνε Τσεχία κτλ είναι ξεβράκωτοι.
Ποτέ σοβαρό Σπονσόρι, δέν πάει εκεί πού πάνε ορδές!! Δέν τό ξέρεις αυτό ?
Τρομάρα σου, μού κάνεις...καί τόν Σπόνσορα!! :wink:

Περίμενε νά μπεί καί ο Κακόγερος, γιά στήριξη τής ανοησίας!!
Ο ένας από Γαλλία, καί ο άλλος από Γερμανία.
Φώναξε καί τόν Βλακάνιο Πουσταρά από Ελβετία, νά λέτε Πολυεθνικές ανοησίες...γιά τό Σπόνσορινγκ!! :2funny:
Edit
Πουτσαρας
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Άρα ο δημητράκης (το αντίπαλο δέος) είναι ένα βήμα μπροστά από εσένα (αφου γνωριζει ρωσικα) κι αφού διαμένει μόνιμα στην αγ. Πετρούπολη ισως και να προηγείται δύο βήματα.
Μιτσος είναι ατσιγαρος κοντός και πλέον 50+
Δεν υπάρχει κοινό στην ευρωπαϊκή ρωσσια
Πιο μέσα έχει κι έτσι, ακριβώς λόγω γλώσσας
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.584
Like
11.492
Πόντοι
2.406
Εχει αλλά οι μικρές Ρωσίδες ζητάνε τα άντερά τους.Ο νύκτερος μιλάει τέλεια ρωσικά και έχει μεγάλη εμπειρία έχει φέρει πολλές.
Αμα η γκόμενα ξέρει αγγλικά οι απαιτήσεις της ανεβαίνουνε 5 φορές.Οσο λιγότερα αγγλικά ξέρει τόσο πιθανότερο είναι να γαμήσεις μουνάρα.Εκεί έχει φοβερό πλεονέκτημα ο νύκτερος.Το ίδιο είχαμε παλιά Τσεχία,Πολωνία.
Αμα ήξερα ρωσικά σαν το νύκτερο που είναι native speaker θα είχα απογειωθεί.Παίζεις σε άλλο επίπεδο εντελώς.Εγώ μιλάω τελείως στοιχειώδη ρωσικά και καταδυσκολεύομαι,σπάνια λέω ακριβώς αυτό που θέλω και η επικοινωνία είναι δύσκολη.Παρόλα αυτά οι γκόμενες το ανέχονται.
Μαλακία που δεν έμαθα καλύτερα ρωσικά είχα τη δυνατότητα,τώρα γίνονται ονλάιν μαθήματα έχει ένα σωρό δασκάλους.Τα ρωσικά τα βρίσκεις μπροστά σου είναι εντελώς αναγκαία.Και τα πολωνικά,τσέχικα βοηθάνε αλλά τα ρωσικά είναι πλέον πολύ πιο χρήσιμα.
Η γλώσσα διευκολύνει αλλά τα βασικά είναι ανάλογα την φάση
Εμφάνιση και οικονομική άνεση
Αν ήταν μόνο γλώσσα όλοι οι ρωσοι που δουλεύουν μεροκάματο θαχσν μουναρες
Εγώ γενικά με κάτι ψόφιεςντους βλέπω όσους είναι στο φτηνό γερμανικό μεροκάματο
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.584
Like
11.492
Πόντοι
2.406
Μιλάω μαζί τους πριν έρθουν σε βιντεοκολ.Αν αρνηθεί να ανοίξει κάμερα σημαίνει οτι είναι λαμόγιο.Τις περισσότερες έτσι κι αλλιώς τις συναντάω επί τόπου όταν πάω εκεί που μένουν.
Αν δεν είναι όπως στις φωτό εννοείται οτι τρώνε σουτ.Αν πάω εγώ ο ίδιος δε ζητάω βιντεοκόλ μην ψαρώσει η άλλη.Αλλά αν φέρεις επειδή μπαίνεις σε έξοδα πρέπει να έχεις εμπιστοσύνη.
Εγώ χωρίς ναχω γνώση νομίζω αυτά τα σαιτ είναι πιο πολύ σκαμ
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αναβάθμιση!!!!
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.584
Like
11.492
Πόντοι
2.406
Καλύτερα γενικά είναι τα τοπικά σάιτ mamba.ru,goldenbikini.pl,stesti.cz κτλ αλλά πρέπει να μιλάς στην τοπική γλώσσα,λίγες ξέρουν αγγλικά.
Τα σπονσοροσάιτ έχουν δημιουργηθεί τα τελευταία χρόνια,έχει πολλά λαμόγια που τρώνε λεφτά,έσκορτς που παριστάνουν τις σπονσορέτς και ένα σωρό άλλα.
Ειδικά Ουκρανία πάρα πολλές σκάμερς,βασικά έχει στηθεί ολόκληρη επιχείρηση που σου γράφουν άντρες μηνύματα με κλεμένες φωτό από vk,κάποια στιγμή ζητάνε λεφτά να αποδράσουν από τη χώρα και καλά για να έρθουν να μείνουν μαζί σου και αν ζητήσεις βιντεοκόλ αρνούνται με το αιτιολογικό οτι λόγω πολέμου δεν υπάρχει καλή σύνδεση στο ίντερνετ.
Κλασικές ίδιες μλκες από το 90..
Αυστηρα για... Ηλιθιους
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.584
Like
11.492
Πόντοι
2.406
Τώρα έχω 3 από ρωσική επαρχία όλες φοβερές.Βέβαια πρέπει να στέλνεις λεφτά πού και πού αλλά είναι πάντα διαθέσιμες για ταξίδι.Εχει άφθονες,όρεξη να έχεις.Εννοείται δε μιλάνε γρι αγγλικά.
Πάρε τον πορδομετανατη υπάλληλο να ασχολείται με τις μετάφρασεις
 

Alanas1

Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2024
Μηνύματα
79
Like
72
Πόντοι
0

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.584
Like
11.492
Πόντοι
2.406
Θα ήθελα ρωσικό και μόνο πιπινάκι εικοσάχρονο από travelgirls και να δοκιμάσω το συστημα τανάλια Κμαν αλλά αυτό είναι αδύνατο για τώρα.
Προσωπικά συμβιβάστηκα φέτος με τριανταπεντάρα από Ρωσία που ήρθε για αγάπες και έρωτες. Με βοήθησε πολύ φίλος που σπάνια πια γράφει εδώ με τα εισιτήρια και τα ξενοδοχεία διότι είμαι σπιτωμενος και δεν έχω ελευθερία κινήσεων. Όπως ανέφερα και πιο πριν οι βίζες είναι πολύ δύσκολο κομμάτι διότι πρέπει να έχει κάποια πάνω από 3000 ευρώ στην τράπεζα ,σταθερή μισθοδοσία που να φαίνεται στην κίνηση του τραπεζικού της λογαριασμού. Εισιτήρια μετ επιστροφής με κλειστές ημερομηνίες προπληρωμένα καθώς και ξενοδοχείο προπληρωμένο. Αυτό περιόρισε κατά πολύ της επιλογές στις αναζητήσεις μου και από έντεκα υποψήφιες έμειναν μόνο δύο, θα πρέπει κάποιος να είναι τρελός να στείλει τρία χιλιάρικα σε κάποια που δεν ξέρει για να πάρει βίζα και εγώ δεν είμαι.. Ηλικιακή κατηγορία που ψάχνω είναι 30-40 ετών και υπάρχουν αρκετα αξιόλογες γυναίκες. Οι ρωσική επαρχία είναι ανεξάντλητη και έχει πολλά να δώσει ειδικά με τον πόλεμο τώρα. Για κάποιον στα μέσα τον πενήντα να έχει είκοσι χρόνια μικρότερη γκόμενα είναι κατόρθωμα για τα εδώ δεδομένα. Έμεινε μια εβδομάδα και από την τρίτη μέρα μου εξέφρασε την επιθυμία της να έρθει μόνιμα Ελλάδα, :grin: αναχώρησε πριν λίγες μέρες
Νυκτερος αυτές οι φώτος είναι παλιές η πρόσφατες????
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.252
Κριτικές
19
Like
7.213
Πόντοι
3.346
Αν θες να κανουμε διαλογο αλλαξε αυτη τη βλακεια φατσα που εχεις στο προφιλ.Μου τι δίνει...
Ποια φεραρι ρε χαζοβιολη?

το άβαταρ αυτό δεν αλλάζει είναι φέρνει γούρι στους γκαντέμιδες σαν εσένα. Λοιπόν Άλλαν άσε τους χαρακτηρισμούς κατά μέρους και γράψε από το κανονικό σου προφίλ.
πως πήγε η τουριστική σεζόν φέτος?
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.584
Like
11.492
Πόντοι
2.406

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.584
Like
11.492
Πόντοι
2.406
Εχω έτοιμη Λευκορρωσίδα που σπονσοράρω.Με αποκαλεί σωτήρα της.Παίζουν και άλλες Μινσκ το όλο θέμα είναι η ανάκριση στα σύνορα.Τώρα έχω καινούργιο διαβατήριο οπότε δε φαίνονται οι σφραγίδες απο Μπορύσπιλ αυτό είναι σημαντικό συν.Βέβαια η Λευκορρωσίδα ζήτησε iphoni για δώρο το 15 λέει της αρέσει,το δικό της έχει χαλάσει.Το έχω διαπιστώσει συχνά αυτό να παθαίνουν ζημιά τα κινητά απο γκόμενες όταν τις γνωρίζεις.Παλιά προ 2008 καθάριζες με Νόκια των 200 ευρώ,τώρα έχουν μάθει όλες το iphoni.Α ρε Στίβι Τζομπς μας έκαψες.
Αν η απελπισία είναι να ζγταν 800ε δώρο γνωριμίας τότε το καρπούζι είναι μαπα
Κατά βάση πιστεύω ότι με βάση την κατάσταση πρέπει να είναι σούπερ ευχαριστημένη με 800 για κάνα 4μερο
Απλά έριξε έναν αναγνωριστικό πύραυλο
Καταριψε τον άμεσα στο πρώτο μισάωρο και είμαστε αισιόδοξοι για σένα
 

Alanas1

Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2024
Μηνύματα
79
Like
72
Πόντοι
0
Άρα ο δημητράκης (το αντίπαλο δέος) είναι ένα βήμα μπροστά από εσένα (αφου γνωριζει ρωσικα) κι αφού διαμένει μόνιμα στην αγ. Πετρούπολη ισως και να προηγείται δύο βήματα.
Στο νοβγκοροντ μενει κοντα στην αγ Πετρούπολη.
Κοιτα εγω συμφωνω με την ιδεα οποιος θελει να γίνει εξπερ με τις σλαβικες χωρες πρέπει και να μείνει.
Η κμαν ναι μεν εχει εμπειρίες αλλα αν εμενε μονιμα σε μια χωρα θα τα ηξερε ολα απεξω και ανακατωτα.
Οπως τον βλέπω εχει κατασταλαξει μεταξι πολωνιας και ουκρανιας αλλα αυτες οι χωρες ειναι μεγάλες πεδια ολοκληρα προς εξερεύνηση.
Εντωμεταξύ επαρχεία και ειδικα σε πολεις με 50 και 80 χιλιαδων κατοικων εξερευνεις πεδια που αλλος δεν τα ξερει.
Π.χ ολο και καποιοι απεξω απεξω πηγαν η ηξεραν οτι το κιεβο η κρακοβια το κατοβιτσε κλπ ειναι μουνοτοποι και ανα το κόσμο πολλοι πηγαν λιγοι τελικά πήδηξαν.
Όμως ηξερε κανενας το τσερνιβτσι η το μουκατσεβο οπου εκει πηδαγες με το καλημερα...
Θέλω να πω οταν μαθαινεις πληροφορίες ποτε δεν πας πρώτος ολο και καποιος αλλος πηγε πριν απο σενα και ισως πολλοί και χαλασαν το πεδιο
Αν ομως πας μονος σε μη γνωστους και φειμους προορισμους εκει ολα αλλάζουν,γινεσαι εξερευνητης..
Εγω ξερω και πολωνια και ουκρανια και Σλοβακία πολεις μουνοπαραδεισους
 
  • Like
Αντιδράσεις: Νίο

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom