Νέα

Σπόνσορινγκ-σεξοτουρισμός στην Ουκρανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kman2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 29K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
90
Πόντοι
16
τα Ουκρανακια θα χτυπησουν κοκκινο......

Τωρα δεν θα δινεις 50ευρα για παρεα ....αλλα για να την αγορασεις  :2funny:
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Υπάρχει τελικά ιος ρε αρχηγέ;Ή μας κλείσαν μέσα για μια γαμωγρίπη;

Υπάρχει και είναι σκληρός ιός ο καριόλης.Τεράστιο εμπόδιο που ανέκυψε ξαφνικά.Δεν μπορείς να συναντήσεις σπονσορέτες έχουν παγώσει όλα.Ζητάνε όλες απεγνωσμένα λεφτά σαν τρελές αλλά δεν μπορείς να τις συναντήσεις.Μόνο εντός Γερμανίας έχει πλέον παιχνίδι.
Τα έχουν πετάξει τώρα και οι Γερμανίδες και βλέπεις κάτι μουνάρες έξω με μάσκες χάνεις τη μπάλλα.Σχεδόν ημίγυμνη η άλλη,η δίμετρη με τη μάσκα είναι πολύ καυλωτικό θέαμα.Τις Γερμανίδες τις κολακεύει πολύ αυτό αφού δε φοράνε μέικ απ,προβλέπω ουρανομήκεις μαλακίες με το social distancing.Γαμώ τον ιό τους γαμώ και γαμώ τους πουστοκινέζους.
Ελπίζω να ανοίξουν τα σύνορα προς ανατολικά τέλος του μηνός να πάω Πολωνία να ρίξω κανάν πούτσο.Δεν υποφέρεται η υπάρχουσα κατάσταση,μαρτύριο σκέτο.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Kman2 να σε ρωτήσω κάτι άσχετο.

Τουριστικά λέει τίποτα το Κίεβο? Αν βγάζαμε το μουνι τελείως από την εξίσωση θα άξιζε να πάει κάποιος 4-5 μέρες?
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Kman2 να σε ρωτήσω κάτι άσχετο.

Τουριστικά λέει τίποτα το Κίεβο? Αν βγάζαμε το μουνι τελείως από την εξίσωση θα άξιζε να πάει κάποιος 4-5 μέρες?

Ναι,αξίζει.Το Κίεβο κανονικά θα έλεγε πολύ ήταν η νούμερο δύο πόλη των Τσάρων στο κάτω κάτω,έχει συσσωρεύσει πολύ πράμα εντυπωσιακό αρχιτεκτονικά.Είναι σημαντική πόλη.
Το πρόβλημα είναι οτι τα περισσότερα παλιά εντυπωσιακά κτίρια είναι μη ανακαινισμένα πλην πρεσβειών,τραπεζών κτλ οπότε είναι what if φάση.Σα να επισκέπτεσαι Πράγα το 90,τι εντυπωσιακή πόλη θα ήταν άμα ανακαίνιζαν τα πάντα εδώ.Που έγινε φυσικά αργότερα.
Από την άλλη οι φτηνές τιμές λόγω κατάρρευσης του γκρίβνυα αντιρροπίζουν αρκετά την οικονομική παρακμή.Και πού αλλού να πας δηλαδή σε πρώην ΕΣΣΔ?Το Μινσκ είναι πολύ ακριβότερο και είναι κυρίως σταλινική αρχιτεκτονική,εντυπωσιακό μεν αλλά δε θες να το ξαναδείς δεύτερη φορά.Κίεβο έχει πολλά στυλ αρχιτεκτονικά ήταν η παλιά πρωτεύουσα όλης της Ρωσίας συνεπώς έχει βαριά ιστορία και παράδοση.
Από σλαβικές πόλεις δηλαδή το Κίεβο ρίχνει σε όλες στα αυτιά εκτός από Μόσχα,Αγία Πετρούπολη,Πράγα.Είναι must για σλαβόφιλους,slavic experience hunters.Ολες οι Σλάβες χύνουν με Κίεβο είναι η Μέκκα της Slavija,o απόλυτος προορισμός.
Είναι σημείο αναφοράς,δεν έκαναν και ζημιά μεγάλη οι Γερμανοί στον πόλεμο αφού θεωρούσαν τους Ουκρανούς οτι θα συμμαχούσαν μαζί τους και οι Σοβιετικοί μετά τον πόλεμο το είχαν για βιτρίνα του καθεστώτος και έκαναν έργα.Οπότε εισέπραξε γενικά αρκετή εύνοια αντίθετα με Πολωνία,επαρχιακή Ουκρανία,Λευκορρωσία που όποιος έμπαινε τους γαμούσε.
Και τώρα κάπως σα στολίδι και λάφυρο το βλέπει ΕΕ,Ρωσία και Πολωνία.Εχει δηλαδή αξία είναι σημαντικό.
Βέβαια το 95% των ξένων είναι σεξοτουρίστες αλλά πλέον βλέπεις και γυναίκες τουρίστριες Κίεβο που παλιά ήταν αδιαννόητο.Ενα 5% του τουριστικού πληθυσμού είναι γυναίκες που φυσικά δεν ψάχνουν για Ουκρανούς κάμακες.
Δηλαδή αξίζει και για κλασσικό τουρισμό σαν αναδυόμενος τουριστικός προορισμός,βέβαια για σεξοτουρισμό αξίζει πολύ περισσότερο σε σχέση με άλλες ευρωπαικές πόλεις και για αυτό είναι ευρέως γνωστό,καταφτάνουν όλοι να γαμήσουνε και βλέπουν την αρχιτεκτονική εν παρόδω.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου να απαντήσεις.

Αντε να δούμε πότε θα τελειώσει αυτή η ιστορία να πάμε κάνα ταξίδι. Προσωπικά πέρασα πολύ κουραστική χρόνια, με πολύ δουλειά και θέλω να ταξιδέψω σαν τρελός  :headbaning1:
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου να απαντήσεις.

Αντε να δούμε πότε θα τελειώσει αυτή η ιστορία να πάμε κάνα ταξίδι. Προσωπικά πέρασα πολύ κουραστική χρόνια, με πολύ δουλειά και θέλω να ταξιδέψω σαν τρελός  :headbaning1:

Εγώ συνέχεια Κίεβο πάω.Δεν έχω βρει καλύτερο προορισμό για γούστα συνολικό πακέτο vfm κτλ.
Ισως αν είχα περισσότερα λεφτά διαθέσιμα να σκεφτόμουν Μόσχα λόγω νυχτερινής ζωής και άπειρων ευκαιριών,αδρεναλίνης.
Αλλιώς Κίεβο αφού και να γουστάρεις Λευκορρωσίδες,Ρωσίδες,Βαλτικές τις φέρνεις χαλαρά Κίεβο αφού δε χρειάζονται βίζα και τις παίζεις εκτός έδρας τους.
Βασικά όλοι το ίδιο περιμένουμε.Να τελειώσει η ιστορία με το γαμωιό,να κάνει τη δουλειά του και να επανέλθουμε στην κανονικότητα.Χωρίς ταξιδάκια και πούτσους παθαίνεις κατάθλιψη Δύση δεν είναι παίξον γέλασον.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Ιούλιο λογικά θα επανέλθουν τα διεθνή ταξίδια. Πιο νωρίς δύσκολο το βλέπω.
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ιούλιο λογικά θα επανέλθουν τα διεθνή ταξίδια. Πιο νωρίς δύσκολο το βλέπω.

Η Ρωσία έχει κλείσει μάλλον οριστικά μέχρι το τέλος του έτους.Ουκρανία πιστεύω θα ανοίξει Ιούλιο και Πολωνία περιμένω τέλος Μαίου ή Ιούνιο.Τσεχία σίγουρα θα ανοίξει Ιούνιο και βλέπω το ίδιο και για Βαλτική.Για να δούμε.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Να δούμε και πόσο κόσμο θα επιτρέπουν στ'αεροπλάνα.Θα βάζουν τους μισούς;Τα εισιτήρια θα εκτιναχθούν;Εταιρίες θα κλείσουν;

Εύχομαι να μην ισχύει το όποιος πρόλαβε πρόλαβε (να ταξιδέψει)

 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.440
Like
7.969
Πόντοι
2.356
Με λιγοτερους επιβατες και με κενες ενδιαμεσα θεσεις
και να πας ομως τωρα καπου στο Μπλοκ δεν λεει ...τα κλαμπ θα ειναι κλειστα σιγουρα ,παρτυ δεν θα γινονται και ο περισσοτερος κοσμος θα ειναι με μασκες στο δρομο , ξενερα σκετη.

υγ. το Μινσκ ειναι πεντακαθαρο και ομορφο αλλα "αποστειρωμενο" ενω Κιεβο εχει χρωμα αλλα και πολλη διαχυτη "μιζερια" ...
Αγια Πετρουπολη ειναι ολα τα λεφτα για καθαρα τουριστικους λογους ,δεν παιζεται η πολη.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Ναι Αγία Πετρούπολη είναι μαγεία, φοβερό ταξίδι.

Γενικά θα ζορισουν τα ταξίδια από ότι φαίνεται, θα θέλει τεστ πριν φύγεις, πιο ακριβά εισιτήρια, ίσως και καλύτερη ταξιδιωτική ασφάλιση γιατί άμα σου κάτσει καμία στραβή αντε βγάλε άκρη με τα νοσοκομεία...

Για να δούμε, ζούμε περίεργες στιγμές.

Είδα λίγο Πορνομεταναστη, πολύ δυσοιωνες  προβλέψεις, σουκα μπλιατ  :headbaning1:
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Νομίζω για το εγγύς διάστημα Πολωνία,Τσεχία,Βαλτική θα είναι οι προορισμοί.Τα λοιπά δεν τα βλέπω.
Το πρόβλημα είναι άμα πας και ξαφνικά αλλάξουν οι κανονισμοί λόγω έξαρσης του ιού και εγκλωβιστείς.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.440
Like
7.969
Πόντοι
2.356
και Μοσχα ειναι καλα αλλα χαωδης και λιγο κουραστικη.
Για να παω στο Night Flight που ειναι διπλα στην Κοκκινη Πλατεια και ενω ειχα βρει την οδο ...
απο την αρχη εως το 17 που ηταν περπατησα κανενα μισαωρο ,το καθε νουμερο επιανε σχεδον ενα τεραγωνο  :grin:
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
και Μοσχα ειναι καλα αλλα χαωδης και λιγο κουραστικη.
Για να παω στο Night Flight που ειναι διπλα στην Κοκκινη Πλατεια και ενω ειχα βρει την οδο ...
απο την αρχη εως το 17 που ηταν περπατησα κανενα μισαωρο ,το καθε νουμερο επιανε σχεδον ενα τεραγωνο  :grin:
πηγα 3 φωρες στο ναιτ φλαιτ αλλα δεν θυμαμε που ηταν και πως πηγα εχει 12 χρονια
απο την τελευταια φωρα.μοσχα εχω απο 2012 να παω λογο βιζασ βαριεμε την διαδικασια.
πετρουπολη δεν μου αρεσε καθολου και αντιθετα με σενα επιμενω οδυσσο και κιεβο ειναι
πολυ καλυτερα σε ολους τους τομεις.εγω ξερω ειχα τα παντα κιεβ και πετρουπολη το 2009
δεν εβρισκα ουτε κατι να φαω ουτε να ψωνισω ουτε τιποτα να μου αρεσει η πολη.
μοσχα ειναι πολυ καλυτερη και πιο ομορφη πολη για μενα αλλα το κιεβο ειναι τοπ.
αν μου αρεσε πετρουπολη θα ξαναπηγαινα απο το 2009.ειχε σαλον με 60 ευρο αλλα
περασα καταθλιπτικα σε μια μιζερι πολη που συνεχεια εβρεχε σεπτεβριο καιρο.
βαρεθηκα εκει οπως και στην λετονια ηταν απο τα χειροτερα μου ταξιδια.
πετρουπολη ειχε ενα μεγαλο ζαρα και το παναρχαιο γοστινι τβορ που δεν ειχε τιποτα
να ψωνισεις να πεις ειναι μολλ.το γκαλερια το 2012 εκτισαν.
θυμαμε το μονο που εβλεπες στο κεντρο για να καταλαβεις εχει φαι ηταν ενα σαπγουει
σαντουιτσ και στην νεφσκι μια μεγαλη ταπελα απο φραι τσικεν.
βρηκα ενα μερος με κρεπες και δεν θυμαμε που εβρισκα να φαω με δυσκολια!
ουτε οικονομικα μου εδειξαν να ειναι καλυτερα απο χαρκοβο,οδυσσο και κιεβ.
εβγαινα καθε νυχτα και ειδα λεφτα δεν παιζουν στα μερη που πηγα.
τα ροσι ηταν το πρωτο μερος που βρηκα και πηγα ειχε δυο ατομα και εφυγα.
με πηρε ο ταξιτζης σε ενα σαλον να γαμησω και μετα πηγα σε ενα κλαμπ για νεαρους
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
για να πω ειναι ομορφη η πετρουπολη δεν κρινω απο λιγα κτιρια και εκλισιες
αλλα απο το ποσο ομορφη δειχνει η πολη περπατωντας.
το κιεβο οπειος παει ιδικα απο μαιο θα νιωσει μολις μπει μεσα οτι ειναι
σε μια πανεμορφη πολη,μονο εκει νιωθω αυτο απο ολα τα μερη που πηγα.
στις φωτο αν δειτε πετρουπολη και ριγα απο ψηλα παιρνουν τισ φωτο και φενωνται ολα τα
αξιοθεατα μαζι.βλεπεις την εκκλησια του αιματος στην πετρουπολη και φενετε το καστρο
του παωλου διπλα απο πισω ενω αν περπατησεις στην πολη θα δεις ολα ειναι αποκομενα
και ξεχωριστα δεν φενετε να περπατας σε ομορφη πολη αλλα σαν να ειμαι βερολινο.
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
αν καταργουσαν την βιζα παλι μοσχα θα πηγαινα και οχι στην πετρουπολη.
ολοι οσοι ξερουμε καλα την μοσχα και ολοι οι γνωστοι μου που σπουδασαν
και ζουν εκει κανενας δεν μου ειπαι οτι του αρεσε στην πετρουπολη.
καπιοι μιλησαν και υποτιμιτικα σε σχεση με την μοσχα
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
και Μοσχα ειναι καλα αλλα χαωδης και λιγο κουραστικη.
Για να παω στο Night Flight που ειναι διπλα στην Κοκκινη Πλατεια και ενω ειχα βρει την οδο ...
απο την αρχη εως το 17 που ηταν περπατησα κανενα μισαωρο ,το καθε νουμερο επιανε σχεδον ενα τεραγωνο  :grin:
η μοσχα με κουρασε,ειμαι σε ηλικια τωρα που δεν αντεχω τοσο περπατημααι χασιμο

χρονου.αρκετο χρονο στο μετρο περνουσα και να αλλαξω γραμη ηταν μαρτυριο.
ποσες φωρες χοροπηδουσα μεχρι να παω τουαλετα χαχαχα δεν μπορουσες πουθενα
να βγεις να βρεις τουαλετα και ηθελα μιση ωρα να παω με το μετρο ισως και 45 λεπτα.
απο μοσχα πηγαινα κιεβο ,μετα λεω ας μενω μονο κιεβο ολα διπλα και πιο ανετα.
εβλεπα τωρα βιντεο πετρουπολη ενθουσιαστηκα,ενω ξερω αν περπατας ειναι διαφωρετικο.
το βιντεο επερναν την πολη οπως ελεγα απο ψηλα για αυτο φενωταν τελεια.
θα παω ισως καμια βολτα αλλα ο κορονοσ μου χαλασε την σειρα και τα ταξιδια
 

brizola

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
79
Like
32
Πόντοι
0
Σας διαβάζω και ενημερώνομαι....... Τι συμβαίνει  και σταματήσατε. Ο αρχηγός τι κάνει? Εξαφανίστηκε.....
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Μας έχει γαμήσει ο κορονοιός.Εχουν παγώσει όλες οι πτήσεις στα μουνολίβαδα.
Μένουν οι εγχώριες λύσεις.Για να δούμε.Θα κάνω μερικές κρούσεις το ερχόμενο ΣΚ στο εγχώριο προιόν.
 

callahan

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.770
Κριτικές
23
Like
3.162
Πόντοι
3.820
Μας έχει γαμήσει ο κορονοιός.Εχουν παγώσει όλες οι πτήσεις στα μουνολίβαδα.
Μένουν οι εγχώριες λύσεις.Για να δούμε.Θα κάνω μερικές κρούσεις το ερχόμενο ΣΚ στο εγχώριο προιόν.

μετα της 15 λογικα θα ανοιξουν τα μουνολιβαδα...πρεπει να συγκεντρωσεις τους πυραυλους στη φαρετρα και να επιτεθεις..ουκρανεζα "φιλη" μου λεει εχει πεσει πολυ πεινα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom