Νέα

Σοκ: Ρωσίδα 21 ετών με Aids σκορπά το θάνατο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα don kihotis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 557K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
4 Μαρ 2011
Μηνύματα
135
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
ΕΛ.ΑΣ.: "Δεν ήξερε η Ρωσίδα ότι πάσχει από AIDS"


"Δεν ήξερε η Ρωσίδα ιερόδουλος ότι είναι οροθετική όταν βγήκαν στα εγκληματολογικά εργαστήρια οι φωτογραφίες της που δόθηκαν στη δημοσιότητα", δηλώνει στο bloko.gr αξιωματικός της Αστυνομίας, ο οποίος ανατρέπει όλη
την πολιτική σπέκουλα που στήθηκε πάνω στο συγκεκριμένο θέμα, με αποτέλεσμα το διασυρμό αυτής της γυναίκας που υπήρξε μία φορά θύμα της νόσου και αμέτρητες όσες της σκοπιμότητας που εξυπηρέτησε ο τρόπος με τον οποίο πολιτικά επελέγη να παρουσιαστεί το θέμα στη δημοσιότητα.

"Όταν έμαθε, δηλαδή εμείς της είπαμε ότι πάσχει από Aids, έπαθε σοκ. Ήταν σα να ήθελε να πεθάνει", συμπληρώνει ο ίδιος αξιωματικός. "Όπως μας είπε, ήρθε στην Ελλάδα πριν από εάμιση χρόνο, από μόνη της όχι ως θύμα trafficking και επειδή δεν έβρισκε άλλη δουλειά, αποφάσισε να εκπορνευτεί. Μας είπε πως έπαιρνε παραπάνω χρήματα όταν δεν λαμβάνονταν καμία προφύλαξη με τον εφήμερο, επί πληρωμή κάθε φορά ερωτικό σύντροφο και γι αυτό το έκανε και το πρότεινε και η ίδια. Έτσι, σύμφωνα με τα λεγόμενα της, θα κόλλησε κι αυτή από κάποιον οροθετικό.

Το μεσημέρι η 22χρονη Ρωσίδα οδηγήθηκε στον Κορυδαλλό καθώς μετά την απολογία της στο 13ο τακτικό Ανακριτή, κρίθηκε προφυλακιστέα.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Που ξέρεις ότι μέσα στο στόμα της δεν έχει αίμα και μιλώντας ή βήχοντας τα σταγονίδια μπούνε μέσα στο μάτι σου και σε μολύνουνε;
cannabis.gif
 
Εγγρ.
3 Φεβ 2011
Μηνύματα
71
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Στο ΣΚΑΙ πριν από 20 λεπτά...

Ακόμα τρεις ιερόδουλες θετικές στον ιό του AIDS
Συνολικά ελέχθησαν 70 ιερόδουλες


Ακόμα τρεις ιερόδουλες, οι δυο Ελληνίδες, εντοπίστηκαν θετικές στον ιό HIV, στο πλαίσιο των ελέγχων που συνεχίζονται από τις κινητές μονάδες του ΚΕΕΛΠΝΟ στο κέντρο της Αθήνας, τον Άγιο Παντελεήμονα, την πλατεία Αμερικής και το Μεταξουργείο. Συνολικά ελέχθησαν 70 ιερόδουλες.

Σύμφωνα με το ΚΕΕΛΠΝΟ, οι υγειονομικοί έλεγχοι συνεχίζονται σους οίκους ανοχής και δεν έχει παρουσιαστεί καμία περίπτωση άρνησης στον επιβαλλόμενο έλεγχο.

Εν τω μεταξύ, προφυλακιστέα με την σύμφωνη γνώμη ανακριτή και εισαγγελέα κρίθηκε η Ρωσίδα ιερόδουλη, η οποία βρέθηκε θετική στον ιό του AIDS κατά την διάρκεια υγειονομικών ελέγχων από κλιμάκιο του ΚΕΕΛΠΝΟ.

Η 22χρονη ιερόδουλη, που κατηγορείται για το κακούργημα της βαριάς σκοπούμενης σωματικής βλάβης, αρνήθηκε σύμφωνα με πληροφορίες την κατηγορία και υποστήριξε ότι δεν γνώριζε ότι πάσχει από AIDS.

Σύμφωνα με το ΚΕΕΛΠΝΟ, από τη στιγμή που υπήρξε δημοσιοποίηση της διεύθυνσης τους οίκου ανοχής, έχουν απευθυνθεί στην τηλεφωνική γραμμή για το AIDS και στο Κέντρο Επιχειρήσεων του ΚΕ.ΕΛ.Π.ΝΟ. πάνω από 700 άτομα που είχαν -κατά δήλωσή τους- απροφύλακτη επαφή με την ανωτέρω εργαζόμενη, προκειμένου να λάβουν οδηγίες λόγω πιθανής έκθεσής τους στον ιό HIV.

Για τρία άτομα τα οποία είχαν έρθει σε επαφή τις τελευταίες 72 ώρες με τη ρωσίδα ιερόδουλη, κρίθηκε από τους γιατρούς των Μονάδων Ειδικών Λοιμώξεων των νοσοκομείων του ΕΣΥ ότι θα πρέπει να λάβουν προφυλακτική αγωγή, προκειμένου να αποφύγουν τη νόσηση».


www.skai.gr/news/health/article/201790/akoma-mia-ierodoulos-thetiki-ston-io-tou-aids-/]http://www.skai.gr/news/health/article/201790/akoma-mia-ierodoulos-thetiki-ston-io-tou-aids-/[/url]
 

mpoufos

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
374
Like
18
Πόντοι
1
Λιγη ψυχραιμια δεν βλαπτει.Μετα απο 35 χρονια σε αυτους τους χωρους {μπουρδελα ,στουντιος,μασαζ] ,θελω να πιστευω και ελπιζω,οτι κατα 95% γινονται ακαποτα στοματικα,και το υπολοιπο 5% ,που και παλι για μενα ,ειναι τεραστιο ποσοστο αν γινεται,ακαποτο σεξ.Υπαρχει αδιανοητη διαφορα ,μεταξυ των 2 ,για να κολησεις,ΑΙDS.
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
δυστυχώς εδώ και λίγους μήνες δουλεύουν κοπέλες χωρείς χαρτιά..για να έχεις ιατρικές εξέτασης πρέπει πρώτα να έχουν  από νομαρχία αδεία επαγγέλματος εκδιδόμενη... δυστυχώς 50%100 δεν έχουν αδεία... παρών που τα μαγαζιά είναι σφραγιζμενα οι κοπέλες είναι υποχρεούμενοι να έχουν αδεία προσωπικό  :( :( :(!!!!  

Δηλαδή το 50% δουλεύει χωρίς άδεια και άρα δεν ελέγχεται ποτέ.  :S

Και οι υπόλοιπες κάνουν τουλάχιστον γνήσιους ελέγχους ή δίνουν αίμα άλλης, λαδώνουν κλπ;  :helpplea:

Πολύ λυπηρά όλα αυτά.
 

violetta24

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2012
Μηνύματα
2.455
Like
1
Πόντοι
16
11.492 είναι τα διαγνωσμένα άτομα με hiv στην Ελλάδα.
Κανονικά δεν θα έπρεπε η αστυνομία να δημοσιεύσει και αυτές τις 11.492 φωτογραφίες στα ΜΜΕ για να μάθει ο κόσμος ποιοι είναι και να λάβει τα μέτρα του;
Γιατί μόνο τη μία δηλαδή;

Πας καλά?? Αυτά τα 11.942 δεν εκδίδονται και δεν κάνουν σεξ με δεκάδες άτομα καθημερινά ως επάγγελμα.
Αν ένα οροθετικό άτομο θέλει να κάνει μια σχέση υποτίθεται πως πρέπει να είναι ειλικρινείς. Αν πάλι το κρύψει και το μεταδώσει (που κανένας δεν το κάνει αυτό σε ένα άτομο που νοιάζεται) εννοείται ότι γινεται να του προσάψουν κατηγορίες.
 
Εγγρ.
3 Φεβ 2011
Μηνύματα
71
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Επίσης, να ενημερώσω ( με κάθε επιφύλαξη και υπενθυμίζω ότι απλά μεταδίδω τα νέα που είναι αναρτημένα στο διαδύκτιο και από την τηλεώραση), ότι η τρίτη ιερόδουλος, που βρέθηκε θετική είναι από Βουλγαρία.
Και πάλι με κάθε επιφύλαξη.... :)
 

Ypsolon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Εχετε προβλημα στον εγκεφαλο σιγουρα. Τα πραγματα ειναι πολυ απλα χωρις να με νοιαζουν οι μαλακιες που λετε. Η τυπισσα ηξερε οτι ειχε HIV. Δεχοταν να γαμηθει ακαποτα ασκοντας το συγκεκριμενο επαγγελμα χωρις να ενημερωσει τον κοσμο. Απο τις κριτικες φαινεται οτι επαιρνε και με δικια της πρωτοβουλια να φιλησει η να παρει πιπα. ΗΘΕΛΕ να μεταδωσει τον ιο. Αν μου το ειχε κανει εμενα αυτο μπορει να μην ζουσε τωρα.
ΕΠΕΙΔΗ εμενα με νοιαζει να μην αρρωστησουν τα μικρα βλαμμενα που πηγαιναν εκει και εστω και οι χαμηλοτερης νοημοσυνης συμπολιτες μου, που ζουνε μαζι μου και πληρωνουν φορους στο κρατος και οφειλω να τους προστατευσω, στ'αρχιδια μου τα προσωπικα δεδομενα της λαθρομεταναστριας. Ο πελατης ΔΕΝ φταιει ποτε. Ο καθενας μπορει να παει να ζηταει οτι μαλακια θελει, αυτο ΔΕΝ σημαινει τιποτε.
Προς τον εμπνευστη της καταπτυστης ανακοινωσης καλο ψοφο...
 

sperfect

Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2007
Μηνύματα
247
Κριτικές
2
Like
225
Πόντοι
1
Εντόπισαν μία ακόμη ιερόδουλη με AIDS

Συνεχίζονται οι έλεγχοι ειδικών κλιμακίων του υπ. Υγείας, σε συνεργασία με το ΚΕΕΛΠΝΟ, σε οίκους ανοχής και άλλους χώρους, για την αποφυγή διάδοσης λοιμωδών νοσημάτων.

Σήμερα 30 Απριλίου 2012 στον πρώτο υγειονομικό έλεγχο που πραγματοποιήθηκε στο Κέντρο Αλλοδαπών (Πέτρου Ράλλη) σε ιερόδουλες (24 άτομα), που εκδίδονται σε υπαίθριους χώρους διαπιστώθηκε εκδιδόμενη θετική στην HIV λοίμωξη(Ομόνοια).

apo to zougla.gr
 

nikos519

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2006
Μηνύματα
311
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
600 άτομα πήραν τηλέφωνο στο ΚΕΕΛΠΝΟ για την Ρωσσίδα! Θέλω να ελπίζω ότι δεν έκαναν ακάποτο σεξ μαζί της ΚΑΙ οι 600. Αν υποθέσουμε ότι οι 300 ήταν όντως πελάτες της και απο αυτούς το 5% έκανε ακάποτο σεξ, μιλάμε για 15 άτομα που είναι όντως σε κίνδυνο!

 

bigpipis7

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2006
Μηνύματα
2.577
Κριτικές
29
Like
527
Πόντοι
5.855
εγω σκεφτομαι τις γυναικες η τις κοπελες αυτων των....να μην πω που δεν φταινε σε τιποτα.......τες πα...μακαρι κανεις να μην εχει τιποτα τελικα.....σε λιγο θα βγει κανας εδω μεσα και θα περηφανευεται οτι γαμαει κωλο χωρις καποτα :headbang:
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
εγω σκεφτομαι τις γυναικες η τις κοπελες αυτων των....να μην πω που δεν φταινε σε τιποτα.......τες πα...μακαρι κανεις να μην εχει τιποτα τελικα.....σε λιγο θα βγει κανας εδω μεσα και θα περηφανευεται οτι γαμαει κωλο χωρις καποτα :headbang:
Αστο, βρες κάτι άλλο εχει ειπωθεί και αυτό  :S
 

MUAY THAI

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2011
Μηνύματα
797
Like
2
Πόντοι
6
Άλλες τρεις εκδιδόμενες γυναίκες, εκ των οποίων οι δύο είναι Ελληνίδες, βρέθηκαν σήμερα θετικές στον ιό HIV που  κατά τη διάρκεια του υγειονομικού ελέγχου από τα ειδικά κλιμάκια του Κέντρου Ελέγχου Λοιμώξεων και Πρόληψης Νοσημάτων (ΚΕΕΛΠΝΟ).

Πρόκειται για ιερόδουλες, που εκδίδονταν στο κέντρο της Αθήνας, στην περιοχή της Ομόνοιας. Τα τρία νέα περιστατικά των οροθετικών γυναικών εντοπίστηκαν κατά τη διάρκεια υγειονομικού ελέγχου που έγινε το πρωί της Δευτέρας στο Κέντρο Αλλοδαπών, στην οδό Πέτρου Ράλλη.

Στο Κέντρο ελέγχθηκαν  24 γυναίκες, και μέσω του rapid test, του τεστ ταχείας δράσης στο οποίο υποβλήθηκαν διαπιστώθηκε ότι οι δύο εξ αυτών είναι οροθετικές.

Μάλιστα, κατά πληροφορίες, η μία εξ αυτών επιδιδόταν στην παροχή ερωτικών υπηρεσιών παρότι γνώριζε ότι είναι φορέας του ιού HIV. Η ιχνηλάτηση του ενδεχόμενου τρόπου μετάδοσης του ιού HIV από τις οροθετικές  ιερόδουλες μέσω της αναζήτησης των ανδρών που συνευρέθηκαν μαζί τους είναι πολύ δύσκολη έως απίθανη, δεδομένου ότι οι εκδιδόμενες δεν είχαν συγκεκριμένο χώρο εργασίας («πιάτσα»).

protothema.gr
 

hivaids.gr

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2012
Μηνύματα
543
Like
6
Πόντοι
6
Πας καλά?? Αυτά τα 11.942 δεν εκδίδονται και δεν κάνουν σεξ με δεκάδες άτομα καθημερινά ως επάγγελμα.
Αν ένα οροθετικό άτομο θέλει να κάνει μια σχέση υποτίθεται πως πρέπει να είναι ειλικρινείς. Αν πάλι το κρύψει και το μεταδώσει (που κανένας δεν το κάνει αυτό σε ένα άτομο που νοιάζεται) εννοείται ότι γινεται να του προσάψουν κατηγορίες.
Του παρθεναγωγείου είσαι;
Άκου "σχέση" και "ειλικρινείς".
Που ζεις;
Ξέρεις πως λέγεται το site στο οποίο μπήκες;
Καμία σχέση με "ειλικρινείς σχέσεις".
 
Εγγρ.
3 Φεβ 2011
Μηνύματα
71
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
"Αρνούμαι τις κατηγορίες που μου αποδίδετε. Δεν γνώριζα ότι είχα AIDS. To έμαθα όταν με συνέλαβαν. Αισθάνομαι καλά και δεν έχω συμπτώματα. Το έγγραφο που σας προσκομίζω μου το έδωσε ένας αστυνομικός. Δείχνει ότι η αιμοληψία έγινε στις 26 Aπριλίου. Δεν γνώριζα ότι χρειάζεται άδεια ασκήσεως για αυτή τη δουλειά. Έχω συλληφθεί μια φορά και απ´ ό,τι είχα καταλάβει τότε ήταν για την άδεια του μαγαζιού. Δεν θα ασκήσω ξανά το συγκεκριμένο επάγγελμα. Προέχει η θεραπεία μου".

Αυτό φέρεται να είπε στον ανακριτή.... :huh: :huh:

[URL unfurl="true"]http://news247.gr/eidiseis/koinonia/deutero_krousma_me_ekdidomenh_me_eitz.1755163.html[/url]
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.568
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
Εχετε προβλημα στον εγκεφαλο σιγουρα. Τα πραγματα ειναι πολυ απλα χωρις να με νοιαζουν οι μαλακιες που λετε. Η τυπισσα ηξερε οτι ειχε HIV. Δεχοταν να γαμηθει ακαποτα ασκοντας το συγκεκριμενο επαγγελμα χωρις να ενημερωσει τον κοσμο. Απο τις κριτικες φαινεται οτι επαιρνε και με δικια της πρωτοβουλια να φιλησει η να παρει πιπα. ΗΘΕΛΕ να μεταδωσει τον ιο. Αν μου το ειχε κανει εμενα αυτο μπορει να μην ζουσε τωρα.
ΕΠΕΙΔΗ εμενα με νοιαζει να μην αρρωστησουν τα μικρα βλαμμενα που πηγαιναν εκει και εστω και οι χαμηλοτερης νοημοσυνης συμπολιτες μου, που ζουνε μαζι μου και πληρωνουν φορους στο κρατος και οφειλω να τους προστατευσω, στ'αρχιδια μου τα προσωπικα δεδομενα της λαθρομεταναστριας. Ο πελατης ΔΕΝ φταιει ποτε. Ο καθενας μπορει να παει να ζηταει οτι μαλακια θελει, αυτο ΔΕΝ σημαινει τιποτε.
Προς τον εμπνευστη της καταπτυστης ανακοινωσης καλο ψοφο...
σε αυτο εχεις δικιο,εγω προσωπικα στο επαγγελμα μου μου εχουν ζητησει αρκετες φορες να κανω καποια παρατυπια
ομως με το φοβο να χασω την αδεια του επαγγελματος μου αρνουμε και τους λεω να βρουν αλλο
παντα βεβαια βρισκεται καποιος να το κανει αλλα το σωστο ειναι καλυτερα να χασεις μια δουλεια παρα το επαγγελμα σου
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
εγω σκεφτομαι τις γυναικες η τις κοπελες αυτων των....να μην πω που δεν φταινε σε τιποτα.......τες πα...μακαρι κανεις να μην εχει τιποτα τελικα.....σε λιγο θα βγει κανας εδω μεσα και θα περηφανευεται οτι γαμαει κωλο χωρις καποτα :headbang:
Και όχι μόνο τις γυναίκες/κοπέλες τους..αλλά και αυτούς που πάνε με τις συγκεκριμένες..
 

Επισκέπτης
ρε μάγκες κατι άσχετο και σχετικό μαζί :grin: το λιοντάρι που είναι; :grin: τώρα με τη φασαρία μήπως τρέχει για εξετάσεις....ο τύπος γαμούσε ακαποτα οτι κινούταν :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom