Νέα

Σημαιοφόροι με κλήρωση και όχι βάσει βαθμολογίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Rainbow
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 113
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.910
Κριτικές
16
Like
14.801
Πόντοι
6.515
τις παρελασεις γιατι δεν τις κατηργησε ακομα? στην βενεζουελα κανουν παρελαση?  :think:
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.432
Κριτικές
514
Like
70.012
Πόντοι
41.129
Και πολύ καλά εκαναν. Έμενα που έβγαζα 13 και 14 μου έλεγε το κράτος ότι δεν είμαι άξιος εγώ να σηκώσω το σημαία. Ενώ τώρα αν θέλω φυσικά να το κάνω θα έχω κάποια ευκαιρία

Θα πω και εγω τη γνωμη μου ως δεξιος.πολυ σωστη απόφαση.η σημαία δεν ειναι βραβείο αδέλφια.ολοι πρεπει να μπορούν να τη σηκώσουν.ο καλος μαθητής μπορει να εχει αλλα βραβεία αλλα οχι τη σημαία.για μενα παντα ετσι.

Σωστο, η σημαια δεν είναι τροπαιο η βραβειο ολοι εχουν δικαίωμα να την σηκωσουν, μηπως στον πολεμο θα πανε μονο οι καλυτεροι μαθητες ?
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Αυτα ειναι ημιμετρα. Ας καταργησει εντελως το σχολειο να τελειωνουμε  :S
Μη τους βαζεις ιδεες τυπε.Στην αναπληρωματικη ΕΡΤ μολις ειχε κλεισει η κανονικη,η υποτίθεται δημοσια ολων των Ελλήνων τηλεοραση εβαζε για τον Ζαχαριαδη,για τις εκτελεσεις προδοτων κομουνιστων,για τον ΕΑΜ ΕΛΑΣ,παραρτημα ακροαριστερων το ειχαν καταντησει.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.910
Κριτικές
16
Like
14.801
Πόντοι
6.515
Μη τους βαζεις ιδεες τυπε.Στην αναπληρωματικη ΕΡΤ μολις ειχε κλεισει η κανονικη,η υποτίθεται δημοσια ολων των Ελλήνων τηλεοραση εβαζε για τον Ζαχαριαδη,για τις εκτελεσεις προδοτων κομουνιστων,για τον ΕΑΜ ΕΛΑΣ,παραρτημα ακροαριστερων το ειχαν καταντησει.

αλλαξε κατι επι τσακνη τυπε?  :heavymetalbig:
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
αλλαξε κατι επι τσακνη τυπε?  :heavymetalbig:
Τωρα είναι καλα σχετικα τυπε.Ειδα κατι βιντεακια στο youtube από κλειστη ΕΡΤ που μετεδιδε στη ζουλα και νομιζα ότι τελικα νικησαν οι κομουνιστες στον εμφυλιο.
 
Εγγρ.
2 Ιουλ 2015
Μηνύματα
84
Like
0
Πόντοι
0
Ίσως παίδες να ηταν ένα κίνητρο η σημαία για να γίνει κάποιος καλός μαθητής και να μπορεί να κρατήσει τη σημαία.. σε παλαιότερα καθεστώτα (Μεταξας, Παπαδόπουλος)ειχε μεγαλη αξία κάτι τέτοιο..
 
OP
OP
R

Rainbow

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
400
Πόντοι
36
Ίσως παίδες να ηταν ένα κίνητρο η σημαία για να γίνει κάποιος καλός μαθητής και να μπορεί να κρατήσει τη σημαία.. σε παλαιότερα καθεστώτα (Μεταξας, Παπαδόπουλος)ειχε μεγαλη αξία κάτι τέτοιο..

Τι σχέση έχουν τα ολοκληρωτικά καθεστώτα με τη σημαία? Δεν βλέπεις το σημερινό καθεστώς που δεν έχει καμία σχέση με τη σημαία και κάνει ότι μπορεί για να την διαγράψει?

Η σημαία της πατρίδας φίλε μου είναι ότι πιο σημαντικό έχει ο άνθρωπος μαζί με την υγεία. Αν ήταν όπως το θέλουν οι κατσαπλιάδες του ΣΥΡΙΖΑ, τότε ο Bolt και οι άλλοι χρυσοί αθλητές θα έπαιρναν ένα πανί με τους χορηγούς τους για να πανηγυρίσουν μετά από κάθε νίκη τους και όχι τη σημαία της πατρίδας τους....
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.913
Κριτικές
39
Like
5.049
Πόντοι
2.696
Παίδες μια ερώτηση. Την σημαία στην παρέλαση των ομάδων στην τελετή λήξης των Ολυμπιακών Αγώνων ποιος την κρατάει? Κάποιος από αυτούς που πήραν χρυσό μετάλλιο ή εκείνος που απλά συμμετείχε? 

Δεν είναι το ίδιο πράγμα.Στους Ο.Α υπάρχει αποτέλεσμα σε έναν ίσο αγώνα για όλους.Όλοι π.χ στα 100μ έχουν το ίδιο χρονόμετρο να τους μετράει.Όλοι στο άλμα εις ύψος έχουν τον ίδιο πήχη.Στο σχολείο ποιος σε κρίνει;Αυτός που μπήκε με την επετηρίδα;Αυτός που το πανεπιστήμιο δεν το τελείωσε στα 4 χρόνια αλλά στα 10;Αν τα πανεπιστήμια πέταγαν έξω όποιον δεν πέρναγε τα μαθήματα εντός του έτους που διδάσκονταν και αν έπιαναν δουλειά με εξετάσεις θα το δεχτώ.Και αν ένας μαθητής π.χ ζει σε ένα καλό περιβάλλον και ο άλλος δεν έχει ούτε θέρμανση το χειμώνα;Υπάρχουν ίδιες συνθήκες για όλους;Προσωπικά ξέρω πολλά άτομα με 18+ απολυτήριο λυκείου που δεν μπήκαν ούτε σε ΤΕΙ.Ο Βαθμός στην Ελλάδα είναι μαϊμού.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
Σημαιοφόροι, παραστάτες κλπ όλα μία παπάτζα είναι. Ναι είναι μαλακία πχ να κληρωθεί ως σημαιοφόρος ένας που δεν άνοιξε βιβλίο. Ωστόσο το θέμα της βαθμολογίας στην εκπαίδευση είναι μία παπάτζα σε μεγάλο βαθμό δεν βγαίνουν στην κορυφή οι πραγματικά καλύτεροι μαθητές.
Γνωριμίες, κονέ και γλείψιμο παίζουν μεγάλο ρόλο..
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.129
Like
7.968
Πόντοι
1.206
201708021712042714.jpg
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.793
Κριτικές
11
Like
608
Πόντοι
376
και τι αφορά το μέσο νορμάλ άνθρωπο αυτή η είδηση.. σημαίες - παρελάσεις κτλ  :jerking:
προ κρίσης όλοι θα τα σπάγαν στα μπουζούκια και θα έγραφαν την παρέλαση στα !@$!@ τους..τι στον πούτσο έπαθε ο κόσμος λόγο αφραγγίας και ασχολείτε με μαλακίες
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.161
Κριτικές
1
Like
1.293
Πόντοι
216
μας εβαλαν τυρακι για να εχουμε να λεμε . Το θεμα ειναι οι σχολικες παρελασεις χρειαζονται ναι ή οχι. Προσφερουν κατι στα παιδια?  Μηπως τους ειναι μια αδιαφορη διαδικασια τελικα? Τους κανουν καλυτερους Ελληνες ? Εαν οχι οι παρελασεις κλπ ειναι για καταργηση μαζι και ποιος θα ειναι σημαιοφορος.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Και πολύ καλά εκαναν. Έμενα που έβγαζα 13 και 14 μου έλεγε το κράτος ότι δεν είμαι άξιος εγώ να σηκώσω το σημαία. Ενώ τώρα αν θέλω φυσικά να το κάνω θα έχω κάποια ευκαιρία
Στην έκτη δημοτικου εβγαζες 14?
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.609
Like
21.964
Πόντοι
5.006
Η μοναδικη "δυτικη" χωρα που θα περνουσε νομοσχεδιο για την παιδεια και το μοναδικο θεμα που θα γινοταν γνωστο και θα σηκωνε συζητησεις θα ηταν η κληρωση για τους σημαιοφορους...δηλαδη ενα παντελως αδιαφορο θεμα, αλλα για μια χωρα οπως η ελλαδα οπου η πολιτικη παιδεια ειναι λιγο πανω απο πακισταν και σομαλια ειναι νορμαλ αυτο...
 

super_85

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2017
Μηνύματα
81
Like
12
Πόντοι
0
Προτείνω να κάνουμε κάτι που σίγουρα θα είναι ο καλύτερος αντίλογος στον π@@@ρα τον υπουργό. Να μην ασχοληθούμε με το θέμα άλλο και έτσι να μην πέσουμε θύματα της προσπάθειας αποπροσανατολιμού της κοινής γνώμης.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
μας εβαλαν τυρακι για να εχουμε να λεμε . Το θεμα ειναι οι σχολικες παρελασεις χρειαζονται ναι ή οχι. Προσφερουν κατι στα παιδια?  Μηπως τους ειναι μια αδιαφορη διαδικασια τελικα? Τους κανουν καλυτερους Ελληνες ? Εαν οχι οι παρελασεις κλπ ειναι για καταργηση μαζι και ποιος θα ειναι σημαιοφορος.

Xανουν μαθημα τυπε :cheesy:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom