Νέα

Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενα Νοσήματα και Πιθανότητες...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Bourdeliaris22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 375K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τσιμπουκι επικινδυνο 1)πουτανα ακαποτο ΧΩΡΙΣ 2)γκόμενα ΜΕ τελείωμα

  • Η "βρωμιάρα" η πουτάνα φυσικά!

    Ψήφοι: 158 44,8%
  • Η γκόμενα γιατί το χύσιμο μετράει πιο πολύ!

    Ψήφοι: 124 35,1%
  • Δεν ξέρω, δεν απαντώ

    Ψήφοι: 71 20,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    353

man27forsex

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.103
Κριτικές
18
Like
8
Πόντοι
2.945
΅Ε ρε πουστη μου...εχω μεγαλο αχτι να χυσω ενα σιτυτουρακι στο στομα .. ομως εχω κοψει τα ακαποτα με οσα διαβαζω εδω..ειναι λοιπόν τοσο επικινδυνο το ακαποτο τσιμπουκι για αφροδισια (κονδυλωματα κλπ)? :-(
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
΅Ε ρε πουστη μου...εχω μεγαλο αχτι να χυσω ενα σιτυτουρακι στο στομα .. ομως εχω κοψει τα ακαποτα με οσα διαβαζω εδω..ειναι λοιπόν τοσο επικινδυνο το ακαποτο τσιμπουκι για αφροδισια (κονδυλωματα κλπ)? :-(

Πιο επικίνδυνο για σύφιλη και Ηπατίτιδα Β είναι.Επίσης πολύ επικίνδυνο για χλαμύδια και έρπητα,για κονδυλώματα και άλλα....Όλα έχουν να κάνουν με το κατα πόσο το στόμα αυτης που στο παίρνει είναι καθαρό..Πάντως η χλαμύδια όπως και η Ηπατίτιδα είναι και στο στόμα άρα κολλάνε πανεύκολα.

Άρα συμπέρασμα το στοματικό δεν είναι επικίνδυνο μόνο όταν είναι από σχέση.Όλα τα άλλα είναι πολύ επικίνδυνα.
 

man27forsex

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.103
Κριτικές
18
Like
8
Πόντοι
2.945
Τα γλωσοφιλα ?
Ειναι ακινδυνα να υποθεσω?
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
...όλα είναι επικύνδινα
είτε 90% είτε 1% δεν σημαίνει ότι δεν θα κολήσεις ή ότι θα κολήσεις.
ακόμα και οι πορνοστάρ που κάνουν άπειρες εξετάσεις... είναι επαγγελματίες και άλλα 2 χιλιάδες πράγματα και λόγους που έχουν για να προφυλάσσονται έχουν κάτι τρελά ποσοστά θνυσημότητας από AIDS..

και καθίστε εσείς να μετράτε μέχρι ποιον πόντο θα τον βάλετε στο μουνί ή στον κώλο
αν θα γλύψετε κώλο η μουνί
αν θα φιλήσετε στόμα με γλωσσόφιλο.

το θέμα είναι ότι πας -γαμάς-την κάνεις.
πραγματικό gfe μόνο με gf.
χωρίς να έχω την μεγάλη εμπειρία CT/CG/bou/και κάτι μασάζ πιστεύω σε αυτά που είπα.

αν κάποιος θέλει να φιλάει και να γλύφει πράγματα που περιείχαν πούτσους, πιθανόν, τις προηγούμενες ώρες... χαλάλι του.
αυτά.
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Τα γλωσοφιλα ?
Ειναι ακινδυνα να υποθεσω?

Σου είπα ότι η χλαμύδια είναι και στο στόμα,όπως και ο έρπης και Ηπατίτιδα Β.άρα ακόμα και τα γλωσσόφιλα είναι επικίνδυνα ειδικά με πόρνη
 

Επισκέπτης
...όλα είναι επικύνδινα
είτε 90% είτε 1% δεν σημαίνει ότι δεν θα κολήσεις ή ότι θα κολήσεις.
ακόμα και οι πορνοστάρ που κάνουν άπειρες εξετάσεις... είναι επαγγελματίες και άλλα 2 χιλιάδες πράγματα και λόγους που έχουν για να προφυλάσσονται έχουν κάτι τρελά ποσοστά θνυσημότητας από AIDS..

Eιναι τελειως ανακριβες αυτο που γραφεις. Ειναι πολυ μικρα τα ποσοστα και αν το ψαξεις καλυτερα θα δεις οτι οσες πορνοσταρ κολλησαν HIV, ειχαν ολες κανει double anal. Δεν ειναι καθολου τυχαιο που καποιες εξυπνες οπως η Jenna Jameson και η Asia Carrera δεν ηθελαν καθολου να τον παιρνουν απο τον κωλο.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Ποιος ακριβως λεει οτι κολλας ηπατιτιδα Β απο το στομα με φιλι η' στοματικο? Ελεος.....
 

ohyes

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.021
Like
9
Πόντοι
16
Συνάδελφοι, νομίζω ότι στο συγκεκριμένο θέμα μόνο οι γνώμες ειδικών γιατρών είναι έγκυρες.
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Είναι 1 καλό παιδί φίλος Άγγλος απο το πανεπιστήμιο εδώ στο Manchester.Συμμετείχε σε κάτι party που κάναν κάτι 40αρες στο Leeds.Από ότι μου περιέγραψε καλούσαν 3-4 τύπους και πηγαίναν σε ξενοδοχείο και κάναν όργια.Για κακή του όμως τύχη την έπαθε χοντρα.Αν και δεν είχε κανένα σύμπτωμα έκανε μετά από 1μιση περίπου μήνα εξετάσεις και του βρήκαν και σύφιλη και χλαμύδια!!!Και σκέψου ότι δεν έκανε από ότι λέει χωρίς προφυλακτικό διείσδυση αλλά μόνο στοματικό.Τρελάθηκα επίσης όταν μου είπε ότι μια από τις τύπισες έπιασε 2 πούτσες και τις ρούφαγε ταυτόχρονα και μάλιστα (εδω το πιο τραγικό) ακουμπησε την ουρίθρα της μιας στην ουρίθρα της άλλης.Μα είναι τραγικό!!Όχι μόνο για το παιδί που ναι 20 χρονών και τον καταλαβαίνω εν μέρει αλλά και για αυτές τις καργιόλες!!

Το πιο ψυχοφθόρο είναι ότι του παν όπως είναι φυσικό μετά από άλλους 2 μήνες να κάνει εξετάσεις και για HIV και για Ηπατίτιδες.Σκέψου να του αφήσαν και άλλα "παράσημα"!!Ο Χριστός και η Παναγία!!

Μα καλά του κόσμου γενικά δεν του κόβει;Έτσι με τέτοια "παρτυ" κολλάνε και σύφιλη και HIV και άλλα πολλά και όχι από μια κοπέλα.
 

i_am_back

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.510
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
Είναι 1 καλό παιδί φίλος Άγγλος απο το πανεπιστήμιο εδώ στο Manchester.Συμμετείχε σε κάτι party που κάναν κάτι 40αρες στο Leeds.Από ότι μου περιέγραψε καλούσαν 3-4 τύπους και πηγαίναν σε ξενοδοχείο και κάναν όργια.Για κακή του όμως τύχη την έπαθε χοντρα.Αν και δεν είχε κανένα σύμπτωμα έκανε μετά από 1μιση περίπου μήνα εξετάσεις και του βρήκαν και σύφιλη και χλαμύδια!!!Και σκέψου ότι δεν έκανε από ότι λέει χωρίς προφυλακτικό διείσδυση αλλά μόνο στοματικό.Τρελάθηκα επίσης όταν μου είπε ότι μια από τις τύπισες έπιασε 2 πούτσες και τις ρούφαγε ταυτόχρονα και μάλιστα (εδω το πιο τραγικό) ακουμπησε την ουρίθρα της μιας στην ουρίθρα της άλλης.Μα είναι τραγικό!!Όχι μόνο για το παιδί που ναι 20 χρονών και τον καταλαβαίνω εν μέρει αλλά και για αυτές τις καργιόλες!!

Το πιο ψυχοφθόρο είναι ότι του παν όπως είναι φυσικό μετά από άλλους 2 μήνες να κάνει εξετάσεις και για HIV και για Ηπατίτιδες.Σκέψου να του αφήσαν και άλλα "παράσημα"!!Ο Χριστός και η Παναγία!!

Μα καλά του κόσμου γενικά δεν του κόβει;Έτσι με τέτοια "παρτυ" κολλάνε και σύφιλη και HIV και άλλα πολλά και όχι από μια κοπέλα.

Ούτε στα όνειρά του ο φίλος σου...Στρατηγός με την μία!!! :grin: :grin: :grin:
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Είναι 1 καλό παιδί φίλος Άγγλος απο το πανεπιστήμιο εδώ στο Manchester.Συμμετείχε σε κάτι party που κάναν κάτι 40αρες στο Leeds.Από ότι μου περιέγραψε καλούσαν 3-4 τύπους και πηγαίναν σε ξενοδοχείο και κάναν όργια.Για κακή του όμως τύχη την έπαθε χοντρα.Αν και δεν είχε κανένα σύμπτωμα έκανε μετά από 1μιση περίπου μήνα εξετάσεις και του βρήκαν και σύφιλη και χλαμύδια!!!Και σκέψου ότι δεν έκανε από ότι λέει χωρίς προφυλακτικό διείσδυση αλλά μόνο στοματικό.Τρελάθηκα επίσης όταν μου είπε ότι μια από τις τύπισες έπιασε 2 πούτσες και τις ρούφαγε ταυτόχρονα και μάλιστα (εδω το πιο τραγικό) ακουμπησε την ουρίθρα της μιας στην ουρίθρα της άλλης.Μα είναι τραγικό!!Όχι μόνο για το παιδί που ναι 20 χρονών και τον καταλαβαίνω εν μέρει αλλά και για αυτές τις καργιόλες!!

Το πιο ψυχοφθόρο είναι ότι του παν όπως είναι φυσικό μετά από άλλους 2 μήνες να κάνει εξετάσεις και για HIV και για Ηπατίτιδες.Σκέψου να του αφήσαν και άλλα "παράσημα"!!Ο Χριστός και η Παναγία!!

Μα καλά του κόσμου γενικά δεν του κόβει;Έτσι με τέτοια "παρτυ" κολλάνε και σύφιλη και HIV και άλλα πολλά και όχι από μια κοπέλα.

ναι χλαμυδια φυσικα μπορεις να κολλησεις απο στοματικο, πακετο, και συφιλη αν και πιο απιθανο. Παντως και τα δυο ειναι θεραπευσιμα και φυσικα αν πηγαινεις με 40αρες με οργια που απ' οτι φαινεται ηταν βρωμιαρες, την πατησανε ολοι τους. Προσοχη και παντα καποτα οταν βλεπεις περιεργα πραγματα

Π
 

ttype

Νέο Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Καταρχάς να ξεκαθαρίσω πως δεν είμαι γιατρός και ο,τι γράφω το γνωρίζω από προσωπικό ενδιαφέρον.
Εάν κάπου κάνω λάθος ζητώ συγνώμη και δέχομαι ευχάριστα την όποια διώρθωση.
Το δέρμα που περιβάλει το πέος επειδή είναι διαφορετικό από το δέρμα στο υπόλοιπο σώμα μας,
έχει την εξής ιδιότητα:Επιτρέπει στα παθογόνα να εισέρχονται στο σώμα και στο αίμα μας.
κατά συνέπεια το ακάποτο ενέχει μεγάλη επικυνδυνότητα για την μεταφορά αφροδίσιων νοσημάτων.
Όσον αφορα το θέμα για το εάν είναι πιο επικύνδυνο με μια επαγγελματία ή από μία οποιαδήποτε
κοπέλα, αναλογιστείτε το εξής. Εάν ο φίλος της κοπέλας έχει βρεθεί με επαγγελματία η άλλη κοπέλα
και έχει μεταφερθεί ένα νόσημα τότε το ίδιο νόσημα μεταφέρεται και στην κοπέλα του η οποία με την σειρά
της κάποια στιγμή το μεταφέρει σε εσάς. το ίδιο συμβαίνει και με το να το μεταφέρει απο μία επαγγελματία σε μία άλλη
την οποία μετά θα επισκεφτείτε εσείς. Μην σκέφτεστε μόνο το ΗΙV (Aids) υπάρχουν και πολλές άλλες ασθένειες
οι οποίες ναι μεν θεραπεύονται εφόσον διαγνωστούν έγκαιρα, αλλά και κάποιες οι οποίες δεν προκαλούν τίποτα στους
άντρες αλλά είναι επικύνδυνες για τις γυναικες. Χαρακτηριστικό παράδειγμα το HPV το οποίο δεν είναι μεν θανατηφόρο
ούτε και προκα΄λεί κάποιο εμφανες σύμπτωμα αλλά ε΄νεχει κινδύνους για την γυναίκα και αν δεν κάνω λάθος ειδικά
για την περίοδο της εγκυμοσύνης. Θα ήταν κρίμα να μεταφέρετε και κάτι στην κοπέλα σας σε εσάς και ακόμα περισότερο
στην νυν ή και μέλλουσα γυναίκα σας.
Η συμβουλή μου είναι μία.

ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ προφυλάξεις στον αγοραίο έρωτα (τα σχόλια τύπου μιά ζωή την έχουμε και δε γ... νομίζω πως είναι απλά άτοπα ίσα-΄ισα
αφού ΜΙΑ ζωή την έχουμε καλύτερα να την προσέχουμε για να μπορούμε να κάνουμε και πολύ πολύ σεξ!)

ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ προφυλάξεις με την καινούρια μας κοπέλα/σχέση/γκόμενα της μιας βραδιάς/ξεπέτα κ.λ.π. (δεν ξέρεις με ποιον έχει παει και με ποιές έχει πάει αυτός και με ποιολυς έχουν πάει αυτές και πάει λέγοντας)

ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ? ΝΑΙ! με την κοπέλα μας/σχέση μας κ.λ.π. αφού πάμε ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ και κάνουμε μερικές απλές εξετάσεις.
Στο νοσοκομείο Ανδρέας Συγγρός γίνονται ΔΩΡΕΑΝ (εξέταση AIDS).
ΠΡΟΦΥλΑΞΕΙΣ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΣΕ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ. (δεν θα χαθεί ο κόσμος εάν δεν κάνεις εσύ στοματικό στην κοπέλα που μολις γνώρισες από την πρώτη φορά. Περιττό βέβαια να σας πω πώς και η κάθε κοπέλα θα εκτιμήσει μια τέτοια υπεύθυνη αντιμετώπιση από εσας)

Μεγαλύτερη μαγκιά είνα να τα κάνεις όλα, να γ...ς πολύ και να πεθάνεις γέρος.
Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα.
 

mulelover

Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2009
Μηνύματα
15
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Μπράβο ttype, συμφωνώ απολύτως μαζί σου...
Χωρίς να θέλω να κρίνω κανέναν, θεωρώ μεγάλη ανευθυνότητα το αγοραίο σεξ χωρίς σκουφί...

Και γω έχω κάνει μαλακίες με γκόμενες που δεν ήξερα καλά, αλλά ήταν κάτι που προέκυψε πάνω στη φούντωση τη φλόγα που 'χα μέσα στο βρακί...
Όταν όμως πάμε στα ρδέλα ο σκούφος θα πρέπει να είναι εξ ορισμού κομμάτι του παιχνιδιού...
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
650
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
:S

Καταδίκη για αμέλεια 42χρονου που μόλυνε 2 άτομα με τον ιό του aids


Ποινή φυλάκισης 33 μηνών -με 3ετή αναστολή- επέβαλε το Τριμελές Πλημμελειοδικείο Θεσσαλονίκης σε 42χρονο αιμοδότη, ο οποίος πριν από πέντε χρόνια έγινε η αιτία να μολυνθούν με τον ιό του AIDS -έπειτα από μετάγγιση αίματος- ένα 16χρονο, τότε, κοριτσάκι κι ένας ηλικιωμένος καρδιοπαθής.

Ο 42χρονος κρίθηκε ένοχος για τα αδικήματα της «σωματικής βλάβης από αμέλεια κατά συρροή» και της «παραβίασης των μέτρων που θέτει η αρμόδια αρχή για τη διάδοση ασθενειών από συνειδητή αμέλεια».

Ο κατηγορούμενος είχε μολυνθεί με τον ιό μετά από ερωτική συνεύρεση με ιερόδουλη, ωστόσο, δεν γνώριζε όταν ήταν φορέας κατά την αιμοληψία. Εξαιτίας, δε, της μη εφαρμογής, εκείνη την περίοδο, συστήματος μοριακού ελέγχου στο Κέντρο Αιμοδοσίας του νοσοκομείου όπου έγινε η μετάγγιση, δεν κατέστη εφικτό να ανιχνευθεί το μολυσμένο δείγμα.

Σύμφωνα με τη δικογραφία, ο 42χρονος απέκρυψε κατά τη συμπλήρωση του σχετικού δελτίου αιμοδότη ότι το προηγούμενο διάστημα είχε σεξουαλική επαφή με σύντροφο επί πληρωμή.

Στη διάρκεια της δίκης, που έγινε κεκλεισμένων των θυρών, ο 42χρονος ισχυρίστηκε ότι δεν είχε πρόθεση να μεταδώσει τον ιό του AIDS σε άλλους κι ότι δεν γνώριζε ότι ήταν φορέας.
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
καλα ακαποτος την γαμησε?
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
Ποιος ακριβως λεει οτι κολλας ηπατιτιδα Β απο το στομα με φιλι η' στοματικο? Ελεος.....


.....σοβαρεψου  ρε  μαγκα.......οταν  υπαρχουν  στο  στομα  ή  στο  πεος  μικρες  αμυχες  ειναι  πολυ  ευκολο  ο  ιος  να  περασει  στο  αιμα  σου...........
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
650
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
καλα ακαποτος την γαμησε?

Απίστευτο μου φαίνεται και μένα..
Δεν ξέρω την υπόθεση και τι ισχυρίστηκε. Πως μπορείς να είσαι τόσο σίγουρος άραγε από που μπορεί να κόλησες HIV..
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
.....σοβαρεψου  ρε  μαγκα.......οταν   υπαρχουν  στο  στομα  ή   στο  πεος  μικρες  αμυχες  ειναι  πολυ  ευκολο  ο  ιος  να  περασει  στο  αιμα  σου...........

σοβαρος ειμαι...ρε μαγκα....εσυ που το ξερεις? στο λεει η κοινη λογικη σου? η' το εχεις διαβασει?
 

amadeus_gr

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.649
Κριτικές
100
Like
2.078
Πόντοι
8.175
Αντί να μαλώνετε σαν παιδιά, μπορείτε κάλλιστα να το δείτε στο google.
Είτε σε ελληνικά , είτε σε ξένα site θα βρείτε τους τρόπους μετάδοσης κάθε ΣΜΝ.

Δυστυχώς, μεταδίδονται πολύ εύκολα. Ιδίως τώρα που οι μετανάστες έχουν φέρει στην πατρίδα μας ασθένειες που είχαν εξαφανιστεί ή δεν τις γνωρίζαμε.
Οπότε το ανοσοποιητικό μας σύστημα είναι πιο ευάλωτο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom