Νέα

Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενα Νοσήματα και Πιθανότητες...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Bourdeliaris22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 375K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τσιμπουκι επικινδυνο 1)πουτανα ακαποτο ΧΩΡΙΣ 2)γκόμενα ΜΕ τελείωμα

  • Η "βρωμιάρα" η πουτάνα φυσικά!

    Ψήφοι: 158 44,8%
  • Η γκόμενα γιατί το χύσιμο μετράει πιο πολύ!

    Ψήφοι: 124 35,1%
  • Δεν ξέρω, δεν απαντώ

    Ψήφοι: 71 20,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    353

mikefazer

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2009
Μηνύματα
7
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
Ειναι αρκετες επαγγελματιες που δεν κανουν τσιμπουκι χωρις καποτα και ουτε στο στομα δεν φιλανε.Αντε το πολυ πολυ ενα πεταχτο φιλι χειλια με χειλια χωρις να ερχονται σε επαφη με το σαλιο.Μονο ετσι ειναι σιγουρες οτι δεν θα κολλησουν κατι.
Εχω συζητηση το θεμα με γιατρο και μου ειπε οτι καλα κανουνε γιατι HIV AIDS και ηπατιτιδα κολλας και με το φιλι.Αρκει μια μικρη αμυχη να εχεις ακομα και αυτες που δεν φαινονται ευκολα  και ο ιος εχει μεταδοθει.Ειδικα εαν υπαρχει στο σαλιο ιχνος αιματος πραγμα καθολου σπανιο γιατι οι ποιο πολλοι ανθρωποι λιγο πολυ εχουν σε ενα βαθμο ουλιτιδα.Επισεις ενα κοψιμο να εχεις στο δαχτυλο σου και μετα το βαλεις στο μουνι η στον κωλο καποιας που ειναι αρρωστη παλι κολλας.Οι κοπελες που κανουν ακαποτο στοματικο και περνουν και τα χυσια στο στομα απο τον καθενα δυστιχως ειναι υποψηφιες για να κολλησουν τον ιο του HIV AIDS και ακομα ποιο ευκολα ηπατιτιδα.
Δεν ειμαστε με τη γκομενα μας για να κανουμε τετοια κολπα,οπου και εκει για να προχωρησουμε ποιο πολυ πρεπει πρωτα να κανουμε εξετασεις για να ειμαστε σιγουροι και παλι οχι 100% γιατι για να ειμαστε 100% θα πρεπει να ξερουμε οτι δεν εχει παει με αλλο συντροφο εκτος απο εμας....Πιστευαν παλια οτι το aids kai i ηπατιτιδα δεν κολλαν με το στοματικο σεξ.Ομως προσφατες μελετες εχουν δειξει οτι  ειναι εφικτο να κολληση  καποιος η καποια απο το στοματικο σεξ.
Και ξαναλεω.Αυτα δεν τα εχω βγαλει απο το μυαλο μου.Μου τα εχει πει γιατρος και αυτος κατι παραπανω θα ξερει απο εμας που βλεπει τη γινετε με αυτο θεμα απο κοντα.Δεν ειναι αστειο,και επιδη εχουμε ολοι υσηχασει με το θεμα του aids και της ηπατιτιδας οσο περναν τα χρονια οι φορεις του υιου δυστιχως αυξανονται.
Οσοι βιαστουν να κρινουνε και πουνε οτι αυτο ειναι υπερβολικο ας μιλησουν με καποιον ειδικο στο θεμα αυτο οπως ειναι ενας γιατρος μικροβιολογος και οχι μονο,για να δουνε επιτελους τον πραγματικο κοσμο και να παψουν να ρισκαρουν ετσι τη ζωη τους.
 

saras

Μέγας
Εγγρ.
1 Απρ 2008
Μηνύματα
264
Κριτικές
11
Like
134
Πόντοι
4.160
Ειναι αρκετες επαγγελματιες που δεν κανουν τσιμπουκι χωρις καποτα και ουτε στο στομα δεν φιλανε.Αντε το πολυ πολυ ενα πεταχτο φιλι χειλια με χειλια χωρις να ερχονται σε επαφη με το σαλιο.Μονο ετσι ειναι σιγουρες οτι δεν θα κολλησουν κατι.
Εχω συζητηση το θεμα με γιατρο και μου ειπε οτι καλα κανουνε γιατι HIV AIDS και ηπατιτιδα κολλας και με το φιλι.Αρκει μια μικρη αμυχη να εχεις ακομα και αυτες που δεν φαινονται ευκολα  και ο ιος εχει μεταδοθει.Ειδικα εαν υπαρχει στο σαλιο ιχνος αιματος πραγμα καθολου σπανιο γιατι οι ποιο πολλοι ανθρωποι λιγο πολυ εχουν σε ενα βαθμο ουλιτιδα.Επισεις ενα κοψιμο να εχεις στο δαχτυλο σου και μετα το βαλεις στο μουνι η στον κωλο καποιας που ειναι αρρωστη παλι κολλας.Οι κοπελες που κανουν ακαποτο στοματικο και περνουν και τα χυσια στο στομα απο τον καθενα δυστιχως ειναι υποψηφιες για να κολλησουν τον ιο του HIV AIDS και ακομα ποιο ευκολα ηπατιτιδα.
Δεν ειμαστε με τη γκομενα μας για να κανουμε τετοια κολπα,οπου και εκει για να προχωρησουμε ποιο πολυ πρεπει πρωτα να κανουμε εξετασεις για να ειμαστε σιγουροι και παλι οχι 100% γιατι για να ειμαστε 100% θα πρεπει να ξερουμε οτι δεν εχει παει με αλλο συντροφο εκτος απο εμας....Πιστευαν παλια οτι το aids kai i ηπατιτιδα δεν κολλαν με το στοματικο σεξ.Ομως προσφατες μελετες εχουν δειξει οτι  ειναι εφικτο να κολληση  καποιος η καποια απο το στοματικο σεξ.
Και ξαναλεω.Αυτα δεν τα εχω βγαλει απο το μυαλο μου.Μου τα εχει πει γιατρος και αυτος κατι παραπανω θα ξερει απο εμας που βλεπει τη γινετε με αυτο θεμα απο κοντα.Δεν ειναι αστειο,και επιδη εχουμε ολοι υσηχασει με το θεμα του aids και της ηπατιτιδας οσο περναν τα χρονια οι φορεις του υιου δυστιχως αυξανονται.
Οσοι βιαστουν να κρινουνε και πουνε οτι αυτο ειναι υπερβολικο ας μιλησουν με καποιον ειδικο στο θεμα αυτο οπως ειναι ενας γιατρος μικροβιολογος και οχι μονο,για να δουνε επιτελους τον πραγματικο κοσμο και να παψουν να ρισκαρουν ετσι τη ζωη τους.
συμφωνω με αυτα που λες, αλλα με αυτη την λογικη ο μισος πυθησμος θα ειχε aids.ποσες πουτανες κανουν ακαποτη πιπα με πολλους πελατες την ημερα?καποιος δεν θα ειχε κολλησει?και αυτες που κανουν citytoyrs?δεν κανουν ακαποτες πιπες?ακομα και η γκομενα σου που εχει παει με ποσους αλλους πριν απο εσενα και θα παει και μελλοντικα με αλλους, δεν κανει ακαποτες πιπες που τα ρουφανε?δεν πηδιουνται χωρις προφυλακτικο?οχι μονο με σενα, αλλα και με τους πρωην και με τους μελλοντικους.ειναι ενας τεραστιος κυκλος, που δεν θα κλεισει ποτε!με αυτη την λογικη η μιση ανθρωποτητα θα επρεπε να εχει aids.δεν λεω οτι πρεπει αν το ρισκαρεις, αλλα δεν πιστευω οτι ειναι ετσι τα πραγματα.σκεψου για παραδειγμα, η αντριαννα (και η καθε αντριαννα) απο την διδυμου σε ποσους κανει ακαποτες πιπες καθε μερα, σε ποσους τα ρουφαει καθε μερα, επι ποσα χρονια???το νουμερο ειναι τεραστιο αν το σκεφτεις λιγακι!!!!!και ομως δεν εχει aids!γιατι δεν πιστευω να εχει και να συνεχιζει να πηγαινει με πελατες ενω το ξερει!αυτο θα την εκανε δολοφονο!!!
 

meredi

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.485
Κριτικές
3
Like
78
Πόντοι
16
Παιδιά έδωσα πίπα σε μαύρη εννοείται με καπότα και χωρίς να με αγγίζει πολύ πολύ εκτός απο την καποτα που μου βαλε.

Υπάρχουν πιθανότητες να κόλλησα κάτι?

Και macgyver να ταν ο ΙΟΣ παλι δε θα μπορουσε να σου ερθει!!!
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
συμφωνω με αυτα που λες, αλλα με αυτη την λογικη ο μισος πυθησμος θα ειχε aids.ποσες πουτανες κανουν ακαποτη πιπα με πολλους πελατες την ημερα?καποιος δεν θα ειχε κολλησει?και αυτες που κανουν citytoyrs?δεν κανουν ακαποτες πιπες?ακομα και η γκομενα σου που εχει παει με ποσους αλλους πριν απο εσενα και θα παει και μελλοντικα με αλλους, δεν κανει ακαποτες πιπες που τα ρουφανε?δεν πηδιουνται χωρις προφυλακτικο?οχι μονο με σενα, αλλα και με τους πρωην και με τους μελλοντικους.ειναι ενας τεραστιος κυκλος, που δεν θα κλεισει ποτε!με αυτη την λογικη η μιση ανθρωποτητα θα επρεπε να εχει aids.δεν λεω οτι πρεπει αν το ρισκαρεις, αλλα δεν πιστευω οτι ειναι ετσι τα πραγματα.σκεψου για παραδειγμα, η αντριαννα (και η καθε αντριαννα) απο την διδυμου σε ποσους κανει ακαποτες πιπες καθε μερα, σε ποσους τα ρουφαει καθε μερα, επι ποσα χρονια???το νουμερο ειναι τεραστιο αν το σκεφτεις λιγακι!!!!!και ομως δεν εχει aids!γιατι δεν πιστευω να εχει και να συνεχιζει να πηγαινει με πελατες ενω το ξερει!αυτο θα την εκανε δολοφονο!!!




......ειναι  παρα  πολλοι  οι  ασυμπτωματικοι  φορεις   στα  αφροδισια.........και  μεχρι  να   εμφανιστουν  τα  πρωτα  συμπτωματα  ,  ο  φορεας   χωρις να το ξερει  εχει  μολυνει  πολλους..........το  προβλημα  ομως  δεν  ειναι  με  τις  πουτανες  μονο........ειναι  κανεις   τοσο   σιγουρος   για   μια  γκομενα  που  μολις    εχει  γνωρισει ?   Για  να  μην  μιλησουμε   για τους  παντρεμενους  ,  ολοι  ακουμε  καθημερινα  για  εξωσυζυγικες   σχεσεις...........ειναι  μεγα  λαθος  λοιπον   να   το  εστιαζουμε   στον  αγοραιο  ερωτα............και    δεν  ειναι  πρακτικο   να   ζητας   απο  καποια   να   κανεις εργαστηριακες   εξετασεις   πριν  κανεις   ερωτα  μαζι  της  ,  πολυ  απλα    γιατι  εργαστηριακες   ενδειξεις   εμφανιζονται   2  μηνες μετα απο μια   υποπτη  επαφη.........λογω  επαγγελματικης  ενασχολησης  ξερω  καποια  πραγματα  και  σε  συζητησεις  που  κανω  μενω  αναυδος με  την  αγνοια   ενηλικων......για να μην μιλησω για πιτσιρικαδες    16-17 χρονων..........αν   πεις   βεβαια  να  μπει  το  μαθημα  της  Σεξουαλικης Διαπαιδαγωγησης  στο σχολειο  ,  η  αναχρονιστικη  Εκκλησια  :headbang: :jerking:  θα  αρχισει τα καραγκιοζιλικια  της.........μονο   οταν  η  Κυβερνηση  συζητα  την  φορολογηση  της  τεραστιας εκκλησιαστικης περιουσιας    ξεσηκωνονται........
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
mikefazer σε γενικες γραμμες καλα τα ειπες...ΑΛΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΩΩΩΩΩ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΡΕ ΣΥ.

Ουτε εγω εχω δωσει ακαποτη πιπα ποτε σε πουτανα...ουτε γλειφομουνια εχω κανει...ουτε δαχτυλα εχω βαλει...ουτε φιλι εχω δωσει...

Αλλα ρε φιλε...αυτο που λες με το ΦΙΛΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΑΙΟ...αν ηταν ετσι...Ο ΜΙΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΘΑ ΕΙΧΕ ΕΙΤΖ ΣΗΜΕΡΑ..κολλας ΕΙΤΖ απο το φιλι?

Εκτος και αν εισαι απο τους μανιακους των δοντιων που βουρτσιζονται συνεχεια..ακομα και πριν βγουν με γκομενα...

Παντως εγω προσωπικα επειδη εχω ΓΟΠ (Γαστροοισοφαγικη Παλινδρομηση) χαχαχα ακομα και αν φιλουσα καποια μολυσμενη ο ιος αμα εμπαινε μεσα...θα ειχε καταστραφει σχεδον αμεσως...χαχαχα μιλαμε το ΟΞΥ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ  ποιος ιος να αντεξει εκει μεσα?...με τις μαλακιες που τρωω και πιο πολυ με το ΤΣΙΓΑΡΟ που καπνιζω...χαχαχαχα

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΧΕΙΣ ΓΟΠ σε προστατευει και σε καπου...ΕΝΙΓΟΥΕΙ ΜΑΓΚΕΣ...ΤΙΣ ΤΑΡΖΑΝΙΕΣ να προσεχετε στις ΠΟΥΤΑΝΕΣ και θα ειστε κυριλε...ακουω κατι γλυφοκωλια και τετοια...ε νταξει...λαγος τι φτερη ετριβε κακο τσι κεφαλης του που λενε και στην ΚΡΗΤΗ  :rockon:
 

Επισκέπτης
Ειναι εξαιρετικα απιθανο να μεταδοθει ο ΗΙV μεσω του σαλιου, ακομα κι αν υπαρχει λιγο αιμα. Το σαλιο βασικα περιλαμβανει καποια ενζυμα που σκοτωνουν τον ιο, γι' αυτο και η περιεκτικοτητα του στο σαλιο ειναι μηδαμινη. Διαβαστε λιγο wikipedia και ιντερνετ γενικα και μην κολλατε στον καθε γιατρουδακο που λεει το μακρυ του και το κοντο του. Συνηθως για να κολλησει καποιος ΗΙV πρεπει να παρει πολλα ρισκα στο σεξ. Ακομα και με το κολπικο σεξ ειναι μικρες οι πιθανοτητες μολυνσης. Ο λογος που τα περιστατικα μολυνσης αυξανονται ειναι γιατι ο κοσμος πια εχει εφησυχαστει και δεν προσεχει καθολου. Φυσικο ειναι αν κανεις ακαποτο σεξ 100 φορες με ενα μολυσμενο ατομο, τη μια φορα να κολλησεις. Αλλα προς θεου μη λεμε υπερβολες, διαβαστε λιγο wikipedia, εχει αναλυτικα τις πιθανοτητες μολυνσης ανα τυπο σεξουαλικης επαφης και θα δειτε οτι προκειται για εναν ιο που κολλαει πολυ δυσκολα. Χρειαζεται ομως να παιρνουμε προφυλαξεις γιατι αν εφησυχαστουμε τελειως, μια φορα απο ολες θα γινει η στραβη.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Ειναι εξαιρετικα απιθανο να μεταδοθει ο ΗΙV μεσω του σαλιου, ακομα κι αν υπαρχει λιγο αιμα. Το σαλιο βασικα περιλαμβανει καποια ενζυμα που σκοτωνουν τον ιο, γι' αυτο και η περιεκτικοτητα του στο σαλιο ειναι μηδαμινη. Διαβαστε λιγο wikipedia και ιντερνετ γενικα και μην κολλατε στον καθε γιατρουδακο που λεει το μακρυ του και το κοντο του. Συνηθως για να κολλησει καποιος ΗΙV πρεπει να παρει πολλα ρισκα στο σεξ.


Ως εδω συμφωνω.Εισαι αριστος.


Ακομα και με το κολπικο σεξ ειναι μικρες οι πιθανοτητες μολυνσης. Ο λογος που τα περιστατικα μολυνσης αυξανονται ειναι γιατι ο κοσμος πια εχει εφησυχαστει και δεν προσεχει καθολου. Φυσικο ειναι αν κανεις ακαποτο σεξ 100 φορες με ενα μολυσμενο ατομο, τη μια φορα να κολλησεις. Αλλα προς θεου μη λεμε υπερβολες, διαβαστε λιγο wikipedia, εχει αναλυτικα τις πιθανοτητες μολυνσης ανα τυπο σεξουαλικης επαφης και θα δειτε οτι προκειται για εναν ιο που κολλαει πολυ δυσκολα. Χρειαζεται ομως να παιρνουμε προφυλαξεις γιατι αν εφησυχαστουμε τελειως, μια φορα απο ολες θα γινει η στραβη.

Εδω εισαι τελειως λαθος. Και μια φορα να το κανεις...πρεπει να χεις αγιο για να μην κολλησεις ειτζ ενω εκανες με οροθετικη γκομενα
 

Επισκέπτης
Εδω εισαι τελειως λαθος. Και μια φορα να το κανεις...πρεπει να χεις αγιο για να μην κολλησεις ειτζ ενω εκανες με οροθετικη γκομενα

Καλα κρασια φιλε... Διαβαστε λιγο ρε σεις πριν γραψετε τις μαλακιες σας, διαβαστε λιγο!
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Τι να διαβασω ρε φιλε ακριβως? Την Wikipedia?

Ελα την διαβασα παρτηνα -> 
Τρόποι μετάδοσης
Περιέχονται πληροφορίες για ιατρικά θέματα. Δείτε την προειδοποίηση για ιατρικά άρθρα.

Με σεξουαλική επαφή με κάποιο οροθετικό άτομο χωρίς χρήση προφυλακτικού.

Νταξει? Σε καλυψα?

Εσυ μπορει να γουσταρεις να πηδας χωρις προφυλακτικο...οπως και πολλοι ΑΛΛΟΙ ΤΡΕΛΟΙ. Που εχω γνωρισει. Απλα επειδη διαβαζουν και μικρα παιδια εδω μεσα καλο θα ηταν να προσεχεις τι γραφεις.

Και να μην εισαι και Αλαζονας.

Υ.Γ Παρε και τον ακριβη συνδεσμο για να μην νομιζεις οτι τα βγαζω απο το μυαλο μου


 

yannisrock

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
224
Like
0
Πόντοι
1
Καλα κρασια φιλε... Διαβαστε λιγο ρε σεις πριν γραψετε τις μαλακιες σας, διαβαστε λιγο!

Απλά ως λίγο πιο ειδικός στο είδος, να σας πω ότι όλοι έχετε κάποιο δίκιο!Το hiv ΔΕΝ κολλάει με το φιλί,αλλά στην Ελλάδα για σιγουριά σου λένε κάνε εξετάσεις!Το hiv κολλάει υπερβολικά σπάνια με στοματικό ελεύθερο (προς τον άνδρα), ενώ κολλάει πιό εύκολα με πρωκτικό σεξ ΓΙΑΤΙ εκεί συνήθως σπάει το προφυλακτικό και τραυματιζόμαστε, με αποτέλεσμα ο ιός να μπαίνει στο σώμα μας από αυτήν την πληγή! Όσον αφορά το κολπικό σεξ, ΔΕΝ είναι σίγουρο ότι θα κολλήσεις αν το κάνεις με οροθετικό και χωρίς προφυλακτικό, ΑΛΛΑ ποιός παίρνει το ρίσκο???Η επιλογή είναι δικιά σας!
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Αφου δεν κολλαει...τοτε ΟΚ...παρτε το ρισκο...και βρειτε μια στο δρομο και καντε σεξ μαζι της.

ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ? ΟΧΙ.

ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΣΕΙΣ? ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ΕΙΠΑΜΕ.

Τεσπα οποιος εχει ακομα την λογικη του...καλο θα ειναι να πηδαει με προφυλαξεις.

Και αν δεν θες να πηδας με προφυλαξεις... Δοκιμασε να ριξεις καποια καλη ΕΛΛΕΗΝΙΔΑ και ΚΑΘΑΡΗ...ωστε εκει να εισαι σιγουρος...να φαινεται δηλαδη το κοριτσακι οτι ειναι κοριτσακι του "σπιτιου" και δεν γαμιεται απο εδω και απο εκει...μπορει να φας χρονο μεχρι να την ριξεις...αλλα τι να κανουμε...οτι "πληρωνεις" παιρνεις. Θα ανεχθεις τις παραξενιες της στην αρχη αλλα θα εχεις ελευθερο σεξ χωρις να φοβασαι.

 

Επισκέπτης
Φιλε ξερεις να διαβαζεις στατιστικα? Διαβασε λιγο και μη λες αλλες μαλακιες:

Estimated per-act risk for acquisition of HIV by exposure route

Exposure Route / Estimated infections per 10,000 exposures to an infected source

Blood Transfusion / 9,000
Childbirth / 2,500
Needle-sharing injection drug use / 67
Percutaneous needle stick / 30
Receptive anal intercourse* / 50
Insertive anal intercourse* / 6.5
Receptive penile-vaginal intercourse* / 10
Insertive penile-vaginal intercourse* / 5
Receptive oral intercourse*§ / 1†
Insertive oral intercourse*§ / 0.5†

* assuming no condom use
§ source refers to oral intercourse performed on a man
† "best-guess estimate"
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
picker εσυ ξερεις να νιωθεις ποτε ενα δειγμα πληθυσμου θεωρειται αντιπροσωπευτικο και ποτε οχι?

Καπως πρεπει να επιβιωσουν ρε αδερφε και οι εταιρειες των αντιρετρωικων...ετσι δεν ειναι? ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ.

Οπως και οι εταιρειες των προφυλακτικων... Βεβαια αυτες δικαιως να ορθοποδησουν κατ'εμε.

Τελοςπαντων καντε οτι γουσταρετε... εγω δεν θα το εκανα. Δεν το εχω κανει ουτε μια φορα με αγνωστες γκομενες....και δεν προκειται.

Εχεις την αποψη σου...εχω την δικη μου...κα τελειωνει το ζητημα.
 

Επισκέπτης
picker εσυ ξερεις να νιωθεις ποτε ενα δειγμα πληθυσμου θεωρειται αντιπροσωπευτικο και ποτε οχι?

Καπως πρεπει να επιβιωσουν ρε αδερφε και οι εταιρειες των αντιρετρωικων...ετσι δεν ειναι? ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ.

Οπως και οι εταιρειες των προφυλακτικων... Βεβαια αυτες δικαιως να ορθοποδησουν κατ'εμε.

Τελοςπαντων καντε οτι γουσταρετε... εγω δεν θα το εκανα. Δεν το εχω κανει ουτε μια φορα με αγνωστες γκομενες....και δεν προκειται.

Εχεις την αποψη σου...εχω την δικη μου...κα τελειωνει το ζητημα.

Ουτε εγω θα το εκανα φιλε μου, το ειπα και πριν οτι πρεπει να παιρνουμε παντα προφυλαξεις! Αλλα δεν μπορεις και να τρομοκρατεις αδικα τον κοσμο. Καταλαβαινεις τι γραφει ο πινακας? Οτι για να κολλησεις HIV αν κανεις κολπικο σεξ χωρις προφυλαξεις με οροθετικη γυναικα, οι πιθανοτητες ειναι 5 στις 10.000 ή αλλιως 1 στις 2.000. Τι αλλο να πουμε πια?
 

mikefazer

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2009
Μηνύματα
7
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
Εγω παντως σας ειπα τη μου εχουν πει γιατροι.Και ξαναλεω οτι αυτοι κατι παραπανω θα ξερουν απο εμας.Εμπιστευομαι τη λενε αυτοι οχι το τη γραφει ο καθενας στο ινετρνετ και οι εγκυκλοπεδιες του ιντερνετ.Για το ποσο ευκολα κολλαει καποιος τον ιο εξαρτατε και το ιικο φορτιο του ατομου που θα ερθουμε σε σεξουαλικη επαφη.Το γιατι δεν ειναι ο μισος πλυθησμος της γης μολυσμενος απο aids ειναι γιατι χρησιμοποιουνται προφυλακτικα και διοτι εαν το παρουμε μαθηματικα με το νομο τον πιθανοτητων αλλα και της τυχης δεν συνανταμε καθε φορα που θα κανουμε σεξ και αρρωστους ανθρωπους.Επισεις με κοπελες της δουλειας που μιλησα εχουν μαζεψει αρκετες κοπελες απο τη φυλης με aids....Και μου το εχει πει γυναικα που δουλευε στην Δραμα σε ενα μπουρδελακι και δεν ειχε κανενα οφελος να μου λεει μαλακιες γιατι εγω ειμαι πελατης στη Δραμα και οχι στην Αθηνα.....Οι περισσοτεροι ανθρωποι κολλανε Aids και ηπατιτηδα λογω αγνοιας και οχι απροσεξειας.Η σωστη ενημερωση απο τους γιατρους μας ειναι το καλυτερο που μπορει να κανει κανενας για να προστατευτει.Προσωπικα μου ειχε σπασει καποτα με πορνη και το καταλαβαμε οταν ηρθε η ωρα να χυσω.Ηταν δηλαδη σαν να το εκανα χωρις προφυλακτικο.Ημουν τυχερος ομως που η κοπελα δεν ηταν αρρωστη και τη γλυτωσα.Και για οσους δεν γνωριζουν η μοριακη μεθοδος εξετασης για Aids και ηπατητιδα εχει σιγουρα αποτελεσματα μετα απο 2 εβδομαδες απο την υποπτη σεξουαλικη επαφη και μπορει καποιος για ποιο γρηγορα αποτελεσματα να την κανει σε ενα ιδιωτικο εργαστηριο.Ειναι λιγο ποιο ακριβη απο την απλη μεθοδο Elisa αλλα αξιζει γιατι εαν ειναι να περιμενεις 3 εως 6 μηνες που θελει η μεθοδος Elisa για σιγουρα αποτελεσματα αστα θα παλαβωσεις....!!!!
 

metaxi

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2009
Μηνύματα
38
Like
0
Πόντοι
0
για να κολλησει καποιοσ αιδσ πρεπει να εχει λυση συνεχειας δερματος δλδ πληγη...ακομα και πληγη να εχει να δεν υπαρχει αιμα το ρισκο ειναι μικροτερο αλλα υπαρχει. οι ετεροφιλοφυλοι αντρες το κολλανε κυριως απο την ουρηθρα(αν υπαρχει αλλο σμν) 'η απο το σημειο που ενωνεται η βαλανος με την ακροπροσθια γιατι τραυματιζεται ευκολα.

η βαλανος απο μονη της δεν αποτελει λυση συνεχειας εκτος αν υπαρχει αλλο σμν αλλα ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος οτι δεν εχει προκληθει λυση γιατι κατα τη διαρκεια του σεξ υπαρχει τριβη.

δεν ειπε κανεις οτι αν κανεις χωρις προφυλαξεις με οροθετικο ατομο δεν θα κολλησεις αλλα ειναι πολυ μικρες οι πιθανοτητες και εξερταται απο πολλους παρα;γοντες οπως πιθανες πληγε ςκαι ιικο φορτιο.
 

Επισκέπτης
Προσωπικα μου ειχε σπασει καποτα με πορνη και το καταλαβαμε οταν ηρθε η ωρα να χυσω.Ηταν δηλαδη σαν να το εκανα χωρις προφυλακτικο.Ημουν τυχερος ομως που η κοπελα δεν ηταν αρρωστη και τη γλυτωσα.Και για οσους δεν γνωριζουν η μοριακη μεθοδος εξετασης για Aids και ηπατητιδα εχει σιγουρα αποτελεσματα μετα απο 2 εβδομαδες απο την υποπτη σεξουαλικη επαφη και μπορει καποιος για ποιο γρηγορα αποτελεσματα να την κανει σε ενα ιδιωτικο εργαστηριο.Ειναι λιγο ποιο ακριβη απο την απλη μεθοδο Elisa αλλα αξιζει γιατι εαν ειναι να περιμενεις 3 εως 6 μηνες που θελει η μεθοδος Elisa για σιγουρα αποτελεσματα αστα θα παλαβωσεις....!!!!

Φιλε αν εισαι τοσο φοβιτσιαρης καλυτερα να μην πηγαινεις με πουτανες. Ειπαμε: παντα καποτα, ακομα και στο στοματικο, αλλα αν σπασει και καμια φορα δεν τρεχεις πανικοβλητος για εξετασεις. Απλα συνεχιζεις κανονικα τη ζωη σου, πρεπει να εισαι εξαιρετικα μα εξαιρετικα γκαντεμης για να κολλησεις κατι απο μια τετοια μικρη ατυχια. Εδω υπαρχουν ζευγαρια που ο ενας απο τους δυο ειναι οροθετικος και κανουν παντα σεξ ελευθερα αδιαφορωντας αν θα κολλησει ο αλλος γιατι αγαπιουνται, και παρ' ολα αυτα δεν κολλαει. Χρειαζεται προσοχη αλλα και λιγη λογικη, ειναι κριμα να μη χαιρεσαι το σεξ και να φοβασαι χωρις λογο.
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Φιλε αν εισαι τοσο φοβιτσιαρης καλυτερα να μην πηγαινεις με πουτανες. Ειπαμε: παντα καποτα, ακομα και στο στοματικο, αλλα αν σπασει και καμια φορα δεν τρεχεις πανικοβλητος για εξετασεις. Απλα συνεχιζεις κανονικα τη ζωη σου, πρεπει να εισαι εξαιρετικα μα εξαιρετικα γκαντεμης για να κολλησεις κατι απο μια τετοια μικρη ατυχια. Εδω υπαρχουν ζευγαρια που ο ενας απο τους δυο ειναι οροθετικος και κανουν παντα σεξ ελευθερα αδιαφορωντας αν θα κολλησει ο αλλος γιατι αγαπιουνται, και παρ' ολα αυτα δεν κολλαει. Χρειαζεται προσοχη αλλα και λιγη λογικη, ειναι κριμα να μη χαιρεσαι το σεξ και να φοβασαι χωρις λογο.

Καπου δεν τα λες καλα

εμενα μου εσπασε καποτα σε πρωκτικο με πουτανα και ειχα πανικοβληθει  :uglystupid:

ομως εχω δωσει ατελειωτες ακαποτες πιπες και δεν εχω πανικοβληθει  :uglystupid:

Και πολλα αλλα....

αλλα δεν μπορεις να πεις οτι ξερεις αμα σου σπασει η καποτα στα αρχιδια σου δεν τρεχει τιποτα  :uglystupid:
πηγαινε μετα κανε ακαποτα με την γκομενα σου....και και και..

σου ΜΙΛΑΕΙ ΚΟΜΑΝΤΟ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ :grin:
 

Επισκέπτης
Καπου δεν τα λες καλα

εμενα μου εσπασε καποτα σε πρωκτικο με πουτανα και ειχα πανικοβληθει  :uglystupid:

ομως εχω δωσει ατελειωτες ακαποτες πιπες και δεν εχω πανικοβληθει  :uglystupid:

Και πολλα αλλα....

αλλα δεν μπορεις να πεις οτι ξερεις αμα σου σπασει η καποτα στα αρχιδια σου δεν τρεχει τιποτα  :uglystupid:
πηγαινε μετα κανε ακαποτα με την γκομενα σου....και και και..

σου ΜΙΛΑΕΙ ΚΟΜΑΝΤΟ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ :grin:

Κακως πανικοβληθηκες, γιατι και με το ενεργητικο ακαποτο πρωκτικο ειναι πολυ μικρες οι πιθανοτητες. Αν ησουνα παθητικος και εχυνε ο αλλος μεσα στο εντερο σου, τοτε θα ειχες μεγαλυτερο λογο να ανησυχεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom