Νέα

Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενα Νοσήματα και Πιθανότητες...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Bourdeliaris22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 375K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τσιμπουκι επικινδυνο 1)πουτανα ακαποτο ΧΩΡΙΣ 2)γκόμενα ΜΕ τελείωμα

  • Η "βρωμιάρα" η πουτάνα φυσικά!

    Ψήφοι: 158 44,8%
  • Η γκόμενα γιατί το χύσιμο μετράει πιο πολύ!

    Ψήφοι: 124 35,1%
  • Δεν ξέρω, δεν απαντώ

    Ψήφοι: 71 20,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    353

mojodojo

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2009
Μηνύματα
62
Like
0
Πόντοι
0
Θα παρακαλουσα να παει στην πρωτη σελιδα το ποστ..




οποιος εχει αυτα δεν εχει να φοβαται τιποτα δεν ειναι οξυτενες κηλιδωματα (HPV) ή "Genital Warps" ή καποιο αλλο μεταδιδομενο νοσημα , ειναι απλα η εξελιξη του ειδους καπως παραδοξα (υπαρχει και στις γυναικες απλα δεν φαινεται) , παντως δεν υπαρχει λογος ανησυχιας επειδη το ξερω πως ειναι πολλοι που αναρωτιουνται (τουλαχιστον 10-20%) αυτα τελικα φευγουν μετα απο καποια ηλικια και ο μονος τροπος να τα ξεφορτωθεις ειναι η κοσμητικη επεμβαση με C02 laser κ.α. προσωπικα δεν νομιζω πως ειναι προβλημα.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Τα Ακαποτα οχι βεβαια για ολες τις υπολοιπες αθενειες .... οσον αφορα τον HIV  και το σνολο τον ασθενειων που ονομαζονται ολες μαζι AIDS  , για ψαξτε να δειτε και την αλλη πλευρα που υποστηριζει οτι ολα ηταν και ειναι ενα καλοστημενο ψεμνα απο τους αμερικανους και οτι δεν υπαρχει HIV  δεν εχει βρθει ποτε δεν εχει αποδειχτει ποτε , εκρεμουν πολλες μυνησεις σε βαρους του μαγγα γιατρου που το παρουσιασε , απο την επιστημονικη κοινοτητα . ΜΟλισς μπορεσω να ξεθαψω τα ντοκυμαντερ και τις φωνες τηα αλλης πλευρας θα παθετε πλακα απο το ποσο ψεμα μας εχουν γεμισει με το και καλα HIV kai AIDS

ΟΚ, μην ακουω τωρα μαλακιες, Παρα πολλα λεφτα ξοδευονται στο να βρεθει εμβολιο και κατ' επεκταση θεραπεια. Φιλτατε, σου προτεινω να πας στην Κλινικη Ειδικων Λοιμωξεων στην Αθηνα να δεις τους ανθρωπους που εχουν HIV και επειδη επι τω πλειστων ειναι ναρκομανεις, το κατεστραμμενο ανοσοποιητικο τους, τους οδηγει πολυ πιο γρηγορα στο AIDS. Μην ακουω τωρα για ντοκυμαντερ και μαλακιες. Τωρα, για να μη σε γιουχαρω και αλλο ισως να υπαρχει μια δοση αληθειας οσον αφορα τον τροπο μεταδοσης του Ιου. Δηλαδη, ειναι παρα πολυ δυσκολο να μολυνθει καποιος μεσω σεξουαλικης επαφης (και μιλαω για vaginal and anal intercourse, διοτι για γλυψιματα ειναι μαλλον απειροελαχιστο). για παραδειγμα, ο Ιος της ιππατητιδας Γ (Hepatitis C) εχει τις ιδιες πιθανοτητες να μολυνει καποιον μεσω της σεξουαλικης οδου οπως και ο HIV. Παρο'λα αυτα, δυσκολα θεωρειται σεξουαλικως μεταδιδωμενο νοσημα. Αυτα. 
 

enoxlitikostipos

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
82
Like
0
Πόντοι
0
Σταματα ρε συ σου λεω να εχεις βλακοδεις φοβιες για τα κοριτσια!!! Ειναι ολα πεντακαθαρα!!! Ασε που θα ειχε μαθευτει τετοιο πραγμα πολυ γρηγορα. Ολα τα κοριτσια ειναι αρκετα χρονια σε αυτην την δουλεια. Δεν ειναι ουρανοκατεβατες. :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:

δεν ειναι ουρανοκατεβατες..... οι πιο πολλες ειναι Ουκρανοκατεβατες!
 

yannisrock

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
224
Like
0
Πόντοι
1
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως αυτό το θρεντ, ενώ το άνοιξα εγώ (και μάλιστα με τον συγκεκριμένο τίτλο), δεν φαίνομαι πουθενά?Το ίδιο ισχύει για τις δημοσιεύσεις μου στο θρεντ περί σμν και πιθανότητες...Θα εκτιμούσα την όποια βοήθεια...Αν δεν κάνω λάθος το ίδιο έγινε και σε ένα άλλο θρεντ μου...
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως αυτό το θρεντ, ενώ το άνοιξα εγώ (και μάλιστα με τον συγκεκριμένο τίτλο), δεν φαίνομαι πουθενά?Το ίδιο ισχύει για τις δημοσιεύσεις μου στο θρεντ περί σμν και πιθανότητες...Θα εκτιμούσα την όποια βοήθεια...Αν δεν κάνω λάθος το ίδιο έγινε και σε ένα άλλο θρεντ μου...

Γιατί προφανώς προ-υπήρχε άλλο thread με παρόμοια θεματολογία, οπότε συγχωνεύτηκαν...
 

yannisrock

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
224
Like
0
Πόντοι
1
Γιατί προφανώς προ-υπήρχε άλλο thread με παρόμοια θεματολογία, οπότε συγχωνεύτηκαν...

Λογικό, αλλά το θρεντ μου ήταν έτσι για τουλάχιστον 1 μήνα. Το είδαν μετά το παλαιότερο?Είχα ψάξει πάντως πριν το ανεβάσω και δεν είχα βρει τίποτα ίδιο.Για αυτό το λόγο μάλιστα το ανέβασα...Περίεργο...
 

yannisrock

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
224
Like
0
Πόντοι
1
Λογικό, αλλά το θρεντ μου ήταν έτσι για τουλάχιστον 1 μήνα. Το είδαν μετά το παλαιότερο?Είχα ψάξει πάντως πριν το ανεβάσω και δεν είχα βρει τίποτα ίδιο.Για αυτό το λόγο μάλιστα το ανέβασα...Περίεργο...

Και μόλις είδα ότι το αρχικό μου θρεντ (Σ.Μ.Ν και Πιθανότητες) συγχωνεύτηκε πρόσφατα (ενώ υπάρχει από αρσές Αυγούστου) με το θρεντ "Help.Μήπως κόλλησα aids?"!!!Τέλος πάντων...
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Λογικό, αλλά το θρεντ μου ήταν έτσι για τουλάχιστον 1 μήνα. Το είδαν μετά το παλαιότερο?Είχα ψάξει πάντως πριν το ανεβάσω και δεν είχα βρει τίποτα ίδιο.Για αυτό το λόγο μάλιστα το ανέβασα...Περίεργο...

Αν προσέξεις τις ημερομηνίες, θα δεις ότι εσύ έφτιαξες το thread σου 10/08/09

αλλά προυπήρχε παρόμοιας θεματολογίας από 26/10/08...

Γενικά οι συγχωνεύσεις σε ομοιειδή θέματα είναι συχνές (κ μπορεί να γίνουν ανά πάσα στιγμή), αλλά κανένα μήνυμα δεν χάνεται, ταξινομούνται χρονικά αυτόματα!
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Απλά άν υπάρχει εδώ κάποιος που είναι γιατρός ή έχει ανάλογη εμπειρία να μου πεί.

Kάνω μεταπτυχιακό στην Ιατρική- Ειδικότητα Αφροδισιολόγος, Δερματολόγος στην Αμερική...

Οπότε πλέον, λόγω ειδικότητας yannisrock, είσαι κ ο καταλληλότερος για να βοηθάς τα μέλη... ;)
 

yannisrock

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
224
Like
0
Πόντοι
1
Ευχαριστώ και σορρυ για την αναστάτωση!Ήταν πολύ παλιό το άλλο και μάλλον δεν θα το είχα δει!
 

williams

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
412
Like
6
Πόντοι
1
ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΑ Σ.Μ.Ν. ΕΙΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ / ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΤΕ ΣΕ ΚΡΑΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.
ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ / ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 100€ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΣΠΑΣΤΙΚΟΥ ΣΥΜΜΑΘΗΤΗ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ...
ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑI:
ANTI-HIV I+II : AIDS
HBsAg: HΠΑΤΙΤΙΔΑ Β (ΑΥΣΤΡΑΛΙΑΝΟ ΑΝΤΙΓΟΝΟ)
ANTI-HCV: HΠΑΤΙΤΙΔΑ C
VDRL-RPP: ΣΥΦΙΛΗ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 1-2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ (ΠΕΡΙΠΟΥ) ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΕΠΑΦΗ!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ!
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
ελπιζω να μην το εχεις παθει κωλοβαζελε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Oxi.γιατι δεν εχω σχεση με τον πληρωμενο ερωτα.

αυτοι που κανουν ακαπωτα αλλες μαλακιες με βρωμιαρες θα εχουν το προβλημα.

και καλα να παθουν.
 

jcvd35

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.469
Like
0
Πόντοι
16
Oxi.γιατι δεν εχω σχεση με τον πληρωμενο ερωτα.

αυτοι που κανουν ακαπωτα αλλες μαλακιες με βρωμιαρες θα εχουν το προβλημα.

και καλα να παθουν.
σωστος.προσοχη σε τετοιες μαλακιες.
 

aegeangate26

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
πακετο ε !και ιδικα στον αντρα η εξεταση ειναι πολυ επωδυνη +οτι βασικος φορεας ειναι κατα μεγαλο ποσοστο το θηλυκο φυλο που μεταδιδει στον αντρα
 

synadelfos

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27
Like
2
Πόντοι
0
ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΑ Σ.Μ.Ν. ΕΙΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ / ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΤΕ ΣΕ ΚΡΑΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.
ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ / ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 100€ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΣΠΑΣΤΙΚΟΥ ΣΥΜΜΑΘΗΤΗ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ...
ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑI:
ANTI-HIV I+II : AIDS
HBsAg: HΠΑΤΙΤΙΔΑ Β (ΑΥΣΤΡΑΛΙΑΝΟ ΑΝΤΙΓΟΝΟ)
ANTI-HCV: HΠΑΤΙΤΙΔΑ C
VDRL-RPP: ΣΥΦΙΛΗ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 1-2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ (ΠΕΡΙΠΟΥ) ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΕΠΑΦΗ!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ!
Τις εξετάσεις παθολόγος τις γράφει;Είσαι σίγουρος ότι για όλες αυτές τις εξετάσεις σε ιδιωτικό ιατρικό κέντρο ή σε μικροβιολογικό εργαστήριο ζητάνε μόνο 100 εuros?Aν μπορείς απάντησε σε παρακαλώ...
 

yannisrock

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
224
Like
0
Πόντοι
1
Τις εξετάσεις παθολόγος τις γράφει;Είσαι σίγουρος ότι για όλες αυτές τις εξετάσεις σε ιδιωτικό ιατρικό κέντρο ή σε μικροβιολογικό εργαστήριο ζητάνε μόνο 100 εuros?Aν μπορείς απάντησε σε παρακαλώ...

Τόσο είναι φίλε μου!Περίπου 20-25Ευρώ η εξέταση!Στο Συγγρού για όλα αυτά θα πληρώσεις 20Ευρώ (HIV και σύφιλη είναι δωρεάν και οι HepB-C από 9.90Ευρώ!)!Το μόνο κακό είναι ότι περιμένεις 12-14 μέρες για τα αποτελέσματα, την εγκυρότητα των οποίων σπάνια μπορείς να αμφισβητήσεις!
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.422
Κριτικές
61
Like
42.538
Πόντοι
22.785
Για να υπάρξει πιθανότητα μόλυνσης πρέπει να περάσει ικανή ποσότητα ιού στο αίμα.
Τα κολπικά υγρά μίας γυναίκας φαίνεται να περιέχουν μία τέτοια ικανή ποσότητα, κάτι που δε φαίνεται να συμβαίνει με το σάλιο.
Κατά συνέπεια οι πιθανότητες να μολυνθείτε αν δεχθείτε πεολειχία ή πρωκτολειχία είναι περιορισμένες, ενώ η αιδιολειχία είναι περισσότερο επικίνδυνη.
Ωστόσο σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να γνωρίζετε ότι ο στοματικός έρωτας κάθε μορφής με ένα φορέα του AIDS αποτελεί συμπεριφορά υψηλού κινδύνου καθώς η ύπαρξη μίας αμυχής ή κάποιας μικρής πληγής στο στόμα ή στα γεννητικά όργανα μπορεί να οδηγήσει στην επαφή με το αίμα όπου υπάρχει αρκετή ποσότητα του ιού για να προκληθεί μόλυνση.
Για να είστε ασφαλής θα πρέπει να χρησιμοποιείτε προφυλακτικό κατά την πεολειχία, αλλά και κατά την αιδιολειχία και την πρωκτολειχία (πρόκειται για μικρά τετράγωνα κομμάτια από το ίδιο υλικό που κατασκευάζονται τα προφυλακτικά, τα οποία τοποθετούνται μεταξύ των γεννητικών οργάνων και του στόματος).
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.422
Κριτικές
61
Like
42.538
Πόντοι
22.785
Ο HIV μεταδίδεται κατά τη διάρκεια της σεξουαλικής επαφής, μέσω της απευθείας
επαφής με μολυσμένο αίμα και από την μητέρα προς το έμβρυο.
Τα σωματικά υγρά που περιέχουν HIV είναι:

Αίμα (συμπεριλαμβανομένου του αίματος περιόδου)
Σπέρμα και πιθανώς τα προσπερματικά υγρά
Κολπικά υγρά
Μητρικό γάλα

Για να μεταδοθεί ο HIV πρέπει:
να είναι παρόν σε κάποιο από αυτά τα υγρά
να εισχωρήσει μέσα στο σώμα
Οι σεξουαλικές συμπεριφορές που μπορούν να μεταδόσουν τον HIV είναι:
Κολπικό σεξ (πέος μέσα σε αιδοίο)
Πρωκτικό σεξ (πέος μέσα σε πρωκτό)
Στοματικό σεξ (στόμα σε πέος ή αιδοίο)
Ο κίνδυνος της μετάδοσης του HIV μειώνεται σημαντικότατα χρησιμοποιώντας ένα προφυλακτικό.
Άλλοι τρόποι μετάδοσης του HIV είναι:
Κοινή χρήση συριγγών όταν λαμβάνεται δόση ναρκωτικών ουσιών
Μη επαγγελματικό τατουάζ και τρύπημα αυτιών κλπ.
Τυχαίες διατρήσεις με σύριγγες
Μεταγγίσεις μολυσμένου αίματος
Τοκετός
Θηλασμός
Είναι σημαντικό να ξέρουμε ότι:
Οι περισσότεροι άνθρωποι με HIV μόλυνση δεν δείχνουν άρρωστοι
Οι περισσότεροι άνθρωποι με HIV μόλυνση δεν έχουν κάνει τεστ και δεν γνωρίζουν ότι έχουν μολυνθεί
Είναι σημαντικό να θυμόμαστε ότι ο HIV ΔΕΝ μεταδίδεται με:
Σάλιο, δάκρυα, ιδρώτα, κόπρανα ή ούρα
Αγκαλιά
Φιλί
Μασάζ
Χειραψία
Τσιμπήματα εντόμων
Συγκατοίκηση με κάποιον οροθετικό
Κοινή χρήση τουαλέτας ή ντους
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom