Νέα

Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενα Νοσήματα και Πιθανότητες...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Bourdeliaris22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 375K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τσιμπουκι επικινδυνο 1)πουτανα ακαποτο ΧΩΡΙΣ 2)γκόμενα ΜΕ τελείωμα

  • Η "βρωμιάρα" η πουτάνα φυσικά!

    Ψήφοι: 158 44,8%
  • Η γκόμενα γιατί το χύσιμο μετράει πιο πολύ!

    Ψήφοι: 124 35,1%
  • Δεν ξέρω, δεν απαντώ

    Ψήφοι: 71 20,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    353

Επισκέπτης
.....σοβαρεψου  ρε  μαγκα.......οταν   υπαρχουν  στο  στομα  ή   στο  πεος  μικρες  αμυχες  ειναι  πολυ  ευκολο  ο  ιος  να  περασει  στο  αιμα  σου...........

Ο ιος της ηπατιτιδας Β αν και μεταδιδεται 100 φορες πιο ευκολα απο τον HIV, παρολα αυτα ειναι αρκετα δυσκολο να μεταδοθει απο το σαλιο. Στο σαλιο ο ιος υπαρχει σε πολυ μικροτερες ποσοτητες απο ο,τι στο αιμα ή στο σπερμα.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Αντί να μαλώνετε σαν παιδιά, μπορείτε κάλλιστα να το δείτε στο google.
Είτε σε ελληνικά , είτε σε ξένα site θα βρείτε τους τρόπους μετάδοσης κάθε ΣΜΝ.

Δυστυχώς, μεταδίδονται πολύ εύκολα. Ιδίως τώρα που οι μετανάστες έχουν φέρει στην πατρίδα μας ασθένειες που είχαν εξαφανιστεί ή δεν τις γνωρίζαμε.
Οπότε το ανοσοποιητικό μας σύστημα είναι πιο ευάλωτο.

Οταν ακουω τετοια πραγματα αναρωτιεμαι, γιατι ενας υποχονδριος προσπαθει να πεισει και τους αλλους οτι καλα κανει και ειναι υποχονδριος. Ειχα το ιδιο προβλημα και ο μονος τροπος να το ξεπερασεις ειναι ο εξης - δες τα επιστημονικα δεδομενα - δηλαδη, τα ακαποτα τσιμπουκια και γλυφομουνια, και τα γλωσσοφιλα ειναι κατι απιστευτα κοινο και συνηθες. Με βαση αυτο παρα παρα παρα πολλοι ανθρωποι θα ειχαν HBV kai HIV, αν κολουσε ετσι. Ομως, δεν ειναι ετσι....αυτο σημαινει οτι εδω μεσα, σε αυτο το σαιτ, υπαρχει ενα μεγαλο ποσοστο ανθρωπων που ειναι φορεις ενος εκ των δυο αυτων ιων. Ειμαι βεβαιος οτι δε θα βρειτε ουτε εναν.

Τωρα, οι μαλακιες περι μεταναστων που φερνουν αρρωστιες που εχουν εξαφανιστει, ειναι εκτος απο ηλιθιο, ακατεργαστο και ενας μυθος, ειναι και ξενοφοβικο...δεν ειμαστε εσκιμωοι η' ινδιανοι (στην αμερικη) που δεν ειχαν ΠΟΤΕ επαφη με Ευρωπαιους και πανωλες και τους κατεστρεψε οταν ηρθαν οι δυτικοι. Και θα ελεγα οτι πρεπει να ντρεπεσαι που σκεφτεσαι ετσι, διοτι και εγω μεταναστης ειμαι, αλλα επειδη μου εχει κατσει καλα και δουλευω και ετυχε να ειναι καλες και σωστες οι συνθηκες για καριερα, δεν παυω να ειμαι σε μια ξενη χωρα. Α, ρε Ελλαδαρα, αυτα τα μυαλα εχουμε και περνιωμαστε για μαγκες, ενω οι αλλοι μας θεωρουν μαλακες....

Π 
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Ο ιος της ηπατιτιδας Β αν και μεταδιδεται 100 φορες πιο ευκολα απο τον HIV, παρολα αυτα ειναι αρκετα δυσκολο να μεταδοθει απο το σαλιο. Στο σαλιο ο ιος υπαρχει σε πολυ μικροτερες ποσοτητες απο ο,τι στο αιμα ή στο σπερμα.

Σαφεστατα, αλλα και παλι, για να κολλησει καποιος θελει τεραστιες ποσοτητες αιματος που σημαινει οτι αν σε πιπωνει η γκομενα, πρεπει να βλεπεις το αιμα της στο πουτσο σου για να υπαρξει πιθανοτητα να κολλησεις ΑΝ εχεις αμυχη. φυσικα, αλλα πραγματα κολλανε πιο ευκολα....χλαμυδια κλπ, και ο ερπητας, αν και μονο αν ειναι σε εξαρση.

Π
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
την γαμησε :think: :think:? Ακάποτο ήταν σίγουρα αλλα με μια ιδιαίτερη ιερόδουλο :grin: :grin: :grin:

πολυ πιθανο να ειναι ομοφυλοφιλος και να μην το παραδεχτηκε........καλυτερα φορεας παρα να πισωγλεντας τστστστσ

Π
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
πολυ πιθανο να ειναι ομοφυλοφιλος και να μην το παραδεχτηκε........καλυτερα φορεας παρα να πισωγλεντας τστστστσ

Π
Λες?? :grin: :grin:Βρε το καημένο το Κυρ Πισωγλέντη.Μιά φορά είπε να πάει και αυτός με γυναίκα και κόλλησε ιεεεεειιιτζζζζζ :rolleyes: :rolleyes:

Υ.γ. Καλά ρε πούστη,σόρρυ αλλα αυτοί οι τύποι πάνε και δίνουν εθελοντικά αίμα? :helpplea: :helpplea:  :ak: :ak:
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Λες?? :grin: :grin:Βρε το καημένο το Κυρ Πισωγλέντη.Μιά φορά είπε να πάει και αυτός με γυναίκα και κόλλησε ιεεεεειιιτζζζζζ :rolleyes: :rolleyes:

Υ.γ. Καλά ρε πούστη,σόρρυ αλλα αυτοί οι τύποι πάνε και δίνουν εθελοντικά αίμα? :helpplea: :helpplea:   :ak: :ak:

ρε συ μη το βλεπεις ετσι....το οτι πισωγλεντησε (αν λεμε, αν) η' εκανε ακαποτο με ιεροδουλη η' οτιδηποτε, δε σημαινει οτι ηταν κακος ανθρωπος. Προσωπικα, δε γνωριζω ποτε εγινε αυτο, και αναρωτιεμαι γιατι το νοσοκομειο δεν εκανε ελεγχο για αυτον τον ιο, εφοσον πριν απο χρονια ειχε γινει κατι αντιστοιχο με αιμοροφυλικους. το 50% των ανθρωπων που ειχαν παρει απο το μολυσμενο αιμα τοτε εγιναν φορεις και ειχε γινει της πουτανας. πρεπει να ειχε γινει τελη 1980. απο το τοτε, τα μετρα, ειδικα για ηππατιτιδες και HIV ειναι τεραστια. αν αυτος οντως δε γνωριζε οτι ηταν φορεας, τοτε το νοσκομειο φταιει....100%. αν το γνωριζε τοτε παλι το νοσοκομειο φταιει 95%, διοτι αμα το παμε ετσι ο καθενας μπορει να κανει αυτη τη πουστια και να γαμησει τις ζωες των αλλων. Και οσον αφορα το παραθυρο, συμφωνω οτι αν πηγε πριν τις 10 μερες μπορει να μη το εντοπισαν, αλλα εννοειται οτι κανεις ΜΟΡΙΑΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ.

Π
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
ρε συ μη το βλεπεις ετσι....το οτι πισωγλεντησε (αν λεμε, αν) η' εκανε ακαποτο με ιεροδουλη η' οτιδηποτε, δε σημαινει οτι ηταν κακος ανθρωπος.
..όλοι καλοί είμαστε.Οι κακοί είναι στη φυλακή.
τοτε το νοσκομειο φταιει....100%. αν το γνωριζε τοτε παλι το νοσοκομειο φταιει 95%, διοτι αμα το παμε ετσι ο καθενας μπορει να κανει αυτη τη πουστια και να γαμησει τις ζωες των αλλων.
Αυτό που λες είναι το μόνο σίγουρο.Αλλα...Μήπως η αποφάση του δικαστηρίου θα ήταν διαφορετική,οσον αφορα την ευθύνη του ίδιου, αν ο κυρ Πισωγλεντης παραδεχόταν οτι έκανε σέξ,όντας ο ίδιος μέλος ομάδας υψηλού κινδύνου(δροσερός ομοφυλόφιλος) χωρις προφυλάξεις με άλλα ατομα της ομάδας υψηλου κινδυνου(δροσερούς ομοφυλοφιλους) και μετά εν γνώσει του πηγαινε να δωσει αίμα προκειμένου να βοηθησει τους συνανθρώπους του που τοσο πολυ αγαπά? :S
Μηπως?Λέω τώρα εγώ..
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
..όλοι καλοί είμαστε.Οι κακοί είναι στη φυλακή. Αυτό που λες είναι το μόνο σίγουρο.Αλλα...Μήπως η αποφάση του δικαστηρίου θα ήταν διαφορετική,οσον αφορα την ευθύνη του ίδιου, αν ο κυρ Πισωγλεντης παραδεχόταν οτι έκανε σέξ,όντας ο ίδιος μέλος ομάδας υψηλού κινδύνου(δροσερός ομοφυλόφιλος) χωρις προφυλάξεις με άλλα ατομα της ομάδας υψηλου κινδυνου(δροσερούς ομοφυλοφιλους) και μετά εν γνώσει του πηγαινε να δωσει αίμα προκειμένου να βοηθησει τους συνανθρώπους του που τοσο πολυ αγαπά? :S
Μηπως?Λέω τώρα εγώ..

συμφωνω απολυτα...αλλα το νοσοκομειο πρεπει να προστατευει τους ασθενεις του με καθε δυνατο τροπο. αν αυτος ο τροπος υπηρχε και δεν χρησιμοποιηθηκε, τοτε.....

επισης, που ξερεις πως κολλησε....ο ιος δυσκολα κολλαει με μια μοναχα επαφη (ακομη και πρωκτικη). Ισως να ειχε μακροχρονια σχεση με αλλον αντρα και να μην ειχε καν ιδεα οτι ο αλλος ηταν φορεας....Ισως ο γκομενος του να τρυπιοταν και να το κολλησε απο ενεση, η' να τον κερατωνε η' η' η', παει μακρια η βαλιτσα....

Π
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
επισης, που ξερεις πως κολλησε....ο ιος δυσκολα κολλαει με μια μοναχα επαφη (ακομη και πρωκτικη). Ισως να ειχε μακροχρονια σχεση με αλλον αντρα και να μην ειχε καν ιδεα οτι ο αλλος ηταν φορεας....Ισως ο γκομενος του να τρυπιοταν και να το κολλησε απο ενεση, η' να τον κερατωνε η' η' η', παει μακρια η βαλιτσα....
Δε το ξέρω και οι υποθέσεις που αναφέρεις δεν έχουν σημασία απο τη στιγμη που ο ίδιος δε δηλώνει ομοφυλόφιλος .
Εσύ έβαλες στο παιχνίδι και τα ενδοφλέβια.
Τίποτα απο αυτά δεν ισχύει για αυτόν .
Δεν ανηκε σε καμμία ομάδα υψηλού κινδύνου.
Απλά ήταν άτυχος και τον κόλλησε γυναίκα ιερόδουλος. :rolleyes: :rolleyes:
 

lukopoulo

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Οταν ακουω τετοια πραγματα αναρωτιεμαι, γιατι ενας υποχονδριος προσπαθει να πεισει και τους αλλους οτι καλα κανει και ειναι υποχονδριος. Ειχα το ιδιο προβλημα και ο μονος τροπος να το ξεπερασεις ειναι ο εξης - δες τα επιστημονικα δεδομενα - δηλαδη, τα ακαποτα τσιμπουκια και γλυφομουνια, και τα γλωσσοφιλα ειναι κατι απιστευτα κοινο και συνηθες. Με βαση αυτο παρα παρα παρα πολλοι ανθρωποι θα ειχαν HBV kai HIV, αν κολουσε ετσι. Ομως, δεν ειναι ετσι....αυτο σημαινει οτι εδω μεσα, σε αυτο το σαιτ, υπαρχει ενα μεγαλο ποσοστο ανθρωπων που ειναι φορεις ενος εκ των δυο αυτων ιων. Ειμαι βεβαιος οτι δε θα βρειτε ουτε εναν.

Τωρα, οι μαλακιες περι μεταναστων που φερνουν αρρωστιες που εχουν εξαφανιστει, ειναι εκτος απο ηλιθιο, ακατεργαστο και ενας μυθος, ειναι και ξενοφοβικο...δεν ειμαστε εσκιμωοι η' ινδιανοι (στην αμερικη) που δεν ειχαν ΠΟΤΕ επαφη με Ευρωπαιους και πανωλες και τους κατεστρεψε οταν ηρθαν οι δυτικοι. Και θα ελεγα οτι πρεπει να ντρεπεσαι που σκεφτεσαι ετσι, διοτι και εγω μεταναστης ειμαι, αλλα επειδη μου εχει κατσει καλα και δουλευω και ετυχε να ειναι καλες και σωστες οι συνθηκες για καριερα, δεν παυω να ειμαι σε μια ξενη χωρα. Α, ρε Ελλαδαρα, αυτα τα μυαλα εχουμε και περνιωμαστε για μαγκες, ενω οι αλλοι μας θεωρουν μαλακες....

Π 

ωραία τα λες , αλλά είναι και καιροί άνχους και στρες , και αυτό είναι που προκαλεί ψυχολογικά προβλήματα , και έχουμε φενόμενα να μας φταίνε φανταστικά συμπτώματα και οι μετανάστες κτλ κτλ
 

Επισκέπτης
Απλά ήταν άτυχος και τον κόλλησε γυναίκα ιερόδουλος.

Καλα, το πιστευει κανεις τοσο ευκολα οτι ο τυπος αυτος κολλησε HIV απο ιεροδουλο? Απλα οι ιεροδουλες ειναι ο ευκολος στοχος οταν καποιος θελει να κρυψει οτι τον επαιρνε απο πισω. Τι λεμε τωρα?
 

gepanpatra

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2006
Μηνύματα
19
Like
0
Πόντοι
0
Μια ερώτηση απλά για να ηρεμήσω, έχω ψάξει όλο το νετ και έχω διαβάσει πολλά για τα σεξ. μεταδιδόμενα νοσήματα... Είχα συνάντηση με "κοπέλα" από τη λεωφόρο όμως την άφησα μόνο να  μου τον παίξει και στη συνέχεια να τον γλύψει  με καπότα ενώ εγώ απλά τη χαιδευα. Υπάρχει περίπτωση να κολλήσω κάτι?????
 

Επισκέπτης
Μια ερώτηση απλά για να ηρεμήσω, έχω ψάξει όλο το νετ και έχω διαβάσει πολλά για τα σεξ. μεταδιδόμενα νοσήματα... Είχα συνάντηση με "κοπέλα" από τη λεωφόρο όμως την άφησα μόνο να  μου τον παίξει και στη συνέχεια να τον γλύψει  με καπότα ενώ εγώ απλά τη χαιδευα. Υπάρχει περίπτωση να κολλήσω κάτι?????

Σίγουρα έχεις αρπάξει καλπάζουσα καυλοτρελλίτιδα μέ σοβαρή αλλοίωση τού εγκεφαλονωτιαίου υγρού σου.
Φρόντισε τήν επόμενη φορά πού θά στόν παίξει νά φοράς κράνος.
 

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Δεκ 2009
Μηνύματα
3.274
Κριτικές
104
Like
2.754
Πόντοι
7.783
Οταν ακουω τετοια πραγματα αναρωτιεμαι, γιατι ενας υποχονδριος προσπαθει να πεισει και τους αλλους οτι καλα κανει και ειναι υποχονδριος. Ειχα το ιδιο προβλημα και ο μονος τροπος να το ξεπερασεις ειναι ο εξης - δες τα επιστημονικα δεδομενα - δηλαδη, τα ακαποτα τσιμπουκια και γλυφομουνια, και τα γλωσσοφιλα ειναι κατι απιστευτα κοινο και συνηθες. Με βαση αυτο παρα παρα παρα πολλοι ανθρωποι θα ειχαν HBV kai HIV, αν κολουσε ετσι. Ομως, δεν ειναι ετσι....αυτο σημαινει οτι εδω μεσα, σε αυτο το σαιτ, υπαρχει ενα μεγαλο ποσοστο ανθρωπων που ειναι φορεις ενος εκ των δυο αυτων ιων. Ειμαι βεβαιος οτι δε θα βρειτε ουτε εναν.

Τωρα, οι μαλακιες περι μεταναστων που φερνουν αρρωστιες που εχουν εξαφανιστει, ειναι εκτος απο ηλιθιο, ακατεργαστο και ενας μυθος, ειναι και ξενοφοβικο...δεν ειμαστε εσκιμωοι η' ινδιανοι (στην αμερικη) που δεν ειχαν ΠΟΤΕ επαφη με Ευρωπαιους και πανωλες και τους κατεστρεψε οταν ηρθαν οι δυτικοι. Και θα ελεγα οτι πρεπει να ντρεπεσαι που σκεφτεσαι ετσι, διοτι και εγω μεταναστης ειμαι, αλλα επειδη μου εχει κατσει καλα και δουλευω και ετυχε να ειναι καλες και σωστες οι συνθηκες για καριερα, δεν παυω να ειμαι σε μια ξενη χωρα. Α, ρε Ελλαδαρα, αυτα τα μυαλα εχουμε και περνιωμαστε για μαγκες, ενω οι αλλοι μας θεωρουν μαλακες....

Π 

Όλοι μετανάστες είμαστε κύριε Ποκαχόντα.
Όλη η ιστορία της Ελλάδας είναι μια ατέλειωτη ιστορία μετανάστευσης.
Αδιάλειπτη μετανάστευση, από τα προϊστορικά χρόνια μέχρι σήμερα.
Αυτοί που σήμερα αντιδρούν στους μετανάστες, δεν το κάνουν από κακία, το κάνουν από άγνοια.
Ο Αριστοτέλης το είχε πει ξεκάθαρα: Η κακία είναι άγνοια...

Άλλη ενδιαφέρουσα άποψη, είναι ότι όσοι αντιδρούν στους μετανάστες, είναι γιατί έχουν ανάγκη να λειτουργήσουν ως αγέλη.
Αγέλες αδαών Νεοελλήνων - Γραικύλων λοιπόν.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Όλοι μετανάστες είμαστε κύριε Ποκαχόντα.
Όλη η ιστορία της Ελλάδας είναι μια ατέλειωτη ιστορία μετανάστευσης.
Αδιάλειπτη μετανάστευση, από τα προϊστορικά χρόνια μέχρι σήμερα.
Αυτοί που σήμερα αντιδρούν στους μετανάστες, δεν το κάνουν από κακία, το κάνουν από άγνοια.
Ο Αριστοτέλης το είχε πει ξεκάθαρα: Η κακία είναι άγνοια...

Άλλη ενδιαφέρουσα άποψη, είναι ότι όσοι αντιδρούν στους μετανάστες, είναι γιατί έχουν ανάγκη να λειτουργήσουν ως αγέλη.
Αγέλες αδαών Νεοελλήνων - Γραικύλων λοιπόν.

Οι ιστοριες των περισσοτερων λαων ειναι μια συνεχης μεταναστευση......

Π
 

stelakis(1)

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2009
Μηνύματα
175
Like
1
Πόντοι
1
Σίγουρα έχεις αρπάξει καλπάζουσα καυλοτρελλίτιδα μέ σοβαρή αλλοίωση τού εγκεφαλονωτιαίου υγρού σου.
Φρόντισε τήν επόμενη φορά πού θά στόν παίξει νά φοράς κράνος.

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Φιλε εδωσες ρεσιταλ.

Στον πρωτο φιλο, τα 2 πιο σημαντικα νοσηματα (HIV = ιος του AIDS, HBV = ιος της ηπατιτιδας Β) δεν υπαρχει περιπτωση να τα κολλησες. Υπαρχει ομως (πολυ μικρη) περιπτωση να κολησεις κονδυλωματα (HPV). Στους αντρες δεν εχουν ουσιαστικα συμπτωματα, αλλα αν τα μεταδωσεις σε μια κοπελα μπορει να προκαλεσουν μεχρι και καρκινο του τραχηλου η της μητρας. Το προφυλακτικο ΔΕΝ σε προστατευει απο αυτα, αφου ειναι ιος που υπαρχει επανω στο δερμα η στο στομα.

Συμπερασμα: φροντισε να ενημερωσεις την κοπελα σου αν δεν το ξερει ηδη οτι πρεπει να κανει τακτικα εξετασεις Τεστ-Παπ (ακριβως γιαυτο γινονται, μια φορα το χρονο), και ισως και το εμβολιο κατα των καρκινογονων HPV (HPV-16 & HPV-18).

Μην τρομαζεις, ειναι κατι πολυ κοινο. Απο την wikipedia:  more than 80% of American women will have contracted at least one strain of HPV by age fifty.

Επισης, αν θελεις να εισαι καβλιαρης, κανε και το εμβολιο κατα τις ηπατιτιδας Β. Ειναι πολυ πιο επικινδυνη, κοινη και ευκολα μεταδιδομενη απο οτι το HIV. Εκτος κι αν σκεφετσαι να παντρευτεις...
 

Επισκέπτης
Μια ερώτηση απλά για να ηρεμήσω, έχω ψάξει όλο το νετ και έχω διαβάσει πολλά για τα σεξ. μεταδιδόμενα νοσήματα... Είχα συνάντηση με "κοπέλα" από τη λεωφόρο όμως την άφησα μόνο να  μου τον παίξει και στη συνέχεια να τον γλύψει  με καπότα ενώ εγώ απλά τη χαιδευα. Υπάρχει περίπτωση να κολλήσω κάτι?????

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom