Νέα

Sex στο Βουκουρέστι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα astrapm
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 245K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.432
Like
7.931
Πόντοι
2.356
Μην ξοδευεται χρονο και χρημα στη γυφτοχωρα ... ολη η ευρωπη ειναι γεματη με ρουμανες πουτανες που τις παιρνεις σε χαμηλοτερη τιμη απο εκει.
 

lycienr

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Νοε 2011
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
37
Like
1.480
Πόντοι
1.096
λοιπόν φίλοι καλοί μερικές αλήθειες από κάποιον που πηγαίνει συχνότατα στο ωραίο Βουκουρέστι από το 2004 έως και σήμερα (Ιανουάριος 2019 και μετά Ιούνιος 2019 και προγραμματισμένο επαγγελματικό ταξίδι 5 ημερών μέσα στον Νοέμβριο 2019).  Τα πράγματα αυτά τα 15 χρόνια (2004 - 2019) έχουν αλλάξει δραματικά. Πλέον βλέπω μια άλλη χώρα. Το 2004 η Ελλάδα ζούσε μέσα στην παραζάλη των Ολυμπιακών αγώνων και η κατανάλωση είχε φτάσει στο ζενίθ  !  Η Ρουμανία αντίστοιχα ήταν μια φτωχή χώρα κι όποτε ανεβαίναμε επάνω ειλικρινά απορούσα γιατί κάποιοι πλήρωναν (φτηνά όμως, μιλάμε για 50 ευρώ το τρίωρο και για λιώσιμο) πουτάνες, όταν η οποιαδήποτε σχεδόν γραμματέας με ένα καλό δείπνο ήταν έτοιμη για όλα. Θυμάμαι και γελάω καμιά φορά όταν ένας εξηντάρης διευθυντής κάλεσε σε γεύμα μια πιτσιρίκα γραμματέα από το γραφείο. Κοντούλα, αδυνατούλα, όμορφη στο πρόσωπο. Αρχίζει ο διευθυντής (ωραίος τύπος, γλεντζές με χιούμορ, καλοπερασάκιας κι έλεγε και φοβερά ανέκδοτα) και παραγγέλνει (για όποιον ξέρει στο λιβανέζικο εστιατόριο του Μάρριοτ, πριν κλείσει και το κάνουν κι αυτό γραφεία) το μισό μαγαζί. Χαμός. Του λέω με τρόπο: τι κάνεις ρε φίλε, τί να φάει αυτό το κακόμοιρο που μας έφερες ; Σε λίγη ώρα η πεινασμένη Ρουμάνα είχε φάει τον άμπακο κι εγώ είχα ανοίξει διάπλατα τα μάτια μου και φυσικά το ίδιο βράδυ πηδήχτηκε με τον καθόλου αθλητικό (αλλά πολύ <<άπλα>> που λένε και στην Σαλονίκη) διευθυντή κι έκτοτε τα φτιάξανε  ! Τέλειωσαν αυτά μάγκες μου καλοί. Σήμερα όλες οι γραμματείς έχουν επώνυμες τσάντες κι οδηγούν μοδάτα μίνι αμάξια πόλης και ΚΑΜΙΑ δεν γαμιέται για ένα γεύμα, όχι σε λιβανέζικο εστιατόριο, ούτε στο ακριβότερο ρεστωράν όλης της πόλης (το Κάζα Νταβίντ ας πούμε στο Χέρεστράου). Η ίδια η πόλη έχει αλλάξει, έχει ομορφύνει, το χρήμα ρέει στο Βουκουρέστι, η κατανάλωση έχει αυξηθεί και δυστυχώς παρατηρώ ότι ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΑΝΤΙΣΤΡΑΦΗΚΑΝ σχεδόν. Η Αθήνα βρώμικη και μη ασφαλής (πχ Ομόνοια, Πατησίων κλπ) και το Βουκουρέστι έχει μηδέν μετανάστες και οικοδομικό οργασμό που θυμίζει την Ελλάδα του 1970 με την τρέλα της αντιπαροχής. Δεν ξέρω τι θα παιχτεί τα επόμενα χρόνια και τι γαμίσι θα φάνε κι οι Ρουμάνοι όταν με το καλό το 2022 μπούνε στο ευρώ, πάντως τώρα όλα τα παλιά κόλπα τελείωσαν. Φινίτο. Τέρμα οι εύκολες γκόμενες. Τέρμα οι καλές και φτηνές πουτάνες. Τέρμα τα σέμι - προ (αυτό πονάει καθότι για χρόνια νταραβεριζόμουνα με μια φοιτήτρια), τέρμα όλα. Οι πουτάνες πλέον στο Βουκουρέστι είναι ακριβές (μερικές πανάκριβες) και οι περισσότερες αγενείς. Πλέον το Βουκουρέστι είναι ωραίος προορισμός για βόλτες (έχει πολλά ωραία πάρκα, πρόσφατα ανακάλυψα το πάρκο Τινερετουλούι, πανέμορφο) καλό φαγητό, ωραία καφέ κλπ. Τέρμα και οι επενδυτικές ευκαιρίες (ειρήσθω εν παρόδω), όποιος αγόρασε γη παλιά και πουλάει τώρα, απλά κονόμησε καλά κι άκοπα λεφτά. Σε λίγα χρόνια φοβάμαι ότι θα βλέπουμε την Ρουμανία με το κιάλι, ήδη φέτος για πρώτη φορά στην ιστορία μας πέρασε σε Ακαθάριστο Εθνικό Εισόδημα κι αυτό λέει πολλά κι αποτελεί τροφή για σκέψη.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.690
Κριτικές
6
Like
11.089
Πόντοι
3.936
Λοιπόν μάγκες, μετά την απογοήτευση από την τζάμπα διαδρομή και ψάξιμο στο προαναφερθέν κρυφό σπίτι,
μπήκα σε ένα ταξί και τον ρώτησα αν ξέρει κανένα άλλο.      Ακολουθεί η ιστορία:
Με το ζόρι θα την έβαζε το κύκλωμα του βουκουρεστίου για αυτό ήταν έτσι η γκόμενα.
Απο τα 450 ζήτημα είναι αν θα έπαιρνε τα 50,  και αν..   Παλιά τους τέχνη ..   :cool2:
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.690
Κριτικές
6
Like
11.089
Πόντοι
3.936
450??? Εννοείς τοπικό νόμισμα;
Εγώ πήγα στο πρώτο μσασατζιδικο που βρήκα πέρυσι Οκτώβρη στον χάρτη εκεί Βουκουρέστι και είχα με 70 lev γαματο μασαζ
με hj και έπιανα ότι ήθελα.Στο τέλος η γκόμενά μου να έβγαλε και κοτόπουλο μπούτι να φάω στα όρθια καθώς ντυνομουν!
450 Λέι- σχεδόν 100e. Είναι γνωστό απο παλιά ότι τα μασάζ είναι μόνο φραπεδάδικα, γιατί η σωματική
επαφή εκεί σε οίκους τέτοιου τύπου διώκεται ποινικά. Δηλαδή με άλλα λόγια τα  Μπου.  απογορεύονται.  :cool2:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.537
Πόντοι
2.406
Lyciern η φαση ρουμανια εχειβκλεισει σαν βουκουρεστι απο το 2002/2004
Η υπολοιπη χωρα κατι επιαζε μεχρι το 2006/2007
Κατοπιν ενα μεγαλο ζερο
Με κανα 50αρι ευραωκαμαμια ψευτογυφτοπουτανα η με κανα 40/70ε  μασαζομλκιες μονο
Ο λογος ειναι οτι φυγαν μεγαλες μεαζες ανειδηκευτων ιζυ γκοινγκ ατομων στην ευρωπη
Αυτες που μειναν πισω  εχουν καποιες δουλιες με 250/400 ευρω με σπιτι πληρωμενο συν αλλα τοσα ο γκομενος κ παραπανω οποτε δεν παιζουν σενφαση γαμισι με αλλοδαπους στα 50/100 ευρω οπως παλια
Παντως γραματεις πηδιουνται με διευθυντες κ τωρα οταν η θεση εχει προοπτικη κι ειναι κι πδιευθυντης του χομπυ
Παραδειγματα πολλα ονοματα δεν λεμε ας πουμε μινο τον τομεα  ληζινγκ μεγαλης ελλην τραπεζας
Πσοι ξερουν καταλαβαν
Υγ Τος πρωτες οδηγιες φυσικα ειχε λαβει απο μενα
Μεχρι τπτε εκανε ντειτ καποιες 35/40αρες
Μεταωτο μαθημα καταλαβε την δυναμη του
αρχισε να πηδαει οτι φρεσκο εμπεινε στο χωρο
:respect:
 

lycienr

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Νοε 2011
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
37
Like
1.480
Πόντοι
1.096
φίλε ΜΙΔΑΣ έχεις απόλυτο δίκιο. Συμφωνούμε. Τέλειωσε το κόλπο με τις γκόμενες στην Ρουμανία και στο Βουκουρέστι πλέον. Για να είμαστε δίκαιοι υπάρχει τεράστια αναβάθμιση σε ξενοδοχεία κι εστιατόρια και καφέ. Οι Ρουμάνοι είναι σε φάση τρελής ανόδου και ξέρω 3 διαφορετικές παρέες ελλήνων που έχουν ανέβει επάνω και αγοράζουν φτηνά οικόπεδα σε λαϊκές περιοχές (πχ Μπραγκαντίρου, Ράχοβα στα δυτικά, Παντελιμόν ανατολικά κλπ) και χτίζουν φροντισμένες πολυκατοικίες με πολλά διαμερίσματα δυάρια και τριάρια. Λόγω και της πολύ λογικής φορολογίας 10 % βγάζουν καθαρά πολλά λεφτά. Αυτοί και λόγω γλώσσας και λόγω μπίζνας πηδάνε πάρα πολύ καλά κι όποτε ανεβαίνω τους βλέπω με καινούργιες παρέες και πάντα πολύ ωραίες κοπέλες. Αυτοί όμως είναι η εξαίρεση. Ο μέσος τυπάκος που δουλεύει και βγάζει ένα χιλιάρικο πχ στο Βουκουρέστι κάνει μόνιμη σχέση για να πηδήξει, δεν τον παίρνει να κάνει τον κυνηγό. Ακράδαντα πιστεύω πάντως φίλε μου ότι σε λίγα χρόνια (το 2030) θα είναι πολύ πιο μπροστά η Ρουμανία από την Ελλάδα στον οικονομικό τομέα.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Πάντως, ούτε για τουρισμό αξίζει το Βουκουρέστι.
Άσχημη και γκρίζα πόλη.
Παλιά κτίρια, απαράδεκτη συγκοινωνία, νορμάλ φαγητό. Και ούτε τρελά φτηνά.Και σιγά τη ιστορία τους, τις τέχνες τους, τα μουσεία τους.

10 φορές καλύτερα Πολωνία.
 

foxio

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2011
Μηνύματα
329
Κριτικές
5
Like
1.082
Πόντοι
361
Όποιος θέλει να πηδήξει στο Βουκουρέστι, έστω και με 150-200 EUR την ώρα ειναι πολύ μεγάλη η πιθανότητα να φάει φόλα ! Εκτός και ....

1. Αν έχεις γνωστό local μπουρδελιάρη και σε κατευθύνει σε κάποια καλά τεμάχια.
2. Αν ξέρεις να ψάξεις στο forum του nimfomane.com που ειναι το αντίστοιχο bourdela της Ρουμανίας !

Με χρήση μεταφραστή με λίγη δυσκολία ισως βγάλει άκρη και κάποιος που δεν ξέρει την γλώσσα !
Btw υπάρχουν ακομη πεντάρια η εξάρια (ως εκει ομως) γκόμενες που θα περάσεις καλά (full service) με 250-300 LEI την ώρα και δυο μπαλάκια.

@lycienr Νομίζω θα μας ξεπεράσουν πιο σύντομα .....

 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.288
Like
2.326
Πόντοι
456
Σε πολλα ειναι πολυ πιο μπροστα απο μας παντως.
Το κομματι σεξ στην ρουμανια εχει κλεισει εδω και πολλα χρονια δεν αξιζει να ασχοληθει καποιος.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
…. Σε λίγα χρόνια φοβάμαι ότι θα βλέπουμε την Ρουμανία με το κιάλι, ήδη φέτος για πρώτη φορά στην ιστορία μας πέρασε σε Ακαθάριστο Εθνικό Εισόδημα κι αυτό λέει πολλά κι αποτελεί τροφή για σκέψη.


ετσι ειναι οπως τα λες, μονο μην την πατησουν οπως εμεις με την υπερκαταναλωση και τα δανεια γιατι μετα δεν θα χουν ουτε την πορνεια να τους ξελασπωσει

οι καλες και ομορφες εφυγαν για την υπολοιπη ευρωπη  :undecided:

 

dinamitisc5

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2018
Μηνύματα
947
Κριτικές
12
Like
2.660
Πόντοι
736
Ιανουάριο του  2018 που είχα πάει εγώ βουκουρέστι με φίλο,δεν προλάβαμε να κατεβούμε από το ταξί στο ξενοδοχείο,μας την πέσανε 10 πουτάνες του δρόμου. Κάθε γειτονιά και και  γυφτοπουτάνα,συγκεκριμένα μία μας είπε την ατάκα: want some project sex.
Πολύ βρώμα, ειδικά με τους υπόνομους αλλά σχετικά φτηνά. Με έναν ταρίφα που μας είχε πάει σε σπίτι με 5 πουτάνες μέσα( ο καραγκίοζης μπήκε ανάποδα σε κόμβο,ευτυχώς είταν  2 το χάραμα) για 1 ώρα δώσαμε κάπου στα 40-με 60 ευρώ,αν θυμάμαι καλά. Σίγουρα πρέπει να του έδωσαν και αυτού κάτι που μας πήγε εκεί,χώρια την κούρσα.
 

koursaros66

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
625
Κριτικές
60
Like
3.795
Πόντοι
10.335
Εγώ συμφωνώ απόλυτα με την άνοδο του βιοτικού επιπέδου αλλά έχω μια απορία . Πως γίνεται ότι όλα τα FKK στην Γερμανία και γενικά πουτανοκατασταση στην Δυτική Ευρώπη αλλά και μέση Ανατολή είναι Τόνγκα στις Ρουμάνες ; Γιατί να γαμιεται στο FKK με 100 την ώρα η 50 τα 30 λεπτά όταν μπορεί να παίρνει ποιο πολλά στην πατρίδα της ; Πρόσφατη επίσκεψη σε FKK της Ρουμάνας ...το κάγκελο !!!
 

Panoskl

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
5
Like
35
Πόντοι
0
Θα πάω με παρέα για bachelor party τον Φεβρουάριο,ξέρει κάποιος να μας πει εάν έχει κάποιο καλό στριπτίζ??αλλιώς να προτείνει κάποιο καλό μασαζ
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
λοιπόν φίλοι καλοί μερικές αλήθειες από κάποιον που πηγαίνει συχνότατα στο ωραίο Βουκουρέστι από το 2004 έως και σήμερα (Ιανουάριος 2019 και μετά Ιούνιος 2019 και προγραμματισμένο επαγγελματικό ταξίδι 5 ημερών μέσα στον Νοέμβριο 2019).  Τα πράγματα αυτά τα 15 χρόνια (2004 - 2019) έχουν αλλάξει δραματικά. Πλέον βλέπω μια άλλη χώρα. Το 2004 η Ελλάδα ζούσε μέσα στην παραζάλη των Ολυμπιακών αγώνων και η κατανάλωση είχε φτάσει στο ζενίθ  !  Η Ρουμανία αντίστοιχα ήταν μια φτωχή χώρα κι όποτε ανεβαίναμε επάνω ειλικρινά απορούσα γιατί κάποιοι πλήρωναν (φτηνά όμως, μιλάμε για 50 ευρώ το τρίωρο και για λιώσιμο) πουτάνες, όταν η οποιαδήποτε σχεδόν γραμματέας με ένα καλό δείπνο ήταν έτοιμη για όλα. Θυμάμαι και γελάω καμιά φορά όταν ένας εξηντάρης διευθυντής κάλεσε σε γεύμα μια πιτσιρίκα γραμματέα από το γραφείο. Κοντούλα, αδυνατούλα, όμορφη στο πρόσωπο. Αρχίζει ο διευθυντής (ωραίος τύπος, γλεντζές με χιούμορ, καλοπερασάκιας κι έλεγε και φοβερά ανέκδοτα) και παραγγέλνει (για όποιον ξέρει στο λιβανέζικο εστιατόριο του Μάρριοτ, πριν κλείσει και το κάνουν κι αυτό γραφεία) το μισό μαγαζί. Χαμός. Του λέω με τρόπο: τι κάνεις ρε φίλε, τί να φάει αυτό το κακόμοιρο που μας έφερες ; Σε λίγη ώρα η πεινασμένη Ρουμάνα είχε φάει τον άμπακο κι εγώ είχα ανοίξει διάπλατα τα μάτια μου και φυσικά το ίδιο βράδυ πηδήχτηκε με τον καθόλου αθλητικό (αλλά πολύ <<άπλα>> που λένε και στην Σαλονίκη) διευθυντή κι έκτοτε τα φτιάξανε  ! Τέλειωσαν αυτά μάγκες μου καλοί. Σήμερα όλες οι γραμματείς έχουν επώνυμες τσάντες κι οδηγούν μοδάτα μίνι αμάξια πόλης και ΚΑΜΙΑ δεν γαμιέται για ένα γεύμα, όχι σε λιβανέζικο εστιατόριο, ούτε στο ακριβότερο ρεστωράν όλης της πόλης (το Κάζα Νταβίντ ας πούμε στο Χέρεστράου). Η ίδια η πόλη έχει αλλάξει, έχει ομορφύνει, το χρήμα ρέει στο Βουκουρέστι, η κατανάλωση έχει αυξηθεί και δυστυχώς παρατηρώ ότι ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΑΝΤΙΣΤΡΑΦΗΚΑΝ σχεδόν. Η Αθήνα βρώμικη και μη ασφαλής (πχ Ομόνοια, Πατησίων κλπ) και το Βουκουρέστι έχει μηδέν μετανάστες και οικοδομικό οργασμό που θυμίζει την Ελλάδα του 1970 με την τρέλα της αντιπαροχής. Δεν ξέρω τι θα παιχτεί τα επόμενα χρόνια και τι γαμίσι θα φάνε κι οι Ρουμάνοι όταν με το καλό το 2022 μπούνε στο ευρώ, πάντως τώρα όλα τα παλιά κόλπα τελείωσαν. Φινίτο. Τέρμα οι εύκολες γκόμενες. Τέρμα οι καλές και φτηνές πουτάνες. Τέρμα τα σέμι - προ (αυτό πονάει καθότι για χρόνια νταραβεριζόμουνα με μια φοιτήτρια), τέρμα όλα. Οι πουτάνες πλέον στο Βουκουρέστι είναι ακριβές (μερικές πανάκριβες) και οι περισσότερες αγενείς. Πλέον το Βουκουρέστι είναι ωραίος προορισμός για βόλτες (έχει πολλά ωραία πάρκα, πρόσφατα ανακάλυψα το πάρκο Τινερετουλούι, πανέμορφο) καλό φαγητό, ωραία καφέ κλπ. Τέρμα και οι επενδυτικές ευκαιρίες (ειρήσθω εν παρόδω), όποιος αγόρασε γη παλιά και πουλάει τώρα, απλά κονόμησε καλά κι άκοπα λεφτά. Σε λίγα χρόνια φοβάμαι ότι θα βλέπουμε την Ρουμανία με το κιάλι, ήδη φέτος για πρώτη φορά στην ιστορία μας πέρασε σε Ακαθάριστο Εθνικό Εισόδημα κι αυτό λέει πολλά κι αποτελεί τροφή για σκέψη.

Σωστος μπρο.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
Εγώ συμφωνώ απόλυτα με την άνοδο του βιοτικού επιπέδου αλλά έχω μια απορία . Πως γίνεται ότι όλα τα FKK στην Γερμανία και γενικά πουτανοκατασταση στην Δυτική Ευρώπη αλλά και μέση Ανατολή είναι Τόνγκα στις Ρουμάνες ; Γιατί να γαμιεται στο FKK με 100 την ώρα η 50 τα 30 λεπτά όταν μπορεί να παίρνει ποιο πολλά στην πατρίδα της ; Πρόσφατη επίσκεψη σε FKK της Ρουμάνας ...το κάγκελο !!!

Γιατι η ρουμανια ανεκαθεν ειχε μεγαλη παραγωγη σε αυτου του ειδους τις επαγγελματιες και δεν τις χωραει ολες ο τοπος τους
Β. Το να εξασκει καποια αυτα τα επαγγελματα μακρια απο τη χωρα  ειναι πιο ευκολο για τις προσωπικες και οικογενειακες σχεσεις
 

lovinator

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2019
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Πάντως, ούτε για τουρισμό αξίζει το Βουκουρέστι.
Άσχημη και γκρίζα πόλη.
Παλιά κτίρια, απαράδεκτη συγκοινωνία, νορμάλ φαγητό. Και ούτε τρελά φτηνά.Και σιγά τη ιστορία τους, τις τέχνες τους, τα μουσεία τους.

10 φορές καλύτερα Πολωνία.

ναι, το Βουκουρέστι φαίνεται αρκετά βρώμικο
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Ορισμένοι, μου φαίνεται ότι το τραβάει η όρεξή σας...

...amigo θα σε παω εκει που γαμαω μια φορα το μηνα, μασαζ και σεξ..Λεω πηγαινε με!

Σε ελεύθερη μετάφραση: θα σε πάω εκεί που μου δίνουν μίζα
για να τους κουβαλάω κορόιδα ξένους σαν και σένα.
Μόνο τα ποσοστά της μίζας του εκάστοτε ταρίφα αλλάζουν, ανα περίπτωση. Εκτός και αν πιστεύεις ότι
τόσο τα λοιπά "ρομούνια" που αλώνιζαν εκεί μέσα, όσο και ο καλοκάγαθος ταρίφας, πηδάνε στο ίδιο τσαρδί, επίσης στα 100 ευρώ όπως κι εσύ...
την πρωτη φωρα που πηγα βουκουρεστι νομιζω το 2013 γαμησα μετρια γκομενα
με 60 ευρο σε ενα μασατζιδικο.την δευτερη φωρα πριν 4 χρονια νομιζω βρηκα
διαφωρους μαλακες που ηθελαν να με παρουν σε τετεια μερη και αρνηθηκα.
μονος μου δεν καταφερα να βρω μασατζιδικα και δεν ειχα το κινητο φιλου
κυπριου που ξερει μασατζιδικα μεχρι 50 ευρο και με 150 την ωρα σε κλαμπ
που παει η τζουλια και μια αλλη πουτανα ξανθη
 

Skeptic

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2020
Μηνύματα
163
Like
62
Πόντοι
1
λοιπόν φίλοι καλοί μερικές αλήθειες από κάποιον που πηγαίνει συχνότατα στο ωραίο Βουκουρέστι από το 2004 έως και σήμερα (Ιανουάριος 2019 και μετά Ιούνιος 2019 και προγραμματισμένο επαγγελματικό ταξίδι 5 ημερών μέσα στον Νοέμβριο 2019).  Τα πράγματα αυτά τα 15 χρόνια (2004 - 2019) έχουν αλλάξει δραματικά. Πλέον βλέπω μια άλλη χώρα. Το 2004 η Ελλάδα ζούσε μέσα στην παραζάλη των Ολυμπιακών αγώνων και η κατανάλωση είχε φτάσει στο ζενίθ  !  Η Ρουμανία αντίστοιχα ήταν μια φτωχή χώρα κι όποτε ανεβαίναμε επάνω ειλικρινά απορούσα γιατί κάποιοι πλήρωναν (φτηνά όμως, μιλάμε για 50 ευρώ το τρίωρο και για λιώσιμο) πουτάνες, όταν η οποιαδήποτε σχεδόν γραμματέας με ένα καλό δείπνο ήταν έτοιμη για όλα. Θυμάμαι και γελάω καμιά φορά όταν ένας εξηντάρης διευθυντής κάλεσε σε γεύμα μια πιτσιρίκα γραμματέα από το γραφείο. Κοντούλα, αδυνατούλα, όμορφη στο πρόσωπο. Αρχίζει ο διευθυντής (ωραίος τύπος, γλεντζές με χιούμορ, καλοπερασάκιας κι έλεγε και φοβερά ανέκδοτα) και παραγγέλνει (για όποιον ξέρει στο λιβανέζικο εστιατόριο του Μάρριοτ, πριν κλείσει και το κάνουν κι αυτό γραφεία) το μισό μαγαζί. Χαμός. Του λέω με τρόπο: τι κάνεις ρε φίλε, τί να φάει αυτό το κακόμοιρο που μας έφερες ; Σε λίγη ώρα η πεινασμένη Ρουμάνα είχε φάει τον άμπακο κι εγώ είχα ανοίξει διάπλατα τα μάτια μου και φυσικά το ίδιο βράδυ πηδήχτηκε με τον καθόλου αθλητικό (αλλά πολύ <<άπλα>> που λένε και στην Σαλονίκη) διευθυντή κι έκτοτε τα φτιάξανε  ! Τέλειωσαν αυτά μάγκες μου καλοί. Σήμερα όλες οι γραμματείς έχουν επώνυμες τσάντες κι οδηγούν μοδάτα μίνι αμάξια πόλης και ΚΑΜΙΑ δεν γαμιέται για ένα γεύμα, όχι σε λιβανέζικο εστιατόριο, ούτε στο ακριβότερο ρεστωράν όλης της πόλης (το Κάζα Νταβίντ ας πούμε στο Χέρεστράου). Η ίδια η πόλη έχει αλλάξει, έχει ομορφύνει, το χρήμα ρέει στο Βουκουρέστι, η κατανάλωση έχει αυξηθεί και δυστυχώς παρατηρώ ότι ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΑΝΤΙΣΤΡΑΦΗΚΑΝ σχεδόν. Η Αθήνα βρώμικη και μη ασφαλής (πχ Ομόνοια, Πατησίων κλπ) και το Βουκουρέστι έχει μηδέν μετανάστες και οικοδομικό οργασμό που θυμίζει την Ελλάδα του 1970 με την τρέλα της αντιπαροχής. Δεν ξέρω τι θα παιχτεί τα επόμενα χρόνια και τι γαμίσι θα φάνε κι οι Ρουμάνοι όταν με το καλό το 2022 μπούνε στο ευρώ, πάντως τώρα όλα τα παλιά κόλπα τελείωσαν. Φινίτο. Τέρμα οι εύκολες γκόμενες. Τέρμα οι καλές και φτηνές πουτάνες. Τέρμα τα σέμι - προ (αυτό πονάει καθότι για χρόνια νταραβεριζόμουνα με μια φοιτήτρια), τέρμα όλα. Οι πουτάνες πλέον στο Βουκουρέστι είναι ακριβές (μερικές πανάκριβες) και οι περισσότερες αγενείς. Πλέον το Βουκουρέστι είναι ωραίος προορισμός για βόλτες (έχει πολλά ωραία πάρκα, πρόσφατα ανακάλυψα το πάρκο Τινερετουλούι, πανέμορφο) καλό φαγητό, ωραία καφέ κλπ. Τέρμα και οι επενδυτικές ευκαιρίες (ειρήσθω εν παρόδω), όποιος αγόρασε γη παλιά και πουλάει τώρα, απλά κονόμησε καλά κι άκοπα λεφτά. Σε λίγα χρόνια φοβάμαι ότι θα βλέπουμε την Ρουμανία με το κιάλι, ήδη φέτος για πρώτη φορά στην ιστορία μας πέρασε σε Ακαθάριστο Εθνικό Εισόδημα κι αυτό λέει πολλά κι αποτελεί τροφή για σκέψη.
Στα περισσοτερα λαθος.
Οι τσαντες που αναφερεις ειναι δωρακια απο τα bosses τους επειδη καθονται και τις πηδανε.

Τιγκα στους μαυρους αφρικανους και αφρικανες επεισης, απλα εσυ πηγες σε περιοχες που ετυχε να μην εχει. Το λεω καθως πηγα προσφατως.
Τιγκα επισης στους τουρκους οι οποιοι ανοιγουν επειχηρησεις με λεφτα που σπονσοραρει ο Ερντο, κρατικες επιχορηγήσεις και καλα (που τα τσεπωνει απο το Καταρ).

Oλα τα λεφτα εχουν συγκεντρωθει στο Βουκουρέστι καθως πολλες πολυεθνικες εχουν γραφεια εκει λογω χαμηλης φορολογιας. Στο χωρο του ΙΤ αμα μπορει να βρει καποιος δουλεια εκει, λεει με τα 1000 καθως ειναι απο τα λιγα επαγγέλματα που πληρωνουν γυρω στο 2χιλιαρο.

Η χωρα εχει αλωθει πλήρως απο την Γερμανια, καθως ο προθυπουργός τους ειναι Γερμανος. Τα μισα προιόντα στα super-market ειναι γερμανικα. Στην χωρα επενδυεται μονο το χρημα που χρειάζεται για να πανε μπροστά οι ξενες επιχειρήσεις, και σαφώς υπαρχει τεράστειο bleeding κεφαλαιων στο εξωτερικο.

H "αναπτυξη" του gdp που λετε δεν εχει καμια σχεση με το ποσο ανεπτηγμένη ειναι η χωρα, καθως αυτο που μετράει ειναι το κατακεφαλην εισόδημα, το οποιο ειναι περιπου το μισο απο το Ελληνικο. Τουτέστιν μη λετε μαλακιες. Σε καμια 20ετια ισως μας περασουν στο κατα κεφαλην εισοδημα, μονο αν επιβληθουν 3-4 μνημόνια ακομα στην Ελλάδα, και αν δε μας προλάβει κανας 3ος Παγκοσμιος μεχρι τοτε.

Επισης, δε μπορω να καταλαβω γιατι πολλοι λενε οτι "χαλασε" η ρουμανια κτλ κτλ. Δε χαλασε καθολου, απλα θελουν ωραιους γκομενους να γαμιουνται. Δεν υπαρχει ουτε μια περιπτωση στις 100 καποιος να ειναι ωραιος και να μην τον τσιμπήσει ρουμανα.

Τωρα αν ειναι ολοι παπουληδες και χοντροι, και στραβωνουν που χιλοπιτιάζονται απο τις ρουμανες, και που δεν το δινουν για ενα πακετο τσιγάρα, ας πρόσεχαν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom