Νέα

Σε εμπόλεμη κατάσταση πάλι Ισραήλ-Παλαιστίνη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TOMCRUISE
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 216K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποιος έχει δίκιο στη σύγκρουση Ισραήλ-Χαμάς;

  • Το Ισραήλ

    Ψήφοι: 64 47,4%
  • Η Χαμάς

    Ψήφοι: 31 23,0%
  • Κανένας

    Ψήφοι: 40 29,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    135

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.733
Κριτικές
8
Like
33.348
Πόντοι
6.536
Εγω δεν ειμαι με κανεναν απο τους δυο. Γιατι γι αυτα που γινονται εχουν μεριδιο ευθυνης και οι δυο. Απλα το ισραηλ με τ'@@ των καουμπόυδων εκαναν τα δικα τους.
Ισαποστάκιας και εσύ δυστυχώς ρε φίλε.

:confused:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.943
Κριτικές
184
Like
44.305
Πόντοι
21.896
καλα τους κανουν τυπε...κανονικα επρεπε να τους ευνουχιζουν κιολας, μπας και γλιτωσει η ανθρωποτητα απο τα ισλαμοπιθηκια....
δεν ειναι θεμα καταπιεσης...το προβλημα με τους ισλαμιστες ειναι η ελλειψη παιδειας και ο θρησκευτικος φανατισμος....γι αυτο και η ρατσα τους καταλαβαινει μονο απο πυρηνικα...
τους τυπους τους κανουν πλυση εγκεφαλου απο την γεννηση τους και τους κανουν απο αβουλα οντα μεχρι τρομοκρατες....και ολοι ζουνε στον μεσαιωνα ακομα...
χαρακτηριστικο παραδειγμα η σαουδικη αραβια : δεν νομιζω να εχει καταπιεσει κανενας κακός δυτικός τους πετρελαιαδες..παμπλουτη χωρα ειναι που δεν τολμαει να εισβαλει κανενα δυτικο κρατος....και ομως και εκει ολοι με τις μπουργκες ειναι και πετανε τους μπουστηδες απο τις ταρατσες ή τους αποκεφαλιζουν....
στο αφγανισταν φυγανε οι αμερικανοι και την επομενη μερα απαγορευσαν το πανεπιστημιο στις γυναικες...και ο λαος του αφγανισταν το δεχτηκε γιατι ειναι άβουλος και ζομπι....δεν ειναι ολοι οι αφγανοι τρομοκρατες, αλλα ειναι ολοι ζομπι...και γι αυτο θελουν πληρη ισοπεδωση...
Το ότι είναι ζόμπι κ ηλίθιοι, άβουλοι οι μουσουλμάνοι νομίζω το ξέρω εγώ καλύτερα από όλους εδώ μέσα ίσως γιατί μεγάλωσα μέσα σε αυτούς αλλά η ντεμεκ δυτική κοινωνία των Εβραίων τούς έχει σε ένα απαρτχάιντ στο Ισραήλ κ αυτό δημιουργεί πίθηκους της Χαμάς...
Άμα θέλει να ξεμπερδεψει το Ισραήλ ας δώσει στη σημερινή Παλαιστίνη πλήρη ανεξαρτησία κ να μεταφέρει τους εποίκους στο Τελ Αβίβ και αν ξανακάνουν πουστια τότε ισοπέδωσε τους όλους!
Απλώς τούς βολεύει τους Εβραίους κ τις εταιρίες αφού έχουν φτηνά εργατικά χέρια σσ οι Παλαιστίνιοι Μιλά!κ αραβικά κ εβραϊκά

(Η Γάζα είναι μια άλλη περίπτωση )
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.733
Κριτικές
8
Like
33.348
Πόντοι
6.536
Λες; Γιατι εγω βλεπω ολόγυρα ανθρωπους να πιστευουν τα συμβατικα σενάρια που πλασαρονται απο κυβερνηση και μμε, εξηγήσεις του κοσμου ανεδαφικες και δυστοπικές, αθωα κινητρα μεγαλων κρατικων δρωντων και τετοια, οποτε μου φαινεται οτι οι ψεκασμένοι καλα κρατουν
:confused::confused::confused:
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Το ότι είναι ζόμπι κ ηλίθιοι άβουλοι οι μουσουλμάνοι νομίζω το ξέρω εγώ καλύτερα από όλους εδώ μέσα ίσως γιατί μεγάλωσα μέσα σε αυτούς αλλά η ντεμεκ δυτική κοινωνία των. Εβραίων τους έχει σε ένα απαρτχάιντ στο Ισραήλ κ αυτό δημιουργεί πίθηκος της Χαμάς
Άμα θέλει να ξεμπερδεψει το Ισραήλ ας δώσει στη σημερινή Παλαιστίνη πλήρη ανεξαρτησία κ να μεταφέρει τους εποίκους στο Τελ Αβίβ και αν ξανακάνουν πουστια τότε ισοπέδωσε τους όλους
Απλώς τούς βολεύει τους Εβραίους κ τις εταιρίες αφού έχουν φτηνά εργατικά χέρια σσ οι Παλαιστίνιοι Μίλαν κ αραβικά κ εβραϊκά
Σιγουρα το οτι δεν υπαρχει το 2023 επισημα κρατος Παλαιστινη, οπως και Κουρδισταν, ειναι λαθος, και διαιωνιζει το προβλημα.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
Βλέπεις τι γραφεις από κατω σαν παρουσίαση?
"ΘΑ ΜΑΘΩ ΠΟΥ ΤΑ ΚΡΥΒΕΤΕ ΝΑ ΡΘΩ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΠΑΡΩ!!"
με αυτην τη νοοτροπία ρε φίλε,πώς να πάμε μπροστα σαν Λαός??
Η Χωρα φταίει για την ελλιπή παιδεία και τη στοιχειώδη επιβίωσή μας,αλλα κι εμείς το παμε ενα βημα παραπέρα...
Λογικα δεν εχουμε μεγαλη διαφορα ηλικιας ,αδιαβαστο σε βρισκω εδω!
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.733
Κριτικές
8
Like
33.348
Πόντοι
6.536
Το ότι είναι ζόμπι κ ηλίθιοι άβουλοι οι μουσουλμάνοι νομίζω το ξέρω εγώ καλύτερα από όλους εδώ μέσα ίσως γιατί μεγάλωσα μέσα σε αυτούς αλλά η ντεμεκ δυτική κοινωνία των. Εβραίων τους έχει σε ένα απαρτχάιντ στο Ισραήλ κ αυτό δημιουργεί πίθηκος της Χαμάς
Άμα θέλει να ξεμπερδεψει το Ισραήλ ας δώσει στη σημερινή Παλαιστίνη πλήρη ανεξαρτησία κ να μεταφέρει τους εποίκους στο Τελ Αβίβ και αν ξανακάνουν πουστια τότε ισοπέδωσε τους όλους
Απλώς τούς βολεύει τους Εβραίους κ τις εταιρίες αφού έχουν φτηνά εργατικά χέρια σσ οι Παλαιστίνιοι Μίλαν κ αραβικά κ εβραϊκά
Ναι με πρωτεύουσα την Ιερουσαλήμ....
Σοβαρέψου μαν.
Σοβαρέψου....
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.733
Κριτικές
8
Like
33.348
Πόντοι
6.536
Σιγουρα το οτι δεν υπαρχει το 2023 επισημα κρατος Παλαιστινη, οπως και Κουρδισταν, ειναι λαθος, και διαιωνιζει το προβλημα.
Πως θα υπάρξει?
Αφού οι ίδιοι δεν συμφωνούσαν με τίποτα.
Βασικά άλλοι από πίσω τους δεν ήθελαν....

Ενώ αντιθέτως οι Κούρδοι ποτε δεν πήγαν σε συνομιλίες.
Πάντα στο περιθώριο....
Μην μπερδεύεις ανόμοια πράγματα.
 

BestNotGeorge

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2023
Μηνύματα
764
Like
1.134
Πόντοι
206
Και για καθε νεκρο ομηρο το ισραηλ θα κατεδαφιζει 10 πολυκατοικιες με βομβες.
Στ αληθεια θεωρουν οτι ετσι θα σταματησουν τις επιθεσεις?
Δεν ειναι μονο απολιτιστοι, ειναι και ηλιθιοι
Rε συ alex
Γιατί δεν αναλαμβάνεις την Χαμας να τους μάθεις εξυπνάδα ?

ΥΓ
Αλλος Κούγιας μας βρήκε.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.943
Κριτικές
184
Like
44.305
Πόντοι
21.896
Ναι με πρωτεύουσα την Ιερουσαλήμ....
Σοβαρέψου μαν.
Σοβαρέψου....
Με θρησκευτική πρωτεύουσα τα Ιεροσόλυμα κ διοικητική τη Ραμάλα
Όπως κ οι εβραιοι ας έχουν τα Ιεροσόλυμα ως θρησκευτική πρωτεύουσα κ τη διοίκηση στο Τελ Αβίβ ..
Εξάλλου κ τώρα χωρισμένη είναι η Ιερουσαλήμ
Απλώς συμφέρει τους Εβραίους να έχουν σε αναλογία ένα προς έναν τον ηλίθιο σκλάβο που δουλεύει για το μισό μεροκαματο
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
Φαντάσου ποση αποτελεσματικη ψυχοπροπαγανδα έχουν φαει απο πολλές πλευρές
Ασε ρε τυπε τις παπαντζες περι προπαγανδας....οκ δε λεω ,εχουν φαει τρελο γαμησι οι παλαιστινιοι ,αλλα στην τελικη ας μην αφηναν τους ιρανους και τα σκατα της χαμας να τους καπελωσουν...και βεβαια με το ισραηλ θα εισαι ,η αλλη πλευρα(η χαμας το τονιζω -οχι ο λαος της παλαιστινης που υποφερει τα πανδεινα ) ειναι ενα ματσο ποτισμενα με μισος και θρησκευτικο φανατισμο αλλοπροσαλλα καθικια!
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Πως θα υπάρξει?
Αφού οι ίδιοι δεν συμφωνούσαν με τίποτα.
Βασικά άλλοι από πίσω τους δεν ήθελαν....

Ενώ αντιθέτως οι Κούρδοι ποτε δεν πήγαν σε συνομιλίες.
Πάντα στο περιθώριο....
Μην μπερδεύεις ανόμοια πράγματα.
Αλλο τι επιδιωκει καποιος, και αλλο που καταληγει μια συμφωνια, με προοπτικη διαρκη ειρηνη.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
Και για καθε νεκρο ομηρο το ισραηλ θα κατεδαφιζει 10 πολυκατοικιες με βομβες.
Στ αληθεια θεωρουν οτι ετσι θα σταματησουν τις επιθεσεις?
Δεν ειναι μονο απολιτιστοι, ειναι και ηλιθιοι
...ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΞΥΠΝΟΙ ΕΙΝΑΙ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΓΙΓΑΝΤΩΝΕΙ ,οχι δεκα ,εικοσι θελουνε ,οπως στο γραφω!
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.912
Like
4.237
Πόντοι
506
Πάντως δεξιά-αριστερά που ακούω συμπατριώτες μας, όλοι με το Ισραήλ είναι.

:hi:
Δεν σ αφήνουν περιθώρια ρε τυπε μ αυτα που κανανε οι κανιβαλλοι
Εδω στα μίντια που ειναι πλήρως αραβοκρατουμενα ανεβάζουν κατι βιντεο με παιδάκια που τα τραβάνε στρατιώτες, κατι γυναικες ποτ τρωνε κατι ψιλες. Μαλακιες δηλ εδω οι άλλοι καθαριζανε επι τοπου
Ασε που βγηκαν και τα σενάρια οτι την ψαχνανε οι ισραηλινοι να βγούνε θυματα για να μπορέσουν να τους ξεπαστρεψουν ολοκληρωτικά χωρίς να τους την πουνε τα UN
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Αυτο που πετυχε η Χαμας δεν ειναι αμελητεο. Περα απο την προετοιμασια μηνων, και την αψογη εκτελεση (επαγγελματικη λενε καποιοι, με βοηθεια ξενου τακτικου στρατου, πχ Ιραν) , ρουκετες στα βορεια, τοσες, που η ισραηλινη αεραμυνα δεν μπορεσε να τις αποκρουσει ολες, εισβολη στα ανατολικα και διεισδυση επι ισραηλινου εδαφους, απωτερο σκοπο ειχε εναν.
Να καταδειξει οτι το Ισραηλ δεν ειναι ανικητο. Και μπορει η Χαμας να μην διαθετει μηχανοκινητες μοναδες να κρατησει εδαφος, αλλα στοχος ηταν να δειξει στα αραβικα κρατη που πιστευαν οτι το Ισραηλ δεν νικιεται, οτι μπορει να συμβει, ιδιως αν συνασπιστουν πολλοι στρατοι εναντιον του, Χαμας, Χεσμπολαχ, Ιραν.
Αυτα στη θεωρια. Αν επεκταθει ο πολεμος, θα εμπλακει και η Δυση, ΗΠΑ. Δεν θα αφησουν ετσι το Ισραηλ.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.733
Κριτικές
8
Like
33.348
Πόντοι
6.536
Με θρησκευτική πρωτεύουσα τα Ιεροσόλυμα κ διοικητική τη Ραμάλα
Όπως κ οι εβραιοι ας έχουν τα Ιεροσόλυμα ως θρησκευτική πρωτεύουσα κ τη διοίκηση στο Τελ Αβίβ ..
Εξάλλου κ τώρα χωρισμένη είναι η Ιερουσαλήμ
Απλώς συμφέρει τους Εβραίους να έχουν σε αναλογία ένα προς έναν τον ηλίθιο σκλάβο που δουλεύει για το μισό μεροκαματο
Όνειρα θερινής νυχτός αδερφέ.....
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.474
Πόντοι
8.846
Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια.
(από τον Στούπα)

Screenshot_20231009_214802_Facebook.jpg
Screenshot_20231009_214821_Facebook.jpg
 

Maniacforcer10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2023
Μηνύματα
569
Κριτικές
3
Like
1.639
Πόντοι
486

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.694
Like
6.395
Πόντοι
2.356
Πως θα υπάρξει?
Αφού οι ίδιοι δεν συμφωνούσαν με τίποτα.
Βασικά άλλοι από πίσω τους δεν ήθελαν....

Ενώ αντιθέτως οι Κούρδοι ποτε δεν πήγαν σε συνομιλίες.
Πάντα στο περιθώριο....
Μην μπερδεύεις ανόμοια πράγματα.
Tις συμφωνίες του Όσλο ποιός δεν τις τήρησε; Οι Παλαιστίνιοι;
 
Τελευταία τροποποίηση:

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.407
Κριτικές
1
Like
35.528
Πόντοι
6.256
Μ αυτα και μ αυτα ΟΛΟΙ ειναι στο πλευρο των κακομοιρων εβραίων των ...θυμάτων .
Που ολοι ξερουμε οτι ειναι παναγιες..
Μια χαρά ε;
Πως σας φάνηκε;
 
Εγγρ.
10 Μαΐ 2021
Μηνύματα
350
Like
619
Πόντοι
81
Ασε ρε τυπε τις παπαντζες περι προπαγανδας....οκ δε λεω ,εχουν φαει τρελο γαμησι οι παλαιστινιοι ,αλλα στην τελικη ας μην αφηναν τους ιρανους και τα σκατα της χαμας να τους καπελωσουν...και βεβαια με το ισραηλ θα εισαι ,η αλλη πλευρα(η χαμας το τονιζω -οχι ο λαος της παλαιστινης που υποφερει τα πανδεινα ) ειναι ενα ματσο ποτισμενα με μισος και θρησκευτικο φανατισμο αλλοπροσαλλα καθικια!
Ας σου είχαν σκοτώσει κι εσενα τη μανα και τον πατέρα οταν ησουν 7 χρονων και να εβλεπες τώρα το ορεξεις θα είχες εναντιον τους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom