Νέα

Σε εμπόλεμη κατάσταση πάλι Ισραήλ-Παλαιστίνη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TOMCRUISE
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 216K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποιος έχει δίκιο στη σύγκρουση Ισραήλ-Χαμάς;

  • Το Ισραήλ

    Ψήφοι: 64 47,4%
  • Η Χαμάς

    Ψήφοι: 31 23,0%
  • Κανένας

    Ψήφοι: 40 29,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    135

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
-μισο λεπτο να γραψω κατι ασχετο ,αλλα εχει φτασει ο κομπος στο χτενι......"ΜΗ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΓΙΑ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΔΙΑΣΗΜΕΣ....ΒΙΝΤΕΟ ΔΕΝ ΔΙΔΩ"
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.472
Πόντοι
8.846
Έχω δει στην Καπερναούμ Ισραηλινο τροχονόμο να σταματάει Παλαιστίνιο με παπάκι και να του λέει γιατί δεν φοράς κράνος; Και του δίνει μια κατακεφαλια.
Κατά βάθος τους προσέχουν και τους αγαπάνε.
Καλά του έκανε χωρίς κράνος...
Κεράκι άναψες στην καπερναούμ?
 

xlm

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Σεπ 2018
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
78
Like
7.495
Πόντοι
17.436
Ας ελπίσουμε να δοθεί άμεσα τέλος σε αυτό
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.472
Πόντοι
8.846
Screenshot_20231009_190021_Google.jpg
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.162
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Με έχεις κόψει να κάνω την πάπια σε οτιδήποτε;
Δεν είδα καν το μήνυμα.
Τωρα το έψαξα και σου απαντώ ότι τη μαλακία τη λες εσύ και ότι αδιαβαστος είσαι εσύ.
Ο Ισραηλινός στρατός πρώτα απέκλεισε τα στρατόπεδα και μετά επέτρεψε στους Φαλαγγίτες να μπουν. Αν δεν τους επέτρεπε δε μπορούσαν να κάνουν βήμα. Και παρακολουθούσε ατάραχος τη σφαγή.
Η ίδια η Ισραηλινή κυβέρνηση έκανε εξεταστική επιτροπή και θεώρησε υπεύθυνο το Σαρον. Τον οποίον παραιτησε.
Διάβαζε καλύτερα γιατί εγώ περιμένω κάτι παραπάνω από σένα.
Εγώ αναφέρω τα πάντα. Όπως είπα φονιάδες θεωρώ και τους δύο. Πατάνε τη σκανδάλη και όποιον πάρει ο Χάρος. Για μένα οι άμαχοι αθώοι νεκροί είναι παντού οι ίδιοι. Δε διαχωρίζω τους φονιάδες τους.
Για σας όχι από ότι φαίνεται.
Καποιοι άμαχοι νεκροί δικαιολογούνται, ανάλογα τη μεριά που στέκεστε.
Και μόνο που αναφέρεις ότι τώρα το έψαξες, δηλώνει μία παραπληροφόρηση, διότι αυτή τη στιγμή η προπαγάνδα πέφτει σύννεφο και από τις δύο πλευρές.

Η ταπεινή μου άποψη, που δεν είναι άποψη, αλλά μάλλον ένα λογικό ρητορικό ερώτημα, είναι πώς είναι δυνατόν να πετύχει κάτι η Χαμάς με το να τα βάζει με έναν ισχυρότατο στρατό με ηθικό υψηλό και οργανωμένο?

Είναι ένα τραγικό στρατηγικό λάθος που θα οδηγήσει στην έκδιωξη των Παλαιστινίων από την λωρίδα της Γάζας.

Εάν η Αιγυπτος ανοίξει τα σύνορά της, τότε όποιος μείνει πίσω, είναι ταγμένος στην Χαμάς.

Π
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.804
Like
17.968
Πόντοι
3.656
Αν δεν τους κρατήσουν οι Ισραηλινοι θα περάσουν στην Ευρωπη μέσω Κύπρου και μετά Ελλάδα
Η Ευρώπη είναι αλλιώς τύπε. Μόνο να αποφασίσει να πολεμήσει .
Θα πάθουν ό,τι πάθαν οι Τούρκοι στη Βιέννη.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.694
Like
6.395
Πόντοι
2.356
Και μόνο που αναφέρεις ότι τώρα το έψαξες, δηλώνει μία παραπληροφόρηση, διότι αυτή τη στιγμή η προπαγάνδα πέφτει σύννεφο και από τις δύο πλευρές.

Η ταπεινή μου άποψη, που δεν είναι άποψη, αλλά μάλλον ένα λογικό ρητορικό ερώτημα, είναι πώς είναι δυνατόν να πετύχει κάτι η Χαμάς με το να τα βάζει με έναν ισχυρότατο στρατό με ηθικό υψηλό και οργανωμένο?

Είναι ένα τραγικό στρατηγικό λάθος που θα οδηγήσει στην έκδιωξη των Παλαιστινίων από την λωρίδα της Γάζας.

Εάν η Αιγυπτος ανοίξει τα σύνορά της, τότε όποιος μείνει πίσω, είναι ταγμένος στην Χαμάς.

Π
"Τώρα εψαξα" το μήνυμα του Maximilien, για το οποίο μου εκανε παράπονα ότι δεν το σχολίασα.
Εδώ στο φόρουμ εψαξα, τα ποστς.
Δεν έψαξα κάτι στο νετ.
 

Maniacforcer10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2023
Μηνύματα
569
Κριτικές
3
Like
1.639
Πόντοι
486
Δε μας συμφέρει να νικήσει το ισραήλ. Μας συμφέρει να νικησουν κατα κάποιο τροπο οι Παλαιστίνιοι, γιατι τότε σημαινει οτι επικρατεί το Ιραν, που είναι βασικό αντίπαλο δέος της τουρκίας και του παντουρανικού κοσμου που θελουν να φτιάξουν. Αν νικήσει το ισραηλ, τα εχει βρει με την τουρκια μετα την καταρευση της γελοίας Ελληνικης συμμαχίας με ηαε, ισραηλ αιγυπτο και γαλλια. Σπασαν όλοι αφου ειπαμε οτι δε θα συμμετέχουμε στο βομβαρδισμό τουρκικης βάσης στη Λιβυη πριν λιγα χρονια. Τότε κατάλαβαν τι γελοίες κότες είμαστε και τα ξαναβρήκαν με τους τούρκους. Αρα δε συμφερει το ισραηλ.
Εμείς έχουμε το υπέρτατο πυρηνικό όπλο που λέγεται Μητσοτάκης...σου λέει καλή τύχη και όλα έχουν τελειώσει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ό,τι νάναι :2funny: σηκώθηκαν τα πόδια να βαρέσουν το κεφάλι :2funny:

μέχρι χθες βάραγες νούμερο στο λαθρο-νήμα και χαραχτήριζες φασίστες - ακροδεξιούς όσους δεν θέλουν τον λαθροεποικισμό
Απο χτες οι λάθροι γίνανε ισλαμοφασίστες εεέ ? σε βλέπω να παίρνεις τη θέση του Νάσου στο λαθρονήμα:2funny:

έλα αλεξούκο δικό σου :sopase:
Δεν φταιω εγω αν δεν καταλαβαινετε τι διαβαζετε.
Επειδη λετε μια μαλακια ολη την ωρα περι λαθρολαγνων, την πιστεψατε κιολας.
Συνελθετε
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Εγω στέκομαι στο παρακάτω δημοσίευμα και σας παραθέτω μια άλλη διασταση της συζήτησης..
5.000 Ισραηλινοί αναχωρούν τις επόμενες μερες απο την Ελλαδα για να ενισχύσουν τη Χωρα τους ως έφεδροι πολεμιστές.
Οι συγκρίσεις αναπόφευκτες: Ας αναρωτηθούμε πόσοι Ελλήνες θα επέστρεφαν να πολεμήσουν σε αντίστοιχη περίπτωση για την Ελλάδα,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΕΔΩ..
Θα σου απαντησουν ανοητως "ναι αλλά το κράτος τους, τους φροντιζει" και οτι "δεν πολεμαμε για τον Κουλη"
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.841
Like
14.252
Πόντοι
3.656
Το λέτε και το ξανα λέτε.....εθελοντικά πήγαν????

Τους κάλεσαν και πήγαν....όπως και στην Ελλάδα....μας καλεί ο στρατός και πάμε. Απειροελάχιστο ποσοστό παίρνει απαλλαγή ή φεύγει από την χώρα για να μην πάει στρατό.

Και οι ρώσοι όταν τους κάλεσαν πήγαν γιατί δεν μπορούν και αλλιώς.

Και ξέρετε τι έχουν όλοι αυτοί κοινό μεταξύ τους που πήγαν? με το που πάτησαν το πόδι τους στο στρατόπεδο που θα παρουσιαστούν και μπήκαν στο νόημα τι πάει να γίνει έχεσαν τα παντελόνια τους και καταράστηκαν τους γαμιόλιδες που ξεκίνησαν πόλεμο.

Το ίδιο θα κάνουμε και εμείς αν χρειαστεί θα πάμε. Όλοι αυτό κάνουν.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.403
Κριτικές
1
Like
35.524
Πόντοι
6.256
Και να ξαναπώ ότι στην Ελλάδα οι Κασιδιαραίοι υποστηρίζουν ανοιχτά τις επιθέσεις εναντίον του λαού του Ισραήλ. Μιλάμε και καθάρματα που υποδείονται τους πατριώτες. Σκουλίκια.
Ποιος δινει σημασια στη γνώμη των μηδενικών;
Αν ελεγε τη γνωμη του ο Παλαιοκωστας θα την ακουγα,
Του ψυχακια οχι
 

BestNotGeorge

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2023
Μηνύματα
764
Like
1.134
Πόντοι
206
Κι ένα τραγουδάκι να χαλαρώσετε (ή να τσιτώσετε)
Οι στίχοι από παλεστ'ινιο που ζει στο Ισραήλ
Και έτσι δεν είναι τίποτα, ούτε παλεστίνιος ούτε Ισραηλίτης

Wait for her
Nα ανοίγει την πόρτα το παιδί σου και να φεύγει και να μην ξέρεις αν θα ξαναγυρίσει
Κάθε μέρα.
Ανατριχιαστικό και τυχεροί εμείς που δεν το ζούμε

 
Τελευταία τροποποίηση:

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.761
Κριτικές
6
Like
11.222
Πόντοι
3.936
Εγω ειμαι απολυτως συνεπης.
Επειδη καποιοι απο εσας μαλακιζεστε και με λετε λαθρολαγνο, μπας και πιστεψατε οτι γουσταρω αυτους τους ισλαμοπιθηκους?
Ρε κλωτσοσκουφι των πολιτικων γραφειων. Αφου δεν τους γουσταρετε γιατι δεν τους διωχνετε; Αλλα κανετε ολοενα καινουργια λθρ'μετανασταριά (χοτ σποτ) με ενα σκασμο λεφτα. ΜΚΟ αδελφες-κορες, του autistic-Kouli. Ντιλιβερι-σπιτια- καρτες με χρημα. Δηλαδη σουπερ ευνοικες συνθηκες για να γινει μουσουλμανο λθρ εποικισμος.Με μεροκαματα εξαθλιωσης. Και εχθρικες συνθηκες για τους ελληνες με σκοπο να παρουν τον δρομο της μεταναστευσης.Οπως και εχει γινει. Και γινεται.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom