Νέα

Σχέσεις Ελλήνων με αλλοδαπές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sotirof
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14K
  • Εμφανίσεις 490K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ποια αλλοδαπη θα προτιμουσατε για σχεση?

  • Τσεχα

    Ψήφοι: 123 8,2%
  • πολωνη

    Ψήφοι: 65 4,3%
  • Ρωσιδα

    Ψήφοι: 231 15,5%
  • ρουμανα

    Ψήφοι: 92 6,2%
  • βουλγαρα

    Ψήφοι: 31 2,1%
  • ουκρανη

    Ψήφοι: 78 5,2%
  • γερμανιδα

    Ψήφοι: 31 2,1%
  • αφρικανικη ηπειρο

    Ψήφοι: 26 1,7%
  • αμερικανα

    Ψήφοι: 48 3,2%
  • βραζιλιανα-λατινα

    Ψήφοι: 76 5,1%
  • αυστραλεζα

    Ψήφοι: 14 0,9%
  • ισπανιδα

    Ψήφοι: 16 1,1%
  • ιταλιδα

    Ψήφοι: 112 7,5%
  • γαλλιδα

    Ψήφοι: 23 1,5%
  • ασιατισα

    Ψήφοι: 86 5,8%
  • αλβανιδα

    Ψήφοι: 75 5,0%
  • γιαπωνεζα

    Ψήφοι: 88 5,9%
  • σκανδιναβη

    Ψήφοι: 58 3,9%
  • αγγλιδα

    Ψήφοι: 17 1,1%
  • σερβες

    Ψήφοι: 123 8,2%
  • λετονη

    Ψήφοι: 13 0,9%
  • γεωργιανη

    Ψήφοι: 12 0,8%
  • εσθονη

    Ψήφοι: 10 0,7%
  • ιρλανδεζα

    Ψήφοι: 22 1,5%
  • Κουβανεζες

    Ψήφοι: 8 0,5%
  • Κινέζα

    Ψήφοι: 17 1,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.495

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
Καλα,ακομα να μαθεις λικακι :grin:

ακόμα ρε Προ! >:(

εδώ όμως έχουμε γεμίσει ρωσσιδάκια που μιλάνε μόνο αγγλέ και δεν προλαβαίνουμε να πούμε τπτ άλλο :zfuck:

τι κοκ ρε κακ χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

KOK :birdman:

κακ τσ' φιρα συντεκνε.κακ ντι μπια ζαβουτ?
παμε για καφεδακι λιονταρια?

εκεί είναι για γερόντια :boobies: Σαν Πελαζί πάμε !!! :headbang2:
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
εδώ όμως έχουμε γεμίσει ρωσσιδάκια που μιλάνε μόνο αγγλέ και δεν προλαβαίνουμε να πούμε τπτ άλλο :zfuck:

...διακρίνω μια έμφυτη συνεχόμενη τάση , φιδο-πώλησης στα πόστς σου
μπορεί να κάνω και λάθος , αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα αγοράσω ακόμα...!
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
ακόμα ρε Προ! >:(

εδώ όμως έχουμε γεμίσει ρωσσιδάκια που μιλάνε μόνο αγγλέ και δεν προλαβαίνουμε να πούμε τπτ άλλο :zfuck:

KOK :birdman:

εκεί είναι για γερόντια :boobies: Σαν Πελαζί πάμε !!! :headbang2:
Που τα βλεπεις αυτα ρε,πανε οι ρωσσιδες που ηταν εδω με τη σεσουλα,εγκαταλειπουν το πλοιο σαν τα ποντικια.
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
Που τα βλεπεις αυτα ρε,πανε οι ρωσσιδες που ηταν εδω με τη σεσουλα,εγκαταλειπουν το πλοιο σαν τα ποντικια.
για τουριστριες λεει.γινεται χαμος φετος στα νησια.περυσι τα ιδια...
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
...διακρίνω μια έμφυτη συνεχόμενη τάση , φιδο-πώλησης στα πόστς σου
μπορεί να κάνω και λάθος , αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα αγοράσω ακόμα...!

φίλε, αυτός είναι ο λόγος που στις αντρικές παρέες πάντα με στραβοκοιτάνε..βάλε ότι είμαι ωραίο παλικάρι με τρόπους, ευγενικός, πειράζω έξυπνα γκόμενες, δεν κολλάω, εν ολίγοις έχω μία άπιαστη αυτοπεποίθηση που εξαιτίας της, ενοχλείται ο αντρικός πληθυσμός..συνήθως αυτό το παθαίνουν άτομα με "κενά", με μειωμένη έως ανύπαρκτη αυτοπεποίηθηση όπως έχω καταλάβει..

Που τα βλεπεις αυτα ρε,πανε οι ρωσσιδες που ηταν εδω με τη σεσουλα,εγκαταλειπουν το πλοιο σαν τα ποντικια.

άκου τον Κώστα, όχι τον παρτουζιάρη :Ρ, τον Ταϋλανδέζο άκου
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
φίλε, αυτός είναι ο λόγος που στις αντρικές παρέες πάντα με στραβοκοιτάνε..βάλε ότι είμαι ωραίο παλικάρι με τρόπους, ευγενικός, πειράζω έξυπνα γκόμενες, δεν κολλάω, εν ολίγοις έχω μία άπιαστη αυτοπεποίθηση που εξαιτίας της, ενοχλείται ο αντρικός πληθυσμός..συνήθως αυτό το παθαίνουν άτομα με "κενά", με μειωμένη έως ανύπαρκτη αυτοπεποίηθηση όπως έχω καταλάβει..

άκου τον Κώστα, όχι τον παρτουζιάρη :Ρ, τον Ταϋλανδέζο άκου
Tυπε μεγαλη υποθεση η αυτοπεποιθηση σε εναν αντρα.Για τουριστριες συμφωνω,καθε χρονο αυξανονται.Αλλα καμια σχεση με τις πεινασμενες που ερχονται εδω για να ζησουν,
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
φίλε, αυτός είναι ο λόγος που στις αντρικές παρέες πάντα με στραβοκοιτάνε..βάλε ότι είμαι ωραίο παλικάρι με τρόπους, ευγενικός, πειράζω έξυπνα γκόμενες, δεν κολλάω, εν ολίγοις έχω μία άπιαστη αυτοπεποίθηση που εξαιτίας της, ενοχλείται ο αντρικός πληθυσμός..συνήθως αυτό το παθαίνουν άτομα με "κενά", με μειωμένη έως ανύπαρκτη αυτοπεποίηθηση όπως έχω καταλάβει..
...ναι αλλά μάλλον δεν έχεις καταλάβει και πολύ το γύφτικο σκεπάρνι
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
Tυπε μεγαλη υποθεση η αυτοπεποιθηση σε εναν αντρα.Για τουριστριες συμφωνω,καθε χρονο αυξανονται.Αλλα καμια σχεση με τις πεινασμενες που ερχονται εδω για να ζησουν,
ε εννοειται.οι ρωσοι αγοραζαν γουνες στην ροδο και ηταν απο τους καλυτερους πελατες προ εποχης πουτιν μαλιστα.τελη 90.φυσικα τοτε ηταν τα λαμογια οι νεοπλουτοι.τωρα εχει μαζικοποιηθει το φαινομενο.αλλωστε μοσχα και πετρουπολη ειναι πανακριβες περιοχες.

γουλφατσι εντι για ται επρεπε να ειχα βαλει πεν-εκ στην αρχη για να μην μου πρηζουν τα αρχιδια και με λενε ταιλανδο.τι εστι πεν-εκ σε πμ αν θες.μην σπαμαρουμε.σαρεσουν τα λειντυμποι?θα ξεκωλιαζες ενα ομορφουλικο τετοιο τυπακι? :grin:
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
ε εννοειται.οι ρωσοι αγοραζαν γουνες στην ροδο και ηταν απο τους καλυτερους πελατες προ εποχης πουτιν μαλιστα.τελη 90.φυσικα τοτε ηταν τα λαμογια οι νεοπλουτοι.τωρα εχει μαζικοποιηθει το φαινομενο.αλλωστε μοσχα και πετρουπολη ειναι πανακριβες περιοχες.

γουλφατσι εντι για ται επρεπε να ειχα βαλει πεν-εκ στην αρχη για να μην μου πρηζουν τα αρχιδια και με λενε ταιλανδο.τι εστι πεν-εκ σε πμ αν θες.μην σπαμαρουμε.σαρεσουν τα λειντυμποι?θα ξεκωλιαζες ενα ομορφουλικο τετοιο τυπακι? :grin:

τα γουναράδικα στο νησί κάνουν τρελό τζίρο, έχουν ανοίξει πέριξ της χερσονήσου 4 καινούργια!!!! εν καιρώ που τα λιντλ δουλεύουν 1 ταμείο 1 αποθήκη

τίλακ να'ναι κι ότι να'ναι :zfuck:
 
OP
OP
sotirof

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
27
Πόντοι
1.396
τα γουναράδικα στο νησί κάνουν τρελό τζίρο, έχουν ανοίξει πέριξ της χερσονήσου 4 καινούργια!!!! εν καιρώ που τα λιντλ δουλεύουν 1 ταμείο 1 αποθήκη

τίλακ να'ναι κι ότι να'ναι :zfuck:
Καλα ξαναπεστο αυτο με τα λιντλ,το κακο παραγινε ;)
 

gmakro

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2012
Μηνύματα
1.197
Like
10
Πόντοι
16
Πρώην Ανατολικό Μπλοκ,Ρωσίδια και Λετονάκια τύποι..Δούλευα σε ένα χοτέλι πριν πολλά καλοκαίρια,κάπου κοντά στα Μάλια!Τρελά γαμήσια,ωραία σωματάκια χωρίς ταμπού!!Μια Λετονή που δούλευε Κρήτη την έπιασα και γκόμενα,αλλά στο μήνα μου έλεγε για σπίτωμα και τη σούταρα..Αλλά από γαμήσι!!Κουνούσε τη λεκάνη σαν επαγγελματίας..Ήμουν και μικρός..Τα χα δει όλα!!!
 
OP
OP
sotirof

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
27
Πόντοι
1.396
Πρώην Ανατολικό Μπλοκ,Ρωσίδια και Λετονάκια τύποι..Δούλευα σε ένα χοτέλι πριν πολλά καλοκαίρια,κάπου κοντά στα Μάλια!Τρελά γαμήσια,ωραία σωματάκια χωρίς ταμπού!!Μια Λετονή που δούλευε Κρήτη την έπιασα και γκόμενα,αλλά στο μήνα μου έλεγε για σπίτωμα και τη σούταρα..Αλλά από γαμήσι!!Κουνούσε τη λεκάνη σαν επαγγελματίας..Ήμουν και μικρός..Τα χα δει όλα!!!
Αυτα ειναι :rockon:
 

killing time

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2013
Μηνύματα
167
Like
46
Πόντοι
1
Παντρεμένος με Σερβίδα και έχοντας αρκετές γνωστές από αυτή την χώρα, μπορώ να πω -πολύ πολύ γενικά- πως έχουν ξεκάθαρη άποψη για αυτό που θέλουν (πιο ξεκάθαρη από τις Ελληνίδες), δεν πιάνονται κορόιδα σαν καταναλώτριες (έχουν πολύ καλύτερη καταναλωτική συμπεριφορά και παιδεία, σε σημείο εκνευριστικό για μας που μάθαμε αλλιώς και δεν έχει να κάνει με το ότι είχαν πόλεμο και εμπάργκο), δεν παραμελούν την εμφάνιση τους μετά τον γάμο, θέλουν να είναι όλα καθαρά και τακτοποιημένα τόσο που αν πεις να βοηθήσεις, κοίτα να το κάνεις σωστά αλλιώς την έκατσες  :grin: και έχουν τρέλα με την θάλασσα :) λόγω του δύσκολου σερβικού χειμώνα.

Πολύ δύσκολα θα ακούσεις Σερβίδα να μιλάει και να ζητάει παράλογα πράγματα.
Και σε καμιά περίπτωση δεν έχουν στο μυαλό τους να "φύγουν από την χώρα τους να σωθούν", λόγω περηφάνιας.
Απλά πάρα πολλοί Σέρβοι έχουν ξενιτευτεί λόγω του πολέμου και πραγματικά υπάρχει έλλειψη αντρών.
Και στο DNA κάθε γυναίκας ανά τον κόσμο είναι να παντρευτεί και να κάνει οικογένεια, οπότε....

Σαν λαός γενικά είναι ατομικιστές. 2 Έλληνες μόνο να είχαν μείνει στον πλανήτη, θα επεδίωκαν και θα έβρισκαν τρόπο να συναντηθούν και να φτιάξουν και σύλλογο.
Αντίθετα, 200.000 Σέρβοι να ήταν οι τελευταίοι κάτοικοι του πλανήτη, θα κοιτούσε ο καθένας την δουλειά του και δεν θα πολυκαιγόταν να κάνει παρέα με τους άλλους.

Ξαναλέω πως τα παραπάνω είναι πολύ γενική τοποθέτηση και προσέγγιση, καθώς υπάρχουν διαφορές ακόμη και ανάμεσα σε περιοχές, πόσο μάλλον όταν κάθε άτομο ξεχωριστά είναι διαφορετικό.


 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.427
Πόντοι
216
Το οτι εκει υπαρχει ελλειψη αντρων, ειναι καλο νέο.
Γενικα οι σερβιδες ομως, δεν προτιμουν το στυλ/σωματότυπο 'γομάρι' που εχουν περισσότεροι σέρβοι?
Αν ναι, ενας νορμαλ ελληνες δεν νομιζω να μπορει να παραβγει.
Αν οχι ομως, αν  εκτιμουν σε αλλη εθνικοτητα πραγματα που δεν μπορουν να βρουν σε σέρβους, ε τότε έχει νόημα και πιθανότητες να προσπαθήσει κανείς προσέγγιση.

Παντως, το γεγονος οτι ειναι εκτος εε, βάζει προσθετη δυσκολια σε μετακινήσεις, παραμονή κλπ.
Ποιο ευκολο λόγω ΕΕ, ειναι να πας πολωνια, να ερθει πολωνεζα εδω κλπ, με ανεση κινησεων/χρονου/λογικα κοστη, παρά να εχεις το νταραβερι με την γεωγραφικά σχεδον διπλανη σερβια.
Δεν νομιζω οτι κανω λαθος, αλλα ας ακουστουν κι αλλες αποψεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom